Aktuální informace z dění v oddíle

Další mizerný výkon áčka

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně družstvo SKK Třebechovice pod Orebem A.

Úvod utkání byl pro naše družstvo doslova noční můrou. Ani jednomu z našich hráčů se od začátku nedařilo a navíc si při cestě k rozmotání kuželek jeden z našich dotahováků podvrkl kotník. Pavel Klička sice ve druhé části utkání výrazně přidal, ale na rozjetého soupeře to nestačilo. Slabě hrající Tomáš Jarolím byl ještě před poločasem vystřídán Petrem Skutilem, ale očekávaný benefit se nedostavil a neslavně hrající soupeř dostal body na zlatém podnose. V prostřední pasáži nám přece jen svitla jiskřička naděje. Dušan Kasa ve vyrovnaném souboji nakonec vydřel těsnou výhru a vedle hrající Honza Jakube po pěkném výkonu nakonec v nervy drásající koncovce uhájil remízu. Před závěrem tedy vedení hostí 3:5 o 63 kuželek. Karel Lang tahal v souboji s výborně hrajícím soupeřem bohužel za kratší konec a jasně prohrál. Petr Miláček sice svého soupeře i přes výše zmiňované potíže přehrál, ale ne nijak výrazným rozdílem, takže si naše družstvo připsalo v pátém letošním utkání pátou porážku, tentokrát v poměru 11:5 o 70 kuželek.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 11.10.2015, 20:53 hod.

Céčko doma výhru proujíždělo

Na žádost hostí netradičně v neděli sehrálo naše céčko na domácí kuželně utkání proti družstvu SK Týniště nad Orlicí B.

Utkání zahájil Libor Elis společně s Vendou Škutou. Libor nepředvedl povedený výkon, zejména pak v dorážce. Soupeř hrál dorážku sice ještě o něco hůře, měl ale vynikají plné a v součtu Libora udolal o 11 kuželek. O výkonu Vendy lze říci totéž co o Liborově, jen s tím rozdílem, že Vendovi to stačilo na bodový zisk. V polovině utkání tedy 2:2 a plichta také na kuželky. Takže zápas prakticky začínal znovu. Dovést utkání do vítězného konce měl Petr Hanuš společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem. Petr po solidně odehrané půlce prohrával se skvěle hrajícím soupeřem o 24 kuželek. Po změně drah sice soupeř naprosto vyklidil pole, ale Petr toho nedokázal lépe využít a nakonec prohrál o 13 kuželek. Tomáš ke slušným plným přidal slaboučkou dorážku a pro dobře hrající dvojici soupeřů (střídání z důvodu zranění) nebyl těžkou překážkou. V celkovém součtu tak naše družstvo prohrává v poměru 2:10 o 60 kuželek.

Jestliže jsem v článku o utkání B družstva zmiňoval množství újezdů, myslel jsem, že horší už to být nemůže. Bohužel výkon céčka mne vyvedl z omylu. K celkovému počtu 53 újezdů (tedy více jak 13 na jednoho hráče) nemám slov.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnou zde.

Přidáno: 05.10.2015, 15:21 hod.

Áčko přijelo s debaklem

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Českého Meziřící, kde s utkalo s nováčkem soutěže - domácím áčkem.

Hned úvod naznačil, že to pro nás nebude vůbec jednoduché. Domácí hráč na Pavla Kličku doslova vletěl a i když Pavel předváděl vcelku solidní hru dostal naloženo o 45 kuželek. Petr Miláček začal slušnou první drahou, ale na výborně hrajícího domácího borce to bylo málo. Po změně drah to dlouho vypadalo, že domácí hráč dokráčí pohodlně k výhře. Petr měl poslední čtyři hody, soupeř již dohráno a vedl o 32 kuželek. Tři hodovky v řadě a následná sedmička a domácí hráč nevěřil vlastním očím. Takže první, ale nakonec bohužel také poslední bodíky do naší šatny. Tomáš Jarolím se protrápil zejména v dorážce a navíc se k jeho smůle na vedlejší dráze odehrával koncert (184 do plných jsem viděl naposledy na naší staré asfaltové dvoudráze). Takže v polovině utkání bezmála 150 klacků pro domácí. Jako čtvrtý naskočil do boje Karel Lang, ale ani on nedokázal svému soupeři klást větší odpor a naše ztráta opět narostla. Korunu tomu pak nasadil Petr Zeman, jehož úvodní plné 117 se nedají označit jinak než tragické. Ve zbytku duelu přišlo sice mírné zlepšení, ale i tak nejhorší výkon večera a další ztráta. V nezáviděníhodné pozici nastupoval jako poslední Honza Jakube, který by se v této situaci už raději viděl doma. Předvedl ale poměrně solidní výkon, bohužel ani v jeho případě to na soupeře nestačilo, takže si náš celek veze z Českého Meziříčí debakl 2:14 o 248 kuželek. Domácí celek v tomto utkání ustanovil nový rekord kuželny (ten starý byl překonán o více jako 100 kuželek) a na to naše družstvo opravdu nemělo protizbraň.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.10.2015, 20:03 hod.

Béčko získalo premiérové body

Naše béčko se v pátek na domácí kuželně utkalo s družstvem SKK Jičín D a ve třetím utkání sezóny se chtělo pokusit o první bodový zisk v této sezóně.

Položit základ vytčenému cíli měla dvojice Karel Janovský, Lída Skutilová. Karel nevstoupil do utkání nijak oslnivě a výborně hrající soupeř si v úvodní polovině vypracoval náskok, ze kterého zlepšenou hrou dokázal Karel po změně drah sice něco málo umazat, ale na otočení výsledku to bohužel nestačilo. Na vedlejších drahách se doslova trápila Lída a dost dobře nechápu proč nebyla vystřídána, když náhradník byl k dispozici. Možná proto, že soupeř se trápil ještě více a Lída i přes slabý výkon prakticky po celou dobu duelu vedla a nakonec zvítězila. Po první rundě tedy vyrovnaný stav 2:2 a naše "jednoznačné" vedení o 8 kuželek. Dotáhnout zápas ke kýženému bodovému zisku měl za úkol Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Petr začal výborně a po plných vcelku jasně vedl. Soupeř ale kontroval skvělou dorážkou (99) a rázem se vývoj souboje otočil. Na druhé dráze opět plné pro Petra, ale ne již takovým rozdílem. Rozhodnout musela poslední dorážka. Tu zvládl lépe náš hráč, který po výborném výkonu, posledním hodem pečetil svoji těsnou výhru o 4 kuželky. Na vedlejších drahách předváděl Jarda po 3/4 utkání výbornou hru, závěrečnou dorážku ale vůbec nezvládl a tím se připravil o výrazně lepší výsledek. Soupeř ale nekladl příliš velký odpor a Jarda i přes závěrečné zaváhání jasně zvítězil, čímž pečetil výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 63 kuželek. Celkový výkon 1672 poražených kuželek lze hodnotit spíše pozitivně, ale 37 újezdů je na čtyřčlenné družstvo opravdu dost!!!

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.10.2015, 11:26 hod.

Céčko zachraňovalo čest našich družstev

V pátek odjelo naše céčko k derby utkání do nedalekých Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.

Naše družstvo do svého prvního letošního utkání nasadilo na úvod ztělesněnou zkušenost v podobě Libora Elis. Liborovi se v Pardubicích většinou docela daří a to potvrdil i v tomto utkání a dobře hrajícího domácího benjamínka dokázal nakonec vcelku jasně přehrát. Ve druhé rundě nastoupil za naše družstvo nováček Martin Novotný, který si v prvním poločase vybral onu pověstnou nováčkovskou daň. Po změně drah už to byl v jeho podání slušný výkon, ale i tak to znamenalo obrat v utkání. Domácí celek se při stavu 2:2 dostal do vedení o 32 kuželek. Třetí runda asi rozhodla o osudu utkání. Petr Hanuš předvedl výborný výkon a slabě hrajícího domácího hráče deklasoval rozdílem 105 kuželek, čímž zajistil velice solidní náskok do závěru pro Vendu Škutu. Venda navíc podal vcelku solidní výkon a výborně hrající domácí hráč tak docílil již jen pouhé korekce výsledku. Naše céčko si tak zatím jako jediné z našich družstev připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 46 kuželek.

Zpravodaje této soutěže si můžete prohlédnou zde.

Přidáno: 28.09.2015, 21:08 hod.

Áčko nezvládlo ani druhé domácí utkání

V pátek jsme na domácí kuželně přivítali družstvo SKK Hořice B a vyhlíželi jsme první letošní bodový zisk, i když naše bilance s tímto soupeřem je doslova mizerná.

Bohužel hned úvod naznačil, že to pro nás opět nebude vůbec lehké. Pavel Klička si po pěkném výkonu sice poradil Martinem Bartoníčkem, ale nahrál jen "pár" klacků. Na vedlejších drahách se o zisku bodů rozhodlo ve hře do plných, kde jasně dominoval hostující Franta Kráčmar, který se o lepší výkon připravil nepovedenou dorážkou. Náš Petr Zeman toho bohužel nedokázal nijak využít. Po první rundě tedy 2:2 a +11 pro hosty. V prostřední části vyrukoval Dušan Kasa na Karla Košťála ve velkém stylu a poločas v pohodě ovládl. Ve druhé půlce ale Dušan úplně vyklidil pole a výborně hrající soupeř tak dokráčel pohodlně k vítězství. Na vedlejších drahách neměl rozhodně svůj den Tomáš Jarolím a tak si Ondra Fikar dokráčel bez větší námahy pro plný bodový zisk. Před závěrem tedy již jasně lepší stav pro hosty - stav 2:6 a jejich vedení o 80. Utkání se zdálo být v tuto chvíli již prakticky rozhodnuté. Karel Lang s Petrem Miláčkem ovšem na své soupeře vletěli hned od začátku a v poločase to bylo již jen o 6. Petr Vokáč, ale předvedl skvělé druhé plné a i když k nim přidal opět slaboučkou dorážku, docílil tím výrazné korekce výsledku, která se v konečném účtování ukázala jako důležitá. Petr Miláček sice dokázal Míru Nálevku přehrát i na dráze druhé, ale ne již takovým rozdílem jaký by domácí družstvo potřebovalo, takže v konečném účtování putují oba body do Hořic za výhru v poměru 10:6 o 21 kuželek.
Naše družstvo zatím bohužel nedokázalo využít potenciál, který momentálně v naší kuželně je a naše vlastní chyby pomáhají soupeřům k relativně snadnému zisku bodů.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 28.09.2015, 20:53 hod.

Béčko jede z Hradce s nepořízenou

Ve svém druhém letošním vystoupení se naše béčko představilo na kuželně v nedalekém Hradci Králové, kde se utkalo s domácím céčkem.

Do první rundy naskočil Pepa Suchomel společně s Karlem Janovským. Pepa začal doslova mizerně a po nepovedeném poločase byl vystřídán Lídou Skutilovou. Ta předvedla poměrně pěknou hru, na skvěle hrajícího domácího hráče to ale nestačilo. Karel začal na vedlejších drahách dobře a po poločase s přehledem vedl. Po změně drah se mu již tolik nedařilo, ale náskok z úvodu byl dostatečný, takže přinesl do naší šatny první bodíky. V polovině utkání smírný stav 2:2 při vedení domácích o 70 kuželek. Smazat toto manko zbylo na dvojici Jarda Havlas, Petr Skutil. Jarda odehrál se soupeřkou vyrovnanou půlku. Po změně drah ale soupeřka předvedla skvělé plné, a i když v závěrečné dorážce Jarda mocně dotahoval, nakonec přece jen odešel poražen o pouhé 4 kuželky. Petr předvedl skvělou hru do plných, ke které ovšem přidal mizernou dorážku, v níž si dovolil dokonce 12 újezdů a tím vlastně daroval výhru soupeři. V součtu tedy naše družstvo odjíždí s prohrou v poměru 10:2 o 90 kuželek.

Přílohy: Zápis HK C x Přelouč B

Přidáno: 24.09.2015, 20:33 hod.

Mládež zahájila sezónu třetí příčkou

Trochu se zpožděním, ale přece se dostávám ke komentáři k prvnímu turnaji VČPM, který se konal v neděli 13. září na kuželně v Hradci Králové. Naše mládežnické družstvo tam odjelo ve složení Jan Juříček, Adéla Mrkvičková a David Sukdolák.

V naší sestavě zahájil turnaj Honza, který předvedl slušný výkon, i když asi i on sám ví, že jeho potenciál je o něco vyšší. Je to ale úvod sezóny, takže prostor pro zlepšování tu stále je. Jako druhá nastoupila za naše družstvo Adéla, pro kterou to bylo vůbec její první soutěžní utkání. S nováčkovskou nervozitou se ale vypořádala skvěle a její výkon lze označit slůvkem povedený. Na závěr si nechal vedoucí našeho družstva Míra Skala v rukávu eso, kterým byl již soutěžemi ostřílený David. David ukázal, že už přece jen má nějaké ty zkušenosti, předvedl výborný výkon, který byl nakonec tím nejlepším v celém turnaji a výrazně tak přispěl k celkové výborné 3. příčce našeho družstva v tomto úvodním turnaji.
Výkony našich hráčů: J. Juříček 213, A. Mrkvičková 227 a D. Sukdolák 271 (družstvo celkem 711).

Zpravodaje VČPM si můžete otevřít zde.

Přidáno: 23.09.2015, 10:15 hod.

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

V sobotou bylo na pořadu druhé ligové kolo v němž hráči Sadské zajížděli do Ústí nad Labem (domácí to kuželnu družstva Trnovan) a Pardubice se představili v Benešově.

Sadská zahájila dvojící Aleš Košnar a Martin Schejbal. Úvod to nebyl nijak povedený. Oběma hráčům se nedařilo a dohromady ztratili 53 kuželek. Jelikož ovšem setový systém má svá specifika, bylo to po první rundě 1:1 jelikož Mates i přes prohru na kuželky dokázal uhrát tři dráhy. V prostřední části se Vašek Pešek tahal se soupeřem o každou kuželku a nakonec se rozešli smírně. Tonda Svoboda se blýskl výborným výkonem a nedal soupeři šanci. Po dvou třetinách tedy již příznivější stav pro Sadskou - vedení na body 2,5:1,5 a na kuželky o 6. Tento výsledek měla zkušená dvojice dotahováků Tomáš Bek a Vašek Schejbal pohlídat a dovést utkání do vítězného konce. Ještě po 3/4 závěrečných bojů to vypadalo docela slušně, když celkový rozdíl byl pouhou 1 kuželku pro domácí. Ti ovšem zvládli skvěle poslední dráhu a tak Sadská odjíždí z Ústí s porážkou v poměru 5,5:2,5 (14,5:9,5) o 38 kuželek.

Pardubice na Benešov vyslali v úvodu dvojici Vít Veselý, Láďa Zemánek (který byl v polovině vystřídám Martinem Hubáčkem). Ani jednomu z pardubických hráčů se ale nedařilo a tak šel v úvodu do vedení domácí celek o 78 kuželek. V prostřední částí navázal na svůj povedený domácí výkon Milan Vaněk a soupeře bez potíží přehrál. Béda Šiška ovšem předvedl slabší výkon a na průměrně hrajícího domácího borce nestačil. Těžký úkol otočit špatně rozehrané utkání byl na dvojici Michal Šic, Michal Talacko. Prvně jmenovaný si s benešovskou kuželnou vůbec nepotykal a po mizerném výkonu přenechal body jasně svému soupeři. Druhý jmenovaný sice předvedl solidní výkon, ale na zkušeného domácího matadora to tentokrát nestačilo, takže Pardubice odjíždí domu s prohrou v poměru 7:1 (13,5:10,5) o 121 kuželek.

Zpravodaje ligových soutěží naleznete zde.

Přidáno: 23.09.2015, 09:49 hod.

Ani ve druhém kole áčko neuspělo

V pátek odjelo naše áčko v rámci 2. kola VČ divize na dvoudráhu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem. Trutnovská kuželna patří mezi ty padavější dvoudráhy, ale jako každý letitý sadurit má svá specifika a ne každý si s těmito záludnostmi dokáže poradit. Bohužel nejinak tomu bylo i v podání našeho družstva.

Do úvodu nastoupil Petr Miláček a hned od prvních hodů naznačoval, že nechce prodat svou kůži lacino. Po poločase si vytvořil náskok, který ve druhých plných ještě mírně navýšil, pohlídal si jej až do konce a po pěkném výkonu zajistil našemu družstvu vedení o 15 kuželek. Karel Lang nezačal dobře a po úvodních plných už v celkovém součtu vedlo domácí družstvo. Zbytek duelu ale Karlův soupeř vůbec nezvládl a Karel tak trpělivou hrou dokráčel i přes slabší výkon k výhře a na naše konto přisypal dalších 15 klacíků. Tomáš Jarolím předvedl podobný úvod jako Karel a v poločase jasně prohrával o 28 kuželek. Změna drah ovšem znovu přinesla až nečekaný obrat a o body se bojovalo do posledních hodů. Tomáš bohužel v důležité chvíli prohodil existenci na krále a posledním hodem již jen "zachraňoval" remízu. V polovině utkání tedy až nečekaně příznivý stav pro naše družstvo - vedení 5:1 o 30 kuželek. Druhá polovina utkání ale již patřila domácím. Hned ve čtvrtém duelu totiž dostal Dušan Kasa od výborně hrajícího domácího hráče málem o 100 a to posadilo domácí hráče do sedla. Pavel Klička sice ještě 50 hodů držel naši naději, druhá půlka byla ale v jeho podání slabá, zatímco ta soupeřova excelentní a bylo prakticky rozhodnuto. Petr Zeman by musel v posledním duelu vyhrát skoro o 120 kuželek a to bylo dost nereálné. Navíc Petr svým výkonem zapadl mezi své spoluhráče a soupeři jeho roli nijak neztížil. Utkání tak končí naší prohrou v poměru 11:5 o 162 kuželek.
Výkon našeho družstvo bohužel ani tentokrát neměl divizní parametry a tak po zásluze zůstávají oba body v Trutnově.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.09.2015, 10:35 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |