Aktuální informace z dění v oddíle

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Tento týden bude na přeloučské kuželně opravdu velmi rušno. Všechna naše družstva hrají v tomto kole na domácí půdě a hráči Sadské dokonce 2x - nejprve v sobotu ligu a poté v neděli odvetu Poháru ČKA.

Čtvrtek 21.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Smiřice B

Pátek 22.2., 17:00 hod. - Přelouč A - Rychnov nad Kněžnou B

Pátek 22.2., 19:30 hod. - Přelouč C - Česká Třebová C

Sobota 23.2., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - Škoda VS Plzeň

Neděle 24.2., 13:30 hod. - KK SDS Sadská - TJ Červený Kostelec (Pohár ČKA)

Přidáno: 20.02.2013, 09:36 hod.

Karel Lang Mistrem Pardubického kraje

V sobotu 16. února byla na pořadu krajská mistrovství ve zbývajících dvou kategoriích, tedy kategorii mužů a seniorů.

Mužská kategorie se hrála na kuželně v České Třebové, kde náš oddíl reprezentovala trojice Tomáš Jarolím, Petr Skutil a Petr Miláček. Tomáš Jarolím s Petrem Skutilem předvedli velice podobné výkony (516 resp. 518 poražených kuželek) a obsadili 24. a 25. místo. Petr Miláček zahrál o poznání lépe a jeho 575 poražených kuželek znamenalo nakonec 11. příčku, když od postupu do osmičlenného finále zaostal o pouhých 11 kuželek. Vítězem se stal zcela dle očekávání domácí Pavel Jiroušek.

Kategorie seniorská se hrála na naší kuželně a v osmadvacetičlenném startovním poli měl náš oddíl nakonec hned šestinásobné zastoupení. Vendelín Škuta, který na poslední chvíli zaskočil za nedorazivšího hráče ze Svitav nepředvedl povedený výkon a jeho 431 poražených kuželek nakonec znamenalo poslední příčku. Jarda Havlas porazil 502 kuželek což ho vyneslo do silného středu výsledkové listiny - na konečné 17. místo. 514 poražených kuželek Karla Janovského znamenalo 11. příčku. Dalším naším zástupcem byl Pepa Suchomel, který předvedl pěkných 531, což ho vyneslo až na šestou příčku. Dvě naše největší želízka v ohni potvrdila naše očekávání. Pavel Klička obsadil za výkon 537 poražených kuželek čtvrtou příčku, když od medaile jej dělilo pouhých 5 kuželek, o které zaostal zejména díky trošku slabší dorážce. 560 poražených kuželek v podání Karla Langa znamenalo nejen vyrovnání nejlepšího výkonu domácího hráče v této disciplíně na přeloučské kuželně, ale hlavně první příčku a zisk mistrovského titulu.
V seniorské kategorii se bojovalo celkem o 4 postupová místa na MČR, které se uskuteční první květnový víkend na kuželně ve Valašském Meziříčí a kde budeme mít tedy díky Karlu Langovi a Pavlu Kličkovi dvojí zastoupení.

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 19.02.2013, 17:22 hod.

Béčko ani céčko body nepřivezlo

Béčko odjelo v pátek na kuželnu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím déčkem. Zápas začal pro naše družstvo výborně. Jarda Havlas po výborném výkonu jasně přehrál slabě hrající soupeřku a zajistil našemu družstvu náskok 54 kuželek. Tento náskok se výrazně ztenčil po druhém souboji, ve kterém Vendelín Škuta po slabém výkonu nestačil na slušně hrajícího soupeře. 2:2 a už jen +7 kuželek. Ve třetí dvojici sváděl Pepa Suchomel se svojí soupeřkou vyrovnanou partii, kterou ale nedokázal dotáhnout do vítězného konce a prohrává o 6 kuželek. Naše družstvo mělo tedy v tomto okamžiku k dobru ještě 1 kuželku, ale na body prohrávalo 4:2. Takový stav dával před závěrečnou dvojicí naděje na bodový zisk oběma celkům. Petr Skutil se se svojí soupeřkou tahal o každý klacek a o osudu celého utkání se rozhodovalo až v závěrečných hodech, které lépe zvládla Petrova soupeřka, které vítězí těsně o 3 kuželky. V konečném účtování to tedy znemená na body jasnou prohru našeho družstva v poměru 10:2, ale o pouhé 2 kuželky.
Výkony našich hráčů: Havlas 429, Škuta 363, Suchomel 390, Skutil 400 (družstvo celkem 1582).

Céčko odjelo taktéž v pátek na kuželnu do Týniště nad Orlicí, kde se utkalo s domácím béčkem. V podzimní části bych se nebál říci, že naše družstvo odjelo asi na největší "maštal" v soutěži. V zimní přestávce ale v Týništi na kuželně zapracovali a podle dosahovaných výkonů se nyní již může řadit spíše k těm lepším. Bohužel na výkonech našich hráčů v tomto utkání se rekonstrukce týništské kuželny nijak neprojevila.
Libor Elis sice hned v úvodu předvedl solidní výkon a slabě hrající soupeřku s klidem přehrál. Bohužel to ale bylo již z naší strany vše. Pak už hráli prim domácí hráči. Pepa Samek předvedl slabý výkon a s výborně hrajícím soupeřem neměl šanci na úspěch. V Pepových stopách pokračoval také Radim Pyták. Jeho soupeři se sice příliš nedařilo, ale Radim toho nedokázal využít. V závěru Jirka Ryšavý předvedl jen průměrný výkon, který na výborně hrajícího soupeře nemohl v žádném případě stačit a pečetil tak naši prohru v poměru 10:2 o 84 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 394, Samek 348, Pyták 350, Ryšavý 385 (družstvo celkem 1477).

Přidáno: 19.02.2013, 11:05 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

O tomto víkendu jsou na pořadu krajská mistrovství v kategoriích mužů a seniorů. Naše kuželna bude hostit boje o titul v kategorii seniorů, kde nás bude reprezentovat tato pětice hráčů: Karel Lang, Pavel Klička, Jarda Havlas, Pepa Suchomel a Karel Janovský.
Muži se sjedou na kuželnu do České Třebové, kam náš oddíl odjíždí reprezentovat Petr Skutil, Tomáš Jarolím a Petr Miláček.

Vzhledem k nedostatku volných termínů jsou ale napořadu také nejnižší soutěže čtyřčlenných družstev, což se tedy týká našeho béčka a céčka.

Pátek 15.2., 17:00 hod. - Č. Kostelec D - Přelouč B

Pátek 15.2., 17:00 hod. - Týniště B - Přelouč C

Přidáno: 15.02.2013, 23:22 hod.

Sadská přivezla další dva body do tabulky

V sobotu sehrála Sadská další utkání 2. KLM. Na šestidráhové kuželně v Praze Bráníku se střetla s domácími Uhelnými sklady Praha. Tabulkové postavení sice hrálo jasně pro kuželkáře ze Sadské, domácí ale bojují o záchranu soutěže a všichni víme, jak jsou taková utkání nevyzpytatelná.
Utkání načala dvojice Martin Schejbal, Aleš Košnar. Mates nezačal sice nijak špatně, ale jeho soupeř měl přece jen o chloupek navrch a v polovině duelu Mates prohrával 2:0 o 18. Ve druhé polovině se ale karta obrátila a Mates nakonec srovnává na 2:2 a na kuželky vítězí o 6. Aleš začal skvěle a po první dráze se ujal vedení. Na druhé dráze přišel ale výpadek a domácí hráč srovnal stav. Pak se Aleš vrátil k perfektní hře z úvodu, soupeři již nedal sebemenší šanci na úspěch a po zásluze vítězí 3:1, když šestistovka je skoro na dosah. I tak ale uklidňující vedení 2:0 o 38 kuželek. Prostřední pasáž a Tonda Svoboda s Vencou Peškem. Tonda hrál se soupeřem vyrovnaně na všech drahách, přesto ale nedokázal nakonec získat ani jeden set. O vyrovnanosti duelu ale svědčí to, že nejvyšší rozdíl na drahách mezi oběma soupeři čítal 4 kuželky. V součtu tedy Tonda prohrává 4:0 ale "jen" o 12. Na vedlejších drahách bojuje náhradník Václav Pešek více než dobře a soupeře deklasoval o 50 kuželek, když mu povolil zisk pouze jednoho setu, ve kterém se také připravil o šestistovku, za kterou zaostal o pouhé 3 kuželky. I tak ale skvělý výkon a uklidnění pro dotahováky Vendu Schejbala a Tomáše Beka. Vašek si s kuželnou tentokrát nepotykal a s dobře hrajícím soupeřem jasně prohrává, když se mu povedlo získat pouze jeden set. To Tomáš Bek hraje naopak skvěle a soupeři naděluje bezmála 50 dřev, při skóre 3:1 (tu jednu dráhu ale prohrál Tomáš pouze o klacek). V součtu si pak Sadská připisuje do tabulky další důležité dva body za výhru v poměru 6:2 (12:12) o 70 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: M. Schejbal 561, Košnar 594, Svoboda 552, Pešek 597, V. Schejbal 522, Bek 593 (družstvo celkem 3419).

Rokycany v tomto kole vítězí opět těsně v poměru 5:3 o 30 kuželek v Českých Velenicích, takže náskok Sadské v čele soutěže zústává dvoubodový. Trochu mě zaráží, že za Rokycany mohl startovat Roman Pytlík, který hraje soutěž v Německu. Podle výkladu pravidel od předsedy STK je to ale v pořádku a jeho start je oprávněný. Nezbývá tedy, než převálcovat Rokycany i s touto "posilou".

Přidáno: 11.02.2013, 21:20 hod.

V tomto kole úspěšné pouze béčko

Áčko odjíždělo v pátek do Třebechovic pod Orebem, kde se utkalo s domácím áčkem, které je aktuálně na druhé příčce soutěže a na své kuželně je v podstatě nepřemožitelné. Papírové předpoklady se začaly naplňovat hned od úvodní dvojice. Pavel Klička držel krok se svým soupeřem jen v prvních plných. Pak už se mu soupeř začal vzdalovat a domácí se po první rundě ujali vedení. Podobné to bylo i v následujích soubojích, kdy se představil Petr Zeman a následně Karel Lang. Ani jeden z našich hráčů v úvodní polovině utkání nezahrál špatně, ale na domácí borce to bylo přece jen vždy málo. Ve čtvrtém duelu dostal jakous takous šanci Tomáš Jarolím, když jeho soupeři se nedařilo jako obvykle. Tomáš se ale utkáním zjevně protrápil a vzhledem k nachlazení by asi večer raději trávil v posteli. Po čtyřech rundách tedy 8:0 a +183 kuželek. Zápas se zvrhl v boj o odvrácení kanára. To se naštěstí v pátem duelu podařilo Mírovi Skalovi, který využil zaváhání soupeře na první dráze, vytvořil si mírný náskok, který nakonec i přes nápor domácího hráče dokázal udržet. Petr Miláček v závěru vzhledem ke svému zdravotnímu stavu bojoval spíše sám se sebou než se soupeřem a pečetil na naši jasnou prohru v poměru 14:2 o propastných 215 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 420, Zeman 422, Lang 419, Jarolím 380, Skala 431, Miláček 406 (družstvo celkem 2478).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek ze špice tabulky - KK Josefov B. Papírově lepší soupeř se ale tentokrát v Přelouči nepředvedl v nejlepším světle a naš družstvo toho dokázalo beze zbytku využít.
V úvodu Pepa Suchomel po pěkném výkonu poráží soupeře o 30 kuželek a Lída Skutilová nakonec přenechává po těsném souboji body soupeři. Stav tedy 2:2 při našem vedení o 26 kuželek. Naši dotahováci Petr Skutil a Jarda Havlas sice předvedli výkony jen z kategorie průměrných, ale jejich soupeřům se vůbec nedařilo a oba naši hráči tak vcelku jasně vítězí. Suma sumárum - poměrně překvapivá výhra v poměru 10:2 o 85 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 413, Skutilová 389, Skutil 403, Havlas 404 (družstvo celkem 1609).

Céčko se představilo na domácí kuželně bezprostředně po utkání béčka v duelu s celkem KK Vysoké Mýto C. Podobně jako v utkání béčka tak i v tomto zápase se ukázalo, že papírové předpoklady nejsou vždy předobrazem utkání. V tomto případě ale bohužel k naší smůle.
Hned úvod utkání naznačil, že se ziskem bodů to budou mít naši hráči těžké. Libor Elis zažil ve své kariéře už určitě mnohem lepší chvilky. V tomto utkání se mu vůbec nadařilo, zatímco soupeř hrál výborně a Libor dostal více jak 70 "do hrbu". Radim Pyták hrál na vedlejších drahách poněkud vyrovnanější souboj, který ovšem v závěru lépe zvládl jeho soupeř, takže v polovině utkání vedli hosté o 81 kuželek a na body 4:0. Petr Hanuš hrál výborně do plných, slabou dorážkou se ale připravil o lepší číslo. Na soupeře to ale každopádně v pohodě stačilo. Jirka Ryšavý na vedlejších drahách hrál špatně, ale jeho soupeř v úvodní polovině doslova propadl a ani přes zlepšení na druhé dráze nakonec na Jirku nestačil. Na body bylo tedy srovnáno 4:4 a o osudu utkání rozhodoval celkový počet poražených kuželek. Tento ukazatel nakonec hrál pro hosty, takže utkání končí naší prohrou v poměru 8:4 o 29 dřev.
Výkony našich hráčů: Elis 368, Pyták 392, Hanuš 403, Ryšavý 373 (družstvo celkem 1536).

Přidáno: 11.02.2013, 15:08 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 8.1., 17:00 hod. - Třebechovice A - Přelouč A

Pátek 8.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Josefov B

Pátek 8.2., 19:00 hod. - Přelouč C - Vysoké Mýto C

Sobota 9.2., 10:00 hod. - SK US Praha - KK SDS Sadská

Neděle 10.2., 8:00 hod. - MLÁDEŽ - 5. turnaj VČPM v Pardubicích

Přidáno: 04.02.2013, 21:23 hod.

Sadská odskočila v čele ligy, v pohárovém utkání ale prohrála

V sobotu přivítala Sadská na domácí půdě celek Lokomotiva Tábor a utkání bylo až nečekaně vyrovnané a napínavé.
V úvodu nastoupil náhradík Václav Pešek společně s Alešem Košnarem. Vašek nevstoupil do utkání dobře a i přes zlepšení ve druhé polovině se soupeřem jasně prohrává 4:0 33 kuželek. Aleš na soupeře od začátku vletěl a v první půlce utkání si vybudoval náskok, které soupeř dokázal jen lehce zkorigovat ziskem jedné dráhy. Po první třetině tedy stav 1:1 a +23 kuželek. Prostřední pasáž utkání se hrála podle podobných not. Tonda Svoboda hrál od začátku "druhé housle", zatímco Martin Schejbal výborným výkonem do této role odsoudil svého soupeře. Stav 2:2 a +22 kuželek. Sadská má ale ostřílené dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek se utkáním sice trošičku protrápil, ale na konec při stavu 2:2 na dráhy zvítězil v podstatě rozdílem třídy - o celé dvě kuželky. Tomáš Bek hrál od začátku až do konce výborně a pouhé dvě kuželky ho dělily od šestistovky. Důležitější ale bylo, že výborně hrajícího soupeře přehrál, což v součtu znamená pro Sadskou další výhru, tentokrát v poměru 6:2 o 40 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Pešek 527, Košnar 581, Svoboda 535, M. Schejbal 580, V. Schejbal 546, Bek 598 (družstvo celkem 3367).
Vzhledem ke klopýtnutí Rokycan se Sadská osamostatnila v čele 2. KLM.

V neděli čekalo na hráče Sadské utkání 1. kola nadstavbové části Poháru ČKA na kuželně v Červeném Kostelci proti domácímu áčku, které v současnosti vede 3. KLM.
Aleš Košnar zahájil utkání výborně a první dvě dráhy získal pro sebe. Pak ale přišel výpadek na třetí dráze, těsná prohra na dráze čtvrté a v součtu nakonec bod pro domácí za výhru o 10 dřev. Martin Schejbal vyhrává první dráhu, na dalších dvou ale prohrává a nevypadá to s ním dobře. Na poslední dráze ale předvedl skvělých 173 a tím strhl vítězství na svoji stranu. Tomáš Bek hraje se soupeřem další vyrovnaných duel, který se rozhoduje až na poslední dráze, kterou Tomáš vyhrál o 11 kuželek a v součtu tak vítězí v poměru 2,5:1,5 o 9. Vašek Schejbal v závěru proti výborně hrajícímu soupeři nezískal ani set, takže utkání končí prohrou Sadské v poměru 4:2 (9,5:6,5) o 35 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 534, M. Schejbal 558, Bek 549, V. Schejbal 538 (družstvo celkem 2179).
Pro odvetu, která se bude hrát v Přelouči 24. února tedy sice nelehká, ale ne bezvýchodná situace.

Přidáno: 04.02.2013, 10:09 hod.

Jasná výhra áčka, béčko ani céčko nebodovalo

Áčko hostilo v pátek na domácí kuželně TJ Sokol Dobrušku A. Obě družstva až do tohoto utkání nasbírala v soutěži shodně 15 bodů a podzimní utkání v Dobrušce skončilo remízou. Dalo se tedy očekávat vyrovnané utkání.
V úvodu se proti hostující dvojici postavil Pavel Klička s Mirkem Skalou. Pavel hrál se soupeřem v plných vyrovnanou partii, v dorážce měl ale soupeř kopec smůly, takže Pavel nakonec po pěkném výkonu pohodlně vítězí. Mirek Skala hrál výborně a i když soupeř nepředváděl také špatnou hru na Mirka nestačil. Po úvodní čtveřici tedy vedení 4:0 o 49 kuželek. V prostřední části utkání se ovšem karta výrazně obrátila. Dušan Kasa hrál výborně do plných, ale dá se říci, že již tradičně pokazil dorážku a s průměrně hrajícím soupeřem nakonec těsně prohrál. Tomáš Jarolím i přes vcelku povedený výkon tahal ve svém souboji od začátku za kratší konec, takže po dvou třetinách utkání bylo srovnáno na 4:4 při našem vedení o 20 kuželek. Vše měla v rukou naše dvojice dotahováků Karel Lang a Petr Miláček. Karlovi jeho roli výrazně usnadnil soupeř, když v první půlce předvedl doslova mizerný výkon a daroval tak Karlovi luxusní náskok, který v podstatě už ani nešlo ztratit. Petr Miláček hrál se soupeřem o poznání vyrovnanější partii a rozhodovalo se až v posledních hodech, které lépe zvládl náš hráč, takže utkání nakonec skončilo naší jasnou výhrou v poměru 12:4 o 83 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 442, Skala 452, Kasa 403, Jarolím 428, Lang 428, Miláček 451 (družstvo celkem 2604).
Vzhledem k ostatním výsledkům v soutěži se náš boj o záchranu trošku zvrtává, jelikož již ztrácíme pouhé 3 body na vedoucí družstvo soutěže. Otázkou tedy je zda nepřehodnotit naše letošíní cíle :-) .

Béčko sehrálo své utkání již ve středu na těžké dvoudráze v Solnici, kde se utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas v úvodu sice nezahrál ani na poměry solnických drah nijak oslnivě, ale domácí hráč na tom byl ještě o něco málo hůře a bylo na světě naše vední o 7 kuželek. Náskok se ale rychle rozplynul. Lída Skutilová se s nástrahami solnické kuželně nedokázala vyrovnat a po slabém výkonu věnovalo oba body slušně hrajícímu soupeři. Podobný scénář pak zopakoval také Pepa Suchomel a domácí tak před závěrem vedli o 68 kuželek a na body 4:2. To bylo pro Petra Skutila velké sousto. Zahrál sice solidně a soupeře porazil, z náskoku domácích ale dokázal ukrojit "jen" 14 kuželek. Naše družstvo tedy přivezlo ze Solnice porážku v poměru 8:4 o 54 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 365, Skutilová 333, Suchomel 355, Skutil 381 (družstvo celkem 1434).

Céčko odjíždělo v sobotu k derby utkání na kuželnu do Pardubic k souboji s tamním céčkem.
Hned úvodní dvojice naznačila, že v tomto utkání nebude o drama nouze. Libor Elis předvedl pěkný výkon, ale se soupeřem nakonec prohrál o pouhé 2 kuželky. Druhá dvojice znamenala velké uklidnění pro domácí. Pepa Samek zahrál hodně slabě a mizernou dorážkou, ve které předvedl 23 újezdů daroval oba body výborně hrajímu soupeři. V tento moment už to vypadalo pro domácí jednoznačně. Ve třetím duelu zahrál ale dobře Petr Hanuš a jen průměrně hrajícího soupeře obral o body. I tak měl ale domácí dotahovák před závěrem k dobru 56 kuželek. Radim Pyták ale předváděl opravdu skvělou hru a z náskoku domácích postupně ukrajoval a až do posledních hodů nebylo jasné, jak to vlastně skončí. Radimovi se nakonec přece jen nepodařilo celý náskok smazat, takže naše družstvo odjíždí z Pardubic po pěkném výkonu s porážkou v poměru 8:4 o pouhých 9 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 410, Samek 365, Hanuš 410, Pyták 438 (družstvo celkem 1623).

Přidáno: 04.02.2013, 09:42 hod.

Kdy, kdy a kde v tomto týdnu

Středa 30.1., 17:00 hod. - Solnice B - Přelouč C

Pátek 1.2., 17:00 hod. - Přelouč A - Dobruška A

Sobota 2.2., 9:00 hod. - Pardubice C - Přelouč C

Sobota 2.2., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Lokomotiva Tábor

Přidáno: 30.01.2013, 22:45 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-759 |