Aktuální informace z dění v oddíle

Stoprocentní bodový zisk našich družstev

Áčko odjíždělo v pátek na kuželnu do Červeného Kostelce, k utkání s domácím béčkem. Vzhledem k tabulkovému postavení a momentální formě našeho družstva jsme odjížděli spíše na výlet za poznáním, s cílem nedostat kanára a přivézt třeba nějaké poznatky pro kluky ze Sadské, kteří na této kuželně budou hrát utkání Poháru ČKA.
Hned úvodní dvojice ale naznačila, že nemusíme v tomto utkání hrát druhé housle. Pavel Klička za to vzal hned od úvodních hodů, vysoký standard si udržel po celý souboj a soupeři tak po výborném výkonu nedal nejmenší šanci a hned v úvodu tak vlastně splnil cíl - odvrátit kanára. Petr Zeman se v úvodu trochu hledal, pak ale zabral a předvedl také kvalitní výkon, který ale bohužel na skvěle hrajícího domácího hráče nestačil. Bylo tedy srovnáno na 2:2 při našem vedení o 5 kuželek. Ve třetím duelu nezačal Karel Lang vůbec špatně a na úvodní dráze si zajistil mírný náskok. Po změně drah se mu ovšem přestalo dařit zejména pak v dorážce, soupeř toho ale naštěstí pro nás nedokázal využít a tak si Karel připsal oba body. Dušan Kasa neměl dobrý vstup do utkání. Po slabších plných předvedl sice solidní dorážku, ale na soupeře v poločase ztrácel 13 kuželek a naše družstvo se rozhodlo pro střídání. Tomáš Jarolím začal na druhé dráze výborně a soupeři nedovolil odskočit, ba naopak, před dorážkou snížil ztrátu na 9 kuželek. V dorážce předvedl slušnou hru a ze souboje nakonec vydřel bod za remízu - možná by se dalo i říct, že vlasně prohoze na existeci bod ztratil. To ale ať už si každý přebere sám. Ujali jsme se tak vedení v poměru 5:3 a na dráhu právě nastupovala naše jistota - Mirek Skala. Ten začal sice trojkou a dvojkou, pak ale přišla na řadu jeho hra a soupeře nechával pomalu za sebou. Svůj výborný výkon pok korunoval druhou dorážkou, která měla hodnotu 98. Petr Miláček tedy nastupoval na dráhy při vedení 7:3 o 89 kuželek a s povzbudivou větou od spoluhráčů - TOHLE UŽ NÁM SNAD NEPO..... . Nejlepším výkonem večera ale nedal Petr dobře hrajícímu domácímu hráči žádnou šanci a pečetil tak naši výhru v poměru 13:3 o 108 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 461, Zeman 440, Lang 408, Kasa+Jarolím 402, Skala 456, Miláček 466 (družstvo celkem 2633).

Béčko přivítalo v pátek na domácí dráze družstvo SKK Třebechovice B. Podle papírových předpokladů mělo být utkání spíše jasnou záležitostí hostí, opak byl ale pravdou. Utkání zahájil tradičně Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Pepa předvedl skvělé plné, ale slabší dorážkou se připravil o výborné číslo. I tak ale po pěkném výkonu vcelku jasně vítězí. Lída se zase naopak o lepší číslo připravila slabší hrou do plných, i když 8 újezdů v dorážce ji také nějaký ten klacek stálo. Soupeř ale po poměrně vyrovnaných třech čtvrtinách utkání předvedl doslova mizernou dorážku (33) a Lída také jasně vítězí. Stav 4:0 a náskok 62 kuželek byl pro naše dotahováky více než dobrým vkladem. Petr Skutil i Jarda Havlas začali výborně a na první dráze si oba vytvořili náskok, který se jejich soupeřům ani přes výrazně zlepšenou hru po změně drah nepodařilo smazat. V připadě soupeře Petra Skutila nepomohlo ani střídání. Oba naši dotahovácí nad svými soupeři tedy těsně vítězí a pečetí tak poměrně překvapivou výhru našeho družstva v poměru 12:0 o 79 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 423, Skutilová 392, Skutil 420, Havlas 421 (družstvo celkem 1656).

Céčko se bezprostředně po utkání béčka představilo také na domácí kuželně proti družstvu KK Zálabák Smiřice C. V tomto utkání hrály papírové předpoklady spíše pro naše družstvo a v průběhu utkání se je podařilo naplnit. Utkání zahájil Libor Elis s Pepou Samkem. Libor začal výborně mizerně hrajícímu soupeři se od začátku vzdaloval. Hostům nepomohlo ani střídání a Libor po pěkném výkonu vítězí o propastných 102 kuželek. Pepa se hned od úvodu trápil a ještě před půlkou přepustil své místo Jirkovi Ryšavému. Ten sice předvedl o chloupek lepší výkon, ale náskok soupeře se mu zmírnit nepodařilo. V polovině utkání tedy stav 2:2 při vedení našeho družstva o 58 kuželek. Pro naše dotahováky Petra Hanuše a Radima Pytáka tedy poměrně příjemný, ale ještě nic neřešící náskok. Petr ke slabším prvním plným přidává pěknou dorážku a na druhou dráhu přechází s mírným náskokem, který v plných ještě lehce navyšuje a v dorážce již si jej nenechá vzít. Radim vstoupil do utkání také dobře, nastolený trend udržel po celou dobu utkání a špatně hrající soupeřce nedal žádnou šanci na úspoěch. V součtu tedy naše družstvo jasně vítězí v poměru 10:2 o 150 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 420, Samek+Ryšavý 356, Hanuš 424, Pyták 419 (družstvo celkem 1619).

Naše družstva tak v tomto kole nezaváhala a tak doufám, že nás zítra ještě ve vítězné sérii doplní družstvo Sadské, které v této sezóně již vlastně bereme taky jako naše. Hoši koukejte v těch Podbořanech máknout!!!

Přidáno: 19.01.2013, 11:00 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 18.1., 17:00 hod. - Č. Kostelec B - Přelouč A

Pátek 18.1., 17:00 hod. - Přelouč B - Třebechovice B

Pátek 18.1., 19:00 hod. - Přelouč C - Smiřice C

Neděle 20.1., 10:00 hod. - Kuželky Podbořany - KK SDS Sadská

Přidáno: 17.01.2013, 20:10 hod.

Sadská převálcovala Duchcov

Úvodní jarní kolo 2. KLM A svedlo proti sobě celky bojující o čelo tabulky. KK SDS Sadská hostil na přeloučské kuželně Sokol Duchcov. Čekalo se vyrovnané utkání, opak byl ale nakonec pravdou.
Úvod ze strany Sadské obstarala dvojice Aleš Košnar a Martin Schejbal. Aleš nezačal vůbec dobře a hned na první dráze nabral manko 22 kuželek. Další dvě dráhy Aleš po zlepšeném výkonu vyhrál a vytvořil si náskok 13 kuželek, které soupeř sice na poslední dráze o 6 snížil, ale bod pro družstvo bral přece jen Aleš. Mates věnoval soupeři pouze půlbod hned na úvodní dráze. Pak už v souboji jasně dominoval a Sadská se tak ujala vedení 2:0 o 58 dřev. Tonda Svoboda využil v prostřední části utkání slabšího úvodu soupeře, vyhrál úvodní dvě dráhy a z vybudovaného náskoku pak již po zbytek souboje "vyžil" a vyhrává o 15. Honza Renka má po třech drahách již jistotu zisku bodu a tak poslední prohraná dráha znamená jen kosmetickou korekci jeho výhry. Po dvou třetinách utkání tedy překvapivě jasné vedení Sadské 4:0 o 98 kuželek. Dotahováci Václav Schejbal s Tomášem Bekem si mohli dovolit luxus prohrát, ale oba hned od úvodních hodů naznačovali, že rozhodně prohrát nehodlají. Vašek nedával svému soupeři po celou dobu utkání žádnou šanci na úspěch a předvedl všem přihlížejícím koncert, který byl korunován prvním letošním výkonem přes šestset poraženích kuželek. Tomáš předváděl podobně skvělou hru jako Venda, s tím rozdílem, že soupeři povolil zisk alespoň jedné dráhy. I tak ale tato dvojice pečetila až překvapivě jasné vítězství Sadské v poměru 8:0 (17,5:6,5) o 191 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 552, M. Schejbal 564, Svoboda 527, Renka 536, V. Schejbal 601, Bek 581 (družstvo celkem 3361).

Tímto výsledkem si Sadská upevnila první příčku v tabulce, i když stále jen o skóre před druhým SKK Rokycany.

Přidáno: 14.01.2013, 23:13 hod.

Úvodní kolo našim družstvům nevyšlo

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek Jiskra Hylváty A, tedy soupeře, který nás vyřadil z Poháru ČKA. Takže bylo co oplácet. Jenže první letošní soutěžní utkání pro nás nezačalo vůbec dobře.
Dušan Kasa hrál s Honzou Venclem po tři čtvrtiny utkání vyrovnanou partii. 82. hodem si ale otevřel levými fankami, tuto otvírku následně "opravil" hodem do pravých fanek, proložil to nějakým tím újezdem a soupeř se mohl radovat z výhry. Na vedlejších drahách hrál Tomáš Jarolím se Zdendou Kaplanem vyrovnanou partii jen v první polovině. Po změně drah už Zdenda nedal Tomášovi nejmenší šanci a připsal si tak jasnou výhru. Za zmínku stojí také to,
že výše zmíněnou figuru, kterou si na drahách 1-2 vyrobil Dušan, si ve stejnou dobu vyrobil také Tomáš, takže pro nás v hledišti to byla v tu chvíli opravdu skvělá podívaná. Po první třetině tedy vedení hostů o 63 kuželek v poměru 4:0. V prostřední pasáži hrál Pavel Klička vyrovnanou partii s Milanem Januškou a v tomto souboji
rozhodoval až soupeřův poslední hod, kterým potřeboval do plných na výhru hodit 8. Na řadu přišlo ale ono otřepané "co nejvíc" a po obligátní trojce se tedy z výhry radoval Pavel. Na drahách 3-4 daroval v první půlce Petr Zeman Rudovi Stejskalovi svoji špatnou hrou luxusní náskok, který si Ruda v druhé půlce i přes Petrovu
zlepšenou hru v pohodě pohlídal. Před závěrem tedy jasné vedení hostů v poměru 6:2 o 82 kuželek. Karel Lang sehrál s Tomášem Pražákem vyrovnanou první půlku a ještě po druhých plných to pro Karla nevypadalo tak beznedějně jak to nakonec skončilo. Na Tomášovu dorážku 105 už Karel neměl protizbraň a tak odchází se souboje jasně poražen. Petr Miláček si s Pavlem Machem po pěkném výkonu sice v pohodě poradil, ale to už znamenalo jen pohou korekci výsledku. Naše družstvo tedy vstoupilo do jarních bojů prohrou v poměru 12:4 o 106 kuželek.
Výkony našich hráčů: Kasa 416, Jarolím 413, Klička 430, Zeman 402, Lang 432, Miláček 471.
I přes prohru se ale naše družstvo paradoxně posunulo v tabulce o jednu příčku výše. Je to dáno tím, že družstvo Jilemnice A odstoupilo ze soutěže a všechny odehrané zápasy s tímto celkem jsou anulovány. No a jelikož naše družstvo s Jilemnicí jako jedno z mála prohrálo, nepřišlo na rozdíl od ostatních družstev o žádné body.

Béčko mělo sehrát ve čtvrtek utkání proti družstvu SKK Náchod D. Do družstva hostí ale zavítala chřipková epidemie a tak bylo utkání odloženo na čtvrtek 24. ledna.

Céčko přivítalo ve čtvrtek na domácí kuželně lídra soutěže - SKSC Svitavy-Lány B. Hosté v tomto soutěžním ročníku zatím jen jednou poznali hořkost porážky a tak byli v tomto utkání jasným favoritem. Papírové předpoklady se nakonec beze zbytku naplnily. Libor Elis nezvládl první půlku, soupeř si vytvořil náskok, který již Libor ani přes enormní snahu nedokázal smazat. Radim Pyták také nezačal dobře, po změně drah se sice zlepšil, soupeř ale také, Radim tak jasně prohrává a hosté se ujímají vedení 4:0 o 57 kuželek. Petr Hanuš předvedl výborné první plné. Bohužel to bylo z jeho strany vše. Po zbytek zápasu hrál již spíše podprůměrně a to nemohlo na výborně hrajícího soupeře stačit. Na vedlejších drahách předvedl Jirka Ryšavý mizernou hru zejména v dorážce, čímž daroval soupeři výhru. V součtu tedy jasná prohra v poměru 12:0 o 133 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 388, Pyták 356, Hanuš 385, Ryšavý 369.

Přidáno: 12.01.2013, 22:13 hod.

Návštěvní kniha

Na základě několika podnětů od návštěvníků našich stránek jesem dnes spustil provoz návštěvní knihy, která bude sloužit k diskuzím nejen o dění v přeloučských kuželkách.

Odkaz v levém menu.

Přidáno: 07.01.2013, 09:49 hod.

Jarní část soutěží je tu!

Tak se nám to přehouplo, ani jsme se nenadáli a jsou tu první jarní kola soutěží družstev! Všechna naše družstva se představí v úvodním kole na domácí kuželně a když píši všechna mám na mysli samozřejmě také družstvo Sadské, které sehraje v sobotu atraktivní duel, ve kterém se bude hrát o špici tabulky. Jedná se totiž o souboj prvního družstva s třetím. Obě družstva mají ovšem stejný bodový zisk a rozdíl v tabulkovém postavení je dán pouze rozdílem ve skóre.
Takže neváhejte a přijďte posedět a povzbudit naše hráče v bojích o první body roku 2013.

Čtvrtek 10.1., 17:00 hod. Přelouč B - Náchod D

Čtvrtek 10.1., 19:00 hod. Přelouč C - Svitavy B

Pátek 11.1., 17:00 hod. Přelouč A - Hylváty A

Sobota 12.1., 10:00 hod. KK SDS Sadská - Sokol Duchcov

Přidáno: 06.01.2013, 15:31 hod.

Chybějící výsledky

V průběhu tohoto měsíce jsem z časových důvodů stránky výrazně zanedbával a tak zde chybí články k výsledkům našich družstev v posledních dvou podzimních kolech. Vzhledem k tomu, že se již kvapem blíží jarní část, doplňuji tyto výsledky alespoň v "číselné" podobě.

ÁČKO:
7.12. Přelouč A - Trutnov B 13:3 (2656:2555). V posledním kole konečně povedené domácí utkání. Výkony jednotlivých hráčů: Zeman 420, Jarolím 460, Klička 440, Skala 453, Lang 447, Miláček 436.

BÉČKO:
6.12. Smiřice B - Přelouč B 4:8 (1514:1624). Výkony našich hráčů: Havlas 446, Skutilová 391, Suchomel 391, Skutil 396.
14.12. Přelouč B - Pardubice D 12:0 (1584:1400). Výkony našich hráčů: Suchomel 395, Skutilová 404, Skutil 390, Havlas 395.

CÉČKO:
7.12. Č. Třebová C - Přelouč C 12:0 (1683:1544). Výkony našich hráčů: Pyták 413, Elis 379, Hanuš 390, Samek 362.
14.12. Přelouč C - Rybník C 10:2 (1613:1501). Výkony našich hráčů: Elis 425, Pyták 363, Hanuš 411, Ryšavý 414.

Přidáno: 30.12.2012, 22:09 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 6.12., 17:00 hod. - Smiřice B - Přelouč B

Pátek 7.12., 17:00 hod. - Přelouč A - Trutnov B

Pátek 7.12., 19:30 hod. - Č. Třebová C - Přelouč C

Přidáno: 04.12.2012, 20:43 hod.

Předpokládaný postup v poháru se nekoná

V pondělí sehrálo naše družstvo odvetné utkání 2. předkola Poháru ČKA proti celku Jiskra Hylváty. Z prvního utkání na drahách soupeře jsme si přivezli jasnou výhru v poměru 5:1(8:8), takže postup měl být již jen formalitou. Opak byl ale pravdou. Utkání zahájil Karel Lang s Petrem Miláčkem. Karel nezačal sice nijak oslnivě, ale soupeř hrál ještě o poznání hůře a první dráha tak vyzněla lépe pro Karla. Na druhé dráze pak Karel smolně prohrává o 1 kuželku. Na zbylých dvou drahách už byl soupeř lepší a připsal si tak pro svoje družstvo bod. Petr na vedlejších drahách zahájil skvěle a po šedesáti hodech svítilo na jeho počítadle číslo 289 a hlavně vedení 2:0 na dráhy. Ve druhé půlce utkání ale Petr herně doslova odešel - na třetí dráze ztratil 36 kuželek a na poslední vlastně sám dokonal soupeřův obrat. Po polovině utkání tedy stav 0:2 a ztráta 19 kuželek. Pavel Klička po solidním výkonu ztratil první dráhu o pouhou 1 kuželku, ale po zbytek zápasu již soupeři nic nedovolil a zajistil našemu celku první, ale bohužel jedinný bod. Petr Zeman hrál ve svém duelu druhé housle zejména díky mizerné dorážce (127) a dokázal urvat pouze jeden set. Utkání tedy skončilo naší prohrou v poměru 5:1 o 26 kuželek. Vzhledem k tomu, že na body dopadla obě utkání v součtu 6:6 o postupu rozhodovay pomocné (setové) body. První utkání skončilo na setové body 8:8 a v domácí odvetě naše družstvo prohrálo 7:9, takže z postupu do 3. předkola se tak mohou radovat hosté.
Výkony našich hráčů: Lang 500, Miláček 524, Klička 540, Zeman 500 (družstvo celkem 2064).

Přidáno: 04.12.2012, 20:39 hod.

Sadská i přes dobrý výkon prohrála v Rokycanech

K poslednímu podzimnímu utkání odjížděli hráči Sadské v sobotu na kuželnu do Rokycan, kde se utkali s domácím SKK. Jednalo se o souboj prvních dvou celků tabulky, takže se dalo čekat kvalitní a vyrovnané utkání, což se postupem času také potvrdilo. Utkání načala v poslední době tradičně dvojice Honza Renka, Aleš Košnar. Honza nezahrál úplně špatně (snad jen ty slabší plné), měl ale smůlu na soupeře. Ten předvedl výborný výkon a nepovolil Honzovi zisk ani jedné dráhy a po výborném výkonu mu nadělil 66 do hrbu. Aleš měl práci o poznání sanžší. Jeho soupeř se jen pomalu rozjížděl a Aleš dokráčel soustředěnou hrou k bodovému zisku, když soupeři také nepovolil ani dráhu. Po úvodní čtveřici tedy prakticky vyrovnaný stav - na body 1:1 a na kuželky +8 pro domácí. Tonda Svoboda začal mizernou první dráhou, kterou ovšem vykompezoval skvělou hrou na dráze druhé a při stavu 1:1 na sety se dostal do těsného vedení. Druhá polovina utkání už ale patřila domácímu hráči a Tonda tak prohrává 3:1 o 36 kuželek. Martin Schejbal nezačal vůbec špatně, ale s výborně hrajícím soupeřem v polovině souboje prohrával 2:0 o 21 kuželek. Druhá polovina patřila ale Matesovi, který zejména díky skvělým plným (104+106) srovnal bodový stav i rozdíl v poražených kuželkách, takže oba soupeři si po výborném výkonu bod rozdělili. Před závěrečnou čtveřicí tedy domácí celek vedl o 44 kuželek a poměrem bodů 2,5:1,5. Dvojice dotahováků Tomáš Bek a Vašek Schejbal musela získat alespoň jeden bod a překlopit stav v poražených kuželkách na stranu Sadské. Tento úkol se podařilo splnit bohužel jen z části. Tomáš Bek těsně prohrál první dráhu, následně ale již soupeři nic nedovolil a po pěkném výkonu získal onen kýžený bod. Vašek Schejbal začal skvěle a v polovině utkání vedl 2:0 a měl k dobru 13 kuželek. Tento násko ale bohužel hned po slabém výkonu na třetí dráze prohospodařil, soupeř ucítil šanci, kterou na poslední dráze již nepustil a Vaška v závěru jasně přehrál. Druhá podmínka, tedy stažení 44 kuželek bohužel splněna nebyla, takže si Sadská z Rokycan odváží po kvalitním výkonu druhou letošní prohru, tentorkát v poměru 5,5:2,5(12:12) o 46 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Renka 542, Košnar 573, Svoboda 537, M. Schejbal 603, Bek 593, V. Schejbal 576 (družstvo celkem 3424).

Přidáno: 02.12.2012, 12:04 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-786 |