Aktuální informace z dění v oddíle

Překvapivá výhra v odvetě poháru, postup ale slaví soupeř

V pondělí jsme se rozjeli do Kamenice nad Lipou, abychom na tamní dvoudráhové kuželně odehráli odvetné utkání Poháru ČKA proti domácímu áčku. V úvodním domácím utkání jsme prohráli jasně 5:1 a získali jsme pouhé 4 setové body, takže náš postup by byl spíše zázrakem. Chtěli jsme se ale se soutěží rozloučit důstojně a to se myslím nakonec podařilo.

Do úvodního souboje nastoupil Petr Miláček, který na soupeře vletěl hned od začátku a až na poslední dráze mu povolil mírnou korekci výsledku a výborným výkonem tak poslal naše družstvo do vedení (577:541). Jako druhý šel do boje Pavel Klička, který díky vynikajícímu finiši soupeře ztrácí těsně úvodní dráhu. Na druhé dráze přišlo oboustranné trápení, ale na konci se opět radoval domácí hráč. Ten zvládl poslední dvě dráhy skvělým způsobem a nedal Pavlovi vůbec žádnou šanci. Pavel tak duel prohrává 526:569 a v tuto chvíli je rozhodnuto o postupu domácích, protože získali potřebný bod a ze dvou duelů již více setových bodů, než my za celé úvodní domácí utkání. Druhou polovinu utkání otevřel Petr Zeman. Ten zvládl solidně úvodní dráhu a šel do vedení. Po změně drah se mu tolik nedařilo a soupeř toho využil k otočení vývoje utkání. Na třetí dráze přišel naprostý kolaps domácího hráče, takže Petrovi si slabší výkon stačil na návrat do vedení. Poslední dráhu zvládl Petr výborně, zejména pak v dorážce a pečetil svoji výhru - 537:514. Jako poslední šel do boje Honza Jakube. Ten na soupeře doslova vletěl a drahou 162 mu výrazně srazil sebevědomí. Druhá dráha byla pro oba hráče pohromou, ale bod šel opět na naši stranu. Na třetí dráze se soupeř nadechl k obratu, ale po výměně drah přišel z jeho strany opět hluboký výdech a bylo rozhodnuto. Honza vítězí 508:481 a pečetí tak naši nečekanou ale zaslouženou výhru v poměru 5:1 (9:7) o 43 kuželek.
Bohužel jak jsem napsal již výše, tato výhra nám na postup bohužel nestačila, protože naše pozice z úvodního utkání byla mizerná. To ale nic nemění na tom, že opouštíme pohár se vztyčenou hlavou, když jsme dvojutkání s jedním z předních celků třetí ligy dovedli ke stavu 6:6 a prohráli jsme "jen" na pomocné kritérium, kterým je zisk setových bodů.

Na závěr bych rád dodal, že obě utkání byla sehrána ve výborné atmosféře v přátelském prostředí za což je potřeba všem aktérům a fanouškům obou týmů poděkovat.

Přidáno: 08.12.2015, 09:15 hod.

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

Sadská se v rámci 2. KLM představila v sobotu v pohraničí na domácí kuželně Lokomotivy České Velenice. Pardubice čekal v sobotu výlet do Rychnova nad Kněžnou.

Sadská ve Velenicích nezačala dobře a jen průměrné výkony Aleše Košnara a Martina Schejbala k bodům nevedly. Prostřední část patřila naopak bodově Sadské. Tonda Svoboda i Honza Renka nakonec své soupeře po boji přehráli a srovnali stav utkání na 2:2 při vedení domácích o 45 kuželek. V závěru ale bohužel výborně hrající Tomáš Bek narazil na nejlepšího hráče v dresu domácích a Vašek Schejbal předvedl jeden ze svých spíše zapomenutelných výkonů a Sadská tak z daleké cesty odjíždí z prázdnou - prohra 6:2 o 110 kuželek.

Družstvo Pardubic začalo utkání slušně kdy po solidních výkonech Víti Veselého a Milana Vaňka byl stav smírný a ještě 14 kuželek k dobru. Prostřední část utkání posadila do sedla domácí celek. Jirka Sedlák prohrál v těsné koncovce o 2 klacky a mizerně hrající Michal Šic věnoval bod slabě hrajícímu soupeři na stříbrném podnose. V závěru předvedl slabší výkon také Martin Hubáček. Michal Talacko zahrál sice výborně, ale narazil na stejně disponovaného soupeře a bohužel nakonec tahal za kratší konec. Tak se tedy zrodila prohra Pardubic v poměru 7:1 o 64 kuželek.

Přidáno: 07.12.2015, 13:51 hod.

Béčko v Jičíně uspělo, áčko nikoliv

V uplynulém kole se představila dvě naše družstva na čtyřdráze v Jičíně. Nejprve se k lesu Řáholci vypravilo ve čtvrtek béčko aby změřilo síly s domácím déčkem a v sobotu se pak utkalo áčko s domácím béčkem.

Béčko vstoupilo do utkání poměrně dobře. Míra Skala podal výborný výkon a jen průměrně hrající domácí hráč neměl šanci. Lída Skutilová na vedlejších drahách dostala od soupeře bezmála 30 kuželek v plných a to bohužel rozhodlo. Po polovině utkání tedy stav 2:2 při našem vedení o 42 kuželek. Velmi příjemná pozice pro Petra Skutila a Jardu Havlase. Oba naši hráči předvedli výborné výkony a slušně hrajícím domácím borcům nedali šanci a v součtu z toho byla jasná výhra našeho celku v poměru 10:2 o 97 kuželek.

Áčko nezačalo také úplně špatně, ale soupeř našim hráčům role vůbec neusnadnil. Petr Miláček předvedl výborný výkon a dobře hrajícího soupeře udolal. Pavel Klička předvedl slušný výkon, ale skvěle hrající soupeř ho k bodům nepustil - 2:2 a 37 kuželek pro domácí. Dušan Kasa hrál slušně a mizerně hrajícího soupeře v polovině v pohodě přehrál. Po změně drah ovšem přišel soupeř nový a ten se dal do stahování Dušanova náskoku. Na konci duelu pak bylo na počítadle obou hráčů shodné číslo, bohužel pro nás díky tomu, že Dušan nestihl v čase poslední hod do plných. Na vedlejších drahách se trápil Karel Janovský. Po změně drah jsme sáhli ke střídání. Bohužel ale Tomáš Jarolím pokračoval v nastoleném trendu a skvěle hrající domácí hráč na této dvojici získal 114 kuželek. No a bylo prakticky po zápase. Petr Zeman s Karlem Langem se měli pokusit o malý zázrak. Ani jednomu z nich se ale nijak zvlášť nedařilo a na dobře hrající soupeře to ani v jednom případě nestačilo, takže si naše družstvo odváží z Jičína porážku v poměru 13:3, rozdílem 214 kuželek.

Přidáno: 07.12.2015, 13:37 hod.

Sadská opět doma nebodovala, Pardubice překvapivě poráží Kosmonosy

V poslední době jsem z nedostatku času na těchto stránkách opomíjel výsledky ligových družstev hrajících na naší kuželně a rád bych se jím za to tímto omluvil a opět se vrátil ke komentářům jejich výkonů.

V sobotu nejprve přivítala Sadská nepříjemného soupeře z Duchcova a Tesla Pardubice pak v odpoledním utkání přivítala dosud neporažené Kosmonosy.

Sadská do úvodních bojů nasadila Tondu Svobodu a Václava Peška. Tonda se utkáním spíše protrápil a dobře hrající soupeř tak měl cestu k bodíku usnadněnou. Vašek předvedl vcelku solidní výkon a po těsné koncovce přinesl první bodík do domácí šatny. Málokdo v tuto chvíli tušil, že to bude bohužel také bodík poslední. V prostřední dvojici se příliš nedařilo ani Martinu Schejbalovi a ani Tomáši Bekovi. Počítadlo jejich výkonů se nakonec zastavilo na shodném výsledku a bohužel v obou případech to bylo daleko za výkony soupeřů. Dvojice Václav Schejbal a Aleš Košnar tak nastupovala za nepříznivého stavu 1:3 a se ztrátou 86 kuželek. Vašek předvedl pěkný výkon, ale v těsné koncovce nakonec prohrává o pouhou jednu kuželku. Aleš se prezentoval výbornou hrou, nejlepší mezi domácími hráči, bohužel ale narazil na nejlepšího hráče hostí a zároveň také celého zápasu, z čehož jasně vyplývá, že i on odešel poražen. V součtu tedy Sadská v tomto utkání končí s prohrou v poměru 1:7 o 106 kuželek.

Tesla Pardubice vyrukovala na doposud neporažený celek soutěže dvojicí Láďa Zemánek a Víťa Veselý. Ani jednomu z nich se v tomto utkání nedařilo a tak to po úvodní dvojici vypadalo na další vítězné utkání pro hosty. Proti byla ale prostřední dvojice ve složení Jirka Sedlák a Michal Šic. Oba jmenovaní předvedli vynikající výkony a když se k tomu přidal i jeden propadák v podání hostujícího hráče, bylo rázem veseli. Stav 2:2 a vedení Pardubic o 45 kuželek. O dokonání první porážky Kosmonos v soutěži se měla pokusit dvojice Martin Hubáček a Michal Talacko. Martin nenavázal na své minulé povedené domácí výkony a po lehce podprůměrné hře nakonec v těsné koncovce prohrál o klacek. Michal ale odvedl svůj standartní výkon a to na průměrně hrajícího soupeře bohatě stačilo. V součtu tedy vítězí Pardubice v poměru 5:3 o 70 kuželek.

Zpravodaje ligových soutěží naleznete zde.

Přidáno: 30.11.2015, 21:26 hod.

Áčko díky povedené koncovce získalo další dva body

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek Start Rychnov nad Kněžnou B. Po minulé až překvapivě jasné domácí výhře jsme vyhlíželi další bodový zisk, ale bylo nám jasné, že tentokrát to tak lehké nebude.

Do úvodu naskočil Pavel Klička a společně s ním Honza Jakube. Pavel ani na jedné dráze nepředvedl nijak povedené plné, ale v obou případech vše kompenzoval povedenou dorážkou a po celkově pěkném výkonu přehrál výborně hrajícího soupeře. Honza měl svoji pozici ještě o poznání těžší, když vyfasoval nakonec nejlepšího hráče hostí a ten byl bohužel tentokrát nad jeho síly a stav byl 2:2 a 29 kuželek pro Rychnov. Prostřední pasáž přiklonila misku vah ještě o něco více na stranu hostí. Dušan Kasa se v utkání spíše trápil a těsně po půlce jej nahradil Tomáš Jarolím. Bohužel i on potvrdil, že se mu momentálně vůbec nedaří a v součtu z toho byl opravdu slabý výkon a spousta kuželek pro hosty. Na vedlejších drahách si po slušném výkonu poradil Petr Miláček se svým soupeřem, ale bohužel ne takovým rozdílem jak by bylo zapotřebí a stav byl tedy sice 4:4 a pro hosty již 88 kuželek k dobru. Těžká pozice pro Karla Langa s Petrem Zemanem. Karel ale i přes drobné zdravotní obtíže předvedl vynikají výkon, posunul hranici nejlepšího výkonu domácího hráče na drahách 1-2 na výkon 482 kuželek a slabě hrajícímu soupeři nadělil právě těch rozdílových 88 kuželek. No a když navíc na vedlejších drahách po pěkném výkonu přidal Petr Zeman na naši kupičku dalších 43 bylo rozhodnuto o naší výhře v poměru 12:4.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 30.11.2015, 20:57 hod.

Béčko i céčko doma s plným bodovým ziskem

Netradičně ve čtvrtek se na domácí kuželně představila obě naše rezervní družstva. Béčko přivítalo SKPK Hradec Králové C a céčko pak sehrálo okresní derby s céčkem Pardubic.

Béčko vytáhlo na soupeře na úvod dvojici Pepa Suchomel a Míra Skala. Pepa po delší odmlce předvedl konečně vcelku povedenou hru, ale na pěkně hrající soupeřku to bohužel nestačilo. Míra nezvládl sice úvodní dráhu podle svých představ, na té druhé to ale bylo o poznání lepší a po pěkném výkonu získal důležitou výhru. V poločase tedy 2:2 při vedení našeho družstva o zanedbatelných 7 kuželek. Dovést utkání do vítězného konce bylo na dvojici Petr Skutil a Jarda Havlas. Petrův průměrný výkon bohužel v žádném případě nemohl stačit na výborně hrajícího soupeře. Na vedlejších drahách to ale bylo o něčem jiném. Jarda sice hrál obdobně jako Petr, ale dvojice jeho soupeřek předvedla slaboučký výkon a to rozhodlo o osudu celého utkání, ve kterém nakonec naše družstvo vítězí v poměru 8:4 o 81 kuželek.

Okresní derby za nás zahájil Libor Elis ve dvojici s Davidem Sukdolákem. Libor předvedl jeden ze svých standartních a spolehlivých výkonů a průměrně hrajícího soupeře přehrál. David předvedl trochu slabší výkon, ale na velice špatně hrajícího soupeře to také stačilo, takže v polovině utkání příznivý stav 4:0 a +50 kuželek. Vcelku příjemný stav pro naše dotahováky - Petra Hanuše a Tomáše Sukdoláka. Petr navíc předvedl výborný výkon a svému soupeři nedal šanci na bodový zisk. Tomáš tak trochu kopíroval výkon svého bratra s tím rozdílem, že jeho souboj byl mnohem vyrovnanější a až poslední hody rozhodly o jeho těsné výhře. Naše družstvo tak vítězí jednoznačně 12:0 o 90 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 30.11.2015, 20:36 hod.

Áčko konečně doma bodovalo a Vrchlabí to odneslo kanárem

Páteční večer patřil na přeloučské kuželně diviznímu utkání mezi naším áčkem a béčkem z Vrchlabí. Jednalo se o souboj předposledního celku s posledním, takže se dalo vcelku logicky předpokládat vyrovnané a nervózní utkání. Naštěstí pro nás byl ale opak pravdou.

Jako zahajovací dvojice byl určen tandem Karel Janovský a Petr Miláček. Karel je sice hráč béčka, ale v áčku vypomáhal, jelikož je v současné době dle průměru na domácí kuželně naším nejlepším hráčem. Béčko mělo v tomto kole volno, takže jsme zcela logicky v tomto důležitém utkání využili jeho služeb. Oprávněnost své nominace Karel potvrdil výborným výkonem a přinesl do naší šatny první bodíky. Na vedlejších drahách Petr potvrdil svoji momentální výbornou formu a po pondělním neúspěšném ataku šestistovky v poháru dnes atakoval pětistovku. Sice také bohužel neúspěšně, ale po skvělém výkonu jasně přehrál soupeře a naše družstvo tak letos doma poprvé vedlo, navíc rozdílem skvělých 122 kuželek. V demolici hostujícího družstva pokračovala dvojice Pavel Klička a Honza Jakube. Pavel předvedl nejlepší výkon domácího hráče na drahách 1-2, který má nyní hodnotu 480 poražených kuželek a jasně svoji soupeřku přehrál. Honza po skvělé první dráze sice výrazně polevil, ale na soupeře mu to bohatě stačilo a tak byl náš celek po dvou třetinách utkání v sice nečekané, ale naprosto skvělé pozici - vedení 8:0 o 215 kuželek. Dorazit již tak zdecimovaného soupeře bylo na bedrech dvojice Karel Lang a Petr Zeman. Oba naši hráči předvedli také povedené výkony, ale v kontextu předchozích událostí to stačilo již jen na boj o čulibrka. Své duely měli oba vcelku pod kontrolou, takže jediný otazník byl, kdo z nich si odnese tento nelichotivý titul. Nakonec se počítadlo jejich výkonů zastavilo na shodném čísle a díky lepší dorážce byl nakonec spokojenější Karel. Zemík ale smutnit nemusí, být čulibrkem na 440 poražených kuželek není žádná ostudu a když je to navíc okořeněno výhrou, pak není co řešit.
Naše družstvo v tomto utkání konečně podalo povedený výkon a po nejlepším náhozu letošní sezóny na domácí kuželně (2768) jasně vítězí v poměru 16:0 o propastných 287 kuželek.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 20.11.2015, 22:01 hod.

Debakl v úvodním pohárovém utkání

V pondělí jsme na domácí kuželně nastoupili k pohárovému utkání proti třetiligovému celku Kamenice nad Lipou. Cílem bylo vytvořit si co nejlepší pozici před odvetou, což se nakonec bohužel nepodařilo.

Do úvodních bojů jsme vyslali dvojici Petrů - Zemana a Miláčka. Prvně jmenovaný předvedl až na poslední dorážku velice povedený výkon. Na skvěle hrajícího soupeře to bohužel nestačilo (543:574). Na vedlejších drahách byl rozdíl mezi oběma hráči také vcelku značný, ale v tomhle případě v náš prospěch. Petr Miláček sice nakonec neúspěšně atakoval šestistovku, stanovil nový nejlepší výkon domácího hráče na 120 hs a získal pro naše družstvo první bodík (597:561). V tuhle chvíli to pro naše družstvo vypadalo ještě velice dobře. To ale netrvalo dlouho. Honza Jakube tahal ve svém duelu od začátku za kratší konec a nakonec s nejlepším hráčem hostí jasně prohrál (519:589). Karel Lang rozhodně neměl svůj nejlepší den a situaci svému soupeři výrazně usnadnil. Nepomohlo ani vystřídání Petrem Skutilem a další porážka byla na světě (495:549). V součtu tak naše družstvo úvodní pohárové utkání prohrálo v poměru 5:1 o 119 kuželek. Navíc se nám v celém utkání podařilo získat pouhé 4 setové body, což před odvetou sráží naše akcie na minimum.

Přidáno: 17.11.2015, 16:36 hod.

Áčko sahalo v Kostelci po bodech, nakonec odjíždí s prázdnou

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím béčkem.

Tako kuželna vzhledem k dosud dosaženým výsledkům má patřit mezi ty méně padavé, ale hned úvodní duel tento předpoklad trochu vyvrátil. Petr Miláček začal výborně, ale soupeř nehrál o nic hůře (v poločase hrál vlastně o kuželku lépe). Po změně drah Petr pokračoval v nastoleném trendu, zatímco soupeř trochu polevil a bylo z toho naše vedení o 28 kuželek, po letošním nejlepší náhozu na kostelecké kuželně. Karel Lang dostal ve druhém duelu naloženo od soupeře ve hře do plných, aby pak v dorážce doháněl manko. To se mu nakonec bohužel nepodařilo a naše vedení se smrsklo na 10 kuželek. Třetí duel přinesl opět bodový zisk pro náš celek, když Pavel Klička předvedl dva naprosto vyrovnané a hlavně skvělé poločasy a jen průměrně hrajícího soupeře po výborném výkonu jasně přehrál. Ještě veseleji pak bylo po další souboji, který byl sice nejvyrovnanější v celém utkání, ale na jeho konci se po pěkném výkonu radoval náš Honza Jakube. V tuto chvíli vedlo naše družstvo o 54 kuželek v poměru 6:2. Tomáš Jarolím začal vcelku slušně a v poločase to bylo prakticky vyrovnané. Bohužel druhá půlka a zejména pak dorážka, byla tragická. Na závěrečných 10 hodů ještě naskočil Dušan Kasa, ale ten už na jasné porážce nemohl mnoho změnit. Naděje nám ale stále ještě zůstala. Vedli jsme 6:4 a na kuželky to byla plichta. Petr Zeman věděl, že svůj duel nesmí prohrát. I když soupeře jasně deklasoval v dorážce, v plných byl výrazně slabší a v součtu na tom byl nakonec bohužel lépe jeho soupeř, takže po slibném úvodu utkání vezeme z Červeného Kostelce prohru v poměru 10:6 o 19 kuželek a nic platné nám nebylo ani to, že jsme v součtu předvedli nejlepší výkon hostujícího družstva na této kuželně v letošním ročníku.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 15.11.2015, 21:53 hod.

Těsná domácí prohra béčka

Z našich rezervních družstev startovalo v tomto kole pouze béčko, které na domácí kuželně přivítalo družstvo KK Josefov B.

Utkání zahájil Pepa Suchomel společně s Lídou Skutilovou. Ani jednomu z nich se příliš nedařilo, ale Lída alespoň v těsné koncovce uhrála výhru o 2 klacky. Pepa už takové štěstí neměl a tak byl v polovině utkání stav 2:2 při vedení hostí o 21 kuželek. Něco s tímto stavem udělat dostala za úkol dvojice Karel Janovský a Jarda Havlas. Karel vletěl na soupeře ve velkém stylu a v poločase vedl bezmála o 50 kuželek. Druhá půlka byla ale již v jeho podání nepovedená. Na jasnou výhru nad soupeřem to ale v pohodě stačilo. Jarda předvedl jen průměrný výkon a to na výborně hrajícího soupeře bohužel nestačilo. Při rovnosti bodů z jednotlivých duelů tak o výsledku utkání rozhodoval celkový počet poražených kuželek a ten byl bohužel vyšší na straně hostí. Naše družstvo tak utrpělo na domácí kuželně porážku v poměru 8:4 o 17 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 15.11.2015, 21:24 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |