Aktuální informace z dění v oddíle

Remíza béčka v dohrávce

V úterý dohrávalo naše béčko odložený zápas minulého kola. Na kuželně v Pardubicích se střetlo s domácím déčkem.
Jarda Havlas se v úvodním duelu dost trápil, zejména v dorážce. Domácí hráč mu ale situaci usnadnil a Jarda nokonec "utrpěl" těsnou výhru. Ve druhém duelu se vůbec nedařilo Lídě Skutilové, která na první dráze vyprodukovala slaboučké plné a následně pak 10 prohozů v dorážce. Po změně drah sice přišlo lehoučké zlepšení, ale i tak Lída prohrála svůj souboj o více jak 60 kuželek. Pepa Suchomel nezačal úplně špatně, ale i tak po první padesátce prohrával o 5 kuželek. Dalších 8 pak ztratil ve druhých plných a zdále se, že o osudu tohoto souboje je také rozhodnuto. Pepa to ale nevzdal a skvělou dorážkou převrátil misky vah na svoji stranu a vítězí o 4 kuželky. Před posledním duelem tedy vedlo naše družstvo na body 4:2, ale na kuželky prohrávalo o 56 kuželek. Petr Skutil předvedl v závěru pěkný výkon a soupeře jasně přehrál, zejména díky výborné hře do plných. Celkový rozdíl v poražených kuželkách se mu ale bohužel smazat nepodařilo, tak utkání skončilo remízou 6:6, když na kuželky naše družstvo prohrálo o 21.
Výkony našich hráčů: Havlas 380, Skutilová 334, Suchomel 423, Skutil 426 (družstvo 1563).

Přidáno: 06.03.2013, 07:15 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Úterý 5.3., 17:00 hod. - Pardubice D - Přelouč B (dohrávka)

Čtvrtek 7.3., 17:00 hod. - KK Vysoké Mýto A - Přelouč A

Pátek 8.3., 17:00 hod. - SKSC Svitavy B - Přelouč C

Pátek 8.3., 19:30 hod. - SKK Náchod D - Přelouč B

Neděle 10.3., 9:30 hod. - Třebíč - KK SDS Sadská (Pohár ČKA)

Přidáno: 04.03.2013, 21:30 hod.

Sadská těsně uhájila domácí neporazitelnost

V sobotu přivítalo družstvo KK SDS Sadská v rámci 17. kola 2. KLM A celek TJ Sokol Benešov. V úvodu nastoupil Martin Schejbal společně s Petrem Miláčkem, který přišel do Sadské na hostování do konce sezóny. Martin nevstoupil do utkání dobře a i přes závěrečnou stíhací jízdu prohrál se soupeřem při poměru setů 2:2 o 13 kuželek. Petr naopak do utkání vstoupil slušně, jenže na třetí dráze vcelku nepochopitelně přenechává soupeři půlbod a o výhru musí na poslední dráze ještě bojovat. Tento duel nakonec končí na sety také 2:2, ale výhrou domácího hráče o 14 kuželek. Po první rundě tedy v podstatě jako by se nehrálo - 1:1 a +1 kuželka pro Sadskou. Prostřední pasáž překlonila misky vah výrazněji na stranu Sadské. Aleš Košnar předvedl dvě skvělé dráhy (161 a 164) a těmi rozhodl o své výhře o 23 kuželek (3:1). Tonda Svoboda měl po třech drahách již bod pro družstvo v kapse, a na poslední dráze dovolil soupeři jen drobnou korekci. Po druhé rundě už bylo tedy o chloupek veseleji - vední 3:1 o 40 kuželek a na plac nastupovala dvojice spolehlivých dotahováků - Vašek Schejbal, Tomáš Bek. Vašek neměl tentokrát svůj den a na své poměry po slabším výkonu nakonec se soupeřem prohrál o 11 kuželek při stavu 2:2 na dráhy. Tomáš hrál po 3/4 utkání výborně a se soupeřem vyrovnaně. Slabší poslední dorážka jej ale připravila nejen o lepší číslo, ale hlavně o bod pro družstvo, který tak bral soupeř a o výsledku utkání rozhodoval při stavu 3:3 celkový počet poražených kuželek. Hostům se z náskoku 40 kuželek podařilo ukrojit v závěru "jen" 3/4, takže Sadská nakonec těsně vítězí v poměru 5:3 (14:10) o celých 10 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: M. Schejbal 543, Miláček 544, Košnar 578, Svoboda 540, V. Schejbal 549, Bek 573 (družstvo 3327).

Přidáno: 03.03.2013, 21:12 hod.

Áčko přehrálo lídra soutěže, céčko si přivezlo kanára

V pátek přivítalo áčko na domácí dráze celek SK Solnice A. K utkání s aktuálním lídrem soutěže nastoupilo naše družstvo v poslepované sestavě. Dušan Kasa si užíval lyžovačku v některém z renomovaných evropských horských středisek a Petr Miláček odešel k poslednímu únoru na hostování do KK SDS Sadská, takže k tomuto utkání již nemohl nastoupit.
No a nyní již blíže k utkání samotnému. Náš celek nezačal vůbec dobře. Pavel Klička držel krok s Michalem Krobotem jen v prvních plných. Následně už hrál prim hostující hráč a dokráčel k jasnému vítězství. Na vedlejších drahách odehrála dvojice Petr Zeman, Milan Hrubý vyrovnaný souboj. První poločas vyhrál Petr, ve druhém se radoval Milan, který byl bohužel pro domácí v součtu obou poločasů o 4 kuželky lepší. Po první rundě tedy vedení hostí 4:0 o 24 dřev. Prostřední pasáž byla naopak pohromou pro hosty. Zdeněk Tobiška se sice po nemastném neslaném úvodu zápasu zmátořil, ale ani zlepšený výkon v druhém poločase mu nepřinesl bodový zisk nad průměrně hrajícím náhradníkem v domácí sestavě - Petrem Skutilem. Na drahách 3-4 se v domácím dresu trápil Tomáš Jarolím. Měl však kliku, že jeho soupeř (mimochodem také na poslední chvíli zaskočivší náhradník) se trápil ještě mnohem více a tak Tomáš po mizerném výkonu dokázal nahrát možná rozhodující náskok. Do závěrečné třetiny se nasupovalo za stavu 4:4 při vedení domácích o 50 kuželek. Karel Lang si s Pavlem Dymákem nedělal příliš velkou starost a po výborném výkonu jej jasně poráží. Mirek Skala hrál s Pavlem Píčem sice o poznání vyrovnanější partii, ale v závěru se mohl nakonec také radovat z výhry, takže naše družstvo nakonec po nepřesvědčivém výkonu vcelku přesvědčivě vítězí v poměru 12:4 o 90 kuželek a napomáhá tak ještě ke zdramatizování boje o vítězství ve VČ divizi.
Výkony našich hráčů: Klička 417, Zeman 437, Skutil 415, Jarolím 387, Lang 457, Skala 433 (družstvo 2546).

Céčko odjelo již ve čtvrtek na kuželnu do Rybníka, kde se utkalo s domácím céčkem. Utkání na této těžké kuželně zahájil v našem dresu Libor Elis. Liborovi se hra ale příliš nedařila a podprůměrném výkonu nakonec prohrává s také ne nijak výrazně hrajícím soupeřem. Ani ve druhé rundě nebylo moc na co koukat, domácí hráč se sice trápil, ale jak popsat hru Pepika Samka sám ani nevím. Slovo trápení by bylo v tomto případě ještě slabým výrazem, lépe by se snad hodilo - utrpení. Po polovině utkání tedy vedení domácích v poměru 4:0 o 53 kuželek. Utkání se definitivně rozhodlo ve třetím duelu, kdy Petr Hanuš i přes solidní hru nestačil na nejlepšího domácího hráče a ztráta našeho družstva se navýšila na 79 kuželek. Jirka Ryšavý v závěru bojoval již jen o odvrácení kanára což se mu nakonec po vyrovnané koncovce bohužel nepodařilo. Naše družstvo si tedy v Rybníku "vylovilo" prohru v poměru 12:0 o 83 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 354, Samek 314, Hanuš 385, Ryšavý 386 (družstvo 1439).

Utkání Pardubice D x Přelouč B bylo odloženo na úterý 5. března.

Přidáno: 03.03.2013, 20:37 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 28.2., 17:00 hod. - Rybník C - Přelouč C

Pátek 1.3., 17:00 hod. - Přelouč A - SK Solnice A

Sobota 2.3., 9:00 hod. - Pardubice D - Přelouč B

Sobota 2.3., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - TJ Sokol Benešov

Neděle 3.3., 10:00 hod. - Mládež - 6. turnaj VČPM v Přelouči

Přidáno: 25.02.2013, 22:17 hod.

Sadská je v osmifinále Poháru ČKA

V neděli odehráli hráči KK SDS Sadská na přeloučské kuželně odvetné utkání 1. kola nadstavbové části Poháru ČKA proti celku TJ Červený Kostelec. Úvodní utkání skončilo výhrou Kostelce v poměru 4:2.
Odvetu zahájila stejně jako sobotní ligové utkání dvojice Martin Schejbal, Aleš Košnar. Martin si hned na úvodní dráze vytvořil náskok 15 kuželek, který ovšem během následujích dvou drah ztratil a dokonce se dostal dvě kuželky do mínusu. Na poslední dráze ale zabral, soupeř mu mizernou hrou výrazně pomohl a Martin si tak při stavu 2:2 na dráhy připsal výhru o 22 dřev. Aleš také na úvodní dráze zvítězil, druhou ovšem těsně prohrál. Když pak na třetí dráze navýšil svůj náskok na 16 kuželek, zdálo se, že si už bod nenechá vzít. Soupeř se ale nevzdal a díky výborné poslední dráze nakonec nad Alešem zvítězil o 8 kuželek. Po úvodní rundě tedy stav 1:1 při vedení Sadské o 14 kuželek. Tento stav zatím nic neřešil ani pro jedno družstvo. Sadská má ale spolehlivou dvojici dotahováků. Vašek Schejbal předvedl doslova koncert a díky historicky druhému nejlepšímu výkonu na přeloučské kuželně v disciplíně 120 hs nedal soupeři mnoho šancí na úspěch. Tomáš Bek svému soupeři dovolil zisk pouze jedné dráhy a zvítězil bezmála o 40 kuželek. Odvetné utkání tedy skončilo výhrou Sadské v poměru 5:1 (10:6) o 125 kuželek, což v součtu obou utkání znamená pro Sadskou postup do osmifinále, ve kterém narazí na prvoligové družstvo z Třebíče.
Výkony hráčů Sadské: M. Schejbal 538, A. Košnar 560, V. Schejbal 623, T. Bek 567 (družstvo 2288).

Přidáno: 24.02.2013, 20:27 hod.

Sadská převálcovala Plzeň

V sobotu přivítala Sadská na přeloučské kuželně celek Škoda VS Plzeň. Utkání prvního a posledního celku tabulky mělo jasného favorita a papírové předpoklady se beze zbytku naplnily.
Utkání zahájil Martin Schejbal společně s Alešem Košnarem. Martin hrál od samého začátku dobře, hod po hodu navyšoval náskok nad zjevně se trápícím soupeřem a vyhrál na dráhy jasně 4:0. Aleš zahrál slušnou úvodní dráhu, kterou ale prohrál. Druhou drahou se protrápil a soupeř se ocitl v nadějném vedení, které Aleš sice na další dráze dokázal po povedeném výkonu snížit, následovalo ale znovu trápení na poslední dráze a Aleš nakonec prohrává 3:1 na dráhy. Protrápil se ale k docela pěknému číslu a dobře hrajícímu soupeři nedaroval až tak výrazný náskok. Po první rundě tedy 1:1 při vedení Sadské o 56 kuželek. Prostřední pasáž skončila v obou duelech na setové body vyrovnaně, ale z vítězství se v obou případech díky lepšímu celkovému výkonu mohli radovat hráči Sadské. Honza Renka zahrál skvěle první a poslední dráhu a i přes slabší střední pasáž soupeře jasně přehrál. Tonda Svoboda hrál se soupeřem o poznání vyrovnaněji a před poslední drahou měl k dobru 10 kuželek. Dráhu sice prohrává, ale jen o 2 a tak připisuje bodík na konto svého družstva. Před poslední rundou tedy vedla Sadská o 110 dřev v poměru 3:1. Pro Vaška Schejbala s Tomášem Bekem vcelku příjemný náskok. Vašek se navíc se soupeřem vůbec nemazal a po pěkném výkonu vítězí jasně 4:0. Tomáš měl po třech drahách také jistotu zisku bodu a poslední dráhu těsně "věnoval" soupeři. To už ale byla jen kosmetická úprava výsledku. Sadská si tedy připsala "povinné" vítězství v poměru 7:1 (16:8) o 187 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: M. Schejbal 568, Košnar 552, Renka 561, Svoboda 539, V. Schejbal 582, Bek 571 (družstvo 3373).

Přidáno: 24.02.2013, 12:06 hod.

V tomto kole neúspěšné pouze céčko

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně předposlední celek soutěže - Start Rychnov nad Kněžnou B. Tabulkové postavení sice favorizovalo naše družstvo, ale zápasy s družstvy hrajícími o záchranu nejsou často lehké. V tomto utkání se ale překvapení nekonalo.
V úvodu nastopila za náš celek dvojice Pavel Klička a Petr Miláček. Pavel začal výborně a na první dráze si vytvořil solidní náskok. Po změně drah jeho se jeho soupeř doslova vytratil a Pavel tak po pěkném výkonu jasně zvítězil. Petr, který se netradičně představil hned v úvodu utkání, nedal průměrně hrajícímu soupeři šanci na zisk bodů a po první rundě jsme vedli 4:0 o 115 kuželek. V prostřední pasáži již tradiční složení Petr Zeman a Tomáš Jarolím. Petr předvedl skvělou první dráhu (247). Po změně drah sice výrazně polevil, ale na jeho hladkou výhru to nemělo podstatnější vliv. Jeho soupeř hrál sice pěkně do plných, které nad Petrem dokonce o 7 vyhrál, ale mizernou dorážkou Petrovu situaci výrazně zjednodušil. Tomáš se i přes zjevné trápení ujal po první dráze vedení o 4 kuželky. Po změně drah sice Tomášovo trápení pokračovalo, ale i tak dokázal svůj náskok zdvojnásobit. Pro dotahováky Karla Langa a Mirka Skalu tedy vcelku příjemná situace - vedení 8:0 o 194 kuželek. Karel začal skvěle a na první dráze si vybudoval náskok, který sice po změně drah dokázal soupeř o něco málo snížit, ale o tom kdo bude brát v tomto souboji body nebylo pochyb. Mirek hrál se soupeřem o poznání vyrovnanější souboj, ale až na první plné byl vždy o krůček ve předu a tak naše družstvo deklasovalo soupeře v poměru 16:0 o propastných 242 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 443, Miláček 460,Zeman 461, Jarolím 409, Lang 441, Skala 439 (družstvo 2653).
V tomto utkání bylo zlomeno jedno prokletí - až do tohoto utkání platilo pravidlo, že když je Petr Zeman v utkání nejlepším naším hráčem, tak utkání prohrajeme.

Béčko sehrálo ve čtvrtek na domácí kuželně utkáni proti družstvu KK Zálabák Smiřice B. Tabulkové postavení slibovalo vyrovnaný boj a to se také potvrdilo.
Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou začali skvěle. Pepa po výborném výkonu vybojoval těsné ale pro celý vývoj utkání nesmírně důležité vítězství. Lída hrála také výborně a nad střídající dvojicí protihráčů nahrála bezmála 60 dřev, což bylo pro zbytek utkání také důležité. Petr Skutil s Jardou Havlsem tedy nastupovali za příjemného stavu 4:0 s náskokem 69 kuželek. Petr na soupeře hned od začátku vletěl a skvělé první plné mu přinesly solidní náskok, který se ovšem v následné dorážce začal tenčit a po změně drah se rozplynul úplně a soupeř o devítku zvítězil. Jarda se trápil zejména v dorážce, výsledkem byl spíše podprůměrný výkon a hlavně prohra se solidně hrajícím soupeřem. O zisku dvou bodů do tabulky tak rozhodoval celkový počet poražených kuželek. Tento ukazatel nakonec hovořil pro naše družstvo, které si tak to tabulky připisuje cenné dva body za výhru v poměru 8:4 o 28 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 436, Skutilová 429, Skutil 407, Havlas 384 (družstvo 1656).

Céčko hostilo v pátek na domácí kuželně hráče TJ Loko Česká Třebová C.
Úvodní pasáž utkání skončila v podstatě smírně. Radim Pyták po slabším výkonu nestačil na výborně hrajícího soupeře a naopak Libor Elis nedal slabě hrajímu soupeři svým výkonem sebemenší šanci. Stav tedy 2:2 při vedení hostí o 8 kuželek. Před závěrem tedy naděje pro obě družstva. Petr Hanuš se se svým soupeřem tahal o každou kuželku a z těsného souboje odchází nakonec po pěkném výkonu poražen o pouhé 2 kuželky. Jirka Ryšavý předvedl solidní výkon, ale na výborně hrajícího soupeře to nestačilo. Naše družstvo si tak připisuje další porážku, tentokrát v poměru 10:2 o 53 kuželek. Dlužno dodat, že naše družstvo v tomto utkání předvedlo jeden ze svých nejlepších výkonů, ale bohužel narazilo na skvěle připraveného soupeře.
Výkony našich hráčů: Pyták 381, Elis 430, Hanuš 431, Ryšavý 412 (družstvo 1654).

Přidáno: 24.02.2013, 10:16 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Tento týden bude na přeloučské kuželně opravdu velmi rušno. Všechna naše družstva hrají v tomto kole na domácí půdě a hráči Sadské dokonce 2x - nejprve v sobotu ligu a poté v neděli odvetu Poháru ČKA.

Čtvrtek 21.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Smiřice B

Pátek 22.2., 17:00 hod. - Přelouč A - Rychnov nad Kněžnou B

Pátek 22.2., 19:30 hod. - Přelouč C - Česká Třebová C

Sobota 23.2., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - Škoda VS Plzeň

Neděle 24.2., 13:30 hod. - KK SDS Sadská - TJ Červený Kostelec (Pohár ČKA)

Přidáno: 20.02.2013, 09:36 hod.

Karel Lang Mistrem Pardubického kraje

V sobotu 16. února byla na pořadu krajská mistrovství ve zbývajících dvou kategoriích, tedy kategorii mužů a seniorů.

Mužská kategorie se hrála na kuželně v České Třebové, kde náš oddíl reprezentovala trojice Tomáš Jarolím, Petr Skutil a Petr Miláček. Tomáš Jarolím s Petrem Skutilem předvedli velice podobné výkony (516 resp. 518 poražených kuželek) a obsadili 24. a 25. místo. Petr Miláček zahrál o poznání lépe a jeho 575 poražených kuželek znamenalo nakonec 11. příčku, když od postupu do osmičlenného finále zaostal o pouhých 11 kuželek. Vítězem se stal zcela dle očekávání domácí Pavel Jiroušek.

Kategorie seniorská se hrála na naší kuželně a v osmadvacetičlenném startovním poli měl náš oddíl nakonec hned šestinásobné zastoupení. Vendelín Škuta, který na poslední chvíli zaskočil za nedorazivšího hráče ze Svitav nepředvedl povedený výkon a jeho 431 poražených kuželek nakonec znamenalo poslední příčku. Jarda Havlas porazil 502 kuželek což ho vyneslo do silného středu výsledkové listiny - na konečné 17. místo. 514 poražených kuželek Karla Janovského znamenalo 11. příčku. Dalším naším zástupcem byl Pepa Suchomel, který předvedl pěkných 531, což ho vyneslo až na šestou příčku. Dvě naše největší želízka v ohni potvrdila naše očekávání. Pavel Klička obsadil za výkon 537 poražených kuželek čtvrtou příčku, když od medaile jej dělilo pouhých 5 kuželek, o které zaostal zejména díky trošku slabší dorážce. 560 poražených kuželek v podání Karla Langa znamenalo nejen vyrovnání nejlepšího výkonu domácího hráče v této disciplíně na přeloučské kuželně, ale hlavně první příčku a zisk mistrovského titulu.
V seniorské kategorii se bojovalo celkem o 4 postupová místa na MČR, které se uskuteční první květnový víkend na kuželně ve Valašském Meziříčí a kde budeme mít tedy díky Karlu Langovi a Pavlu Kličkovi dvojí zastoupení.

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 19.02.2013, 17:22 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |