Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská veze z Benešova pouhý bod

V sobotu odcestovalo družstvo Sadské do Benešova na půdu posledního celku soutěže s jasným cílem - získat "povinné" dva body.

Se snahou naplnit tento cíl naskočila do úvodní pasáže dvojice Honza Renka a Aleš Košnar. Honza začal dobře do plných, ale díky slabší dorážce ztratil úvodní dráhu. Druhá dráha byla již v dorážce o chlup lepší, ale i tak bere bod soupeř a nevypadá to dobře. Jenže na třetí dráze soupeř polevuje a Honza se vrací do hry aby pak povedenou poslední drahou svého soupeře dorazil a přinesl první bodík do šatny Sadské. Aleš začal výborně a ujal se vedení. Druhá dráha byla skvělým představením obou hráčů a ani skvělých 162 nestačilo Alešovi na zisk bodu. Třetí dráha vyšla opět o chlup lépe soupeři a i když Aleš celkově vedl, potřeboval nutně poslední dráhu vyhrát, což se mu podařilo a po celkově velice povedeném výkonu přinesl do šatny druhý bodík. Prostřední pasáž obstarala dvojice Vašek Pešek a Petr Miláček. Vašek předvedl na úvod vcelku povedenou dráhu, ale stačilo to jen na půlbod. Další dvojice drah se Vaškovi nepovedla, soupeř toho beze zbytku využil a zajistil si vedení, které již v závěru Vašek jen lehce zkorigoval. Petr nevstoupil do utkání vůbec dobře. Tragické první plné, po nich již povedená dorážka a k tomu pomoc od soupeře, to vše znamenalo zisk prvního setu. Druhá dráha a trápení pokračuje. Tentokrát ovšem bere těsně bod soupeř. Třetí dráha prakticky rozhodla o osudu tohoto duelu - Petr ji bere pro sebe 147:114 a získává výraznější náskok, který si již na čtvrté dráze v pohodě pohlídal a získává další bodík pro Sadskou. Před závěrem tedy vede Sadská 3:1 ale jen o 22 kuželek. Dorazit soupeře měla tentokrát za úkol dvojice Tomáš Bek a Martin Schejbal. Tomáš se opřel do soupeře hned o začátku a získává pro sebe po povedeném výkonu úvodní dvě dráhy. Třetí dráha pak patří soupeři, ale i tak to vypadá dobře. Soupeř ale nesložil zbraně a na poslední dráze musí nakonec Tomáš o výhru bojovat až do posledních hodů. Až hodovka tři hody před koncem mu zajišťuje těsnou výhru. Martin pro sebe získává těsně úvodní dráhu, ale druhou výraznějším rozdílem ztrácí. Třetí dráha je soubojem až do konce. Soupeř předvedl skvělé plné a Martin se snažil dotáhnout v dorážce, což se mu ale o 4 kuželky nepodařilo. O osudu tohoto duelu rozhoduje poslední dráha. Zde přichází Martinovo trápení a i když soupeř nehraje také nijak oslnivě, získává dráhu pro sebe a navíc posledním hodem dává hodovku, která má pro domácí celek nakonec bodovou hodnotu. V součtu totiž domácí celek nakonec porazil o celou jednu kuželku více než družstvo Sadské a tak utkání nakonec končí remízou 4:4.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 10.11.2014, 21:44 hod.

Áčko i přes slabý výkon bere oba body

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SKK Hořice C.

Souboj celků z chvostu tabulky začal o něco lépe pro naše družstvo. Petr Zeman se na úvod blýskl výborným výkonem a svého soupeře jasně přehrál. Jeho spoluhráč na vedlejších drahách Pavel Klička předvedl nepovedenou hru do plných a i když byl v dorážce lepší než soupeř na zisk bodů to nestačilo. I tak ale naše družstvo po úvodní čtveřici vedlo o 51 kuželek. Do prostřední části naskočil náhradník Petr Skutil společně s Karlem Janovským. Oba naši hráči předvedli solidní a na vlas shodný výkon a oba s přispěním svých soupeřů dotáhli své souboje do vítězného konce. Do závěru se tak nastupovalo lépe našim dotahovákům - vedení 6:2 o 99 kuželek. Míra Skala po slabším úvodu ve druhé půlce výrazně přidal a svého soupeře v poklidu přehrál. Tomáš Jarolím již několikáté utkání bojuje s bolavým kolenem a to jej tentokrát přimělo již po sedmatřiceti hodech ke střídání. Za Tomáše narychlo naskočil Pepa Suchomel, který se s rolí náhradníka nevypořádal příliš dobře a slušně hrajícímu hostujícímu hráči tak dovolil výraznou korekci výsledku. Naše družstvo tak po nepřesvědčivém výkonu bere v souboji s posledním celkem tabulky dva body za výhru v poměru 12:4 o 62 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč A x Hořice C

Přidáno: 10.11.2014, 21:15 hod.

Ze zápasů béčka a céčka opět tři body

Béčko i céčko mělo svá utkání tohoto kola na pořadu již ve čtvrtek. Béčko zajíždělo na kuželnu lídra soutěže Solnice B a céčko na sypačku do Jičína k utkání s domácím déčkem.

Béčko nasadilo do úvodního duelu Jardu Havlase, který předvedl vcelku solidní výkon a svoji soupeřku nakonec dokázal udolat a poslal tak naše družstvo do vedení. Ve druhém duelu se vedla hra našemu Petru Skutilovi a i když soupeř kladl odpor, Petr odolal a připsal na konto našeho družstva další dílčí body. Klíčový pro vývoj utkání byl souboj třetí, ve kterém Pepa Suchomel narazil na nejlepší domácí hráčku tohoto utkání. Pepa ale kontroval ještě o chlup lepším výkonem a před závěrem tak naše družstvo vedlo 6:0 o 38 kuželek. Vendelín Škuta ale nezačal vůbec dobře a hned na úvodní dráze z tohoto náskoku 36 kuželek ztratil. Po změně drah ve hře do plných zase svůj náskok navýšil, aby jej v závěrečné dorážce opět ztratil a věnoval tak soupeřce nejen výhru, ale dovolil přehoupnout celkový stav poražených kuželek na stranu domácího družstva. To tedy v konečném účtování znamená na kuželky prohru našeho družstva o 25 a v bodovém hodnocení pak nakonec vcelku cennou remízu 6:6 a dělbu bodů.

Céčko na padáku v Jičíně nasadilo na úvod osvědčenou dvojici Libor Elis a Radim Pyták. Oběma našim borcům se v tomto utkání dařilo výborně a oba své soupeře jasně přehráli a zajistili svým spoluhráčům do závěrečné rundy luxusní náskok. Petr Hanuš společně s Jirkou Ryšavým nejenže tento náskok ubránili, ale oba navázali na skvělé výkony svých spoluhráčů a utkání dotáhli do vítězného konce a domácím nad kuželno mohl zazpívat kanár. Naše družstvo si tak veze z Jičína dva body za jasnou výhru o 195 kuželek v poměru 12:0 a zároveň také asi svůj nejlepší týmový výkon - 1811 poražených kuželek.

Přidáno: 07.11.2014, 22:37 hod.

Sadská vítězí v Bohušovicích v novém rekordu kuželny

V sobotu odjeli hráči Sadské do Bohušovic nad Ohří, kde je čekalo utkání s domácími "sršni".

Sadská předvedla v tomto utkání od prvního do posledního hráče výbornou hru, v součtu stanovila nový rekord bohušovické kuželny, který má nyní hodnotu 3375 poražených kuželek a po zásluze si odvezla dva body za výhru v poměru 7:1 /16,5:7,5/ (3375:3226). Jak jsem psal výše, všichni hráči se prezentovali dobrým výkonem a vyzvednout jedince je v tomto ohledu těžké (i když číslo hovoří vždy za vše). Co ale nechci opomenout je excelentní poslední dráha Honzy Renky - 107+62=169.
Vyčerpávající komentář k tomuto utkání naleznete na stránkách Sadské.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.11.2014, 16:08 hod.

V pátek zůstaly v Přelouči tři body ze čtyř možných

V pátek bylo na přeloučské kuželně na pořadu další dvojutkání v rámci VČ soutěže - sk. B Sever. Nejprve od 17 hodin přivítalo naše béčko TJ Červený Kostelec C a následně se pak utkalo céčko s vedoucím celkem soutěže - SK Solnice B.

Béčko vyrukovalo na soupeře se zahajovací dvojicí Pepa Suchomel, Venda Škuta. Pepa nezačal úplně oslnivě a v poločase prohrával o 10 kuželek. Po změně drah ale předvedl ale skvělé plné (171) a i když v dorážce soupeř zlobil, Pepa si již výhru nenechal vzít. Na vedlejších drahách hrající Vendelín předvedl jen povedené první plné. Po zbytek utkání to bylo z jeho strany trápení a po slabém výkonu tak přenechal oba body soupeři. Po polovině utkání tedy o chlup lepší výsledek pro hosty - stav 2:2 při jejich vedení o 25 kuželek. Úkol otočit vývoj utkání dostala dvojice Petr Skutil a Jarda Havlas. Petr konečně poprvé v sezóně na domácí kuželně předvedl povedený výkon a rezultovala z toho jasná výhra. Jarda měl svoji roli výrazně ulehčenou slabým výkonem soupeře a podle čísla by se dalo říci že odehrál také povedené utkání. Nejsem si ale úplně jistý zda to platí i v případě kdy hráč předvede 13 újezdů. Každopadádně si nakonec naše béčko připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 10:2 o 85 kuželek.

Céčko vstoupilo do utkání s obvyklou zahajovací dvojící - Libor Elis, Radim Pyták. Libor odehrál se svojí soupeřkou pěknou a vyrovnanou partii. První dráhu ovládla soupeřka o 6 kuželek. Tento náskok Libor dokázal po změně drah zlikvidovat ve hře do plných a o výsledku rozhodovala dorážka. V té vítězí náš hráč 69:68 a celkově tak bere body za výhru o jednu jedinou kuželku. Na vedlejších drahách se bohužel vyrovnaně nehrálo. Radim se trápil zejéna v dorážce (jen 95) a toho výborně hrající soupeřka beze zbytku využila a zajistila svému družstvu náskok 65 kuželek. Nelehký úkol smazat tuto ztrátu zbyl na dvojici Petr Hanuš, Jirka Ryšavý. Petr sice nepředváděl povedenou hru, ale i přes to nad slabě hrajícím soupeřem nahrál 49 kuželek. Jirka vcelku jasně vyhrál první půlku a vypadalo to velmi dobře. Soupeř se ale nevzdal a v závěru mocně dotahoval. Tento souboj nakonec skončil výhrou našeho hráče o 11 kuželek. Dobří počtáři již vědí, že na poražené kuželky tedy vítězí hosté o 5, což v bodovém hodnocení utkání znamená konečnou remízu 6:6 a tedy dělbu bodů.

Přidáno: 03.11.2014, 07:09 hod.

Áčko ve Vysokém Mýtě nepřekvapilo

Naše áčko odjelo ve čtvrtek k dalšímu diviznímu utkání, tentokrát na kuželnu do Vysokého Mýta. Domácí pevnost již mnoho let odolává útokům soupeřů a nejinak tomu bylo bohužel i v tomto utkání.

Úvod utkání sice vyzněl lépe pro naše družstvo, když Pavel Klička po solidním výkonu porazil domácího borce. Ve druhé dvojici nastoupil Petr Zeman, kterému se hra ovšem nedařila a jasně prohrál. Třetí duel vyzněl opět lépe pro naše družstvo, když Míra Skala využil slabého výkonu soupeře k jasné výhře. V polovině utkání to tedy vypadalo pro naše družstvo nadějně - vedení 4:2 o 24 kuželek. Ve čtvrtém duelu se nedařilo Tomáši Jarolímovi a tak vcelku slabě hrající soupeř přišel lacino k bodům. Následně se blýskl povedeným výkonem Honza Jakube. Ve vyrovnaném duelu byl ale nakonec o něco lepší jeho soupeř a do závěru se nastupovalo za stavu 6:4 a +1 kuželka pro domácí. Karel Janovský si s vysokomýtskou dvojkou nedokázal poradit a ještě před půlkou jej nahradil Dušan Kasa. Střídání sice přineslo mírné zlepšení, ale na skvěle hrajícího domácího borce, který nakonec pokořil pětistovku to v žádném případě stačit nemohlo a tak naše družstvo nakonec odjíždí domů s porážkou v poměru 12:4 o 108 kuželek.

Přidáno: 03.11.2014, 07:03 hod.

Nezveřejněné výsledky

Nějak jsem nezvládl okomentovat utkání hraná o posledním říjnovém víkendu, takže nyní již jen "telegraficky": Přelouč A x Hylváty A - 2:14 (2478:2510), Josefov B x Přelouč B - 2:10 (1465:1487), Třebechovice B x Přelouč C - 10:2 (1626:1573) a KK SDS Sadská x KK Konstruktiva Praha - 7:1 /13,5:10,5/ (3340:3203).

Přidáno: 03.11.2014, 06:43 hod.

Sadská jede od rakouských hranic s nepořízenou

V sobotu čekal na hráče Sadské "zájezd" na kuželnu do Českých Velenic.

Po dlouhé cestě naskočila do úvodu dvojice Venca Pešek a Martin Schejbal. Vašek předvedl výborně první plné, to ale bylo bohužel z jeho strany vše a to nemohlo na nakonec nejlepšího hráče domácího celku stačit. Mates se držel statečně a ve vyrovnaném duelu měla rozhodnou poslední dráha - vítěz bral vše. Bohužel soupeř zvládl tuto dráhu lépe a domácí celek vedl 2:0 o 91 kuželek. Prostřední pasáž byla na bedrech Aleše Košnara s Honzou Renkou. Aleš se 3/4 utkání vyloženě trápil a celkový dojem lehce poupravil až povedenou poslední drahou. To byla ale na dobře hrajícího soupeře málo. Honza hned od úvodu na soupeře vletěl a i přes lehce vyklusaný závěr jasně zvítězil. Před závěrem tedy vedl domácí celek 3:1 o 86 kuželek. O zázrak se měla v závěru pokusit dvojice Petr Miláček, Tomáš Bek. Petr odehrál se soupeřem vyrovnanou první půlku. Druhá polovina utkání už byla v režii soupeře. Petr hrál mizerně a vše korunoval hvězdným okamžikem v podobě pěti újezdů v řadě na krále. Tomáš hrál opravdu dobře a po zásluze byl nejlepším hráčem Sadské v utkání. Bohužel ani jeho povedený výkon neznamenal bod, když o osudu jeho duelu rozhodl soupeř skvělým závěrem poslední dorážky a Tomáše nakonec při stavu 2:2 na dráhy porazil o 3 kuželky. Domácí celek předvedl v tomto utkání nový rekord kuželny na 6 x 120 hs a tak si Sadská z pohraničí veze porážku v poměru 7:1 /16:8/ o 145 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 20.10.2014, 09:22 hod.

Béčko i céčko doma úspěšné

V pátek byla přeloučská kuželna vyhrazena pro utkání našeho béčka a céčka. Béčko nejprve od 17 hodin přivítalo SKK Jičín D a následně pak céčko bojovalo o body s Červeným Kostelcem C.

Béčko nasadilo do úvodu dvojici Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Pepa začal slušnými plnými, ale 8 újezdů v dorážce jej stálo výraznější poločasové vedení. Po změně drah se Pepa zlepšil, soupeř z boje doslova vycouval a první body tak zamířily do domácí šatny. Na vedlejších drahách se Lída snad až na poslední dorážku utkáním protrápila a rezultovala z toho prohra s ne nějak slavně hrajícím soupeřem. Polovina utkání tedy na body nerozhodná 2:2 při vedení našeho celku o 45. Závěr utkání dostala na starosti dvojice Vendelín Škuta a Jarda Havlas. Vendovi se od počátku vůbec nedařilo a tak ho ještě těsně před půlkou vystřídal Petr Skutil. Bohužel nějaké výrazné zlepšení to nepřineslo a tak body bral soupeř. Na vedlejších drahách si Jarda v poločase vybudoval malý náskok, který zlepšenou hrou po změně drah ještě znásobil a bylo rozhodnuto. Naše družstvo si připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 82 kuželek.

Céčko na mladé družstvo Červeného Kostelce vletělo s dvojicí Libor Elis a Radim Pyták. Libor si od začátku budoval mírný náskok, který se po změně drah díky slabé hře soupeře výrazně navýšil. Radim měl svůj duel o poznání těžší. Soupeřka předvedla výbornou první dráhu a Radim díky slabé hře v plných nabral ztrátu více jak 20 kuželek, která se po druhých plných ještě lehce navýšila a vypadalo to na jasnou záležitost. Soupeřce ale vůbec nevyšla závěrečná dorážka a Radimovi tak nakonec spadla do klína těsná výhra o 2 kuželky. Před závěrem tedy výrazně lepší pozice pro naše dotahováky Petra Hanuše a Jirku Ryšavého. Petrovi se v tomto utkání tolik nedařilo, ale soupeřových 13 újezdů v první dorážce mu situaci výrazně usnadnilo a tak i přes slabší výkon dokráčel pohodlně k výhře. Na vedlejších drahách se v souboji generací dařilo lépe hostujícímu mladíčkovi, který pěknou hrou nedal Jirkovi Ryšavému moc šancí na úspěch a alespoň tak odvrátil hrozbu kanára. I tak ale bere naše družstvo dva body za výhru v poměru 10:2 o 70 kuželek.

Přílohy: Zápis_PřeloučB_JičínD (*.xls), Zápis_PřeloučC_Č. KostelecC (*.xls)

Přidáno: 20.10.2014, 09:06 hod.

Áčko těsně prohrává ve Svitavách

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s domácím áčkem.

Do úvodu naskočil Pavel Klička, který vstoupil do utkání dobře a v poločase pohodlně vedl. Po změně drah se ovšem karta obrátila a rozhodovalo se až v posledních hodech, kdy náš hráč čtyři hody před koncem otevřel šestkou. Pak následoval prohoz, sražené dvě kuželky a opět prohoz, což v konečném účtování znamenalo remízu. Málokdo v tuto chvíli tušil, že tato remíza bude náš celek stát zisk alespoň jednoho bodu v utkání. Druhý v pořadí Dušan Kasa předvedl mizerné plné a solidní dorážkou jen korigoval svoji jasnou prohru. Honza Jakube také nezačal nejlépe, ale postupem času se zlepšoval a nakonec vybojoval těsnou výhru. Míra Skala ke slušným plným přidal nepovedeno hru v dorážce a to na solidně hrajícího soupeře nestačilo. V páté dvojici nezačal vůbec dobře Tomáš Jarolím. K mizerným úvodním plným ale přidal 96 dorážky a ujal se vedení. Druhá dráha již byla vyrovnaná, ale tímto vítězstvím našemu družstvu přece jen ještě svitla naděje. Petr Zeman v poločase ukrojil z náskoku domácích 14 klacků. V druhých plných přidal dalších 7 a o všem rozhodovala dorážka. Domácí hráč se v ní trápil, ale Petr také a tak náskok v poražených kuželkách smazat nedokázal. Naše družstvo tak ve Svitavách prohrává těsně o 18 kuželek v poměru 9:7.

Přílohy: Zápis z utkání Svitavy A x Přelouč A (*.xls)

Přidáno: 17.10.2014, 22:59 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |