Aktuální informace z dění v oddíle

Jašná prohra áčka v Třebechovicích

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím áčkem. Postavení v tabulce jasně favorizovalo domácí celek a našemu družstvu se bohužel nepodařilo papírové předpoklady rozcupovat.

Pavel Klička načal utkání dobře a po vcelku povedeném výkonu poslal naše družstvo do vedení. Tomáš Jarolím se ve druhé dvojici blýskl výborným výkonem, ale bohužel narazil na výborně hrajícího soupeře a nakonec odešel poražen o pouhých 5 kuželek. A od této chvíle už to šlo s naším družstvem z kopce. Petr Zeman průměrným výkonem nijak nepozlobil domácího borce a následně ani povedený výkon Jana Jakubeho neměl šanci na nakonec nejlepšího hráče utkání. Jiskřičku naděje měl v páté dvojici vykřesat Míra Skala. Ten ale vůbec neměl svůj den. Podle toho co jsem od něho vyslechl, tak kdyby v pátek vzal kouli, otočil se zády ke kuželkám a poslepu mezi nohama hodil, tak neomylně musí trefit roha. I přes to, že měl jej jediný újezd, propracoval se k číslu 378, což je v jeho případě obvykle výkon po kterém začíná druhou dorážku. No každopádně jen průměrně hrající soupeř tak získal další body a utkání bylo definitivně rozhodnuté. Karel Lang ještě v závěru dostal od výborně hrajícího domácího hráče na cestu dalších třicet a mohlo se vyrazit domů. Naše družstvo tak z Třebechovic odjíždí s jasnou prohrou v poměru 2:14 o 137 kuželek.

V pátek tak čeká na naše hráče možná klíčové utkání v boji o záchranu, kdy se na naší kuželně představí soupeř z chvostu tabulky - celek SKSC Svitavy-Lány A. Pokud chce naše družstvo reálně myslet na záchranu soutěže, musí v tomto utkání bezpodmínečně zvítězit!!!

Přidáno: 22.02.2015, 20:52 hod.

Céčko poslední utkání zvládlo a v tabulce se posunulo před béčko

Céčko přivítalo v pátek v posledním utkání základní části na domácí kuželně celek Jičín D. Naše družstvo nutně potřebovalo vyhrát aby se udrželo v nejlepší trojce a jelikož již znalo výsledek předchozího utkání, bylo jasné, že v případě úspěchu skončí v konečné tabulce základní části před béčkem, což bylo pro naše hráče snad ještě větší motivací než samotné udržení se v TOP 3.

Utkání zahájila z naší strany dvojice Libor Elis a Radim Pyták. Oba naši hráči předvedli řekněme průměrné výkony a v obou případech to na soupeře stačilo. Po polovině tedy příznivý stav 4:0 a +48 kuželek. Dorazit soupeře měl Petr Hanuš společně s Jirkou Ryšavým. Petr navázal herně na své spoluhráče z první rundy, ale soupeř mu situaci výrazně ztížil a o body se bojovalo do posledních hodů. Nakonec byl o 1 kuželku šťastnější náš hráč. Výkon Jirky Ryšavého má k hodnocení povedený velmi daleko, ale na mizerně hrajícího soupeře to s přehledem stačilo a tak se i v tomto ročním období nad přeloučskou kuželnou rozezpíval kanár. Naše družstvo tak poslední utkání základní části zvládlo s přehledem a zvítězilo o 90 kuželek v poměru 12:0.

Díky lepšímu skóre tak céčko končí o příčku výše než béčko a v bojích o postup do krajského přeboru tak budeme mít dvě želízka v ohni.

Přidáno: 22.02.2015, 20:38 hod.

Béčko zvládlo dohrávku a bude bojovat v nadstavbě o postup do vyšší soutěže

Béčko mělo v tomto týdnu na pořadu dvě utkání na domácí půdě. Nejprve v pondělí dohrávku s Josefovem B a následně v pátek souboj s lídrem tabulky - Solnicí B.

Pondělní utkání bylo z hlediska postupových ambicí našeho družstva velice důležité. Případný neúspěch by s velkou pravděpodobností znamenal neudržení se v nejlepší trojce. Toto utkání načal Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Pepa umí zahrát o poznání lépe a proto tentokrát na slušně hrajícího soupeře nestačil. I Lída má ve svém repertoáru lepší výkony, ale slabě hrající soupeř ji body daroval. V polovině utkání tedy 2:2 při vedení našeho družstva o 24 kuželek. Dovést zápas do vítězného konce měl Petr Skutil ve dvojici s Jardou Havlasem. Petr herně navázal na své "předskokany", ale podobně jako Lídě i jemu soupeř výrazně pomohl k zisku obou bodů. Jarda měl situaci o poznání těžší a z pěkného souboje odešel nakonec poražen. V součtu ale naše družstva nahrálo o 48 kuželek více než soupeř a připsalo si tak důležitou výhru v poměru 8:4.

V pátek tak v duelu se Solnicí mohlo hrát naše družstvo v klidu a v případě výhry se dokonce stát vítězem základní části. Pepa Suchomel ovšem navázal na svůj pondělní výkon a na soupeře to opět nestačilo, i když tentokrát jen o 4 klacky. Na vedlejších drahách začal výborně Venda Škuta. Jenže po změně drah zatáhl za ruční brzdu a 16 újezdů jej odsoudilo k jasné prohře. V polovině utkání tedy neveselo 0:4 a +53 kuželek pro hosty. Petr Skutil nedokázal v tomto utkání hodit dva stejné hody za sebou a s dobře hrající soupeřkou vcelku Jasně prohrál. Ani Jarda Havlas nepředvedl nejpovedenější výkon a až posledním hodem odvrátil kanára, když soupeřku porazil o celou jednu kuželku. V součtu si tak naše družstvo odnáší z posledního utkání základní části porážku v poměru 2:10 o 72 kuželek.

Tato prohra nakonec vzhledem k výsledku dalšího utkání našeho céčka znamená pro béčko konečnou třetí příčku v základní části soutěže.

Přidáno: 22.02.2015, 20:26 hod.

Sadská ztratila doma bod

V pátek přivítali hráči Sadské na domácí půdě v rámci 2. KLM A družstvo Loko České Velenice.

Do úvodních bojů naskočil Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš předvedl výborné úvodní plné - 101. Soupeř ale kontroval 107. V dorážce byl ale lepší Aleš a první dráhu nakonec i díky soupeřově pomoci získal pro sebe. Od té doby už byl jasně lepším hráčem, konečně v Přelouči pokořil šestistovku a duel jasně vyhrál. Naproti tomu Mates neměl svůj nejlepší den. Jeho soupeř hrál velmi dobře a Martin mu jeho hru nijak neztěžoval a odešel jasně poražen. Po první rundě tedy 1:1 při vedení hostí o 11 kuželek. V prostřední pasáži zasáhl do hry Petr Miláček a Vašek Pešek. Petr v koncovce vydřel úvodní dráhu. Pak ale přišel zkrat ve druhé dorážce (jen 26) a soupeř získal výraznější náskok. Ten se sice po třetí dráze ztenčil, čtvrtá ale opět patřila soupeři a při stavu 2:2 na dráhy tak Petr odešel ze souboje poražen. Vašek nezačal nijak oslnivě, ale první dráhu nakonec získal. Soupeři se i nadále nedařilo a druhá dráha tak vyzněla pro Vaška již výrazněji. Hosté sáhli ke střídání, ale vypadalo to že je to "z bláta do louže". I přes nepovedený výkon tak Vašek získal i třetí dráhu. Poslední dráhu ale zahrál soupeř excelentně a rozdíl v poražených kuželkách stáhl na pouhou jednu. Po dvou třetinách utkání tedy 2:2 při vedení hostí o 39 klacků. Pro dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka nelehká, ale ne neřešitelná situace. Vašek na soupeře vletěl a skvělou úvodní drahou si vybudoval solidní náskok. Pak si vzal ale slovo soupeř a Vašek i přes solidní výkon rázem prohrával 2:1 na dráhy a ztrácel 10 kuželek. Když pak dalších devět ztratil na poslední dráze do plných, nevypadalo to vůbec dobře. Vašek je ale bojovník a vynikající poslední dorážkou otočil vývoj duelu a celkově zvítězil o celé dva klacky. Tomáš úvodní dráhu těsně prohrál. Pak ale další dvě po výborném výkonu vybojoval a rozhodovalo se na té poslední. Soupeř bojoval ale Tomášův náskok se mu již smazat nepodařilo. Dotahováci Sadské nahráli "jen" 15 kuželek, což na smazání náskoku hostí nestačilo, takže utkání nakonec skončilo na body remízou 4:4 /13:11/. Hostující celek předvedl v tomto utkání jeden z nejlepších výkonů družstva dosažený na Přeloučské kuželně a po zásluze odjíždí z Přelouče s bodovým ziskem. Titulek sice hlásá, že Sadská ztratila bod, ale vzhledem k vývoji utkání jej v infarktové koncovce vlastně spíše získala.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.02.2015, 18:43 hod.

Další prohra áčka znamená pád hlouběji do sestupových vod

V pátek čekal na hráče áčka duel na domácí půdě proti družstvu TJ Červený Kostelec B. Jednalo se o souboj dvou družstev přímo ohrožených sestupem, takže body z tohoto utkání mají velkou váhu.

V úvodu se v našem družstvu představil Pavel Klička společně s Tomášem Jarolímem. Pavel předvedl velice povedený výkon a dokonale využil mizerné hry svého soupeře a nahrál bezmála 100 kuželek. Tomáš bohužel nedokázal Pavla napodobit. Předvedl slabý výkon a jen průměrně hrajícímu soupeři výhru v podstatě daroval. I tak ale po první rundě vcelku příznivý stav - na body sice 2:2 ale vedení o 75 kuželek. Prostřední pasáž měla na starost dvojice Dušan Kasa a Petr Zeman. Dušan předvedl docela povedený výkon a na dobře hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Petr předvedl výkon z kategorie řekněme průměrných a soupeř jej tak jasně přehrál. Po druhé části už to tak veselé nebylo - vedení hostí o 15 kuželek v poměru 2:6. Otočit utkání v náš prospěch měl za úkol Karel Lang společně s Mírou Skalou. Karel po svém návratu na kuželkářská rozběžiště zatím spíše hledá svoji starou formu a výborně hrající soupeř byl tak na jeho síly. Na vedlejších drahách se hrálo o něco vyrovnaněji, ale opravdu jen o něco. I zde měl hostující hráč navrch a Míra tak odešel ze souboje také poražen, což v konečném účtování znamenalo jasnou prohru našeho družstva o 49 kuželek v poměru 2:14. Nutno dodat, že hostující celek (až na výjimku v úvodu) předvedl výborný výkon a body si tak odváží zaslouženě. Prohra v tomto utkání znamená pro náš celek pád na předposlední místo v tabulce, které "zaručuje" sestup do nižší soutěže. Sezóna je ale ještě dlouhá a nic není ztraceno.

Přidáno: 08.02.2015, 10:34 hod.

Prohra béčka a komplikace v boji o TOP 3

V pátek odjelo naše béčko na dvoudráhu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím céčkem a v případě úspěchu si mohlo s předstihem zajistit umístění znamenající nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Na úvod ale předvedl nepovedený výkon Jarda Havlas a dobře hrající domácí hráč toho dokonale využil a zajistil svému družstvu vedení o 75 kuželek. Ve druhém duelu předvedl vcelku povedený výkon Petr Skutil a z náskoku domácích ukrojil 30 klacků. Výkon, který předvedl Pepa Suchomel rozhodně za podařený považovat nelze, ale v dramatické koncovce Pepa nakonec vydřel výhru o 1 kuželku. Před Vendou Škutou byl nelehký úkol - porazit soupeře alespoň o 44 kuželek. Venda ale navázal na nepovedou hru svého předchůdce a tak domácí hráč ještě nějaké ty kuželky nahrál. V součtu tak naše družstvo odjíždí s porážkou v poměru 8:4 o 75 kuželek. K udržení pozice "na bedně" zvládnout domácí dohrávku s Josefovem, protože jinak už nebudou mít naši hráči svůj osud ve svých rukou.

Přidáno: 08.02.2015, 10:09 hod.

Céčko si veze ze Solnice kanára

Ve čtvrtek odjelo naše céčko na dvoudráhu do Solnice, kde se utkalo s lídrem tabulky - domácím béčkem.

Na úvod byl k vidění oboustranně nepovedený výkon, ze kterého ovšem bohužel vyšel hůře náš Libor Elis. Druhá dvojice hráčů již předvedla výrazně "koukatelnější" výkon, ale i z tohoto duelu odešel poražen bohužel náš hráč, kterým byl v tomto duelu Radim Pyták. V polovině utkání tedy vedlo domácí družstvo o 21 kuželek v poměru 4:0. Zavelet k obratu měl Jirka Ryšavý. Jirkovi se hra ale vůbec nedařila a nevýrazně hrajícímu soupeři tak daroval výhru. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto, i když teoreticky se dalo ještě vydolovat plichta. Petr Hanuš ovšem navázal na předchozí Jirkův nepovedený výkon a i přes chladné počasí se nad solnickou kuželnou rozezpíval kanár. Naše družstvo se tedy z kuželny lídra soutěže odváží porážku v poměru 12:0 o 96 kuželek a komplikuje si tak cestu do nadstavby o postup do vyšší soutěže. Nyní nezbývá než vyhrát poslední utkání základní části a čekat jak si povedou soupeři. Umístění na bedně v základní části již nemají naši hráči ve svých rukou.

Přidáno: 06.02.2015, 06:52 hod.

Sadská veze z Hořic dva body

V sobotu zajíždělo družstvo Sadské k dalšímu utkání 2. KLM do nedalekých Hořic, které figurují v horní polovině tabulky a mezi oběma soupeři byl před tímto utkáním rozdíl pouhého bodu.

Úvod utkání přinesl dva souboje bez nějakého většího náboje. Tonda Svoboda po výborném výkonu jasně přehrál domácího hráče. Na vedlejších drahách je souboj také vcelku jasný, zejména díky mizerné dorážce Petr Miláčka. Stav 1:1 při vedení Sadské o 45 kuželek. Prostřední pasáž ale rozhodně dramatická byla. Venca Pešek sice v první šedesátce (328) jasně deklasoval svého soupeře. Ve druhé půlce se mu již hra tolik nedařila a nakonec musel vítězství hájit až do posledních hodů, což se mu naštěstí o 11 klacků podařilo. Martin Schejbal hrál se svým soupeřem ještě vyrovnanější partii, kterou nakonec získal pro sebe o pouhé 2 kuželky. Před závěrem tedy lepší výchozí pozice pro Sadskou - vedení 3:1 o 58 kuželek. Dotáhnou duel do zdárného konce měla zkušená dvojice Tomáš Bek a Vašek Schejbal. Chvíli to sice vypadalo, že by se domácím mohl povést obrat, ale hráči Sadské to nedovolili. Vašek sice po povedeném výkonu prohrává s nejlepším hráčem utkání o 36 kuželek, ale Tomáš svého soupeře udržel na uzdě, nakonec vydřel remízu a v součtu se tak zrodila výhra Sadské v poměru 5,5:2,5 /13,5:10,5/ o 22 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 02.02.2015, 21:00 hod.

Áčko v Hořicích neuspělo

V pátek odjelo naše áčko do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek je zatím na průběžné druhé příčce v soutěži a má ambice na postup, zatímco naše družstvo je namočeno v sestupových vodách. Karty tedy byly před tímto utkáním rozdány jasně a předpoklady se bohužel naplnily vrchovatou měrou.

Úvod utkání ještě nevypadal tak zle. Pavel Klička předvedl docela povedený výkon (zejména v dorážkové), ale i tak odešel ze souboje poražen. Na vedlejších drahách předvedl také povedený výkon Honza Jakube a získal pro naše družstvo první bodíky. V této chvíli ale jen málokdo tušil, že vlastně odvrátil kanára. V prostřední části předvedl na poměry hořických drah slabší výkon Petr Zeman a dobře hrající soupeř tak neměl problém. Ještě hůře si vedl na vedlejších drahách Dušan Kasa a domácí celek se tak dostal do jasného vedení, které v závěru ještě výrazně navýšil. Míra Skala i přes povedený výkon nestačil na nejlepšího hráče domácích a Karel Lang svým výkonem roli svému soupeři výrazně usnadnil. Naše družstvo tak po nevýrazném výkonu odjíždí z Hořic s porážkou v poměru 14:2 o propastných 171 kuželek.

Přidáno: 02.02.2015, 20:42 hod.

Béčko odložilo další utkání, v dohrávkách bylo úspěšné jen na 50%

Páteční utkání našeho béčko s Josefovem bylo na žádost hostí odloženo na pondělí 16.2.. V týdnu ale naše béčko dohrávalo dvě předcházející odložená utkání. Nejprve doma s celkem Třebechovic a poté v Jičíně s domácím déčkem.

Domácí dohrávka s třebechovickým béčkem byla díky slabým výkonům většiny hostujících hráčů jasnou záležitostí našeho družstva. Na úvod Pepa Suchomel i přes slabší výkon nakonec udolal svého soupeře o tři klacky a na vedlejších drahách Jarda Havlas jasně přehrál velmi slabě hrajícího soupeře o po pěkném výkonu nahrál více jak 100 kuželek. V závěru přidal další pohodlnou výhru Petr Skutil a tak je dvojice Lída Skutilová a Venda Škuta dovolila výborně hrajícímu soupeři korekci výsledku. Naše družstvo tedy nakonec vítězí v poměru 10:2 o 95 kuželek.

To dohrávka v Jičíně už tak slavná nebyla. Naše družstvo do tohoto utkání sice nastupovalo v roli papírového favorita, ale tyto předpoklady nenaplnilo. Pepa Suchomel předvedl slabý výkon a jasně prohrál. Jarda Havlas zahrál pěkně a soupeře nakonec udolal. Po poločase stav 2:2 při vedení domácích o 24 kuželek. Ve druhé rundě předvedl povedený výkon Petr Skutil a využil slabšího výkonu soupeře k jasné výhře. Venda Škuta ale předvedl doslova a do písmene mizerný výkon a soupeři tak spadla výhra do klína. V součtu tak odjíždí naše družstvo z kuželny posledního celku soutěže poraženo o 85 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 02.02.2015, 20:32 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |