Aktuální informace z dění v oddíle

Odveta 2. předkola Poháru ČKA

Ve středu 17. listopadu sehraje naše družstvo na domácí dráze odvetné utkání 2. předkola Poháru ČKA proti celku Jiskra Hylváty B. Začátek utkání je stanoven na 9:00 hod..
Z prvního utkání si naše družstvo přivezlo výhru v poměru 4:2.

Přidáno: 16.11.2010, 20:54 hod.

Áčko i béčko úspěšné, céčko bez bodů

Ještě jsem zůstal dlužen komentáře k utkáním 10. kola, takže tady jsou:

Áčko přivítalo v pátek na domácí dráze družstvo TJ Tesla Pardubice a i když o tom konečný výsledek příliš nevypovídá, bylo to utkání dramatické a hlavně velice vyrovnané. Petr Zeman si skvělou první drahou vytvořil náskok, který po změně drah tak tak uhájil - vyhrál o 2 kuželky. Tomáš Jarolím ve svém duelu tahal celou dobu za kratší konec, ale soupeřův výpadek v závěru, kdy nedokázal na 4 pokusy srazit pravého sedláka, znamenal nakonec Tomášovu těsnou výhru a hlavně vedení našeho družstva 4:0 o 11 dřev. Pavel Klička zahrál svůj letošní standard, což ovšem na výhru tentokrát nestačilo. Při naprosto shodné dorážce jej soupeř doslova přestřílel v plných. Mirek Skala měl soupeře snad jen prvních 20 hodů. Pak se odpoutal a skvělou hrou připravil našim dotahovákům solidní pozici. Stav 6:2 a +43 kuželek. Karel Lang s Petrem Miláčkem hráli vyrovnané souboje a se soupeři se tahali o každou kuželku. Karel nakonec zvítězil o 4 kuželky, díky tomu, že soupeř posledním hodem do plných hodil pouze dvojku. Naopak Petr dokázal díky šestce posledním hodem souboj alespoň zremizovat. V součtu z toho tedy je na pohled vcelku jasná výhra poměrem 13:3 o 47 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 445, Jarolím 413, Klička 424, Skala 467, Lang 432, Miláček 447.

Béčko odjelo v sobotu do Pardbubic, kde místní céčko chtělo pomstít své kolegy z A družstva. To se jim ale nepodařilo.
V úvodu utkání nezahrál přílis dobře Jarda Havlas. Jeho soupeř ovšem zahrál mizerně a tak Jardovi spadla do klína výhra o 39 dřev. Jardův výkon pěkně napodobila také Lída Josefová. Pokud jsem ale napsal, že Jardův soupeř zahrál mizerně, tak ten Lídin doslova tragicky, takže se naše družstvo těšilo z vedení 4:0 o 110 kuželek. Pepa Suchomel asi nechtěl vyčnívat z průměru a držel basu se svými spoluhráči. Jeho soupeřka ovšem předvedla první pěkný výkon v utkání a vedení se rázem smrsklo skoro na polovinu. Jenže v závěru prodal své letité zkušenosti Dušan Kasa a po pěkném výkonu dovedl své družstvo k výhře v poměru 10:2 o 66 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 353, Josefová 350, Suchomel 351, Kasa 420.

Céčko sehrálo své utkání již ve středu v Solnici, kde se utkalo s domácím céčkem. Solnická kuželna patří k těm těžším a méně padavým, o čemž se naši hráči hned od úvodu přesvědčovali.
Libor Elis hrál i přes špatný výkon se soupeřkou vyrovnanou partii, kterou ovšem nedokázal dotáhnout do vítězného konce. Karel Macík navázal na Liborův nepovedený výkon, jeho soupeř zahrál dobře a naše družstvo prohrávalo v polovině utkání 4:0 o 51 kuželek. Jiskřičku naděje vykřesal ve třetím duelu těsnou výhrou Miloš Zelenka, ale tu hned záhy zadupal v posledním duelu Pepa Samek a tak naše družstvo odjelo ze Solnice s prohrou v poměru 10:2 o 98 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 348, Macík 337, Zelenka 380, Samek 347.

Přidáno: 16.11.2010, 20:46 hod.

Program dalšího kola

Toto kolo bude ve znamení dvou okeresních derby.
Áčko se pokusí odčinit minulou porážku v pátek na domácí kuželně, kde od 17:00 hod. přivítá družstvo TJ Tesla Pardubice A.
Béčko odjede v sobotu do Pardubic, kde se o další body utká s domácím céčkem.
Céčko odjíždí již ve středu do Solnice, kde je přivítá domácí béčko.

Přidáno: 09.11.2010, 19:19 hod.

V 9. kole úspěšné pouze béčko

Áčko odjelo v rámci 9. kola VČ divize již ve čtvrtek na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se střetlo s domácím áčkem. Přestože se jednalo o souboj celků z 2. a 3. místa tabulky, mělo toto utkání jednoznačného favorita a tím byl domácí celek. Ve Vysokém Mýtě totiž domácí áčko již více jak 4 roky neprohrálo. A papírové předpoklady se plnily hned od začátku.
Petr Zeman zahrál slušně, ale to v Mýtě bohužel nestačí. Ve druhé dvojici se nedařilo Pavlu Kličkovi a domácí si vytvořili pohodlný náskok. Ve třetím duelu zahrál výborně Tomáš Jarolím, jeho soupeř si sebou ovšem na kuželnu přinesl pořádnou porci štěstí a Tomáše nakonec udolal o pouhou 1 kuželku. Čtvrtý duel byl opět v režii domácího hráče, proti kterému zahrál slabě Karel Lang. Teprve v pátém duelu se nám podařilo odvrátit kanára. Mirek Skala předvedl výborný výkon a zaslouženě soupeře přehrál. To bylo ovšem z naší strany vše. Petr Miláček v závěru nestačil na nejlepšího hráče soutěže a tak se zrodila naše jasná prohra v poměru 14:2 o propastných 164 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 418, Klička 392, Jarolím 445, Lang 396, Skala 445, Miláček 413.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SK Solnice B.
Vstup do utkání tentokrát za naše družstvo obstarala dvojice Dušan Kasa, Lída Josefová. Dušan potvrdil svoji zlepšující se výkonost a slabě hrajícímu soupeři nedal nejmenší šanci. Lída se utkáním protrápila, stejně tak ale i její soupeř a Lída nakonec "utrpěla" těsnou výhru o 2 kuželky. Ve druhé a závěrečné části zahrál dobře Petr Skutil a poměrně vyrovnaný souboj dokázal dotáhnout do vítězného konce. Na vedlejších drahách se sice totéž nepovedlo Jardovi Havlasovi, ale i tak z toho byla poměrně pohodlná výhra v poměru 10:2 rozdílem 67 kuželek.
Výkony našich hráčů: Kasa 427, Josefová 334, Skutil 406 a Havlas 384.

Céčko sehrálo své utkání také v pátek na domácí kuželně, proti celku SKK Třebechovice B.
V úvodu utkání nestačil průměrně hrající Miloš Zelenka na dobře hrajícího soupeře. Na vedlejších drahách ovšem stačil průměrný výkon Josefa Samka na poměrně jasnou výhru, takže "v poločase" utkání byl stav 2:2 při našem vedení o 5 kuželek. Do závěru tedy vše otevřené. Petr Hanuš zahrál poměrně dobře, jeho soupeřka byla ale o chloupek lepší - přesněji řečeno o 8 kuželek. Na vedlejších drahách zaostal daleko za svými letošními výkony Libor Elis a mizernou hrou doslova daroval soupeři výhru. Suma sumárum - prohra 2:10 o 40 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zelenka 379, Samek 385, Hanuš 407 a Elis 367.

No a jak se tyto výsledky promítají do tabulek soutěží? Áčko si díky prohře o jednu příčku pohoršilo a je tudíž třetí o 1 bod právě za Vysokým Mýtem. Béčko si naopak o jednu příčku polepšilo a je také třetí, ovšem se stejným bodovým ziskem jako vedoucí celek. Céčko po tomto kole spadlo na 9. příčku.

Přidáno: 07.11.2010, 19:56 hod.

Pohár ČKA: Hylváty B - Přelouč 2:4

V úterý odjelo naše družstvo do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se v rámci druhého kola Poháru ČKA střetlo s domácím béčkem. Cílem našeho družstva bylo vytvořit si co nejlepší výchozí pozici do odvety, což se myslím podařilo.
Petr Zeman v úvodu zajistil našemu družstvu vedení když v pohodě přehrál domácího hráče o 37 kuželek při poměru setových bodů 3,5:0,5. Ve druhém duelu pak Pavel Klička prohrál se soupeřem o pouhých 5 kuželek při poměru 2,5:1,5. Třetí duel rozjel Tomáš Jarolím a za stavu 1:1 na sety a +5 kuželek pustil do hry Karla Langa. Ten hned další dráhu vyhrál a zajistil a vypadalo to dobře. Soupeř ale na poslední dráze zabral, srovnal stav na 2:2 a rozhodoval počet poražených kuželek a ten byl o 7 vyšší na straně domácího borce. Naše družstvo tedy na body prohrálo 2:1, ale na kuželky stále o 25 vedlo. V poslední dvojici ale nedal Petr Miláček svému soupeři šanci, zvítězil poměrem 3,5:0,5 o 48 kuželek a dovedl naše družstvo k výhře v poměru 4:2 rozdílem 73 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 507, Klička 506, Jarolím+Lang 496, Miláček 521.

Odveta se uskuteční na přeloučské kuželně ve středu 17.11. od 9:00 hod..

Přidáno: 03.11.2010, 11:38 hod.

Nové fotky

Do fotogalerie jsem přidal fotky ze čtvrtečního turnaje PMN.

Přidáno: 31.10.2010, 18:32 hod.

Áčko i béčko úspěšné, céčko bez bodů

O uplynulém víkendu bylo na programu již 8. kolo východočeských soutěží družstev dospělých. A jak se v tomto kole vedlo našim družstvům?

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně a proti Sokolu Rybník A si chtělo spravit chuť z nepovedeného utkání v Rychnově. To se nakonec našim hráčům podařilo. Takže popořádku. Petr Zeman vletěl do utkání skvělými plnými, v dorážce sice ubral, ale vytvořil si solidní náskok, který na druhé dráze v pohodě uhájil. To Tomáš Jarolím hrál se soupeřem výrazně vyrovnanější partii, když ještě před poslední dorážkou to byla plichta. Tomáš ovšem v dorážce zabral, soupeři se příliš nedařilo a tak z toho bylo vcelku pohodlné vedení 4:0 o 67 kuželek. Pavel Klička byl zpočátku zralý na střídání, zhruba od 20. hodu se ovšem chytil a pomaličku začal soupeře stahovat a na konci se propracoval k remíze. Na vedlejších drahách si vcelku v pohodě poradil Mirek Skala se svým soupeřem a tak se našim dotahovákům nastupovalo do závěru dobře - vedení 7:1 o 97 kuželek. Karel Lang s Petrem Miláčkem předvedli v závěru výkony, na které jsem u nich na domácí dráze zvyklí a své soupeře v pohodě přehráli, takže utkání skončilo naší jasnou výhrou v poměru 15:1 o 162 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 427, Jarolím 431, Klička 432, Skala 445, Lang 442, Miláček 450.

Béčko odjelo v pátek na kuželnu do Třebechovic pod Orebem, kde ho čekal souboj s domácím béčkem. Přestože se naše družstvo pohybuje ve vyšších patrech tabulky, do Třebechovic určitě neodjíždělo v roli favorita.
V úvodu utkání ale dokázal Jarda Havlas využít průměrného výkonu soupeře k tomu, aby získal pro naše družstvo první body, i když těsnou výhrou o 5 kuželek. To samé se bohužel nepodařilo dvojici Petr Skutil a Pepa Suchomel. Petr prohrál svůj duel o 2 a Pepa o 8 kuželek. Do závěru měl tedy o něco lepší pozici domácí dotahovák - stav byl 4:2 a +5 kuželek pro domácí. Dušan Kasa ale potvrdil, že je pro béčko opravdovou posilou, svého soupeře naprosto jasně přehrál a výborným výkonem nakonec dovedl naše družstvo k výhře v poměru 8:4 o 42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 393, Skutil 385, Suchomel 385, Kasa 437.

Céčko své utkání 8. kola předehrávalo již ve středu, kdy se na kuželně v Rybníku střetlo s domácím céčkem. Na těžké kuželně v Rybníku jsou málokdy k vidění nějaké kvalitní výkony a to většinou nahrává domácímu družstvu. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Všichni naši hráči předvedli slabé výkony a nebýt výpadku posleního domácího hráče mohlo naše družstvo odjet domů s kanárem. Takhle to tedy byla prohra v poměru 8:2 o 68 kuželek.
Výkony našich hráčů: Samek 359, Elis 366, Hanuš 344, Macík 367.

A jak se tyty výsledky promítají do tabulek soutěží? Áčko se drží na pěkném druhém místě se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Rychnov, béčko je pouze o skóre čtvrté, jinak má stejný bodový zisk jako lídr soutěže z Hradce Králové. Céčko okupuje ve stejné soutěži sedmou příčku.

Přidáno: 31.10.2010, 10:19 hod.

PMN po roce opět v Přelouči

Dá se říci, že náš oddíl je již tradičním pořadatelem jednoho z turnajů celorepublikové soutěže pro mládež nazvané Pohár mladých nadějí. Ve čtvrtek 28.10. je na pořadu 2. série těchto turnajů a jeden z nich se bude hrát právě u nás v Přelouči. K dnešnímu dni je to tohoto turnaje přihlášeno bezmála 80 startujících.
Přijďte se podívat a povzbudit mladé naděje kuželkářského sportu. Začínáme ve čtvrtek v 8:00 hod. a konec je plánován cca. v 18 hodin.

Přidáno: 24.10.2010, 20:54 hod.

Program dalšího kola

Áčko bude o další body do tabulky bojovat v pátek na domácí kuželně, kde od 17:00 hod. přivítá TJ Sokol Rybník A.
Béčko odjede v pátek do Třebechovic, kde se utká s domácím béčkem.
Céčko odehraje své utkání již ve středu, kdy se na kuželně v Rybníku střetne s domácím céčkem.
Mládež: naši zástupci v mládežnických kategoriích se ve čtvrtek zúčastní 2. turnaje PMN, který se koná na naší kuželně.

Přidáno: 24.10.2010, 20:49 hod.

V tomto kole nebodovalo pouze áčko

Áčko odjelo již ve středu na horkou půdu do Rychnova nad Kněžnou, kde se střetlo s domácím béčkem. Tabulkově se jednalo o souboj třetího s prvním, ale na kuželně to tak nevypadalo. Hned v úvodu dvojice Petr Zeman, Pavel Klička nabrala značnou ztrátu a to posadilo domácí do sedla. V prostřední části sice zahrál výborně Mirek Skala a z náskoku něco stáhl, na vedlejších drahách ovšem ve svém prvním letošním vystoupení nedokázal bodovat Jirka Ryšavý a tak se šlo do závěru za stavu 6:2 a +78 pro domácí. Petr Miláček podal průměrný výkon a skvěle hrající soupeř si s ním lehce poradil. Karel Lang se utkáním protrápil, ale i přes slabý výkon dokázal ze souboje vydolovat alespoň bod, čímž zmírnil naši prohru - 13:3 o 128.
Výkony našich hráčů: Zeman 372, Klička 403, Skala 444, Ryšavý 392, Miláček 407, Lang.

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti družstvu Sokol Rybník C a podle tabulkového postavení bylo v tomto utkání favoritem. Realita na kuželně byla ale alespoň ze začátku jiná. Pepa Suchomel se utkáním prostrápil a doslova daroval oba body soupeři a na vedlejších drahách po nevýrazném výkonu Jarda Havlas nakonec "utrpěl" těsné vítězství o 1 kuželku. Stav tedy 2:2 při vedení hostů o 53 kuželek. Nic lehkého pro dotahováky. Hosté to ovšem naší dvojici Dušan Kasa, Petr Skutil značně usnadnili. Oba naši hráči zahráli sice spíše průměrně, ale hosté hráli o poznání hůře a tak z toho nakonec byla vcelku pohodlná výhra v poměru 10:2 o 42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 348, Havlas 393, Kasa 407, Skutil 406.

Céčko se představilo hned po béčku na domácí kuželně proti poslednímu celku tabulky - SK Týniště nad Orlicí B. Hned v úvodu nabralo naše družstvo zásluhou mizerného výkonu Miloše Zelenky značnou ztrátu, kterou se pak Milošovým spoluhráčům těžko dohánělo. Na vedlejších drahách sice Karel Macík stáhl 20 kuželek, i tak ovšem nastupovali dotahováci se ztrátou 21 kuželek. Petr Hanuš nepodal nijak oslnivý výkon, i přesto ale soupeře udolal o 10 kuželek. Na vedlejších drahách zahrál letos se dá řící tradičně dobře Libor Elis a i on porazil soupeře o 10 kuželek. To tedy v konečném součtu znamenalo prohru našeho družstva o pouhou 1 kuželku, která rozhodla o tom, že si hosté z Přelouče odvezou svůj první letošní bod za remízu 6:6.
Výkony našich hráčů: Zelenka 348, Macík 400, Hanuš 374, Elis 423.

Přidáno: 24.10.2010, 20:43 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |