Aktuální informace z dění v oddíle

Vánoční koulení

Tradiční vánoční koulení se letos koná ve středu 29. prosince. Začátek jak kdo přijde - orientačně v 17:00 hod.

Přidáno: 27.12.2010, 14:03 hod.

Členská schůze

V pondělí 13.12.2010 se koná na kuželně členská schůze oddílu. Začátek je stanoven na 18:30 hod..
A o čem budeme jednat?: soupisky pro jarní část soutěží, zhodnocení podzimu, vánoční koulení, zajištění akcí v první polovině roku 2011, změna provozovatele baru ...

Přidáno: 10.12.2010, 09:02 hod.

3. předkolo Poháru ČKA

V pátek sehraje naše družstvo úvodní utkání 3. předkola Poháru ČKA. Turnajový pavouk přisoudil našemu družstvu za soupeře Sokol Častrov a první utkání se odehraje právě na kuželně našeho soupeře.
Vzhledem k tomu, že o soupeři máme jen sporé informace, těžko říci jaké jsou vyhlídky na případný postup mezi nejlepších 32 družstev. Úvodní zápas určitě napoví. Naše družstvo odjede v sestavě Jarolím, Lang, Miláček a Zeman a doufejme, že přiveze co nejpříznivější výsledek pro odvetu.

Přidáno: 08.12.2010, 20:34 hod.

Áčko zakončilo podzimní část výhrou

Áčko odjelo v pátek ke svému poslednímu podzimnímu utkání soutěže do Vrchlabí, kde se utkalo s domácím béčkem. Naše družstvo neodjíždělo s velkými ambicemi a vzhledem k rozmarům počasí bylo hlavní prioritou dojet v pořádku domů. To že se nám podařilo přivést oba body bylo jakýmsi bonusem navíc. V úvodu utkání to ale na nějaký bodový zisk vůbec nevypadalo. Petr Zeman s Tomášem Jarolímem podali na poměry kuželny slabý výkon a oba svůj duel prohráli, takže stav byl 4:0 a + 59 pro domácí. Tedy zdánlivě jasná záležitost pro domácí. V prostřední části utkání se ovšem karta obrátila. Pavel Klička s Dušanem Kasou předvedli pěkné výkony a oba dokázali své souboje vyhrát, což bylo pro další vývoj utkání důležité. Stav 4:4 a domácí vedli o 32 kuželek. Karel Lang v závěrečné čtveřici předvedl nejlepší výkon večera a dobře hrajícího soupeře jasně přehrál. No a když na vedlejší drahách dokázal Petr Miláček nakonec svého soupeře také udolat, zrodila se naše těsná výhra o 11 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Zeman 398, Jarolím 396, Klička 437, Kasa 424, Lang 465, Miláček 428.

A jak to s naším družstvem vypadá v celkovém hodnocení soutěže? Naše družstvo vstupovalo do sezóny s jasným cílem, kterým byla záchrana soutěže. V tuto chvíli lze s velikou pravděpodobností říci, že mise byla splněna. Naše družstvo totiž získalo 20 bodů a přezimuje na třetím místě, pouze o skóre za druhým Vysokým Mýtem a pouze o 1 bod za vedoucím Rychnovem. Z pronásledovatelů je na tom nejlépe na čtvrtém místě Tesla Pardubice se ziskem 17 bodů.

Přidáno: 06.12.2010, 18:09 hod.

Poslední podzimní kolo

O tomto víkendu jsou na programu poslední podzimní kola všech VČ soutěží družstev.
Áčko se představí v pátek od 19:30 hod. na čtyřdráze ve Vrchlabí v souboji s domácím béčkem.
Béčko má díky lichému počtu účastníků soutěže již v tomto kole volno.
Céčko přivítá v pátek na domácí dráze KK Zálabák Smiřice B. Začátek utkání je pro céčko netradičně v 17:00 hod..

Přidáno: 30.11.2010, 19:11 hod.

3. kolo VČPM

O první adventní neděli se naše mládežnické družstvo představilo na kuželně v České Třebové v rámci třetího turnaje VČPM. Na tomto turnaji předvedlo naše družstvo své letošní maximum, ale i na potřetí z toho bylo poslední místo, tentokrát se ztrátou pouhých 6 kuželek na pátou příčku.
Výkony našich hráčů: Petr Strouhal 220, Jarda Tomášek 245 a Aneta Viniarská 175.

Přidáno: 30.11.2010, 19:08 hod.

Céčko v Josefově neuspělo

Céčko odjelo v pátek na kuželnu do Jaroměře - Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem. Skvělý vstup do utkání obstaral pro naše družstvo Libor Elis. S nástrahami josefovské kuželny se popasoval vcelku dobře a se špatně hrajícím soupeřem neměl nejmenší problém. Podle podobných not se hrál i druhý souboj, jen s tím rozdílem, že prim hrál domácí hráč a Pepa Samek jej pouze z povzdálí sledoval. A začínalo se prakticky od začátku - stav 2:2 při našem vedení o pouhé 4 kuželky. Třetí duel už byl o poznání vyrovnanější než ty předchozí a bojovalo se doslova o každou kuželku. V závěru se nakonec mohl radovat náš Petr Hanuš, který navýšil naše vedení na 9 kuželek. Osud utkání měla tedy v rukou závěrečná dvojice. Karel Macík si tentokrát s dráhou příliš nepotykal a proti nejlepšímu hráči večera neměl šanci, takže naše družstvo utrpělo porážku v poměru 8:4 o 25 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 385, Samek 359, Hanuš 379, Macík 360.

Přidáno: 28.11.2010, 17:50 hod.

Áčko udrželo domácí neporazitelnost

V pátek se naposledy v podzimní části soutěžního ročníku představilo áčko na domácí kuželně a v souboji s družstvem Milovice A mělo jasný cíl - výhra a udržení domácí neporazitelnosti.
Po první části to ale s naším družstvem úplně nejlépe nevypadalo. Petr Zeman po výborném výkonu přehrál také dobře hrajícího soupeře. Soupeř Tomáše Jarolíma měl při sobě neuvěritelnou kupu štěstí, takže mu spadlo nač si vzpoměl a kolikrát i to na co ani nepomyslel. A na jeho vynikající výkon Tomáš bohužel nestačil, takže stav byl sice 2:2, ale +29 kuželek pro hosty. V prostřední části utkání se v našem dresu představila dvojice Dušan Kasa a Pavel Klička. Dušan, který nahradil zraněného Mirka Skalu se s rolí náhradníka popasoval skvěle a soupeři nedal nejmenší šanci. To Pavel měl se ziskem bodů poněkud více starostí, ale nakonec se mu přece jen podařilo soupeře těsně udolat. Do závěru se tedy nastupovalo o chloupek lépe našim hráčům - vedení 6:2 o 7 kuželek. Karel Lang s Petrem Miláčkem podali v závěru utkání tradičně kvalitní výkon, na který ani jeden z jejich soupeřů nestačil a tak se zrodila naše jasná výhra v poměru 14:2 o 117 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 452, Jarolím 422, Kasa 440, Klička 416, Lang 442, Miláček 450.

Přidáno: 28.11.2010, 17:37 hod.

Béčko v posledním utkání neuspělo

Béčko odjelo již v pondělí na kuželnu do Smiřic, kde předehrávalo utkání 12. kola proti domácímu béčku. Jelikož má naše družstvo v posledním podzimním kole díky lichému počtu úcastníků soutěže volno, bylo to pro náš celek poslední letošní utkání. A naši hráči chtěli samozřejmě podzimní část zakončit úspěšně. Navíc se jednalo o souboj prvního a třetího celku soutěže, takže v mnoha ohledech zajímavé a důležité utkání. A nyní již k zápasu samotnému.
V úvodním souboji se představil Jarda Havlas, který předvedl pěkný výkon a zejména v dorážce slabě hrajícího soupeře v pohodě porazil a zajistil vedení o 33 kuželek. Prakticky celý náskok byl smazán hned v dalším duelu. Petr Skutil sice při hře do plných držel se soupeřem krok, ale v dorážce jej soupeř jasně přehrál a tak z náskoku zbyly pouhé 4 kuželky. Třetí duel převrátil misky vah definitivně na stranu domácích. Dušan Kasa sice potvrdil svoji dobrou formu a předvedl kvalitní výkon, na výborně hrajícího soupeře to ale tentokrát bohužel nestačilo a domácí se poprvé v zápase ujali vedení. V závěrečném duelu se od začátku nedařilo Karlu Janovskému a od 24. hodu jej nahradila Lída Josefová. Ta se s rolí náhradnice vypořádala vcelku slušně. Domácí hráč hrál výborně, ale po půlce se nechal vystřídat - náskok se mu zřejmě zdál dostatečný a tak nechal také zahrát náhradníka. Jeho náhradník ovšem zahrál mizerně a Lída z náskoku výrazně ukrajovala, smazat celý rozdíl se jí ale nepodařilo a nakonec prohrála o pouhé 2 kuželky. Na první pohled tedy naše vcelku jasná prohra v poměru 10:2, ale o pouhých 15 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 421, Skutil 401, Kasa 425, Janovský+Josefová 375.
Uvidíme jak výsledky posledních dvou kol ještě zamíchají s tabulkou, jisté ale je, že naše družstvo přezimuje v nejhorším případě na třetí příčce v soutěži, což před sezónou předpokládal jen málokdo.

Áčko a céčko čekají ještě dvě utkání. V tom nejbližším přivítá áčko na domácí kuželně v pátek od 17:00 hod. Milovice A a céčko odjedev v pátek do Josefova, kde také od 17:00 hod. změří síly s domácím béčkem.

Přidáno: 25.11.2010, 15:32 hod.

Opět bodovala všechna naše družstva

Áčko odjelo v sobotu na těžkou kuželnu do Solnice, kde se utkalo s domácím áčkem. Domácí družstvo sice okupuje předposlední příčku v tabulce soutěže, ale vzhledem k záludnostem solnické kuželny se dal čekat těžký zápas. To se nakonec také potvrdilo. Hned v úvodu se se záludnostmi dráhy nedokázal vypořádat Pavel Klička a domácí družstvo se ujalo vedení rozdílem 45 kuželek. Ve druhé dvojici zahrál dobře Petr Zeman a z náskoku domácích stáhl 22 dřev. Ve třetí dvojici tahal Tomáš Jarolím celou dobu za kratší konec, ale díky soupeřově výpadku v závěru mu spadla do klína výhra o 6. Když pak v dalším souboji Karel Lang vydřel také těsnou výhru, tentokrát o 5, vypadalo to s naším družstvem o poznání lépe nez na začátku. V součtu jsme sice stále ztráceli 12 kuželek, ale vedení 6:2, dávalo velikou naději na zisk alespoň jednoho bodu. V páté dvojici ale nenavázal na výhry svých kolegů Mirek Skala a s výborně hrajícím soupeřem jasně prohrál a navíc se bohužel zranila zřejmě již do konce sezóny nebude moci nastoupit. Před závěrem byl stav 6:4 pro naše družstvo při vedení domácích o 45 kuželek. Petr Miláček v závěrečném duelu předvedl na solnické poměry výborný výkon a přestože v závěru zejména svým spoluhráčům zabrnkal na nervy, dokázal souboj vyhrát a zajistit tak do tabulky další bod za remízu 8:8, když naše družstvo ztratilo 39 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 373, Zeman 406, Jarolím 393, Lang 396, Skala 399, Miláček 425.

Béčko sehrálo v pátek na domácí kuželně utkání proti družstvu KK Josefov B. Jednalo se o souboj druhého a čtvrtého celku tabulky, takže se očekával vyrovnaný zápas. Karel Janovský tahal v souboji s Ivetou Buštovou minimálně po ¾ utkání za kratší konec. Závěr souboje ovšem vyšel Karlovi o chloupek lépe a po dobrém výkonu si připsal výhru. Na vedlejších drahách si Jarda Havlas vytvořil v první půlce solidní náskok, který po změně drah bez potíží udržel. Stav 4:0 a +30 kuželek pro domácí. Do závěru slušná pozice pro domácí dotahováky. Dušan Kasa s Petrem Skutilem se ovšem rozhodli, že z utkání ještě udělají drama. Dušan svůj duel nakonec pro sebe rozhodl až v poslední dorážce – tedy ten kdo duel viděl by spíše řekl, že jej pro Dušana svojí špatnou hrou rozhodl soupeř. Petr byl v od prvního hodu horším hráčem a jen soupeřova slabá dorážka ho přiblížila na dostřel. V součtu ale nakonec vcelku jasná záležitost – výhra 10:2 o 34 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 420, Havlas 399, Kasa 408, Skutil 391.

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice C. Okresní derby se od začátku vyvíjelo lépe pro domácí družstvo. Miloš Zelenka si v souboji s Oldou Veselým vytvořil při hře do plných takový náskok, o který se nedokázal připravit ani naprosto mizernou dorážkou. Pepa Samek neměl v souboji s Jirkou Putichem nejmenší problém a tak se domácí družstvo ujalo vedení 4:0 rozdílem 39 kuželek. Ve druhé polovině utkání si Petr Hanuš po pěkném výkonu vcelku jasně poradil se slušně hrající Kristýnou Voseckou a na vedlejších drahách se v souboji s Liborem Elisem špatnou hrou v závěrečné dorážce v podstatě sama porazila Maruška Donátová. Takže naprosto jasná výhra v poměru 12:0 o 72 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zelenka 362, Samek 393, Hanuš 427, Elis 403.

Přidáno: 23.11.2010, 14:31 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |