Aktuální informace z dění v oddíle

Ohlédnutí za prvním hracím víkendem MPK z pohledu přeloučských hráčů

O prvním hracím víkendu MPK jednotlivců jsme měli ve hře zástupce ve čtyřech kategoriích.

V kategorii žáků nás na kuželně v České Třebové reprezentoval Jonáš Novotný, který předvedl povedenou hru a výkonem 441 poražených kuželek na 100 hodů sdružených obsadil druhou příčku.

Mezi dorostenkami jsme měli ve hře Sabinu Slámovou. Dorostenky již hrají v disciplíně 120 hs a tak výkon 456 poražených kuželek stačil Sabině na 3. příčku.

Velkou radost nám v kategorii dorostenců udělalo duo bratří Sukdolákových. Starší Tomáš předvedl výborný výkon, který měl hodnotu 609 poražených kuželek a znamenal zisk titulu Mistr Pardubického kraje. Jeho bratr David porazil 567 kuželek, čímž si zajistil druhou příčku. Oba naši hráči si tak ve své věkové kategorii vybojovali postup na dubnové MČR .

V kategorii seniorů, které hostila naše kuželna jsme měli pětinásobné zastoupení. Bohužel ani jeden z našich zástupců nedosáhl na medailové umístění a s ním spojený postup na MČR. Nejlépe si vedl Karel Lang, který výkonem 521 poražených kuželek obsadil šestou příčku. Hned za ním se seřadila dvojice Josef Suchomel (520) a Jarda Havlas (519). Jedenáctou příčku pak obsadil za výkon 508 poražených kuželek Pavel Klička. A konečně výkon 485 poražených kuželek znamenal sedmnáctou příčku pro Karla Janovského.

Zbývá ještě odehrát obě juniorské kategorie a kategorii mužů. Juniory a juniorky bude hostit naše kuželna v sobotu 28. ledna a ve stejném termínu budou hrát muži na kuželně v České Třebové, kde náš oddíl bude reprezentovat trio Petr Hanuš, Jan Jakube a Petr Miláček.

Kompletní výsledky dosud odehraných kategorií jsou k dispozici na webu PKKS.

Přidáno: 15.01.2017, 21:32 hod.

MPK 2017 - Přelouč 7. a 8. ledna

Boje o první letošní tituly jsou již za námi. Ženy a seniorky mají své souboje dohrány. Výsledky naleznete níže, několik málo foteček v naší fotogalerii. Právě byla ukončena také kategorie seniorů, kterou ovládl Bedřich Šiška z Tesly Pardubice.

Senioři - konečné výsledky

Seniorky - konečné výsledky

Ženy - konečné výsledky

Přidáno: 06.01.2017, 19:39 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2017

Již první lednový víkend jsou na pořadu boje o tituly mistrů Pardubického kraje.

Přeloučská kuželna bude v sobotu 7. ledna sledovat souboje v kategorii žen a seniorek a následně v neděli pak kategorii seniorů. Začátek je stanoven oba dny na 9 hodin.

V České Třebové si to o mistrovské tituly a postupy na MČR rozdají hráči v žákovské a dorostenecké kategorii.

V kategorii žen a seniorek nemáme bohužel žádné zastoupení, mezi seniory nás bude reprezentovat Karel Janovský, Jarda Havlas, Pepa Suchomel a Pavel Klička (jako náhradník bude připraven Karel Lang). V žákovské kategorii bude bojovat Jonáš Novotný a v kategorii dorostu nás bude zastupovat trojice Sabina Slámová a Tomáš a David Sukdolákovi.

Výsledky námi pořádaných kategorií budeme průběžně vkládat na web.

Přidáno: 03.01.2017, 09:42 hod.

Vánoční kolení

Tradiční vánoční koulení pro členy oddílu a rodinné příslušníky proběhne v sobotu 17.12. od 16 hodin.

Přidáno: 16.12.2016, 08:50 hod.

Souboj s rezervou Rokycan Sadská zvládla

V sobotu odjíždělo družstvo Sadské do Rokycan, kde se v rámci 10. kola 2. KLM utkalo s domácím béčkem.

Úvod utkání vyšel Sadské na výbornou. Aleš Košnar s Honzou Renkou neměli se slabě hrajícími soupeři slitování a po povedených výkonech poslali svoje družstvo do vedení 2:0 o 127 kuželek. Prostřední pasáž utkání naopak patřila domácím. Tonda Svoboda ani Martin Schejbal rozhodně nepředvedli výkony z kategorie povedených a tak bylo srovnáno na 2:2 a Sadská již měla k dobru "jen" 33 kuželek. Pro zkušené dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka to byl ale náskok dostatečný. Vašek po pěkném výkonu jasně přehrál jen průměrně hrajícího domácího hráče a zajistil pro svoje družstvo další bod. Na vedlejších drahách se pak odehrával souboj nakonec nejlepších hráčů svých týmů, ze kterého sice Tomáš odešel poražen, ale o pouhé čtyři kuželky, takže v celkovém součtu se mohlo družstvo Sadské radovat ze zisku dvou bodů za výhru v poměru 5:3 o 59 kuželek.

Přidáno: 04.12.2016, 22:30 hod.

Souboj "o čtyři body" áčko nakonec zvládlo

V pátek přivítalo áčko na domácí kuželně celek SK Rybník "A". Pro obě družstva to bylo důležité utkání protože se jednalo o přímý souboj soupeřů na sestupových pozicích.

Do úvodních bojů jsme poslali Karla Janovského a Honzu Jakube. Karel k povedeným plným přidal trochu slabší dorážku v součtu z toho bylo solidní číslo, ale na výborně hrajícího soupeře to nestačilo. Honza tahal po většinu souboje za kratší konec, aby nakonec vynikající poslední dorážkou přehoupl misku vah na svoji stranu a vybojoval důležitou výhru. Stav byl v tuto chvíli tedy 2:2 při vedení hostí o 21 kuželek. Za tohoto stavu šla do boje dvojice Pavel Klička a Dušan Kasa. Pavel na soupeře v úvodu vletěl a po poločase měl k dobru bezmála 40 kuželek. Po změně drah trochu zvolnil a dovolil soupeři snížení náskoku. Body si ale v pohodě pohlídal. Dušan měl v poločase nad soupeřem také navrch, ve druhé půlce musel ale o výhru bojovat až do posledních hodů, což se mu nakonec naštěstí povedlo. Takže před nástupem závěrečné čtveřice vedeme 6:2 ale jen o zanedbatelných 8 kuželek. Dovést utkání do vítězného bylo úkolem pro Petry Miláčka a Zemana. Prvně jmenovaný po slabším úvodu předvedl vynikající druhou půlku a slušně hrajícího soupeře jasně přehrál. Zemík se v posledních utkáních herně trápí a nejinak tomu bylo bohužel i tentokrát. Jeho soupeř na tom ale nebyl o mnoho lépe, takže Petr sice prohrává, ale "jen" o 9 kuželek, což nám v celkovém účtování stačí na k zisku dvou bodů za výhru v poměru 12:4 o 27 kuželek.
Utkání mělo mimořádně povedenou diváckou kulisu a za neustálého fandění obou táborů se nám podařilo vydřít velmi důležitou výhru. Za týden ještě jedeme na půdu posledního celku soutěže do Hradce Králové. Tento celek v dosavadním průběhu soutěžního ročníku nezískal ještě ani bod, tak doufejme, že se sbíráním bodů nezačne příští týden.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.12.2016, 15:11 hod.

Chybějící výsledky

Delší dobu jsem stránky zanedbával, takže alespoň splním zpravodajskou povinnost a doplním chybějící výsledky našich družstev.

Áčko

Utkání v Nové Pace proti domácímu áčku nám na tamní těžké kuželně nevyšlo a utrpěli jsme prohru v poměru 14:2 o 125 kuželek. O týden později jsme na domácí kuželně přivítali celek KK Vysoké Mýto A. Ani toto utkání jsme nezvládli a prohráli v poměru 12:4 o 62 kuželek. Uplynul další týden a my jsem cestovali do Třebechovic pod Orebem k utkání s domácím áčkem. Třebechovická tvrz proti nájezdům hostí úspěšně odolává a nejinak tomu bylo i v našem případě. Prohráli jsme sice "jen" 10:6, ale propastným rozdílem 169 kuželek.

Béčko

Utkání v Červeném Kostelci proti domácímu céčku, které je lídrem celé soutěže bylo jednostrannou záležitostí a odjeli jsme s prohrou 14:2 o 167 kuželek. Spravit chuť jsme si chtěli v domácím utkání proti Jilemnici A, ale bohužel z vyrovnaného utkání jsme díky nepovedené koncovce odešli poraženi v poměru 11:5 o 30 kuželek. K poslednímu podzimnímu utkání jsme cestovali do Vrchlabí a ze souboje s domácím éčkem jsme si přivezli další porážku v poměru 14:2 o 80 kuželek.

Dorost

Dorostenecké družstvo mělo v podzimní části soutěžního ročníku na programu již jen jedno ligové utkání a sice na kuželně v Rychnově nad Kněžnou. Domácí celek byl v tomto utkání jednoznačně lepší a tak si naše družstvo odvezlo porážku v poměru 3:1 o propastných 181 kuželek.

Sadská

Utkání na neoblíbené kuželně v Praze Bráníku tentokrát Sadské vyšlo. Domácí Konstruktivu porazila v poměru 6:2 o 152 kuželek. V dalším týdnu čekalo hráče Sadské domácí utkání proti Sokolu Kolín. S beznadějně posledním celkem soutěže si Sadská poradila a s přehledem zvítězila v poměru 6:2 o 104 kuželek.

Přidáno: 03.12.2016, 14:12 hod.

Dorost další body nepřidal

V neděli bojovalo naše dorostenecké družstvo o další body v rámci 1. KLD na kuželně ve Vysokém Mýtě proti domácímu výběru.

Ani jednomu z našich hráčů se na vysokomýtské kuželně příliš nedařilo, snad jen výkon Tomáše Sukdoláka lze nazvat alespoň trochu konkurenceschopným. Tento výkon nakonec znamenal alespoň kosmetickou úpravu výsledku a odvrácení kanára. Naše družstvo si tak po slabším výkonu odváží domů porážku v poměru 3:1 o 85 kuželek.

Přidáno: 09.11.2016, 22:54 hod.

Sadská v pohledném a dramatickém utkání přehrála Duchcov

V sobotu hostili hráči Sadské na přeloučské kuželně celek TJ Sokol Duchcov.

V úvodu Aleš Košnar po nepovedené druhé polovině duelu se soupeřem sice prohrál o 7 kuželek, ale získal 2,5 setu a tak první bod přece jen putoval k domácím. Honza Renka předváděl výbornou hru, na každé dráze vždy něco přidal a jen těsně zaostal po šestistovkou. Soupeře ale přehrál 4:0 na sety a tak bylo na světě vedení 2:0 o 15 klacků. V prostřední části utkání se zejména v dorážce trochu trápil Martin Schejbal a soupeř toho dokázal dokonale využít. Tonda Svoboda ale svého soupeře nakonec přetlačil a do závěru se šlo za stavu 3:1 pro Sadskou, ale při vedení hostí o 8 kuželek. Práce pro osvědčené dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Tomáš se v utkání malinko trápil a tak nakonec bod bral dobře hrající soupeř. Venda ale konečně předvedl povedený výkon a slabě hrajícího soupeře jasně přehrál, což v konečném účtování znamenalo výhru Sadské v poměru 6:2 o 39 kuželek.

Přidáno: 09.11.2016, 22:47 hod.

Áčko po výborném výkonu zvítězilo, béčko také bodovalo

V pátek přivítalo naše áčko doma celek KK Zalabák Smiřice a následně se béčko utkalo s celkem TJ České Meziříčí B.

Na úvod jsme proti hostům ze Smiřic vyslali dvojice Pavel Klička a Honza Jakube. V obou případech to byla vcelku pěkná podívaná a oběma duelům nechyběla dramatičnost. Pavel po dobře rozehraném úvodu postupně "uvadal" a soupeř nakonec zlepšenou hrou vybojoval výhru. Honza se se soupeřem přetahoval doslova o každý klacek a o své výhře o jedinou kuželku rozhodl až předposledním hodem (tím posledním prohodil). Po úvodu tedy 2:2 a 10 klacků pro hosty. Dobře odehrát prostřední pasáž utkání bylo úkolem pro Karla Janovského a Petra Zemana. Oba dva se svého úkolu zhostili dobře. Karel předvedl vynikající výkon (nakonec nejlepší v celém utkání) a soupeře poměrně s přehledem přehrál. Petr bojoval o každou kuželku, ale nakonec byl o 5 lepší soupeř. Takže 4:4 a +19 pro naše barvy. Za tohoto stavu nastupovalo tradiční dvojice dotahováků - Karel Lang a Petr Miláček. Karel předváděl slušnou hru, ale šedesátým hodem se zranil a na plac musel nečekaně Dušan Kasa. Ten zvládl svou roli na výbornou a po pěkném výkonu soupeře přehrál. Petr předvedl povedený výkon a i když v poločase trochu ztrácel, nakonec se radoval z jasné výhry. Takže nakonec si z tohoto dramatického utkání odnášíme po výborném výkonu celého družstva dva body za výhru v poměru 12:4 o 72 kuželek.

Béčko vyrukovalo na soupeře s dvojící Libor Elis a Tomáš Sukdolák. Libor předvedl povedený výkon a se slabě hrající dvojicí střídajících soupeřů neměl nejmenší problém. Tomáš předváděl výbornou hru, ale soupeř mu nedal nic zadarmo. V závěru byl ale Tomáš přece jen o chloupek lepší a tak se naše družstvo ujalo jasného vedení. Ještě vylepšit pozici našeho celku bylo úkolem pro Pepu Suchomela a Míru Skalu. Oba naši hráči zahráli výborně jednu půlku a tu druhou výrazně pokazili. Ani jeden z nich ale neměl se soupeřem potíže a naše družstvo tak před závěrem vedlo 8:0 o 159 kuželek. Dotahováci Petr Hanuš a Jarda Havlas určitě nepředvedli povedené výkony a dobře hrajícím soupeřům tak dovolili zkorigovat výsledek. I před nepovedený závěr ale naše družstvo vítězí o 100 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 09.11.2016, 22:36 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |