Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská v pohledném a dramatickém utkání přehrála Duchcov

V sobotu hostili hráči Sadské na přeloučské kuželně celek TJ Sokol Duchcov.

V úvodu Aleš Košnar po nepovedené druhé polovině duelu se soupeřem sice prohrál o 7 kuželek, ale získal 2,5 setu a tak první bod přece jen putoval k domácím. Honza Renka předváděl výbornou hru, na každé dráze vždy něco přidal a jen těsně zaostal po šestistovkou. Soupeře ale přehrál 4:0 na sety a tak bylo na světě vedení 2:0 o 15 klacků. V prostřední části utkání se zejména v dorážce trochu trápil Martin Schejbal a soupeř toho dokázal dokonale využít. Tonda Svoboda ale svého soupeře nakonec přetlačil a do závěru se šlo za stavu 3:1 pro Sadskou, ale při vedení hostí o 8 kuželek. Práce pro osvědčené dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Tomáš se v utkání malinko trápil a tak nakonec bod bral dobře hrající soupeř. Venda ale konečně předvedl povedený výkon a slabě hrajícího soupeře jasně přehrál, což v konečném účtování znamenalo výhru Sadské v poměru 6:2 o 39 kuželek.

Přidáno: 09.11.2016, 22:47 hod.

Áčko po výborném výkonu zvítězilo, béčko také bodovalo

V pátek přivítalo naše áčko doma celek KK Zalabák Smiřice a následně se béčko utkalo s celkem TJ České Meziříčí B.

Na úvod jsme proti hostům ze Smiřic vyslali dvojice Pavel Klička a Honza Jakube. V obou případech to byla vcelku pěkná podívaná a oběma duelům nechyběla dramatičnost. Pavel po dobře rozehraném úvodu postupně "uvadal" a soupeř nakonec zlepšenou hrou vybojoval výhru. Honza se se soupeřem přetahoval doslova o každý klacek a o své výhře o jedinou kuželku rozhodl až předposledním hodem (tím posledním prohodil). Po úvodu tedy 2:2 a 10 klacků pro hosty. Dobře odehrát prostřední pasáž utkání bylo úkolem pro Karla Janovského a Petra Zemana. Oba dva se svého úkolu zhostili dobře. Karel předvedl vynikající výkon (nakonec nejlepší v celém utkání) a soupeře poměrně s přehledem přehrál. Petr bojoval o každou kuželku, ale nakonec byl o 5 lepší soupeř. Takže 4:4 a +19 pro naše barvy. Za tohoto stavu nastupovalo tradiční dvojice dotahováků - Karel Lang a Petr Miláček. Karel předváděl slušnou hru, ale šedesátým hodem se zranil a na plac musel nečekaně Dušan Kasa. Ten zvládl svou roli na výbornou a po pěkném výkonu soupeře přehrál. Petr předvedl povedený výkon a i když v poločase trochu ztrácel, nakonec se radoval z jasné výhry. Takže nakonec si z tohoto dramatického utkání odnášíme po výborném výkonu celého družstva dva body za výhru v poměru 12:4 o 72 kuželek.

Béčko vyrukovalo na soupeře s dvojící Libor Elis a Tomáš Sukdolák. Libor předvedl povedený výkon a se slabě hrající dvojicí střídajících soupeřů neměl nejmenší problém. Tomáš předváděl výbornou hru, ale soupeř mu nedal nic zadarmo. V závěru byl ale Tomáš přece jen o chloupek lepší a tak se naše družstvo ujalo jasného vedení. Ještě vylepšit pozici našeho celku bylo úkolem pro Pepu Suchomela a Míru Skalu. Oba naši hráči zahráli výborně jednu půlku a tu druhou výrazně pokazili. Ani jeden z nich ale neměl se soupeřem potíže a naše družstvo tak před závěrem vedlo 8:0 o 159 kuželek. Dotahováci Petr Hanuš a Jarda Havlas určitě nepředvedli povedené výkony a dobře hrajícím soupeřům tak dovolili zkorigovat výsledek. I před nepovedený závěr ale naše družstvo vítězí o 100 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 09.11.2016, 22:36 hod.

Výhra v Poháru ČKA a tutíž ne beznadějná pozice pro odvetu

Ve středu se náš oddíl zapojil také do Poháru ČKA, když jsme na domácí půdě přivítali družstvo KK Moravská Slavia Brno "B".

Na úvod jsme vyslali do boje Pavla Kličku s Petrem Zemanem. Pavel nevstoupil do utkání na rozdíl od svého soupeře dobře a první dráha tak putovala k hostům. Další dvě dráhy bral Pavel, ale po hříchu ne vlastní vinou, ale spíše přičiněním zhorčené hry soupeře. To se projevilo na dráze poslední, kterou Pavel jasně prohrál a při výkonech 495:531 putoval bod do šatny hostí. Petr začal docela slušnou drahou, zatímco soupeř se jen trápil. Jenže další tři dráhy byly v Petrově podání mizerné a soupeř výrazně zlepšenou hrou získává druhý bod (484:528). Za nepříznivého stavu 0:2 a se ztrátou 80 klacků šla do boje druhá a závěrečná dvojice - Honza Jakube a Petr Miláček. Honza začal vlažně a do vedení tak šel soupeř. Na dalších drahách už to ale byl konečně Honza, jak jej známe a špatně hrající soupeř již nedostal šanci (537:478). Na vedlejších drahách předváděl Petr skvělou hru a soupeře deklasoval v novém nejlepším výkonu domácího hráče na 120 hs - 604:496. Zajímavostí tohoto duelu je, že oba hráči předvedli naprosto shodné plné (366) a propastný rozdíl 108 kuželek se zrodil jen a pouze v dorážce. Díky povedenému závěru si tak naše družstvo udrželo naději pro odvetu, když domácí zápas vyhrálo v poměru 4:2 (10:6) o 87 kuželek. Odveta Brně se bude hrát v úterý 29.11.2016 od 18 hodin.

Přidáno: 03.11.2016, 22:14 hod.

V minulém kole bodovolo jen béčko

V posledních dnech jsem byl trochu více vytížen a nestihl jsem okomentovat výsledky našich družstev v posledním soutěžním kole, takže tak alespoň ve zkratce učiním nyní. Áčko zajíždělo na zbrusu novou kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem a naše béčko pak na dvoudráze ve Dvoře Králové vyzvalo domácí céčko.

Do Trutnova jsme rozhodně nejeli v roli favorita, ale naším úmyslem bylo domácí celek co nejvíce potrápit, což se myslím nakonec podařilo, bodový zisk to ale po slibném začátku bohužel nepřineslo. Po 11/12 utkání na tom bylo naše družstvo lépe, až poslední dvanáctina - tedy závěrečná dorážka utkání rozhodla o tom, že body si připíší domácí. Dobře rozehraný zápas tedy nakonec ztrácíme v poměru 12:4 o 58 kuželek.

Béčko naopak na půdu posledního celku soutěže přece jen odjíždělo jako mírný favorit, ale všichni víme, jak jsou tyto papírové předpoklady vrtkavé. Hned v úvodu se dostal do vedení domácí celek, když Radim Pyták i přes slušný výkon nestačil na výborně hrajícího soupeře. To bylo ale nakonec ze strany domácích vše. Libor Elis byl sice nakonec čulibrkem, ale výhru nad soupeřem vydřel. Následně si s dalších soupeřem poradil rozdílem třídy (o celé dva klacky) Tomáš Jarolím a už bylo veseleji. V následujícím duelu Pepa Suchomel excelentní druhou půlkou otočil špatně rozehraný duel a v závěru pak již ani Jarda Havlas, ani Petr Hanuš neměli nejmenší problém, takže naše družstvo nakonec pohodlně dokráčelo k výhře v poměru 14:2 o 116 kuželek.

Přidáno: 03.11.2016, 21:55 hod.

Dorost poprvné naplno bodoval

Naše dorostenecké družstvo přivítalo v neděli v rámci 1. KL dorostu na domácí kuželně celek SKK Hořice.

Na úvod šel do boje David Sukdolák s Jonášem Novotným. David předvedl nevyrovnanou hru, ale díky výborné dorážce svoji soupeřku v závěru přehrál. Jonáš zahrál na své poměru slušně a chybělo jen trochu štěstíčka při otvírkách. Na soupeře to bohužel nestačilo a tak se do závěrečného boje šlo za stavu 1:1 při vedení hostí o 25 kuželek. Tomáš Sukdolák vstoupil do závěrečného duelu skvěle a s přispění soupeře náskok zlikvidoval již v prvních plných. Následně již poslal naše družstvo do slušného vedení, které v závěru soupeř sice nepříjemně stahoval, ale nakonec to bylo nad jeho síly, takže naše družstvo získává první výhru v kuželkářské lize dorostu. 3:1 a +13 kuželek.

Přidáno: 26.10.2016, 21:27 hod.

Sadská bez potíží přehrála Bohušovice

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na domácí kuželně celek SKK Bohušovice.

Získat úvodní body a náskok bylo úkolem pro Aleše Košnara a Tondu Svobodu. A povedlo se to na výbornou. Aleš předvedl velmi povedenou a vyrovnanou hru a se slabě hrajícím soupeřem neměl slitování. Pokořil šestistovku a soupeře porazil o 124 kuželek. Když jsem na tu hru koukal, tak jsem Alešovi slíbil, že ho pochválím a taky tak činím. Po dlouhé době měla jeho hra šťávu a dalo se na to opravdu koukat. Takže Aleši chválím!!! Doufám, že budeš v podobném trendu pokračovat. (Snad jsem to s tou chválou nepřehnal, abys nám na kuželně příště rameny nevyrazil futra. :-) ) A když už jsem u toho chválení, pochválím i Tondu. Jeho výkon sice nebyl tak kvalitní, ale podstatná byla bojovnost, díky níž Tonda vydřel výhru o 3 klacky. Takže úkol stanovený pro první dvojici byl splněn. Druhou třetinu zápasu měl na starost Honza Renka a Venca Pešek. Johan hrál i přes zdravotní obtíže pěkně a slabě hrajícího soupeře bez potíží přehrál. Venca předvedl velmi povedený výkon a nebýt mírného zaváhání na jedné dráze, mohl atakovat i šestikilo. Soupeř byl v tomto duelu jen divákem, takže vedení Sadské narostlo na krásných 242 kuželek. To byl neskutečný luxus pro Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek zatím nepředvádí svoje optimální výkony a řekl bych, že i tentokrát tomu něco málo chybělo. Číslo ale předvedl velmi slušné a soupeře těsně přehrál. Bohužel prohrál 3:1 na dráhy, čímž "zajistil" pro hosty odvrácení kanára. Tomáš Bek hrál totiž již tradičně dobře a pěkně hrajícímu soupeři toho mnoho nedovolil, takže Sadská dokráčela k pohodlné výhře v poměru 7:1 o 267 kuželek.

Přidáno: 26.10.2016, 21:16 hod.

Áčko nezvládlo okresní derby, béčko vytěžilo pouze bod

V pátek bylo na pořadu dne další domácí dvojutkání našich družstev. Nejprve áčko přivítalo družstvo TJ Tesla Pardubice A a následně béčko bojovalo o body s Trutnovem D.

Do boje s loni třetiligovým a na naší kuželně domácím družstvem jsem na úvod poslali rekordmana kuželny Pavla Kličku a s ním Dušana Kasu. Oba naši hráči předvedli jen průměrné výkony. Hostující hráči využili znalosti naší kuželny a po výborných výkonech poslali svůj celek do výrazného vedení o 101 kuželek. Prostřední pasáž byla úkolem pro Karla Janovského a Petra Zemana. Karel zahrál slušně, ale soupeř jej nakonec těsně udolal díky hodovkám v dorážce. Petr nepředvedl nijak výrazný výkon, ale na slabě hrajícího soupeře to stačilo. Do závěrečných bojů se šlo za stavu 6:2 pro hosty a jejich velmi výrazném vedení na kuželky. Karel Lang zaostal za svým standartním výkonem a soupeři tak práci ulehčil. Petr Miláček vstoupil do utkání skvěle, po změně drah ale vyklidil pozici a v těsné koncovce nakonec prohrál o klacek. Výsledkem byla tedy naše prohra v poměru 14:2 o 112 kuželek.

Béčko do úvodních bojů poslalo Libora Elise s Radimem Pytákem. Libor předvedl solidní výkon, jen snad škoda těch újezdů. Na výborně hrajícího soupeře, které málem atakoval pětistovku to však stačit nemohlo. Radim předvedl slabší výkon a neslaně nemastně hrající soupeř z toho vytěžil výhru. Po první třetině nic příjemného - vedení hostí 4:0 o 100 kuželek. Změnit tento stav v náš prospěch měla dvojice Pepa Suchomel a Míra Skala. Pepa nepředvedl povedený výkon a dobře hrající soupeř tak neměl problém. Míra se na úvodní dráze trápil a číslo, které na konci dráhy svítilo na počítadle bych v jeho případě čekal možná již po plných. Ale každý den holt není posvícení. Druhá dráha, to už byl opět náš Mirek. Celkové číslo nebylo sice nic moc, ale proti Mirkovi stál soupeř, který vůbec nezlobil. Co jsem vyslechl, tak je po náhradě obou kolenních kloubů, takže nezbývá než jeho výkon ocenit. Každopádně náš celek se i přes špatnou hru dostal do vedení. Jenže ještě bylo potřeba vyhrát dva duely. To bylo úkolem pro Petra Hanuše a Jardu Havlase. Petr bohužel svůj úkol nesplnil a těsně prohrál. Jarda předvedl slabší výkon, ale soupeř mu výhru daroval. V součtu bylo tedy naše družstvo lepší o 58 kuželek, ale stačilo to jen na remízu 8:8.

Přidáno: 26.10.2016, 20:43 hod.

Sadská jede z lázní bez bodů

V sobotu se vydala Sadská směrem na západ, aby se v lázeňském městě Karlovy Vary prošla po kolonádě, ochutnala vodu z místního vřídla a na cestu domů si odvezla body ze souboje s domácím TJ Slovan. Jelikož jsem s nimi nebyl, tak nevím jak to bylo s tou vodou a kolonádou, ale co vím jistě, že body bohužel zůstaly v Karlových Varech.

Do první lajny byl nominován Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš předvedl opět svůj spolehlivý výkon a z vyrovnaného souboje vydoloval první bodík. Pro Martina to bylo teprve první letošní utkání, toho tréninku také nebylo mnoho a na výkonu to bylo bohužel znát, takže bod bral tentokrát soupeř. Prostřední pasáž znamenala sešup nadějí k bodu mrazu. Otec a syn Renkové se s karlovarskou kuželnou nepopasovali dobře a domácí celek tak šel do vedení 3:1 o více jak 140 kuželek. To byl pro Tondu Svobodu a Vaška Schejbala prakticky neřešitelný úkol. Tonda zahrál skvěle a v nejlepším výkonu utkání svého soupeře jasně přehrál. Vašek bohužel potvrdil, že se v této sezóně zatím spíše hledá a po nevýrazném výkonu přenechal body soupeři, což v konečném účtování znamená prohru Sadské v poměru 6:2 (13:11) o 139 kuželek.

Přidáno: 16.10.2016, 22:34 hod.

Ani fantastický výkon Mirka Skaly béčku nepomohl, áčko jede také s prázdnou

V pátek zavítala obě naše družstva na čtyřdráhu do Vrchlabí. Tentokrát se přestavila v opačném gardu, než je tomu zvykem v domácích utkáních. Nejprve tedy bojovalo o své body béčko, které se utkalo s domácím déčkem a následně pak naše áčko vyzvalo domácí béčko.

Do úvodních bojů na padavé vrchlabské kuželně nastoupil za béčko Libor Elis společně s Jardou Havlasem. Oba naši hráči předvedli velmi podobné výkony a řekl bych, že vzhledem k padavosti kuželny nebili spokojeni. Jejich soupeři hráli o poznání lépe a tak hned od úvodu naše družstvo prohrávalo. V prostřední části nastoupil Pepa Suchomel s Mírou Skalou. Pepa předvedl solidní hru, v závěru na soupeře zle dotíral, ale ten odolal. Na vedlejších drahách se odehrával koncert, jehož hlavním postavou byl Mirek Skala. Od samého začátku hrál skvěle a v poločase se počítadlo jeho výkonu zastavilo na čísle 289. Při pohledu na jeho hru bylo jasné, že budeme svědky opravdu skvělého výkonu. Míra zahrál perfektně i druhou dráhu a celá kuželna mohla aplaudovat jeho výkonu 551 poražených kuželek. Soupeři nadělil více jak 100 a poslal tak naše družstvo do nepatrného vedení. Závěr zápasu byl na bedrech dvojice Petr Hanuš a Radim Pyták. Oba naši hráči se své role zhostili slušně, ale na výborně hrající domácí borce to bohužel nestačilo, takže naše družstvo nakonec odjíždí s porážkou v poměru 14:2 o 45 kuželek.

Bezprostředně po tomto utkání šlo do boje áčko, které jako první vyslalo na plac Petra Miláčka s Pavlem Kličkou. Petr v úvodu nehrál podle svých představ, ale s postupujícím časem svůj výkon stupňoval a nakonec po pěkném výkonu svého soupeře celkem pohodlně přehrál. Pavel k pěkným plným přidal na vrchlabské poměry trochu slabší dorážku, ale jeho soupeř na tom byl podobně a tak body z tohoto duelu bral nakonec náš hráč. Takže na úvod nejlepší možný scénář – vedení 4:0 o 47 kuželek. Přiživit naši naději na bodový zisk bylo úkolem pro Karla Langa a Honzu Jakubeho. Karel vstoupil do utkání skvělé. Jenže plné 170 nejsou ve Vrchlabí zárukou získání nějakého náskoku. Soupeř totiž hodil ještě lepších 179. Dorážka byla o něco lepší u Karla a točilo se 241:240 pro domácího hráče. Po změně drah opět domácí hráč zaútočil v plných a i když dorážku měl opět o něco lepší Karel, body bral nakonec soupeř. I na vedlejších drahách to ještě v poločase vypadalo dobře. Honza si na druhou dráhu přinesl těsné vedení. V plných byl opět o chlup lepší a před dorážkou měl k dobru 8 klacků. Jenže soupeř předvedl fantastickou dorážku (117), jeho součet na dráze se zastavil na čísle 273 a obrat byl dokonán. Takže za prakticky vyrovnaného stavu šel do boje Petr Zeman s Dušanem Kasou. Petr předvedl co se týká čísla výborný výkon – 484 poražených kuželek. Jenže na tomhle výborném výkonu je jedna velká kaňka. Je v něm skryto celých 10 újezdů, takže je zcela nepochybné proč prohrál s jen jednou chybujícím soupeřem o 13 kuželek. Na vedlejších drahách se Dušanovi hra vůbec nedařila, jenže na střídání nikdo nebyl, takže jsme ho tam museli nechat „vytrápit“. Takže po vcelku slibném startu do utkání se nakonec zrodila naše prohra o 130 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 16.10.2016, 22:19 hod.

Dorost získal svůj první ligový bod

V neděli se na domácí kuželně představilo také naše dorostenecké družstvo, které v rámci 1. kuželkářské ligy dorostu přivítalo rezervu Náchoda.

Do úvodních bojů vyslal vedoucí družstva Míra Skala dvojici David Sukdolák a Jonáš Novotný. David začal výborně a první dráhu získal pro sebe. Ta druhá byla o něco slabší a tak ji pro sebe o pár kuželek získal soupeř. Ten ale na třetí dráze herně doslova zkolaboval a věnoval Davidovi rozhodující náskok. Poslední dráha šla opět těsně k hostům, ale první bodík putoval do domácí šatny. Jonáš se po solidní první dráze již jen trápil a na druhou polovinu utkání přepustil své místo Sabině Slámové. Ta ale bohužel hrála podle podobného scénáře jako Jonáš a skvěle hrající soupeřka toho dokonale využila a zajistila svému celku vysoké vedení na kuželky – při bodové plichtě 1:1 vedli hosté z Náchoda o 92 kuželek. Role dotahováka „zbyla“ na Tomáše Sukdoláka. Vzhledem k vysokému rozdílu se už hrálo v podstatě jen o remízu. Podmínkou ale bylo, že Tomáš svého soupeře přehraje. První dráhu po pěkném výkonu Tomáš získal pro sebe a vypadalo to dobře. Na druhé dráze předvedl soupeř ale výborné plné (101) a při vyrovnané dorážce tak druhou dráhu jasně získal pro sebe. Na třetí Tomáš vyhořel – jen 108 a hostující celek byl rázem ve výhodnější pozici – náskok 17 kuželek se zdál být vzhledem k vývoji dostatečným. Jenže Tomáš na poslední dráze zabral, nahrál výborných 150 a duel nakonec otočil o 5 kuželky ve svůj prospěch. Takže i přes celkovou prohru na kuželky o 87, si naše družstvo připisuje do tabulky soutěže svůj první ligový bod za remízu 2:2.

Přidáno: 10.10.2016, 20:39 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |