Aktuální informace z dění v oddíle

Medailové žně na Mistrovstvích Pardubického kraje

Druhý lednový víkend roku 2016 byl v našem kraji vyhrazen pro krajská mistrovství jednotlivců v kategoriích muži, ženy, seniorky, žáci, žákyně dorost. A přinesl našemu oddílu až nečekané množství medailových pozic.

V sobotu hostila naše kuželna kategorii mužů, ve které jsme měli trojnásobné zastoupení. Petr Hanuš se umístil na 23. příčce, Honza Jakube na výborném šestém místě a Petr Miláček vybojoval nakonec bronzovou medaili, když od stříbra jej dělily pouhé dvě kuželky. Poslední dva jmenovaní se nominovali do semifinále MČR, které se bude hrát třetí únorový víkend na čtyřdráze ve Vrchlabí.

V sobotu nás ještě na kuželně v České Třebové reprezentovala v kategorii seniorek Lída Skutilová, která si nakonec domů přivezla stříbrnou medaili a kvalifikovala se na Mistrovství ČR, které se koná na přelomu dubna a května v Poděbradech.

V neděli jsme na naší kuželně nejprve přivítali hráče a hráčky nejmladší, tedy žákovské kategorie a našim želízkům v ohni se vedlo skutečně skvěle. Jonáš Novotný se stal mistrem Pardubického kraje mezi chlapci a stejného úspěchu dosáhla mezi děvčaty Sabina Slámová. Oba se přímo kvalifikovali na Mistrovství ČR, které proběhne v dubnu v Kutné Hoře (chlapci) a v Ivančicích (děvčata).

Odpoledne pak patřila naše kuželna dorostencům. V této kategorii nás reprezentovala bratrská dvojice David a Tomáš Sukdolákovi. Oba naši hráči se nakonec vešli na stupně vítězů. Starší Tomáš obsadil jen díky horší dorážce třetí příčku za českotřebovským Honzou Kmoníčkem a David se stal Mistrem Pardubického kraje s právem přímého postupu na MČR, které se bude hrát ve Vrchlabí.

Kompletní výsledky kategorií hraných na naší kuželně naleznete v článku níže, výsledky všech kategorií pak na webu PKKS.

Přidáno: 14.01.2016, 20:49 hod.

Konečné výsledky MPK - Přelouč, 9. a 10. ledna 2016

Konečné výsledky Mistrovství PK kategorie mužů si můžete prohlédnout zde.

Konečné výsledky žactva jsou k dispozici zde.

Konečné výsledky dorosteneckých kategorií jsou k dispozici zde

Přidáno: 10.01.2016, 19:51 hod.

Krajské přebory jednotlivců 2016

Ani jsme si ještě pořádně nezvykli psát na konci letopočtu šestku a už jsou tu krajské přebory jednotlivců. O druhém lednovém víkendu se na naší kuželně utkají o tituly mistrů kraje muži, žactvo a dorost. Na kuželně v České Třebové pak budou bojovat ženy a seniorky.

Z výše uvedených kategorií neobsadí náš oddíl pouze kategorii žen. A kdo nás tedy bude reprezentovat v ostatních kategoriích?
V kategorii mužů oddíl nominoval trojici Petr Hanuš, Jan Jakube a Petr Miláček. Tato kategorie se bude hrát v sobotu se začátkem cca v 8:30 hod.. V neděli se představí v kategorii žactva Adéla Mrkvičková, Sabina Slámová a Jonáš Novotný, v dorostenecké kategorii pak Jan Juříček a bratrská dvojice Tomáš a David Sukdolákovi. Žactvo by mělo zahajovat v neděli v půl desáté, dorost dle předešlé kategorie přibližně okolo jedné.
V kategorii seniorek nás bude v sobotu v České Třebové reprezentovat Lída Skutilová.

Neváhejte navštívit naši kuželnu a povzbudit naše hráče v bojích o tituly Mistrů Pardubického kraje a také o postupová místa na MČR (v případě mužů na semifinále MČR).

Přidáno: 04.01.2016, 14:05 hod.

Vánoční koulení

Tradiční zakončení podzimní části ročníku a rozloučení se starým rokem proběhne na kuželně v neděli 20.12. již od 15 hodin. Zváni jsou všichni členové oddílu případně i v doprovodu rodinných příslušníků.

Oddíl zajistí jako již tradičně něco málo k snědku, pití si hradí každý sám. Na úvod si dáme takový malý turnájek, zatím bohužel nemohu sloužit tím, jaká to bude disciplína. To se všichni dozvíme asi až na místě. Potom bude následovat volná zábava a přijde řada asi na nějaké ty pyramidy, rakvičky, manželskou či válečnou. No však to všichni znáte. Takže v neděli jste všichni očekáváni.

Přidáno: 14.12.2015, 20:56 hod.

Sadská s plným bodovým ziskem, Pardubice bohužel s prázdnou

Poslední ligové utkání podzimu sehrálo družstvo Sadské na kuželně v Českém Krumlově, která je domovem celku Vltavan Loučovice. Tesla Pardubice bojovala o body v Praze na Žižkově.

Kuželna v Českém Krumlově patří k těm málo padavým a tak se pro nezúčastněného člověka toto utkání hodnotí těžko, ale pokusím se o to. Do úvodu nastoupil Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Oba podle mého názoru předvedli solidní výkony a poslali své družstvo do vedení 2:0 o 42 kuželek. Prostřední pasáž obstaral Martin Schejbal s Vaškem Peškem. Matesův výkon bych i přes pověst krumlovské kuželny označil za slabší. Souboj se soupeřem to byl ale vyrovnaný a i když Mates nakonec o kuželku prohrál, bere bod za výhru 3:1 na dráhy. Vašek sehrál svůj part solidně a proti nejslabšímu hráči utkání bral v pohodě bodík. Po dvou třetinách utkání tedy vedení Sadské o 4:0 o 102 kuželek. Příjemný náskok pro spolehlivé dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Tomáš po druhé za sebou vyfasoval nejlepšího hráče utkání a jeho řekněme lehce podprůměrný výkony na bod nestačil. Vašek předvedl podobnou hru jako Tomáš, v jeho případě ale soupeř nekladl odpor, takže Sadská odjíždí z nejméně padavé kuželny v soutěži s výhrou v poměru 7:1 o 101 kuželek.

Za Pardubice naskočil do úvodu Víťa Veselý s Jirkou Sedlákem. Víťa nezačal ideálně a i když ve druhé půlce výrazně stahoval, na bod to bohužel nestačilo. Jirka předvedl vynikající výkon, na který se domácí hráč díval jen z velké dálky. 1:1 a +41 pro Pardubice. Prostřední část utkání a Martin Hubáček v dvojici s Milanem Vaňkem. Martin nehrál vůbec dobře a v poločase jej nahradil Michal Šic. Ten hrál bohužel ještě hůře a výborně hrající soupeř toho dokonale využil k překlonění vývoje zápasu. Milan sice po povedeném výkonu získal další bodík, ale při stavu 2:2 již vedlo domácí družstvo o 55 kuželek. V rolích dotahováků se představil netradičně Béda Šiška a vcelku tradičně Michal Talacko. Béďa předvedl spíše slabší výkon a slušně hrající soupeř mu nepustil ani dráhu. Michal v těsné koncovce nakonec po solidním výkonu prohrává o pouhé 2 kuželky a tím pečetí prohru Pardubic v poměru 6:2 o 93 kuželek.

Přidáno: 14.12.2015, 20:47 hod.

Béčko v derby úspěšné, zápas céčka odložen

V posledním podzimním utkání přivítalo naše béčko na domácí kuželně celek TJ Tesla Pardubice D. Zápas céčka byl na žádost hostí odložen na 7. ledna.

Béčko zahájilo okresní derby s dvojicí Míra Skala a Lída Skutilová. Míra se na úvodní dráze lehoučce trápil, problémem byla zejména otvírka. Po změně drah jsem ho ale opět začali poznávat a po pěkném výkonu soupeřku jasně přehrál. Lída začala docela dobře. V polovině první dorážky přišel ale jeden velice nepovedený hod a ten z mého pohledu Lídu rozhodil na celý zbytek duelu, který nakonec jasně prohrála. V polovině utkání tedy 2:2 a +20 kuželek pro naše družstvo. Do druhé poloviny utkání nastoupil Pepa Suchomel společně s Petrem Skutilem. Pepa se trochu pomaleji rozjížděl, aby pak výborným závěrem udolal dobře hrajícího soupeře. Petr nehrál vůbec dobře, ale díky velké "pomoci" od soupeřky nakonec i tak bral body, takže naše družstvo zakončilo podzimní účinkování výhrou v poměru 10:2 o 43 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.12.2015, 20:20 hod.

Áčko zakončilo podzim prohrou

Poslední utkání podzimu, které bylo ovšem podle rozlosování předehrávkou prvního jarního kola, sehrálo naše áčko na nedaleké čtyřdráze v Hradci Králové, kde se utkalo s domácím áčkem.

Na úvod jsem do boje vyslali oba Petry - Miláčka a Zemana. Oba naši hráči předvedli vcelku povedené výkony a využili slabších výkonů domácích borců k tomu, aby poslali náš celek do nečekaného vedení 4:0 o 53 kuželek. Boje v prostřední části utkání obstaral Pavel Klička a s ním Karel Janovský. Pavel se v tomto zápase spíše trápil, soupeř na něho vletěl skvělou úvodní drahou, po změně drah se sice stal Pavlovi vyrovnaným soupeřem, ale náskok z první dráhy rozhodl. Karel podal slušný výkon a v souboji s o několik generací mladším soupeřem si připsal výhru. Před závěrem tak naše družstvo drželo zajímavý výsledek - vedení 6:2 o 19 klacků. Do role dotahováků byl tentokrát pasován Honza Jakube společně s Karlem Langem. Honza předvedl výborný výkon a po poločase to vypadalo, že soupeře přehraje. Ten ovšem po změně drah předvedl skvělé plné (168), dostal se do vedení a vyrovnaná dorážka na tom již nic nezměnila. Na vedlejších drahách bylo vidět Karlovo velké trápení a naopak soupeřova skvělá hra, což nakonec rozhodlo o naší celkové prohře o 98 kuželek v poměru 10:6.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.12.2015, 20:06 hod.

Členská schůze

Dnes tj. ve středu 9.12.2015 od 17:00 hod. proběhne na kuželně členská schůze. Účast všech členů žádoucí!

Program: vyhodnocení podzimní části a debata o soupiskách pro jarní část soutěží, akce do konce roku, krajské přebory jednotlivců, vánoční koulení, org. záležitosti...

Přidáno: 09.12.2015, 10:22 hod.

Překvapivá výhra v odvetě poháru, postup ale slaví soupeř

V pondělí jsme se rozjeli do Kamenice nad Lipou, abychom na tamní dvoudráhové kuželně odehráli odvetné utkání Poháru ČKA proti domácímu áčku. V úvodním domácím utkání jsme prohráli jasně 5:1 a získali jsme pouhé 4 setové body, takže náš postup by byl spíše zázrakem. Chtěli jsme se ale se soutěží rozloučit důstojně a to se myslím nakonec podařilo.

Do úvodního souboje nastoupil Petr Miláček, který na soupeře vletěl hned od začátku a až na poslední dráze mu povolil mírnou korekci výsledku a výborným výkonem tak poslal naše družstvo do vedení (577:541). Jako druhý šel do boje Pavel Klička, který díky vynikajícímu finiši soupeře ztrácí těsně úvodní dráhu. Na druhé dráze přišlo oboustranné trápení, ale na konci se opět radoval domácí hráč. Ten zvládl poslední dvě dráhy skvělým způsobem a nedal Pavlovi vůbec žádnou šanci. Pavel tak duel prohrává 526:569 a v tuto chvíli je rozhodnuto o postupu domácích, protože získali potřebný bod a ze dvou duelů již více setových bodů, než my za celé úvodní domácí utkání. Druhou polovinu utkání otevřel Petr Zeman. Ten zvládl solidně úvodní dráhu a šel do vedení. Po změně drah se mu tolik nedařilo a soupeř toho využil k otočení vývoje utkání. Na třetí dráze přišel naprostý kolaps domácího hráče, takže Petrovi si slabší výkon stačil na návrat do vedení. Poslední dráhu zvládl Petr výborně, zejména pak v dorážce a pečetil svoji výhru - 537:514. Jako poslední šel do boje Honza Jakube. Ten na soupeře doslova vletěl a drahou 162 mu výrazně srazil sebevědomí. Druhá dráha byla pro oba hráče pohromou, ale bod šel opět na naši stranu. Na třetí dráze se soupeř nadechl k obratu, ale po výměně drah přišel z jeho strany opět hluboký výdech a bylo rozhodnuto. Honza vítězí 508:481 a pečetí tak naši nečekanou ale zaslouženou výhru v poměru 5:1 (9:7) o 43 kuželek.
Bohužel jak jsem napsal již výše, tato výhra nám na postup bohužel nestačila, protože naše pozice z úvodního utkání byla mizerná. To ale nic nemění na tom, že opouštíme pohár se vztyčenou hlavou, když jsme dvojutkání s jedním z předních celků třetí ligy dovedli ke stavu 6:6 a prohráli jsme "jen" na pomocné kritérium, kterým je zisk setových bodů.

Na závěr bych rád dodal, že obě utkání byla sehrána ve výborné atmosféře v přátelském prostředí za což je potřeba všem aktérům a fanouškům obou týmů poděkovat.

Přidáno: 08.12.2015, 09:15 hod.

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

Sadská se v rámci 2. KLM představila v sobotu v pohraničí na domácí kuželně Lokomotivy České Velenice. Pardubice čekal v sobotu výlet do Rychnova nad Kněžnou.

Sadská ve Velenicích nezačala dobře a jen průměrné výkony Aleše Košnara a Martina Schejbala k bodům nevedly. Prostřední část patřila naopak bodově Sadské. Tonda Svoboda i Honza Renka nakonec své soupeře po boji přehráli a srovnali stav utkání na 2:2 při vedení domácích o 45 kuželek. V závěru ale bohužel výborně hrající Tomáš Bek narazil na nejlepšího hráče v dresu domácích a Vašek Schejbal předvedl jeden ze svých spíše zapomenutelných výkonů a Sadská tak z daleké cesty odjíždí z prázdnou - prohra 6:2 o 110 kuželek.

Družstvo Pardubic začalo utkání slušně kdy po solidních výkonech Víti Veselého a Milana Vaňka byl stav smírný a ještě 14 kuželek k dobru. Prostřední část utkání posadila do sedla domácí celek. Jirka Sedlák prohrál v těsné koncovce o 2 klacky a mizerně hrající Michal Šic věnoval bod slabě hrajícímu soupeři na stříbrném podnose. V závěru předvedl slabší výkon také Martin Hubáček. Michal Talacko zahrál sice výborně, ale narazil na stejně disponovaného soupeře a bohužel nakonec tahal za kratší konec. Tak se tedy zrodila prohra Pardubic v poměru 7:1 o 64 kuželek.

Přidáno: 07.12.2015, 13:51 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |