Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská ztratila doma bod

V pátek přivítali hráči Sadské na domácí půdě v rámci 2. KLM A družstvo Loko České Velenice.

Do úvodních bojů naskočil Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš předvedl výborné úvodní plné - 101. Soupeř ale kontroval 107. V dorážce byl ale lepší Aleš a první dráhu nakonec i díky soupeřově pomoci získal pro sebe. Od té doby už byl jasně lepším hráčem, konečně v Přelouči pokořil šestistovku a duel jasně vyhrál. Naproti tomu Mates neměl svůj nejlepší den. Jeho soupeř hrál velmi dobře a Martin mu jeho hru nijak neztěžoval a odešel jasně poražen. Po první rundě tedy 1:1 při vedení hostí o 11 kuželek. V prostřední pasáži zasáhl do hry Petr Miláček a Vašek Pešek. Petr v koncovce vydřel úvodní dráhu. Pak ale přišel zkrat ve druhé dorážce (jen 26) a soupeř získal výraznější náskok. Ten se sice po třetí dráze ztenčil, čtvrtá ale opět patřila soupeři a při stavu 2:2 na dráhy tak Petr odešel ze souboje poražen. Vašek nezačal nijak oslnivě, ale první dráhu nakonec získal. Soupeři se i nadále nedařilo a druhá dráha tak vyzněla pro Vaška již výrazněji. Hosté sáhli ke střídání, ale vypadalo to že je to "z bláta do louže". I přes nepovedený výkon tak Vašek získal i třetí dráhu. Poslední dráhu ale zahrál soupeř excelentně a rozdíl v poražených kuželkách stáhl na pouhou jednu. Po dvou třetinách utkání tedy 2:2 při vedení hostí o 39 klacků. Pro dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka nelehká, ale ne neřešitelná situace. Vašek na soupeře vletěl a skvělou úvodní drahou si vybudoval solidní náskok. Pak si vzal ale slovo soupeř a Vašek i přes solidní výkon rázem prohrával 2:1 na dráhy a ztrácel 10 kuželek. Když pak dalších devět ztratil na poslední dráze do plných, nevypadalo to vůbec dobře. Vašek je ale bojovník a vynikající poslední dorážkou otočil vývoj duelu a celkově zvítězil o celé dva klacky. Tomáš úvodní dráhu těsně prohrál. Pak ale další dvě po výborném výkonu vybojoval a rozhodovalo se na té poslední. Soupeř bojoval ale Tomášův náskok se mu již smazat nepodařilo. Dotahováci Sadské nahráli "jen" 15 kuželek, což na smazání náskoku hostí nestačilo, takže utkání nakonec skončilo na body remízou 4:4 /13:11/. Hostující celek předvedl v tomto utkání jeden z nejlepších výkonů družstva dosažený na Přeloučské kuželně a po zásluze odjíždí z Přelouče s bodovým ziskem. Titulek sice hlásá, že Sadská ztratila bod, ale vzhledem k vývoji utkání jej v infarktové koncovce vlastně spíše získala.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.02.2015, 18:43 hod.

Další prohra áčka znamená pád hlouběji do sestupových vod

V pátek čekal na hráče áčka duel na domácí půdě proti družstvu TJ Červený Kostelec B. Jednalo se o souboj dvou družstev přímo ohrožených sestupem, takže body z tohoto utkání mají velkou váhu.

V úvodu se v našem družstvu představil Pavel Klička společně s Tomášem Jarolímem. Pavel předvedl velice povedený výkon a dokonale využil mizerné hry svého soupeře a nahrál bezmála 100 kuželek. Tomáš bohužel nedokázal Pavla napodobit. Předvedl slabý výkon a jen průměrně hrajícímu soupeři výhru v podstatě daroval. I tak ale po první rundě vcelku příznivý stav - na body sice 2:2 ale vedení o 75 kuželek. Prostřední pasáž měla na starost dvojice Dušan Kasa a Petr Zeman. Dušan předvedl docela povedený výkon a na dobře hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Petr předvedl výkon z kategorie řekněme průměrných a soupeř jej tak jasně přehrál. Po druhé části už to tak veselé nebylo - vedení hostí o 15 kuželek v poměru 2:6. Otočit utkání v náš prospěch měl za úkol Karel Lang společně s Mírou Skalou. Karel po svém návratu na kuželkářská rozběžiště zatím spíše hledá svoji starou formu a výborně hrající soupeř byl tak na jeho síly. Na vedlejších drahách se hrálo o něco vyrovnaněji, ale opravdu jen o něco. I zde měl hostující hráč navrch a Míra tak odešel ze souboje také poražen, což v konečném účtování znamenalo jasnou prohru našeho družstva o 49 kuželek v poměru 2:14. Nutno dodat, že hostující celek (až na výjimku v úvodu) předvedl výborný výkon a body si tak odváží zaslouženě. Prohra v tomto utkání znamená pro náš celek pád na předposlední místo v tabulce, které "zaručuje" sestup do nižší soutěže. Sezóna je ale ještě dlouhá a nic není ztraceno.

Přidáno: 08.02.2015, 10:34 hod.

Prohra béčka a komplikace v boji o TOP 3

V pátek odjelo naše béčko na dvoudráhu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím céčkem a v případě úspěchu si mohlo s předstihem zajistit umístění znamenající nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Na úvod ale předvedl nepovedený výkon Jarda Havlas a dobře hrající domácí hráč toho dokonale využil a zajistil svému družstvu vedení o 75 kuželek. Ve druhém duelu předvedl vcelku povedený výkon Petr Skutil a z náskoku domácích ukrojil 30 klacků. Výkon, který předvedl Pepa Suchomel rozhodně za podařený považovat nelze, ale v dramatické koncovce Pepa nakonec vydřel výhru o 1 kuželku. Před Vendou Škutou byl nelehký úkol - porazit soupeře alespoň o 44 kuželek. Venda ale navázal na nepovedou hru svého předchůdce a tak domácí hráč ještě nějaké ty kuželky nahrál. V součtu tak naše družstvo odjíždí s porážkou v poměru 8:4 o 75 kuželek. K udržení pozice "na bedně" zvládnout domácí dohrávku s Josefovem, protože jinak už nebudou mít naši hráči svůj osud ve svých rukou.

Přidáno: 08.02.2015, 10:09 hod.

Céčko si veze ze Solnice kanára

Ve čtvrtek odjelo naše céčko na dvoudráhu do Solnice, kde se utkalo s lídrem tabulky - domácím béčkem.

Na úvod byl k vidění oboustranně nepovedený výkon, ze kterého ovšem bohužel vyšel hůře náš Libor Elis. Druhá dvojice hráčů již předvedla výrazně "koukatelnější" výkon, ale i z tohoto duelu odešel poražen bohužel náš hráč, kterým byl v tomto duelu Radim Pyták. V polovině utkání tedy vedlo domácí družstvo o 21 kuželek v poměru 4:0. Zavelet k obratu měl Jirka Ryšavý. Jirkovi se hra ale vůbec nedařila a nevýrazně hrajícímu soupeři tak daroval výhru. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto, i když teoreticky se dalo ještě vydolovat plichta. Petr Hanuš ovšem navázal na předchozí Jirkův nepovedený výkon a i přes chladné počasí se nad solnickou kuželnou rozezpíval kanár. Naše družstvo se tedy z kuželny lídra soutěže odváží porážku v poměru 12:0 o 96 kuželek a komplikuje si tak cestu do nadstavby o postup do vyšší soutěže. Nyní nezbývá než vyhrát poslední utkání základní části a čekat jak si povedou soupeři. Umístění na bedně v základní části již nemají naši hráči ve svých rukou.

Přidáno: 06.02.2015, 06:52 hod.

Sadská veze z Hořic dva body

V sobotu zajíždělo družstvo Sadské k dalšímu utkání 2. KLM do nedalekých Hořic, které figurují v horní polovině tabulky a mezi oběma soupeři byl před tímto utkáním rozdíl pouhého bodu.

Úvod utkání přinesl dva souboje bez nějakého většího náboje. Tonda Svoboda po výborném výkonu jasně přehrál domácího hráče. Na vedlejších drahách je souboj také vcelku jasný, zejména díky mizerné dorážce Petr Miláčka. Stav 1:1 při vedení Sadské o 45 kuželek. Prostřední pasáž ale rozhodně dramatická byla. Venca Pešek sice v první šedesátce (328) jasně deklasoval svého soupeře. Ve druhé půlce se mu již hra tolik nedařila a nakonec musel vítězství hájit až do posledních hodů, což se mu naštěstí o 11 klacků podařilo. Martin Schejbal hrál se svým soupeřem ještě vyrovnanější partii, kterou nakonec získal pro sebe o pouhé 2 kuželky. Před závěrem tedy lepší výchozí pozice pro Sadskou - vedení 3:1 o 58 kuželek. Dotáhnou duel do zdárného konce měla zkušená dvojice Tomáš Bek a Vašek Schejbal. Chvíli to sice vypadalo, že by se domácím mohl povést obrat, ale hráči Sadské to nedovolili. Vašek sice po povedeném výkonu prohrává s nejlepším hráčem utkání o 36 kuželek, ale Tomáš svého soupeře udržel na uzdě, nakonec vydřel remízu a v součtu se tak zrodila výhra Sadské v poměru 5,5:2,5 /13,5:10,5/ o 22 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 02.02.2015, 21:00 hod.

Áčko v Hořicích neuspělo

V pátek odjelo naše áčko do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek je zatím na průběžné druhé příčce v soutěži a má ambice na postup, zatímco naše družstvo je namočeno v sestupových vodách. Karty tedy byly před tímto utkáním rozdány jasně a předpoklady se bohužel naplnily vrchovatou měrou.

Úvod utkání ještě nevypadal tak zle. Pavel Klička předvedl docela povedený výkon (zejména v dorážkové), ale i tak odešel ze souboje poražen. Na vedlejších drahách předvedl také povedený výkon Honza Jakube a získal pro naše družstvo první bodíky. V této chvíli ale jen málokdo tušil, že vlastně odvrátil kanára. V prostřední části předvedl na poměry hořických drah slabší výkon Petr Zeman a dobře hrající soupeř tak neměl problém. Ještě hůře si vedl na vedlejších drahách Dušan Kasa a domácí celek se tak dostal do jasného vedení, které v závěru ještě výrazně navýšil. Míra Skala i přes povedený výkon nestačil na nejlepšího hráče domácích a Karel Lang svým výkonem roli svému soupeři výrazně usnadnil. Naše družstvo tak po nevýrazném výkonu odjíždí z Hořic s porážkou v poměru 14:2 o propastných 171 kuželek.

Přidáno: 02.02.2015, 20:42 hod.

Béčko odložilo další utkání, v dohrávkách bylo úspěšné jen na 50%

Páteční utkání našeho béčko s Josefovem bylo na žádost hostí odloženo na pondělí 16.2.. V týdnu ale naše béčko dohrávalo dvě předcházející odložená utkání. Nejprve doma s celkem Třebechovic a poté v Jičíně s domácím déčkem.

Domácí dohrávka s třebechovickým béčkem byla díky slabým výkonům většiny hostujících hráčů jasnou záležitostí našeho družstva. Na úvod Pepa Suchomel i přes slabší výkon nakonec udolal svého soupeře o tři klacky a na vedlejších drahách Jarda Havlas jasně přehrál velmi slabě hrajícího soupeře o po pěkném výkonu nahrál více jak 100 kuželek. V závěru přidal další pohodlnou výhru Petr Skutil a tak je dvojice Lída Skutilová a Venda Škuta dovolila výborně hrajícímu soupeři korekci výsledku. Naše družstvo tedy nakonec vítězí v poměru 10:2 o 95 kuželek.

To dohrávka v Jičíně už tak slavná nebyla. Naše družstvo do tohoto utkání sice nastupovalo v roli papírového favorita, ale tyto předpoklady nenaplnilo. Pepa Suchomel předvedl slabý výkon a jasně prohrál. Jarda Havlas zahrál pěkně a soupeře nakonec udolal. Po poločase stav 2:2 při vedení domácích o 24 kuželek. Ve druhé rundě předvedl povedený výkon Petr Skutil a využil slabšího výkonu soupeře k jasné výhře. Venda Škuta ale předvedl doslova a do písmene mizerný výkon a soupeři tak spadla výhra do klína. V součtu tak odjíždí naše družstvo z kuželny posledního celku soutěže poraženo o 85 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 02.02.2015, 20:32 hod.

Céčko zdolalo Třebechovice

V pátek přivítalo naše céčko na domácí kuželně celek Třebechovice B, který patří k pronásledovatelům našich družstvech v souboji o "medailové" pozice.

Naše družstvo ale toto utkání zvládlo poměrně s přehledem. Hned v úvodu připravila dvojice Libor Elis a Radim Pyták po povedených výkonech svým spoluhráčům náskok bezmála 90 kuželek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhém dějství se oba naši hráči se svými soupeři tahali o každý klacek až do posledních hodů. Petr Hanuš nakonec po slabším výkonu odešel poražen těsně o dvě kuželky a na vedlejších drahách si i přes nevýrazný výkon připsal výhru o klacek Jirka Ryšavý. V součtu tak naše družstvo vítězí v poměru 10:2 o 88 kuželek a do tabulky si připisuje důležité dva body v honbě za umístěním zajišťujícím nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 02.02.2015, 20:19 hod.

Mistrovství kraje - senioři

Sobota je na přeloučské kuželně vyhrazena pro Mistrovství Pardubického kraje v kategorii seniorů.

V konkurenci 22 hráčů si vedl nejlépe Jirka Hetych z Loko Č. Třebová a výkonem 520 poražených kuželek si zajistil titul Mistr Pardubického kraje. O pouhou jednu kuželku za tímto výkonem zaostal domácí Pavel Klička a třetí příčku vybojoval výkonem 514 poražených kuželek Láďa Zemánek z Tesly Pardubice.

Přílohy: Senioři konečné výsledky

Přidáno: 24.01.2015, 10:22 hod.

"Povinná" výhra Sadské

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně sestupem ohrožený celek SKK Náchod-Červený Kostelec a výhra v tomto utkání byla prakticky povinností.

Úvod utkání ovšem naznačil, že to nemusí být až tak jednoznačné. Petr Miláček hrál až na jednu dráhu mizerně a ne nijak oslnivě hrajícímu soupeři výhru doslova daroval. Aleš Košnar svého soupeře sice přehrál, velkou radost ze své hry ale také neměl. Po úvodní části tedy 1:1 při vedení Sadské o zanedbatelných 10 kuželek. V prostřední části se ale tento náskok výrazně rozrostl. Vašek Pešek nedal soupeři žádnou šanci a nakonec zaostal pouhou kuželku pod hranicí šestistovky. Martin Schejbal sice také nezahrál optimálně, ale jeho výkon lze označit řekněme za solidní a na soupeře to bohatě stačilo. Po této rundě již bylo o poznání veseleji - vedení 3:1 o 110 kuželek. Tonda Svoboda rozjel svůj duel vcelku povedeně. Ve druhé polovině ale přišel útlum a střídající soupeř dokonal obrat a Tonda nakonec těsně prohrál. Ani Tomáš Bek svým výkonem nijak nevyčníval, ale na bodový zisku mu to stačilo. V součtu tedy Sadská v tomto neslaném nemastném utkání vítězí v poměru 6:2 o 140 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 18.01.2015, 11:41 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-784 |