Aktuální informace z dění v oddíle

4. ročník turnajů "O pohár Pardubického pivovaru a.s."

Na přelom srpna a září připravil opět náš oddíl již tradiční předsezónní turnaje pro registrované i neregistrované hráče.
Jednotlivci budou soutěžit tradičně v discíplíně 120 hs a pro neregistrované hráče je navíc připravena soutěž dvojic na 2x60hs s pětihodovou dorážkou.
Podrobné informace o obou kategoriích nalezete v propozicích níže:


Jednotlivci - 1 x 120 hs

Dvojice neregistrovaných

Přidáno: 30.07.2014, 16:02 hod.

Smuteční oznámení

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve středu 16. července 2014 zemřel ve věku úctyhodných 92 let pan


František LIPAVSKÝ


Poslední zakládající člen kuželkářského oddílu v Přelouči, dlouholetý hráč i funkcionář, který do posledních dní chodil neúnavně povzbuzovat naše družstva.


ČEST JEHO PAMÁTCE

Přidáno: 18.07.2014, 23:32 hod.

Členská schůze - rozdělení brigád

Jak již všichni dotčení vědí z došlých SMS zpráv, dnes od 18 hodin proběhne na kuželně ještě jedna krátká členská schůze, na které definitivně rozluštíme tajenku o složení družstev pro příští soutěžní ročník, uzavřeme "konto brigádnických hodin" za uplynulou sezónu, s čímž je spojen také výběr členských příspěvků a nakonec si rozdělíme práce, které je třeba nejpozdějí během července provést.

Pro ty, kteří dnes nedorazí zde předkládám výčet toho, co je třeba udělat, nechť si každý vybere do jakých úkonů se zapojí. Seznam bude vyvěšen na kuželně, kde se můžete postupně dopisovat a vzájemně domlouvat na realizaci:
- kompletní vyčištění a seřízení ASK
- převěšení kuželek (výměna šňůr)
- úprava podavačů (kvůli škrábání koulí)
- impregnace rámů oken a dveří
- úprava zavěšení totalizátorů
- mytí oken
- generální úklid

Přidáno: 09.06.2014, 06:53 hod.

Členská schůze

V pondělí 5.5.2014 proběhne na kuželně členská schůze. Začátek tradičně v 18 hodin. Účast všech členů žádoucí!!!

Program: krátké zhodnocení uplynulé sezóny, příprava na sezónu příští (zejména debata o počtu družstev), posezónní rozlučka, brigády v letní přestávce, příprava turnaje.......

Přidáno: 04.05.2014, 16:25 hod.

Hodnocení uplynulé sezóny

V poslední době se mi trochu nedostávalo času a když už ta trocha času byla, tak se mi třeba taky nechtělo, takže jsem stránky trochu zanedbával. Chybí zde komentáře k vystoupení našich družstev v posledním kole. K nim již jen krátce výsledkově: Áčko zakončilo sezónu prohrou na kuželně v Hradci s tamním áčkem, béčko uhrálo doma "povinné" body proti céčku Vysokého Mýta a naše céčko přivezlo až překvapivě jasnou výhru ze Solnice.

No a nyní již ke krátkému zhodnocení uplynulé sezóny:
Áčko skončilo sezónu na 7. příčce divizní tabulky se ziskem 26 bodů, což je o tři body a dvě příčky lepší výsledek než v loňské sezóně. Cíl stanovený před sezónou (tedy záchrana) byl tedy relativně pohodlně splněn. Mezi jednotlivci se vedl nejlépe Mirek Skala, který obsadil v soutěži 15. příčku. Do první dvacítky se ještě vtěsnal Pavel Klička.

Béčko má za sebou vcelku vydařený ročník, když se ziskem 35 bodů obsadilo výborné 3. místo v soutěži. Toto umístění nakonec může znamenat i postup do přeboru, vše ale záleží na tom, zda o postup projeví či neprojeví zájem vítěz soutěže KK Zálabák Smiřice. Mezi jednotlivci si vedl nejlépe 13. Petr Skutil a slušně mu sekundoval nováček v našem oddíle Honza Jakube, který skončil 19..

Céčko bylo v tomto ročníku velice příjemným překvapením a nakonec se ziskem 32 bodů skončilo ve stejné soutěži jen o příčku hůře než naše béčko a to před sezónou tipoval jen málokdo. Mezi jednotlivci na tom byl nejlépe Radim Pyták, který uzavřel první desítku v soutěži jednotlivců a jen o příčku za ním skončil Petr Hanuš.

Mládež: Jestliže jsem nazval výkon céčka příjemným překvapením, pak ještě větším překvapením byla výkonnost našeho mládžnického družstva, které se ve VČPM podívalo až do finálových turnajů a v celé soutěži nakonec skončilo na slušné 6. příčce. Oporoud družstva byla bezesporu bratrská dvojice Tomáš a David Sukdolákovi, ale ani jejich spoluhráči Honza Juříček a Kryštof Matička si nevedli špatně. Povedenou sezónu korunoval David Sukdolák 15. místem na MČR žactva v Rokycanech.

Přidáno: 04.05.2014, 16:21 hod.

Sadská zakončila sezónu výhrou

V sobotu odjeli hráči Sadské na šestidráhovou kuželnu do Prahy-Bráníku, kde se utkali s celkem US Praha.
Domácí celek již měl před tímto utkáním jistotu sestupu a Sadská zase již nemohla nic změnit na své druhé příčce, takže se v podstatě hrálo jen o čest a o to ukončit sezónu vítězně. Hráčům Sadské se na této kuželně dlouhodobě nedaří a já ze svého pohledu mohu říci že u nich asi patří k těm méně oblíbeným. Po tomto utkání tomu ale snad již bude jinak. Celé družstvo předvedlo povedenou hru a po pěkném výkonu jasně zvítězilo v poměru 7:1 o 112 kuželek.

Podrobnější komentář k tomuto utkání naleznete na stránkách Sadské (odkaz v pravé části těchto stránek).

Přidáno: 14.04.2014, 08:45 hod.

Áčko doma udolalo Třebechovice, bodovalo také béčko

Áčko přivítalo v pátek v posledním domácím utkání této sezóny celek SKK Třebechovice pod Orebem. Hosté patří k tomu nejlepšímu co v letošním ročníku mohla divize nabídnout, takže konečný výsledek tohoto utkání je vcelku překvapivý, ale vzhledem k předvedené hře našeho celku zasloužený.
Výborně hrající hosté nedali našim hráčům nic zadarmo, takže docela slušný počet přihlížejících měl o zábavu postaráno. Na úvod přehrál Pavel Klička Zdendu Mařáka zejména díky výborné druhé dráze. Na vedlejších drahách si naopak Petr Zeman vybudoval v úvodu solidní náskok, který po změně drah dokázal Luďa Moravec jen lehce korigovat a naše družstvo šlo do vedení 4:0 o 54 klacků. V prostřední pasáži utkání byla k vidění dvojice vyrovnaných soubojů. Dušan Kasa se s Robertem Peterou přetahoval ve výborném souboji o každou kuželku a o zisku bodů rozhodl Robert menším počtem újezdů a tím tedy i lepší dorážkou. Mira Skala věnoval Oldovi Motyčkovi díky slabším plným na první dráze náskok, který po změně drah pozvolna likvidoval, aby se pak na konci mohl radovat z těsné výhry o dva klacky. Do závěru se tedy při vedení v poměru 6:2 o 45 kuželek nastupovalo lépe našim dotahovákům. Po dvaceti hodech už ale na počítadle stav poražených kuželek hovořil pro hosty a vypadalo to na pěkný obrat. Míra Cupal vletěl na Karla Langa výkonem 173 do plných. Na to odpověděl Karel 90 dorážky a výměna drah proběhla prakticky za vyrovnaného stavu. Na druhé dráze si Karel vytvořil v plných náskok, který si již v dorážce dokázal pohlídat a po výborném výkonu zvítězil. Prakticky podle stejného scénáře (jen na o chloupek nižších číslech) se na vedlejších drahách odehrál duel Tomáše Jarolíma s Romanem Kindlem a naše družstvo se tak po nejlepším domácím výkonu sezóny mohlo radovat z jasné výhry 14:2 o 75 kuželek. Hostům je ale nutné za jejich výkon také vyseknout pochvalu, protože v jedenácti ze třinácti našich domácích utkáních by jim jejich výkon stačil na výhru.
Výkony našich hráčů: Klička 454, Zeman 446, Kasa 462, Skala 431, Lang 476, Jarolím 437 (družstvo 2706).

Béčko zajíždělo ke svému utkání již ve středu do Solnice, kde se utkalo s domácím béčkem.
Začátek utkání našemu družstvu vůbec nevyšel. Jarda Havlas i v tomto utkání potvrdil, že mu forma utekla někam z kopečky a nevýrazně hrajícímu soupeři přenechal oba body. Ve druhé dvojici se se záludnostmi solnické kuželny nedokázala poprat Lída Skutilová a po slabém výkonu přenechala také výhru svému soupeři. V polovině utkání tedy jasná záležitost pro domácí - vedení 4:0 o 55 kuželek. Ve třetím dějství zavelel k obratu vedoucí družstva Pepa Suchomel, který po povedeném výkonu stáhl z náskoku domácích 29 kuželek a stále tak bylo o co hrát. Petr Skutil v závěru navázal na předešlý Pepův povedený výkon. Domácí hráč závěr neustál a Petr tak zvítězil o 34 kuželek, což v součtu celého utkání znamenalo výhru našeho družstva o 8 kuželek v poměru 8:4.
Výkony našich hráčů: Havlas 374, Skutilová 352, Suchomel 421, Skutil 411 (družstvo 1558).

Céčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím céčkem.
Na úvod předvedl Libor Elis skvělý výkon, na který se třetí nejlepší hráč celé soutěže mohl je z uctivé vzdálenosti dívat a naše družstvo se tak překvapivě ujalo vedení. Ve druhé dvojici se ale vůbec hra nedařila Vendovi Škutovi a jeho soupeř převrátil misky vah na stranu domácích. Třetí duel opět přinesl bodový zisk našemu družstvu, když Radim Pyták po povedeném výkonu svoji soupeřku jasně přehrál. Před poslední dvojicí bylo tedy vše otevřené. Naše družstvo vedlo 4:2 na body a ztrácelo na domácí celek 2 kuželky. Jirka Ryšavý ale bohužel nebyl zcela zdravotně v pořádku, což se na jeho hře projevilo a výborně hrající domácí hráč toho dokázal bez zbytku využít. Naše družstvo tak po slibné úvodu odjíždí z Třebechovic s porážkou v poměru 8:4 o 54 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 452, Škuta 367, Pyták 430, Ryšavý 392 (družstvo 1641).

Přidáno: 14.04.2014, 08:37 hod.

Sadská přes Třebíč nepřešla

V neděli dopoledne byla na přeloučské kuželně sehrána odveta osmifinále Poháru ČKA mezi celky KK SDS Sadská a TJ Třebíč. První utkání v Třebíčí skončilo výhrou domácích v poměru 4:2 při poměru setů 12:4. Tento výsledek rozdal karty jasně. Pro postup musela Sadská doma zvítězit minimálně v poměru 5:1.
V úvodu nastoupil Aleš Košnar a Tonda Svoboda. Aleš odehrál utkání výborně a soupeři povolil zisk pouze jednoho setu (povolil není to správné slovo - soupeř si ten bod vydřel 152:159). Tonda na soupeře vletěl skvělou úvodní drahou (168). To bylo bohužel v jeho podání vše a dobře hrající soupeř získal zbylé sety ve svůj prospěch a tím i bod pro svoje družstvo. Oba tradiční dotahováci (Vašek Schejbal a Tomáš Bek) měli před sebou jasný úkol - zvítězit a zajistit tak svému družstvu postup. Vašek využil slabého výkonu soupeře a již po třech drahách si kýžený bod zajistil. Bohužel po třech drahách již bylo také jasné, že Tomáš bod nezíská, když v tu dobu prohrával 2,5:0,5. Na poslední dráze se utkání již jen dohrávalo. Vašek nakonec zvítězil 4:0 a Tomáš dostal od výborně hrajícího soupeře ještě nakonec naloženo 143:170.
V utkání tak vítězí Sadská v poměru 4:2 o 6 kuželek, v součtu obou utkání ale do další fáze postupuje Třebíč.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 595, Svoboda 551, V. Schejbal 581, Bek 573 (družstvo 2300).

Přidáno: 06.04.2014, 12:18 hod.

Sadská potvrdila druhou příčku v soutěži

V sobotu se střetli hráči Sadské na domácí kuželně v přímém souboji o konečnou druhou příčku v soutěži z celkem KK PSJ Jihlava.
Utkání bylo velmi dramatické a od začátku až do konce vyrovnané. Obě družstva předvedla kvalitní výkony (pouze jeden hráč zahrál méně než 550) a atmosféra v hledišti byla oboustranně výborná. O body se bojovalo prakticky až do posledního hodu. Ten pověstný kousek štěstíčka se tentokrát přiklonil na stranu Sadské, která tak vítězí v poměru 5:3 o 8 kuželek.
Tímto vítězstvím si Sadská zajistila konečnou druhou příčku ve 2. KLM sk. A.

Podrobný popis utkání naleznete na stránkách Sadské (odkaz vpravo).

Přidáno: 06.04.2014, 11:23 hod.

O tomto víkendu všechna naše družstva úspěšná, céčko dokonce dvojnásob

Áčko odjelov pátek na částečně zrekonstruovanou dvoudráhu do Solnice, kde se utkalo s přímo sestupem ohroženým domácím áčkem.
Úvod utkání vyšel našim hráčům na výbornou. Do prvního souboje naskočil Karel Lang, který sehrál se soupeřem vyrovnané plné, aby pak o své výhře rozhodl lepší dorážkou. Tomáš Jarolím předvedl výbornou hru do plných (nakonec nejlepší v celém utkání). Dorážka sice už tak slavná nebyla, ale na slabě hrajícího soupeře to v pohodě stačilo a naše družstvo se ujalo nečekaně hladce vedení 4:0 o 58 kuželek. Ve třetím duelu zahrál dobře také Dušan Kasa, který ovšem na výborně hrajícího domácího hráče nakonec nestačil a náskok našeho družstva se ztenčil na 32. Čtvrtý duel utkání ještě více zamotal. Petr Zeman po mizerné úvodní dráze daroval soupeřce solidní náskok, který pak již zlepšenou hrou nedokázal smazat a prohrál těsně o 3 kuželky. Bylo tak srovnáno na 4:4 při našem vedení o 29 klacků. Pátý duel naše družstvo opět posunul blíže k bodovému zisku. Míra Skala předvedl výbornou hru (zejména dorážka 167 stojí za pozornost) a slušně hrajícího domácího hráče jasně přehrál a Pavlu Kličkovi připravil do závěru náskok bezmála 70 kuželek. Pavlovi se sice příliš nedařilo a po lehce podprůměrném výkonu přenechal výhru svému soupeři. V součtu ale bere dva body naše družstvo za výhru v poměru 10:6 o 48 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 420, Jarolím 418, Kasa 423, Zeman 393, Skala 450, Klička 390 (družstvo 2494).

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně v přímém souboji o druhou příčku v soutěži s celkem SKK Třebechovice B.
V úvodu Pepa Suchomel díky povedené dorážce nedal svému soupeři šanci a jasně zvítězil. Vedle hrající Lída Skutilová zahrála v současnosti řekněmu svůj standart a na mizerně hrajícího soupeře jí to v pohodě stačilo. Po polovině utkání tedy vedení 4:0 o 91 kuželek. Pro dotahováky Petra Skutila a Jardu Havlase vcelku příjemná pozice. Petr odehrál se soupeřem vyrovnanou první půlku, aby mu pak v plných zasadil úder, z kterého se již soupeř nedokázal oklepat a Petr tak pohodlně zvítězil. Jarda se v poslední době herně dost trápí a bohužel nejinak tomu bylo i tentokrát. Zejména mirezná Jardova dorážka tak přisoudila výhru jen průměrně hrající Jardově soupeřce. To už ale znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo v tomto utkání vítězí jasně o 98 kuželek v poměru 10:2.
Výkony našich hráčů: Suchomel 427, Skutilová 388, Skutil 422, Havlas 386 (družstvo 1623).

Céčko čekal vcelku náročný program, když v pátek odjíždělo do Týniště nad Orlicí, kde se utkalo s domácím béčkem a v sobotu na domácí dráze přivítalo v dohrávce 19. kola celek Sokol Rybník C.
Utkání v Týništi zahájil řekněme podprůměrným výkonem Libor Elis, ale na slabě hrající soupeřku mu tento výkon stačil a zajistil našim barvám vedení. Ve druhém duelu nestačil průměrně hrající Radim Pyták na výborně hrajícího soupeře a domácí celek šel do mírného vedení. To se ještě lehce navýšilo po dalším souboji, ve kterém nakonec po boji těsně nastačil na svého soupeře také Jirka Ryšavý. Petr Hanuš tak do závěru nastupoval se ztrátou 15 kuželek a při vedení domácích 4:2. Petr se ale s toutou nelehkou úlohou popasoval výborně, po pěkném výkonu soupeře přehrál a celkový součet v poražených kuželkách překlopil na naši stranu, takže dva bodíky putují do Přelouče za výhru v poměru 8:4 o 6 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 378, Pyták 390, Ryšavý 385, Hanuš 417 (družstvo 1570).

Sobotní dohrávku proti Rybníku zahájil Radim Pyták s Liborem Elisem. Radim po slabší první půlce trochu přidal a nakonec dokráčel ke slušnému číslu a hlavně jasné výhře. Libor na vedlejších drahách nenechal nikoho ani chvilku na pochybách kdo si odnese z tohoto duelu body a i přes "vypuštěný" závěr svého soupeře doslova deklasoval. Po polovině zápasu vedení 4:0 o 132 kuželek. Utkání dotáhnout do vítězného konce dostal za úkol Petr Hanuš a Jirka Ryšavý. Petr nenavázal na své výborné výkony z minulých kol a po slabším výkonu přepustil body soupeři. Jirka vzhledem k vývoji utkání ještě v průběhu prvních plných přepustil své místo Vendovi Škutovi, který předvedl až na první dorážku solidní výkona a duel dovedl v pohodě do vítězného konce. V součtu tak naše družstvo vítězí rozdílem 159 kuželek v poměru 10:2.
Výkony našich hráčů: Pyták 407, Elis 436, Hanuš 399, Ryšavý+Škuta 406 (družstvo 1648).

Přidáno: 06.04.2014, 10:41 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-786 |