Aktuální informace z dění v oddíle

Turnaje

I před nacházející sezónou připravil náš oddíl již tradiční turnaje pro registrované i neregistrované hráče.

Kategorie registrovaných je letos poprvé vypsána pro dvojice a hrát se budou "stodvacítky". Turnaj bude probíhat v termínu 27.8. - 4.9.2015. a je jedním z kvalifikačních turnajů MČR dvojic.

Dvojice neregistrovaných budou soupeřit v "šedesátkách" s pětihodovou dorážkou, v termínu 5.9. - 11.9.2015.

Podrobné informace o obou turnajích naleznete v propozicích níže.

Obsazenost turnaje si můžete orientačně zkontrolovat na tomto místě - REGISTROVANÍ / NEREGISTROVANÍ.

Přílohy: Propozice - registrovaní, Propozice - neregistrovaní

Přidáno: 05.08.2015, 21:33 hod.

Jak to bude v příštím soutěžním ročníku?

Je sice teprve začátek prázdnin a kuželna právě prochází rekonstrukcí, od které si slibujeme hlavně zvýšení padavosti. Prázdniny ale utečou jak voda a bude tu nový soutěžní ročník. A co nás v tomto ročníku čeká?

Nový soutěžní ročník zahájíme tradičně turnaji "O pohár Pardubického pivovaru a.s.". Neregistrovaní budou soutěžit v zaběhnuté disciplíně 2x60hs s pětihodovou dorážkou. Turnaj pro registrované bude letos také v tradiční disciplíně 120hs, ale nově bude vypsán pro dvojice. Rádi bychom, aby byl jedním z kvalifikačních turnajů MČR dvojic, ale to už rozhodne ČKA.

Co se týká družstev, je to vše také ve starých kolejích - máme přihlášená tři družstva dospělých a jedno mládežnické. Áčko by mělo startovat ve VČ divizi a B a C družstvo v nejnižší krajské soutěži čtyřčlenných družstev. Mládež bude bojovat ve VČPM.

I v příštím ročníku budou na naší kuželně k vidění také ligová klání, jelikož ve svém účinkování v Přelouči pokračují jak Pardubice, které startují ve 3. KLM, tak také Sadská, která hraje 2. KLM.

Samozřejmě bude po předchozí domluvě kuželna přístupná také pro širokou veřejnost, jen se mění kontakty pro objednávání termínů - tel. č.: 732 499 868, e-mail: jjakube@centrum.cz .

V jarní části budeme jistě pořádat některé z krajských mistrovství jednotlivců a není vyloučeno, že přihlásíme naši kuželnu také do konkurzu na pořadatelství některého z turnajů MČR. Ale to je ještě zatím hodně daleko. Takže zatím přejeme všem příjemné prožití prázdnin a dovolených a v nové sezóně se těšíme na viděnou.

Přidáno: 02.07.2015, 10:20 hod.

Mládež v Rychnově vybojovala třetí příčku

V neděli zakončilo sezónu také naše mládežnické družstvo, které sehrálo poslední finálový turnaj VČPM na kuželně v Rychnově nad Kněžnou.

Naše družstvo předvedlo opět velmi povedený výkon. Z našich hráčů nejvíce vyčníval David Sukdolák, který porazil skvělých 290 kuželek. Ani jeho spoluhráči ale nijak nepropadli. Honza Juříček dal 260 a Tomáš Sukdolák 240, což v celkovém součtu znamenalo 790 poražených kuželek a třetí příčku v turnaji, pouhou jednu kuželku za druhým SKK Náchod. Vítězství v turnaji si připsalo domácí družstvo, které tak potvrdilo svoji suverenitu v soutěži a celkově také zvítězilo. Ztráta jedné kuželky na družstvo Náchoda byla nakonec tou rozdílovou i v celé soutěži. Náchodské družstvo získalo v posledním turnaji o bod více než naše družstvo a o tento jeden bod se umístilo právě před naším celkem.

I tak je ale celkové třetí místo pro naše družstvo velkým úspěchem a před začátkem sezóny by to byl očekával jen málokdo, takže se sluší na tomto místě klukům pogratulovat a poděkovat za povedenou reprezentaci našeho oddílu. Jen tak dál!!!

Přidáno: 20.04.2015, 16:40 hod.

Áčko zakončilo sezónu vítězně

V pátek zakončilo naše áčko sezónu posledním domácím utkáním, ve kterém přivítalo družstvo Loko Trutnov B.

Vzhledem k nastalé situaci a jisté záchraně náš celek totálně překopal sestavu, hráči nastoupili jak v jiném pořadí, tak na opačných drahách než jsou zvyklí. Na úvod tedy dvojice Petr Miláček a Dušan Kasa. Petr si vybral slabší chvilku v první dorážce. Druhá dráha už ale byla povedená v obou herních disciplínách a první dílčí úspěch pro družstvo byl na světě. Dušan se po delší herní odmlce trochu pomaleji dostával do hry, ale závěr už byl vcelku povedený a slabší výkon soupeře napomohl k tomu, že se naše družstvo ujalo pohodlného vedení 4:0 o 40 kuželek. Prostřední pasáž byla tentokrát na bedrech dvojice Tomáš Jarolím a Karel Lang. Tomáš předvedl docela povedený výkon, ale na výborně hrajícího soupeře tentokrát nestačil. Karel zahrál podobně jako Tomáš a ve vyrovnaném souboji se nakonec mohl radovat z těsného vítězství, takže do poslední rundy se šlo za našeho vedení 6:2 o 23 kuželek. Dorazit soupeře měl Honza Jakube společně s Pavlem Kličkou. Honza hrál výborně, soupeře měl ale zdatného. Koncovka ale vyšla lépe našemu hráči, který tak přinesl další dva pomocné bodíky do naší šatny. Pavel měl na vedlejších drahách o něco těžší práci a nakonec nejlepšímu hráči večera nedokázal odolat. V součtu tedy naše družstvo zakončuje sezónu povedeným výkonem a hlavně výhrou v poměru 12:4 o 17 kuželek.

V konečné tabulce se naše družstvo umístilo se ziskem 20 bodů na 11 příčce nakonec s luxusním náskokem 7 bodů na první sestupovou příčku.

Přidáno: 20.04.2015, 16:29 hod.

Výborný výkon našich mladých kuželkářů ve VČPM

Trochu jsem po celou sezónu opomíjel komentáře k výkonům našich nejmladších kuželkářů ve VČPM a tak se to pokusím alespoň v závěru sezóny trošičku napravit. Naše družstvo nám v tomto ročníku udělalo velkou radost, když z osmičlenné základní skupiny postoupilo do finálových turnajů. Naše družstvo postoupilo do finálových bojů až ze čtvrtého, tedy posledního postupového místa. Tento výsledek byl výrazně ovlivněn neúčastí na jednom z turnajů z důvodu nemocí. Proto si náš celek přinesl do finálové skupiny pouhý jeden bod.

Hned v prvním finále se ale bodové konto našeho družstva výrazně rozrostlo, když trojice Tomáš Sukdolák, David Sukdolák a Honza Juříček předvedla na kuželně v Jičíně výborný výkon a turnaj po zásluze vyhrála. Za vítězství ve finálovém turnaji získalo naše družstvo 8 bodů a v celkové tabulce je na výborném třetím místě o pouhé dva body za vedoucím Rychnovem nad Kněžnou a jen díky horšímu průměru také za družstvem Jičín A. Tuto neděli se koná druhý a zároveň závěrečný finálový turnaj na kuželně v Rychnově nad Kněžnou a my doufáme, že se našim mládežníkům povede stejně dobře jako v Jičíně a že se třeba v konečné tabulce posunou ještě o něco výše.

Výkony našich hráčů na turnaji v Jičíně: D. Sukdolák 287, T. Sukdolák 280, J. Juříček 264 (družstvo celkem 831 poražených kuželek).

Přidáno: 13.04.2015, 22:07 hod.

Sadská vítězí v Rokycanech, postup se ale nekoná

V sobotu zajížděla Sadská na kuželnu do Rokycan, kde se utkala s domácím béčkem. V případě výhry mohla ještě Sadská pomýšlet na postup do nejvyšší soutěže, ale nutně k tomu potřebovala také domácí zaváhání Jičína, které se ale nekonalo.

Hráči Sadské zahájili utkání v Rokycanech ve dvojici Aleš Košnar a Tonda Svoboda a výsledkově to bylo na výbornou. Aleš řekněme po solidním výkonu přehrál slabě hrajícího soupeře a Tonda skvělým výkonem (620) nedal svému soupeři žádnou šanci. V prostřední části se hra příliš nedařila Vaškovi Peškovi a bod bral tedy dobře hrající soupeř. Na vedlejších drahách se hrálo podle podobného scénáře, jen role byly prohozené a tak další bodík do šatny Sadské přinesl Martin Schejbal, čímž byla vytvořena více než solidní pozice pro dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Ten prvně jmenovaný dostal i přes solidní výkon od výborně hrajícího soupeře naloženo o více jak 40 klacků. Vašek ale v těsném souboji s dobře hrajícím soupeřem vydřel výhru a bylo rozhodnuto. Sadská zakončuje sezónu vítězstvím v poměru 6:2 (14:10) o 49 kuželek. Vzhledem k jasné výhře Jičína na domácí kuželně pro Táboru lze toto vítězství Sadské nazvat vítězství Pyrrhovým, jelikož v konečném účtování znamenalo "pouze" upevnění konečné druhé příčky v soutěži (tuším že již popáté v řadě, což je možná světový unikát).

Přidáno: 12.04.2015, 16:13 hod.

Céčko zakončilo sezónu vítězně

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek Tesla Pardubice C.

Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu. Libor Elis vletěl na soupeře hned od začátku a skvělou úvodní drahou (241) si vybudoval luxusní náskok. Po změně drah výrazně polevil (asi nechtěl na tabuli s rekordy), i tak ale jasně zvítězil. Radim Pyták nepředvedl povedený výkon, ale i tak mu to proti slabě hrajícímu soupeři stačilo na vítězství. V polovině utkání tedy vedlo naše družstvo až nečekaně hladce 4:0 o 120 kuželek. Druhá polovina utkání už patřila hostům, ale oba duely byly až do koncovky vyrovnané. Petr Hanuš nakonec prohrál po průměrném výkonu o 10 kuželek a benjamínek družstva Tomáš Sukdolák dostal dalších 11. V součtu ale naše družstvo vítězí v poměru 8:4 o 99 kuželek a v konečné tabulce končí o příčku výše než béčko, tedy na pátém místě.

Přidáno: 12.04.2015, 15:48 hod.

Béčko v posledním utkání sezóny neuspělo

Béčko přivítalo na závěr sezóny na domácí kuželně celek Sokol Rybník B.

Toto utkání našemu družstvu herně vůbec nevyšlo, i když bodový stav ukazuje na vyrovnané utkání. Pepa Suchomel i přes slabý výkon nakonec díky soupeřově mizerné hře dokázal bodovat. Totéž se ale nepodařilo střídající dvojici Venda Škuta + Lída Skutilová. Jejich soupeř hrál výborně a slabý výkon této dvojice na něho nemohl v žádném případě stačit. V polovině utkání tedy stav 2:2, ale vedení hostí o 43 kuželek. Situace ještě ne neřešitelná, ale oba naši dotahováci bohužel předvedli výkony z kategorie těch méně povedených. Petr Skutil dostal od výborně hrajícího soupeře více jak 50 kuželek a Jarda Havlas (který jako jediný z našeho družstva těsně pokořil čtyřstovku) ve vyrovnaném souboji jen lehce korigoval výsledek. Naše béčko tak uzavírá sezónu domácí porážkou v poměru 8:4 o 96 kuželek a v soutěži tak obsadilo konečnou šestou příčku.

Přidáno: 12.04.2015, 15:41 hod.

Áčko si veze z Trutnova nakládačku

V pátek odjelo naše áčko do Trutnova, kde se v rámci předposledního kola VČ divize utkalo s již jistým vítězem soutěže - domácím áčkem. Domácí celek plný hráčů zvučných kuželkářských jmen neměl v tomto ročníku velkou konkurenci a tak naše družstvo odjíždělo spíše jen s cílem neutrhnout si velkou ostudu.

V první polovině utkání nedostal náš celek příliš mnoho šancí. Domácí borci hráli výborně a i když Petr Miláček, Tomáš Jarolím a Karel Lang nepředvedli špatné výkony, prohrávalo naše družstvo v "poločase" 6:0 o 140 kuželek. Ve čtvrté dvojici byl k vidění do posledních hodů vyrovnaný souboj, ale bohužel z něj nakonec odešel o 3 kuželky poražen náš Honza Jakube. Až v páté dvojici přišla lehká korekce výsledku, když předvedl vynikají výkon Pavel Klička (zejména dorážka 191 byla skvělá) a nedal soupeři žádnou šanci. Petr Zeman v závěru předvedl nejslabší výkon večera a soupeři tak situaci výrazně usnadnil. Utkání tedy končí naší porážkou v poměru 14:2 o 119 kuželek.

Přidáno: 12.04.2015, 15:30 hod.

V minulém kole všechna naše družstva neúspěšná

Áčko sehrálo v sobotu utkání na půdě exligového Jičína B.

Domácí celek hraje v horní polovině divizní tabulky a tak byl v tomto utkání jasným favoritem. Papírové předpoklady se beze zbytku naplnily a i když nikdo z našich hráčů nějak výrazně výsledkově nepropadl, stejně si odvážíme pořádný výprask v poměru 14:2 o 209 kuželek. Vzhledem k výsledkům ostatních utkání ale nemusí naše družstvo tato porážka mrzet, protože dvě kola před koncem můžeme definitivně konstatovat - JSME ZACHRÁNĚNI!!!

Béčko odjelo v sobotu do Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.

Ani jeden z našich hráčů nepředvedl nijak výrazně povedený výkon a nebýt herního výpadku jednoho z domácích hráčů mohlo to být dokonce s kanárem. Takhle si naše družstvo veze z našeho okresního města porážku v poměru 10:2 o 75 kuželek.

Céčko odjelo již v pátek na kuželnu do České Třebové, kde se utkalo s lídrem soutěže - domácím béčkem.

Všichni naši hráči podali v tomto utkání vcelku solidní výkon, ale domácí celek dokázal, že ne nadarmo vede s přehledem tuto soutěž a má nakročeno k postupu. I přes solidní výkon tedy toto utkání končí naší porážkou v poměru 10:2 o 65 kuželek.

Přidáno: 09.04.2015, 19:02 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |