Aktuální informace z dění v oddíle

Céčko zdolalo Třebechovice

V pátek přivítalo naše céčko na domácí kuželně celek Třebechovice B, který patří k pronásledovatelům našich družstvech v souboji o "medailové" pozice.

Naše družstvo ale toto utkání zvládlo poměrně s přehledem. Hned v úvodu připravila dvojice Libor Elis a Radim Pyták po povedených výkonech svým spoluhráčům náskok bezmála 90 kuželek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhém dějství se oba naši hráči se svými soupeři tahali o každý klacek až do posledních hodů. Petr Hanuš nakonec po slabším výkonu odešel poražen těsně o dvě kuželky a na vedlejších drahách si i přes nevýrazný výkon připsal výhru o klacek Jirka Ryšavý. V součtu tak naše družstvo vítězí v poměru 10:2 o 88 kuželek a do tabulky si připisuje důležité dva body v honbě za umístěním zajišťujícím nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 02.02.2015, 20:19 hod.

Mistrovství kraje - senioři

Sobota je na přeloučské kuželně vyhrazena pro Mistrovství Pardubického kraje v kategorii seniorů.

V konkurenci 22 hráčů si vedl nejlépe Jirka Hetych z Loko Č. Třebová a výkonem 520 poražených kuželek si zajistil titul Mistr Pardubického kraje. O pouhou jednu kuželku za tímto výkonem zaostal domácí Pavel Klička a třetí příčku vybojoval výkonem 514 poražených kuželek Láďa Zemánek z Tesly Pardubice.

Přílohy: Senioři konečné výsledky

Přidáno: 24.01.2015, 10:22 hod.

"Povinná" výhra Sadské

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně sestupem ohrožený celek SKK Náchod-Červený Kostelec a výhra v tomto utkání byla prakticky povinností.

Úvod utkání ovšem naznačil, že to nemusí být až tak jednoznačné. Petr Miláček hrál až na jednu dráhu mizerně a ne nijak oslnivě hrajícímu soupeři výhru doslova daroval. Aleš Košnar svého soupeře sice přehrál, velkou radost ze své hry ale také neměl. Po úvodní části tedy 1:1 při vedení Sadské o zanedbatelných 10 kuželek. V prostřední části se ale tento náskok výrazně rozrostl. Vašek Pešek nedal soupeři žádnou šanci a nakonec zaostal pouhou kuželku pod hranicí šestistovky. Martin Schejbal sice také nezahrál optimálně, ale jeho výkon lze označit řekněme za solidní a na soupeře to bohatě stačilo. Po této rundě již bylo o poznání veseleji - vedení 3:1 o 110 kuželek. Tonda Svoboda rozjel svůj duel vcelku povedeně. Ve druhé polovině ale přišel útlum a střídající soupeř dokonal obrat a Tonda nakonec těsně prohrál. Ani Tomáš Bek svým výkonem nijak nevyčníval, ale na bodový zisku mu to stačilo. V součtu tedy Sadská v tomto neslaném nemastném utkání vítězí v poměru 6:2 o 140 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 18.01.2015, 11:41 hod.

Áčko přehrálo Hradec Králové a nadělilo mu kanára

V pátek přivítalo naše áčko v prvním jarním domácím utkání soupeře z nedalekého Hradce Králové. Výsledek utkání sice vypadá na jednoznačnou záležitost našeho celku, ale nebylo tomu tak.

Úvodní část utkání vyšla našemu družstvu na výbornou. Pavel Klička s Petrem Zemanem využili slabších výkonu obou svých soupeřů a oba s přehledem zvítězili a získali náskok 70 kuželek. Prostřední pasáž už pro naše barvy nevypadala tak jednoznačně, ale nakonec se mohli radovat také oba naši hráči. Dušan Kasa až skvělou druhou půlkou nakonec udolal výborně hrajícího soupeře a Honza Jakube se svým soupeřem bojoval až do posleních hodů, aby si nakonec připsal výhru o celé dva klacky. Před závěrem tedy již jistý bod pro naše družstvo a náskok 99 kuželek. Vcelku dobrá pozice pro dotáhováky Karla Langa a Míru Skalu. Karel, který se v minulém kole vrátil do sestavy po více jak půlroční odmlce, zatím ještě hledá ideální formu, ale soupeř mu situaci výrazně usnadnil a i přes slabší výkon tak bral Karel výhru o 4 kuželky. Na vedlejších drahách bylo rozhodnuto již po prvních plných. Soupeř Mirka Skaly si obnovil svalové zranění, utkání nebyl schopen dohrát a po 24 hodech odstoupil. Hosté bohužel neměli náhradníka, takže už se dohrávalo jen z povinnosti. Míra nakonec cca po 60-ti hodech přepustil své místo Tomáši Jarolímovi, když už to dopadlo takhle, tak ať si tedy zahrají všichni naši hráči. Naše družstvo si tak do tabulky připisuje další důležité dva body za výhru v poměru 16:0 o 382 kuželek (i když rozdíl v poražených kuželkách není v tomto utkání relevantním ukazatelem). Radost z výhry sice trochu kalí nepříjemnost, která se stala hostujícímu Láďovi Beránkovi, ale dlužno dodat, že naše družstvo v tomto utkání podalo jeden ze svých nejlepších letošních domácích výkonů a vítězství si určitě zasloužilo. No a Láďovi přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat do kuželkářského kolotoče.

Přidáno: 18.01.2015, 10:23 hod.

Béčko odložilo další utkání, céčko si přivezlo kanára

Béčko odložilo i další utkání, které mělo tentokrát sehrát v Jičíně s domácím déčkem. Termín dohrávky je stanoven na úterý 27.1.. Utkání předcházejícího kola bude dohráno na domácí kuželně ve čtvrtek 22.1. od 17 hodin. Céčko mělo na utkání tohoto kola také problémy se setavou, ale nakonec s sebou vzalo jednoho dorostence a utkání v Červeném Kostelci sehrálo v řádném termínu. Bohužel ale toto utkání pro náš celek příliš úspěšné nebylo.

Utkání začalo pro naše družstvo velmi smolně, když Libor Elis po vyrovnaném průběhu nakonec prohrál o pouhou 1 kuželku. Ve druhém duelu nastoupil zaskakující dorostenec Tomáš Sukdolák a na svůj první start v kategorii dospělých si určitě nevedl špatně. K bodovému zisku to ale nevedlo. Zavelet k obratu měl ve třetím duelu Jirka Ryšavý, který zahrál slušně, ale na domácího hráče tentokrát nestačil o 10 kuželek. Před závěrem tedy naše družstvo prohrávalo 6:0 o 47 kuželek. Ve hře byla ještě teoreticky remíza, ale popravdě řečeno Petr Hanuš spíše nastupoval s cílem alespoň odvrátit kanára. To se mu ale bohužel nepodařilo, když z vyrovnaného souboje odešel poražen těsně o 3 kuželky. Naše družstvo si tak veze z Červeného Kostelce prohru 12:0 o 50 kuželek.

Přidáno: 18.01.2015, 10:20 hod.

Jasná výhra Sadské v Duchcově

V sobotu odjelo družstvo Sadské k prvnímu letošnímu ligovému duelu do severočeského Duchcova, kde se utkalo s domácím áčkem.

Úvod utkání vyšel lépe hráčům Sadské. Petr Miláček sice nezačal vůbec dobře, ale ve druhé polovině přišlo výrazné zlepšení a na slabě hrajícího soupeře to bohatě stačilo. Na vedlejších drahách si šel pro body o úvodních hodů Aleš Košnar, který nakonec zaostal pouhou jednu kuželku pod hranicí šestistovky. Prostřední pasáž byla o poznání vyrovnanější, ale opět se radovali oba hráči Sadské. Martin Schejbal díky skvělé dorážkové (221) udolal svého soupeře i přes odečet 8 kuželek za druhý přešlap a Vašek Pešek dokonale otočil nedobře se vyvíjející duel a přinesl další bodík do šatny Sadské. Před závěrem tedy vedení Sadské 4:0 o rovných 100 kuželek. V závěrečné čtveřici pak Tomáš Bek opět ve velmi vyrovnaném duelu dokázal vybojovat další bodík pro Sadskou. Tonda Svoboda předvedl velmi povedený výkon, k jeho smůle ale narazil na nejlepšího hráče domácího celku a nakonec i nejlepšího hráče celého utkání, z čehož je zřejmé, kdo v tomto duelu bral body. Znamenalo to již ale jen kosmetickou úpravu výsledku a tak si Sadská po vcelku povedeném a vyrovnaném výkonu celého družstva veze z Duchcova dva body za výhru v poměru 7:1 o 69 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 15.01.2015, 21:12 hod.

Béčko své utkání odložilo, céčko zdolalo Smiřice

Úvodní jarní utkání našeho B družstva bylo odloženo zatím na neurčito a tak se v pátek večer na domácí dráze představilo pouze céčko, které se utkalo s celkem Smiřice C.

Vstup do utkání nebyl z naší strany nejzdařilejší. Libor Elis předvedl mizerný výkon a toho dobře hrající soupeř dokonale využil. Radim Pyták se se svým soupeřem dlouhou dobu přetahoval, ale lepším závěrem nakonec dotáhl duel k vítězství. V polovině utkání stav 2:2 při vedení hostí o 67 kuželek. Před dotahováky Petrem Hanušem a Jirkou Ryšavým byl nelehký úkol. Navíc Petrův soupeř hrál výborně a i přes solidní výkon se na něj musel Petr dívat s odstupem. Na vedlejších drahách ale přišla "pomoc" od soupeře. Dvojice střídajících hostujících hráčů předvedla velmi slabý výkon a slušně hrající Jirka Ryšavý na ně nahrál více jak 120 kuželek, což bylo nakonec pro výsledek utkání rozhodující. Naše družstvo tak utrpělo vítězství o 23 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 12.01.2015, 18:45 hod.

Áčko veze z Rychnova cenný bod

Jarní část sezóny zahájilo naše áčko na kuželně v Rychnově nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem.

Úvod utkání vyšel o chlup lépe našemu družstvu. Petr Zeman předvedl celkem povedenou hru, ale na výborně hrajícího domácího borce nestačil. Na vedlejších drahách se dařilo našemu Honzovi Jakubemu, který tak plně využil slabší hry domácího borce a po úvodní třetitně utkání tak při bodovém stavu 2:2 vedlo naše družstvo o 19 kuželek. Druhá část utkání se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Dušan Kasa po velmi povedeném výkonu prohrává s výborně hrajícím soupeřem a Mirek Skala skvělou hrou přisypává nějaké ty klacky na naši stranu. Před závěrem lepší výchozí pozice pro naše dotahováky - stav 4:4 a +60 klacků pro naše družstvo. Karel Lang po vyhrané první půlce dostal v té druhé od soupeře pořádně naloženo a i přes solidní výkon z náskoku ztratil 37 kuželek. O osudu utkání se tedy rozhodovalo na vedlejších drahách. Tomáš Jarolím hrál se soupeřem vyrovanou partii a rozhodovalo se opravdu až v posledních hodech. Tím šťastnějším z této dvojice byl tentokrát domácí hráč, který vydřel výhru o dvě kuželky a zajistil tak pro domácí celek alespoň bod. Naše družstvo tak v Rychnově sice vítězí o 21 kuželek, ale do tabulky si připisuje "jen" jeden bod za remízu 8:8.

Přidáno: 12.01.2015, 18:37 hod.

Vánoční koulení

Vánoční koulení pro členy oddílu a jejich rodinné příslušníky a hosty proběhne letos v pátek 19.12.2014 s orientačním začátkem v 17 hodin.

Na úvod se bude soutěžit v disciplíně 40hs přes čtyři dráhy. Poté tradičně nějaké ty "sranda disciplíny" a volná zábava. Něco málo k snědku je zajištěno oddílem, jeden prosincový oslavenec navíc věnoval sud piva. Vše nad tento rámec si bude hradit každý z vlastních zdrojů a "vlezné" se tudíž nevybírá.

Přidáno: 16.12.2014, 10:26 hod.

Členská schůze

Dnes, tj. v pondělí 8.12.2014 proběhne na kuželně krátká členská schůze. Začátek v 18:00 hod..

Program: soupisky pro jarní část soutěží, brigády v zimní přestávce, nominace na krajské přebory, zajištění krajských přeborů na naší kuželně, vánoční koulení.....

Přidáno: 08.12.2014, 11:46 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |