Aktuální informace z dění v oddíle

Ani fantastický výkon Mirka Skaly béčku nepomohl, áčko jede také s prázdnou

V pátek zavítala obě naše družstva na čtyřdráhu do Vrchlabí. Tentokrát se přestavila v opačném gardu, než je tomu zvykem v domácích utkáních. Nejprve tedy bojovalo o své body béčko, které se utkalo s domácím déčkem a následně pak naše áčko vyzvalo domácí béčko.

Do úvodních bojů na padavé vrchlabské kuželně nastoupil za béčko Libor Elis společně s Jardou Havlasem. Oba naši hráči předvedli velmi podobné výkony a řekl bych, že vzhledem k padavosti kuželny nebili spokojeni. Jejich soupeři hráli o poznání lépe a tak hned od úvodu naše družstvo prohrávalo. V prostřední části nastoupil Pepa Suchomel s Mírou Skalou. Pepa předvedl solidní hru, v závěru na soupeře zle dotíral, ale ten odolal. Na vedlejších drahách se odehrával koncert, jehož hlavním postavou byl Mirek Skala. Od samého začátku hrál skvěle a v poločase se počítadlo jeho výkonu zastavilo na čísle 289. Při pohledu na jeho hru bylo jasné, že budeme svědky opravdu skvělého výkonu. Míra zahrál perfektně i druhou dráhu a celá kuželna mohla aplaudovat jeho výkonu 551 poražených kuželek. Soupeři nadělil více jak 100 a poslal tak naše družstvo do nepatrného vedení. Závěr zápasu byl na bedrech dvojice Petr Hanuš a Radim Pyták. Oba naši hráči se své role zhostili slušně, ale na výborně hrající domácí borce to bohužel nestačilo, takže naše družstvo nakonec odjíždí s porážkou v poměru 14:2 o 45 kuželek.

Bezprostředně po tomto utkání šlo do boje áčko, které jako první vyslalo na plac Petra Miláčka s Pavlem Kličkou. Petr v úvodu nehrál podle svých představ, ale s postupujícím časem svůj výkon stupňoval a nakonec po pěkném výkonu svého soupeře celkem pohodlně přehrál. Pavel k pěkným plným přidal na vrchlabské poměry trochu slabší dorážku, ale jeho soupeř na tom byl podobně a tak body z tohoto duelu bral nakonec náš hráč. Takže na úvod nejlepší možný scénář – vedení 4:0 o 47 kuželek. Přiživit naši naději na bodový zisk bylo úkolem pro Karla Langa a Honzu Jakubeho. Karel vstoupil do utkání skvělé. Jenže plné 170 nejsou ve Vrchlabí zárukou získání nějakého náskoku. Soupeř totiž hodil ještě lepších 179. Dorážka byla o něco lepší u Karla a točilo se 241:240 pro domácího hráče. Po změně drah opět domácí hráč zaútočil v plných a i když dorážku měl opět o něco lepší Karel, body bral nakonec soupeř. I na vedlejších drahách to ještě v poločase vypadalo dobře. Honza si na druhou dráhu přinesl těsné vedení. V plných byl opět o chlup lepší a před dorážkou měl k dobru 8 klacků. Jenže soupeř předvedl fantastickou dorážku (117), jeho součet na dráze se zastavil na čísle 273 a obrat byl dokonán. Takže za prakticky vyrovnaného stavu šel do boje Petr Zeman s Dušanem Kasou. Petr předvedl co se týká čísla výborný výkon – 484 poražených kuželek. Jenže na tomhle výborném výkonu je jedna velká kaňka. Je v něm skryto celých 10 újezdů, takže je zcela nepochybné proč prohrál s jen jednou chybujícím soupeřem o 13 kuželek. Na vedlejších drahách se Dušanovi hra vůbec nedařila, jenže na střídání nikdo nebyl, takže jsme ho tam museli nechat „vytrápit“. Takže po vcelku slibném startu do utkání se nakonec zrodila naše prohra o 130 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 16.10.2016, 22:19 hod.

Dorost získal svůj první ligový bod

V neděli se na domácí kuželně představilo také naše dorostenecké družstvo, které v rámci 1. kuželkářské ligy dorostu přivítalo rezervu Náchoda.

Do úvodních bojů vyslal vedoucí družstva Míra Skala dvojici David Sukdolák a Jonáš Novotný. David začal výborně a první dráhu získal pro sebe. Ta druhá byla o něco slabší a tak ji pro sebe o pár kuželek získal soupeř. Ten ale na třetí dráze herně doslova zkolaboval a věnoval Davidovi rozhodující náskok. Poslední dráha šla opět těsně k hostům, ale první bodík putoval do domácí šatny. Jonáš se po solidní první dráze již jen trápil a na druhou polovinu utkání přepustil své místo Sabině Slámové. Ta ale bohužel hrála podle podobného scénáře jako Jonáš a skvěle hrající soupeřka toho dokonale využila a zajistila svému celku vysoké vedení na kuželky – při bodové plichtě 1:1 vedli hosté z Náchoda o 92 kuželek. Role dotahováka „zbyla“ na Tomáše Sukdoláka. Vzhledem k vysokému rozdílu se už hrálo v podstatě jen o remízu. Podmínkou ale bylo, že Tomáš svého soupeře přehraje. První dráhu po pěkném výkonu Tomáš získal pro sebe a vypadalo to dobře. Na druhé dráze předvedl soupeř ale výborné plné (101) a při vyrovnané dorážce tak druhou dráhu jasně získal pro sebe. Na třetí Tomáš vyhořel – jen 108 a hostující celek byl rázem ve výhodnější pozici – náskok 17 kuželek se zdál být vzhledem k vývoji dostatečným. Jenže Tomáš na poslední dráze zabral, nahrál výborných 150 a duel nakonec otočil o 5 kuželky ve svůj prospěch. Takže i přes celkovou prohru na kuželky o 87, si naše družstvo připisuje do tabulky soutěže svůj první ligový bod za remízu 2:2.

Přidáno: 10.10.2016, 20:39 hod.

Páteční bilance: Hladká výhra áčka i béčka a nový rekord kuželny na 100 hs

V pátek bylo na pořadu dne další dvojutkání našich družstev. Nejprve áčko přivítalo celek Jiskra Hylváty A a následně se pak béčko utkalo s béčkem Jilemnice.

Áčko mělo skvělý vstup do utkání. Pavel Klička předváděl neuvěřitelnou hru. Úvodní plné 167, k tomu 99 dorážky = skvělý poločas 266. Druhá polovina byla jen o malý chlup horší a zrodil se tak nový rekord kuželny na 100 hs, který má nyní hodnotu 517 poražených kuželek (a to si Pavel dovolil ještě 3 újezdy). Tento výkon samozřejmě znamenal zisk bodů a zajištění poměrně vysokého náskoku pro naše družstvo. Dušan Kasa navíc na vedlejších drahách předvedl povedený výkon a svého soupeře nakonec udolal. Vedení 4:0 o 97 kuželek bylo dobrým vkladem do utkání. V prostřední části se představil Karel Janovský s Petrem Zemanem. Karlovi se nedařilo a tak jej na jeho vlastní žádost po cca 20-ti hodech vystřídal Honza Jakube. Ten předvedl slušnou hru a trápícího se soupeře jasně přehrál. Petr hrál také vcelku slušně, ale výborně hrající soupeř byl nad jeho síly. I tak tu byl ale pro Karla Langa a Petra Miláčka až nečekaně vysoký náskok 119 kuželek při našem vedení 6:2. Karel po povedeném výkonu nakonec v těsné koncovce udolal nejlepšího hráče hostí o 2 klacky. Petr na úvodní dráze všem přítomným předvedl jak se kuželky hrát nemají a se svým výkonem by měl velké problémy i v nejnižší soutěži. Po změně drah sice již předvedl svůj standardní výkon, ale na své porážce již nic nezměnil. V součtu tedy naše družstvo vítězí v poměru 12:4 o 104 kuželek.

Jestli bylo utkání áčka až nečekaně jednoduchou záležitostí, pak utkání béčka lze označit jako procházku růžovou zahradou. Hostující hráči nedokázali ani v jednom případě pokořit hranici 400 poražených kuželek a to bylo na náš dobře hrající celek opravdu málo. Utkání začalo povedenými výkony Libora Elise a zejména pak dorostence Tomáše Sukdoláka. Na jejich snažení dobře navázal Pepa Suchomel spolu s opět výborným Mirkem Skalou. Závěr byl v podání našeho družstva nejslabší, když dvojice Radim Pyták a Jarda Havlas jen těsně pokořila čtyřstovku. Vzhledem k již výše vyřčenému to ale i jim oběma stačilo na bodový zisk, takže hosty na dalekou cestu domů vyprovázel kanár a naše družstvo si tak do tabulky připsalo další dva body za výhru 16:0 o neskutečných 362 kuželek.

Přidáno: 10.10.2016, 20:22 hod.

Sadská hladce přehrává Rychnov

V sobotu čekal na přeloučské kuželně hráče Sadské souboj s nováčkem soutěže – Rychnovem nad Kněžnou.

Úvodní zápasové bodíky šla dobývat dvojice Aleš Košnar a Venca Pešek. Aleš, jak se stalo letos již tradici, nebyl se svým výkonem nikterak spokojen, ale číslo z toho bylo slušné. Soupeř předvedl dorážku, která by nebyla žádným hitem ani ve stovkové disciplíně a tak Aleš i přes svoji zjevnou nespokojenost bral první bodík pro svoje družstvo. Vašek hrál od začátku až do konce se soupeřem vyrovnanou partii a o zisku bodu rozhodoval až Vaškův poslední hod. Ten se mu povedl a zajistil mu výhru o celé 3 kuželky. Start do utkání tedy dobrý – vedení 2:0 o 48 kuželek. V prostřední části naskočil Honza Renka společně s Tondou Svobodou. Honza nezačal vůbec dobře, ale soupeř mu první dráhu o jeden klacek věnoval. Na druhé dráze dostal Honza po soupeřově skvělém výkonu (175) výrazně naloženo a nevypadalo to dobře. Johan se ale nevzdal a zbylé dvě dráhy získal pro sebe, čímž zajistil svému družstvu bod, i když na kuželky prohrál o více jak 30. Tonda vstoupil do duelu skvěle. Na druhé dráze si trošku odfrkl a soupeři ji doslova daroval. Ve druhé polovině už byl ale opět jasně lepším hráčem a zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy stav 4:0 a vedení o 73 kuželek. No a na závěr kdo jiný, než Venca Schejbal a Tomáš Bek. Vašek vstoupil do utkání povedenou první drahou, ale bohužel to bylo v jeho podání vše a výborně hrající soupeř toho dokázal beze zbytku využít k zisku čestného bodíku. Tomáš totiž na vedlejších drahách i přes slabší rozjezd nedal soupeři sebemenší šanci a po skvělém výkonu jej jasně přehrál, když jako jediný hráč v utkání dokázal pokořit šestistovku a to o celých 11 klacků. V konečném účtování si tedy Sadská po pěkném výkonu připisuje první letošní domácí výhru v poměru 7:1 (16:8) o rovných 70 kuželek.

Přidáno: 03.10.2016, 15:09 hod.

Mizerný výkon áčka na body nestačil

V pátek zajíždělo naše áčko do Červeného Kostelce, kde se v boji o další divizní body utkalo s domácím béčkem.

Na tamní saduritové dvoudráze jsme jako prvního vyslali do boje Petra Zemana, který nezačal vůbec dobře a nepovedená půlka určila směr prvního duelu. Po změně drah sice Petr předvádí již velice slušnou hru, ale první body stejně putují k domácím. Druhý v pořadí bojoval se soupeřem Dušan Kasa. Začal bohužel podobně jako Petr, jenže v Dušanově případě po změně drah výrazné zlepšení nepřišlo a tak výborně hrající domácí hráč přišel k bodům velmi lacino. Jako třetí nastoupil náhradník z béčka Petr Hanuš a konečně jsme viděli v našem podání docela povedenou úvodní dráhu. Soupeř ale začal ve velkém stylu, takže Petr stejně prohrával. Na druhé dráze soupeř odpadal a Petr pozvolna stahoval. Před konce dorážky nám ještě zabrnkal na nervy několika újezdy, ale dvě hodovky na závěr přece jen převážily misky vah na Petrovu stranu a tak získáváme první bodíky. Další v pořadí byl Karel Janovský a opět tu byl návrat k původnímu scénáři – tedy mizerná první dráha a po změně drah výrazné zlepšení. Na nejlepšího hráče domácích to ale nemohlo v žádném případě stačit a naše ztráta se prohloubila na propastných 127 kuželek. Vykřesat alespoň nějakou naději měl Karel Lang. Ten ale hrál podle stejných not jako jeho předchůdce. Soupeř sice nehrál tak skvěle jako jeho spoluhráči, ale na bodový zisk mu to přece jen stačilo a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Dohrát utkání a alespoň trochu zmírnit naši prohru bylo úkolem pro Petra Miláčka. Ten začal výborně, aby pak na druhé dráze svůj výkon ještě vylepšil a nejlepším náhozem večera tak trochu zmírnil naši prohru. Po nepovedeném výkonu tak v součtu prohráváme 12:4 o 88 kuželek. Naše družstvo v tomto utkání vyprodukovalo hrůzných 43 prohozů, což bylo nejvíce ze všech družstev v celém tomto divizním kole!!!

Přidáno: 03.10.2016, 11:37 hod.

Béčko dokonale otočilo zápas v Rokytnici

V pátek se vydalo naše béčko na dalekou cestu do Rokytnice nad Jizerou, kde se utkalo s domácím céčkem.

Utkání zahájil vlastně již tradiční „načínák“ Libor Elis. Ten předvedl doslova tragické plné. V dorážce už to bylo o poznání lepší, ale skvěle hrající soupeř jej stejně deklasoval bezmála o 80 kuželek. Jako druhý šel do boje Tomáš Jarolím, který zaskakoval z důvodu nedostatku hráčů. V současnosti se „pere“ s novým herním stylem, který má ulehčit jeho bolavému kolenu. Nezažitý styl byl znát hlavně v dorážce a výborně hrající soupeř tak neměl problém. Po dvou hráčích tak naše družstvo prohrává o propastných 126 kuželek. V tento moment to s naším družstvem nevypadalo vůbec dobře. Jenže jako třetí skočil do boje Míra Skala, který předvedl bezchybný výkon a slabě hrajícímu soupeři naložil rovnou stovku. Čtvrtý Pepa Suchomel vydřel ve vyrovnaném souboji těsnou výhru a rázem bylo na body srovnáno a naše družstvo prohrávalo již jen o 21. Po páté dvojici byl obrat dokonán. Jarda Havlas předvedl povedenou hru a trápící se soupeřce utekl o více jak 50 kuželek, což znamenalo, že se naše družstvo poprvé v utkání ujalo vedení a pro dotahováka Radima Pytáka tu byl dokonce bonus v tom, že nemusel svůj duel nutně vyhrát. Radim ale neponechal nic náhodě a po solidním výkonu také vítězí, takže naše družstvo po nepovedeném začátku odjíždí z Rokytnice s výhrou v poměru 12:4 o 43 kuželek.

Přidáno: 03.10.2016, 11:33 hod.

Premiéra v první lize dorostu nevyšla

V neděli čekalo na naše dorostenecké družstvo premiérové utkání v 1. kuželkářské lize dorostu - na domácí dráze přivítalo celek Start Rychnov nad Kněžnou.

V úvodu David Sukdolák sice svého soupeře o kuželku přehrál, ale na sety prohrál 3:1 a tak bod získávají hosté. Jonáš Novotný hrál se soupeřkou také vyrovnanou partii, kterou nakonec i přes slabší závěr získal pro sebe. Osud utkání tak měl v rukou Tomáš Sukdolák. Jeho soupeř mu ale výborným výkonem nedal žádnou šanci, takže naše družstvo svůj premiérový ligový duel prohrává o 25 kuželek v poměru 1:3.

Přidáno: 28.09.2016, 12:18 hod.

Sadská veze první letošní body

V sobotu zajížděli hráči Sadské do liberecké Tipsport Areny, kde je čekal souboj s domácím Dynamem.

Úvod vyšel hráčům Sadské na výbornou. Aleš Košnar nedal skvělým výkonem svému soupeři šanci a Honza Renka ml. nakonec v těsné koncovce získal výhru o dva klacky. Po prostřední části už to tak veselé nebylo. Honza Renka st. sice soupeře na číslo porazil, prohrál ale na setové body a tak bodík putoval k domácím. Vedle hrající Tonda Svoboda bohužel při vyrovnaném zisku drah prohrává na celkové číslo a je tedy srovnáno 2:2. Dotahováci Sadské - Vašek Schejbal a Tomáš Bek ale mají k dobru slušných 47 kuželek. Oba dva na své soupeře vletěli a po výborných výkonech jim nedali šanci na zvrat v utkání. Sadská tak po výborném kolektivním výkonu získává první letošní body za výhru v poměru 6:2 (14,5:9,5) o 109 kuželek.

Přidáno: 28.09.2016, 12:07 hod.

Áčko dostalo body na zlatém podnose, béčko těsně prohrává

V pátek hrála obě naše družstva dospělých svá utkání na domácí půdě. Nejprve áčko přivítalo soupeře z Českého Meziříčí a následně pak béčko svedlo boj s hráči Dvora Králové "B".

Za áčko naskočil do úvodních bojů Karel Janovský a Honza Jakube. Karel nestačil na soupeře ve hře do plných. Dorážka byla sice vyrovnaná, ale první bodíky putují do šatny hostí. Honza se snad jen vyjma prvních plných po celé utkání trápil a výhru soupeři doslova vnutil. První třetina utkání tedy vyzněla jasně pro hosty. V prostřední části nastoupil Pavel Klička, který se ovšem ještě během rozhozu zranil a na plac musel tedy Dušan Kasa. Spolu s ním bojoval na vedlejších drahách Petr Zeman. Dušan předvedl solidní půlku, aby pak na té druhé výrazně ubral, čehož dokonale využila dvojice střídajících soupeřů k zisku bodů. Petr také rozhodně neměl svůj den, ale hostující hráč mu nakonec mizernou dorážkou výhru věnoval, čímž udržel pro naše družstvo alespoň malou naději na obrat. Ten měla obstarat dvojice Karel Lang a Petr Miláček, kteří museli oba vyhrát a zlikvidovat náskok více jak 40 kuželek. To se nakonec i s velkým přispěním hostů povedlo. Karel po skvělé půlce nakonec sice o výhru musel bojovat, ale závěr zvládl a Petr nedal svému soupeři vůbec žádnou šanci. V součtu tedy naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:6 o 41 kuželek.

Béčko zahájilo utkání s dvojící Libor Elis a Radim Pyták. Libor tahal po celou dobu utkání za kratší konec, aby se po povedeném závěru mohl radovat alespoň ze zisku jednoho bodu. Radim vstoupil do utkání ve velkém stylu - plné 164. Pak ale postupně uvadal, iniciativu přebral soupeř, který nakonec vývoj duelu otočil a těsně zvítězil. Prostřední pasáž byla na bedrech Pepíka Suchomela a Míry Skaly. Pepa nezahrál sice špatně, ale skvěle hrající soupeř byl přece jen nad jeho síly. Míra měl se soupeřkou velké potíže a 3/4 utkání prohrával. Poslední dorážka ale soupeřce vůbec nevyšla, zatímco Míra ji zahrál výborně a nakonec zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy vedení hostí o 48 kuželek a na body 5:3. Scénář tedy podobný jako v předcházejícím zápase áčka. Dvojice Petr Hanuš a Jarda Havlas potřebovala zlikvidovat náskok hostí. Petr ke slušné první dráze přidal slabší druhou a zvítězil o 10 kuželek. Podle stejného scénáře hrál i Jarda, který nakonec zvítězil o 29. Pozorný čtenář a dobrý počtář si tedy již dokázal spočítat, že naše béčko nakonec v těsné koncovce prohrává o 9 kuželek v poměru 7:9.

Přidáno: 28.09.2016, 11:41 hod.

Výsledky turnaje neregistrovaných

V termínu 6.-11.9. probíhal na naší kuželně turnaj dvojic neregistrovaných hráčů.

V konkurenci 36 dvojic se nejlépe vedlo pánům hrajícím pod hlavičkou Š+Š Rychnov nad Kněžnou, kteří obsadili první dvě místa. Zvítězila dvojice Karel Černík a Jiří Novotný, výkonem 550 poražených kuželek. Prvně jmenovaný hráč vytvořil ještě dvojici s Františkem Čtverákem a společný výkon 540 poražených kuželek jim zajistil druhou příčku. Bronzovou pozici obsadila dvojice Tespa Hořice – Pavel Frait, Ladislav Rolc, kteří docílili výkonu 529 poražených kuželek.

Z výše jmenovaných hráčů se rekrutovala také trojice nejlepších jednotlivců. Vítězem se stal Karel Černík za výkon 283 poražených kuželek. Druhá příčka patří Pavlu Fraitovi za 272 poražených kuželek a třetí skončil Jiří Novotný, který docílil stejného výkonu, ale předvedl horší dorážkovou.

Mezi ženami se nejlépe vedlo zástupkyni katastru Kolín Janě Dvořákové, která porazila 255 kuželek. Druhá skončila Šárka Rychtářová z Š+Š Rychnov výkonem 244 poražených kuželek a třetí příčku obsadila hráčka Tespa Hořice Hana Rolcová – 239 poražených kuželek.

Kompletní výsledky celého turnaje si můžete otevřít zde.

Přidáno: 19.09.2016, 12:19 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |