Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko své utkání odložilo, céčko zdolalo Smiřice

Úvodní jarní utkání našeho B družstva bylo odloženo zatím na neurčito a tak se v pátek večer na domácí dráze představilo pouze céčko, které se utkalo s celkem Smiřice C.

Vstup do utkání nebyl z naší strany nejzdařilejší. Libor Elis předvedl mizerný výkon a toho dobře hrající soupeř dokonale využil. Radim Pyták se se svým soupeřem dlouhou dobu přetahoval, ale lepším závěrem nakonec dotáhl duel k vítězství. V polovině utkání stav 2:2 při vedení hostí o 67 kuželek. Před dotahováky Petrem Hanušem a Jirkou Ryšavým byl nelehký úkol. Navíc Petrův soupeř hrál výborně a i přes solidní výkon se na něj musel Petr dívat s odstupem. Na vedlejších drahách ale přišla "pomoc" od soupeře. Dvojice střídajících hostujících hráčů předvedla velmi slabý výkon a slušně hrající Jirka Ryšavý na ně nahrál více jak 120 kuželek, což bylo nakonec pro výsledek utkání rozhodující. Naše družstvo tak utrpělo vítězství o 23 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 12.01.2015, 18:45 hod.

Áčko veze z Rychnova cenný bod

Jarní část sezóny zahájilo naše áčko na kuželně v Rychnově nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem.

Úvod utkání vyšel o chlup lépe našemu družstvu. Petr Zeman předvedl celkem povedenou hru, ale na výborně hrajícího domácího borce nestačil. Na vedlejších drahách se dařilo našemu Honzovi Jakubemu, který tak plně využil slabší hry domácího borce a po úvodní třetitně utkání tak při bodovém stavu 2:2 vedlo naše družstvo o 19 kuželek. Druhá část utkání se nesla v podobném duchu jako ta úvodní. Dušan Kasa po velmi povedeném výkonu prohrává s výborně hrajícím soupeřem a Mirek Skala skvělou hrou přisypává nějaké ty klacky na naši stranu. Před závěrem lepší výchozí pozice pro naše dotahováky - stav 4:4 a +60 klacků pro naše družstvo. Karel Lang po vyhrané první půlce dostal v té druhé od soupeře pořádně naloženo a i přes solidní výkon z náskoku ztratil 37 kuželek. O osudu utkání se tedy rozhodovalo na vedlejších drahách. Tomáš Jarolím hrál se soupeřem vyrovanou partii a rozhodovalo se opravdu až v posledních hodech. Tím šťastnějším z této dvojice byl tentokrát domácí hráč, který vydřel výhru o dvě kuželky a zajistil tak pro domácí celek alespoň bod. Naše družstvo tak v Rychnově sice vítězí o 21 kuželek, ale do tabulky si připisuje "jen" jeden bod za remízu 8:8.

Přidáno: 12.01.2015, 18:37 hod.

Vánoční koulení

Vánoční koulení pro členy oddílu a jejich rodinné příslušníky a hosty proběhne letos v pátek 19.12.2014 s orientačním začátkem v 17 hodin.

Na úvod se bude soutěžit v disciplíně 40hs přes čtyři dráhy. Poté tradičně nějaké ty "sranda disciplíny" a volná zábava. Něco málo k snědku je zajištěno oddílem, jeden prosincový oslavenec navíc věnoval sud piva. Vše nad tento rámec si bude hradit každý z vlastních zdrojů a "vlezné" se tudíž nevybírá.

Přidáno: 16.12.2014, 10:26 hod.

Členská schůze

Dnes, tj. v pondělí 8.12.2014 proběhne na kuželně krátká členská schůze. Začátek v 18:00 hod..

Program: soupisky pro jarní část soutěží, brigády v zimní přestávce, nominace na krajské přebory, zajištění krajských přeborů na naší kuželně, vánoční koulení.....

Přidáno: 08.12.2014, 11:46 hod.

Další neskutečně těsná prohra Sadské

V sobotu se družstvo Sadské loučilo s podzimní částí 2. KLM domácím utkáním proti družstvu KK Hvězda Trnovany. Trnovany hrají v Přelouči obvykle dobře a tak se čekalo těžké a vyrovnané utkání a papírové předpoklady se naplnily.

Úvodní pasáž utkání obstaral Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš díky slabé dorážce prohrál úvodní dráhu, pak ale výrazněji přidal a další dvě dráhy získal pro sebe. Jeho soupeř v tuto dobu rozhodně nepředváděl hru ligových parametrů a tak byl na poslední dráhu vystřídán. Jeho náhradník využil toho, že Aleš opět polevil a alespoň trochu zkorigoval výsledek. Martin hrál od začátku dobře, získal úvodní dvě dráhy a vypadalo to na pohodovou výhru. Třetí dráha se mu ale nepovedla podle představ a soupeř se trochu přiblížil. Poslední drahou ovšem Martin odrazil všechny pochybnosti a dovedl souboj k jasné výhře. Po první třetině utkání tedy příznivý stav 2:0 a +76 kuželek pro Sadskou. V prostřední části se představil Venca Pešek ve dvojici s Tondou Svobodou. Vašek nezačal dobře a po první dráze 118 byl střídán Vaškem Schejbalem, který se do sestavy vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku. Svoji první letošní třicítku nakonec těsně prohrál o klacek. Pak přišla povedená dráha a snížení náskoku soupeře a jistá naděje pro dráhu poslední. Ta ovšem opět vyšla výrazně lépe hostujícímu hráči a bylo rozhodnuto. Tonda vstoupil do utkání vcelku dobře, ale výborně hrající soupeře mu toho mnoho nedovolil a po třech drahách již měl bod v kapse. Na poslední dráze se bojovalo až do posledního hodu, ale i ta se stala kořistí Tondova soupeře, takže po druhé části utkání bylo srovnáno na 2:2 a hostující celek se dostal do vedení o 23 kuželek. Úkol smazat tuto ztrátu dostala dvojice Petr Miláček a Tomáš Bek. Oba domácí hráči hráli dobře a před poslední drahou již jen málokdo pochyboval o výhře domácích - v tuto dobu měla Sadská k dobru 45 kuželek. Jenže na poslední dráze přišel od hostí doslova uragán a zejména pak v dorážce, kdy si Tomášův soupeř pomohl šesti hodovkami (dorážka celkem 84!!!), čímž nejenže Tomáše nakonec přehrál, ale výrazně tak pomohl překlopit stav v poražených kuželkách na stranu hostí. Počítadlo se zastavilo na stavu 3353:3355. V posledním letošním ligovém utkání tak Sadská utrpěla porážku o 2 kuželky v poměru 3:5.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.12.2014, 09:30 hod.

V Trutnově se nadělovalo o den dříve

Ve čtvrtek odjelo naše áčko k poslednímu podzimnímu utkání na kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem. Mikuláš s čertem sice chodil až dnes, ale naše družstvo si pořádnou nadílku přivezlo již o den dříve.

V úvodním duelu vletěl na soupeře výborně Karel Janovský. Ke skvělým plným (169) přidal řekněme průměrnou dorážku a v poločase pohodlně vedl. Po změně drah Karel trochu polevil, zatímco soupeř přidal a rezultovala z toho Karlova prohra o 25 klacků. Tomáš Jarolím prohrál se soupeřem úvodní dráhu o devítku. V druhých plných se soupeře držel, ale v dorážce již dominoval domácí hráč a Tomáš tak po solidním výkonu body do naší šatny nepřinesl. Z toho co se ke mne doneslo, tak soupeř duel rozhodl tak, že si v obou dorážkách pomohl vždy třemi hodovkami v řadě. Třetí naskočil za naše družstvo Pavel Klička, který z padavosti trutnovké kuželny mnoho nevytěžil a od výborně hrajícího soupeře dostal naloženo bezmála o 60. V poločase tak vedlo jasně domácí družstvo 6:0 o 116 kuželek. Pokus o nemožné měl zahájit Dušan Kasa, ale od samého začátku bylo jasné, že Dušan tím spasitelem nebude. Nakonec prohrál o dalších 58 kuželek a bylo rozhodnuto. Honza Jakube sehrál se soupeřem vyrovnanou partii, ve které ovšem po celou dobu tahal za ten pověstný kratší konec a souboj prohrál o pouhých 7 klacků. Petr Zeman se měl pokusit alespoň odvrátit kanára. Hra se mu ale vůbec nedařila a toho výborně hrající soupeř beze zbytku využil. Naše družstvo tak zakončilo podzimní část soutěže prohrou v poměru 16:0 o propastných 238 kuželek a zcela jistě přezimuje na sestupové pozici. Nezbývá než doufat, že jarní část soutěže bude v podání našeho družstva povedenější a cíl, kterým je záchrana, se podaří splnit.

Přílohy: Zápis Trutnov B x Přelouč A (*.xls)

Přidáno: 05.12.2014, 21:12 hod.

Sadská vydřela těsnou výhru

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na domácí kuželně soupeře z čela tabulky - SKK Rokycany B. Jednalo se o souboj průběžně třetího celku s druhým, takže se dalo očekávat vyrovnané utkání. Že to bude ale až takové drama asi čekal málokdo.

Úvod obstaral za Sadskou Tonda Svoboda společně s Alešem Košnarem. Tonda nezačal vůbec dobře a soupeř se dostal brzo do pohodlného vedení. Výbornou třetí drahou sice Tonda ještě vykřesal slabounkou jiskřičku naděje, která ovšem na poslední dráze vyhasla úplně a bod bral soupeř. Ani v podání Aleše nelze úvodní dráhu označit za povedenou. Na dalších dvou ale přišlo výraznější zlepšení a prohra na poslední dráze znamenala již jen kosmetickou úpravu výsledku. Po první rundě tedy vyrovnaný stav 1:1 při vedení hostí o 14 kuželek. V prostřední části se představil Honza Renka společně s Martinem Schejbalem. Honza se utkáním doslova protrápil a jelikož jeho soupeř hrál excelentně, dostal naloženo málem o 100 klacků. To Mates hrál o poznání lépe. Úvodní dráhu jasně ovládl a zajistil si solidní náskok. Na druhé dráze prohrál o 5 klacků, když mu bylo odečteno 7 za druhý přešlap. Podobná situace se opakovala i na další dráze, kterou po odečtu 6 kuželek nakonec Mates prohrál o 2 a výrazně si tak zkomplikoval cestu k bodu. Poslední dráhu ale nakonec vydřel a zajistil důležitý bodík pro Sadskou. Dotahováci Petr Miláček a Tomáš Bek byli postaveni před nelehký úkol, a sice stáhnout náskok hostí, který byl před závěrečnou rundou 85 kuželek. Oba bojovali o každou kuželku a oba nakonec své soupeře porazili a docílili na vlas shodného výsledku. O osudu utkání rozhodovaly až poslední hody obou domácích hráčů. Oba museli posledním hodem "vyčistit vál" a oběma se to podařilo. Počítadlo výkonů družstev se zastavilo na sumách 3244:3244. No a tato plichta na číslo nakonec znamenala pro Sadskou zisk obou bodů za výhru v poměru 5:3.

Přidáno: 30.11.2014, 21:04 hod.

Další mizerný výkon áčka pomohl k bodům Trutnovu

Dnes, tj. v pátek 28.11. přivítalo naše áčko na domácí půdě v dalším divizním utkání doposud vedoucí celek soutěže - Loko Trutnov A.

V úvodu utkání vyrukoval na soupeře Pavel Klička společně s Honzou Jakubem. Pavel nezačal dobře, ale povedenou dorážkou se dostal v polovině utkání do těsného vedení. Druhá půlka již byla jasně v Pavlově režii a zejména dorážka 107 rozhodla o jeho jasné výhře. Honza držel se soupeřem krok jen v prvních plných. Pak si již jeho protihráč budoval náskok, který postupně navyšoval až do konce souboje, takže po první rundě byl stav 2:2 při vedení našeho družstva o 33 kuželek. Prostřední pasáž dostal za úkol Dušan Kasa s Karlem Janovským. Dušan od samého začátku předváděl neslanou nemastnou hru a to na exligového soupeře v žádném případě stačit nemohlo. Akcie našeho družstva podržel vcelku vysoko Karel Janovský, který předvedl povedený výkon a soupeře v pohodě přehrál. Do závěru se vstupovalo za nerozhodného stavu 4:4 při vedení našeho družstva o 11 kuželek. Dotáhnout utkání do vítězného konce měla za úkol dvojice Míra Skala a Tomáš Jarolím. Ani jednomu z našich hráčů se v tomto utkání nedařilo a nakonec spíše než souboj se soupeřem svedli souboj o týmového čulibrka a výborné hrající hostující hráči tak dovedli souboje k jasným výhrám. Utkání tak nakonec po slibně rozehraném úvodu končí naší prohrou v poměru 12:4 o 95 kuželek.

Přílohy: Zápis_PřeloučA_TrutnovA (*.xls)

Přidáno: 28.11.2014, 22:15 hod.

Doplnění výsledků

V minulých dnech (a možná skoro týdnech) jsem stránky trochu zanedbával a nyní tedy přicházím alespoň s "telegrafickým" doplněním výsledků již odehraných utkání a zároveň se slibem, že snad v příštích týdnech už k takovým prodlevám nedojde.

Výsledky A družstva:
14.11.2014 SKK Vrchlabí B - Přelouč A 8:8 (2822:2771) /Míra Skala 523 !!!/
21.11.2014 Přelouč A - SKK Jičín B 3:13 (2540:2545)

Výsledky B a C družstva:
20.11.2014 KK Zálabák Smiřice C - Přelouč B 4:8 (1654:1671)
21.11.2014 KK Josefov B - Přelouč C odloženo zatím na neurčito

Výsledky KK SDS Sadská:
15.11.2014 KK SDS Sadská - Loko Tábor 6:2 (3387:3345)
22.11.2014 SKK Jičín A - KK SDS Sadská 6:2 (3567:3495)

Přidáno: 28.11.2014, 22:01 hod.

Domácí derby opět pro "hosty"

Dnes, tj. v pátek 14.11. bylo na pořadu již druhé letošní derby našich "záložních" družstev. Domácím družstvem bylo tentokrát céčko a béčko jim po výprasku z úvodního duelu mělo co vracet.

Na úvod utkání se do sebe pustil Libor Elis s Petrem Skutilem a na vedlejších drahách Radim Pyták s Lídou Skutilovou. Libor sváděl s Petrem vyrovnaný souboj jen v prvních plných. Pak začal Petr postupně odskakovat a s přispěním Liborových 19 újezdů jasně zvítězil. Radim odehrál s Lídou vyrovnaný poločas. Po změně drah se ale Lídě přestalo dařit a Radim povedenou hrou dotáhl souboj do jasného vítězství. Po první rundě tedy vše otevřené - stav 2:2 a +1 kuželka pro "hostující" béčko. Rozhodnutí měl přinést souboj Petra Hanuše s Pepou Suchomelem na drahách 1-2 a Jirky Ryšavého s Jardou Havlasem na drahách 3-4. Petr si na úvodní dráze vytvořil solidní náskok, který po změně drah Pepa postupně smazával, ale Petr nakonec své vítězství těsně uhájil. Jirka nabral na úvodní dráze ztrátu 35 kuželek, kterou ani zlepšenou hrou na dráze druhé nedokázal zlikvidovat a tak si výhru připsal Jarda. V součtu tedy nakonec toto utkání končí výhrou "hostujícího" béčka v poměru 8:4 o 18 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč C x Přelouč B

Přidáno: 14.11.2014, 20:40 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |