Aktuální informace z dění v oddíle

Události uplynulých dvou týdnů ve zkratce

Delší dobu se zde neobjevil žádný příspěvek, což bylo zapříčiněno jednak mojí dovolenou a jednak chybou na serveru, na kterém jsou naše stránky umístěny. Vrátím se tedy k událostem nedávno minulým alespoň ve zkratce.

V pondělí 15. února předehrávalo naše áčko divizní utkání proti celku Hylváty A. Bylo to utkání velmi vyrovnané a prakticky až do konce velmi zajímavé. Náš celek tentokrát podal povedený výkon a dobře hrajícího soupeře nakonec udolal v poměru 12:4 (2691:2630) a připsal si v boji o záchranu důležité dva bodíky.

V sobotu 20. února byla na pořadu semifinálová klání MČR mužů a seniorů. V obou kategoriích jsme měli dvojnásobné zastoupení. Mezi seniory bojoval o postup na MČR Pavel Klička společně s Karlem Janovským a mezi muži Honza Jakube s Petrem Miláčkem. Našim seniorům se v Hořicích nijak výrazně nevedlo. Pavel skončil s výkonem 548 poražených kuželek na 21. příčce, Karel byl výkonem 491 poražených kuželek 44.. Mužům se na sypačce ve Vrchlabí dařilo o poznání více. Honza porazil 640 kuželek a vybojoval 9. příčku, Petr předvedl ještě o fous lepších 659, což znamenalo druhé místo, ale hlavně to pro oba naše hráče znamená postup na MČR, které se bude hrát 30.4.-1.5.2016 v Třebíči.

Béčko a céčko vstoupilo do nadstavbových bojů. Béčko ve čtvrtek 25.2. zajíždělo na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s v této sezóně dosud neporaženým domácím béčkem. Bohužel ani našemu družstvu se nepodařilo na tohoto soupeře vyzrát a i když se jednalo o celkem vyrovnané utkání, nakonec náš celek odjíždí s prohrou v poměru 9:3 o 31 kuželek.
Céčko pak v pátek odjelo na čtyřdráhu do Náchoda, kde se utkalo s druhým favoritem soutěže - domácím céčkem. Utkání bylo celkem jednoznačnou záležitostí domácích. Našim hráčům se sice ve dvou případech povedlo získat body, ale vždy jen těsně a zbylé dva duely pak byly jasnou záležitostí domácích borců, takže náš celek odjel z porážkou v poměru 8:4 o propastných 128 kuželek.

No a zbývá nám podívat se na výsledky ligových družstev, která našla azyl na naší kuželně. Sadská své utkání proti celku Bohušovic nesehrála. Důvodem byly reprezentační povinnosti Martina Schejbala, takže utkání bylo odloženo na sobotu 26.3..
Pardubická Tesla pak v sobotu 27.2. přivítala na přeloučské kuželně celek SKK Primátor Náchod. Hráčům Pardubic se v tomto utkání příliš nedařilo a většina z nich zaostala za svými možnostmi. Takový výkon nemohl na solidně hrající soupeře stačit a tak se zrodila jasná prohra Pardubic v poměru 7:1 o 78 kuželek.

Přidáno: 02.03.2016, 22:22 hod.

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

V sobotu se představilo družstvo Sadské na své neoblíbené kuželně v Praze Bráníku, kde se utkalo s domácím celkem KK Konstrutiva A. Tesla Pardubice pak zajížděla na kuželnu do České Lípy, kde se utkala s celkem SK Plaston Šluknov.

Jak jsem napsal výše, pro hráče Sadské patří tato kuželna k těm méně oblíbeným a dlouhodobě se jim zde nedaří. Bohužel, nejinak tomu bylo i tentokrát. S výjimkou Vaška Peška bych jen těžko hledal v dresu Sadské hráče, kterého by bylo možné za předvedený výkon pochválit a to je na druhou ligu trochu málo. No a když se k tomu přidá výborný výkon soupeře... Sadská tedy odjíždí z Prahy s porážkou v poměru 6:2 o 102 kuželek.

Pardubičtí hráči byli na této těžké kuželně domácím vcelku vyrovnaným soupeřem a ze hry získali tři body a na pomocné body dokonce zvítězili v poměru 10:14. Žádný z hráčů Pardubic ale nedocílil nějakého výraznějšího výsledku což se v konečném účtování ukázalo jako rozhodující faktor. Po sečtení všech poražených kuželek jich svítilo na kontě domácího celku o 57 více než na kontě Pardubic, což rozhodlo o tom, že Tesla odjíždí z České Lípy s prohrou v poměru 5:3 právě o těch zmiňovaných 57 klacků a pomalu se začíná nořit do sestupových vod.

Přidáno: 16.02.2016, 22:34 hod.

Áčko v Třebechovicích nepřekvapilo

Áčko zajíždělo v pátek na půdu lídra soutěže do Třebechovic. Překvapení se bohužel nekonalo.

Náš celek odjížděl na půdu lídra soutěže s cílem pokusit se o co nejlepší výsledek, bohužel žádný z našich hráčů nenašel recept na tuto kuželnu. Výkony v rozpětí 387-426 nemohly na domácí hráče v žádném případě stačit a tak můžeme jen poděkovat Luďovi Moravcovi, který doslova vnutil výhru Pavlu Kličkovi, čímž nás uchránil od kanára. Z Třebechovic tedy odjíždíme s prohrou 14:2 o 160 kuželek a opět jsme se začali v sestupových vodách klesat více ke dnu.

Přidáno: 16.02.2016, 22:21 hod.

Béčko i céčko bude bojovat o postup do vyšší soutěže

Obě naše družstva měla v uplynulém kole na programu poslední utkání v základní části soutěže. Béčko přivítalo doma celek Třebechovice B a následně se pak utkalo céčko s dosud neporaženým celkem Svitavy B.

Béčko využilo hned v úvodu slabé hry soupeře a dvojice Pepa Suchomel a Lída Skutilová přinesla po solidních výkonech do šatny 4 bodíky a náskok luxusních 128 kuželek. Za tohoto stavu nastoupila dvojice Míra Skala a Jarda Havlas, která povedenými výkony soupeře dorazila a pečetila výhru našeho celku v poměru 12:0 o neuvěřitelných 204 kuželek.

Céčko vyrukovalo na dosud neporažený celek s dvojicí Libor Elis a Venda Škuta. Libor předvedl sice povedený výkon, ale výborně hrající soupeř byl nad jeho síly. Venda nezačal vůbec dobře a hned v úvodu jej vystřídal David Sukdolák. Ten sice obraz hry výrazně vylepšil, ale na soupeře také nestačil, takže v poločase vedl soupeř 4:0 o 37 kuželek. Těžká pozice pro Petra Hanuše a Tomáše Sukdoláka. Petr bohužel zaostal za svými možnostmi a výhru tak přenechal soupeři. Tomáš naštěstí dokázal využít zaváhání soupeře, čímž alespoň odvrátil hrozbu kanára. V součtu tedy prohra v poměru 10:2 o 24 kuželek.

Obě naše družstva nakonec končí ve svých soutěžích na 4. příčce, což jim zajišťuje nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 16.02.2016, 22:15 hod.

Áčko zvládlo řešit technické potíže, na soupeře ale nestačilo

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně soupeře z Českého Meziříčí a bohužel utkání to bylo pro nás ve všech aspektech doslova tragické.

V úvodu nastoupil Pavel Klička a společně s ním Karel Janovský. Pavel byl po většinu utkání horším hráčem. V závěru se ale soupeři výrazně přibližoval. Jenže poslední devítky byla až příliš dlouhá a body bral soupeř. Karel na vedlejších drahách nepředváděl nijak povedenou hru, ale soupeř mu v úvodu roli usnadňoval. Po změně drah přišlo v družstvu hostí střídání a to výrazně zkomplikovalo Karlovu situaci. Ten to ale přece jen ustál a vydřel těsnou výhru. Už v téhle rundě nás trochu začala zlobit technika, co se ale dělo v prostřední části kde naskočil Petr Zeman a Honza Jakube, to nemá obdoby. Hned tři poměrně komplikované závady a několik drobnějších natáhlo délku těchto duelů na víc jak dvojnásobek času než je běžné. Z této pro všechny aktéry nepříjemné situace nakonec vyšlo přece jen o něco lépe hostující družstvo. Petr po výborném výkonu nakonec vybojoval výhru, ale Honza neměl v souboji s excelentně hrajícím soupeřem žádnou šanci. Do závěru se šlo za stavu 4:4 při vedení hostí o více jak 40 kuželek. Karel Lang podal slušný výkon, ale výborně hrající soupeř jej k bodům nepustil. No a když na vedlejších drahách Petr Miláček po mizerném výkonu přenechal výhru soupeři, bylo jasno - prohra v poměru 12:4 o 92 kuželek.
Navíc vzhledem k ostatním výsledkům se nám na konci tabulky opět přitížilo a boj o záchranu bude opravdu těžký. Za týden navíc cestujeme na půdu lídra soutěže, takže nějaký ten bodový zisk by byl velkým překvapením. Ale co, je to kulaté a pro úspěch určitě uděláme vše co bude v našich silách.

Přidáno: 08.02.2016, 22:15 hod.

Béčko v Solnici nebodovalo, céčko ve Svitavách úspěšné

Na úvod tohoto článku zmíním změnu rozpisu soutěže, která byla víceméně vynucená odstoupením družstev z Týniště. Nadstavbová část měla být původně rozdělena do třech skupin, ale díky sníženému počtu družstev se bude hrát pouze ve dvou skupinách. Družstva umístěná na 1.-4. místě v "severní" a "jižní" skupině se utkají o celkové 1.-8. místo a zbylá družstva pak budou bojovat o umístění od 9. příčky níže.

V tomto kole zajíždělo naše béčko do Solnice, a případný úspěch by mu zajistil nadstavbové boje o příčky nejvyšší. Céčko cestovalo do Svitav již s jistotou bojů v první skupině, ale utkání bylo důležité, protože jeho výsledek se bude v nadstavbové části započítávat, jelikož domácí figurují také na čele této soutěže.

Béčko nasadilo na úvod Jardu Havlase, který předvedl solidní výkon, ale v těsné koncovce nakonec prohrál. Jako druhá v pořadí šla do boje Lída Skutilová. Té se bohužel příliš nedařilo a body tak bral slušně hrající soupeř. Zavelet k obratu měl Míra Skala. Ten ale navázal na Lídin výkon a s nejlepší hráčkou soupeře jasně prohrál. Slušný výkon Petra Skutila v závěru stačil již jen na korekci výsledku a odvrácení kanára. Naše družstvo tak odjíždí ze Solnice s porážkou v poměru 10:2 o 54 kuželek a aby proklouzlo do nadstavbových bojů o přední příčky, bude muset v posledním utkání na domácí půdě bodovat a nebo doufat v zaváhání družstva Jičína.

Céčko ve Svitavách nasadilo do úvodního duelu proti domácímu céčku tradičně Libora Elise. Ten podal vcelku spolehlivý výkon a soupeře nakonec udolal. Jako druhý šel do boje dorostenec Tomáš Sukdolák, který se prezentoval vynikajícím výkonem a poslal naše družstvo do většího trháku. Třetí dvojice duel definitivně rozhodla. Venda Škuta nezačal vůbec dobře. Po změně drah se ale nadechl k velkému obratu a skvělým výkonem stahoval kuželku po kuželce a závěrečný hod rozhodl o jeho těsné výhře o klacek. Petr Hanuš měl dílo dokonat. V tomto utkání se mu ale vůbec nedařilo a tak soupeř něco stáhl. Náskok byl ale dostatečný a tak si naše družstvo veze poměrně překvapivou výhru v poměru 10:2 o 50 kuželek.

Přidáno: 08.02.2016, 22:00 hod.

Další úspěch na Mistrovství Pardubického kraje!

O posledním lednovém víkendu se dohrávala Mistrovství Pardubického kraje ve zbývajících kategoriích - tedy junioři a senioři. V juniorské kategorii jsme zastoupení neměli, zato v té seniorské jsme měli hned 5 želízek v ohni. Na kuželně v České Třebové nás reprezentoval Pepa Suchomel, Petr Skutil, Jarda Havlas, Karel Janovský a Pavel Klička.

Pepa Suchomel po nepřesvědčivém výkonu s velkou spoustou újezdů obsadil v osmadvacetičlenném startovním poli 22. příčku za výkon rovných 500 poražených kuželek. Ani dvojici Petr Skutil a Jarda Havlas se nijak zázračně nevedlo. Petr za výkon 523 poražených kuželek bral 19. příčku a Jardových 527 stačilo na umístění jen o příčku výše. Zbývající dvojice se ale již předvedla ve výrazně lepším světle. Karel Janovský zejména díky povedené dorážce dosáhl výkonu 567 poražených kuželek, což jej vyneslo na celkovou 5. příčku. Pavel Klička zahrál opravdu výborně a za výkon 587 poražených kuželek bral bronzovou medaili.
Poslední dva jmenovaní vybojovali postup do semifinále MČR, které se uskuteční 20.2.2016 v Hořicích. Oběma přeji ať se jim v semifinále daří!

Během obou hracích víkendů se nám na MPK podařilo vybojovat celkem 7 medailí (3x bronz, 1x stříbro a 3x zlato) a navíc ještě vždy jedno umístění v nejlepší desítce v kategorii seniorů a mužů, což je asi největší úspěch v novodobé historii přeloučských kuželek. 4 naši hráči mají jistou účast na MČR ve svých kategoriích a další 4 se o postup pokusí ze semifinálových bojů.

Přidáno: 01.02.2016, 15:58 hod.

Sadská veze z Hořic těsnou výhru, Pardubice z Vrchlabí debakl

Sadská se v rámci 2. KLM představila v sobotu na kuželně v Hořicích. Pardubická Tesla bojovala o body do tabulky 3. KLM ve Vrchlabí proti sestupem ohroženému celku Loko Trutnov.

Sadská nevstoupila do utkání v Hořicích příliš dobře. Aleš Košnar snad až na poslední dráhu předvedl výkon z kategorie lehce zapomenutelných a výhru soupeři spíše věnoval. Martin Schejbal předvedl sice povedený výkon a po 3/4 duelu byl ve vedení. Závěr ale patřil jeho soupeři a po první rundě tak vedl domácí tým 2:0 o 32 kuželek. Nápravu měla zjednat dvojice Venca Pešek a Tonda Svoboda a podařilo se jim to na výbornou. Vašek využil zaváhání svého soupeře na poslední dráze a špatně se vyvíjející duel nakonec těsně získal pro sebe a stejně si na vedlejších drahách počínal Tonda. Stav byl tedy 2:2 a domácí celek měl k dobru již jen 21 kuželek. Dokonat obrat byl úkol pro Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek po výborném výkonu vcelku jasně zvítězil a Tomáš nakonec dokázal udržet na uzdě v závěru zle dotírajícího soupeře a také vítězí. Dotahovákům se podařilo nahrát na soupeřích 35 kuželek a to nakonec v celkovém součtu vedlo k cenné výhře 6:2 o 14 kuželek.

Možnost vyzkoušet vrchlabskou sypačku jako první dostala dvojice Michal Šic a Láďa Zemánek. Michalův výkon by se na každé jiné kuželně dal hodnotit slovem povedený, ale na Vrchlabí je to přece jen málo. No a když na druhé straně stojí skvěle disponovaný soupeř, který atakuje hranici 700 poražených kuželek..... Láďa zahrál ještě o něco lépe než Michal, ale ani v jeho případě to na body nestačilo. Prostřední pasáž a Víťa Veselý s Bedřichem Šiškou. Ve Víťově případě stejná písnička jako u jeho předchůdců. Béda zahrál spíše slabší výkon a bohužel nedokázal využít soupeřova lehkého zaváhání. Martin Hubáček a Michal Talacko tak již nastupovali spíše s cílem odvrátit kanára, než zvrátit výsledek utkání. Martin svým výkonem zapadl do šedi průměru a výborně hrající soupeř v souboji jasně dominoval. Michal nakonec jako nejlepší hráč svého celku toho kanára odvrátil, ale s výrazným přispěním soupeře, jehož výkon bych byl ochoten označit slůvkem průměrný, ale to by se muselo hrát v Českém Krumlově a ne ve Vrchlabí. Konečné resumé tedy zní: prohra 7:1 o 150 kuželek.

Přidáno: 28.01.2016, 21:14 hod.

Áčko i přes povedený výkon body z Hořic neveze

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem. Utkání mělo jasného favorita a náš celek mohl jen příjemně překvapit, což se nakonec herně myslím i podařilo, bohužel bodově již nikoliv.

V úvodu na soupeře vyrukovala dvojice Petr Zeman a Honza Jakube. Petr hraje v Hořicích většinou výborně, tentokrát to ale nebyl rozhodně jeho den a soupeř atakující pětistovku se přes něj přehnal jako uragán. Honza měl sice pomalejší rozjezd, o to lepší byl ale závěr, díky kterému vydoloval těsnou výhru. Druhá lajna a v ní Tomáš Jarolím a Pavel Klička. Tomáš se po delší herní pauze ukázal v tom nejlepším světle a skvělou hrou nakonec neúspěšně atakoval pětistovku. K naší smůle se jeho soupeři podařilo tuto metu překonat a tak Tomáš i přes skvělý výkon odchází ze souboje poražen. Pavel předvedl na vedlejších drahách solidní výkon a slabě hrajícího domácího hráče nakonec přehrál a udržel pro náš celek alespoň malinkatou naději na nějaký ten bodový zisk. Ten by připadal v úvahu při stoprocentní úspěšnosti dvojice Petr Miláček a Karel Lang. Petr svůj úkol splnil. Druhého nejlepšího hráče soutěže nakonec v těsné koncovce udolal. Karlovi se ale nedařilo a solidně hrající soupeř tak byl nad jeho síly. Naše družstvo tak po vcelku povedeném výkonu odjíždí z Hořic bohužel s porážkou v poměru 10:6 o 97 kuželek.

Přidáno: 28.01.2016, 20:44 hod.

Béčko i céčko doma bodovalo a drží naději na nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže

V pátek bylo na naší domácí kuželně k vidění dvojutkání našich rezervních družstev. Nejprve naše béčko přivítalo jasného lídra soutěže z Náchoda a poté se utkalo céčko s celkem Vysokého Mýta.

Jak jsem napsal výše, béčko čekal souboj s lídrem soutěže, který v dosavadním průběhu poznal pouze jedinkrát hořkost porážky. Pokus si ale náš celek chtěl zachovat šanci hrát v nadstavbových bojích o postup, musel v tomto utkání bodovat. Do úvodních duelů dostala důvěru dvojice Pepa Suchomel a Petr Skutil. Pepa předvedl povedený výkon a v nervózní koncovce byl nakonec úspěšnější a vybojoval těsnou výhru. Petr začal sice výborně, po změně drah ale úplně vyklidil pole a body bral soupeř. V polovině utkání tedy 2:2 při vedení hostí o 17 kuželek. Zvrátit vývoj utkání bylo na bedrech dvojice Míra Skala a Jarda Havlas. Míra předvedl výbornou hru a nepříliš oslnivě hrajícího soupeře jasně přehrál. Jarda se tentokrát trochu trápil a slušně hrající soupeř toho dokázal využít k pohodlné výhře. Při vyrovnaném bodovém stavu rozhodl celkový počet poražených kuželek, který byl nakonec o celá 4 dřívka vyšší na naší straně, takže si naše družstvo připisuje do tabulku cenné dva body za výhru v poměru 8:4 o ty již zmiňované 4 kuželky. Céčko do úvodu nasadilo tradičně Libora Elise a s ním netradičně Jirku Ryšavého. Libor zahrál řekněme svůj standard a na průměrně hrajícího soupeře to v pohodě stačilo. Zařazení Jirky se nakonec ukázalo jako výborný tah. Jirka totiž předvedl vynikající výkon a soupeři nedal žádnou šanci. V poločase tedy vedení 4:0 o 69 kuželek. Dorazit soupeře bylo úkolem dvojice Petr Hanuš a David Sukdolák. Petr navázal na skvělé Jirkovo představení a povedeným výkonem opět nedal hostujícímu hráči šanci. David se trošičku trápil a nejlepšímu hráči hostí tak dovolil alespoň kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:2 o 58 kuželek a na rekordní tabuli zapisuje nejlepší výkon domácího družstva na 4x100hs. Ten má nyní hodnotu 1699 kuželek.

Obě družstva si tak dvě kola před koncem uchovávají naději na setrvání v nejlepší trojce své soutěže, což by pro oba celky znamenalo nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 28.01.2016, 20:33 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |