Aktuální informace z dění v oddíle

Výhra v Poháru ČKA a tutíž ne beznadějná pozice pro odvetu

Ve středu se náš oddíl zapojil také do Poháru ČKA, když jsme na domácí půdě přivítali družstvo KK Moravská Slavia Brno "B".

Na úvod jsme vyslali do boje Pavla Kličku s Petrem Zemanem. Pavel nevstoupil do utkání na rozdíl od svého soupeře dobře a první dráha tak putovala k hostům. Další dvě dráhy bral Pavel, ale po hříchu ne vlastní vinou, ale spíše přičiněním zhorčené hry soupeře. To se projevilo na dráze poslední, kterou Pavel jasně prohrál a při výkonech 495:531 putoval bod do šatny hostí. Petr začal docela slušnou drahou, zatímco soupeř se jen trápil. Jenže další tři dráhy byly v Petrově podání mizerné a soupeř výrazně zlepšenou hrou získává druhý bod (484:528). Za nepříznivého stavu 0:2 a se ztrátou 80 klacků šla do boje druhá a závěrečná dvojice - Honza Jakube a Petr Miláček. Honza začal vlažně a do vedení tak šel soupeř. Na dalších drahách už to ale byl konečně Honza, jak jej známe a špatně hrající soupeř již nedostal šanci (537:478). Na vedlejších drahách předváděl Petr skvělou hru a soupeře deklasoval v novém nejlepším výkonu domácího hráče na 120 hs - 604:496. Zajímavostí tohoto duelu je, že oba hráči předvedli naprosto shodné plné (366) a propastný rozdíl 108 kuželek se zrodil jen a pouze v dorážce. Díky povedenému závěru si tak naše družstvo udrželo naději pro odvetu, když domácí zápas vyhrálo v poměru 4:2 (10:6) o 87 kuželek. Odveta Brně se bude hrát v úterý 29.11.2016 od 18 hodin.

Přidáno: 03.11.2016, 22:14 hod.

V minulém kole bodovolo jen béčko

V posledních dnech jsem byl trochu více vytížen a nestihl jsem okomentovat výsledky našich družstev v posledním soutěžním kole, takže tak alespoň ve zkratce učiním nyní. Áčko zajíždělo na zbrusu novou kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem a naše béčko pak na dvoudráze ve Dvoře Králové vyzvalo domácí céčko.

Do Trutnova jsme rozhodně nejeli v roli favorita, ale naším úmyslem bylo domácí celek co nejvíce potrápit, což se myslím nakonec podařilo, bodový zisk to ale po slibném začátku bohužel nepřineslo. Po 11/12 utkání na tom bylo naše družstvo lépe, až poslední dvanáctina - tedy závěrečná dorážka utkání rozhodla o tom, že body si připíší domácí. Dobře rozehraný zápas tedy nakonec ztrácíme v poměru 12:4 o 58 kuželek.

Béčko naopak na půdu posledního celku soutěže přece jen odjíždělo jako mírný favorit, ale všichni víme, jak jsou tyto papírové předpoklady vrtkavé. Hned v úvodu se dostal do vedení domácí celek, když Radim Pyták i přes slušný výkon nestačil na výborně hrajícího soupeře. To bylo ale nakonec ze strany domácích vše. Libor Elis byl sice nakonec čulibrkem, ale výhru nad soupeřem vydřel. Následně si s dalších soupeřem poradil rozdílem třídy (o celé dva klacky) Tomáš Jarolím a už bylo veseleji. V následujícím duelu Pepa Suchomel excelentní druhou půlkou otočil špatně rozehraný duel a v závěru pak již ani Jarda Havlas, ani Petr Hanuš neměli nejmenší problém, takže naše družstvo nakonec pohodlně dokráčelo k výhře v poměru 14:2 o 116 kuželek.

Přidáno: 03.11.2016, 21:55 hod.

Dorost poprvné naplno bodoval

Naše dorostenecké družstvo přivítalo v neděli v rámci 1. KL dorostu na domácí kuželně celek SKK Hořice.

Na úvod šel do boje David Sukdolák s Jonášem Novotným. David předvedl nevyrovnanou hru, ale díky výborné dorážce svoji soupeřku v závěru přehrál. Jonáš zahrál na své poměru slušně a chybělo jen trochu štěstíčka při otvírkách. Na soupeře to bohužel nestačilo a tak se do závěrečného boje šlo za stavu 1:1 při vedení hostí o 25 kuželek. Tomáš Sukdolák vstoupil do závěrečného duelu skvěle a s přispění soupeře náskok zlikvidoval již v prvních plných. Následně již poslal naše družstvo do slušného vedení, které v závěru soupeř sice nepříjemně stahoval, ale nakonec to bylo nad jeho síly, takže naše družstvo získává první výhru v kuželkářské lize dorostu. 3:1 a +13 kuželek.

Přidáno: 26.10.2016, 21:27 hod.

Sadská bez potíží přehrála Bohušovice

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na domácí kuželně celek SKK Bohušovice.

Získat úvodní body a náskok bylo úkolem pro Aleše Košnara a Tondu Svobodu. A povedlo se to na výbornou. Aleš předvedl velmi povedenou a vyrovnanou hru a se slabě hrajícím soupeřem neměl slitování. Pokořil šestistovku a soupeře porazil o 124 kuželek. Když jsem na tu hru koukal, tak jsem Alešovi slíbil, že ho pochválím a taky tak činím. Po dlouhé době měla jeho hra šťávu a dalo se na to opravdu koukat. Takže Aleši chválím!!! Doufám, že budeš v podobném trendu pokračovat. (Snad jsem to s tou chválou nepřehnal, abys nám na kuželně příště rameny nevyrazil futra. :-) ) A když už jsem u toho chválení, pochválím i Tondu. Jeho výkon sice nebyl tak kvalitní, ale podstatná byla bojovnost, díky níž Tonda vydřel výhru o 3 klacky. Takže úkol stanovený pro první dvojici byl splněn. Druhou třetinu zápasu měl na starost Honza Renka a Venca Pešek. Johan hrál i přes zdravotní obtíže pěkně a slabě hrajícího soupeře bez potíží přehrál. Venca předvedl velmi povedený výkon a nebýt mírného zaváhání na jedné dráze, mohl atakovat i šestikilo. Soupeř byl v tomto duelu jen divákem, takže vedení Sadské narostlo na krásných 242 kuželek. To byl neskutečný luxus pro Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek zatím nepředvádí svoje optimální výkony a řekl bych, že i tentokrát tomu něco málo chybělo. Číslo ale předvedl velmi slušné a soupeře těsně přehrál. Bohužel prohrál 3:1 na dráhy, čímž "zajistil" pro hosty odvrácení kanára. Tomáš Bek hrál totiž již tradičně dobře a pěkně hrajícímu soupeři toho mnoho nedovolil, takže Sadská dokráčela k pohodlné výhře v poměru 7:1 o 267 kuželek.

Přidáno: 26.10.2016, 21:16 hod.

Áčko nezvládlo okresní derby, béčko vytěžilo pouze bod

V pátek bylo na pořadu dne další domácí dvojutkání našich družstev. Nejprve áčko přivítalo družstvo TJ Tesla Pardubice A a následně béčko bojovalo o body s Trutnovem D.

Do boje s loni třetiligovým a na naší kuželně domácím družstvem jsem na úvod poslali rekordmana kuželny Pavla Kličku a s ním Dušana Kasu. Oba naši hráči předvedli jen průměrné výkony. Hostující hráči využili znalosti naší kuželny a po výborných výkonech poslali svůj celek do výrazného vedení o 101 kuželek. Prostřední pasáž byla úkolem pro Karla Janovského a Petra Zemana. Karel zahrál slušně, ale soupeř jej nakonec těsně udolal díky hodovkám v dorážce. Petr nepředvedl nijak výrazný výkon, ale na slabě hrajícího soupeře to stačilo. Do závěrečných bojů se šlo za stavu 6:2 pro hosty a jejich velmi výrazném vedení na kuželky. Karel Lang zaostal za svým standartním výkonem a soupeři tak práci ulehčil. Petr Miláček vstoupil do utkání skvěle, po změně drah ale vyklidil pozici a v těsné koncovce nakonec prohrál o klacek. Výsledkem byla tedy naše prohra v poměru 14:2 o 112 kuželek.

Béčko do úvodních bojů poslalo Libora Elise s Radimem Pytákem. Libor předvedl solidní výkon, jen snad škoda těch újezdů. Na výborně hrajícího soupeře, které málem atakoval pětistovku to však stačit nemohlo. Radim předvedl slabší výkon a neslaně nemastně hrající soupeř z toho vytěžil výhru. Po první třetině nic příjemného - vedení hostí 4:0 o 100 kuželek. Změnit tento stav v náš prospěch měla dvojice Pepa Suchomel a Míra Skala. Pepa nepředvedl povedený výkon a dobře hrající soupeř tak neměl problém. Míra se na úvodní dráze trápil a číslo, které na konci dráhy svítilo na počítadle bych v jeho případě čekal možná již po plných. Ale každý den holt není posvícení. Druhá dráha, to už byl opět náš Mirek. Celkové číslo nebylo sice nic moc, ale proti Mirkovi stál soupeř, který vůbec nezlobil. Co jsem vyslechl, tak je po náhradě obou kolenních kloubů, takže nezbývá než jeho výkon ocenit. Každopádně náš celek se i přes špatnou hru dostal do vedení. Jenže ještě bylo potřeba vyhrát dva duely. To bylo úkolem pro Petra Hanuše a Jardu Havlase. Petr bohužel svůj úkol nesplnil a těsně prohrál. Jarda předvedl slabší výkon, ale soupeř mu výhru daroval. V součtu bylo tedy naše družstvo lepší o 58 kuželek, ale stačilo to jen na remízu 8:8.

Přidáno: 26.10.2016, 20:43 hod.

Sadská jede z lázní bez bodů

V sobotu se vydala Sadská směrem na západ, aby se v lázeňském městě Karlovy Vary prošla po kolonádě, ochutnala vodu z místního vřídla a na cestu domů si odvezla body ze souboje s domácím TJ Slovan. Jelikož jsem s nimi nebyl, tak nevím jak to bylo s tou vodou a kolonádou, ale co vím jistě, že body bohužel zůstaly v Karlových Varech.

Do první lajny byl nominován Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš předvedl opět svůj spolehlivý výkon a z vyrovnaného souboje vydoloval první bodík. Pro Martina to bylo teprve první letošní utkání, toho tréninku také nebylo mnoho a na výkonu to bylo bohužel znát, takže bod bral tentokrát soupeř. Prostřední pasáž znamenala sešup nadějí k bodu mrazu. Otec a syn Renkové se s karlovarskou kuželnou nepopasovali dobře a domácí celek tak šel do vedení 3:1 o více jak 140 kuželek. To byl pro Tondu Svobodu a Vaška Schejbala prakticky neřešitelný úkol. Tonda zahrál skvěle a v nejlepším výkonu utkání svého soupeře jasně přehrál. Vašek bohužel potvrdil, že se v této sezóně zatím spíše hledá a po nevýrazném výkonu přenechal body soupeři, což v konečném účtování znamená prohru Sadské v poměru 6:2 (13:11) o 139 kuželek.

Přidáno: 16.10.2016, 22:34 hod.

Ani fantastický výkon Mirka Skaly béčku nepomohl, áčko jede také s prázdnou

V pátek zavítala obě naše družstva na čtyřdráhu do Vrchlabí. Tentokrát se přestavila v opačném gardu, než je tomu zvykem v domácích utkáních. Nejprve tedy bojovalo o své body béčko, které se utkalo s domácím déčkem a následně pak naše áčko vyzvalo domácí béčko.

Do úvodních bojů na padavé vrchlabské kuželně nastoupil za béčko Libor Elis společně s Jardou Havlasem. Oba naši hráči předvedli velmi podobné výkony a řekl bych, že vzhledem k padavosti kuželny nebili spokojeni. Jejich soupeři hráli o poznání lépe a tak hned od úvodu naše družstvo prohrávalo. V prostřední části nastoupil Pepa Suchomel s Mírou Skalou. Pepa předvedl solidní hru, v závěru na soupeře zle dotíral, ale ten odolal. Na vedlejších drahách se odehrával koncert, jehož hlavním postavou byl Mirek Skala. Od samého začátku hrál skvěle a v poločase se počítadlo jeho výkonu zastavilo na čísle 289. Při pohledu na jeho hru bylo jasné, že budeme svědky opravdu skvělého výkonu. Míra zahrál perfektně i druhou dráhu a celá kuželna mohla aplaudovat jeho výkonu 551 poražených kuželek. Soupeři nadělil více jak 100 a poslal tak naše družstvo do nepatrného vedení. Závěr zápasu byl na bedrech dvojice Petr Hanuš a Radim Pyták. Oba naši hráči se své role zhostili slušně, ale na výborně hrající domácí borce to bohužel nestačilo, takže naše družstvo nakonec odjíždí s porážkou v poměru 14:2 o 45 kuželek.

Bezprostředně po tomto utkání šlo do boje áčko, které jako první vyslalo na plac Petra Miláčka s Pavlem Kličkou. Petr v úvodu nehrál podle svých představ, ale s postupujícím časem svůj výkon stupňoval a nakonec po pěkném výkonu svého soupeře celkem pohodlně přehrál. Pavel k pěkným plným přidal na vrchlabské poměry trochu slabší dorážku, ale jeho soupeř na tom byl podobně a tak body z tohoto duelu bral nakonec náš hráč. Takže na úvod nejlepší možný scénář – vedení 4:0 o 47 kuželek. Přiživit naši naději na bodový zisk bylo úkolem pro Karla Langa a Honzu Jakubeho. Karel vstoupil do utkání skvělé. Jenže plné 170 nejsou ve Vrchlabí zárukou získání nějakého náskoku. Soupeř totiž hodil ještě lepších 179. Dorážka byla o něco lepší u Karla a točilo se 241:240 pro domácího hráče. Po změně drah opět domácí hráč zaútočil v plných a i když dorážku měl opět o něco lepší Karel, body bral nakonec soupeř. I na vedlejších drahách to ještě v poločase vypadalo dobře. Honza si na druhou dráhu přinesl těsné vedení. V plných byl opět o chlup lepší a před dorážkou měl k dobru 8 klacků. Jenže soupeř předvedl fantastickou dorážku (117), jeho součet na dráze se zastavil na čísle 273 a obrat byl dokonán. Takže za prakticky vyrovnaného stavu šel do boje Petr Zeman s Dušanem Kasou. Petr předvedl co se týká čísla výborný výkon – 484 poražených kuželek. Jenže na tomhle výborném výkonu je jedna velká kaňka. Je v něm skryto celých 10 újezdů, takže je zcela nepochybné proč prohrál s jen jednou chybujícím soupeřem o 13 kuželek. Na vedlejších drahách se Dušanovi hra vůbec nedařila, jenže na střídání nikdo nebyl, takže jsme ho tam museli nechat „vytrápit“. Takže po vcelku slibném startu do utkání se nakonec zrodila naše prohra o 130 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 16.10.2016, 22:19 hod.

Dorost získal svůj první ligový bod

V neděli se na domácí kuželně představilo také naše dorostenecké družstvo, které v rámci 1. kuželkářské ligy dorostu přivítalo rezervu Náchoda.

Do úvodních bojů vyslal vedoucí družstva Míra Skala dvojici David Sukdolák a Jonáš Novotný. David začal výborně a první dráhu získal pro sebe. Ta druhá byla o něco slabší a tak ji pro sebe o pár kuželek získal soupeř. Ten ale na třetí dráze herně doslova zkolaboval a věnoval Davidovi rozhodující náskok. Poslední dráha šla opět těsně k hostům, ale první bodík putoval do domácí šatny. Jonáš se po solidní první dráze již jen trápil a na druhou polovinu utkání přepustil své místo Sabině Slámové. Ta ale bohužel hrála podle podobného scénáře jako Jonáš a skvěle hrající soupeřka toho dokonale využila a zajistila svému celku vysoké vedení na kuželky – při bodové plichtě 1:1 vedli hosté z Náchoda o 92 kuželek. Role dotahováka „zbyla“ na Tomáše Sukdoláka. Vzhledem k vysokému rozdílu se už hrálo v podstatě jen o remízu. Podmínkou ale bylo, že Tomáš svého soupeře přehraje. První dráhu po pěkném výkonu Tomáš získal pro sebe a vypadalo to dobře. Na druhé dráze předvedl soupeř ale výborné plné (101) a při vyrovnané dorážce tak druhou dráhu jasně získal pro sebe. Na třetí Tomáš vyhořel – jen 108 a hostující celek byl rázem ve výhodnější pozici – náskok 17 kuželek se zdál být vzhledem k vývoji dostatečným. Jenže Tomáš na poslední dráze zabral, nahrál výborných 150 a duel nakonec otočil o 5 kuželky ve svůj prospěch. Takže i přes celkovou prohru na kuželky o 87, si naše družstvo připisuje do tabulky soutěže svůj první ligový bod za remízu 2:2.

Přidáno: 10.10.2016, 20:39 hod.

Páteční bilance: Hladká výhra áčka i béčka a nový rekord kuželny na 100 hs

V pátek bylo na pořadu dne další dvojutkání našich družstev. Nejprve áčko přivítalo celek Jiskra Hylváty A a následně se pak béčko utkalo s béčkem Jilemnice.

Áčko mělo skvělý vstup do utkání. Pavel Klička předváděl neuvěřitelnou hru. Úvodní plné 167, k tomu 99 dorážky = skvělý poločas 266. Druhá polovina byla jen o malý chlup horší a zrodil se tak nový rekord kuželny na 100 hs, který má nyní hodnotu 517 poražených kuželek (a to si Pavel dovolil ještě 3 újezdy). Tento výkon samozřejmě znamenal zisk bodů a zajištění poměrně vysokého náskoku pro naše družstvo. Dušan Kasa navíc na vedlejších drahách předvedl povedený výkon a svého soupeře nakonec udolal. Vedení 4:0 o 97 kuželek bylo dobrým vkladem do utkání. V prostřední části se představil Karel Janovský s Petrem Zemanem. Karlovi se nedařilo a tak jej na jeho vlastní žádost po cca 20-ti hodech vystřídal Honza Jakube. Ten předvedl slušnou hru a trápícího se soupeře jasně přehrál. Petr hrál také vcelku slušně, ale výborně hrající soupeř byl nad jeho síly. I tak tu byl ale pro Karla Langa a Petra Miláčka až nečekaně vysoký náskok 119 kuželek při našem vedení 6:2. Karel po povedeném výkonu nakonec v těsné koncovce udolal nejlepšího hráče hostí o 2 klacky. Petr na úvodní dráze všem přítomným předvedl jak se kuželky hrát nemají a se svým výkonem by měl velké problémy i v nejnižší soutěži. Po změně drah sice již předvedl svůj standardní výkon, ale na své porážce již nic nezměnil. V součtu tedy naše družstvo vítězí v poměru 12:4 o 104 kuželek.

Jestli bylo utkání áčka až nečekaně jednoduchou záležitostí, pak utkání béčka lze označit jako procházku růžovou zahradou. Hostující hráči nedokázali ani v jednom případě pokořit hranici 400 poražených kuželek a to bylo na náš dobře hrající celek opravdu málo. Utkání začalo povedenými výkony Libora Elise a zejména pak dorostence Tomáše Sukdoláka. Na jejich snažení dobře navázal Pepa Suchomel spolu s opět výborným Mirkem Skalou. Závěr byl v podání našeho družstva nejslabší, když dvojice Radim Pyták a Jarda Havlas jen těsně pokořila čtyřstovku. Vzhledem k již výše vyřčenému to ale i jim oběma stačilo na bodový zisk, takže hosty na dalekou cestu domů vyprovázel kanár a naše družstvo si tak do tabulky připsalo další dva body za výhru 16:0 o neskutečných 362 kuželek.

Přidáno: 10.10.2016, 20:22 hod.

Sadská hladce přehrává Rychnov

V sobotu čekal na přeloučské kuželně hráče Sadské souboj s nováčkem soutěže – Rychnovem nad Kněžnou.

Úvodní zápasové bodíky šla dobývat dvojice Aleš Košnar a Venca Pešek. Aleš, jak se stalo letos již tradici, nebyl se svým výkonem nikterak spokojen, ale číslo z toho bylo slušné. Soupeř předvedl dorážku, která by nebyla žádným hitem ani ve stovkové disciplíně a tak Aleš i přes svoji zjevnou nespokojenost bral první bodík pro svoje družstvo. Vašek hrál od začátku až do konce se soupeřem vyrovnanou partii a o zisku bodu rozhodoval až Vaškův poslední hod. Ten se mu povedl a zajistil mu výhru o celé 3 kuželky. Start do utkání tedy dobrý – vedení 2:0 o 48 kuželek. V prostřední části naskočil Honza Renka společně s Tondou Svobodou. Honza nezačal vůbec dobře, ale soupeř mu první dráhu o jeden klacek věnoval. Na druhé dráze dostal Honza po soupeřově skvělém výkonu (175) výrazně naloženo a nevypadalo to dobře. Johan se ale nevzdal a zbylé dvě dráhy získal pro sebe, čímž zajistil svému družstvu bod, i když na kuželky prohrál o více jak 30. Tonda vstoupil do duelu skvěle. Na druhé dráze si trošku odfrkl a soupeři ji doslova daroval. Ve druhé polovině už byl ale opět jasně lepším hráčem a zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy stav 4:0 a vedení o 73 kuželek. No a na závěr kdo jiný, než Venca Schejbal a Tomáš Bek. Vašek vstoupil do utkání povedenou první drahou, ale bohužel to bylo v jeho podání vše a výborně hrající soupeř toho dokázal beze zbytku využít k zisku čestného bodíku. Tomáš totiž na vedlejších drahách i přes slabší rozjezd nedal soupeři sebemenší šanci a po skvělém výkonu jej jasně přehrál, když jako jediný hráč v utkání dokázal pokořit šestistovku a to o celých 11 klacků. V konečném účtování si tedy Sadská po pěkném výkonu připisuje první letošní domácí výhru v poměru 7:1 (16:8) o rovných 70 kuželek.

Přidáno: 03.10.2016, 15:09 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |