Aktuální informace z dění v oddíle

V pátečních duelech uspělo pouze béčko

Tentokrát mě trochu tlačí čas, takže k pátečním utkáním jen v krátkosti.

Áčko odjelo na dvoudráhu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím áčkem. Třebechovičtí na svých drahách body příliš nerozdávají a bohužel nejinak tomu bylo i tentokrát. V úvodu utkání dal sice našemu družstvu naději Mirek Skala, který poslal naše družstvo do vedení. V dalších duelech již ale domácí potvrzovali jíž výše vyřčené a drobná korekce výsledku přišla až v poslední rundě, takže si naše družstvo odváží z Třebechovic porážku v poměru 12:4 o 135 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skala 440, Kasa 395, Zeman 416, Klička 420, Lang 408, Miláček 427 (družstvo 2506).

Béčko přivítalo na domácí kuželně družstvo SK Solnice B. V úvodu nahrál výborně hrající Pepa Suchomel nad trápícím se soupeřem bezmála 100 kuželek a tím položil základ k jinak vydřené výhře. Po hříchu již z našich hráčů dokázal bodovat jen Petr Skutil, takže o výsledku rozhodoval celkový součet, díky kterému si naše družstvo připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 80 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 440, Skutilová 404, Skutil 405, Jakube 384 (družstvo 1633).

Céčko se bezprostředně po zápase béčka utkalo na domácí kuželně s celkem SKK Třebechovice B. Hosté okupují druhou příčku v soutěži a v tomto utkání potvrdili, že tam kde jsou, jsou právem. V našem družstvu snese přísnější měřítko snad jen výkon Petra Hanuše a to bylo bohužel na dobře hrající hosty málo. Naše družstvo tak po zásluze odchází z tohoto souboje poraženo v poměru 10:2 o 95 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 413, Elis 389, Pyták 376, Ryšavý 395 (družstvo 1573).

Přidáno: 29.11.2013, 23:20 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 29.11., 17:00 hod. - Třebechovice A - Přelouč A

Pátek 29.11., 17:00 hod. - Přelouč B - Solnice B

Pátek 29.11., 19:00 hod. - Přelouč C - Třebechovice B

Sobota 30.11., 15:30 hod. - KK PSJ Jihlava - KK SDS Sadská

Přidáno: 29.11.2013, 13:40 hod.

Sadská doma těsně přehrála Tábor

V sobotu viděla přeloučská kuželna napínavé utkání 2. KLM mezi Sadskou a Táborem.
Podrobný komentář z průběhu utkání si lze pročíst na stánkách Sadské (odkaz vpravo), takže jen v krátkosti.
Kdyby se úvodní pasáž utkání vynechala tak by se prakticky nic nestalo. Tonda Svoboda svůj duel o 12 kuželek prohrál a Mates Schejbal o 11 vyhrál, takže zanedbatelná jedna kuželka pro Tábor. Prostředek utkání již vyzněl lépe pro Sadskou. Prakticky celý zápas nespokojený Aleš Košnar nakonec zahrál více než solidně a jasně zvítězil. Vašek Pešek na číslo sice těsně prohrál, urval ale tři dráhy a Sadská tak vedla 3:1 o 25 kuželek. Vašek Schejbal hrál výborně, jeho soupeř ale také a na každé dráze se rozhodovalo prakticky až v posledním hodu. Ve většině případů byl ale šťastnější hostující hráč a tak Vašek i přes výborný výkon odešel ze souboje poražen. Tomáš Bek se velmi vzdálil svému minulému domácímu výkonu a za povedenou lze v jeho podání nazvat pouze poslední dráhu. Ta byla ale pro vývoj utkání klíčová, protože pokud by Tomáš navázal na výkon z dráhy třetí, pravděpodobně by se body stěhovaly do Tábora. Takhle si do tabulky připisuje dva body Sadská za výhru v poměru 5:3 o 29 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 540. M. Schejbal 540, Pešek 534, Košnar 562, V. Schejbal 587, Bek 547 (družstvo 3310).

Přidáno: 23.11.2013, 19:59 hod.

Áčko i céčko jasně přehrálo své soupeře, béčko si připsalo těsnou porážku

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SK Solnice A. Do úvodní rundy naskočil Petr Zeman společně s Mírou Skalou. Petr začal povedenou první drahou, po změně drah sice ubral, soupeř ale také a to znamenalo první body do domácí šatny. Na vedlejších drahách se Mírův soupeř v první polovině utkání asi teprve rozhýbával, Míra si vytvořil luxusní náskok, který dobrou hrou na druhé dráze ještě lehce navýšil. Po první části utkání tedy jasné vedení 4:0 o 95 kuželek. V prostřední části za nás nastoupila dvojice Dušan Kasa a Tomáš Jarolím. Dušan zahrál řekněme solidně. Rezervu lze hledat ve hře do plných a také 6 újezdů je dost. Tentokrát mu to ale stačilo na pohodlnou výhru. Tomáš si po výborném výkonu v minulém kole vybral jasně slabší chvilku a výborně hrající soupeř toho dokázal perfektně využít. Před závěrem naše vedení 6:2 o 64 kuželek. V závěru si tedy dvojice našich dotahováků mohla dovolit i prohrát. To se ale nekonalo. Karel Lang i přes slabší druhou půlku nakonec jasně zvítězil a Petr Miláček nedal svému soupeři po výborném výkonu nejmenší šanci. Utkání tedy končí naší výhrou v poměru 14:2 o 156 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 431, Skala 458, Kasa 411, Jarolím 397, Lang 420, Miláček 482 (družstvo 2599).

Béčko se v pátek utkalo v přímém souboji o druhou příčku v soutěži na kuželně v Třebechovicích s domácím béčkem. Hned v úvodu utkání nestačil po slabším výkonu Jarda Havlas na dobře hrajícího soupeře. Ve druhé rundě byl k vidění vyrovnaný souboj, ze kterého nakonec odešel těsně o dvě kuželky poražen náš Pepa Suchomel, který se o výhru připravil třinácti újezdy. V polovině utkání tedy pro naše družstvo nelichotivý stav. Jiskřičku naděje vykřesal Honza Jakube, který po pěkném výkonu dokázal přehrát dobře hrajícího soupeře. Na závěr se o malý zázrak snažil Petr Skutil a nebýt devíti újezdů v dorážce, zázrak se mohl konat. Petr předvedl vynikající výkon, ale rozdíl v poražených kuželkách nakonec nedokázal dohnat a naše družstvo tak odjíždí z Třebechovic s prohrou v poměru 8:4 o pouhé 4 kuželky.

Céčko přivítalo v pátek po zápase áčka na domácí kuželně družstvo Týniště nad Orlicí B. Utkání se od začátku vyvíjelo lépe pro naše barvy. Radim Pyták s Liborem Elisem dokázali i přes nepřesvědčivé výkony své soupeře porazit a zajistit tak klid dotahovákům Petrovi Hanušovi a Jirkovi Ryšavému. Petr hrál se soupeřkou vyrovnané plné, v dorážce ji ale jasně přehrál a v pohodě vítězí. Jirka po těsně prohrané první půlce přidal a soupeře odsoudil do role statisty. Naše céčko si tedy připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 12:0 o 113 kuželek a v tabulce soutěže opět přeskakuje béčko a vrací se na třetí příčku.
Výkony našich hráčů: Pyták 394, Elis 399, Hanus 414, Ryšavý 431 (družstvo 1638).

Přidáno: 22.11.2013, 23:08 hod.

Sadská veze dva body za nejlepší letošní výkon na duchcovské kuželně

V sobotu odpoledne se hráči KK SDS Sadská utkali na kuželně v Duchcově s domácím celkem.
Do úvodní rundy naskočil Aleš Košnar s Martinem Schejbalem. Aleš podal výborný výkon zejména v plných, soupeři v podstatě nedal šanci a vítězí jasně o 42 klacků 3:1 na dráhy. Mates potvrdil, že se mu v poslední době až tolik nedaří a po řekněme slabším výkonu přenechal výhru soupeři. Po první rundě tedy 1:1 při vedení Sadské o 14. Do druhé rundy nastoupil Vašek Pešek společně s Tondou Svobodou. Vašek začal na první dráze dobrými plnými, po nichž ovšem přišla tragická dorážka (pouze 17)a soupeř se ujal vedení. Od 42. hodu Vaška nahradil Honza Renka, který hrál řekněme průměrně a za povedenou lze označit až poslední dráhu, kterou už jen korigoval porážku. Tonda vstoupil do duelu lépe než soupeř. Na druhé dráze sice těsně prohrává, zbylé dvě ale opět získává pro sebe a dlužno dodat, že tu závěrečnou ve velkém stylu - 104+72=176!!! V součtu to znamená překonání šestistovky a bodík do šatny. Takže před závěrečnou rundou 2:2 a 65 kuželek do Sadské. V závěru spolehlivá dvojce Vašek Schejbal a Tomáš Bek měla úkol dotáhnout utkání do vítězného konce. Vašek si na třetí dráze vybral lehounce slabší chvilku, která ho nakonec stále šestistovku, ale soupeře jasně přejel. Tomáš vyfasoval nejlepšího hráče utkání, v souboji tahal od začátku za kratší konec a bodík dokázal urvat až povedenou poslední drahou, což ale znamenalo jen korekci o pouhou kuželku. V součtu porazila Sadská o 59 kuželek více než domácí celek a po nejlepším výkonu na duchcovské kuželně v letošní sezóně bere zaslouženě oba body - výhra 5:3 (12:12).
Výkony hráčů Sadské: Košnar 588, M. Schejbal 535, Pešek+Renka 528, Svoboda 603, V. Schejbal 598, Bek 564 (družstvo 3416).

Přidáno: 16.11.2013, 21:03 hod.

Utkání podzimu ovládlo béčko

V pátek se hrálo na přeloučské kuželny utkání podzimu, ve kterém domácí béčko "přivítalo hostující přeloučské céčko". V úvodní rundě naskočil Pepa Suchomel s Jardou Havlasem a proti nim Libor Elis s Radimem Pytákem. Pepa nakonec po vcelku vyrovnaném souboji vítězí nad Liborem díky vynikající druhé dorážce. Jarda si po vyrovnané první půlce nakonec také připisuje dva body, když výhru mu vlastně Radim daroval nepovedenou hrou do plných na druhé dráze. Po polovině utkání tedy vedou dle papírových předpokladů "domácí" 4:0 o 43 kuželek. Pěkný a relativně dramatický závěr utkání obstarala čtveřice Petr Skutil a Jan Jakube proti Petru Hanušovi a Jirkovi Ryšavému. V souboji obou Petrů bral body nakonec díky lepší dorážce "hostující" hráč. V podobně vyrovnaném souboji na vedlejších drahách opět rozhodla lepší dorážka, tentokrát ale ve prospěch "domácího" hráče. V souboji o třetí příčku v tabulce tak nakonec vítězí Přelouč B o 43 kuželek v poměru 10:2.
Výkony jednotlivých hráčů: Suchomel x Elis 399:382, Havlas x Pyták 386:360, Skutil x Hanuš 426:431 a Jakube x Ryšavý 424:419 (1635:1592).

Přidáno: 16.11.2013, 00:13 hod.

Áčko doma přehrálo Hořice

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SKK Hořice "B". Utkání sousedů v tabulce začalo velmi vyrovnaně. Pavel Klička tahal v souboji s Martinem Bartoníčkem od začátku za kratší konec a nakonec odešel jasně poražen. Na vedlejších drahách se odehrával výkonnostně hodnotnější duel mezi Mírou Skalou a Kubou Weiglem. Míra si na první dráze vytvořil značný náskok, který Kuba již zlepšenou hrou po změně drah nedokázal smazat. Po první rundě tedy 2:2 a celé tři kuželky do Hořic. V prostřední pasáži nevyšla Petrovi Zemanovi po vyrovnané první dráze na druhé dráze hra do plných, Petr Vokáč si vytvořil solidní náskok, který ještě v dorážce lehce navýšil a přinesl do hostující šatny další dva bodíky. Na drahách 3-4 měl na úvodní dráze jasně navrch Tomáš Jarolím. Po změně drah sice Franta Kráčmar předvedl skvělé plné (164), dorážka byla ale opět v Tomášově režii což znamenalo vyrovnání stavu na 4:4 a domácí dotahováci měli k dobru náskok neskutečné jedné kuželky. Karel Lang na první dráze Patriku Weiglovi nadělil bezmála dvacet kuželek, což zopakoval i po změně drah a duel jasně ovládl. Vyrovnanější souboj sváděl Petr Miláček s Luďkem Horákem. O své výhře rozhodl hostující hráč až dvěma hodovkami ve druhé dorážce. Na body tedy 6:6 ale počítadlo poražených kuželek hovořilo nakonec o 31 pro domácí družstvo, takže dva body za výhru právě o 31 kuželek v poměru 10:6 zůstávají v Přelouči. Hostující celek předvedl v Přelouči výkon, za který si zaslouží minimálně pochvalu a dlužno dodat, že ve většině případů by na toto číslo bral i oba body.
Výkony našich hráčů: Klička 411, Skala 469, Zeman 427, Jarolím 476, Lang 445. Miláček 445 (družstvo 2673).

Přidáno: 16.11.2013, 00:00 hod.

Bevar tour

V neděli 17. listopadu bude hostit přeloučská kuželna účastníky 2. turnaje Českého poháru dorostu - Bevar tour. Začínat se bude poměrně brzo - již v 8:00 hod. a seznam přihlášených s orientačními časy startu si můžete otevřít zde.

Přidáno: 12.11.2013, 20:24 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 15.11., 17:00 hod. - Přelouč A - SKK Hořice B

Pátek 15.11., 19:30 hod. - Přelouč B - Přelouč C !!!!!

Sobota 16.11., 14:00 hod. - Sokol Duchcov - KK SDS Sadská

Přidáno: 12.11.2013, 20:20 hod.

Těsná prohra Sadské na krumlovské sypačce

V sobotu odjeli hráči Sadské na kuželnu do Českého Krumlova, kde je čekalo utkání s celkem Vltavan Loučovice. Krumlovská kuželna patří řekněme k těm málo padavým a tak si tentokrát odpustím hodnocení výkonů jednotlivých hráčů.
Do úvodní rundy naskočil Tonda Svoboda společně s Honzou Renkou. Tonda sice urval dvě dráhy, ale na kuželny nakonec prohrává o 15, když za jednu z příčin této porážky lze označit poslední dorážku jen 27. Honza odehrál se soupeřem na kuželky také poměrně vyrovnanou partii, ale bod nekonec bral soupeř za výhru 3:1 na dráhy. Po první rundě vedení domácího celku 2:0 o 24 kuželek. Prostřední runda znamenala pro Sadskou výrazné vylepšení výsledku. Vašek Pešek nabral na úvodní dráze velkou ztrátu, kterou sice nedokázal do konce duelu dohnat. Na dalších třech drahách ale dokázal posbírat 2,5 bodu a tak soupeři na výhru lepší celkový výkon nestačil. Aleš Košnar nechal soupeři pouze jednu dráhu a přinesl tak do šatny další bodík. Do závěru se šlo za nic neřešícího stavu 2:2 při vedení domácích již jen o 15 kuželek. Vašek Schejbal sice prohrál úvodní dráhu, na zbylých třech se ale zlepšil a vždy bodoval a pohodlně tak dovedl souboj k vítězství. Tomáš Bek úvodní dvě dráhy prohrál. Na třetí přišlo zlepšení a také bodík a o všem rozhodovala dráha poslední. Na té se oba soupeři rozešli smírně. Takže po závěrečných duelech byl bodový stav 3:3 a o tom kam poputují body rozhodoval celkový součet, který nakonec zůstal těsně přikloněn na stranu domácích. Sadská si tedy veze z Českého Krumlova porážku v poměru 5:3 (11:13) o pouhých 5 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 527, Renka 504, Pešek 506, Košnar 540, Schejbal 538, Bek 531 (družstvo 3146).

Přidáno: 11.11.2013, 11:37 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |