Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská s plným bodovým ziskem, Pardubice bohužel s prázdnou

Poslední ligové utkání podzimu sehrálo družstvo Sadské na kuželně v Českém Krumlově, která je domovem celku Vltavan Loučovice. Tesla Pardubice bojovala o body v Praze na Žižkově.

Kuželna v Českém Krumlově patří k těm málo padavým a tak se pro nezúčastněného člověka toto utkání hodnotí těžko, ale pokusím se o to. Do úvodu nastoupil Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Oba podle mého názoru předvedli solidní výkony a poslali své družstvo do vedení 2:0 o 42 kuželek. Prostřední pasáž obstaral Martin Schejbal s Vaškem Peškem. Matesův výkon bych i přes pověst krumlovské kuželny označil za slabší. Souboj se soupeřem to byl ale vyrovnaný a i když Mates nakonec o kuželku prohrál, bere bod za výhru 3:1 na dráhy. Vašek sehrál svůj part solidně a proti nejslabšímu hráči utkání bral v pohodě bodík. Po dvou třetinách utkání tedy vedení Sadské o 4:0 o 102 kuželek. Příjemný náskok pro spolehlivé dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Tomáš po druhé za sebou vyfasoval nejlepšího hráče utkání a jeho řekněme lehce podprůměrný výkony na bod nestačil. Vašek předvedl podobnou hru jako Tomáš, v jeho případě ale soupeř nekladl odpor, takže Sadská odjíždí z nejméně padavé kuželny v soutěži s výhrou v poměru 7:1 o 101 kuželek.

Za Pardubice naskočil do úvodu Víťa Veselý s Jirkou Sedlákem. Víťa nezačal ideálně a i když ve druhé půlce výrazně stahoval, na bod to bohužel nestačilo. Jirka předvedl vynikající výkon, na který se domácí hráč díval jen z velké dálky. 1:1 a +41 pro Pardubice. Prostřední část utkání a Martin Hubáček v dvojici s Milanem Vaňkem. Martin nehrál vůbec dobře a v poločase jej nahradil Michal Šic. Ten hrál bohužel ještě hůře a výborně hrající soupeř toho dokonale využil k překlonění vývoje zápasu. Milan sice po povedeném výkonu získal další bodík, ale při stavu 2:2 již vedlo domácí družstvo o 55 kuželek. V rolích dotahováků se představil netradičně Béda Šiška a vcelku tradičně Michal Talacko. Béďa předvedl spíše slabší výkon a slušně hrající soupeř mu nepustil ani dráhu. Michal v těsné koncovce nakonec po solidním výkonu prohrává o pouhé 2 kuželky a tím pečetí prohru Pardubic v poměru 6:2 o 93 kuželek.

Přidáno: 14.12.2015, 20:47 hod.

Béčko v derby úspěšné, zápas céčka odložen

V posledním podzimním utkání přivítalo naše béčko na domácí kuželně celek TJ Tesla Pardubice D. Zápas céčka byl na žádost hostí odložen na 7. ledna.

Béčko zahájilo okresní derby s dvojicí Míra Skala a Lída Skutilová. Míra se na úvodní dráze lehoučce trápil, problémem byla zejména otvírka. Po změně drah jsem ho ale opět začali poznávat a po pěkném výkonu soupeřku jasně přehrál. Lída začala docela dobře. V polovině první dorážky přišel ale jeden velice nepovedený hod a ten z mého pohledu Lídu rozhodil na celý zbytek duelu, který nakonec jasně prohrála. V polovině utkání tedy 2:2 a +20 kuželek pro naše družstvo. Do druhé poloviny utkání nastoupil Pepa Suchomel společně s Petrem Skutilem. Pepa se trochu pomaleji rozjížděl, aby pak výborným závěrem udolal dobře hrajícího soupeře. Petr nehrál vůbec dobře, ale díky velké "pomoci" od soupeřky nakonec i tak bral body, takže naše družstvo zakončilo podzimní účinkování výhrou v poměru 10:2 o 43 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.12.2015, 20:20 hod.

Áčko zakončilo podzim prohrou

Poslední utkání podzimu, které bylo ovšem podle rozlosování předehrávkou prvního jarního kola, sehrálo naše áčko na nedaleké čtyřdráze v Hradci Králové, kde se utkalo s domácím áčkem.

Na úvod jsem do boje vyslali oba Petry - Miláčka a Zemana. Oba naši hráči předvedli vcelku povedené výkony a využili slabších výkonů domácích borců k tomu, aby poslali náš celek do nečekaného vedení 4:0 o 53 kuželek. Boje v prostřední části utkání obstaral Pavel Klička a s ním Karel Janovský. Pavel se v tomto zápase spíše trápil, soupeř na něho vletěl skvělou úvodní drahou, po změně drah se sice stal Pavlovi vyrovnaným soupeřem, ale náskok z první dráhy rozhodl. Karel podal slušný výkon a v souboji s o několik generací mladším soupeřem si připsal výhru. Před závěrem tak naše družstvo drželo zajímavý výsledek - vedení 6:2 o 19 klacků. Do role dotahováků byl tentokrát pasován Honza Jakube společně s Karlem Langem. Honza předvedl výborný výkon a po poločase to vypadalo, že soupeře přehraje. Ten ovšem po změně drah předvedl skvělé plné (168), dostal se do vedení a vyrovnaná dorážka na tom již nic nezměnila. Na vedlejších drahách bylo vidět Karlovo velké trápení a naopak soupeřova skvělá hra, což nakonec rozhodlo o naší celkové prohře o 98 kuželek v poměru 10:6.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.12.2015, 20:06 hod.

Členská schůze

Dnes tj. ve středu 9.12.2015 od 17:00 hod. proběhne na kuželně členská schůze. Účast všech členů žádoucí!

Program: vyhodnocení podzimní části a debata o soupiskách pro jarní část soutěží, akce do konce roku, krajské přebory jednotlivců, vánoční koulení, org. záležitosti...

Přidáno: 09.12.2015, 10:22 hod.

Překvapivá výhra v odvetě poháru, postup ale slaví soupeř

V pondělí jsme se rozjeli do Kamenice nad Lipou, abychom na tamní dvoudráhové kuželně odehráli odvetné utkání Poháru ČKA proti domácímu áčku. V úvodním domácím utkání jsme prohráli jasně 5:1 a získali jsme pouhé 4 setové body, takže náš postup by byl spíše zázrakem. Chtěli jsme se ale se soutěží rozloučit důstojně a to se myslím nakonec podařilo.

Do úvodního souboje nastoupil Petr Miláček, který na soupeře vletěl hned od začátku a až na poslední dráze mu povolil mírnou korekci výsledku a výborným výkonem tak poslal naše družstvo do vedení (577:541). Jako druhý šel do boje Pavel Klička, který díky vynikajícímu finiši soupeře ztrácí těsně úvodní dráhu. Na druhé dráze přišlo oboustranné trápení, ale na konci se opět radoval domácí hráč. Ten zvládl poslední dvě dráhy skvělým způsobem a nedal Pavlovi vůbec žádnou šanci. Pavel tak duel prohrává 526:569 a v tuto chvíli je rozhodnuto o postupu domácích, protože získali potřebný bod a ze dvou duelů již více setových bodů, než my za celé úvodní domácí utkání. Druhou polovinu utkání otevřel Petr Zeman. Ten zvládl solidně úvodní dráhu a šel do vedení. Po změně drah se mu tolik nedařilo a soupeř toho využil k otočení vývoje utkání. Na třetí dráze přišel naprostý kolaps domácího hráče, takže Petrovi si slabší výkon stačil na návrat do vedení. Poslední dráhu zvládl Petr výborně, zejména pak v dorážce a pečetil svoji výhru - 537:514. Jako poslední šel do boje Honza Jakube. Ten na soupeře doslova vletěl a drahou 162 mu výrazně srazil sebevědomí. Druhá dráha byla pro oba hráče pohromou, ale bod šel opět na naši stranu. Na třetí dráze se soupeř nadechl k obratu, ale po výměně drah přišel z jeho strany opět hluboký výdech a bylo rozhodnuto. Honza vítězí 508:481 a pečetí tak naši nečekanou ale zaslouženou výhru v poměru 5:1 (9:7) o 43 kuželek.
Bohužel jak jsem napsal již výše, tato výhra nám na postup bohužel nestačila, protože naše pozice z úvodního utkání byla mizerná. To ale nic nemění na tom, že opouštíme pohár se vztyčenou hlavou, když jsme dvojutkání s jedním z předních celků třetí ligy dovedli ke stavu 6:6 a prohráli jsme "jen" na pomocné kritérium, kterým je zisk setových bodů.

Na závěr bych rád dodal, že obě utkání byla sehrána ve výborné atmosféře v přátelském prostředí za což je potřeba všem aktérům a fanouškům obou týmů poděkovat.

Přidáno: 08.12.2015, 09:15 hod.

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

Sadská se v rámci 2. KLM představila v sobotu v pohraničí na domácí kuželně Lokomotivy České Velenice. Pardubice čekal v sobotu výlet do Rychnova nad Kněžnou.

Sadská ve Velenicích nezačala dobře a jen průměrné výkony Aleše Košnara a Martina Schejbala k bodům nevedly. Prostřední část patřila naopak bodově Sadské. Tonda Svoboda i Honza Renka nakonec své soupeře po boji přehráli a srovnali stav utkání na 2:2 při vedení domácích o 45 kuželek. V závěru ale bohužel výborně hrající Tomáš Bek narazil na nejlepšího hráče v dresu domácích a Vašek Schejbal předvedl jeden ze svých spíše zapomenutelných výkonů a Sadská tak z daleké cesty odjíždí z prázdnou - prohra 6:2 o 110 kuželek.

Družstvo Pardubic začalo utkání slušně kdy po solidních výkonech Víti Veselého a Milana Vaňka byl stav smírný a ještě 14 kuželek k dobru. Prostřední část utkání posadila do sedla domácí celek. Jirka Sedlák prohrál v těsné koncovce o 2 klacky a mizerně hrající Michal Šic věnoval bod slabě hrajícímu soupeři na stříbrném podnose. V závěru předvedl slabší výkon také Martin Hubáček. Michal Talacko zahrál sice výborně, ale narazil na stejně disponovaného soupeře a bohužel nakonec tahal za kratší konec. Tak se tedy zrodila prohra Pardubic v poměru 7:1 o 64 kuželek.

Přidáno: 07.12.2015, 13:51 hod.

Béčko v Jičíně uspělo, áčko nikoliv

V uplynulém kole se představila dvě naše družstva na čtyřdráze v Jičíně. Nejprve se k lesu Řáholci vypravilo ve čtvrtek béčko aby změřilo síly s domácím déčkem a v sobotu se pak utkalo áčko s domácím béčkem.

Béčko vstoupilo do utkání poměrně dobře. Míra Skala podal výborný výkon a jen průměrně hrající domácí hráč neměl šanci. Lída Skutilová na vedlejších drahách dostala od soupeře bezmála 30 kuželek v plných a to bohužel rozhodlo. Po polovině utkání tedy stav 2:2 při našem vedení o 42 kuželek. Velmi příjemná pozice pro Petra Skutila a Jardu Havlase. Oba naši hráči předvedli výborné výkony a slušně hrajícím domácím borcům nedali šanci a v součtu z toho byla jasná výhra našeho celku v poměru 10:2 o 97 kuželek.

Áčko nezačalo také úplně špatně, ale soupeř našim hráčům role vůbec neusnadnil. Petr Miláček předvedl výborný výkon a dobře hrajícího soupeře udolal. Pavel Klička předvedl slušný výkon, ale skvěle hrající soupeř ho k bodům nepustil - 2:2 a 37 kuželek pro domácí. Dušan Kasa hrál slušně a mizerně hrajícího soupeře v polovině v pohodě přehrál. Po změně drah ovšem přišel soupeř nový a ten se dal do stahování Dušanova náskoku. Na konci duelu pak bylo na počítadle obou hráčů shodné číslo, bohužel pro nás díky tomu, že Dušan nestihl v čase poslední hod do plných. Na vedlejších drahách se trápil Karel Janovský. Po změně drah jsme sáhli ke střídání. Bohužel ale Tomáš Jarolím pokračoval v nastoleném trendu a skvěle hrající domácí hráč na této dvojici získal 114 kuželek. No a bylo prakticky po zápase. Petr Zeman s Karlem Langem se měli pokusit o malý zázrak. Ani jednomu z nich se ale nijak zvlášť nedařilo a na dobře hrající soupeře to ani v jednom případě nestačilo, takže si naše družstvo odváží z Jičína porážku v poměru 13:3, rozdílem 214 kuželek.

Přidáno: 07.12.2015, 13:37 hod.

Sadská opět doma nebodovala, Pardubice překvapivě poráží Kosmonosy

V poslední době jsem z nedostatku času na těchto stránkách opomíjel výsledky ligových družstev hrajících na naší kuželně a rád bych se jím za to tímto omluvil a opět se vrátil ke komentářům jejich výkonů.

V sobotu nejprve přivítala Sadská nepříjemného soupeře z Duchcova a Tesla Pardubice pak v odpoledním utkání přivítala dosud neporažené Kosmonosy.

Sadská do úvodních bojů nasadila Tondu Svobodu a Václava Peška. Tonda se utkáním spíše protrápil a dobře hrající soupeř tak měl cestu k bodíku usnadněnou. Vašek předvedl vcelku solidní výkon a po těsné koncovce přinesl první bodík do domácí šatny. Málokdo v tuto chvíli tušil, že to bude bohužel také bodík poslední. V prostřední dvojici se příliš nedařilo ani Martinu Schejbalovi a ani Tomáši Bekovi. Počítadlo jejich výkonů se nakonec zastavilo na shodném výsledku a bohužel v obou případech to bylo daleko za výkony soupeřů. Dvojice Václav Schejbal a Aleš Košnar tak nastupovala za nepříznivého stavu 1:3 a se ztrátou 86 kuželek. Vašek předvedl pěkný výkon, ale v těsné koncovce nakonec prohrává o pouhou jednu kuželku. Aleš se prezentoval výbornou hrou, nejlepší mezi domácími hráči, bohužel ale narazil na nejlepšího hráče hostí a zároveň také celého zápasu, z čehož jasně vyplývá, že i on odešel poražen. V součtu tedy Sadská v tomto utkání končí s prohrou v poměru 1:7 o 106 kuželek.

Tesla Pardubice vyrukovala na doposud neporažený celek soutěže dvojicí Láďa Zemánek a Víťa Veselý. Ani jednomu z nich se v tomto utkání nedařilo a tak to po úvodní dvojici vypadalo na další vítězné utkání pro hosty. Proti byla ale prostřední dvojice ve složení Jirka Sedlák a Michal Šic. Oba jmenovaní předvedli vynikající výkony a když se k tomu přidal i jeden propadák v podání hostujícího hráče, bylo rázem veseli. Stav 2:2 a vedení Pardubic o 45 kuželek. O dokonání první porážky Kosmonos v soutěži se měla pokusit dvojice Martin Hubáček a Michal Talacko. Martin nenavázal na své minulé povedené domácí výkony a po lehce podprůměrné hře nakonec v těsné koncovce prohrál o klacek. Michal ale odvedl svůj standartní výkon a to na průměrně hrajícího soupeře bohatě stačilo. V součtu tedy vítězí Pardubice v poměru 5:3 o 70 kuželek.

Zpravodaje ligových soutěží naleznete zde.

Přidáno: 30.11.2015, 21:26 hod.

Áčko díky povedené koncovce získalo další dva body

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek Start Rychnov nad Kněžnou B. Po minulé až překvapivě jasné domácí výhře jsme vyhlíželi další bodový zisk, ale bylo nám jasné, že tentokrát to tak lehké nebude.

Do úvodu naskočil Pavel Klička a společně s ním Honza Jakube. Pavel ani na jedné dráze nepředvedl nijak povedené plné, ale v obou případech vše kompenzoval povedenou dorážkou a po celkově pěkném výkonu přehrál výborně hrajícího soupeře. Honza měl svoji pozici ještě o poznání těžší, když vyfasoval nakonec nejlepšího hráče hostí a ten byl bohužel tentokrát nad jeho síly a stav byl 2:2 a 29 kuželek pro Rychnov. Prostřední pasáž přiklonila misku vah ještě o něco více na stranu hostí. Dušan Kasa se v utkání spíše trápil a těsně po půlce jej nahradil Tomáš Jarolím. Bohužel i on potvrdil, že se mu momentálně vůbec nedaří a v součtu z toho byl opravdu slabý výkon a spousta kuželek pro hosty. Na vedlejších drahách si po slušném výkonu poradil Petr Miláček se svým soupeřem, ale bohužel ne takovým rozdílem jak by bylo zapotřebí a stav byl tedy sice 4:4 a pro hosty již 88 kuželek k dobru. Těžká pozice pro Karla Langa s Petrem Zemanem. Karel ale i přes drobné zdravotní obtíže předvedl vynikají výkon, posunul hranici nejlepšího výkonu domácího hráče na drahách 1-2 na výkon 482 kuželek a slabě hrajícímu soupeři nadělil právě těch rozdílových 88 kuželek. No a když navíc na vedlejších drahách po pěkném výkonu přidal Petr Zeman na naši kupičku dalších 43 bylo rozhodnuto o naší výhře v poměru 12:4.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 30.11.2015, 20:57 hod.

Béčko i céčko doma s plným bodovým ziskem

Netradičně ve čtvrtek se na domácí kuželně představila obě naše rezervní družstva. Béčko přivítalo SKPK Hradec Králové C a céčko pak sehrálo okresní derby s céčkem Pardubic.

Béčko vytáhlo na soupeře na úvod dvojici Pepa Suchomel a Míra Skala. Pepa po delší odmlce předvedl konečně vcelku povedenou hru, ale na pěkně hrající soupeřku to bohužel nestačilo. Míra nezvládl sice úvodní dráhu podle svých představ, na té druhé to ale bylo o poznání lepší a po pěkném výkonu získal důležitou výhru. V poločase tedy 2:2 při vedení našeho družstva o zanedbatelných 7 kuželek. Dovést utkání do vítězného konce bylo na dvojici Petr Skutil a Jarda Havlas. Petrův průměrný výkon bohužel v žádném případě nemohl stačit na výborně hrajícího soupeře. Na vedlejších drahách to ale bylo o něčem jiném. Jarda sice hrál obdobně jako Petr, ale dvojice jeho soupeřek předvedla slaboučký výkon a to rozhodlo o osudu celého utkání, ve kterém nakonec naše družstvo vítězí v poměru 8:4 o 81 kuželek.

Okresní derby za nás zahájil Libor Elis ve dvojici s Davidem Sukdolákem. Libor předvedl jeden ze svých standartních a spolehlivých výkonů a průměrně hrajícího soupeře přehrál. David předvedl trochu slabší výkon, ale na velice špatně hrajícího soupeře to také stačilo, takže v polovině utkání příznivý stav 4:0 a +50 kuželek. Vcelku příjemný stav pro naše dotahováky - Petra Hanuše a Tomáše Sukdoláka. Petr navíc předvedl výborný výkon a svému soupeři nedal šanci na bodový zisk. Tomáš tak trochu kopíroval výkon svého bratra s tím rozdílem, že jeho souboj byl mnohem vyrovnanější a až poslední hody rozhodly o jeho těsné výhře. Naše družstvo tak vítězí jednoznačně 12:0 o 90 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 30.11.2015, 20:36 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |