Aktuální informace z dění v oddíle

Všechna naše družstva bez bodu

Ve čtvrtek a v pátek se v rámci svých soutěží představila opět všechna naše družstva. Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně áčko Vysokého Mýta, béčko odjelo bojovat o body do Třebechovic proti domácí rezervě a céčko sehrálo své utkání již ve čtvrtek ve Svitavách s domácím béčkem.

Áčko předvedlo jeden ze svých dalších mizerných domácích výkonů a skvěle hrající hosté toho dokonale využili. Úvodní dvojice (vlastně trojice) T. Jarolím+D. Kasa a P. Klička, nabrala po slabých výkonech ztrátu hrozivých 124 kuželek. Toto manko měla snížit dvojice Petr Zeman a Honza Jakube. Výhru ale vybojoval pouze Honza a propast v poražených kuželnách se prakticky nezměnila. Karel Lang předvedl na závěr povedený výkon, ale skvěle hrající soupeře jej o body obral. Mizérii celého družstva podtrhl naprosto odfláknutým výkonem Petr Miláček, který soupeři výhru doslova vnutil. Takže další domácí prohra, tentokrát v poměru 14:2 o propastných 166 kuželek.

Béčko vstoupilo do zápasu v Třebechovicích výborně, když Jarda Havlas na úvod přehrál těsně svého soupeře. Ve druhém duelu navýšil naše vedení Míra Skala, který jasně přehrál slaboučce hrajícího domácího hráče. Ve třetí dvojici došlo k lehké korekci, když Lída Skutilová po solidním výkonu nestačila na dobře hrajícího soupeře. Před závěrem vedlo naše družstvo 4:2 o 42 kuželek. Dobrá pozice pro našeho Pepu Suchomela. Ten ale začal doslova mizerně a byl ještě v prvních plných nahrazen Petrem Skutilem. Ten hrál vcelku dobře a dlouho to vypadalo, že body se povezou do Přelouče. Závěr druhé dorážky ale Petr vůbec nezvládl a domácí hráč toho dokonale využil. Utkání nakonec skončilo naší těsnou prohrou o 6 kuželek v poměru 8:4.

Céčko sehrálo své utkání již ve čtvrtek a pravděpodobně by jej raději nehrálo vůbec. Libor Elis na úvod po slabším výkonům předal otěže utkání svým spoluhráčům s mankem 21 kuželek. To se výrazně rozrostlo v dalším duelu, kdy si svoji nováčkovskou daň vybral Martin Novotný (popravdě čekal jsem, že to přijde dříve). Naše družstvo rázem prohrávalo o 133 kuželek a bylo po zápase. Venda Škuta navíc po slabém výkonu nechal domácí družstvo odskočit na bezmála 200 kuželek a tak Petr Hanuš v závěru těsnou výhrou o klacek již jen odvracel kanára. V součtu tedy jasná prohra o 191 kuželek v poměru 10:2.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 09.11.2015, 16:10 hod.

Áčko zdvojnásobilo svoje letošní bodové konto

V pátek odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Náchoda, kde se utkalo s domácím béčkem. Vzhledem k naší současné formě bylo domácí družstvo mírným favoritem, ale papírové předpoklady se nám nakonec podařilo rozcupovat.

Do úvodu naskočil Tomáš Jarolím společně s Pavlem Kličkou. Tomáš začal výborně a v poločase vedl. Přidal ještě vcelku slušné plné a pak to přišlo. Otvírka sedmičkou a snad 5 újezdů. Po doražení otvírka ze střev a následně několik hodů stejným směrem a soupeř byl rázem na koni. Závěr už opět odehrál Tomáš solidně, ale výše zmíněný "blikanec" jej stál nejen lepší výsledek, ale hlavně bodový zisk. Pavel sváděl se soupeřem od začátku až do konce vyrovnaný souboj, bohužel ale nakonec se šťastnějším koncem pro domácího hráče. Domácí celek tak šel do vedení 4:0 o 30 kuželek. Dušan Kasa a Honza Jakube, to byla naše prostřední dvojice. Dušan tahal se skvěle hrajícím soupeřem od začátku za kratší konec. Důvodem nebyla ale Dušanova slabá hra. Soupeř hrál opravdu skvěle a nakonec jen o 2 kuželky zaostal pod hranicí pětistovky. Dušan ale předvedl solidní výkon a nebýt jeho tradiční bolesti - tedy újezdů - mohlo to být ještě o kus lepší. Honza měl situaci o poznání lehčí. Soupeř zejména na první dráze předváděl hru, která měla do soutěžních kuželek hodně daleko a Honza tak po solidním výkonu dostal body na zlatém podnose. Navíc nás tento duel udržel před závěrem ve hře, protože jsme prohrávali "jen" o 17 kuželek, i když v poměru 6:2. Úkol zněl tedy jasně. Vyhrát oba zbývající duely a stáhnout manko v kuželkách. Tato nezáviděníhodná situace vyšla na oba Petry - Zemana a Miláčka. Petr Zeman hrál se soupeřem vyrovnanou půlku. Ve druhých plných si ale vytvořil solidní náskok, který si pak pohlídal až do konce a v poklidu zvítězil. Na vedlejších drahách šel Petr Miláček v poločase do vedení, když ke slabším plným přidal povedenou dorážku. Po změně drah domácí borec ale zabral a po plných byl náskok téměř smazán. Druhá dorážka byla ale v Petrově podání opět vynikající a po výborném výkonu vybojoval pro naše družstvo další dva bodíky. Na body to bylo tedy smírně a o osudu utkání rozhodoval celkový počet poražených kuželek, který se nakonec vcelku jasně přehoupl na naši stanu, takže z Náchoda vezeme teprve letošní druhé vítězství, tentokrát v poměru 10:6 o 42 kuželek.
Jediným stínem na tomto utkání může být velké množství újezdů. Tentokrát jsme jich vyprodukovali celkem 55 a to rozhodně není dobrá vizitka. Příští týden náš čeká domácí utkání proti celku KK Vysoké Mýto, kde se budeme jistě chtít pokusit také o první bodový zisk na domácí kuželně.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 01.11.2015, 17:17 hod.

Béčko i céčko doma vítězně

V pátek viděla přeloučská kuželna další dvojutkání. Nejprve od 17 hodin přivítalo béčko rezervní celek Solnice a následně se pak utkalo naše céčko s céčkem Svitav.

Béčko vyrukovalo na soupeře s dvojicí Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Pepovi se v této sezóně příliš nedaří, ale toto utkání by jej snad mohlo nakopnout k lepším zítřkům. Pepa konečně předvedl povedený výkon a slabě hrající soupeř neměl šanci. Na vedlejších drahách se dařilo také Lídě, která hrála sice se soupeřem vyrovnanější partii, ale na konci se mohla také radovat, takže v polovině utkání vedení 4:0 o 53 kuželek. Výborná pozice pro Petra Skutila a Karla Janovského. Petr se ale pokusil utkání výrazně zdramatizovat. Jinak si totiž jeho mizerný výkon vysvětlit nedokážu. Oba body donesl soupeři doslova na zlatém podnose a ten nepohrdl. Karel ale žádné drama nechtěl připustit a vynikajícím výkonem jasně přehrál slaboučce hrajícího soupeře a dovedl tak naše družstvo k výhře v poměru 10:2 o 110 kuželek.

Céčko zahájilo utkání výkonově také dobře, výsledkově to ale již tak povedené jako v podání béčka nebylo. Hosté v úvodu hráli velmi dobře a tak Libor Elis musel i přes povedenou hru o body bojovat až do konce. Nakonec soupeře udolal o 7 klacků. Na vedlejších drahách se bohužel to samé nepodařilo Davidu Sukdolákovi, který po solidním výkonu odešel poražen o 12 kuželek. V poločase tedy smírný stav 1:1 při nepatrném vedení hostí o 5 kuželek. Ne úplně jednoduchá situace pro naše dotahováky Petra Hanuše a Vendu Škutu. Petr za to ale vzal hned od úvodních hodů a vynikajícím výkonem jasně přehrál solidně hrajícího soupeře. Venda nakonec jako jediný hráč v celému utkání nepokořil hranici 400 poražených kuželek a z duelu tedy odešel poražen. Smutnit ale nemusí, protože soupeř mu až tak výrazně neodskočil a vzhledem k tomu, že Petr získal nad soupeřem bezmála 50 kuželek, připisuje si naše družstvo do tabulky 2 body za výhru v poměru 8:4 o 20 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Ještě přidám jednu trochu smutnou zprávu ohledně družstev Týniště nad Orlicí A a B, která startovala v těchto soutěžích. Záměrně píši startovala, protože obě družstva musela odstoupit ze soutěže, jelikož ztratila domácí kuželnu. Díky neopatrnosti stavební firmy, která provádí rekonstrukci tribuny na sousedním fotbalovém stadionu, se zřítila část tamní kuželny a statik okamžitě zakázal její využívání. Všechna již odehraná utkání těchto družstev byla tedy anulována a tabulky obou soutěží tak doznaly výraznějších změn.

Přidáno: 01.11.2015, 15:41 hod.

Doplnění výsledků z 43. týdne

V minulém týdnu jsem se nedostal ke komentářům z našich utkání, takže alespoň v krátkosti doplním výsledky.

Áčko hostilo na domácí kuželně soupeře z chvostu tabulky - Dvůr Králové nad Labem A. Naše družstvo bohužel toto utkání nezvládlo a prohrálo jej v poměru 6:10 (2565:2610).
Béčko zajíždělo na čtyřdráhu do Náchoda, odkud si po nepovedeném výkonu přivezlo prohru v poměru 2:10 o 168 kuželek.
Céčku nakonec na cestu z Vysokého Mýta zpíval kanár, když prohrálo s domácím céčkem o 115 kuželek.
Sadská si vcelku hladce doma poradila s Konstruktivou Praha - 7:1 (3300:3182). Utkání navíc vyšperkoval Václav Schejbal první letošní přeloučskou šestistovkou - 615.
Tesla Pardubice také poměrně v poklidu přehrála Plaston Šluknov - 6:2 (3242:3138) a i toto utkání bylo nakonec ozdobeno rovnou šestistovkou, v podání Michala Talacka.

Přidáno: 01.11.2015, 15:26 hod.

Áčko překvapilo a veze z Hylvát první letošní body

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se utkalo s domácím áčkem. Tamní kuželna je v letošní sezóně suverénně na posledním místě co do padavosti a vzhledem k tomu jakou si naše družstvo vezlo formu, čekal se od nás spíše další průšvih. Opak byl ale nakonec pravdou.

Utkání výborně rozjel Pavel Klička, který vynikajícím výkonem nedal svému soupeři sebemenší šanci na zisk bodů a poslal naše družstvo do vedení. Ve druhé dvojici byl náš Dušan Kasa "obětován" na papírově nejlepšího hráče soupeře, což se nakonec ukázalo také jako povedený tah. Dušan sice prohrál výrazným rozdílem, ale ve světle dosud převedených výkonů na této kuželně rozhodně nepropadl. Navíc hned v další dvojici bylo vše zpátky. V podstatě to co Dušan prohrál, to vybojoval zpět po pěkném výkonu Petr Miláček a v polovině utkání tedy bylo veselejší naše družstvo, které vedlo 4:2 o 55 kuželek. Jako čtvrtý naskočil za naše družstvo náhradník z béčka Petr Skutil, který předvedl solidní výkon a hlavně přinesl do naší šatny další důležité dva bodíky a navýšil naše vedení na 79 kuželek. V páté rundě se bohužel příliš nedařilo Karlu Langovi. Jeho volné hody na téhle kuželně rozhodně nenesly své ovoce a Karel tak po slabém výkonu z našeho náskoku ztratil rovných 40 kuželek. Do role dotahováka byl tentokrát pasován Petr Zeman a nutno říci, že se jí zhostil skvěle. Po vynikajících prvních plných přišla sice slaboučká dorážka, po změně drah mu ale již vyšlo vše na co sáhl a soupeř se na něj již jen díval z uctivé vzdálenosti. Naše družstvo si tak nečekaně, ale zaslouženě, připisuje do tabulky první letošní body za výhru v poměru 12:4 o 71 kuželek. Dlužno dodat, že domácí celek sice předvedl svůj letošní nejlepší výkon, ale na naše výborně hrající družstvo to bylo tentokrát málo. Doufejme, že se začíná blýskat na lepší časy. Teď je potřeba tento výsledek potvrdit také na domácí kuželně, kde nás čeká utkání proti jednomu z celků z chvostu tabulky - Dvoru Králové A.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.10.2015, 21:02 hod.

Béčko i céčko doma s plným bodovým ziskem

V pátek bylo na přeloučské kuželně na pořadu dvojutkání, ve kterém se nejprve představilo naše béčko, které přivítalo družstvo Týniště nad Orlicí A a následně se pak utkalo céčko s družstvem Jiskra Hylváty B.

V béčku se poprvé letos představil Míra Skala a společně s ním naskočila do boje Lída Skutilová. Míra předvedl, že nic ze svého umění nezapomněl a že i přes zdravotní potíže je pro náš oddíl stále platným hráčem. Jeho výkon sice nebyl z kategorie těch extra, ale i pro áčko by byl jistě vítaným příspěvkem a v tomto utkání znamenal pohodlný bodový zisk. Lída si sice lepší číslo sama proházela, ale na soupeře jí to také stačilo, takže v poločase pohodové vedení 4:0 o 65 kuželek. Dorazit soupeře měl pak Karel Janovský společně s Jardou Havlasem. Karel konečně prodal všechny tréninkové jednotky a předvedl vynikají výkon, kterým doslova deklasoval soupeře. Jarda předvedl pěkné plné, ale dorážkou v součtu 87 nepatří ani do této soutěže, takže jediný dobře hrající soupeř pohodlně odvrátil kanára. Naše družstvo tedy po pěkném výkonu vítězí v poměru 10:2 o 94 kuželek.

Bezprostředně po utkání béčka se pustilo do boje také céčko, které na úvod vyslalo do boje zkušeného matadora Libora Elise společně s mladičkým Davidem Sukdolákem, pro kterého to bylo vůbec první utkání v družstvu dospělých. Libor si skvělou první drahou vybudoval náskok, který si i přes mizernou hru na dráze druhé v klidu pohlídal. David zvládl své první utkání opravdu excelentně. Předvedl vynikající výkon (zejména dorážka 166 je v podání tak mladého hráče opravdu luxusní) a svého soupeře deklasoval rozdílem několika tříd. V polovině utkání tedy vedení 4:0 o 82 kuželek. Jako dotahovák nastoupil tradičně Petr Hanuš ve dvojici s Vendou Škutou. Petr si odehrál "to svoje" a i přes slabší dorážku soupeřku v pohodě udolal. Venda začal dobrou hrou do plných, pak si ale v dorážce dovolil 12 újezdů!!! a v poločase ho nahradil Jirka Ryšavý. Ten sice nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale zároveň to nebyla žádná tragédie, takže výborně hrající soupeř již jen kosmeticky upravil výsledek a odvrátil kanára. Naše družstvo si tak po povedeném výkonu připisuje do tabulky další dva body za výhru v poměru 10:2 o 35 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.10.2015, 20:43 hod.

Mládež v druhém turnaji znovu třetí

V neděli sehrálo naše mládežnické družstvo druhý ze série turnajů VČPM. Tentokrát soutěž hostila dvoudráhová kuželna ve Dvoře Králové nad Labem.

Z našeho družstva jako první do bojů nastoupil Honza Juříček, který předvedl docela solidní výkon. Jako druhý se představil David Sukdolák, který povedeným výkonem vynesl naše družstvo do vyšších pater. Na závěr nastoupila ke svému prvnímu utkání Sabina Slámová, kterou v půlce vystřídala Adéla Mrkvičková. Pro obě děvčata je to zatím spíše získávání zkušeností, takže i jejich výkon lze označit jako zdařilý. V celkovém součtu naše družstvo porazilo 676, což v konečném účtování znamenalo pěknou třetí příčku za poměrně suverénní dvojicí družstev z Náchoda.
Druhý turnaj a podruhé třetí příčka, to znamená zisk 12 bodů a průběžnou druhou příčku v soutěži.
Výkony našich hráčů v turnaji ve Dvoře Králové: J. Juříček 214, D. Sukdolák 257, S. Slámová+A. Mrkvičková 205.

Zpravodaje VČPM si můžete otevřít zde.

Přidáno: 13.10.2015, 09:20 hod.

Sadská i Pardubice s plným bodovým ziskem

Sobota byla na přeloučské kuželně opět vyhrazena pro ligové boje. Nejprve se dopoledne představilo družstvo Sadské, které v rámci 2. KLM přivítalo soupeře z nedalekých Hořic. Odpoledne pak bylo na programu utkání 3. KLM mezi Teslou Pardubice a Trutnovem.

Sadská vyrukovala na soupeře s dvojící Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Tonda předvedl vynikají první polovinu (319) a z toho těžil po zbytek utkání. Soupeř sice z Tondova náskoku ukrajoval, ale na otočení výsledku to nestačilo, takže po pěkném výkonu první bodík pro Sadskou. Aleš z mého pohledu i přes ne příliš povedenou hru nakonec dokráčel ke slušnému číslu, na výborně hrajícího soupeře to bylo ale málo. Takže 1:1 a celá hodovka k dobru pro Sadskou. Martin Schejbal měl situaci usnadněnou slabší hrou dvojice střídajících soupeřů a po solidním výkonu přinesl další bodík. Venca Pešek začal, nebal bych se říci, katastrofálně. Na druhé dráze sice svoji pozici výrazně vylepšil, bohužel to bylo ale v jeho podání vše. Další dráhy již bral jeho soupeř, takže do závěru se nastupovalo za stavu 2:2 +15 pro Sadskou. Vašek Schejbal dokázal z vyrovnaného duelu vydolovat výhru a Tomáš Bek svého soupeře doslova převálcoval, takže se nakonec zrodila výhra Sadské 6:2 (13:11) o 86 kuželek. Podle výsledu by se tedy dalo říci, že to bylo jednoznačné utkání, ale opak byl pravdou. Utkání bylo velice vyrovnané a zlomilo se až v poslední rundě na třetí dráze, kdy Vašek s Tomášem předvedli skvělou hru, dohromady porazili 333 kuželek a tím definitivně zlomili odpor soupeře.

Ve druhém utkání dne za Pardubice nastoupil v úvodu Víťa Veselý s Martinem Hubáčkem. Víťa nezačal vůbec dobře. Soupeř sice nepředváděl nijak oslnivou hru, ale bohužel získal úvodní tři dráhy. Tu čtvrtou urval Víťa a v součtu nakonec o kuželku zvítězil, bod ale bral soupeř za výhru na dráhy. Martin příjemně překvapil nejen své spoluhráče, ale asi i sebe. Na první dráze sice ještě soupeři věnoval půlbod, pak už ale jasně dominoval a po skvělém výkonu zajistil svému družstvu výrazné vedení. V prostřední části narazil Béďa Šiška na nakonec nejlepšího hráče hostí. První půlka byla v Béďově podání vcelku povedená. Na třetí dráze přišel ale kolaps a tak do závěru naskočil Michal Šic. Ani on ale nedokázal výsledek alespoň zkorigovat. Vedle hrající Láďa Zemánek nepředvedl nic světoborného, mizerný výkon soupeře mu ale situaci usnadnil a tak se do závěru šlo za stavu 2:2 při vedení Pardubic o 57 kuželek. Milan Vaněk nenavázal na svůj úvodní povedený domácí výkon a se soupeřem se tahal o každou kuželku. Úspěšnější byl ale nakonec soupeř. Michal Talacko předvedl jeden ze svých standartních spolehlivých výkonů a mizerně hrající soupeř se na něj díval z uctivé vzdálenosti. V součtu tedy výhra Pardubic 5:3 (12:12) o 131 kuželek.

Zpravodaje ligových soutěží naleznete zde.

Přidáno: 11.10.2015, 22:14 hod.

Béčko veze body z Pardubic

V sobotu odjelo naše béčko do Pardubic, kde se v okresním derby utkalo s domácím déčkem.

Hned v úvodu na soupeře doslova vletěl Jarda Havlas, který po výborném výkonu zajistil našemu družstvu výrazné vedení. Situace našeho družstva se ještě vylepšila ve druhé dvojici, kdy Lída Skutilová předvedla solidní výkon a v koncovce uhájila těsnou výhru. Ve třetí rundě předvedl vcelku povedený výkon také Petr Skutil, ale soupeř zvládl koncovku lépe, takže před závěrem vedlo naše družstvo v poměru 4:2 o 76 kuželek. Pro Pepu Suchomela tedy vcelku luxusní pozice. Pepovi se v poslední době ale příliš nedaří a to potvrdil i v tomto utkání. Náskok byl ale dostatečný a slušně hrající domácí hráč již jen korigoval výsledek. Naše družstvo tedy veze z okresního města výhru v poměru 8:4 o 40 kuželek.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 11.10.2015, 21:17 hod.

Céčko "vylovilo body" z Rybníka

V pátek odjelo naše céčko na těžkou dvoudráhovou kuželnu do Rybníka, kde se utkalo s domácím céčkem.

Do úvodu naskočil skoro již tradičně Libor Elis, který na poměry této kuželny podal solidní výkon a poslal naše družstvo do vedení. Jako druhý šel do boje nováček v naší sestavě Martin Novotný, pro kterého to bylo teprve druhé soutěžní utkání a hned na takhle těžké kuželně. Martin ale bojoval statečně a i s přispěním soupeře nakonec vydoloval důležité bodíky pro naše družstvo a mírně navýšil naše vedení. Ve třetí dvojici došlo ke zvratu, když Venda Škuta nestačil na nakonec nejlepšího hráče večera a náš náskok se ztenčil na pouhých 11 kuželek. Jirka Ryšavý už ale odehrál spoustu takových utkání a své zkušenosti dokázal v koncovce prodat. Soupeře udržel na uzdě a i když svůj duel prohrál, znamenalo to jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo si z Rybníka tedy veze dva body za výhru v poměru 8:4 o 6 kuželek.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 11.10.2015, 21:06 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |