Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko veze body z Českého Meziříčí

V pátek odjelo naše béčko na dvoudráhu do Českého Meziříčí, kde se utkalo s domácím béčkem. Jednalo se o souboj dvou sousedů ze středu tabulky, takže favorit se hledal těžko a čekalo se spíše vyrovnané utkání.

Náš celek ale na soupeře vletěl nevídaným způsobem. Tradiční "načínák" Libor Elis předvedl vynikající výkon a slabě hrajícímu soupeři nadělil více jak 90 dřev. Na povedený úvod chtěl navázat také Petr Hanuš a to se mu povedlo. Na Liborův výkon sice nestačil, ale i tak výbornou hrou jasně přehrál průměrně hrajícího soupeře a po dvou rundách tak naše družstvo vedlo o 134 kuželek. Jako třetí šel do boje Jarda Havlas. Soupeř se na něho vytasil s velmi povedeným výkonem, ale Jarda měl tentokrát skvělý den a po perfektním výkonu (nakonec nejlepším v celém utkání) nedal výborně hrajícímu soupeři šanci. No v polovině utkání tedy naše vedení 6:0 o neuvěřitelných 171 kuželek. V tento moment asi jen málokdo věřil, že se domácím podaří s utkáním ještě něco provést. Čtvrtý hráč naší sestavy Vendelín Škuta předvedl slabý výkon a domácím dal jistou šanci. Jenže jeho protihráč ji nedokázal adekvátně využít a z našeho náskoku ukrojil jen 23 kuželek. V pátém duelu pak Pepa Suchomel i přes solidní výkon nestačil na nejlepšího hráče domácích a rázem bylo sníženo na 6:4. Radim Pyták měl ale stále k dispozici luxusní náskok více jak 100 kuželek, takže mohl hrát vcelku v klidu. Radim ale rozhodně nechtěl hrát nějakou "údržbu" a pěkným výkonem udolal také dobře hrajícího soupeře a pečetil tak naši překvapivě hladkou výhru v poměru 12:4 o 133 kuželek.

Výkony našich hráčů: Elis 477, Hanuš 447, Havlas 480, Škuta 381, Suchomel 429, Pyták 446.

Přidáno: 12.03.2017, 12:27 hod.

Béčko přibalilo hostům na cestu klec s kanárem

V pátek po zápase áčka se do boje pustilo také béčko, které přivítalo celek z chvostu tabulky - Dvůr Králové nad Labem C.

Na úvod šel do boje tradičně Libor Elis, tentokrát ve dvojici s Vendelínem Škutou. Libor předvedl pěkný výkon a i když mu soupeř zdatně sekundoval, první bodový zisk šel na naši stranu. Vendelín se utkání trochu protrápil a z našeho celku předvedl nakonec nejslabší výkon. Soupeřka jej ale k ničemu zásadnímu nenutila a tak Venda i přes slabý výkon bral body. Po první rundě tedy pohodlné vedení 4:0 o 58 kuželek. Prostřední část obstaral v našem dresu dvojice Pepa Suchomel a Mirek Skala. Pepa předvedl spíše jen průměrný výkon, ale se slabě hrající soupeřkou neměl nejmenší problém. Mirek podal opět výborný výkon, na který se soupeř díval z uctivé vzdálenosti. Na tomhle místě si neodpustím poznámku, že Mírova hra má stále skvělé parametry a je škoda, že již nechce hrát za áčko. Určitě by byl přínosem. No ale zpět k utkání. Před závěrem tedy vede naše družstvo 8:0 o 199 kuželek. Utkání už tedy šla "jen dohrát" dvojice Petr Hanuš a Jarda Havlas. Petr také umí zahrát lépe, ale tentokrát to nebylo potřeba a i průměrný výkon mu v souboji s dvojicí střídajících soupeřů v pohodě stačil na bodový zisk. Jarda předvedl konečně jeden ze svých lepších výkonů a i když soupeř kladl odpor, Jarda mu povedeným výkonem nedal šanci na bodový zisk a pečetil tak naši výhru v poměru 16:0 o propastných 262 kuželek.

Přidáno: 05.03.2017, 21:00 hod.

Další marný boj áčka, jarní bodový zisk stále nula

V pátek se o první jarní bodový zisk mělo pokusit naše áčko na domácí kuželně proti celku Lokomotiva Trutnov B.

V honbě za důležitým bodovým ziskem jsme do první rundy poslali Pavla Kličku a Tomáše Sukdoláka. Pavel začal skvěle, jenže po obrátce se trochu zadrhl a soupeř se přiblížil na dostřel. 15 hodů před koncem se soupeř zranil a narychlo zaskočivší střídající hráč předvedl povedený výkon a díky Pavlově závěrečnému výpadku dotáhl souboj k výhře o klacek. Na vedlejších drahách hrál Tomáš opravdu výborně. V poločase plichta, druhé plné pro Tomáše. Jenže soupeř měl v tomto utkání to pověstné štěstíčko a několik hodovek v dorážce mu zajistilo výhru. Takže po první rundě nic moc. Prohráváme 4:0 o 27 kuželek. Prostřední část utkání byla na bedrech dvojice Karel Janovský a Petr Zeman. Karel začal dobře. Pěkné plné, pak lehké trápení v dorážce, ale přece jen poločasové vedení. Druhá dráha již byla povedená celá, ale soupeř zahrál excelentně a tak Karel nakonec z tohoto souboje vytěžil jen bod. Petr také začal dobře, ale postupem času to bylo jen horší a horší. Výsledek tedy nakonec neslaný nemastný, ale přece jen oba body do naší šatny. Před závěrem tedy prohráváme 5:3 o 20 kuželek. Do poslední rundy posíláme Karla Langa a Petra Miláčka. Karel již předem avizoval, že se v týdnu potýkal s bolestí lýtka, která jej vyřadila z konce podzimní části soutěže. Bohužel zranění se obnovilo a tak Karel hodil pouze jeden cvičný hod a šel z placu. Na jeho místo naskočil David Sukdolák. V první půlce na něm byla patrná nervozita a až v té druhé předvedl svoji obvyklou hru. Bohužel náskok soupeře z první dráhy byl již pro Davida nedostižný. Petr nastupoval také ne zcela zdráv, ale zejména díky velmi dobré dorážce si se soupeřem v těsném souboji nakonec poradil. Na bodový zisk z tohoto utkání to ale bylo bohužel málo. I toto utkání tedy prohráváme, tentokrát v poměru 11:5 o 40 kuželek.

Navíc v boji o záchranu se nám opět přitížilo, Hradec Králové zvítězil a přiblížil se nám na 3 body a Rychnov nad Kněžnou se ve 3. lize propadl na sestupovou příčku, takže je velmi pravděpodobné, že z divize půjdou dolů dvě družstva. Jelikož jsme předposlední, nejsou to pro nás dobré vyhlídky. Další šanci na zisk bodů máme v pátek ve Smiřicích, ale vzhledem k tomu, jakou hrou na domácí dráze se pyšní náš soupeř, tak jsou naše šance mizivé.

Přidáno: 05.03.2017, 20:42 hod.

Sadská veze body z Bohušovic, o post lídra ale přišla

V sobotu odjelo družstvo Sadské v pozici lídra 2. KLM na kuželnu do Bohušovic nad Ohří, kde se o další ligové body utkalo s domácími "sršni".

Družstvo Sadské potvrdilo, že v Bohušovicích se jim daří. Na úvod předvedl výborný výkon Aleš Košnar, ale na nový rekord kuželny v podání domácího borce to tentokrát nestačilo. Vedle hrající Tonda Svoboda neměl s mizerně hrající dvojicí vystřídavších soupeřů větší problém a tak byl po úvodních duelech stav smírný 1:1 a na kuželky +33 pro domácí. Bodově stejně dopadla i prostřední část. Zdravotně indisponovaný Honza Renka bohužel nedokázal dobře hrajícího soupeře udolat, ale na vedlejších drahách hrající Martin Schejbal potvrdil, že výkon z minulého kola nebyl náhodný a že se snad dostává zpět do své obvyklé formy. Pěkným výkonem nedal soupeři příliš šancí na úspěch. Před závěrem tedy 2:2 při vedení Sadské o 47 kuželek. Duo spolehlivých dotahováků Václav Schejbal a Tomáš Bek předvedlo povedené výkony, na které domácí hráči koukali z uctivé vzdálenosti a tak se zrodila výhra Sadské v poměru 6:2 o 139 kuželek.

Jak jsem psal v titulku, ani výhra nestačila Sadské k udržení první příčky v tabulce, jelikož největší konkurent Duchcov dokázal zvítězit 8:0 a tak došlo k vzájemné výměně pozic těchto družstev.

Přidáno: 27.02.2017, 16:16 hod.

Béčko veze body z Trutnova

V pátek odjelo naše béčko na novu čtyřdráhu do Trutnova, kde se pokusilo o zisk bodů v souboji s domácím déčkem. Obě družstva na tom před tímto utkáním byla v tabulce podobně, takže favorit se hledal těžko.

Do úvodních bojů vyslal náš celek Libora Elise společně s dorostencem Davidem Sukdolákem. Libor bojoval se svým soupeřem až do posledních hodů a nakonec se mohl radovat z těsné výhry o 2 kuželky. David předvedl povedený výkon a průměrně hrajícího soupeře bez větších potíží přehrál. Takže na úvod naše vedení 4:0 o 31 kuželek. Pokračovat v podobném trendu se měl pokusit Petr Hanuš společně s Mirkem Skalou. A podvedlo se jim to. Petr sice nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale ve vyrovnaném souboji byl nakonec o 8 kuželek lepší. Míra zahrál výborně (nakonec nejlepší výkon utkání) a dobře hrajícího mladíka v dresu domácích pohodlně přehrál. Před závěrem tedy vedlo naše družstvo 8:0 o 62 kuželek, což byl stav více než luxusní pro dvojici Radim Pyták a Jarda Havlas. Radim předvedl pěkný výkon, ale na nejlepšího hráče domácích to bohužel nestačilo a z náskoku ztratil 19 kuželek. Vedle hrající Jarda nepředváděl nic světoborného, navíc si nepohlídal čas a nestihl poslední 3 hody, což jej možná připravilo o čtyřstovku a odsoudilo ho na post čulibrka. Mizerně hrající soupeř ale nekladl přílišný odpor a tak Jarda přinesl do naší šatny další dva pomocné body a pečetil tak naši výhru v poměru 14:2 o 71 kuželek.

Přidáno: 27.02.2017, 16:02 hod.

Áčko schytalo další výprask, jeho vykonavatelem bylo družstvo Pardubic

Netradičně již v úterý jsme na žádost soupeře cestovali k okresnímu derby do Pardubic, kde nás čekalo utkání s domácím áčkem. Domácí celek se chce pokusit o návrat do třetí ligy, zatímco naše starosti jsou úplně opačného charakteru, takže karty byly před utkáním rozdány jasně a papírové předpoklady se beze zbytku naplnily.

Nebudu se dlouze rozepisovat, protože moc není o čem. Z našeho celku šel postupně do boje Pavel Klička, Karel Janovský a Dušan Kasa. Výkony této trojice jsou srovnány v deseti kuželkách a všechny lze označit spíše jako podprůměrné. Společným jmenovatelem těchto výkonů byla špatná hra v dorážce a tak jsme v poločase prohrávali o 99 kuželek a na body 6:0. Čtvrtý Karel Lang vybočil ze zajetých kolejí, ale bohužel směrem dolů a po slabém výkonu přenechal body soupeři. Petr Zeman pak napodobil své spoluhráče z úvodu utkání a bylo rozhodnuto. V závěru pak Petr Miláček nakonec nejlepším výkonem v utkání mírně korigoval naši prohru a hlavně odvrátil potupu v podobě kanára. Utkání tedy končí naší prohrou v poměru 14:2.

Další utkání sehrajeme v pátek 3. března na domácí půdě proti celku Trutnov B a i když to budě těžké, potřebuje nutně bodovat.

Přidáno: 24.02.2017, 22:37 hod.

Sadská po výborém výkonu deklasovala Karlovy Vary

V sobotu se družstvo Sadské utkalo na přeloučské kuželně v rámci 2. KLM sk. A s celkem TJ Slovan Karlovy Vary.

Utkání bylo jasnou záležitostí domácího celku. V úvodu neměl slitování Aleš Košnar se slaboučce hrajícím náhradníkem v dresu hostí a po výborném výkonu jej přejel o 137 kuželek. Na vedlejších drahách to dlouho vypadalo na bodový zisk pro hosty. Jenže na poslední dráze zapnul Tonda Svoboda turbo a ke slušným plným 96 přidal neuvěřitelnou dorážku 90 a na to nenašel odpověď ani do té doby nejlepší hráč soutěže. Po úvodní části tedy 2:0 a +156 kuželek. V prostřední části se po dlouhé době konečně výborným výkonem prezentoval Martin Schejbal, který jen těsně zaostal pod hranicí šestistovky. Na vedlejší svedl vyrovnaný souboj se šťastným koncem Vašek Pešek a do závěru se šlo za jasného vedení Sadské 4:0 o více jak 200 kuželek. Takovou pozici dotahováci Tomáš Bek a Vašek Schejbal v této sezóně ještě nezažili. Tomáš měl slabší úvod, ale slaboučce hrající soupeř ho k ničemu velkému nenutil. Ve druhé polovině přišlo Tomášovo zlepšení, v součtu pěkný výkon a další demolice soupeře. Vašek začal skvěle, soupeř ale ve druhé polovině utkání zabojoval a v nádherném souboji až do posledních hodů nakonec Vaška udolal, čímž odvrátil kanára a jen kosmeticky poupravil rozdíl v poražených kuželkách. Sadská po výborném výkonu všech hráčů pohodlně vítězí 7:1 o propastných 314 kuželek.

Přidáno: 21.02.2017, 16:53 hod.

Dorost se rozloučil remízou

V neděli sehrálo naše dorostenecké družstvo své poslední utkání v rámci 1. KLD na kuželně v Hořicích proti domácímu výběru.

Do úvodních bojů náš celek vyslal Davida Sukdoláka a Sabinu Slámovou. David předvedl po delší době opět velmi povedený výkon a střídající dvojici soupeřů v poklidu přehrál. Sabina naopak nedokázala navázat na svůj povedený výkon z minulého kola a výhru soupeři doslova darovala. Závěrečný souboj dotahováků byl nejlepším z celého utkání. Náš Tomáš Sukdolák do něj nevstoupil dobře. Po úvodní prohrané dráze se ale nadechl k výbornému výkonu a dobře hrajícího soupeře nakonec udolal o 11 kuželek, čímž zajistil našemu družstvu bod, za remízu 2:2 při prohře na kuželky o 47.
Pro naše družstvo to bylo poslední utkání v soutěži, když na postup do nadstavbové části našemu celku chybí 2 body.

Přidáno: 21.02.2017, 16:30 hod.

Ani jedno naše družstvo souboj s Vrchlabím nezvládlo

O uplynulém kole čekalo na obě naše družstva utkání proti soupeři z Vrchlabí. Nejprve ve čtvrtek bojovalo naše áčko s vrchlabským béčkem a následně pak v pátek naše béčko vyzvalo vrchlabské déčko.

Áčko bohužel nepodalo v tomto utkání dobrý výkon. Za povedený lze označit pouze výkon Petra Miláčka, který měl hodnotu 480 poražených kuželek. Výkony ostatních našich hráčů v tomto utkání patří na domácí kuželně spíše do kategorie podprůměrných a takový výkon na dobře hrající hostující družstvo v žádném případě nemohl stačit. Po celkovém výkonu 2519 poražených kuželek si tak připisujeme další porážku, tentokrát v poměru 12:4 o 89 kuželek. Šanci na reparát budeme mít již dnes, tj. v úterý, kdy sehrajeme utkání na dvoudráze v Pardubicích proti jednomu z favoritů soutěže - domácímu áčku.

V podobném duchu jako áčko se prezentovalo v pátek také béčko, jen s tím rozdílem, že do šedi průměru upadlo celé družstvo bez výjimky. Hostující celek naopak kráčel ve šlépějích svých čtvrtečních předchůdců a ještě lepším výkonem naše družstvo doslova deklasoval. Utkání nakonec skončilo naší jasnou porážkou v poměru 14:2 o propastných 205 kuželek. Nezbývá než se pokusit o nápravu v pátek na zbrusu nové kuželně v Trutnově proti domácímu déčku.

Přidáno: 21.02.2017, 16:20 hod.

Ani nejlepší výkon hostujícího družstva nám v Hylvátech nestačil

V pátek jsme zajížděli k dalšímu diviznímu utkání na dvoudráhu do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde nás čekal souboj s domácím áčkem.

Jak napovídá titulek, v tomto utkání jsme předvedli povedený výkon, který je letos zatím nejlepším výkonem hostí v Hylvátech, ale na výborně hrající domácí družstvo nám to nestačilo.
Utkání načal skvěle Petr Miláček a zajistil našemu celku vedení o 47 kuželek. Následovaly další dva povedené výkony v podání Pavla Kličky a Karla Langa. V jejich případech duel ale vždy vyzněl o chlup lépe pro jejich soupeře a tak se náš náskok v polovině utkání ztenčil na 27. Čtvrtý Karel Janovský navázal na výborné výkony všech svých předchůdců a navíc soupeře porazil, čímž srovnal bodový stav na 4:4 a navýšil naše vedení opět na 47 kuželek. Jenže Petru Zemanovi se vůbec nedařilo. Plné ještě dobré, ale dorážka 45 byla doslova mizerná a tak po půlce tohoto duelu se vedení přehouplo na stranu domácích. My jsme sáhli ke střídání. Dušan Kasa sice předvedl o něco lepší druhou půlku, ale i on byl na soupeře krátký a tak před závěrem vedlo domácí družstvo o 30 kuželek. Pro Honzu Jakubeho těžký oříšek, který se mu bohužel rozlousknout nepodařilo. Podal sice výborný výkon, ale odešel nakonec poražen o pouhou kuželku, což v konečné účtování znamenalo i přes pěkný výkon naši prohru v poměru 12:4 o 31 kuželek.
Prohra sice mrzí, ale důležité bude navázat na výborný výkon v domácím zápase, který nás čeká mimořádně již ve čtvrtek. Soupeřem nám bude družstvo Vrchlabí B.

Přidáno: 12.02.2017, 18:09 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |