Aktuální informace z dění v oddíle

Boj o první příčku Sadská nezvládla

V sobotu odjížděli hráči Sadské k utkání do Duchcova, kde je čekal přímý souboj o první příčku s domácím výběrem.

Do úvodu naskočil Jan Renka ml. společně s Alešem Košnarem. Honza se na dalekou cestu vydal bohužel bez registračního průkazu, takže přispěl do kasy ČKA částkou 200 Kč. Svým výkonem pak ale přispěl svému celku k zisku prvního bodu v utkání, když po solidní hře v poklidu přehrál svého soupeře. Aleš sice registračku měl, ale zase si s sebou nevzal formu. Ne, zas tak špatné to nebylo, ale pověst nejlepšího hráče soutěže tentokrát nepotvrdil, zejména díky horší hře do plných. Jeho soupeř hrál výborně, takže po úvodu byl stav smírný 2:2 při vedení domácích asi o dvě devítky. Prostřední část utkání dopadla na body opět smírně, ale ztráta Sadské se navýšila. Vašek Pešek předvedl výkon, který bych charakterizoval slovy "nenadchne a neurazí", výkony na všech drahách vměstnal do tří kuželek a tato vyrovnanost mu zajistila bodový zisk, když soupeř si dovolil na poslední dráze výraznější úlet směrem dolů. Tonda Svoboda by asi toto utkání raději vymazal ze své paměti. Poslední plné, to byla snad jediná povedená položka a to na soupeře stačit nemohlo. Před závěrem tedy 2:2, ale vedení domácích již o 66 kuželek. O malý zázrak se měla pokusit dvojice Vašek Schejbal a Tomáš Bek. Vašek na soupeře vyrukoval skvělou úvodní drahou (160) a vytvořil si náskok luxusních 35 kuželek. Všichni ale víme, že liga se nehraje na součet, ale na setové body. Na dalších třech drahách již Vašek bohužel nedokázal soupeře přehrát a i když nakonec uhájil vítezství o jednu kuželku, bod bral bohužel soupeř. Také Tomáš vyrukoval na svého soupeře ve velkém stylu. 2 x 151 znamenalo zisk úvodních dvou setů, i když vždy to bylo jen o chlup. Potom ale Tomáš výrazně polevil, zatímco soupeř si stále držel vysoký standard a výsledkem byla Tomášova jasná prohra o 56 kuželek. V konečném účtování tedy Sadská v souboji o první příčku v soutěži prohrává v poměru 6:2 o 121 kuželek a kýžený postup do 1. ligy se opět vzdaluje. Ještě jsou před námi ale tři kola a Sadská má navíc k dobru ještě domácí dohrávku proti Kosmonosům, takže šance tu stále ještě je, bohužel již to ale nemají hráči Sadské ve svých rukou a musí spoléhat na "pomoc" jiných družstev.

Výkony hráčů Sadské: Renka ml. 552, Košnar 546, Pešek 536, Svoboda 485, Schejbal V. 551, Bek 546.

Přidáno: 12.03.2017, 15:08 hod.

I druhý nejslabší domácí výkon Smiřic byl nad síly našeho áčka

V pátek odjíždělo naše áčko na dvoudráhu do Smiřic, kde se utkalo s domácím áčkem. Domácí celek na své kuželně předvádí vynikají výkony a byl jasným favoritem tohoto utkání.

V autě jsme diskutovali kdo se dobrovolně pustí do boje s nejlepším hráčem domácích Davidem Hanzlíčkem, který tam sází pětistovky jak na běžícím páse. Jelikož se nikdo jiný nenašel, "obětoval" se Petr Miláček. David ale tentokrát měl jeden ze svých slabších dní a Petr toho výborným výkonem dokázal využít a poslal náš celek do vedení. Jako druhý šel do boje Pavel Klička, který předvedl také výborný výkon, ale na drtivý závěr soupeře bohužel nenašel adekvátní odpověď a z pěkného souboje nakonec odešel poražen o 13 kuželek. Jako třetí nastoupil dorostenec David Sukdolák. Ten předvedl na obou drahách vynikající plné, dorážka už tak skvělá nebyla, ale taky to nebyl žádný propadák a David se mohl na konci radovat z pěkného výkonu a hlavně z těsné výhry o 4 kuželky. Čtvrtý Karel Janovský hrál se svým soupeřem vyrovnané plné, ale v dorážce byl soupeř o tři devítky lepší a tak tentokrát body pro domácí. Po čtyřech odehraných duelech tedy trochu překvapivě smírný stav na body 4:4 a naše těsné vedení o 9 kuželek. Pátý šel na plac druhý z bratří Sukdolákových Tomáš. Tomu se v tomto utkání vůbec nedařilo. Těžko hledat příčinu, zda to byla nervozita, menší zápasová praxe nebo něco jiného, každopádně během první dráhy mi jej bylo chvílemi až líto. Bohužel na střídání nikdo nebyl, takže Tomáš si ten kalich musel vypít až do dna. Po jeho slabém výkonu tedy "konečně" nabralo utkání předpokládaný směr. Petr Zeman v roli dotahováka potřeboval nejen vyhrát, ale zlikvidovat náskok 63 kuželek. Po pěkném výkonu na první dráze se mu podařilo pár kuželek stáhnout, po změně drah jako by nastoupil jiný hráč a Petrův výkon v této části nelze nazvat jinak než mizerný, takže utkání po docela slibném úvodu nakonec končí naší jasnou porážkou v poměru 12:4 o 92 kuželek. Domácí celek letos na své kuželně předvedl horší výkon pouze jednou, náš celek ale tohoto zaváhání bohužel nedokázal využít.

Výkony našich hráčů: Miláček 481, Klička 465, D. Sukdolák 444, Janovský 421, T. Sukdolák 370, Zeman 415.

Přidáno: 12.03.2017, 12:36 hod.

Béčko veze body z Českého Meziříčí

V pátek odjelo naše béčko na dvoudráhu do Českého Meziříčí, kde se utkalo s domácím béčkem. Jednalo se o souboj dvou sousedů ze středu tabulky, takže favorit se hledal těžko a čekalo se spíše vyrovnané utkání.

Náš celek ale na soupeře vletěl nevídaným způsobem. Tradiční "načínák" Libor Elis předvedl vynikající výkon a slabě hrajícímu soupeři nadělil více jak 90 dřev. Na povedený úvod chtěl navázat také Petr Hanuš a to se mu povedlo. Na Liborův výkon sice nestačil, ale i tak výbornou hrou jasně přehrál průměrně hrajícího soupeře a po dvou rundách tak naše družstvo vedlo o 134 kuželek. Jako třetí šel do boje Jarda Havlas. Soupeř se na něho vytasil s velmi povedeným výkonem, ale Jarda měl tentokrát skvělý den a po perfektním výkonu (nakonec nejlepším v celém utkání) nedal výborně hrajícímu soupeři šanci. No v polovině utkání tedy naše vedení 6:0 o neuvěřitelných 171 kuželek. V tento moment asi jen málokdo věřil, že se domácím podaří s utkáním ještě něco provést. Čtvrtý hráč naší sestavy Vendelín Škuta předvedl slabý výkon a domácím dal jistou šanci. Jenže jeho protihráč ji nedokázal adekvátně využít a z našeho náskoku ukrojil jen 23 kuželek. V pátém duelu pak Pepa Suchomel i přes solidní výkon nestačil na nejlepšího hráče domácích a rázem bylo sníženo na 6:4. Radim Pyták měl ale stále k dispozici luxusní náskok více jak 100 kuželek, takže mohl hrát vcelku v klidu. Radim ale rozhodně nechtěl hrát nějakou "údržbu" a pěkným výkonem udolal také dobře hrajícího soupeře a pečetil tak naši překvapivě hladkou výhru v poměru 12:4 o 133 kuželek.

Výkony našich hráčů: Elis 477, Hanuš 447, Havlas 480, Škuta 381, Suchomel 429, Pyták 446.

Přidáno: 12.03.2017, 12:27 hod.

Béčko přibalilo hostům na cestu klec s kanárem

V pátek po zápase áčka se do boje pustilo také béčko, které přivítalo celek z chvostu tabulky - Dvůr Králové nad Labem C.

Na úvod šel do boje tradičně Libor Elis, tentokrát ve dvojici s Vendelínem Škutou. Libor předvedl pěkný výkon a i když mu soupeř zdatně sekundoval, první bodový zisk šel na naši stranu. Vendelín se utkání trochu protrápil a z našeho celku předvedl nakonec nejslabší výkon. Soupeřka jej ale k ničemu zásadnímu nenutila a tak Venda i přes slabý výkon bral body. Po první rundě tedy pohodlné vedení 4:0 o 58 kuželek. Prostřední část obstaral v našem dresu dvojice Pepa Suchomel a Mirek Skala. Pepa předvedl spíše jen průměrný výkon, ale se slabě hrající soupeřkou neměl nejmenší problém. Mirek podal opět výborný výkon, na který se soupeř díval z uctivé vzdálenosti. Na tomhle místě si neodpustím poznámku, že Mírova hra má stále skvělé parametry a je škoda, že již nechce hrát za áčko. Určitě by byl přínosem. No ale zpět k utkání. Před závěrem tedy vede naše družstvo 8:0 o 199 kuželek. Utkání už tedy šla "jen dohrát" dvojice Petr Hanuš a Jarda Havlas. Petr také umí zahrát lépe, ale tentokrát to nebylo potřeba a i průměrný výkon mu v souboji s dvojicí střídajících soupeřů v pohodě stačil na bodový zisk. Jarda předvedl konečně jeden ze svých lepších výkonů a i když soupeř kladl odpor, Jarda mu povedeným výkonem nedal šanci na bodový zisk a pečetil tak naši výhru v poměru 16:0 o propastných 262 kuželek.

Přidáno: 05.03.2017, 21:00 hod.

Další marný boj áčka, jarní bodový zisk stále nula

V pátek se o první jarní bodový zisk mělo pokusit naše áčko na domácí kuželně proti celku Lokomotiva Trutnov B.

V honbě za důležitým bodovým ziskem jsme do první rundy poslali Pavla Kličku a Tomáše Sukdoláka. Pavel začal skvěle, jenže po obrátce se trochu zadrhl a soupeř se přiblížil na dostřel. 15 hodů před koncem se soupeř zranil a narychlo zaskočivší střídající hráč předvedl povedený výkon a díky Pavlově závěrečnému výpadku dotáhl souboj k výhře o klacek. Na vedlejších drahách hrál Tomáš opravdu výborně. V poločase plichta, druhé plné pro Tomáše. Jenže soupeř měl v tomto utkání to pověstné štěstíčko a několik hodovek v dorážce mu zajistilo výhru. Takže po první rundě nic moc. Prohráváme 4:0 o 27 kuželek. Prostřední část utkání byla na bedrech dvojice Karel Janovský a Petr Zeman. Karel začal dobře. Pěkné plné, pak lehké trápení v dorážce, ale přece jen poločasové vedení. Druhá dráha již byla povedená celá, ale soupeř zahrál excelentně a tak Karel nakonec z tohoto souboje vytěžil jen bod. Petr také začal dobře, ale postupem času to bylo jen horší a horší. Výsledek tedy nakonec neslaný nemastný, ale přece jen oba body do naší šatny. Před závěrem tedy prohráváme 5:3 o 20 kuželek. Do poslední rundy posíláme Karla Langa a Petra Miláčka. Karel již předem avizoval, že se v týdnu potýkal s bolestí lýtka, která jej vyřadila z konce podzimní části soutěže. Bohužel zranění se obnovilo a tak Karel hodil pouze jeden cvičný hod a šel z placu. Na jeho místo naskočil David Sukdolák. V první půlce na něm byla patrná nervozita a až v té druhé předvedl svoji obvyklou hru. Bohužel náskok soupeře z první dráhy byl již pro Davida nedostižný. Petr nastupoval také ne zcela zdráv, ale zejména díky velmi dobré dorážce si se soupeřem v těsném souboji nakonec poradil. Na bodový zisk z tohoto utkání to ale bylo bohužel málo. I toto utkání tedy prohráváme, tentokrát v poměru 11:5 o 40 kuželek.

Navíc v boji o záchranu se nám opět přitížilo, Hradec Králové zvítězil a přiblížil se nám na 3 body a Rychnov nad Kněžnou se ve 3. lize propadl na sestupovou příčku, takže je velmi pravděpodobné, že z divize půjdou dolů dvě družstva. Jelikož jsme předposlední, nejsou to pro nás dobré vyhlídky. Další šanci na zisk bodů máme v pátek ve Smiřicích, ale vzhledem k tomu, jakou hrou na domácí dráze se pyšní náš soupeř, tak jsou naše šance mizivé.

Přidáno: 05.03.2017, 20:42 hod.

Sadská veze body z Bohušovic, o post lídra ale přišla

V sobotu odjelo družstvo Sadské v pozici lídra 2. KLM na kuželnu do Bohušovic nad Ohří, kde se o další ligové body utkalo s domácími "sršni".

Družstvo Sadské potvrdilo, že v Bohušovicích se jim daří. Na úvod předvedl výborný výkon Aleš Košnar, ale na nový rekord kuželny v podání domácího borce to tentokrát nestačilo. Vedle hrající Tonda Svoboda neměl s mizerně hrající dvojicí vystřídavších soupeřů větší problém a tak byl po úvodních duelech stav smírný 1:1 a na kuželky +33 pro domácí. Bodově stejně dopadla i prostřední část. Zdravotně indisponovaný Honza Renka bohužel nedokázal dobře hrajícího soupeře udolat, ale na vedlejších drahách hrající Martin Schejbal potvrdil, že výkon z minulého kola nebyl náhodný a že se snad dostává zpět do své obvyklé formy. Pěkným výkonem nedal soupeři příliš šancí na úspěch. Před závěrem tedy 2:2 při vedení Sadské o 47 kuželek. Duo spolehlivých dotahováků Václav Schejbal a Tomáš Bek předvedlo povedené výkony, na které domácí hráči koukali z uctivé vzdálenosti a tak se zrodila výhra Sadské v poměru 6:2 o 139 kuželek.

Jak jsem psal v titulku, ani výhra nestačila Sadské k udržení první příčky v tabulce, jelikož největší konkurent Duchcov dokázal zvítězit 8:0 a tak došlo k vzájemné výměně pozic těchto družstev.

Přidáno: 27.02.2017, 16:16 hod.

Béčko veze body z Trutnova

V pátek odjelo naše béčko na novu čtyřdráhu do Trutnova, kde se pokusilo o zisk bodů v souboji s domácím déčkem. Obě družstva na tom před tímto utkáním byla v tabulce podobně, takže favorit se hledal těžko.

Do úvodních bojů vyslal náš celek Libora Elise společně s dorostencem Davidem Sukdolákem. Libor bojoval se svým soupeřem až do posledních hodů a nakonec se mohl radovat z těsné výhry o 2 kuželky. David předvedl povedený výkon a průměrně hrajícího soupeře bez větších potíží přehrál. Takže na úvod naše vedení 4:0 o 31 kuželek. Pokračovat v podobném trendu se měl pokusit Petr Hanuš společně s Mirkem Skalou. A podvedlo se jim to. Petr sice nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale ve vyrovnaném souboji byl nakonec o 8 kuželek lepší. Míra zahrál výborně (nakonec nejlepší výkon utkání) a dobře hrajícího mladíka v dresu domácích pohodlně přehrál. Před závěrem tedy vedlo naše družstvo 8:0 o 62 kuželek, což byl stav více než luxusní pro dvojici Radim Pyták a Jarda Havlas. Radim předvedl pěkný výkon, ale na nejlepšího hráče domácích to bohužel nestačilo a z náskoku ztratil 19 kuželek. Vedle hrající Jarda nepředváděl nic světoborného, navíc si nepohlídal čas a nestihl poslední 3 hody, což jej možná připravilo o čtyřstovku a odsoudilo ho na post čulibrka. Mizerně hrající soupeř ale nekladl přílišný odpor a tak Jarda přinesl do naší šatny další dva pomocné body a pečetil tak naši výhru v poměru 14:2 o 71 kuželek.

Přidáno: 27.02.2017, 16:02 hod.

Áčko schytalo další výprask, jeho vykonavatelem bylo družstvo Pardubic

Netradičně již v úterý jsme na žádost soupeře cestovali k okresnímu derby do Pardubic, kde nás čekalo utkání s domácím áčkem. Domácí celek se chce pokusit o návrat do třetí ligy, zatímco naše starosti jsou úplně opačného charakteru, takže karty byly před utkáním rozdány jasně a papírové předpoklady se beze zbytku naplnily.

Nebudu se dlouze rozepisovat, protože moc není o čem. Z našeho celku šel postupně do boje Pavel Klička, Karel Janovský a Dušan Kasa. Výkony této trojice jsou srovnány v deseti kuželkách a všechny lze označit spíše jako podprůměrné. Společným jmenovatelem těchto výkonů byla špatná hra v dorážce a tak jsme v poločase prohrávali o 99 kuželek a na body 6:0. Čtvrtý Karel Lang vybočil ze zajetých kolejí, ale bohužel směrem dolů a po slabém výkonu přenechal body soupeři. Petr Zeman pak napodobil své spoluhráče z úvodu utkání a bylo rozhodnuto. V závěru pak Petr Miláček nakonec nejlepším výkonem v utkání mírně korigoval naši prohru a hlavně odvrátil potupu v podobě kanára. Utkání tedy končí naší prohrou v poměru 14:2.

Další utkání sehrajeme v pátek 3. března na domácí půdě proti celku Trutnov B a i když to budě těžké, potřebuje nutně bodovat.

Přidáno: 24.02.2017, 22:37 hod.

Sadská po výborém výkonu deklasovala Karlovy Vary

V sobotu se družstvo Sadské utkalo na přeloučské kuželně v rámci 2. KLM sk. A s celkem TJ Slovan Karlovy Vary.

Utkání bylo jasnou záležitostí domácího celku. V úvodu neměl slitování Aleš Košnar se slaboučce hrajícím náhradníkem v dresu hostí a po výborném výkonu jej přejel o 137 kuželek. Na vedlejších drahách to dlouho vypadalo na bodový zisk pro hosty. Jenže na poslední dráze zapnul Tonda Svoboda turbo a ke slušným plným 96 přidal neuvěřitelnou dorážku 90 a na to nenašel odpověď ani do té doby nejlepší hráč soutěže. Po úvodní části tedy 2:0 a +156 kuželek. V prostřední části se po dlouhé době konečně výborným výkonem prezentoval Martin Schejbal, který jen těsně zaostal pod hranicí šestistovky. Na vedlejší svedl vyrovnaný souboj se šťastným koncem Vašek Pešek a do závěru se šlo za jasného vedení Sadské 4:0 o více jak 200 kuželek. Takovou pozici dotahováci Tomáš Bek a Vašek Schejbal v této sezóně ještě nezažili. Tomáš měl slabší úvod, ale slaboučce hrající soupeř ho k ničemu velkému nenutil. Ve druhé polovině přišlo Tomášovo zlepšení, v součtu pěkný výkon a další demolice soupeře. Vašek začal skvěle, soupeř ale ve druhé polovině utkání zabojoval a v nádherném souboji až do posledních hodů nakonec Vaška udolal, čímž odvrátil kanára a jen kosmeticky poupravil rozdíl v poražených kuželkách. Sadská po výborném výkonu všech hráčů pohodlně vítězí 7:1 o propastných 314 kuželek.

Přidáno: 21.02.2017, 16:53 hod.

Dorost se rozloučil remízou

V neděli sehrálo naše dorostenecké družstvo své poslední utkání v rámci 1. KLD na kuželně v Hořicích proti domácímu výběru.

Do úvodních bojů náš celek vyslal Davida Sukdoláka a Sabinu Slámovou. David předvedl po delší době opět velmi povedený výkon a střídající dvojici soupeřů v poklidu přehrál. Sabina naopak nedokázala navázat na svůj povedený výkon z minulého kola a výhru soupeři doslova darovala. Závěrečný souboj dotahováků byl nejlepším z celého utkání. Náš Tomáš Sukdolák do něj nevstoupil dobře. Po úvodní prohrané dráze se ale nadechl k výbornému výkonu a dobře hrajícího soupeře nakonec udolal o 11 kuželek, čímž zajistil našemu družstvu bod, za remízu 2:2 při prohře na kuželky o 47.
Pro naše družstvo to bylo poslední utkání v soutěži, když na postup do nadstavbové části našemu celku chybí 2 body.

Přidáno: 21.02.2017, 16:30 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |