Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

V sobotou bylo na pořadu druhé ligové kolo v němž hráči Sadské zajížděli do Ústí nad Labem (domácí to kuželnu družstva Trnovan) a Pardubice se představili v Benešově.

Sadská zahájila dvojící Aleš Košnar a Martin Schejbal. Úvod to nebyl nijak povedený. Oběma hráčům se nedařilo a dohromady ztratili 53 kuželek. Jelikož ovšem setový systém má svá specifika, bylo to po první rundě 1:1 jelikož Mates i přes prohru na kuželky dokázal uhrát tři dráhy. V prostřední části se Vašek Pešek tahal se soupeřem o každou kuželku a nakonec se rozešli smírně. Tonda Svoboda se blýskl výborným výkonem a nedal soupeři šanci. Po dvou třetinách tedy již příznivější stav pro Sadskou - vedení na body 2,5:1,5 a na kuželky o 6. Tento výsledek měla zkušená dvojice dotahováků Tomáš Bek a Vašek Schejbal pohlídat a dovést utkání do vítězného konce. Ještě po 3/4 závěrečných bojů to vypadalo docela slušně, když celkový rozdíl byl pouhou 1 kuželku pro domácí. Ti ovšem zvládli skvěle poslední dráhu a tak Sadská odjíždí z Ústí s porážkou v poměru 5,5:2,5 (14,5:9,5) o 38 kuželek.

Pardubice na Benešov vyslali v úvodu dvojici Vít Veselý, Láďa Zemánek (který byl v polovině vystřídám Martinem Hubáčkem). Ani jednomu z pardubických hráčů se ale nedařilo a tak šel v úvodu do vedení domácí celek o 78 kuželek. V prostřední částí navázal na svůj povedený domácí výkon Milan Vaněk a soupeře bez potíží přehrál. Béda Šiška ovšem předvedl slabší výkon a na průměrně hrajícího domácího borce nestačil. Těžký úkol otočit špatně rozehrané utkání byl na dvojici Michal Šic, Michal Talacko. Prvně jmenovaný si s benešovskou kuželnou vůbec nepotykal a po mizerném výkonu přenechal body jasně svému soupeři. Druhý jmenovaný sice předvedl solidní výkon, ale na zkušeného domácího matadora to tentokrát nestačilo, takže Pardubice odjíždí domu s prohrou v poměru 7:1 (13,5:10,5) o 121 kuželek.

Zpravodaje ligových soutěží naleznete zde.

Přidáno: 23.09.2015, 09:49 hod.

Ani ve druhém kole áčko neuspělo

V pátek odjelo naše áčko v rámci 2. kola VČ divize na dvoudráhu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem. Trutnovská kuželna patří mezi ty padavější dvoudráhy, ale jako každý letitý sadurit má svá specifika a ne každý si s těmito záludnostmi dokáže poradit. Bohužel nejinak tomu bylo i v podání našeho družstva.

Do úvodu nastoupil Petr Miláček a hned od prvních hodů naznačoval, že nechce prodat svou kůži lacino. Po poločase si vytvořil náskok, který ve druhých plných ještě mírně navýšil, pohlídal si jej až do konce a po pěkném výkonu zajistil našemu družstvu vedení o 15 kuželek. Karel Lang nezačal dobře a po úvodních plných už v celkovém součtu vedlo domácí družstvo. Zbytek duelu ale Karlův soupeř vůbec nezvládl a Karel tak trpělivou hrou dokráčel i přes slabší výkon k výhře a na naše konto přisypal dalších 15 klacíků. Tomáš Jarolím předvedl podobný úvod jako Karel a v poločase jasně prohrával o 28 kuželek. Změna drah ovšem znovu přinesla až nečekaný obrat a o body se bojovalo do posledních hodů. Tomáš bohužel v důležité chvíli prohodil existenci na krále a posledním hodem již jen "zachraňoval" remízu. V polovině utkání tedy až nečekaně příznivý stav pro naše družstvo - vedení 5:1 o 30 kuželek. Druhá polovina utkání ale již patřila domácím. Hned ve čtvrtém duelu totiž dostal Dušan Kasa od výborně hrajícího domácího hráče málem o 100 a to posadilo domácí hráče do sedla. Pavel Klička sice ještě 50 hodů držel naši naději, druhá půlka byla ale v jeho podání slabá, zatímco ta soupeřova excelentní a bylo prakticky rozhodnuto. Petr Zeman by musel v posledním duelu vyhrát skoro o 120 kuželek a to bylo dost nereálné. Navíc Petr svým výkonem zapadl mezi své spoluhráče a soupeři jeho roli nijak neztížil. Utkání tak končí naší prohrou v poměru 11:5 o 162 kuželek.
Výkon našeho družstvo bohužel ani tentokrát neměl divizní parametry a tak po zásluze zůstávají oba body v Trutnově.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.09.2015, 10:35 hod.

Sadská i Parbubice vítězně

Sobota byla na naší kuželně vyhrazena pro dvě ligová utkání. Nejprve dopoledne přivítala Sadská Vltavan Loučovice a následně bylo k vidění utkání Tesla Pardubice - SK Žízkov Praha.

Sadská přivítala nováčka soutěže z Loučovic a prakticky od úvodu nenechávala nikoho na pochybách jak to bude s rozdělením bodů. Na úvod sice Martin Schejbal těsně prohrál, ale spolu s ním hrající Aleš Košnar po povedeném výkonu získal pro své družstvo slušný náskok, který dal klid hráčům v prostřední části. Vašek Pešek svůj duel zvládl, zejména tedy díky vydatné pomoci soupeře, vedle hrající Tonda Svoboda nedal soupeři šanci a před poslední rundou bylo prakticky rozhodnuto. Pro Vaška Schejbala s Tomášem Bekem příjemná nástup do utkání. Tato runda byla nakonec nejvyrovnanější a hostům se podařila ještě kosmetická úprava výsledku. Takže Sadská nakonec vítězí v poměru 6:2 (17,5:6,5) o 160 kuželek.

Pardubická Tesla vstoupila do utkání šťastně, když hned na úvod přinesl bod do šatny jak Martin Hubáček, tak i Víťa Veselý. Stav byl tedy 2:0 a na kuželky vedl hostující tým o 6. V prostřední pasáži se utkání definitivně zlomilo, když na výborné výkony Bédi Šišky a zejména Milana Vaňka nenašel soupeř adekvátní opověď. V závěru si dvojice Michalů - Šic a Talacko přenechala výhry svým soupeřům, ale z bodů to tabulky se mohl radovat domácí celek za výhru v poměru 6:2 (15:9) o 118 kuželek.

Přidáno: 15.09.2015, 21:16 hod.

Béčko na úvod sezóny neúspěšné

Béčko odjelo v pátek na přetěžkou kuželnu do Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem.

Hned na úvod mělo naše družstvo trošičku smůly, když Jarda Havlas odehrál se soupeřem velice vyrovnaný duel, který rozhodla až závěrečná dorážka, kterou Jarda prohrál o 4 kuželky a stejným rozdílem tak ztratil celý duel. Ve druhém duelu Lída Skutilová předvedla mizerné plné, nakonec nejhorší v utkání. Vše ale vykompenzovala nakonec nejlepší dorážkou a překlopila vedení v utkání na stranu našeho celku o celých 6 kuželek. Petr Skutil bohužel nedokázal v dalším duelu na Lídu výsledkově navázat a s nakonec nejlepším hráčem utkání prohrál o 30 kuželek, což se nakonec ukázalo jako rozhodující ztráta. Karel Janovský v závěru využil slabší hry soupeře k zisku dalších pomocných bodů, ale na zvrat v celém utkání to nestačilo. Naše družstvo tak zahájilo sezónu prohrou v poměru 8:4 o 11 kuželek.

Přidáno: 15.09.2015, 21:01 hod.

Turnaj dvojic neregistrovaných

Turnaj dvojic neregistrovaných hráčů je již minulostí.

K vidění bylo mnoho hodnotných výsledků a o ty nejhodnotnější se kompletně postarala partička hráčů hrající pod hlavičkou Š+Š Rychnov nad Kněžnou. Pánové tentokrát nedali nikomu šanci a berou všechna "pódiová" umístění jak v kategorii dvojic tak mezi jednotlivci muži. Kompletní výsledky celého turnaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.09.2015, 17:39 hod.

Úvodní utkání áčko nezvládlo

V pátek jsme na přeloučské kuželně přivítali soupeře z nedalekého Hradce Králové. Přeloučská kuželna prodělala přes prázdniny rekonstrukci v oblasti křížů a dopadiště a tak jsme s napětím očekávali, jak se tato změna projeví. Předsezónní turnaj sice naznačil, že naše práce snad nebyla zbytečná, ale první čtveřice úvodního divizního utkání tento předpoklad rozhodně nenaplnila.

Pavel Klička díky slabší hře do plných věnoval oba body svému soupeři. Petr Zeman dokázal využít slabší hry Jirky Vaníčka do plných a proto se po první rundě mohl alespoň částečně radovat domácí celek, který při stavu 2:2 vedl o 20 kuželek. Prostřední pasáž utkání naznačila, jaký směrem budou putovat body z tohoto utkání. Dušan Kasa v žádné z herních činností nestačil na výborně hrajícího Filipa Ivana a byla z toho jasná výhra hostujícího hráče. Honza Jakube sice odehrál s Petrem Víškem vyrovnanou první půlku, ve druhé ale vyklidil pole a soupeř po pěkném výkonu dokráčel vcelku k pohodlné výhře. Před závěrečnou čtveřicí tedy již lepší stav pro hosty - na body 2:6 a jejich vedení o 54 kuželek. V závěrečné části držel Tomáš Jarolím dlouho krok s Jardou Němečkem, ale závěr první dorážky vyzněl lépe pro hostujícího hráče, který se dostal do vedení a Tomáš přistoupil na předem připravené a domluvené střídání. Jeho náhradník Karel Lang ovšem zaostal za Tomášovým výkonem a výborně hrající Jarda toho dokázal využít. Na vedlejších drahách nezačal ideálně Petr Miláček a Martin Holý si tak v plných vybudoval mírný náskok. Dorážka ovšem překlopila misky vah na stranu domácího hráče. Po změně drah byl Martin již více méně odsunut do role statisty, ale Petrův výborný výkon znamenal již jen kosmetickou úpravu výsledku. V našem celku se hra jakž takž povedla jen dvěma hráčům a to na dobře hrajícího soupeře v žádném případě stačit nemohlo, takže nakonec oba body putují zaslouženě do Hradce Králové za výhru v poměru 4:12 o 48 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání (*.xls)

Přidáno: 11.09.2015, 23:31 hod.

Sezóna 2015/2016 startuje již tento víkend

Jak napovídá titulek, první kola nového soutěžního ročníku již klepou na dveře. Takže kdo, kdy a proti komu v úvodním kole?

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně od 17 hodin celek SKP Kuželky Hradec Králové.
Béčko odjíždí v pátek na dvoudráhu do Josefova, kde se utká s domácím béčkem.
Céčko si vzhledem k nižšímu počtu účastníků soutěže na svůj start ještě počká.

No a sobota bude na přeloučské kuželně vyhrazeny ligovým utkáním. Nejprve od 10 hodin přivítá družstvo Sadské v rámci 2. KLM celek Vltavan Loučovice a následně pak bude od 15 hodin k vidění utkání 3. KLM mezi Teslou Pardubice a KK Žižkov Praha.

Takže přijďte posedět a povzbudit domácí družstva v honbě za ziskem prvních bodů v nové sezóně. Budete srdečně vítáni!

Přidáno: 10.09.2015, 16:16 hod.

Konečné výsledky turnaje registrovaných

Turnaj dvojic registrovaných hráčů na 2x120 hs, hraný jako kvalifikace MČR dvojic je již minulostí. Turnaje se zúčastnilo celkem 34 dvojic a vítězové jednotlivých kategorií (muži, ženy a smíšené dvojice) si zajistili přímý postup na MČR dvojic. V kategorii žen se do turnaje přihlásila pouze jedna dvojice, ale bohužel si nepodala přihlášku do MČR a propásla tak jistý postup.

V absolutním pořadí celého turnaje si vítězství vybojovala dvojice Slavoje Praha - Evžen Valtr a David Kuděj, kteří se za výkon 1162 poražených kuželek mohou těšit na soudek piva z produkce Pardubického pivovaru a.s.. Druhou příčku obsadila prakticky domácí dvojice (oficiálně ale hráči KK SDS Sadská) Tomáš Bek a Aleš Košnar - 1148 poražených kuželek. Bronz pak patří dvojici Blanka Mizerová (Slavie Praha) a Standa Březina (Slavoj Praha) za výkon 1124 poražených kuželek. Nejlepšího výkonu jednotlivce dosáhl Evžen Valtr - 603. Kompletní výsledky naleznete níže v přiloženém souboru.

Přílohy: Konečné výsledky

Přidáno: 04.09.2015, 23:22 hod.

Turnaje

I před nacházející sezónou připravil náš oddíl již tradiční turnaje pro registrované i neregistrované hráče.

Kategorie registrovaných je letos poprvé vypsána pro dvojice a hrát se budou "stodvacítky". Turnaj bude probíhat v termínu 27.8. - 4.9.2015. a je jedním z kvalifikačních turnajů MČR dvojic.

Dvojice neregistrovaných budou soupeřit v "šedesátkách" s pětihodovou dorážkou, v termínu 5.9. - 11.9.2015.

Podrobné informace o obou turnajích naleznete v propozicích níže.

Obsazenost turnaje si můžete orientačně zkontrolovat na tomto místě - REGISTROVANÍ / NEREGISTROVANÍ.

Přílohy: Propozice - registrovaní, Propozice - neregistrovaní

Přidáno: 05.08.2015, 21:33 hod.

Jak to bude v příštím soutěžním ročníku?

Je sice teprve začátek prázdnin a kuželna právě prochází rekonstrukcí, od které si slibujeme hlavně zvýšení padavosti. Prázdniny ale utečou jak voda a bude tu nový soutěžní ročník. A co nás v tomto ročníku čeká?

Nový soutěžní ročník zahájíme tradičně turnaji "O pohár Pardubického pivovaru a.s.". Neregistrovaní budou soutěžit v zaběhnuté disciplíně 2x60hs s pětihodovou dorážkou. Turnaj pro registrované bude letos také v tradiční disciplíně 120hs, ale nově bude vypsán pro dvojice. Rádi bychom, aby byl jedním z kvalifikačních turnajů MČR dvojic, ale to už rozhodne ČKA.

Co se týká družstev, je to vše také ve starých kolejích - máme přihlášená tři družstva dospělých a jedno mládežnické. Áčko by mělo startovat ve VČ divizi a B a C družstvo v nejnižší krajské soutěži čtyřčlenných družstev. Mládež bude bojovat ve VČPM.

I v příštím ročníku budou na naší kuželně k vidění také ligová klání, jelikož ve svém účinkování v Přelouči pokračují jak Pardubice, které startují ve 3. KLM, tak také Sadská, která hraje 2. KLM.

Samozřejmě bude po předchozí domluvě kuželna přístupná také pro širokou veřejnost, jen se mění kontakty pro objednávání termínů - tel. č.: 732 499 868, e-mail: jjakube@centrum.cz .

V jarní části budeme jistě pořádat některé z krajských mistrovství jednotlivců a není vyloučeno, že přihlásíme naši kuželnu také do konkurzu na pořadatelství některého z turnajů MČR. Ale to je ještě zatím hodně daleko. Takže zatím přejeme všem příjemné prožití prázdnin a dovolených a v nové sezóně se těšíme na viděnou.

Přidáno: 02.07.2015, 10:20 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-759 |