Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko veze body z Trutnova

V pátek odjelo naše béčko na novu čtyřdráhu do Trutnova, kde se pokusilo o zisk bodů v souboji s domácím déčkem. Obě družstva na tom před tímto utkáním byla v tabulce podobně, takže favorit se hledal těžko.

Do úvodních bojů vyslal náš celek Libora Elise společně s dorostencem Davidem Sukdolákem. Libor bojoval se svým soupeřem až do posledních hodů a nakonec se mohl radovat z těsné výhry o 2 kuželky. David předvedl povedený výkon a průměrně hrajícího soupeře bez větších potíží přehrál. Takže na úvod naše vedení 4:0 o 31 kuželek. Pokračovat v podobném trendu se měl pokusit Petr Hanuš společně s Mirkem Skalou. A podvedlo se jim to. Petr sice nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale ve vyrovnaném souboji byl nakonec o 8 kuželek lepší. Míra zahrál výborně (nakonec nejlepší výkon utkání) a dobře hrajícího mladíka v dresu domácích pohodlně přehrál. Před závěrem tedy vedlo naše družstvo 8:0 o 62 kuželek, což byl stav více než luxusní pro dvojici Radim Pyták a Jarda Havlas. Radim předvedl pěkný výkon, ale na nejlepšího hráče domácích to bohužel nestačilo a z náskoku ztratil 19 kuželek. Vedle hrající Jarda nepředváděl nic světoborného, navíc si nepohlídal čas a nestihl poslední 3 hody, což jej možná připravilo o čtyřstovku a odsoudilo ho na post čulibrka. Mizerně hrající soupeř ale nekladl přílišný odpor a tak Jarda přinesl do naší šatny další dva pomocné body a pečetil tak naši výhru v poměru 14:2 o 71 kuželek.

Přidáno: 27.02.2017, 16:02 hod.

Áčko schytalo další výprask, jeho vykonavatelem bylo družstvo Pardubic

Netradičně již v úterý jsme na žádost soupeře cestovali k okresnímu derby do Pardubic, kde nás čekalo utkání s domácím áčkem. Domácí celek se chce pokusit o návrat do třetí ligy, zatímco naše starosti jsou úplně opačného charakteru, takže karty byly před utkáním rozdány jasně a papírové předpoklady se beze zbytku naplnily.

Nebudu se dlouze rozepisovat, protože moc není o čem. Z našeho celku šel postupně do boje Pavel Klička, Karel Janovský a Dušan Kasa. Výkony této trojice jsou srovnány v deseti kuželkách a všechny lze označit spíše jako podprůměrné. Společným jmenovatelem těchto výkonů byla špatná hra v dorážce a tak jsme v poločase prohrávali o 99 kuželek a na body 6:0. Čtvrtý Karel Lang vybočil ze zajetých kolejí, ale bohužel směrem dolů a po slabém výkonu přenechal body soupeři. Petr Zeman pak napodobil své spoluhráče z úvodu utkání a bylo rozhodnuto. V závěru pak Petr Miláček nakonec nejlepším výkonem v utkání mírně korigoval naši prohru a hlavně odvrátil potupu v podobě kanára. Utkání tedy končí naší prohrou v poměru 14:2.

Další utkání sehrajeme v pátek 3. března na domácí půdě proti celku Trutnov B a i když to budě těžké, potřebuje nutně bodovat.

Přidáno: 24.02.2017, 22:37 hod.

Sadská po výborém výkonu deklasovala Karlovy Vary

V sobotu se družstvo Sadské utkalo na přeloučské kuželně v rámci 2. KLM sk. A s celkem TJ Slovan Karlovy Vary.

Utkání bylo jasnou záležitostí domácího celku. V úvodu neměl slitování Aleš Košnar se slaboučce hrajícím náhradníkem v dresu hostí a po výborném výkonu jej přejel o 137 kuželek. Na vedlejších drahách to dlouho vypadalo na bodový zisk pro hosty. Jenže na poslední dráze zapnul Tonda Svoboda turbo a ke slušným plným 96 přidal neuvěřitelnou dorážku 90 a na to nenašel odpověď ani do té doby nejlepší hráč soutěže. Po úvodní části tedy 2:0 a +156 kuželek. V prostřední části se po dlouhé době konečně výborným výkonem prezentoval Martin Schejbal, který jen těsně zaostal pod hranicí šestistovky. Na vedlejší svedl vyrovnaný souboj se šťastným koncem Vašek Pešek a do závěru se šlo za jasného vedení Sadské 4:0 o více jak 200 kuželek. Takovou pozici dotahováci Tomáš Bek a Vašek Schejbal v této sezóně ještě nezažili. Tomáš měl slabší úvod, ale slaboučce hrající soupeř ho k ničemu velkému nenutil. Ve druhé polovině přišlo Tomášovo zlepšení, v součtu pěkný výkon a další demolice soupeře. Vašek začal skvěle, soupeř ale ve druhé polovině utkání zabojoval a v nádherném souboji až do posledních hodů nakonec Vaška udolal, čímž odvrátil kanára a jen kosmeticky poupravil rozdíl v poražených kuželkách. Sadská po výborném výkonu všech hráčů pohodlně vítězí 7:1 o propastných 314 kuželek.

Přidáno: 21.02.2017, 16:53 hod.

Dorost se rozloučil remízou

V neděli sehrálo naše dorostenecké družstvo své poslední utkání v rámci 1. KLD na kuželně v Hořicích proti domácímu výběru.

Do úvodních bojů náš celek vyslal Davida Sukdoláka a Sabinu Slámovou. David předvedl po delší době opět velmi povedený výkon a střídající dvojici soupeřů v poklidu přehrál. Sabina naopak nedokázala navázat na svůj povedený výkon z minulého kola a výhru soupeři doslova darovala. Závěrečný souboj dotahováků byl nejlepším z celého utkání. Náš Tomáš Sukdolák do něj nevstoupil dobře. Po úvodní prohrané dráze se ale nadechl k výbornému výkonu a dobře hrajícího soupeře nakonec udolal o 11 kuželek, čímž zajistil našemu družstvu bod, za remízu 2:2 při prohře na kuželky o 47.
Pro naše družstvo to bylo poslední utkání v soutěži, když na postup do nadstavbové části našemu celku chybí 2 body.

Přidáno: 21.02.2017, 16:30 hod.

Ani jedno naše družstvo souboj s Vrchlabím nezvládlo

O uplynulém kole čekalo na obě naše družstva utkání proti soupeři z Vrchlabí. Nejprve ve čtvrtek bojovalo naše áčko s vrchlabským béčkem a následně pak v pátek naše béčko vyzvalo vrchlabské déčko.

Áčko bohužel nepodalo v tomto utkání dobrý výkon. Za povedený lze označit pouze výkon Petra Miláčka, který měl hodnotu 480 poražených kuželek. Výkony ostatních našich hráčů v tomto utkání patří na domácí kuželně spíše do kategorie podprůměrných a takový výkon na dobře hrající hostující družstvo v žádném případě nemohl stačit. Po celkovém výkonu 2519 poražených kuželek si tak připisujeme další porážku, tentokrát v poměru 12:4 o 89 kuželek. Šanci na reparát budeme mít již dnes, tj. v úterý, kdy sehrajeme utkání na dvoudráze v Pardubicích proti jednomu z favoritů soutěže - domácímu áčku.

V podobném duchu jako áčko se prezentovalo v pátek také béčko, jen s tím rozdílem, že do šedi průměru upadlo celé družstvo bez výjimky. Hostující celek naopak kráčel ve šlépějích svých čtvrtečních předchůdců a ještě lepším výkonem naše družstvo doslova deklasoval. Utkání nakonec skončilo naší jasnou porážkou v poměru 14:2 o propastných 205 kuželek. Nezbývá než se pokusit o nápravu v pátek na zbrusu nové kuželně v Trutnově proti domácímu déčku.

Přidáno: 21.02.2017, 16:20 hod.

Ani nejlepší výkon hostujícího družstva nám v Hylvátech nestačil

V pátek jsme zajížděli k dalšímu diviznímu utkání na dvoudráhu do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde nás čekal souboj s domácím áčkem.

Jak napovídá titulek, v tomto utkání jsme předvedli povedený výkon, který je letos zatím nejlepším výkonem hostí v Hylvátech, ale na výborně hrající domácí družstvo nám to nestačilo.
Utkání načal skvěle Petr Miláček a zajistil našemu celku vedení o 47 kuželek. Následovaly další dva povedené výkony v podání Pavla Kličky a Karla Langa. V jejich případech duel ale vždy vyzněl o chlup lépe pro jejich soupeře a tak se náš náskok v polovině utkání ztenčil na 27. Čtvrtý Karel Janovský navázal na výborné výkony všech svých předchůdců a navíc soupeře porazil, čímž srovnal bodový stav na 4:4 a navýšil naše vedení opět na 47 kuželek. Jenže Petru Zemanovi se vůbec nedařilo. Plné ještě dobré, ale dorážka 45 byla doslova mizerná a tak po půlce tohoto duelu se vedení přehouplo na stranu domácích. My jsme sáhli ke střídání. Dušan Kasa sice předvedl o něco lepší druhou půlku, ale i on byl na soupeře krátký a tak před závěrem vedlo domácí družstvo o 30 kuželek. Pro Honzu Jakubeho těžký oříšek, který se mu bohužel rozlousknout nepodařilo. Podal sice výborný výkon, ale odešel nakonec poražen o pouhou kuželku, což v konečné účtování znamenalo i přes pěkný výkon naši prohru v poměru 12:4 o 31 kuželek.
Prohra sice mrzí, ale důležité bude navázat na výborný výkon v domácím zápase, který nás čeká mimořádně již ve čtvrtek. Soupeřem nám bude družstvo Vrchlabí B.

Přidáno: 12.02.2017, 18:09 hod.

Áčko si přivezlo další výprask

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Českého Meziříčí, kde se utkalo s domácím áčkem. Tato stará saduritová kuželna patří k těm padavějším v divizi, ale jak už to tak u těchto kuželen bývá, je potřeba jí trochu vyhovět, takže domácí celek v tomto ohledu mívá vždy mírnou výhodu. Domácí navíc hrají letos v poměrně slušné formě, takže naše ambice nebyly nějak vysoké.

Tentokrát jsme trochu zamíchali se sestavou a jako první šel do boje Petr Miláček. Ten odvedl řekněme svůj standard, ale na svého soupeře těsně nestačil a prohrál o 7 kuželek. Jako druhý šel na plac Karel Lang. Popravdě musím říct, že vzhledem k jeho výkonu v minulém kole jsem měl strach, co s ním tato přece jen trochu specifická kuželna udělá. Karel se s tím ale porval výborně a po pěkném výkonu nakonec prohrál těsně o klacek. Třetí Pavel Klička zaostal daleko za svými možnostmi a v polovině utkání bylo prakticky rozhodnuto. Karel Janovský na čtvrté pozici nezačal ideálně. Pak ale přidal a vypadalo to na vcelku slušný výkon. Závěrečná dorážka se ale Karlovi nepovedla a byla z toho další prohra a nárůst naší ztráty. Dušan Kasa přidal ke slušným plným mizernou dorážku, což znamenalo, že Petr Zeman nastupoval jako poslední s úkolem odvrátit kanára. Dlouho to vypadalo i na Petrův neúspěch. Druhá dráha a zejména pak dorážka byla ale v Petrově podání skvělá a znamenala náš první a zároveň jediný dílčí úspěch. Z "Meříče" tedy odjíždíme s prohrou o 129 kuželek v poměru 14:2.

Přidáno: 21.01.2017, 00:02 hod.

Sadská v poklidu přehrála do té doby vedoucí celek soutěže

V sobotu zajížděli hráči Sadské až do daleké Kdyně, kde je čekal souboj s vedoucím celkem soutěže.

Podrobnější popis utkání je k dispozici na stránkách Sadské, takže jen ve zkratce. Hráči Sadské předvedli 4 výborné výkony (Bek 615, Košnar 590, V. Schejbal 585, Svoboda 584), jeden průměrný (M. Schejbal 543) a jeden slabý (Renka+Renka 478). Tyto výkony znamenaly výhru v poměru 7:1 o 45 kuželek a jak jsem byl informován SMS bezprostředně po zápase byla to výhra "v suchém triku".
Jedinou malou kaňkou na výsledku je výkon rodinného dua Renkových, ale z mého pohledu by bylo krajně neslušné nadělit vedoucímu celku soutěže kanára, takže tento výkon chápu jako projev slušnosti k domácím a jsem přesvědčen, že příště již to bude o něčem jiném. Ukazuje to i na velké zkušenosti, protože kdy jindy si vybrat herní výpadek, než v utkání, které je jasně rozhodnuté. :-)))

Tento výsledek znamená vyrovnání čela tabulky soutěže, ve které je aktuálně Sadská na druhé příčce pouze o skóre za vedoucím Duchcovem.

Přidáno: 15.01.2017, 22:50 hod.

Dorost doma naplno bodoval

V neděli se v rámci 1. kuželkářské ligy dorostu představilo naše družstvo na domácí kuželně v souboji s celkem KK Zábřeh.

Bohužel kvůli chřipkové epidemii jsem nemohli do utkání nasadit to nejsilnější co máme a ještě v sobotu večer to vypadalo, že možná utkání odehrajeme pouze se dvěma hráči. David Sukdolák se ale do nedělního rána dal alespoň trochu do pořádku a do zápasu nastoupil. Nemoc se sice na jeho výkonu asi trochu podepsala a zejména ve druhé polovině utkání sil ubývalo. I tak byl pro něho ale slabě hrající soupeř snadným soustem a přehrál jej více jak o 100 kuželek. No a když na vedlejších drahách i přes slabší výkon udolala svého soupeře také Sabina Slámová, vypadalo to pro náš celek již velmi dobře. Jako poslední šel do boje Jonáš Novotný. Nepodal sice úplně optimální výkon, ale žádný propadák z jeho strany to nebyl a soupeři dovolil již jen pouhou korekci výsledku. Naše družstvo si tak do tabulky připisuje dva body za výhru v poměru 3:1 o 91 kuželek a tímto výsledkem se přece jen ještě hlásí do boje o postup do nadstavbové části soutěže.

Přidáno: 15.01.2017, 22:37 hod.

Překvapení se bohužel pro naše áčko nekonalo

K prvnímu jarnímu kolu odjelo naše áčku v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s průběžně vedoucím celkem soutěže. Jak napovídá titulek, papírově předpoklady v utkání prvního s předposledním celkem byly bohužel naplněny.

Úvod utkání ještě nevypadal pro náš celek tak zle. Karel Janovský zahrál solidně a nebýt většího množství újezdů, mohl hrát se soupeřem vyrovnanou partii. Takhle bohužel odešel se souboje celkem hladce poražen. Na vedlejších drahách předvedl pěkný výkon Pavel Klička a zajistil našemu družstvu první pomocné bodíky. Po první rundě tedy 2:2 a ztráta pouhých 14 kuželek. Prostřední část utkání ale určila jasně směr, kterým budou putovat body z tohoto utkání. Tato část zápasu byla na bedrech dvojice Petr Zeman a Dušan Kasa. Ani jeden z našich hráčů nepředvedl nijak oslnivý výkon a velmi dobře hrající domácí hráči toho dokonale využili. Po dvou třetinách utkání již vedlo domácí družstvo o více jak 100 kuželek v poměru 6:2 a bylo prakticky rozhodnuto. Karel Lang navíc v závěru předvedl nejslabší výkon utkání a výborně hrající soupeř jej jasně deklasoval. Na drahách 1-2 se odehrával výborný souboj. Ani vynikajících 495 poražených kuželek nestačilo domácímu hráči na výhru. Náš Petr Miláček pokořil hranici 500 poražených kuželek (počítadlo se zastavilo na čísle 506), ale bohužel to znamenalo již jen "bezvýznamnou" korekci výsledku. Naše družstvo tak odjelo z Hořic s debaklem o 173 kuželek v poměru 12:4.
Alespoň na malou obhajobu našeho výkonu musím dodat, že domácí celek zahrál zdaleka svůj nejlepší výkon v sezóně - své dosavadní maximum hořičtí vylepšili bezmála o 100 kuželek. To ale nemění nic na faktu, že náš výkon patří na hořické kuželně spíše k těm lehce podprůměrným.

Přidáno: 15.01.2017, 21:55 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |