Aktuální informace z dění v oddíle

Mládež v druhém turnaji znovu třetí

V neděli sehrálo naše mládežnické družstvo druhý ze série turnajů VČPM. Tentokrát soutěž hostila dvoudráhová kuželna ve Dvoře Králové nad Labem.

Z našeho družstva jako první do bojů nastoupil Honza Juříček, který předvedl docela solidní výkon. Jako druhý se představil David Sukdolák, který povedeným výkonem vynesl naše družstvo do vyšších pater. Na závěr nastoupila ke svému prvnímu utkání Sabina Slámová, kterou v půlce vystřídala Adéla Mrkvičková. Pro obě děvčata je to zatím spíše získávání zkušeností, takže i jejich výkon lze označit jako zdařilý. V celkovém součtu naše družstvo porazilo 676, což v konečném účtování znamenalo pěknou třetí příčku za poměrně suverénní dvojicí družstev z Náchoda.
Druhý turnaj a podruhé třetí příčka, to znamená zisk 12 bodů a průběžnou druhou příčku v soutěži.
Výkony našich hráčů v turnaji ve Dvoře Králové: J. Juříček 214, D. Sukdolák 257, S. Slámová+A. Mrkvičková 205.

Zpravodaje VČPM si můžete otevřít zde.

Přidáno: 13.10.2015, 09:20 hod.

Sadská i Pardubice s plným bodovým ziskem

Sobota byla na přeloučské kuželně opět vyhrazena pro ligové boje. Nejprve se dopoledne představilo družstvo Sadské, které v rámci 2. KLM přivítalo soupeře z nedalekých Hořic. Odpoledne pak bylo na programu utkání 3. KLM mezi Teslou Pardubice a Trutnovem.

Sadská vyrukovala na soupeře s dvojící Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Tonda předvedl vynikají první polovinu (319) a z toho těžil po zbytek utkání. Soupeř sice z Tondova náskoku ukrajoval, ale na otočení výsledku to nestačilo, takže po pěkném výkonu první bodík pro Sadskou. Aleš z mého pohledu i přes ne příliš povedenou hru nakonec dokráčel ke slušnému číslu, na výborně hrajícího soupeře to bylo ale málo. Takže 1:1 a celá hodovka k dobru pro Sadskou. Martin Schejbal měl situaci usnadněnou slabší hrou dvojice střídajících soupeřů a po solidním výkonu přinesl další bodík. Venca Pešek začal, nebal bych se říci, katastrofálně. Na druhé dráze sice svoji pozici výrazně vylepšil, bohužel to bylo ale v jeho podání vše. Další dráhy již bral jeho soupeř, takže do závěru se nastupovalo za stavu 2:2 +15 pro Sadskou. Vašek Schejbal dokázal z vyrovnaného duelu vydolovat výhru a Tomáš Bek svého soupeře doslova převálcoval, takže se nakonec zrodila výhra Sadské 6:2 (13:11) o 86 kuželek. Podle výsledu by se tedy dalo říci, že to bylo jednoznačné utkání, ale opak byl pravdou. Utkání bylo velice vyrovnané a zlomilo se až v poslední rundě na třetí dráze, kdy Vašek s Tomášem předvedli skvělou hru, dohromady porazili 333 kuželek a tím definitivně zlomili odpor soupeře.

Ve druhém utkání dne za Pardubice nastoupil v úvodu Víťa Veselý s Martinem Hubáčkem. Víťa nezačal vůbec dobře. Soupeř sice nepředváděl nijak oslnivou hru, ale bohužel získal úvodní tři dráhy. Tu čtvrtou urval Víťa a v součtu nakonec o kuželku zvítězil, bod ale bral soupeř za výhru na dráhy. Martin příjemně překvapil nejen své spoluhráče, ale asi i sebe. Na první dráze sice ještě soupeři věnoval půlbod, pak už ale jasně dominoval a po skvělém výkonu zajistil svému družstvu výrazné vedení. V prostřední části narazil Béďa Šiška na nakonec nejlepšího hráče hostí. První půlka byla v Béďově podání vcelku povedená. Na třetí dráze přišel ale kolaps a tak do závěru naskočil Michal Šic. Ani on ale nedokázal výsledek alespoň zkorigovat. Vedle hrající Láďa Zemánek nepředvedl nic světoborného, mizerný výkon soupeře mu ale situaci usnadnil a tak se do závěru šlo za stavu 2:2 při vedení Pardubic o 57 kuželek. Milan Vaněk nenavázal na svůj úvodní povedený domácí výkon a se soupeřem se tahal o každou kuželku. Úspěšnější byl ale nakonec soupeř. Michal Talacko předvedl jeden ze svých standartních spolehlivých výkonů a mizerně hrající soupeř se na něj díval z uctivé vzdálenosti. V součtu tedy výhra Pardubic 5:3 (12:12) o 131 kuželek.

Zpravodaje ligových soutěží naleznete zde.

Přidáno: 11.10.2015, 22:14 hod.

Béčko veze body z Pardubic

V sobotu odjelo naše béčko do Pardubic, kde se v okresním derby utkalo s domácím déčkem.

Hned v úvodu na soupeře doslova vletěl Jarda Havlas, který po výborném výkonu zajistil našemu družstvu výrazné vedení. Situace našeho družstva se ještě vylepšila ve druhé dvojici, kdy Lída Skutilová předvedla solidní výkon a v koncovce uhájila těsnou výhru. Ve třetí rundě předvedl vcelku povedený výkon také Petr Skutil, ale soupeř zvládl koncovku lépe, takže před závěrem vedlo naše družstvo v poměru 4:2 o 76 kuželek. Pro Pepu Suchomela tedy vcelku luxusní pozice. Pepovi se v poslední době ale příliš nedaří a to potvrdil i v tomto utkání. Náskok byl ale dostatečný a slušně hrající domácí hráč již jen korigoval výsledek. Naše družstvo tedy veze z okresního města výhru v poměru 8:4 o 40 kuželek.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 11.10.2015, 21:17 hod.

Céčko "vylovilo body" z Rybníka

V pátek odjelo naše céčko na těžkou dvoudráhovou kuželnu do Rybníka, kde se utkalo s domácím céčkem.

Do úvodu naskočil skoro již tradičně Libor Elis, který na poměry této kuželny podal solidní výkon a poslal naše družstvo do vedení. Jako druhý šel do boje nováček v naší sestavě Martin Novotný, pro kterého to bylo teprve druhé soutěžní utkání a hned na takhle těžké kuželně. Martin ale bojoval statečně a i s přispěním soupeře nakonec vydoloval důležité bodíky pro naše družstvo a mírně navýšil naše vedení. Ve třetí dvojici došlo ke zvratu, když Venda Škuta nestačil na nakonec nejlepšího hráče večera a náš náskok se ztenčil na pouhých 11 kuželek. Jirka Ryšavý už ale odehrál spoustu takových utkání a své zkušenosti dokázal v koncovce prodat. Soupeře udržel na uzdě a i když svůj duel prohrál, znamenalo to jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo si z Rybníka tedy veze dva body za výhru v poměru 8:4 o 6 kuželek.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 11.10.2015, 21:06 hod.

Další mizerný výkon áčka

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně družstvo SKK Třebechovice pod Orebem A.

Úvod utkání byl pro naše družstvo doslova noční můrou. Ani jednomu z našich hráčů se od začátku nedařilo a navíc si při cestě k rozmotání kuželek jeden z našich dotahováků podvrkl kotník. Pavel Klička sice ve druhé části utkání výrazně přidal, ale na rozjetého soupeře to nestačilo. Slabě hrající Tomáš Jarolím byl ještě před poločasem vystřídán Petrem Skutilem, ale očekávaný benefit se nedostavil a neslavně hrající soupeř dostal body na zlatém podnose. V prostřední pasáži nám přece jen svitla jiskřička naděje. Dušan Kasa ve vyrovnaném souboji nakonec vydřel těsnou výhru a vedle hrající Honza Jakube po pěkném výkonu nakonec v nervy drásající koncovce uhájil remízu. Před závěrem tedy vedení hostí 3:5 o 63 kuželek. Karel Lang tahal v souboji s výborně hrajícím soupeřem bohužel za kratší konec a jasně prohrál. Petr Miláček sice svého soupeře i přes výše zmiňované potíže přehrál, ale ne nijak výrazným rozdílem, takže si naše družstvo připsalo v pátém letošním utkání pátou porážku, tentokrát v poměru 11:5 o 70 kuželek.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 11.10.2015, 20:53 hod.

Céčko doma výhru proujíždělo

Na žádost hostí netradičně v neděli sehrálo naše céčko na domácí kuželně utkání proti družstvu SK Týniště nad Orlicí B.

Utkání zahájil Libor Elis společně s Vendou Škutou. Libor nepředvedl povedený výkon, zejména pak v dorážce. Soupeř hrál dorážku sice ještě o něco hůře, měl ale vynikají plné a v součtu Libora udolal o 11 kuželek. O výkonu Vendy lze říci totéž co o Liborově, jen s tím rozdílem, že Vendovi to stačilo na bodový zisk. V polovině utkání tedy 2:2 a plichta také na kuželky. Takže zápas prakticky začínal znovu. Dovést utkání do vítězného konce měl Petr Hanuš společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem. Petr po solidně odehrané půlce prohrával se skvěle hrajícím soupeřem o 24 kuželek. Po změně drah sice soupeř naprosto vyklidil pole, ale Petr toho nedokázal lépe využít a nakonec prohrál o 13 kuželek. Tomáš ke slušným plným přidal slaboučkou dorážku a pro dobře hrající dvojici soupeřů (střídání z důvodu zranění) nebyl těžkou překážkou. V celkovém součtu tak naše družstvo prohrává v poměru 2:10 o 60 kuželek.

Jestliže jsem v článku o utkání B družstva zmiňoval množství újezdů, myslel jsem, že horší už to být nemůže. Bohužel výkon céčka mne vyvedl z omylu. K celkovému počtu 53 újezdů (tedy více jak 13 na jednoho hráče) nemám slov.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnou zde.

Přidáno: 05.10.2015, 15:21 hod.

Áčko přijelo s debaklem

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Českého Meziřící, kde s utkalo s nováčkem soutěže - domácím áčkem.

Hned úvod naznačil, že to pro nás nebude vůbec jednoduché. Domácí hráč na Pavla Kličku doslova vletěl a i když Pavel předváděl vcelku solidní hru dostal naloženo o 45 kuželek. Petr Miláček začal slušnou první drahou, ale na výborně hrajícího domácího borce to bylo málo. Po změně drah to dlouho vypadalo, že domácí hráč dokráčí pohodlně k výhře. Petr měl poslední čtyři hody, soupeř již dohráno a vedl o 32 kuželek. Tři hodovky v řadě a následná sedmička a domácí hráč nevěřil vlastním očím. Takže první, ale nakonec bohužel také poslední bodíky do naší šatny. Tomáš Jarolím se protrápil zejména v dorážce a navíc se k jeho smůle na vedlejší dráze odehrával koncert (184 do plných jsem viděl naposledy na naší staré asfaltové dvoudráze). Takže v polovině utkání bezmála 150 klacků pro domácí. Jako čtvrtý naskočil do boje Karel Lang, ale ani on nedokázal svému soupeři klást větší odpor a naše ztráta opět narostla. Korunu tomu pak nasadil Petr Zeman, jehož úvodní plné 117 se nedají označit jinak než tragické. Ve zbytku duelu přišlo sice mírné zlepšení, ale i tak nejhorší výkon večera a další ztráta. V nezáviděníhodné pozici nastupoval jako poslední Honza Jakube, který by se v této situaci už raději viděl doma. Předvedl ale poměrně solidní výkon, bohužel ani v jeho případě to na soupeře nestačilo, takže si náš celek veze z Českého Meziříčí debakl 2:14 o 248 kuželek. Domácí celek v tomto utkání ustanovil nový rekord kuželny (ten starý byl překonán o více jako 100 kuželek) a na to naše družstvo opravdu nemělo protizbraň.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.10.2015, 20:03 hod.

Béčko získalo premiérové body

Naše béčko se v pátek na domácí kuželně utkalo s družstvem SKK Jičín D a ve třetím utkání sezóny se chtělo pokusit o první bodový zisk v této sezóně.

Položit základ vytčenému cíli měla dvojice Karel Janovský, Lída Skutilová. Karel nevstoupil do utkání nijak oslnivě a výborně hrající soupeř si v úvodní polovině vypracoval náskok, ze kterého zlepšenou hrou dokázal Karel po změně drah sice něco málo umazat, ale na otočení výsledku to bohužel nestačilo. Na vedlejších drahách se doslova trápila Lída a dost dobře nechápu proč nebyla vystřídána, když náhradník byl k dispozici. Možná proto, že soupeř se trápil ještě více a Lída i přes slabý výkon prakticky po celou dobu duelu vedla a nakonec zvítězila. Po první rundě tedy vyrovnaný stav 2:2 a naše "jednoznačné" vedení o 8 kuželek. Dotáhnout zápas ke kýženému bodovému zisku měl za úkol Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Petr začal výborně a po plných vcelku jasně vedl. Soupeř ale kontroval skvělou dorážkou (99) a rázem se vývoj souboje otočil. Na druhé dráze opět plné pro Petra, ale ne již takovým rozdílem. Rozhodnout musela poslední dorážka. Tu zvládl lépe náš hráč, který po výborném výkonu, posledním hodem pečetil svoji těsnou výhru o 4 kuželky. Na vedlejších drahách předváděl Jarda po 3/4 utkání výbornou hru, závěrečnou dorážku ale vůbec nezvládl a tím se připravil o výrazně lepší výsledek. Soupeř ale nekladl příliš velký odpor a Jarda i přes závěrečné zaváhání jasně zvítězil, čímž pečetil výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 63 kuželek. Celkový výkon 1672 poražených kuželek lze hodnotit spíše pozitivně, ale 37 újezdů je na čtyřčlenné družstvo opravdu dost!!!

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.10.2015, 11:26 hod.

Céčko zachraňovalo čest našich družstev

V pátek odjelo naše céčko k derby utkání do nedalekých Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.

Naše družstvo do svého prvního letošního utkání nasadilo na úvod ztělesněnou zkušenost v podobě Libora Elis. Liborovi se v Pardubicích většinou docela daří a to potvrdil i v tomto utkání a dobře hrajícího domácího benjamínka dokázal nakonec vcelku jasně přehrát. Ve druhé rundě nastoupil za naše družstvo nováček Martin Novotný, který si v prvním poločase vybral onu pověstnou nováčkovskou daň. Po změně drah už to byl v jeho podání slušný výkon, ale i tak to znamenalo obrat v utkání. Domácí celek se při stavu 2:2 dostal do vedení o 32 kuželek. Třetí runda asi rozhodla o osudu utkání. Petr Hanuš předvedl výborný výkon a slabě hrajícího domácího hráče deklasoval rozdílem 105 kuželek, čímž zajistil velice solidní náskok do závěru pro Vendu Škutu. Venda navíc podal vcelku solidní výkon a výborně hrající domácí hráč tak docílil již jen pouhé korekce výsledku. Naše céčko si tak zatím jako jediné z našich družstev připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 46 kuželek.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnou zde.

Přidáno: 28.09.2015, 21:08 hod.

Áčko nezvládlo ani druhé domácí utkání

V pátek jsme na domácí kuželně přivítali družstvo SKK Hořice B a vyhlíželi jsme první letošní bodový zisk, i když naše bilance s tímto soupeřem je doslova mizerná.

Bohužel hned úvod naznačil, že to pro nás opět nebude vůbec lehké. Pavel Klička si po pěkném výkonu sice poradil Martinem Bartoníčkem, ale nahrál jen "pár" klacků. Na vedlejších drahách se o zisku bodů rozhodlo ve hře do plných, kde jasně dominoval hostující Franta Kráčmar, který se o lepší výkon připravil nepovedenou dorážkou. Náš Petr Zeman toho bohužel nedokázal nijak využít. Po první rundě tedy 2:2 a +11 pro hosty. V prostřední části vyrukoval Dušan Kasa na Karla Košťála ve velkém stylu a poločas v pohodě ovládl. Ve druhé půlce ale Dušan úplně vyklidil pole a výborně hrající soupeř tak dokráčel pohodlně k vítězství. Na vedlejších drahách neměl rozhodně svůj den Tomáš Jarolím a tak si Ondra Fikar dokráčel bez větší námahy pro plný bodový zisk. Před závěrem tedy již jasně lepší stav pro hosty - stav 2:6 a jejich vedení o 80. Utkání se zdálo být v tuto chvíli již prakticky rozhodnuté. Karel Lang s Petrem Miláčkem ovšem na své soupeře vletěli hned od začátku a v poločase to bylo již jen o 6. Petr Vokáč, ale předvedl skvělé druhé plné a i když k nim přidal opět slaboučkou dorážku, docílil tím výrazné korekce výsledku, která se v konečném účtování ukázala jako důležitá. Petr Miláček sice dokázal Míru Nálevku přehrát i na dráze druhé, ale ne již takovým rozdílem jaký by domácí družstvo potřebovalo, takže v konečném účtování putují oba body do Hořic za výhru v poměru 10:6 o 21 kuželek.
Naše družstvo zatím bohužel nedokázalo využít potenciál, který momentálně v naší kuželně je a naše vlastní chyby pomáhají soupeřům k relativně snadnému zisku bodů.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 28.09.2015, 20:53 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |