Aktuální informace z dění v oddíle

Po infarktovém závěru bere Sadská oba body

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na domácí kuželně celek Vltavan Loučovice.

Úvodní dvojice nastupuje tentokráte ve složení Aleš Košnar a Petr Miláček. Aleš nehraje první polovinu podle svých představ. Ta druhá už je o poznání lepší, ale myslím, že ani zde nejsou Alešovy představy naplněny a první bod putuje do Loučovic. Petr snad až na druhou dráhu hraje solidně a i když soupeř získal dvě dráhy, bodík putuje do domácí šatny a Sadská se ujímá vedení o celých 9 kuželek. Prostřední pasáž utkání překlopila misky vah na stranu hostí. Martin Schejbal marně hledá formu z let minulých. Na úvodní dráze to sice vypadalo, že se blýská na lepší časy, ale na dalších drahách se to nepotvrdilo a tak bral bod bez větších potíží soupeř. Martin se navíc opět nedokázal vyvarovat dvou přešlapů, což jej připravilo o důležité kuželky, které mohly v závěru citelně chybět. Tonda Svoboda nezačíná dobře a první set soupeři prakticky věnuje. Na druhé dráze bere půlbod, ale třetí je opět v moci soupeře a o směru putování bodíku je rozhodnuto. Na závěrečné dráze konečně Tonda předvádí povedenou hru a výrazně koriguje stav v poražených kuželkách. Vašek Schejbal s Tomášem Bekem tak nastupují za nepříznivého stavu 1:3 a se ztrátou 32 kuželek. Vašek v první půlce nepředvádí optimální hru a soupeř se ujímá vedení 2:0 na dráhy. Ve druhé půlce ale Vašek předvádí dokonalý obrat a nakonec vítězí o 16 kuželek. Na vedlejších drahách hrající Tomáš předvádí od úvodu výbornou hru a po třech drahách již má v moci bod. Ta závěrečná byla jasně v režii soupeře, ale i tak Tomáš v duelu vítězí o 20 kuželek. Dobrý počtář už tedy ví, že si dva body do tabulky připisuje Sadská za výhru v poměru 5:3 o 4 kuželky.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 556, Miláček 571, M. Schejbal 505, Svoboda 533, V. Schejbal 554, Bek 576.

Přidáno: 30.09.2017, 22:01 hod.

Áčko i béčko v tomto kole úspěšné

V pátek se na domácí kuželně představila obě naše družstva. Nejprve áčko, které přivítalo celek Zálabák Smiřice B a následně se pak béčko utkalo s Jilemnicí A.

Za áčko naskočil do úvodu Pavel Klička s Tomášem Sukdolákem. Pavel snad až na první dorážku předvedl povedený výkon a nakonec vcelku pohodlně zvítězil (434:399). Nutno ale říci, že k tomu výrazně přispěl soupeř, který po povedené první půlce dal druhou dorážku jen 27. Tomášovi se příliš nedařilo a tak jej ještě před půlkou nahradil Petr Hanuš. Ten všechny přítomné namlsal povedenou hrou do plných, ale slabší dorážkou opět upadl do průměru a výborně hrající soupeř tak přišel k bodům celkem lacino(400:446). Druhá třetina a v ní Petr Zeman s Tomášem Jarolímem. Petr zatím marně hledá ideální formu, ale se slabě hrajícím soupeřem si zejména díky solidní dorážce dokázal poradit (plné prohrál o 11)(422:385). Tomáš předvedl povedenou první půlku. Druhá dráha ale byla naprostým opakem a body bral soupeř (411:431). Před závěrem, který byl na dvojici Karel Lang a Honza Jakube, byl stav 4:4 a +6 kuželek pro naše družstvo. Karel od samého začátku předváděl výbornou hru a nakonec v nejlepším výkonu utkání jasně vítězí (459:419). Na vedlejších drahách hrající Honza se ale nenechal zahanbit a po výborném výkonu i on bral oba bodíky (450:435). V konečném účtování si tedy naše družstvo připisuje do tabulku první letošní body za výhru v poměru 12:4 o 61 kuželek.

Béčko na začátek svého letošního úvodního duelu vyslalo Libora Elise s Vendelínem Škutou. Libor předvedl povedený výkon, ale ve velmi vyrovnaném souboji neměl v závěru osud ve svých rukou a jen čekal jak soupeř zvládne poslední hody. K našemu štěstí soupeř poslední dva hody ujíždí a tak Libor bere těsnou výhru 429:428. Vendelín nastupoval s bolestmi zad a na jeho hře do bylo sakra vidět a tak v duelu nevalné úrovně bral body soupeř (310:332). Prostřední pasáž utkání prakticky rozhodla. Výborný Radim Pyták jasně přehrál svého soupeře (439:344) a na vedlejších drahách si také skvěle vedl Mirek Skala (448:356). Pro dotahováky Pepu Suchomela s Jardou Havlasem výborná pozice - náskok luxusních 166 kuželek. Pepa po tragické první dráze (173) výrazně přidal a špatně rozjetý duel nakonec překlopil na svoji stranu (402:386). Na vedlejších drahách se hrálo podle stejných not - špatná první dráha, zlepšení a výhra (394:388). V součtu tedy naše družstvo ve svém úvodním letošním vystoupení vítězí v poměru 14:2 o 188 kuželek.

Přidáno: 30.09.2017, 21:35 hod.

Sadská veze z daleké cesty oba body

V sobotu zajíždělo družstvo Sadské k utkání 2. KLM sk. A až do dalekých Karlových Varů, kde se utkalo s domácím Slovanem.

Sestava z prvního kola nedoznala žádných změn. Do úvodu naskakuje Aleš Košnar s Tondou Svobodou. Aleš snad až na úvodní dráhu nehraje vůbec podle svých představ a o výhru se musí nakonec strachovat prakticky až do posledních hodů. Nakonec při stavu 2:2 bere bod za výhru o 9 kuželek. O Tondově hře lze říct prakticky to samé, v jeho případě hrál ale soupeř skvěle, Tondovi nepovolil ani set a jasně zvítězil. Stav 1:1 a +35 pro domácí. Do prostřední části utkání nastupuje Martin Schejbal s Petrem Miláčkem. Martin se od začátku trápí, soupeř ale také. Na úvodních třech drahách se vždy rozhoduje až v koncovce a vždy je těsně lepší domácí borec. Až na poslední dráze předvádí Martin povedený výkon a otáčí vývoj v poražených kuželkách na svoji stranu. Bod ale již měl po třech drahách ve své moci domácí hráč. Petr hraje od začátku solidně a v poločase celkem pohodlně vede. Na třetí dráze domácí hráč trochu přidal, ale set se mu nakonec urvat nepodařilo, takže i zde bylo po třech drahách jasno. Na poslední dráze Petr trochu zvolnil, ale soupeř již nekladl odpor. Před závěrem tedy 2:2, ale již při vedení Sadské o 34 kuželek. Do závěru nastupuje ostřílená dvojice Václav Schejbal a Tomáš Bek. Vašek se rozjíždí pomaleji, soupeř mu ale nijak neutíká a první dráhu Vašek nakonec prohrává těsně o klacek, když posledním hodem ujel. Na dalších dvou drahách se domácí borec rozjel (2 x 159) a na to Vašek neměl odpověď. Čtvrtou dráhu ale konečně získává Vašek pro sebe, což se ukazuje v konečném účtování jako velmi důležité. Tomáš na úvodní dráze vydřel remízu, když posledním hodem dal hodovku, kterých je na této kuželně poskrovnu. Další tři dráhy už si Tomáš držel soupeře od těla a po povedeném výkonu získává důležitý bodík pro družstvo. V konečném součtu tak Sadská vítězí v poměru 5:3 o 33 kuželek.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 525, Svoboda 528, M. Schejbal 494, Miláček 551, V. Schejbal 532, Bek 552.

Přidáno: 25.09.2017, 17:43 hod.

Áčko jede z Vysokého Mýta bez bodu

V pátek zajíždělo naše áčko k dalšímu utkání VČ přeboru sk. B na dvoudráhu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím béčkem.

Dobře rozjet utkání měl za úkol Pavel Klička. Pavel zahrál vcelku slušně, ale na výborně hrajícího soupeře bohužel nestačil (418:455). Jako druhý šel na plac Karel Lang, který sehrál se soupeřem naprosto vyrovnanou partii, která se rozhodovala až v posledních hodech. Karel v závěru bohužel nedokázal přelézt devítku a prohrává tak o pouhou jednu kuželku (422:423). Jako třetí se po dlouhé odmlce v áčku představil Tomáš Jarolím. Předvedl povedený výkon a slušně hrajícího domácího hráče udolal a zajistil našemu celku první dva pomocné bodíky (435:425). Po Tomášovi přišel na řadu jeho jmenovec Sukdolák, který se s místní dráhou příliš dobře nepopasoval a výborně hrajícímu soupeři nekladl přílišný odpor (391:442). V této části zápasu už to s naším celkem nevypadalo dobře. Vynikajícím výkonem ale přece jen pro naše barvy vykřesal naději Honza Jakube (450:411). Před závěrem tedy prohráváme 4:6 na body o 40 kuželek, ale to při troše dobré vůle nemusí být pro Petra Zeman neřešitelný problém. Je k tomu ale třeba vynikající výkon a také trochu "pomoci" od soupeře. Ani jedno se ale nedostavilo a i když Petr nakonec těsný duel dovedl do vítězného konce (412:409), na víc než korekci skóre to bohužel nestačilo. Naše družstvo tak odjíždí s porážkou v poměru 10:6 o 37 kuželek.

Přidáno: 25.09.2017, 17:25 hod.

Nevýrazný výkon Sadské stačil pouze na bod

V sobotu vstoupilo do nové sezóny také družstvo Sadské, které doma přivítalo loni ještě prvoligový Červený Kostelec.

Rozjezd utkání byl na bedrech dvojice Aleš Košnar a Tonda Svoboda. Aleš neměl se slabě hrajícím soupeřem větší práci a tak i průměrný výkon mu stačil na celkem výraznou výhru. Tonda měl se soupeřem o poznání více práce a bohužel už po třech drahách bylo jasné, že bod si připíše soupeř. Na té poslední již jen Tonda korigoval rozdíl v poražených kuželkách. Po úvodu tedy 1:1 a +50 pro Sadskou. Prostřední pasáž byla jasně v režii hostí. Duo Martin Schejbal, Petr Miláček mírně řečeno nemělo svůj den a dobře hrající hosté toho dokázali beze zbytku využít. Do závěru se tedy šlo při vedení hostí v poměru 3:1 o 14 kuželek. Pro dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka to znamenalo jediné. Každý musel svůj duel vyhrát a překlopit stav poražených kuželek. To druhé vyřčené se celkem v pohodě podařilo. Vašek Schejbal předvedl slušnou hru a nad mizerně hrajícím soupeřem získal nejen bod, ale navíc na něm nahrál bezmála 80 kuželek. Tomáš začal opravdu skvěle - úvodní dráha 162. Na dalších dvou drahách to bylo ale o poznání horší a soupeř se dostal do pohodlného vedení. Poslední dráhu sice Tomáš opět zvládl na výbornou, ale na víc než korekci výsledku to nestačilo. Bod si po výborném výkonu připsal hostujíc hráč a tak se zrodila remíza 4:4 při celkových výkonech družstev 3295:3252.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 549, Svoboda 540, M. Schejbal 519, Miláček 547, V. Schejbal 569, Bek 571.

Přidáno: 18.09.2017, 10:26 hod.

Áčko odstartovalo sezónu domácí porážkou

Novou sezónu zahájilo naše áčko na domácí kuželně, kde v pátek přivítalo celek KK Svitavy B. Premiéra v nižší soutěži našemu celku vůbec nevyšla.

Na úvod Pavel Klička po nepřesvědčivém výkonu nestačil na výborně hrajícího soupeře. Vedle hrající Tomáš Sukdolák zlepšenou hrou na druhé dráze nakonec body nad slabě hrajícím soupeřem vydřel. Po úvodu tedy na body smírně a +16 kuželek pro hosty. Petr Hanuš rozhodně nepředvedl povedený výkon a slabě hrající soupeř tak v těsném souboji nakonec přišel k bodům, ani nevěděl jak. Na vedlejších drahách se Honza Jakube tahal se soupeřem o každý klacek a hrálo se až do posledních hodů. Soupeř nezvládl na posledních pět hodů přelézt devítku a tak si výhru o jediný klacek připsal Honza. Před závěrem tedy 4:4 a +20 kuželek pro hostující celek. O zvrat se měl pokusit Karel Lang ve dvojici s Petrem Zemanem. Karel nezačal nijak oslnivě, ale zlepšená hra ve druhé polovině a zvláště pak závěrečná dorážka znamenala Karlovu celkem jasnou výhru. Petr se až na pár úvodních hodů utkáním spíše protrápil a skvěle hrající soupeř mu nedal sebemenší šanci. Utkání tak končí prohrou našeho celku v poměru 10:6 o 61 kuželek.

Přidáno: 16.09.2017, 08:24 hod.

Konečné výsledky turnaje neregistrovaných

Turnaj neregistrovaných O pohár Elektrárny Chvaletice na 2x60hs s pětihodovou dorážkou je minulostí.

Celkem se představilo 39 dvojic. Nejlepší výkon předvedli Kaliči Choltice (Honza a Filip Čermákovi) - 552 poražených kuželek. Druhá příčka patří za výkon 545 poražených kuželek dvojici Š+Š Rychnov ve složení Michal Kubinec, Jiří Novotný. Dvojice Milan Dusbaba a David Zaňka ze Solnice předvedla výkon 537 poražených kuželek a vybojovala tak třetí příčku.

Nejlepší individuální výkon měl hodnotu 283 poražených kuželek a předvedl jen David Zaňka ze Solnice.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.09.2017, 22:58 hod.

Konečné výsledky turnaje - 2x120 hs

Konečné výsledky turnaje "O pohár Elektrárny Chvaletice" na 2x120hs.

V konkurenci 65 a 1/2 dvojic se vítězem stala dvojice Tonda Svoboda, Petr Miláček výkonem 1183 poražených kuželek. Druhá příčka patří loňským vítězům - Veronice Petrov s Pavlem Vymazalem (1139 poražených kuželek) a třetí místo si vybojoval za 1134 poražených kuželek Pavel Kaan společně s Jardou Soukupem.

Z výše uvedeného je zřejmé, kdo zvítězil v kategorii dvojic mužů a dvojic smíšených. Zbývá ještě doplnit, že vítězství v ženské kategorii vybojovala výkonem 1043 poražených kuželek dvojice Zdeňka Dejdová, Michaela Moravcová.

Co se týká postupu na MČR, tak z výše zmíněných nepostupuje pouze dvojice Svoboda+Miláček, kteří se do soutěže nepřihlásili. Ostatní výše zmínění mají postup na MČR dvojic v příslušné kategorii zajištěn.

Co se týká výkonů jednotlivců, tak ten nejlepší předvedl domácí Petr Miláček (604), následovaný Broňou Černuškou z Loko České Velenice (594) a Veronikou Petrov z KK Konstruktiva Praha (592).
Nejlepší plné předvedl Broňa Černuška (410), nejlepší dorážku Petr Miláček (227) a nejméně újezdů (0) hned čtveřice hráčů - Petr Miláček, Tomáš Bek, Petr Hrubý a Václav Rypel.

Konečné výsledky si můžete otevřít zde.

Přidáno: 29.08.2017, 11:33 hod.

Tradiční předsezónní turnaje

I letos si náš oddíl připravil před začátkem nové sezóny turnaje pro registrované i neregistrované hráče. Zásadní změna oproti minulým ročníkům je jen ta, že nově se bude hrát pod hlavičkou Elektrárny Chvaletice (potažmo společnosti SEVEN EC).

Nejprve přijde na řadu turnaj dvojic registrovaných hráčů na 2x120 hs, který je jedním z kvalifikačních turnajů pro MČR dvojic. Tento turnaj se bude hrát od pátku 25.8. do neděle 3.9.2017.

Pro neregistrované hráče je tu turnaj dvojic na 2x60 hs s pětihodovou dorážkou, který proběhne od úterý 5.9. do soboty 9.9.2017.

Podrobné informace o obou výše zmíněných turnajích naleznete níže v propozicích.
Volné termíny 2x120 hs - zde.
Volné termíny neregistrovaní 2x60 hs - zde.

Přílohy: Turnaj registrovaných - 2x120 hs, Turnaj neregistrovaných - 2x60 hs

Přidáno: 24.08.2017, 09:16 hod.

Členská schůze

V pondělí 21.8.2017 se na kuželně koná členská schůze. Začátek je v 18 hodin.

Program: definitivní doladění soupisek, rozdělení dozorů na turnaje, brigády, členské příspěvky.....

Přidáno: 18.08.2017, 15:24 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |