Aktuální informace z dění v oddíle

Domácí derby rozhodla jedna kuželka

Poslední kolo soutěže svedlo proti sobě obě naše rezervní družstva. A pro oba naše celky bylo toto prestižní utkání velmi důležité jelikož vítěz tohoto duelu se v konečném účtování celé soutěže umístí lépe.

Do úvodních bojů vyslalo "domácí" béčko manžele Petra a Lídu Skutilovi a "hostující" céčko kontrovalo dvojicí Libor Elis a Vendelín Škuta. Petr předvedl povedený výkon a slušně hrajícímu Liborovi nedal příliš šancí. Lída měla svoji pozici o dost lehčí. Sice se jí nedařilo tolik jako Petrovi, ale Venda hrál doslova mizerně a ani střídající David Sukdolák nedokázal Lídu výrazněji potrápit. V polovině utkání tedy jasné vedení béčka o 66 kuželek v poměru 4:0. Dohrát utkání šel za béčko Pepa Suchomel s Jardou Havlasem a pokusit se o zvrat bylo na bedrech dvojice Petr Hanuš a Tomáš Sukdolák. Oba duely byly jasnou záležitostí výborně hrajících hráčů céčka, kteří pomalu ale jistě ukrajovali z náskoku béčka a podařilo se jim stáhnout vše. Jenže jediný Pepa Suchomel měl v tu chvíli k dispozici ještě jeden hod. Sice na jedinou kuželku, ale ta byla právě rozhodující. Pepa udržel nervy na uzdě a "nejdůležitějším hodem sezóny" neomylně trefil a pečetil tak nejtěsnější výhru béčka o jedinou kuželku v poměru 8:4. Tento výsledek znamená, že béčko v konečném účtování soutěže obsadilo se ziskem 13 bodů pátou příčku, céčko pak se ziskem 10 bodů skončilo na příčce sedmé.

Přidáno: 18.04.2016, 16:32 hod.

Smolný večer pro naše áčko

V pátek zajíždělo naše áčko na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek figuruje dvě kola před koncem na druhé příčce tabulky a dělá si zálusk na postup, zatímco náš celek bojuje o holé přežití v soutěži. Karty byly tedy před utkáním rozdány jasně, průběh utkání byl ale poněkud nepředvídaný.

Do úvodních bojů jsme vyslali Petra Miláčka společně s dorostencem Davidem Sukdolákem. Petr nezačal v úvodních hodech příliš dobře. S přibývajícím časem se ale zlepšoval a i přes již v podstatě tradiční a dlouhotrvající zdravotní indispozici předvedl vynikají výkon. Nakonec sice neúspěšně atakoval pětistovku, ale dobře hrajícího soupeře jasně přehrál. David předvedl určitě na svůj věk a zkušenosti s divizí velice povedený výkon a jen díky většímu množství újezdů nakonec prohrál o pouhou kuželku. Do druhé třetiny utkání jsme vyslali Honzu Jakube a Pavla Kličku. Honza letos patří určitě k oporám našeho družstva, což potvrdil i v tomto utkání a po pěkném výkonu nakonec přinesl do naší šatny bodík za remízu. Pavel svůj duel skvěle rozehrál, aby pak proti vystřídavšímu soupeři začal ztrácet a o výsledek se klepal až do posledních hodů. Nakonec ale přece jen "utrpěl" vítězství a do závěru se šlo za našeho nečekaného vedení v poměru 5:3 o 44 klacků. Udržet tento náskok bylo na dvojici Karel Lang a Petr Zeman. Tentokrát se nejprve začnu věnovat drahám 3-4. Petr těsně vyhrává první plné, aby následnou mizernou dorážkou (45 a 8 újezdů!) posadil soupeře do sedla. Ve druhé polovině sice Petr výrazně přidal, zatímco soupeř polevil a bylo z toho ještě drama. Bohužel se šťastnějším koncem pro domácí (o 5 kuželek). Karel nezačal nijak slavně, ale jeho soupeř na tom byl podobně. Domácí celek sáhl ještě před půlkou ke střídání což se nakonec ukázalo jako klíčové. Karel sice vyhrál první půlku těsně o dva klacky, ale v té druhé již tahal za výrazně kratší konec. Jeho soupeř předvedl skvělých 254 a na to Karel neměl adekvátní odpověď. I tak byl ale Karel tím, kdo měl v rukou osud celého utkání. Zatímco všichni hráči již měli dohráno, Karla čekal poslední hod do plných. Matematika hovořila jasně - 6 a více naše výhra, 5 a méně naše prohra (remíza již v tuto chvíli možná nebyla). Karel posílá poslední kouli v utkání a ta poráží (jak již to tak posledním hodem bývá) tři kuželky, což v konečném účtování znamená naši těsnou prohru o 2 kuželky v poměru 11:5. Domácí celek v tomto utkání převedl jeden ze svých slabších výkonů, ale štěstíčko se nakonec přiklonilo přece jen na jejich stranu. Případná naše výhra by nám zřejmě s předstihem zajistila záchranu v soutěži. Takhle je před námi nutnost, porazit v posledním utkání na domácí půdě jednoho z adeptů na postup - celek Jičín B. Pokud se nám to nepodaří, budeme se velmi pravděpodobně s divizí loučit.

Teď navíc koukám na výsledky našich konkurentů v boji o záchranu. To že vyhrál Dvůr Králové v Hořicích mě osobně až tolik nepřekvapilo, ale výhra Vrchlabí na půdě lídra tabulky v Třebechovicích!? To je teda mazec. To je asi jako kdyby naše fotbalová reprezentace porazila v rámci MS Brazílii na stadionu Maracaná.

Přidáno: 08.04.2016, 22:53 hod.

Céčko doma nebodovalo

Céčko přivítalo v předposledním letošním utkání na domácí kuželně celek Solnice B.

Do úvodní poloviny naskočila dvojice Libor Elis a Vendelín Škuta. Libor ke zpackané úvodní dráze přidal sice povedenou druhou, ale na rozjetého soupeře to bohužel nestačilo. Venda předvedl ve všech směrech povedený výkon (snad jen těch prohozů mohlo být méně) a dobře hrajícího soupeře nakonec díky výrazně lepší dorážce udolal. V poločase tedy stav 2:2 při vedení hostí o 19 kuželek. Úkol otočit utkání zbyl na dvojici Petr Hanuš a Tomáš Sukdolák. Petr nakonec po slušném výkone vzešel z vyrovnaného souboje jako vítěz. Tomášovi se bohužel totéž nepodařilo a tak utkání skončilo prohrou našeho družstva v poměru 4:8 o 19 kuželek.

Přidáno: 08.04.2016, 22:31 hod.

Béčko přivezlo body ze Svitav

V předposledním kole se naše béčko představilo na kuželně ve Svitavách, kde se utkalo s domácím céčkem.

Úvod obstaral Jarda Havlas, jehož výkon sice asi nelze označit jako úplně povedený, ale důležitý byl výsledek. Jarda využil slabší hry soupeře a vybojoval pro náš celek vedení o 12 klacků. Lída Skutilová předvedla povedený výkon zejména v dorážkové, ale v těsné koncovce se nakonec radoval z výhry o pět kuželek soupeř. Další pět kuželek ztratil po nepříliš povedeném výkonu Petr Skutil a do závěru se tedy šlo za stavu 4:2 pro domácí a při našem vedení o dva klacky (to se přece nedá prohrát :-)). Pepa Suchomel sice v závěru také nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale soupeř mu jeho roli výrazně usnadnil a Pepa zvítězil o 12 kuželek, čímž pečetil naši výhru celkově o 14 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 08.04.2016, 22:25 hod.

Výsledky uplynulých dvou kol

Se zpožděním alespoň ve zkratce výsledky 12. a 13. týdne:

Áčko nejprve po pěkném výkonu poráží na domácí kuželně celek Červeného Kostelce jasně 14:2 o 153 kuželek, aby týden na to ztratilo oba body na kuželně ve Vrchlabí, kde ve stejném bodovém poměru podlehlo domácímu béčku o 104 kuželek. Tato prohra znamená výrazné komplikace na cestě za záchranou v soutěži.

Béčko uhrálo domácí výhru proti lídru tabulky celku Svitavy B - 8:4 o 42 kuželek. Bohužel výhru na suverénem soutěže hned o týden později degradovala domácí prohra s celkem Vysokého Mýta C v poměru 2:10 o 77 kuželek.

Céčko si poradilo na domácí dráze na body vcelku jasně 10:2 s druhým týmem soutěže - Náchodem D. Utkání jako takové ale až tak jasné nebylo, protože ve prospěch našeho celku nakonec hovořily pouhé 3 kuželky. O týden později se céčko nedokázalo poprat s nástrahami kuželny v Josefově, kde prohrálo s domácím béčkem v poměru 10:2 o 104 kuželek.

Sadská si nejprve v domácí dohrávce poradila bez nejmenších potíží s celkem Bohušovic v poměru 7:1 o 271 kuželek, aby pak o týden později ztratila šance na postup do vyšší soutěže prohrou v Duchcově v poměru 2:6 o 39 kuželek.

Pardubice čekalo utkání s lídrem tabulky z Kosmonos. Slušně rozehrané utkání nakonec skočilo prohrou Pardubic v poměru 2:6 o pouhých 22 kuželek a odsunulo naděje na záchranu soutěže spíše již jen do oblasti teorie.

Přidáno: 08.04.2016, 22:07 hod.

Bodové zisky uplynulých dvou kol: Áčko a béčko 2 body, céčko 0 bodů, Sadská 1 bod a Pardubice bez bodu

Níže jsou ve zkratce popsány výsledky našich družstev v minulých dvou kolech (od 11. do 20.3.)

Áčko se utkalo doma s Náchodem B a v následujícím týdnu se v předehrávce představilo na kuželně ve Vysokém Mýtě. Domácí utkání proti Náchodu bylo jasnou záležitostí našeho celku, který po povedeném výkonu získal důležité dva body do tabulky za výhru v poměru 14:2 a snížil tak bodový odstup na celek před sebou, kterým je právě Náchod. V následující předehrávce už to tak slavné nebylo. Domácí Vysoké Mýto doma prohrává jen v mimořádných případech a ten se nekonal. Náš celek podal slabý výkon, který neomlouvají ani poměry na vysokomýtské kuželně a zaslouženě prohrál v poměru 14:2.

Béčko předvedlo v domácím utkání proti celku Svitavy C docela povedený výkon, ale na skvělou hru hostí to bylo málo a tak se zrodila prohra v poměru 8:4 o 38 kuželek. O týden později bylo naše béčko v roli hostí, ale na domácí kuželně, kde nastoupilo v derby utkání proti našemu céčku. Béčko v tomto utkání jasně dominovalo a zvítězilo v poměru 10:2 o 74 kuželek.

Céčko se nejprve představilo na kuželně v Solnici, kde bojovalo proti domácímu béčku. V nervy drásající koncovce nakonec bylo šťastnější domácí družstvo, které zvítězilo těsně o 7 kuželek v poměru 8:4. Jak jsme psal výše, o týden později se konalo domácí derby Přelouč C x B a úspěšnější byl "hostující celek".

Sadská přivítala nejprve doma celek Tábora, proti kterému ovšem předvedla slabý výkon, čehož dobře hrající hosté dokázali dokonale využít a připravit tak Sadské další domácí porážku, tentokrát v poměru 6:2 o 95 kuželek. Následující kolo pak zaválo hráče Sadské do Liberce. V utkání s domácím Dynamem to dlouho vypadalo na plný bodový zisk pro Sadskou, poslední hody ale rozhodly o dělbě bodů za remízu 4:4.

Pardubická Tesla po nečekaném bodovém zisku na půdě Tehovce přivítala také sestupem ohroženou Rokytnici nad Jizerou. Hostující celek byl v tomto utkání jasně lepší ve všech herních činnostech a připravil tak domácím porážku v poměru 7:1 o 122 kuželek. V dalším kole cestovali hráči Pardubic do České Lípy a i když to nakonec tak z celkové výsledku nevypadá, z pozice outsidera sahali minimálně po bodu. Bohužel nakonec odjíždějí s porážkou v poměru 6:2 o 21 kuželek.

Přidáno: 25.03.2016, 06:52 hod.

Úspěch obou našich "azylantů" na kuželně v Poděbradech

Obě ligová družstva, která nalezla domácí azyl právě na naší kuželně se shodou okolností ve stejný den postavila svým soupeřům na kuželně v Poděbradech. V sobotním dopoledni se Tesla Pardubice utkala se Sokolem Tehovec a v odpoledním utkání pak bojovala Sadská proti Sokolu Kolín.

Pardubická Tesla zoufale potřebuje každý bod v boji o záchranu, zatímco její soupeř je jedním z aspirantů na postup, takže favorit utkání byl vcelku jasný. Něco jsou ale papírové předpoklady a něco jiného realita. Úvod ještě nenaznačil, že by se mělo zrodit nějaké překvapení. Láďa Zemánek sice po solidním výkonu vydřel nad soupeřem těsnou výhru, ale Martin Hubáček taktéž po solidním výkonu výrazně nestačil na nejlepšího hráče domácích. 1:1 a 37 kuželek pro Tehovec. Prostřední pasáž utkání ale znamenala výrazný zvrat ve vývoji. Ani jednomu z domácích hráčů se nedařilo a toho dokázala dvojice Michal Talacko a Milan Vaněk skvěle využít k získání náskoku. Po dvou třetinách již 3:1 pro Pardubice a náskok 54 kuželek. Nic sice nebylo rozhodnuto, ale pro Víťu Veselého a Michala Šice vcelku příjemný stav. Víťa zahrál velmi dobře, a i když nakonec na výborně hrajícího soupeře nestačil, přece jen bral bod za výhru v poměru 2,5:1,5 na dráhy. To již samo o sobě znamenalo minimálně remízu. Na vedlejších drahách bojoval se svým soupeřem Michal Šic statečně, leč neúspěšně. Z náskoku ale ztratil jen 4 kuželky a tak se mohli pardubičtí hráči radovat z nečekaného vítězství v poměru 6:2 o 25 kuželek. Tato výhra může být pro Pardubice v boji o záchranu velmi důležitá, ale je potřeba ji potvrdit již tento víkend v domácím utkání proti Rokytnici!

Jak jsem napsal výše, odpoledne v Poděbradech nastoupili hráči Sadské proti domácímu Kolínu. Favorit tohoto utkání by se hledal jen těžko, oba celky měly před tímto utkáním stejný bodový zisk, jen Sadská má ještě jedno utkání k dobru. Do úvodních bojů naskočila v dresu Sadské dvojice Martin Schejbal a Venca Pešek. A úvod to byl pro Sadskou spíše hororový. Martin se dlouhodobě herně trápí a nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Číslo ještě nebylo zas tak zlé, ale 8 újezdů je příliš. A to byla voda na mlýn dobře hrajícího domácího hráče. Vašek by na toto utkání asi raději zapomněl a jeho výkon lze označit slovem mizerný. Po úvodních duelech tedy 2:0 a hrozivých +107 pro domácí Kolín. Zavelet k obratu měla dvojice Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Tonda se tahal se soupeřem o každou kuželku a po odehraných 120-ti hodech se mohl radovat z výhry o 7 kuželek. Aleš využil slabé hry svého soupeře a výborným výkonem stáhl z náskoku domácích dalších 64 kuželek. Dobří počtáři již vědí, že v tuto chvíli byl stav 2:2 a Kolín vedl již jen o 32 kuželek. Pro zkušenou dvojici dotahováků Vaška Schejbala a Tomáše Beka to nebývá neřešitelný úkol. Vašek se do svého soupeře zakousl od úvodních hodů, nedovolil mu zisk ani jednoho setu a po skvělém výkonu jasně zvítězil. Tomáš sice nastupoval proti nejlepšímu hráči celé soutěže, ale na place to nebylo znát. Tomáš předváděl podobně jako Vašek skvělou hru a i když na sety to byl duel vyrovnaný, poražené kuželky hovořily jasně pro Tomáše, což v konečném účtování znamenalo nejlepší výkon hostujícího družstva na poděbradské kuželně a jasnou výhru Sadské v poměru 6:2 o 78 kuželek.

Přidáno: 08.03.2016, 14:01 hod.

Áčko prohrává i s posledním týmem soutěže

V pátek odjíždělo naše áčko do Dvora Králové nad Labem, kde se utkalo s domácím áčkem, které je prozatím v soutěži na poslední příčce. Cíl našeho družstva byl tedy jasný - pokud chceme pomýšlet na záchranu musíme přivést dva body!

Po delší debatě o sestavě jsme se rozhodli, že na úvod postavíme "to nejlepší co máme", pokusíme se soupeře zaskočit a v závěru již výsledek nějak udržet. Hned úvodní duel splnil tuto myšlenku nad očekávání dobře. Petr Miláček předváděl od úvodních hodů skvělou hru, výkonem 510 poražených kuželek stanovil nový nejlepší výkon hostujícího hráče na této kuželně a hlavně, soupeři nadělil více jak 80 kuželek. Na tento výkon měl navázat Honza Jakube. Tomu se ale hned od úvodu vůbec nedařilo a v poločase jsme dokonce zvažovali střídání, ke kterému jsme nakonec nesáhli (což bylo mimochodem vzhledem k dalším událostem dobře). Honza zahrál druhou půlku již celkem solidně, ale i z našeho náskoku ztratil okolo 50 kuželek. Jako třetí šel do boje Pavel Klička, který předvedl výbornou hru do plných, ale nedokázal to potvrdit v dorážce a tak bral body výborně hrající soupeř. V polovině utkání jsme tedy prohrávali 4:2 a z našeho úvodního náskoku nám zbyly hubené 3 kuželky. Čtvrtý duel opět zvedl naše akcie. Karel Lang předvedl povedenou hru, využil slabého výkonu soupeře a navýšil náš náskok na 48 kuželek. Jako pátý šel do boje Tomáš Jarolím a to je ten moment, kdy jsme byli rádi, že jsme v úvodu nestřídali. Tomáš si hned v úvodu přivodil zranění kolene a již po pěti hodech jej musel vystřídat Karel Janovský. Na dobře disponovaného domácího hráče ale Karlův výkon nemohl stačit a tak byl před závěrem stav 6:4 pro domácí a náš celek měl k dobru 12 kuželek. Utkání tedy mohlo dopadnou jakkoliv. Petr Zeman nezačal špatně a vypadalo to na pěkné drama. Dorážka ale byla v Petrově podání tragická a to rozhodlo o osudu celého utkání. Petr prohrál s dobře hrajícím soupeřem o 25 kuželek, což v konečném účtování znamenalo naši prohru v poměru 12:4 rozdílem 13 kuželek. Tato prohra pro nás znamená další ponoření se do sestupových vod a hlavně prohloubení ztráty na celky před námi. Za týden máme doma celek Náchoda, který je v tabulce před námi a povinnost velí získat oba body, jinak se může s divizí začít pomalu loučit!!!

Přidáno: 06.03.2016, 12:54 hod.

Céčko poráží Josefov v novém rekordu kuželny

V pátek přivítalo naše céčko na domácí kuželně celek KK Josefov B.

Do úvodních bojů nasadilo naše družstvo zkušenost v podobě Libora Elise a dravé mládí, které reprezentoval David Sukdolák. Libor se v tomto utkání nepotkal s nejlepší formou a po slabém výkonu věnoval výhru dobře hrajícímu soupeře na zlatém podnose. David předvedl opravdu výbornou hru v souboji s o několik generací starším soupeřem dominoval. Po polovině tedy nic neřešící stav 2:2 při našem hubeném vedení o 6 kuželek. Do závěru byl vyslán Petr Hanuš a s ním druhý z bratrské dvojice Sukdolákových Tomáš. A v obou případech to byla velmi povedená hra. Petr ale v souboji se výborně hrajícím soupeřem přece jen tahal celou dobu za kratší konec a ze souboje odešel bez bodu. Tomáš ale předváděl skvělou hru od samého začátku a i když soupeř hrál dobře, byl tentokrát bez šance. V součtu tak naše družstvo vítězí v poměru 8:4 rozdílem 21 kuželek. Hostující celek zahrál v Přelouči opravdu výborně, takže naše družstvo se muselo na vítězství vytasit s novým rekordem kuželny na 4x100 hs, který má nyní hodnotu 1729 poražených kuželek.

Přidáno: 06.03.2016, 12:02 hod.

Remíza béčka ve Vysokém Mýtě

Ve čtvrtek odjelo naše béčko v rámci nadstavbových bojů na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím céčkem.

Jako první z našeho družstva okusil záludnosti vysokomýtských drah Jarda Havlas, který předvedl řekněme průměrný výkon, ale ze souboje nakonec vyšel jako vítěz a do naší šatny přinesl náskok 11 kuželek. Ten se ve druhé dvojici ztenčil o 4 kuželky, když v dramatické koncovce nakonec Lída Skutilová nestačila na svého soupeře. Třetí duel opět naklonil misky vah na naši stranu, když Petr Skutil po solidním výkonu slušně hrajícího soupeře udolal. Před závěrem bylo tedy v lepší pozici naše družstvo. Při vedení 4:2 jsme měli k dobru 21 kuželek. Pepa Suchomel tedy nastupoval s cílem minimálně udržet spoluhráči vybudovaný náskok. Domácí hráč byl ale nad Pepovi síly a rozdíl v tomto duelu byl právě těch 21 kuželek v prospěch domácího hráče, což v konečném účtování znamenalo absolutní remízu 6:6 (1605:1605 poražených kuželek). Otázkou je, zda bod z tohoto slibně rozehraného utkání je pro naše družstvo ziskem či ztrátou? To ukáže až další průběh soutěže.

Přidáno: 06.03.2016, 11:49 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |