Aktuální informace z dění v oddíle

Tradiční předsezónní turnaje

I pro letošní rok připravil náš oddíl již pravidelné předsezónní turnaje pro registrované a neregistrované hráče - "O pohár Pardubického pivovaru a.s.".

Turnaj pro dvojice registrovaných hráčů na 2x120 hs bude probíhat v termínu 26.8. - 4.9.2016 a je jedním z kvalifikačních turnajů na MČR dvojic.

Turnaj dvojice neregistrovaných hráčů na 2x60 hs proběhne v termínu 6.9. - 11.9.2016. Podrobné propozice obou turnajů naleznete v přílohách níže.

Obsazenost turnajů si můžete orientačně zkontrolovat zde - registrovaní (26.8.-4.9.) a neregistrovaní (6.9.-11.9.).

Přílohy: Propozice - registrovaní 2x120 hs, Propozice - neregistrovaní 2x60 hs

Přidáno: 07.08.2016, 20:53 hod.

Jak to bude s družstvy v nové sezóně

Prázdniny se pomalu blíží a po nich je tu nová kuželkářská sezóna. A jaká družstva budou příští ročník k vidění na přeloučské kuželně a v jakých soutěžích?

Náš oddíl vyšle do bojů dvě družstva dospělých a jedno družstvo dorostu. Navíc bude přeloučská kuželna, tak jak tomu bylo i v minulých letech, azylem pro družstvo KK SDS Sadská.

Přeloučské áčko bude opět startovat ve VČ divizi - tedy nejvyšší soutěži v rámci VČ regionu. Jelikož nás pro další ročníky opustila dvojice hráčů, museli jsme přistoupit ke zrušení C družstva a dále již přihlásit pouze béčko, které ovšem nebude nastupovat v soutěži čtyřčlenných družstev, ale představí se ve VČS sk. A, kde hrají klasická šestičlenná družstva. Jelikož máme celkem nadějné dorostence, rozhodli jsme se pro letošek naše mládežnické družstvo přihlásit do 1. kuželkářské ligy dorostu. No a již zmiňované družstvo Sadské bude již tradičně bojovat ve 2. kuželkářské lize mužů - ve které skupině zatím není známo.

No a ještě něco málo k soupeřům našich družstev. Áčko bude bojovat s družstvy, ktera v loňském roce uhájila divizní příslušnost a také se čtyřmi nováčky, jimiž budou: z 3. ligy spadnuvší TJ Tesla Pardubice a Sokol Rybník a z přeboru postoupivší KK Zálabák Smiřice a TJ Nová Paka. Družstvo Třebechovic, které si vybojovalo postup do třetí ligy se rozhodlo setrvat v divizi a svoji pozici přepustilo družstvu SKK Jičín B.

Béčko bude po dlouhé době startovat v soutěži šestičlenných družstev a tak se v rámci této soutěže podívá 2x na kuželny ve Vrchlabí, Jilemnici a Dvoře Králové a vždy 1x pak do Červeného Kostelce, Českého Meziříčí a Rokytnice nad Jizerou.

Soupeře pro náš dorost ani pro družstvo Sadské v tuto chvíli neznám.

Přidáno: 21.06.2016, 14:33 hod.

Ve finále VČPM také naše družstvo

V tomto ročníku jsme měli zařazeno v soutěžích také jedno mládežnické družstvo, které startovalo ve Východočeském poháru mládeže.

Naše družstvo obsadilo po osmi turnajích základní části ve své skupině celkově čtvrtou příčku, která byla tou poslední postupovou do dvou finálových turnajů.
Ten první se odehrál 10. dubna v České Třebové a naše družstvo v něm skončilo na 6. příčce, když na čtvrtou příčku ztratilo pouhou kuželku. Druhý a závěrečný turnaj se odehrál 17. dubna v Náchodě a náš celek si své umístění z prvního finálového turnaje ještě o příčku vylepšil. V celkovém pořadí tohoto ročníku pak naše družstvo obsadilo se ziskem 8 bodů konečné šesté místo.

Závěrečný zpravodaj soutěže naleznete zde.

Přidáno: 18.04.2016, 17:34 hod.

Utkání o vše áčko nezvládlo, přesto se zachránilo

V posledním kole VČ divize čekal na hráče našeho áčka nelehký úkol. K jistotě záchrany bylo zapotřebí porazit na domácí půdě jednoho z adeptů na postup do ligy - celek SKK Jičín B.

Bohužel hned úvodní třetina utkání naznačila, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Slušně hrající Karel Janovský zejména díky výpadku ve druhé dorážce nestačil na výborně hrajícího soupeře. Na vedlejších drahách předváděl vcelku slabý výkon Petr Zeman a to nemohlo na hostujícího Pavla Loudu v žádném případě stačit. Pavel nakonec obsadil celkovou třetí příčku mezi jednotlivci v divizi a tento zápas ozdobil novým rekordem hostí na drahách 3-4, který má nyní hodnotu 493 poražených kuželek. V úvodní pasáži tedy opravdu studená sprcha a ztráta 115 kuželek. Bohužel ani druhá čtveřice nám nepřinesla nějaký ten bodový zisk a znamenala další navýšení ztráty. Pavel Klička hrál sice skvěle do plných, kdy soupeře jasně přehrával. Dorážka ale již byla o něčem jiném a další bodíky tak nabraly směr Jičín. Honza Jakube rozhodně nepředvedl výkon, na který by byl nějak hrdý a slabě hrajícímu soupeři výhru doslova daroval. Domácí dotahováci tak šli do boje za stavu 0:8 a se ztrátou 154 kuželek. Cíl byl tedy jasný - odvrátit kanára a alespoň trochu zmírnit porážku. Karel Lang a Petr Miláček předváděli povedenou hru, ale oba soupeři jim zdatně sekundovali. V obou případech se v závěru mohli radovat naši hráči, ale znamenalo to jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo tedy zakončilo sezónu domácí porážkou o 139 kuželek v poměru 12:4. Dlužno dodat, že hostující celek předváděl opravdu skvělou hru a právem se stal novým držitelem nejlepšího výkonu hostí na 6x100hs - 2754 poražených kuželek.

Naše družstvo získalo v tomto ročníku do tabulky 16 bodů, stejně jako poslední Náchod a předposlední Dvůr Králové. O dvou sestupujících tak rozhodlo celkové skóre, která mělo naše družstvo z této trojice nejlepší. Končíme tedy na 12. příčce v soutěži a v příštím ročníku dostaneme prostor na reparát.

Přidáno: 18.04.2016, 17:01 hod.

Domácí derby rozhodla jedna kuželka

Poslední kolo soutěže svedlo proti sobě obě naše rezervní družstva. A pro oba naše celky bylo toto prestižní utkání velmi důležité jelikož vítěz tohoto duelu se v konečném účtování celé soutěže umístí lépe.

Do úvodních bojů vyslalo "domácí" béčko manžele Petra a Lídu Skutilovi a "hostující" céčko kontrovalo dvojicí Libor Elis a Vendelín Škuta. Petr předvedl povedený výkon a slušně hrajícímu Liborovi nedal příliš šancí. Lída měla svoji pozici o dost lehčí. Sice se jí nedařilo tolik jako Petrovi, ale Venda hrál doslova mizerně a ani střídající David Sukdolák nedokázal Lídu výrazněji potrápit. V polovině utkání tedy jasné vedení béčka o 66 kuželek v poměru 4:0. Dohrát utkání šel za béčko Pepa Suchomel s Jardou Havlasem a pokusit se o zvrat bylo na bedrech dvojice Petr Hanuš a Tomáš Sukdolák. Oba duely byly jasnou záležitostí výborně hrajících hráčů céčka, kteří pomalu ale jistě ukrajovali z náskoku béčka a podařilo se jim stáhnout vše. Jenže jediný Pepa Suchomel měl v tu chvíli k dispozici ještě jeden hod. Sice na jedinou kuželku, ale ta byla právě rozhodující. Pepa udržel nervy na uzdě a "nejdůležitějším hodem sezóny" neomylně trefil a pečetil tak nejtěsnější výhru béčka o jedinou kuželku v poměru 8:4. Tento výsledek znamená, že béčko v konečném účtování soutěže obsadilo se ziskem 13 bodů pátou příčku, céčko pak se ziskem 10 bodů skončilo na příčce sedmé.

Přidáno: 18.04.2016, 16:32 hod.

Smolný večer pro naše áčko

V pátek zajíždělo naše áčko na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek figuruje dvě kola před koncem na druhé příčce tabulky a dělá si zálusk na postup, zatímco náš celek bojuje o holé přežití v soutěži. Karty byly tedy před utkáním rozdány jasně, průběh utkání byl ale poněkud nepředvídaný.

Do úvodních bojů jsme vyslali Petra Miláčka společně s dorostencem Davidem Sukdolákem. Petr nezačal v úvodních hodech příliš dobře. S přibývajícím časem se ale zlepšoval a i přes již v podstatě tradiční a dlouhotrvající zdravotní indispozici předvedl vynikají výkon. Nakonec sice neúspěšně atakoval pětistovku, ale dobře hrajícího soupeře jasně přehrál. David předvedl určitě na svůj věk a zkušenosti s divizí velice povedený výkon a jen díky většímu množství újezdů nakonec prohrál o pouhou kuželku. Do druhé třetiny utkání jsme vyslali Honzu Jakube a Pavla Kličku. Honza letos patří určitě k oporám našeho družstva, což potvrdil i v tomto utkání a po pěkném výkonu nakonec přinesl do naší šatny bodík za remízu. Pavel svůj duel skvěle rozehrál, aby pak proti vystřídavšímu soupeři začal ztrácet a o výsledek se klepal až do posledních hodů. Nakonec ale přece jen "utrpěl" vítězství a do závěru se šlo za našeho nečekaného vedení v poměru 5:3 o 44 klacků. Udržet tento náskok bylo na dvojici Karel Lang a Petr Zeman. Tentokrát se nejprve začnu věnovat drahám 3-4. Petr těsně vyhrává první plné, aby následnou mizernou dorážkou (45 a 8 újezdů!) posadil soupeře do sedla. Ve druhé polovině sice Petr výrazně přidal, zatímco soupeř polevil a bylo z toho ještě drama. Bohužel se šťastnějším koncem pro domácí (o 5 kuželek). Karel nezačal nijak slavně, ale jeho soupeř na tom byl podobně. Domácí celek sáhl ještě před půlkou ke střídání což se nakonec ukázalo jako klíčové. Karel sice vyhrál první půlku těsně o dva klacky, ale v té druhé již tahal za výrazně kratší konec. Jeho soupeř předvedl skvělých 254 a na to Karel neměl adekvátní odpověď. I tak byl ale Karel tím, kdo měl v rukou osud celého utkání. Zatímco všichni hráči již měli dohráno, Karla čekal poslední hod do plných. Matematika hovořila jasně - 6 a více naše výhra, 5 a méně naše prohra (remíza již v tuto chvíli možná nebyla). Karel posílá poslední kouli v utkání a ta poráží (jak již to tak posledním hodem bývá) tři kuželky, což v konečném účtování znamená naši těsnou prohru o 2 kuželky v poměru 11:5. Domácí celek v tomto utkání převedl jeden ze svých slabších výkonů, ale štěstíčko se nakonec přiklonilo přece jen na jejich stranu. Případná naše výhra by nám zřejmě s předstihem zajistila záchranu v soutěži. Takhle je před námi nutnost, porazit v posledním utkání na domácí půdě jednoho z adeptů na postup - celek Jičín B. Pokud se nám to nepodaří, budeme se velmi pravděpodobně s divizí loučit.

Teď navíc koukám na výsledky našich konkurentů v boji o záchranu. To že vyhrál Dvůr Králové v Hořicích mě osobně až tolik nepřekvapilo, ale výhra Vrchlabí na půdě lídra tabulky v Třebechovicích!? To je teda mazec. To je asi jako kdyby naše fotbalová reprezentace porazila v rámci MS Brazílii na stadionu Maracaná.

Přidáno: 08.04.2016, 22:53 hod.

Céčko doma nebodovalo

Céčko přivítalo v předposledním letošním utkání na domácí kuželně celek Solnice B.

Do úvodní poloviny naskočila dvojice Libor Elis a Vendelín Škuta. Libor ke zpackané úvodní dráze přidal sice povedenou druhou, ale na rozjetého soupeře to bohužel nestačilo. Venda předvedl ve všech směrech povedený výkon (snad jen těch prohozů mohlo být méně) a dobře hrajícího soupeře nakonec díky výrazně lepší dorážce udolal. V poločase tedy stav 2:2 při vedení hostí o 19 kuželek. Úkol otočit utkání zbyl na dvojici Petr Hanuš a Tomáš Sukdolák. Petr nakonec po slušném výkone vzešel z vyrovnaného souboje jako vítěz. Tomášovi se bohužel totéž nepodařilo a tak utkání skončilo prohrou našeho družstva v poměru 4:8 o 19 kuželek.

Přidáno: 08.04.2016, 22:31 hod.

Béčko přivezlo body ze Svitav

V předposledním kole se naše béčko představilo na kuželně ve Svitavách, kde se utkalo s domácím céčkem.

Úvod obstaral Jarda Havlas, jehož výkon sice asi nelze označit jako úplně povedený, ale důležitý byl výsledek. Jarda využil slabší hry soupeře a vybojoval pro náš celek vedení o 12 klacků. Lída Skutilová předvedla povedený výkon zejména v dorážkové, ale v těsné koncovce se nakonec radoval z výhry o pět kuželek soupeř. Další pět kuželek ztratil po nepříliš povedeném výkonu Petr Skutil a do závěru se tedy šlo za stavu 4:2 pro domácí a při našem vedení o dva klacky (to se přece nedá prohrát :-)). Pepa Suchomel sice v závěru také nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale soupeř mu jeho roli výrazně usnadnil a Pepa zvítězil o 12 kuželek, čímž pečetil naši výhru celkově o 14 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 08.04.2016, 22:25 hod.

Výsledky uplynulých dvou kol

Se zpožděním alespoň ve zkratce výsledky 12. a 13. týdne:

Áčko nejprve po pěkném výkonu poráží na domácí kuželně celek Červeného Kostelce jasně 14:2 o 153 kuželek, aby týden na to ztratilo oba body na kuželně ve Vrchlabí, kde ve stejném bodovém poměru podlehlo domácímu béčku o 104 kuželek. Tato prohra znamená výrazné komplikace na cestě za záchranou v soutěži.

Béčko uhrálo domácí výhru proti lídru tabulky celku Svitavy B - 8:4 o 42 kuželek. Bohužel výhru na suverénem soutěže hned o týden později degradovala domácí prohra s celkem Vysokého Mýta C v poměru 2:10 o 77 kuželek.

Céčko si poradilo na domácí dráze na body vcelku jasně 10:2 s druhým týmem soutěže - Náchodem D. Utkání jako takové ale až tak jasné nebylo, protože ve prospěch našeho celku nakonec hovořily pouhé 3 kuželky. O týden později se céčko nedokázalo poprat s nástrahami kuželny v Josefově, kde prohrálo s domácím béčkem v poměru 10:2 o 104 kuželek.

Sadská si nejprve v domácí dohrávce poradila bez nejmenších potíží s celkem Bohušovic v poměru 7:1 o 271 kuželek, aby pak o týden později ztratila šance na postup do vyšší soutěže prohrou v Duchcově v poměru 2:6 o 39 kuželek.

Pardubice čekalo utkání s lídrem tabulky z Kosmonos. Slušně rozehrané utkání nakonec skočilo prohrou Pardubic v poměru 2:6 o pouhých 22 kuželek a odsunulo naděje na záchranu soutěže spíše již jen do oblasti teorie.

Přidáno: 08.04.2016, 22:07 hod.

Bodové zisky uplynulých dvou kol: Áčko a béčko 2 body, céčko 0 bodů, Sadská 1 bod a Pardubice bez bodu

Níže jsou ve zkratce popsány výsledky našich družstev v minulých dvou kolech (od 11. do 20.3.)

Áčko se utkalo doma s Náchodem B a v následujícím týdnu se v předehrávce představilo na kuželně ve Vysokém Mýtě. Domácí utkání proti Náchodu bylo jasnou záležitostí našeho celku, který po povedeném výkonu získal důležité dva body do tabulky za výhru v poměru 14:2 a snížil tak bodový odstup na celek před sebou, kterým je právě Náchod. V následující předehrávce už to tak slavné nebylo. Domácí Vysoké Mýto doma prohrává jen v mimořádných případech a ten se nekonal. Náš celek podal slabý výkon, který neomlouvají ani poměry na vysokomýtské kuželně a zaslouženě prohrál v poměru 14:2.

Béčko předvedlo v domácím utkání proti celku Svitavy C docela povedený výkon, ale na skvělou hru hostí to bylo málo a tak se zrodila prohra v poměru 8:4 o 38 kuželek. O týden později bylo naše béčko v roli hostí, ale na domácí kuželně, kde nastoupilo v derby utkání proti našemu céčku. Béčko v tomto utkání jasně dominovalo a zvítězilo v poměru 10:2 o 74 kuželek.

Céčko se nejprve představilo na kuželně v Solnici, kde bojovalo proti domácímu béčku. V nervy drásající koncovce nakonec bylo šťastnější domácí družstvo, které zvítězilo těsně o 7 kuželek v poměru 8:4. Jak jsme psal výše, o týden později se konalo domácí derby Přelouč C x B a úspěšnější byl "hostující celek".

Sadská přivítala nejprve doma celek Tábora, proti kterému ovšem předvedla slabý výkon, čehož dobře hrající hosté dokázali dokonale využít a připravit tak Sadské další domácí porážku, tentokrát v poměru 6:2 o 95 kuželek. Následující kolo pak zaválo hráče Sadské do Liberce. V utkání s domácím Dynamem to dlouho vypadalo na plný bodový zisk pro Sadskou, poslední hody ale rozhodly o dělbě bodů za remízu 4:4.

Pardubická Tesla po nečekaném bodovém zisku na půdě Tehovce přivítala také sestupem ohroženou Rokytnici nad Jizerou. Hostující celek byl v tomto utkání jasně lepší ve všech herních činnostech a připravil tak domácím porážku v poměru 7:1 o 122 kuželek. V dalším kole cestovali hráči Pardubic do České Lípy a i když to nakonec tak z celkové výsledku nevypadá, z pozice outsidera sahali minimálně po bodu. Bohužel nakonec odjíždějí s porážkou v poměru 6:2 o 21 kuželek.

Přidáno: 25.03.2016, 06:52 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |