Aktuální informace z dění v oddíle

Mistrovství kraje - senioři

Sobota je na přeloučské kuželně vyhrazena pro Mistrovství Pardubického kraje v kategorii seniorů.

V konkurenci 22 hráčů si vedl nejlépe Jirka Hetych z Loko Č. Třebová a výkonem 520 poražených kuželek si zajistil titul Mistr Pardubického kraje. O pouhou jednu kuželku za tímto výkonem zaostal domácí Pavel Klička a třetí příčku vybojoval výkonem 514 poražených kuželek Láďa Zemánek z Tesly Pardubice.

Přílohy: Senioři konečné výsledky

Přidáno: 24.01.2015, 10:22 hod.

"Povinná" výhra Sadské

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně sestupem ohrožený celek SKK Náchod-Červený Kostelec a výhra v tomto utkání byla prakticky povinností.

Úvod utkání ovšem naznačil, že to nemusí být až tak jednoznačné. Petr Miláček hrál až na jednu dráhu mizerně a ne nijak oslnivě hrajícímu soupeři výhru doslova daroval. Aleš Košnar svého soupeře sice přehrál, velkou radost ze své hry ale také neměl. Po úvodní části tedy 1:1 při vedení Sadské o zanedbatelných 10 kuželek. V prostřední části se ale tento náskok výrazně rozrostl. Vašek Pešek nedal soupeři žádnou šanci a nakonec zaostal pouhou kuželku pod hranicí šestistovky. Martin Schejbal sice také nezahrál optimálně, ale jeho výkon lze označit řekněme za solidní a na soupeře to bohatě stačilo. Po této rundě již bylo o poznání veseleji - vedení 3:1 o 110 kuželek. Tonda Svoboda rozjel svůj duel vcelku povedeně. Ve druhé polovině ale přišel útlum a střídající soupeř dokonal obrat a Tonda nakonec těsně prohrál. Ani Tomáš Bek svým výkonem nijak nevyčníval, ale na bodový zisku mu to stačilo. V součtu tedy Sadská v tomto neslaném nemastném utkání vítězí v poměru 6:2 o 140 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 18.01.2015, 11:41 hod.

Áčko přehrálo Hradec Králové a nadělilo mu kanára

V pátek přivítalo naše áčko v prvním jarním domácím utkání soupeře z nedalekého Hradce Králové. Výsledek utkání sice vypadá na jednoznačnou záležitost našeho celku, ale nebylo tomu tak.

Úvodní část utkání vyšla našemu družstvu na výbornou. Pavel Klička s Petrem Zemanem využili slabších výkonu obou svých soupeřů a oba s přehledem zvítězili a získali náskok 70 kuželek. Prostřední pasáž už pro naše barvy nevypadala tak jednoznačně, ale nakonec se mohli radovat také oba naši hráči. Dušan Kasa až skvělou druhou půlkou nakonec udolal výborně hrajícího soupeře a Honza Jakube se svým soupeřem bojoval až do posleních hodů, aby si nakonec připsal výhru o celé dva klacky. Před závěrem tedy již jistý bod pro naše družstvo a náskok 99 kuželek. Vcelku dobrá pozice pro dotáhováky Karla Langa a Míru Skalu. Karel, který se v minulém kole vrátil do sestavy po více jak půlroční odmlce, zatím ještě hledá ideální formu, ale soupeř mu situaci výrazně usnadnil a i přes slabší výkon tak bral Karel výhru o 4 kuželky. Na vedlejších drahách bylo rozhodnuto již po prvních plných. Soupeř Mirka Skaly si obnovil svalové zranění, utkání nebyl schopen dohrát a po 24 hodech odstoupil. Hosté bohužel neměli náhradníka, takže už se dohrávalo jen z povinnosti. Míra nakonec cca po 60-ti hodech přepustil své místo Tomáši Jarolímovi, když už to dopadlo takhle, tak ať si tedy zahrají všichni naši hráči. Naše družstvo si tak do tabulky připisuje další důležité dva body za výhru v poměru 16:0 o 382 kuželek (i když rozdíl v poražených kuželkách není v tomto utkání relevantním ukazatelem). Radost z výhry sice trochu kalí nepříjemnost, která se stala hostujícímu Láďovi Beránkovi, ale dlužno dodat, že naše družstvo v tomto utkání podalo jeden ze svých nejlepších letošních domácích výkonů a vítězství si určitě zasloužilo. No a Láďovi přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat do kuželkářského kolotoče.

Přidáno: 18.01.2015, 10:23 hod.

Béčko odložilo další utkání, céčko si přivezlo kanára

Béčko odložilo i další utkání, které mělo tentokrát sehrát v Jičíně s domácím déčkem. Termín dohrávky je stanoven na úterý 27.1.. Utkání předcházejícího kola bude dohráno na domácí kuželně ve čtvrtek 22.1. od 17 hodin. Céčko mělo na utkání tohoto kola také problémy se setavou, ale nakonec s sebou vzalo jednoho dorostence a utkání v Červeném Kostelci sehrálo v řádném termínu. Bohužel ale toto utkání pro náš celek příliš úspěšné nebylo.

Utkání začalo pro naše družstvo velmi smolně, když Libor Elis po vyrovnaném průběhu nakonec prohrál o pouhou 1 kuželku. Ve druhém duelu nastoupil zaskakující dorostenec Tomáš Sukdolák a na svůj první start v kategorii dospělých si určitě nevedl špatně. K bodovému zisku to ale nevedlo. Zavelet k obratu měl ve třetím duelu Jirka Ryšavý, který zahrál slušně, ale na domácího hráče tentokrát nestačil o 10 kuželek. Před závěrem tedy naše družstvo prohrávalo 6:0 o 47 kuželek. Ve hře byla ještě teoreticky remíza, ale popravdě řečeno Petr Hanuš spíše nastupoval s cílem alespoň odvrátit kanára. To se mu ale bohužel nepodařilo, když z vyrovnaného souboje odešel poražen těsně o 3 kuželky. Naše družstvo si tak veze z Červeného Kostelce prohru 12:0 o 50 kuželek.

Přidáno: 18.01.2015, 10:20 hod.

Jasná výhra Sadské v Duchcově

V sobotu odjelo družstvo Sadské k prvnímu letošnímu ligovému duelu do severočeského Duchcova, kde se utkalo s domácím áčkem.

Úvod utkání vyšel lépe hráčům Sadské. Petr Miláček sice nezačal vůbec dobře, ale ve druhé polovině přišlo výrazné zlepšení a na slabě hrajícího soupeře to bohatě stačilo. Na vedlejších drahách si šel pro body o úvodních hodů Aleš Košnar, který nakonec zaostal pouhou jednu kuželku pod hranicí šestistovky. Prostřední pasáž byla o poznání vyrovnanější, ale opět se radovali oba hráči Sadské. Martin Schejbal díky skvělé dorážkové (221) udolal svého soupeře i přes odečet 8 kuželek za druhý přešlap a Vašek Pešek dokonale otočil nedobře se vyvíjející duel a přinesl další bodík do šatny Sadské. Před závěrem tedy vedení Sadské 4:0 o rovných 100 kuželek. V závěrečné čtveřici pak Tomáš Bek opět ve velmi vyrovnaném duelu dokázal vybojovat další bodík pro Sadskou. Tonda Svoboda předvedl velmi povedený výkon, k jeho smůle ale narazil na nejlepšího hráče domácího celku a nakonec i nejlepšího hráče celého utkání, z čehož je zřejmé, kdo v tomto duelu bral body. Znamenalo to již ale jen kosmetickou úpravu výsledku a tak si Sadská po vcelku povedeném a vyrovnaném výkonu celého družstva veze z Duchcova dva body za výhru v poměru 7:1 o 69 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 15.01.2015, 21:12 hod.

Béčko své utkání odložilo, céčko zdolalo Smiřice

Úvodní jarní utkání našeho B družstva bylo odloženo zatím na neurčito a tak se v pátek večer na domácí dráze představilo pouze céčko, které se utkalo s celkem Smiřice C.

Vstup do utkání nebyl z naší strany nejzdařilejší. Libor Elis předvedl mizerný výkon a toho dobře hrající soupeř dokonale využil. Radim Pyták se se svým soupeřem dlouhou dobu přetahoval, ale lepším závěrem nakonec dotáhl duel k vítězství. V polovině utkání stav 2:2 při vedení hostí o 67 kuželek. Před dotahováky Petrem Hanušem a Jirkou Ryšavým byl nelehký úkol. Navíc Petrův soupeř hrál výborně a i přes solidní výkon se na něj musel Petr dívat s odstupem. Na vedlejších drahách ale přišla "pomoc" od soupeře. Dvojice střídajících hostujících hráčů předvedla velmi slabý výkon a slušně hrající Jirka Ryšavý na ně nahrál více jak 120 kuželek, což bylo nakonec pro výsledek utkání rozhodující. Naše družstvo tak utrpělo vítězství o 23 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 12.01.2015, 18:45 hod.

Áčko veze z Rychnova cenný bod

Jarní část sezóny zahájilo naše áčko na kuželně v Rychnově nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem.

Úvod utkání vyšel o chlup lépe našemu družstvu. Petr Zeman předvedl celkem povedenou hru, ale na výborně hrajícího domácího borce nestačil. Na vedlejších drahách se dařilo našemu Honzovi Jakubemu, který tak plně využil slabší hry domácího borce a po úvodní třetitně utkání tak při bodovém stavu 2:2 vedlo naše družstvo o 19 kuželek. Druhá část utkání se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Dušan Kasa po velmi povedeném výkonu prohrává s výborně hrajícím soupeřem a Mirek Skala skvělou hrou přisypává nějaké ty klacky na naši stranu. Před závěrem lepší výchozí pozice pro naše dotahováky - stav 4:4 a +60 klacků pro naše družstvo. Karel Lang po vyhrané první půlce dostal v té druhé od soupeře pořádně naloženo a i přes solidní výkon z náskoku ztratil 37 kuželek. O osudu utkání se tedy rozhodovalo na vedlejších drahách. Tomáš Jarolím hrál se soupeřem vyrovanou partii a rozhodovalo se opravdu až v posledních hodech. Tím šťastnějším z této dvojice byl tentokrát domácí hráč, který vydřel výhru o dvě kuželky a zajistil tak pro domácí celek alespoň bod. Naše družstvo tak v Rychnově sice vítězí o 21 kuželek, ale do tabulky si připisuje "jen" jeden bod za remízu 8:8.

Přidáno: 12.01.2015, 18:37 hod.

Vánoční koulení

Vánoční koulení pro členy oddílu a jejich rodinné příslušníky a hosty proběhne letos v pátek 19.12.2014 s orientačním začátkem v 17 hodin.

Na úvod se bude soutěžit v disciplíně 40hs přes čtyři dráhy. Poté tradičně nějaké ty "sranda disciplíny" a volná zábava. Něco málo k snědku je zajištěno oddílem, jeden prosincový oslavenec navíc věnoval sud piva. Vše nad tento rámec si bude hradit každý z vlastních zdrojů a "vlezné" se tudíž nevybírá.

Přidáno: 16.12.2014, 10:26 hod.

Členská schůze

Dnes, tj. v pondělí 8.12.2014 proběhne na kuželně krátká členská schůze. Začátek v 18:00 hod..

Program: soupisky pro jarní část soutěží, brigády v zimní přestávce, nominace na krajské přebory, zajištění krajských přeborů na naší kuželně, vánoční koulení.....

Přidáno: 08.12.2014, 11:46 hod.

Další neskutečně těsná prohra Sadské

V sobotu se družstvo Sadské loučilo s podzimní částí 2. KLM domácím utkáním proti družstvu KK Hvězda Trnovany. Trnovany hrají v Přelouči obvykle dobře a tak se čekalo těžké a vyrovnané utkání a papírové předpoklady se naplnily.

Úvodní pasáž utkání obstaral Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš díky slabé dorážce prohrál úvodní dráhu, pak ale výrazněji přidal a další dvě dráhy získal pro sebe. Jeho soupeř v tuto dobu rozhodně nepředváděl hru ligových parametrů a tak byl na poslední dráhu vystřídán. Jeho náhradník využil toho, že Aleš opět polevil a alespoň trochu zkorigoval výsledek. Martin hrál od začátku dobře, získal úvodní dvě dráhy a vypadalo to na pohodovou výhru. Třetí dráha se mu ale nepovedla podle představ a soupeř se trochu přiblížil. Poslední drahou ovšem Martin odrazil všechny pochybnosti a dovedl souboj k jasné výhře. Po první třetině utkání tedy příznivý stav 2:0 a +76 kuželek pro Sadskou. V prostřední části se představil Venca Pešek ve dvojici s Tondou Svobodou. Vašek nezačal dobře a po první dráze 118 byl střídán Vaškem Schejbalem, který se do sestavy vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku. Svoji první letošní třicítku nakonec těsně prohrál o klacek. Pak přišla povedená dráha a snížení náskoku soupeře a jistá naděje pro dráhu poslední. Ta ovšem opět vyšla výrazně lépe hostujícímu hráči a bylo rozhodnuto. Tonda vstoupil do utkání vcelku dobře, ale výborně hrající soupeře mu toho mnoho nedovolil a po třech drahách již měl bod v kapse. Na poslední dráze se bojovalo až do posledního hodu, ale i ta se stala kořistí Tondova soupeře, takže po druhé části utkání bylo srovnáno na 2:2 a hostující celek se dostal do vedení o 23 kuželek. Úkol smazat tuto ztrátu dostala dvojice Petr Miláček a Tomáš Bek. Oba domácí hráči hráli dobře a před poslední drahou již jen málokdo pochyboval o výhře domácích - v tuto dobu měla Sadská k dobru 45 kuželek. Jenže na poslední dráze přišel od hostí doslova uragán a zejména pak v dorážce, kdy si Tomášův soupeř pomohl šesti hodovkami (dorážka celkem 84!!!), čímž nejenže Tomáše nakonec přehrál, ale výrazně tak pomohl překlopit stav v poražených kuželkách na stranu hostí. Počítadlo se zastavilo na stavu 3353:3355. V posledním letošním ligovém utkání tak Sadská utrpěla porážku o 2 kuželky v poměru 3:5.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.12.2014, 09:30 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-786 |