Aktuální informace z dění v oddíle

Mizerný výkon áčka na body nestačil

V pátek zajíždělo naše áčko do Červeného Kostelce, kde se v boji o další divizní body utkalo s domácím béčkem.

Na tamní saduritové dvoudráze jsme jako prvního vyslali do boje Petra Zemana, který nezačal vůbec dobře a nepovedená půlka určila směr prvního duelu. Po změně drah sice Petr předvádí již velice slušnou hru, ale první body stejně putují k domácím. Druhý v pořadí bojoval se soupeřem Dušan Kasa. Začal bohužel podobně jako Petr, jenže v Dušanově případě po změně drah výrazné zlepšení nepřišlo a tak výborně hrající domácí hráč přišel k bodům velmi lacino. Jako třetí nastoupil náhradník z béčka Petr Hanuš a konečně jsme viděli v našem podání docela povedenou úvodní dráhu. Soupeř ale začal ve velkém stylu, takže Petr stejně prohrával. Na druhé dráze soupeř odpadal a Petr pozvolna stahoval. Před konce dorážky nám ještě zabrnkal na nervy několika újezdy, ale dvě hodovky na závěr přece jen převážily misky vah na Petrovu stranu a tak získáváme první bodíky. Další v pořadí byl Karel Janovský a opět tu byl návrat k původnímu scénáři – tedy mizerná první dráha a po změně drah výrazné zlepšení. Na nejlepšího hráče domácích to ale nemohlo v žádném případě stačit a naše ztráta se prohloubila na propastných 127 kuželek. Vykřesat alespoň nějakou naději měl Karel Lang. Ten ale hrál podle stejných not jako jeho předchůdce. Soupeř sice nehrál tak skvěle jako jeho spoluhráči, ale na bodový zisk mu to přece jen stačilo a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Dohrát utkání a alespoň trochu zmírnit naši prohru bylo úkolem pro Petra Miláčka. Ten začal výborně, aby pak na druhé dráze svůj výkon ještě vylepšil a nejlepším náhozem večera tak trochu zmírnil naši prohru. Po nepovedeném výkonu tak v součtu prohráváme 12:4 o 88 kuželek. Naše družstvo v tomto utkání vyprodukovalo hrůzných 43 prohozů, což bylo nejvíce ze všech družstev v celém tomto divizním kole!!!

Přidáno: 03.10.2016, 11:37 hod.

Béčko dokonale otočilo zápas v Rokytnici

V pátek se vydalo naše béčko na dalekou cestu do Rokytnice nad Jizerou, kde se utkalo s domácím céčkem.

Utkání zahájil vlastně již tradiční „načínák“ Libor Elis. Ten předvedl doslova tragické plné. V dorážce už to bylo o poznání lepší, ale skvěle hrající soupeř jej stejně deklasoval bezmála o 80 kuželek. Jako druhý šel do boje Tomáš Jarolím, který zaskakoval z důvodu nedostatku hráčů. V současnosti se „pere“ s novým herním stylem, který má ulehčit jeho bolavému kolenu. Nezažitý styl byl znát hlavně v dorážce a výborně hrající soupeř tak neměl problém. Po dvou hráčích tak naše družstvo prohrává o propastných 126 kuželek. V tento moment to s naším družstvem nevypadalo vůbec dobře. Jenže jako třetí skočil do boje Míra Skala, který předvedl bezchybný výkon a slabě hrajícímu soupeři naložil rovnou stovku. Čtvrtý Pepa Suchomel vydřel ve vyrovnaném souboji těsnou výhru a rázem bylo na body srovnáno a naše družstvo prohrávalo již jen o 21. Po páté dvojici byl obrat dokonán. Jarda Havlas předvedl povedenou hru a trápící se soupeřce utekl o více jak 50 kuželek, což znamenalo, že se naše družstvo poprvé v utkání ujalo vedení a pro dotahováka Radima Pytáka tu byl dokonce bonus v tom, že nemusel svůj duel nutně vyhrát. Radim ale neponechal nic náhodě a po solidním výkonu také vítězí, takže naše družstvo po nepovedeném začátku odjíždí z Rokytnice s výhrou v poměru 12:4 o 43 kuželek.

Přidáno: 03.10.2016, 11:33 hod.

Premiéra v první lize dorostu nevyšla

V neděli čekalo na naše dorostenecké družstvo premiérové utkání v 1. kuželkářské lize dorostu - na domácí dráze přivítalo celek Start Rychnov nad Kněžnou.

V úvodu David Sukdolák sice svého soupeře o kuželku přehrál, ale na sety prohrál 3:1 a tak bod získávají hosté. Jonáš Novotný hrál se soupeřkou také vyrovnanou partii, kterou nakonec i přes slabší závěr získal pro sebe. Osud utkání tak měl v rukou Tomáš Sukdolák. Jeho soupeř mu ale výborným výkonem nedal žádnou šanci, takže naše družstvo svůj premiérový ligový duel prohrává o 25 kuželek v poměru 1:3.

Přidáno: 28.09.2016, 12:18 hod.

Sadská veze první letošní body

V sobotu zajížděli hráči Sadské do liberecké Tipsport Areny, kde je čekal souboj s domácím Dynamem.

Úvod vyšel hráčům Sadské na výbornou. Aleš Košnar nedal skvělým výkonem svému soupeři šanci a Honza Renka ml. nakonec v těsné koncovce získal výhru o dva klacky. Po prostřední části už to tak veselé nebylo. Honza Renka st. sice soupeře na číslo porazil, prohrál ale na setové body a tak bodík putoval k domácím. Vedle hrající Tonda Svoboda bohužel při vyrovnaném zisku drah prohrává na celkové číslo a je tedy srovnáno 2:2. Dotahováci Sadské - Vašek Schejbal a Tomáš Bek ale mají k dobru slušných 47 kuželek. Oba dva na své soupeře vletěli a po výborných výkonech jim nedali šanci na zvrat v utkání. Sadská tak po výborném kolektivním výkonu získává první letošní body za výhru v poměru 6:2 (14,5:9,5) o 109 kuželek.

Přidáno: 28.09.2016, 12:07 hod.

Áčko dostalo body na zlatém podnose, béčko těsně prohrává

V pátek hrála obě naše družstva dospělých svá utkání na domácí půdě. Nejprve áčko přivítalo soupeře z Českého Meziříčí a následně pak béčko svedlo boj s hráči Dvora Králové "B".

Za áčko naskočil do úvodních bojů Karel Janovský a Honza Jakube. Karel nestačil na soupeře ve hře do plných. Dorážka byla sice vyrovnaná, ale první bodíky putují do šatny hostí. Honza se snad jen vyjma prvních plných po celé utkání trápil a výhru soupeři doslova vnutil. První třetina utkání tedy vyzněla jasně pro hosty. V prostřední části nastoupil Pavel Klička, který se ovšem ještě během rozhozu zranil a na plac musel tedy Dušan Kasa. Spolu s ním bojoval na vedlejších drahách Petr Zeman. Dušan předvedl solidní půlku, aby pak na té druhé výrazně ubral, čehož dokonale využila dvojice střídajících soupeřů k zisku bodů. Petr také rozhodně neměl svůj den, ale hostující hráč mu nakonec mizernou dorážkou výhru věnoval, čímž udržel pro naše družstvo alespoň malou naději na obrat. Ten měla obstarat dvojice Karel Lang a Petr Miláček, kteří museli oba vyhrát a zlikvidovat náskok více jak 40 kuželek. To se nakonec i s velkým přispěním hostů povedlo. Karel po skvělé půlce nakonec sice o výhru musel bojovat, ale závěr zvládl a Petr nedal svému soupeři vůbec žádnou šanci. V součtu tedy naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:6 o 41 kuželek.

Béčko zahájilo utkání s dvojící Libor Elis a Radim Pyták. Libor tahal po celou dobu utkání za kratší konec, aby se po povedeném závěru mohl radovat alespoň ze zisku jednoho bodu. Radim vstoupil do utkání ve velkém stylu - plné 164. Pak ale postupně uvadal, iniciativu přebral soupeř, který nakonec vývoj duelu otočil a těsně zvítězil. Prostřední pasáž byla na bedrech Pepíka Suchomela a Míry Skaly. Pepa nezahrál sice špatně, ale skvěle hrající soupeř byl přece jen nad jeho síly. Míra měl se soupeřkou velké potíže a 3/4 utkání prohrával. Poslední dorážka ale soupeřce vůbec nevyšla, zatímco Míra ji zahrál výborně a nakonec zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy vedení hostí o 48 kuželek a na body 5:3. Scénář tedy podobný jako v předcházejícím zápase áčka. Dvojice Petr Hanuš a Jarda Havlas potřebovala zlikvidovat náskok hostí. Petr ke slušné první dráze přidal slabší druhou a zvítězil o 10 kuželek. Podle stejného scénáře hrál i Jarda, který nakonec zvítězil o 29. Pozorný čtenář a dobrý počtář si tedy již dokázal spočítat, že naše béčko nakonec v těsné koncovce prohrává o 9 kuželek v poměru 7:9.

Přidáno: 28.09.2016, 11:41 hod.

Výsledky turnaje neregistrovaných

V termínu 6.-11.9. probíhal na naší kuželně turnaj dvojic neregistrovaných hráčů.

V konkurenci 36 dvojic se nejlépe vedlo pánům hrajícím pod hlavičkou Š+Š Rychnov nad Kněžnou, kteří obsadili první dvě místa. Zvítězila dvojice Karel Černík a Jiří Novotný, výkonem 550 poražených kuželek. Prvně jmenovaný hráč vytvořil ještě dvojici s Františkem Čtverákem a společný výkon 540 poražených kuželek jim zajistil druhou příčku. Bronzovou pozici obsadila dvojice Tespa Hořice – Pavel Frait, Ladislav Rolc, kteří docílili výkonu 529 poražených kuželek.

Z výše jmenovaných hráčů se rekrutovala také trojice nejlepších jednotlivců. Vítězem se stal Karel Černík za výkon 283 poražených kuželek. Druhá příčka patří Pavlu Fraitovi za 272 poražených kuželek a třetí skončil Jiří Novotný, který docílil stejného výkonu, ale předvedl horší dorážkovou.

Mezi ženami se nejlépe vedlo zástupkyni katastru Kolín Janě Dvořákové, která porazila 255 kuželek. Druhá skončila Šárka Rychtářová z Š+Š Rychnov výkonem 244 poražených kuželek a třetí příčku obsadila hráčka Tespa Hořice Hana Rolcová – 239 poražených kuželek.

Kompletní výsledky celého turnaje si můžete otevřít zde.

Přidáno: 19.09.2016, 12:19 hod.

Áčku na úvod sezóny zazpíval kanár

V pátek hostilo naše áčko v úvodním divizním utkání letošního ročníku celek SKK Hořice B.

Do úvodních bojů naskočil Pavel Klička společně s náhradníkem z béčka Jardou Havlasem. Pavel nezačal vůbec dobře a hned v prvních plných nabral ztrátu více jak dvacet kuželek, což se nakonec ukázalo pro vývoj duelu jako rozhodující. Jarda ve svém prvním startu za áčko působil dost nervózním dojmem a na jeho hře to bylo znát. Po slabé půlce jej vystřídal ne zcela zdravý Dušan Kasa. Ten sice předvedl výrazně povedenější výkon, ale na rozjetého soupeře to bohužel stačit nemohlo. Hned v úvodu tedy naše družstvo nabralo ztrátu 70 kuželek. Snížit náskok hostí bylo úkolem pro Karla Janovského a Petra Zemana. Karel střídal světlé okamžiky s těmi horšími a prakticky každým hodem nabíral v souboji se skvěle hrajícím soupeřem ztrátu a nakonec prohrál o 62 klacků. Na vedlejších drahách držel Petr naši naději na nějaký ten bodový zisk po 3/4 svého duelu. V poslední dorážce ale zcela propadl a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. 0:8 a -156 kuželek. Zmírnit porážku a odvrátit kanára - to byl úkol pro Karla Langa a Honzu Jakube. Karel předvedl jen průměrný výkon, což na dobře hrajícího soupeře nestačilo. Honza asi jako jediný z našeho celku předvedl výkon, který lze označit jako divizní, ale ani v jeho případě to na výborně hrajícího soupeře nestačilo, takže naše družstvo vstoupilo do sezóny krutou, ale zaslouženou porážkou v poměru 16:0 o propastných 189 kuželek.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.09.2016, 11:59 hod.

Ani ve druhém domácím utkání Sadská neuspěla

V rámci druhého kola 2. KLM přivítalo družstvo Sadské na přeloučské kuželně celek KK Lokomotiva Tábor.

Dobře rozjet utkání spočívalo na dvojici Aleš Košnar a Jan Renka st.. V Aleš se v úvodu trápil a za povedenou lze označit až třetí dráhu. Ta ale přiklonila misky vah na jeho stranu a na té poslední již Aleš těsné vedení udržel. V Honzově případě byla sice herně lepší první polovina utkání, ale paradoxně mu nepřinesla žádný set. Ve druhé půlce zahrál Honza sice o 13 klacků méně, ale s přispěním soupeře mu to přineslo dva setové body a v konečném součtu celkově výhru o celou 1 kuželku. Takže s přispěním velké dávky štěstí se Sadská ujala vedení 2:0 o pouhých 7 kuželek. V prostřední pasáži naskočil do utkání Jan Renka ml. a Petr Miláček. Honza měl proti sobě skvěle disponovaného soupeře a tak i přes solidní hru odešel poražen jasně 4:0. Petr začal velmi dobře a v poločase si vytvořil solidní náskok. Ve druhé půlce ale výrazně zatáhl za ruční brzdu a díky mizerné hře se nakonec ještě o vítězství musel strachovat. Před závěrečnou čtveřicí tedy vedení Sadské 3:1, ale ztráta 19 kuželek. Trochu nejistá pozice pro Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Tomáš se trochu trápil ve hře do plných a i když dorážka byla v jeho podání povedená, na nejlepšího hráče utkání to nestačilo. Vašek zahájil těsnou výhrou o kuželku. Na druhé dráze ale ke skvělým plným přidal mizerných 27 dorážky a dráhu tak soupeři doslova vnutil. Ta třetí již byla jasně v režii hostujícího hráče a rozhodnout se mělo až na té poslední. Před ní ale již bylo jasné, že Sadská se plného bodového zisku nedočká - ve hře už byla "jen" remíza. Dlouho to vypadalo, že i ta je ale velice daleko. Vašek ale skvělým závěrem vykřesal přece jen naději a o výsledku utkání rozhodoval jeho poslední hod do plných - 6 a více se rovnalo remíze, vše ostatní směřovalo oba body směr Tábor. Jak se štěstěna přiklonila k hráčům Sadské v úvodu utkání, tak se v tomto případě zachoval k hráčům hostujícího celku - Vašek posledním hodem shazuje pouze 4 kuželky a hosté mohou slavit.
I ve druhém domácím utkání letošního ročníku si tak Sadská připisuje porážku, tentokrát v poměru 3:5 o 41 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 557, Renka st. 553, Renka ml. 538, Miláček 542, V. Schejbal 552, Bek 568.

Zpravodaje 2. KLM A naleznete zde.

Přidáno: 19.09.2016, 11:56 hod.

Sadská vstoupila do sezóny domácí porážkou

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na kuželně v Přelouči nováčka soutěže TJ Sokol Kdyně.

Do úvodních bojů naskočil Aleš Košnar s Vencou Peškem. Aleš nebyl se svoji hrou spokojen, ale rezultoval z toho ještě slušný výkon a hlavně zisk bodu pro družstvo. Vašek před sezónou v podstatě netrénoval a na jeho výkonu to bylo víc než patrné. Skvěle hrajíc soupeř (který pokořil šestistovku) mu naložil bezmála o 100 kuželek. Po úvodních bojích tedy 1:1 ale nepěkných -74 kuželek. Zmírnit ztrátu bylo úkolem pro Honzu Renku a Petra Miláčka. Honza bohužel nenavázal na svůj výborný výkon, který předvedl na přeloučském předsezónním turnaji a dobře hrající soupeř měl tak roli značně usnadněnou. Petr předvedl výborný výkon, jako druhý v utkání pokořil šestistovku a do domácí šatny přinesl další bodík. Výrazné snížení rozdílu se ale nekonalo. Při stavu 2:2 mělo hostující družstvo stále ještě 62 kuželek k dobru. To ale nemusí být pro dvojici Vašek Schejbal a Tomáš Bek neřešitelná situace. Jenže Vašek od úvodních hodů spíše než se soupeřem bojoval s bolavým svalem a na jeho výkonu to bohužel bylo znát, zejména pak v závěru. Dobře hrající hostující hráč si tak v pohodě došel pro bodový zisk. To na vedlejších drahách se hrálo jednoznačně podle Tomášových not. Ten předváděl hned od úvodu výbornou hru a na konci se i on mohl radovat z pokořené šestistovky. Nakonec to ale byla jediná alespoň dílčí radost, protože počítadlo celkových výkonů družstev hovořilo o 27 klacků pro hosty, což znamenalo konečnou prohru Sadské v poměru 3:5 (3327:3354).
Výkony hráčů Sadské: Košnar 561, Pešek 516, Renka 522, Miláček 603, V. Schejbal 521, Bek 604.

Zpravodaje 2. KLM A naleznete zde.

Přidáno: 12.09.2016, 15:28 hod.

Turnaj registrovaných je minulostí, přinesl dva nové rekordy kuželny!

Turnaj dvojic registrovaných hráčů, hraný jako kvalifikace MČR dvojic, je za námi. Zúčastnilo se jej celkem 36 dvojic a k vidění byla spousta hodnotných výkonů, z nichž nejvíce vyčnívají nové rekordy kuželny na 1x120 hs jak v ženské, tak i v mužské kategorii.

Mezi ženami se o rekordní zápis postarala Veronika PETROV z KK Konstruktiva Praha, které se nakonec počítadlo zastavilo na výkonu 607 poražených kuželek. Nejlepší mužský výkon má nyní hodnotu skvělých 645 poražených kuželek a postaral se o něj Filip DEJDA ze Sokola Kolín.

Absolutní pořadí dvojic ovládlo duo Konstruktivy Praha Pavel Vymazal a Veronika Petrov, kteří společně docílili výkonu 1213 poražených kuželek (606 + 607). Stejná dvojice tedy logicky ovládla i pořadí smíšených dvojic. Prvenství v kategorii mužů si zejména díky výše zmiňovanému výkonu zajistila dvojice ze Sokola Kolín Filip Dejda a Jan Pelák výkonem 1171 poražených kuželek (645 + 526). Mezi ženami pak nejvyšší příčku obsadila dvojice Anna Sailerová a Irini Sedláčková hájící barvy SK Žižkov Praha. Součet jejich výkonů měl hodnotu 1088 poražených kuželek (538 + 550). Všechny výše zmiňované dvojice si tak hned na úvod sezóny zajistily postup do finálového turnaje MČR dvojic.

Přílohy: Kompletní výsledky (*.pdf)

Přidáno: 05.09.2016, 07:20 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |