Aktuální informace z dění v oddíle

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 6.2., 17:00 hod. - Loko Trutnov B - Přelouč A

Pátek 7.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Josefov B

Pátek 7.2., 19:00 hod. - Přelouč C - Smiřice C

Sobota 8.2., 10:00 hod. - KK Hvězda Trnovany - KK SDS Sadská

Přidáno: 05.02.2014, 16:00 hod.

Z krajských mistrovství 2x bronz

O uplynulém víkendu proběhla Mistrovství Pardubického kraje v kategoriích ženy, seniorky, senioři a dorost.

V kategorii žen náš oddíl zastoupení neměl, v kategorii seniorek reprezentovala náš oddíl Lída Skutilová. Té se na pardubické kuželně příliš nedařilo a po slabém výkonu skončila až na poslední sedmé příčce. V kategorii dorostu, kterou hostila naše kuželna, měl náš oddíl dvojí zastoupení. Kryštof Matička nakonec vybojoval šestou příčku a jeho spoluhráč z mládežnického družstva Tomáš Sukdolák si nakonec na krk pověsil bronzovou medaili.
Mezi seniory jsme měli v osmadvacetičlenném startovním poli na kuželně v České Třebové celkem šest zástupců. Karel Janovský obsadil nakonec 21. místo, Libor Elis skončil na 19. příčce, Karel Lang na 13., Pepa Suchomel na 9., Jarda Havlas na 7. a Pavel Klička vybojoval výborné třetí místo, když od stříbra jej dělily pouhé dvě kuželky.

V semifinálových turnajích MČR tak budeme mít celkem čtyři zástupce. V seniorské kategorii to bude Pavel Klička s Pepou Suchomelem a Jardou Havlasem a v kategorii mužů nás bude reprezetovat Petr Miláček - mužská kategorie hrála krajské přebory již 5.1..

Kompletní výsledky již odehraných kategorií si můžete prohlédnout na webu PKKS. Zbylé kategorie - tedy žactvo a junioři budou hrát svá krajská mistrovství o prvním březnovém víkendu.

Přidáno: 05.02.2014, 15:52 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2014

Zítra, tj. v sobotu 1. února bude hostit přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje v kategorii dorostenců. Začátek je plánování na 9:00 hod. a průběžné výsledky můžete sledovat pod odkazem v horní části těchto stránek.

Domácí oddíl bude mít v tomto klání dvě želízka v ohni - Tomáše Sukdoláka a Kryštofa Matičku.

Taktéž zítra se na kuželně v České Třebové utkají o mistrovský titul senioři. Náš oddíl do tohoto klání vyslal celkem šest borců. Jsou jimi: Karel Lang, Karel Janovský, Libor Elis, Pepa Suchomel, Jarda Havlas a Pavel Klička.

Na pardubické dvoudráze se zítra o tituly utkají ženy a seniorky a naše barvy zde bude hájit Lída Skutilová.

Přeji všem našim zástupcům mnoho zdaru a co nejlepší umístění.

Přidáno: 31.01.2014, 21:16 hod.

Sadská se v závěru utkání "provrtala" ke dvěma bodům

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně celek Loko České Velenice a chtěli navázat na dvě jarní výhry v řadě.
Aleš Košnar hrál se soupeřem na každé dráze prakticky vyrovnanou partii vždy tak do 20. hodu. Pak soupeř vyklízel pole a dráhu po dráze přenechával Alešovi. Ten tedy zvítězil jasně 4:0 o 31 kuželek. Tonda Svoboda nezačal sice vůbec dobře, druhou a třetí dráhu ovšem urval pro sebe a dostal se do vedení. Na poslední dráze ale opět propadl a bod za výhru o 9 kuželek putoval na konto soupeře.
Prostřední pasáž byla pro domácí družstvo pohromou. Vašek Pešek byl ve svém duelu 105 hodů ve vedení, ale poslední dorážka pouhých 29 vše zhatila a při stavu 2:2 na dráhy bral bod soupeř. Martin Schejbal se od začátku chytil fanek a úvodní dráha 113 nevěstila nic dobrého. Mates zkusil ještě tři hody na druhé dráze a následně byl vystřídán Honzou Renkou. Ten ale také svým spoluhráčům příliš radosti neudělal a duel této dvojice nakonec tedy skončil fiaskem - 0:4 a -77 kuželek.
Před dvojicí dotahováků byla tedy výzva v podobě ztráty 68 kuželek. Vašek Schejbal nezačal nijak oslnivě, ale 44 poražených kuželek na posledních 6 hodů druhé dorážky jej postavilo na nohy a řekl bych, že soupeře asi dost sestřelilo. Zbytek duelu už si Vašek pohlídal a při stavu 2:2 na dráhy jasně zvítězil. Na vedlejších drahách předváděl od úvodních hodů Tomáš Bek doslova koncert, který mohl soupeř sledovat z první řady, ale to bylo tak všechno co s tím mohl dělat. První šedesátka skvělých 333 a začalo se spekulovat o rekordu kuželnu. Druhá půlka už ale Tomášovi tolik nevyšla, takže přepisování rekordních tabulek se nakonec nekonalo. I tak z toho bylo ale skvělé číslo a také jasná výhra nad soupeřem.
Takže dva body do tabulky patří Sadské za výhru 5:3 (13:11) o 35 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 557, Svoboda 529, Pešek 528, M. Schejbal+Renka 480, V. Schejbal 573, Bek 608 (družstvo 3275).

Přidáno: 26.01.2014, 20:26 hod.

Béčko i céčko veze body z drah soupeřů

Béčko odehrálo v pátek utkání na dvoudráze ve Smiřicích, kde se utkalo s domácím céčkem.
Jako první naskočil do boje Petr Skutil, který ovšem spíše než se soupeřem bojoval se svým zdravotním stavem a lze předpokládat, že "v plné síle" by si s nijak oslnivě hrajícím soupeřem dokázal poradit. Takhle z toho ale byla těsná prohra. Co se ale nepovedlo Petrovi dokázal Jarda Havlas, který po solidním výkonu nakonec udolal soupeře, srovnal bodový stav na 2:2 a svým spoluhráčům ještě přidal k dobru 9 klacíků. V načaté práci pokračoval Pepa Suchomel, který pěkným výkonem přehrál jen podprůměrně hrající soupeřku. Honza Jakube měl tedy do závěru nahráno 50 kuželek, což byl sice náskok solidní, ale pro nejlepšího domácího hráče ne neřešitelný. Jenže Honza neponechal nic náhodě a nejlepším náhozem utkání svého soupeře těsně udolal a pečetil tak výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 56 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skutil 381, Havlas 417, Suchomel 425, Jakube 430 (družstvo 1653).

Céčko odjelo v sobotu k okresnímu derby na kuželnu do Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.
Utkání začalo pro naše družstvo dobře, když Libor Elis využil slabého výkonu soupeře a solidní hrou nahrál svým spoluhráčům na úvod bezmála 40 kuželek. Ve druhém duelu se blýskl výborným výkonem Radim Pyták a naše družstvo již vedlo o 70. Jenže ve třetím souboji se již tolik nedařilo Jirkovi Ryšavému a dobře hrající soupeř stáhl rozdíl na ještě hratelných 31. Stále ale ještě dobrá pozice pro našeho dotahováka Petra Hanuše. Tomu se v tomto utkání zadařilo více než dobře a soupeřce nedal sebemenší šanci na obrat. Naše družstvo si tak z Pardubic odváží dva body za výhru v poměru 10:2 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 412, Pyták 439, Ryšavý 394, Hanuš 434 (družstvo 1679).

Přidáno: 26.01.2014, 20:09 hod.

Ačko vydřelo domácí výhru

V pátek se na přeloučské kuželně představilo Hořické céčko. Náš celek chtěl dát v tomto utkání zapomenout na minulé domácí fiasko, což se herně až tak nepodařilo, ale výsledkově nakonec přece jen ano.
Na úvod měl Petr Zeman s Karlem Košťálem větší práci jen na první dráze. Po změně drah soupeř vyklidil pole a Petr pohodlně dokráčel k výhře. Na vedlejších drahách se trápil Mirek Skala a tak se naše družstvo rozhodlo ještě před poločasem pro jeho vystřídání. Dušan Kasa ale nepřinesl kýžené zlepšení a tak si jen průměrně hrající Martin Dymáček připsal oba body. Po první třetině tedy 2:2 a +7 kuželek pro Přelouč.
Ve druhé třetině si po povedené první dráze nahrál Pavel Klička v souboji s Radkem Košťálem náskok 14 kuželek, který po změně drah ztratil a nakonec ještě o dalších 13 prohrál. Na drahách 3-4 začal vcelku dobře Tomáš Jarolím. Bartoloměj Vlášek hrál ale ještě o chloupek lépe a v poločase vedl o 11 klacků. Z tohoto náskoku dokázal ve druhých plných Tomáš stáhnout 10 a rozhodnout měla dorážka. V té to vypadalo, jako když je souboj prodaný, ale ani jeden z hráčů neví, kdo jej koupil. Dorážka nakonec skončila 45:44 a celý duel tak skončil plichtou. Před závěrem tedy lehce lepší pozice pro hosty - vedení o 6 kuželek při stavu 3:5.
V závěru Karel Lang prohrál s Dominikem Rumlem první půlku, ve druhých plných si ale nahrál 30 klacků a mírný náskok si dokázal udržet až do konce. Petr Miláček tahal v souboji s Marinem Mazurou po celou dobu za delší konec a náš celek se tak po ne příliš povedeném výkonu mohl nakonec radovat z výhry v poměru 11:5 o 26 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 436, Skala+Kasa 391, Klička 424, Jarolím 391, Lang 447, Miláček 453 (družstvo 2548).

Přidáno: 25.01.2014, 00:01 hod.

Sadská veze z Jičína dva body ozdobené navíc novým rekordem kuželny

V sobotu zajížděli hráči Sadské na kuželnu do Jičína, kde je čekal souboj s domácím áčkem.
Na úvod na soupeře vletěl Aleš Košnar s Martinem Schejbalem. Aleš úvodní dráhu po pěkném výkonu sice těsně prohrál, po výměně drah ale soupeři úder vrátil a následně už byl na place pánem jen a jen Aleš po výborném výkonu zajistil svému družstvu první bodík. Mates zahájil také výborně (dráha 167) a ujal se vedený. Na dalších drahách už to ale tak povedené nebylo a výborně hrající soupeř si tak připsal výhru. Stav 1:1 a 6 kuželek do Sadské. V prostřední pasáži předvedl výborný výkon Vašek Pešek, který soupeři nepovolil zisk ani jedné dráhy a jasně jej deklasoval. Tonda Svoboda se v první polovině značně trápil. Na druhou šedesátku jako by nastoupil úplně jiný hráč a o bod se bojovalo až do posledních hodů. Nakonec se o pouhé 3 kuželky mohl přece jen radovat domácí hráč. Před závěrem tedy 2:2, ale na kontě Sadské ji více jak 60 plusových kuželek. Vašek Schejbal sváděl se svým soupeřem od začátku až do konce vyrovnaný souboj a oba soupeři předváděli výborné výkony. Zejména díky perfektní dorážce (230) se mohl nakonec z výhry radovat Vašek. Také výborně hrající Tomáš Bek to neměl se soupeřem jednoduché, ale nakonec vítězí vcelku pohodlně 3:1 na dráhy a pečetí tak výhru Sadské v poměru 6:2 (15:9) o 91 kuželek.
Družstvo Sadské předvedlo v tomto utkání skvělý výkon a stanovilo nový rekord jičínské kuželny. Ten má nyní hodnutu 3555 poražených kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 616, M. Schejbal 575, Pešek 611, Svoboda 553, V. Schejbal 602, Bek 598.

Přidáno: 19.01.2014, 20:25 hod.

Áčko zvítězilo v Náchodě, béčko doma přehrálo Pardubice a céčko nestačilo na lídra soutěže

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Náchoda, kde se utkalo s domácím céčkem. Tabulkové postavení hovořilo spíše ve prospěch našeho družstva, ale Náchod byl pro nás v posledních letech zakletý. Zakletí se ale podařilo zlomit.
Výborný vstup do utkání obstaral Tomáš Jarolím s Pavlem Kličkou. Tomáš předvedl na úvod skvělé plné (172), vytvořil si náskok 20 kuželek, který si již po zbytek zápasu pohlídal a po výborném výkonu zaslouženě zvítězil. Pavel si z první dráhy přinesl náskok dvou devítek, který ovšem jeho soupeř v druhých plných prakticky zlikvidoval. Závěrečná dorážka vyšla ale o něco lépe Pavlovi, který tak přinesl do naší šatny další dva bodíky. Na výborný úvod měla navázat dvojice Mirek Skala, Dušan Kasa. Mirek hrál se soupeřem od začátku až do konce vyrovnanou partii, ve které byl ale vždy o chloupek napřed a těsné vedení se mu nakonec podařilo uhájit až do konce. Ještě vyrovnanější duel odehrál Dušan, který první půlku prohrál o 5 klacků a v té druhé stejným rozdílem zvítězil, takže si oba soupeři připsali bod. Ten bod ale dostal Dušan doslova s věnováním, když jeho soupeř posledním hodem do plných trefil pouze trojku od fanek. Před nástupem dotahováků tedy na body naše vcelku jasné vedení7:1, ale jen o 40 kuželek. Takže pro domácí stále ještě hratelný stav. Petr Zeman první dráhu sice prohrál o 8 kuželek. Na druhé ale již výborným výkonem (246) nedal svému soupeři šanci a získal další dva bodíky. Na vedlejších drahách nevstoupil Petr Miláček do duelu příliš dobře. Po nepovedených prvních plných přišla ovšem výborná dorážka a následovala také povedená druhá dráha a naše družstvo mohlo slavit.
Po několika nepovedených vystoupeních na náchodské kuželně tedy konečně vezeme body za výhru v poměru 15:1 o 83 kuželek.
Výkony našich hráčů: Jarolím 469, Klička 450, Skala 440, Kasa 414, Zeman 464, Miláček 460 (družstvo 2697).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice C.
Hned na úvod šlo naše družstvo do vedení, když Pepa Suchomel po povedeném výkonu nedal průměrně hrajícímu soupeři šanci na úspěch a Lída Skutilová i přes ne příliš povedený výkon nakonec vydřela nad trápícím se soupeřem těsnou výhru. V polovině utkání tedy 4:0 a +32 kuželek. Tento náskok měla "ubránit" dvojice Petr Skutil, Jarda Havlas. Petr předvedl solidní výkon a podprůměrně hrajícího soupeře si po celou dobu utkání držel na distanc. Jarda bojoval se soupeřem o každou kuželku, v závěru byl ale šťastnější hostující hráč, který tak korigoval výsledek a hlavně odvrátil hrozícího kanára. Naše družstvo si tedy do tabulku připisuje dva body za výhru v poměru 10:2 o 50 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 424, Skutilová 371, Skutil 413, Havlas 406 (družstvo 1614).

Céčko přivítalo v pátek na domácích drahách lídra soutěže - celek KK Zálabák Smiřice B.
V úvodu utkání nestačil na svého soupeře po slabším výkonu Libor Elis. Na drahách 3-4 sváděl se svým soupeřem vyrovnaný souboj Jirka Ryšavý, který byl nakonec v závěru tím šťastnějším. Do závěru se tedy šlo za stavu 2:2 při náskoku hostí o 18 kuželek. Úkol pokusit se o překvapení na úkor lídra soutěže dostala dvojice Petr Hanuš a Vendelín Škuta. Petr to vzal za správný konec a po vyrovnaném souboji stáhl z náskoku hostí 5 kuželek. Venda se ale bohužel trápil a prakticky každým hodem mu soupeř utíkal. Takže překvapení se nakonec nekonalo a naše družstvo odešlo z tohoto utkání poraženo v poměru 8:4 o 85 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 389, Ryšavý 408, Hanuš 412, Škuta 340 (družstvo 1549).

Přidáno: 19.01.2014, 20:08 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 17.1., 17:00 hod. - Náchod C - Přelouč A

Pátek 17.1., 17:00 hod. - Přelouč B - Pardubice C

Pátek 17.1., 19:00 hod. - Přelouč C - Smiřice B

Sobota 18.1., 14:00 hod. - SKK Jičín - KK SDS Sadská

Přidáno: 17.01.2014, 12:25 hod.

Sadská udolala lídra soutěže

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně lídra soutěže - celek SKK Vrchlabí.
V úvodu se Tonda Svoboda vcelku trápil při hře do plných, což ale vynahrazoval skvělou dorážkou (celkem 234) a mizerně hrajícího soupeře jasně deklasoval. Na vedlejších drahách hrál naopak do plných vcelku slušně Honza Renka. V doráže se mu ale už tolik nedařilo a to bylo hlavním důvodem jeho těsné prohry s průměrně hrajícím soupeřem. Po úvodní rundě tedy smírný stav 1:1 při vedení Sadské o 71.
Aleš Košnar vstoupil do souboje výborně a na prvních dvou drahách (299) si vytvořil náskok dvaceti klacků. V tento moment jen málokdo pochyboval o jeho prohře, leč stalo se. Druhou půlku souboje Aleš zazdil a nakonec prohrál o 11. Martin Schejbal začal také dobře, ale jeho soupeř na něj vyrukoval s úvodní drahou 181 a Mates rázem ztrácel 40 kuželek. Z tohoto náskoku něco sice na druhé dráze ukrojil, zbylé dráhy ale odehrál v podobném stylu jako Aleš a rezultovala z toho také prohra. Před závěrem tedy na body 3:1 pro hosty, ale na kontě Sadské ještě k dobru 20 klacíků.
Vašek Schejbal vstoupil do utkání dobře a hned na úvod bral bodík. Další dvě dráhy ale těsně ztratil a rozhodovalo se až na té poslední. Tu hostující hráč nezvládl (119) a tím vlasně Vaškovi výhru doslova vnutil. Na vedlejších drahách se v úvodu trápil Tomáš Bek a soupeř se tak lehce ujal vedení 2:0 na dráhy. Druhá polovina utkání ale byla v Tomášově podání výrazně lepší a i s přispěním soupeře nakonec dokázal duel zlomit ve svůj prospěch.
Cenné dva body do tabulky se tedy připisuje Sadská za výhru v poměru 5:3 (13:11) o 75 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 575, Renka 522, Košnar 550, M. Schejbal 549, V. Schejbal 561, Bek 555 (družstvo 3312).

Přidáno: 11.01.2014, 21:00 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |