Aktuální informace z dění v oddíle

Soutěže družstev v ročníku 2012/13 jsou minulostí

Vzhledem k nedostatku času jsem tyto stránky nějakou dobu zanedbával a jak napovídá titulek - v té době skončil soutěžní ročník 2012/13. Nyní se tedy ve zkratce vrátím k posledním dvěma kolům a také ke konečnému umístění družstev v tomto soutěžním ročníku.

Zahájím družstvem Sadské. To v předposledním kole přivítalo na domácí kuželně v přímém souboji o postup do 1. ligy družstvo SKK Rokycany. Utkání bylo od začátku až do konce zajímavé a napínavé. Po úvodu vedení Sadské, v prostřední části Rokycany srovnávají a o všem rozhoduje závěrečné čtveřice a po tuhém boji se nakonec bohužel radují hráči SKK Rokycany a kolo před koncem se stávají jistým postupujícím do 1. KLM.
V posledním kole Sadská zajížděla až do Českých Velenic, kde sice po špatném výkonu prohrála, ale to již nemělo žádný vliv na konečné 2. místo ve 2. KLM-A. Doufejme, že v příštím roce už to na ten postup vyjde.!!!

No a nyní již k přeloučským družstvům. Áčko v předposledním kole přivítalo na domácí dráze zachraňující se družstvo SKK Náchod C. Naše družstvo v tomto utkání podalo bez vyjímky kvalitní výkon a po zásluze jasně zvítězilo.
Sezónu zakončilo áčko na kuželně v Trutnově, odkud si po tradičně nekonečném utkání (celkem 5,5 hodiny), přivezlo kanára.
V konečné tabulce VČ divize se naše družstvo se ziskem 23 bodů umístilo na slušné 9. příčce, s náskokem 13 bodů na sestupové pozice.

Béčko odjelo v předposledním kole do Smiřic odkud odjelo po slabším výkonu většiny hráčů nakonec poraženo.
V posledním kole si pak naše družstvo spravilo chuť, když vcelku jasně přehrálo Pardubice D a zakončilo tak sezónu vítězně.
V osmičlenném startovním poli patří našemu béčku v konečném účtování nakonec 5. příčka se ziskem 29 bodů.

Céčko odjelo v předposledním kole na čtyřdráhu do České Třebové, kde se v souboji s domácím céčkem prezentovalo výborným výkonem všech hráčů a po zásluze přivezlo poměrně překvapivé vítězství, na které navázalo v posledním kole těsnou výhrou (o 3 kuželky) nad celkem Sokol Rybník C.
Naše céčko v sezóně nasbíralo celkem 26 bodů, což jej vyneslo v této skupině také na 5. příčku.

Přidáno: 28.04.2013, 22:46 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 11.4., 17:00 hod. - Smiřice B - Přelouč B

Pátek 12.4., 17:00 hod. - Přelouč A - SKK Náchod C

Pátek 12.4., 19:30 hod. - Č. Třebová C - Přelouč C

Sobota 13.4., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - SKK Rokycany

Přidáno: 11.04.2013, 20:48 hod.

"Nečekaný" postup Sadské v Poháru ČKA

Hned v neděli po nepovedeném ligovém vystoupení na kuželně Konstruktivy se hráči Sadské představili na domácí kuželně, kde sehráli odvetné utkání osmifinále Poháru ČKA proti prvoligovému družstvu TJ Třebíč. Z úvodního utkání v Třebíči si Sadská přivezla prohru v poměru 1:5 a při kvalitách soupeře se na postup moc nepomýšlelo.
Do úvodu naskočil Aleš Košnar s Martinem Schejbalem a obstrali vstup do utkání z říše snů. Aleš nepovolil soupeři ani set, pokořil šestistovku a jasně zvítězil. Mates šestistovku atakoval neúspěšně díky slabší druhé dráze. Soupeře ale také přehrál rozdílem třídy a postup se najednou přiblížil na dosah. Načatou práci pak dokončil Vašek Schejbal s Tomášem Bekem. Vašek daroval soupeři pouze jeden pomocný bod a po výborném výkonu jasně zvítězil. Tomáš hrál se soupeřem na dráhy sice 2:2 ale rozdíl v poražených kuželkách hovořil výrazně pro Tomáše. Sadská v tomto utkání tedy zvítězila nečekaně hladce 6:0, v součtu obou utkání si tak vybojovala postup mezi 8 nejlepších družstev a ve čtvrtfinále se utká s dalším prvoligovým celkem - Vrchlabím. Termíny čtvrtfinálových utkání zatím nejsou určeny, jisté ale je, že úvodní utkání se bude hrát ve Vrchlabí a odveta v Přelouči.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 600, M. Schejbal 591, V. Schejbal 580, Bek 553 (družstvo celkem 2324).

Přidáno: 08.04.2013, 18:15 hod.

Ztráta Sadské v boji o postup

Sadská odjížděla v sobotu na šestidráhovou kuželnu do Prahy-Bráníku, kde se utkala s domácí Konstruktivou A.
Do úvodních bojů naskočila dvojice Honza Renka a Martin Schejbal. Honza začal slušně a hned na úvodní dráze si připsal bod. Další dvě dráhy ale již patřily soupeři a výhra o klacek na čtvrté dráze již znamenala jen pouhou korekci výsledku a při stavu 2:2 Honza prohrává o 30. Martin naopak do utkání nevstoupil dobře a po slabé úvodní dráze daroval soupeři solidní náskok, který na dalších dvou výborně odehraných drahách dokázal výrazně snížit. Poslední dráha ale opět patřila domácímu hráči, který tak při stavu 2:2 bral bod za výhru o 15. Nepovedený vstup do utkání se pokusila napravit dvojice Aleš Košnar, Tonda Svoboda. Aleš do utkání doslova vletěl a po dvou skvěle odehraných drahách se ujal vedení 2:0 (i když na druhé dráze to bylo jen o klacek). Třetí dráha soupeři vůbec nevyšla a Aleš již měl jistotu zisku bodu. Na poslední dráze již domácí hráč jen korigoval výsledek. Tondovi se v tomto utkání vůbec nedařilo a nejenže nezískal ani jeden set, ale od výborně hrajícího soupeře dostal naloženo bezmála o sto. Před závěrem, do kterého tradičně nastupoval Tomáš Bek s Vaškem Schejbalem tedy velice nepříznivý stav 1:3 a -116 klacků. Tomáš si tentokrát s kuželnou příliš nepotykal a domácí hráč se po dvou odehraných drahách ujal pohodlně vedení. V polovině třetí dorážky přepustil Tomáš své místo Petru Miláčkovi. K nějaké zásadní změně to ale nevedlo a domácí hráč tak pohodlně vítězí bez ztráty setu. Vašek začal výborně a i když byl po dvou drahách stav 1:1 byl ve výrazně lepší pozici. Třetí dráha pak v podstatě rozhodla - Vašek ji vyhrál 162:118 a soupeři ještě výrazněji odskočil. Na závěrečné dráze nakonec neúspěšně atakoval šestistovku a jen lehce korigoval jasnou prohru družstva v poměru 6:2 (14:10) o 95 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Renka 530, M. Schejbal 572, Košnar 573, Svoboda 502, Bek+Miláček 522, V. Schejbal 595 (družstvo celkem 3294).

Přidáno: 08.04.2013, 17:56 hod.

Áčko mělo v Hořicích minimálně na bod, odjelo ale s prázdnou

V pátek odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem.
Do úvodních bojů nastoupila v našem družstvu dvojice Petr Zeman, Dušan Kasa. Petr nezahrál vůbec špatně, ale na skvěle hrajícího soupeře bohužel neměl. Dušan předvedl ještě o chloupek lepší výkon než Petr a se soupeřem se tahal o každou kuželku. V závěru se nakonec mohl radovat z těsné výhry o 3 kuželky. Prostřední pasáž a v našem dresu dvojice Petr Skutil, Karel Lang. Petr nezačal vůbec dobře a v poločase výrazně ztrácel. Po změně drah sice mocně dotahoval, závěr dorážky mu ale nevyšel podle představ a nakonec prohrává těsně o 3 klacky. Karel předváděl hned o začátku výbornou hru, hod po hodu si budoval náskok a po výborném výkonu dokráčel k jasnému vítězství. Před závěrečnou čtveřicí tedy vše otevřené - stav 4:4 při vedení domácích o pouhých 11 kuželek. Do závěru nastoupil Mirek Skala společně s Tomášem Jarolímem. Mirek předvedl výbornou hru, beze zbytku využil slabšího výkonu soupeře a v duelu jasně zvítězil. Tomášovi se příliš nedařilo, zejména dorážka byla mírně řečeno nepovedená a skvěle hrající domácí hráč tak měl situaci výrazně usnadněnou. V součtu si tedy naše družstvo z Hořic odváží porážku v poměru 10:6 o 45 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 430, Kasa 439, Skutil 419, Lang 453, Skala 447, Jarolím 400 (družstvo celkem 2588).

Přidáno: 08.04.2013, 17:31 hod.

Domácí výhry béčka i céčka

Ve čtvrtek předehrávalo naše béčko utkání na domácí kuželně proti družstvu TJ Červený Kostelec D. Sestava byla tradiční, takže úvod obstaral Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Pepa sice nedokázal navázat na skvělý výkon z minulého domácího zápasu, ale tentokrát mu i průměrný výkon na slabě hrající soupeřku bohatě stačil. Lída hrála se soupeřkou vyrovnanou partii a o svojí těsné prohře rozhodla vlastně sama, když zápas zakončila dvěma prohozy. V poločase tedy 2:2 při našem náskoku 25 klacků. Pro Petra Skutila s Jardou Havlasem vcelku slušná výchozí pozice. Petr začal výborně a od úvodu si nad slabě hrající soupeřkou budoval náskok. Po změně drah sice výrazně polevil, ale výhru si již nemohl nechat vzít. Jarda předvedl solidní první dráhu, ale soupeř hrál výborně a tak Jarda prohrával o 25. Po změně drah se karta obrátila a před dorážkou bylo prakticky srovnáno. Dorážka ale opět vyšla lépe hostujícímu hráči, takže Jarda z tohoto souboje odchází po pěkném výkonu nakonec poražen. V součtu si ale naše družstvo připisuje do tabulky 2 body za výhru v poměru 8:4 o 48 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 393, Skutilová 383, Skutil 419, Havlas 420 (družstvo celkem 1615).

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SK Týniště nad Orlicí B. V úvodu nastoupila v našem dresu dvojice Radim Pyták a Libor Elis. Radim tentokrát nepředvedl povedený výkon. S výkonem jeho soupeře to bylo podobné, takže se až do konce tahali o každou kuželku. V závěru byl nakonec o dva klacky šťasnější hostující hráč. To na vedlejších drahách bylo od začátku zřejmé kdo je na přeloučské kuželně doma a Libor si v podstatě od úvodních hodů budoval náskok a po pěkném výkonu pohodlně zvítězil. V polovině utkání tedy 2:2 při našem vedení o 48 dřev. Dobrá výchozí pozice pro dotahováky Petra Hanuše a Jirku Ryšavého. Petrovi navíc úkol výrazně usnadnila jeho mizerně hrající soupeřka a tak mohl v pohodě dokráčet k vítězství. Jirkovi se příliš nedařilo a dobře hrající soupeř toho dokázal využít a alespoň trochu zkorigovat výsledek. Naše družstvo si připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 87 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 375, Elis 420, Hanuš 410 a Ryšavý 380 (družstvo celkem 1585).

Přidáno: 05.04.2013, 17:31 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 4.4., 17:00 hod. - Přelouč B - Červený Kostelec D

Pátek 5.4., 19:00 hod. - Přelouč C - Týniště B

Pátek 5.4., 19:30 hod. - SKK Hořice B - Přelouč A

Sobota 6.4., 15:00 hod. - KK Konstruktiva Praha - KK SDS Sadská

Sobota 7.4., 9:00 hod. - KK SDS Sadská - TJ Třebíč (odveta poháru)

Přidáno: 05.04.2013, 17:10 hod.

Béčko v Josefově neuspělo, podobně dopadlo i céčko ve Vysokém Mýtě

V pátek odjelo naše béčko na těžkou dvoudráhu do Jaroměře - Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem. Kuželna v Jaroměři patří mírně řečeno mezi ty méně padavé, takže se zde nedají čekat výkony, na které jsme od našich hráčů zvyklí třeba na domácí kuželně. Výkon Jardy Havlase v úvodu utkání lze ale i na poměry této kuželny označit za mizerný. Domácí družstvo se tak i přes nevýrazný výkon svého hráče ujalo v pohodě vedení. Lída Skutilová sice na Jardův mizerný výkon úplně nenavázala, ale ani v jejím případě to nebylo nic světoborného (zejména druhá dráha 152 je málo) a domácí celek měl tak v polovině utkání při vedení 4:0 náskok luxusních 86 kuželek. Ve třetím duelu předvedl první výkon, který lze v našem celku označit za povedený, Pepa Suchomel. Ten měl ale bohužel smůlu, protože narazil na nejlepšího hráče utkání a tak ani jeho výkon na body nestačil. Petr Skutil nastupoval s cílem odvrátit kanára, což se mu s velkým přispěním soupeře nakonec podařilo, takže naše družstvo odjíždí z "josefovského sypáku" s prohrou v poměru 10:2 o 88 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 307, Skutilová 342, Suchomel 388, Skutil 368 (družstvo 1405).

Céčko odjelo taktéž v pátek na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím céčkem. Utkání zahájil jako již tradičně Libor Elis a po solidním výkonu dostal naše družstvo do vedení, když svého soupeře porazil jak se říká rozdílem třídy - o celé tři kuželky. Ve druhém duelu předvedl Pepa Samek spíše podprůměrný výkon a to na skvěle hrajícího domácího hráče stačit nemohlo. Na body tedy srovnáno, ale stav v poražených kuželkách se přiklonil výrazně na stranu domácího družstva. Ve třetím duelu se v dobrém světle předvedl Radim Pyták a před závěrečným duelem vedlo naše družstvo na body 4:2, ale domácí celek měl k dobru 23 kuželek. Jirka Ryšavý měl před sebou nelehký úkol - k zisku alespoň nějakého bodu musel bezpodmínečně zvítězit. To se mu nakonec po průměrném výkonu nepodařilo a tak si naše družstvo připasalo další porážku, tentokrát v poměru 8:4 o 38 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 395, Samek 370, Pyták 406, Ryšavý 386 (družstvo celkem 1557).

Přidáno: 29.03.2013, 22:00 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 29.3., 17:00 hod. - Josefov B - Přelouč B

Pátek 29.3., 17:00 hod. - Vysoké Mýto C - Přelouč C

Přidáno: 29.03.2013, 09:10 hod.

"Remíza dvojice Schejbal, Bek" proti celku Trnovan

V sobotu hostilo družstvo Sadské na přeloučské kuželně celek KK Hvězda Trnovany. V úvodu nastoupil Aleš Košnar společně s Tondou Svobodou. Aleš začal dobrou drahou, kterou ovšem těsně o 2 kuželky prohrál. Na druhé dráze přišel útlum a soupeř šel do výraznějšího trháku. Druhá polovina duelu sice patřila Alešovi, ale na smazání náskoku soupeře to nestačilo a Aleš nakonec prohrává o 13. Tonda vstoupil do svého souboje vítěznou první drahou, další dvě ale patřily soupeři a na třetí dráze navíc soupeř získal výrazný náskok, který Tonda i přes výhru na poslední dráze nedokázal smazat a tak při stavu 2:2 také prohrává na kuželky - o 26. Úvod tedy domácímu celku nevyšel a čekalo se jak se povede dvojici Honza Renka, Petr Miláček. Honza na úvodní dráze předvedl slabší plné a i přes zlepšenou hru v dorážce nakonec dráhu vcelku jasně prohrává. Na druhé dráze předvádí ale skvělou hru a po výkonu 160 bere bodík za těsnou výhru o klacek. Ve druhé polovině duelu už ale dominoval výborně hrající soupeř a Hoza prohrává 3:1 o 52 dřev. Petr začal dobrou hrou do plných, ale vinou slabší dorážky nakonec úvodní dráhu prohrává. Po změně drah přicházejí opět solidní plné a řekněme průměrná dorážka. V součtu to ale znamená zisk dráhy o celou 1 kuželku. Na třetí dráze se Petr nedostal do ulice a od 72. hodu přepustil svoje místo Martinovi Schejbalovi. Ten z mizerného začátku vytáhl plné na "přijatelných" 78, přidal pěknou dorážku a byl z toho ještě solidní výsledek, který dával ještě naději. Na poslední dráze Mates makal, ale nebylo mu přáno. Dokázal sice srovnat stav na 2:2, ale bod pobral soupeř, když v součtu porazil o celé dvě kuželky více. Před závěrem tedy jasné vedení hostí v poměru 4:0 s náskokem 93 kuželek. O vítězi utkání v tuto chvíli pochyboval jen málokdo. Sadská ale má dvojici výborných dotahováků - Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek hned od úvodních hodů budoval svůj náskok nad trápícím se soupeřem a v polovině utkání vedl 2:0 s náskokem 48 kuželek. Hosté sáhli ke střídání, ale to nemělo v podstatě žádný efekt. Střídající hráč pokračoval v nastoleném trendu a Vašek opět hod po hodu navyšoval svůj náskok a nakonec zvítězil o 99 kuželek. Tomáš začal dobře, ale na skělou soupeřovu úvodní dráhu (169) neměl. Na dalších drahách soupeř ale polevil a Tomáš toho dokázal beze zbytku využít (i když na poslední dráze to vypadalo všelijak). Díky výborné hře obou domácích dotahováků se tak obě družstva připsala do tabulky jeden bod za remízu 4:4 (14:10) - při výhře Sadské o 21 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 546, Svoboda 529, Renka 552 Miláček+M. Schejbal 546, V. Schejbal 575, Bek 573 (družstvo 3321).

Přidáno: 25.03.2013, 22:13 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-784 |