Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská částečně odčinila domácí prohru - veze body z benešovské pevnosti

Sadská odjela v sobotu k utkání 5. kola druhé ligy na kuželnu do Benešova. Tam ji čekal souboj s domácím celkem, který již skoro dva roky na domácí kuželně neokusil hořkost porážky. Každá série ale jednou končí.
Do úvodních bojů naskočil Tonda Svoboda společně s Vaškem Peškem. Tonda na úvodních dvou drahách po pěkných výkonech získal body a vytvořil si solidní náskok. Druhá polovina duelu sice patřila soupeři, ale Tonda svůj náskok uhájil a získal bodík. Vašek po těsné prohře na první dráze o 1 kuželku na dalších dvou bodoval a před závěrečnou drahou měl náskok 10 kuželek. V dramatické koncovce se jeho soupeři podařilo tento náskok smazat a oba borci se tak rozešli smírně. Po úvodní třetině tedy vedení Sadské 1,5:0,5 o 10 kuželek.
V prostřední části měl Martin Schejbal slabší chvilku na druhé dráze, kterou soupeři věnoval. Na ostatních ale dominoval a po zásluze si připsal jasnou a pohodovou výhru. Aleš Košnar měl také slabší pouze jednu dráhu a podobně jako Mates nakonec dokráčel v klidu k vítězství. Po dvou třetinách tedy 3,5:0,5 a +103 kuželek pro Sadskou.
Dobrý základ pro tradiční dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek se potkal s nejlepším domácím hráčem a i když s ním prakticky na všech drahách držel krok, chyběl ten pověstný kousek štěstíčka a Vašek bohužel ze souboje odešel poražen. Tomáš naopak "vyfasoval" nejslabšího hráče utkání, kterého nijak nešetřil a přehrál jej jasně 4:0 na dráhy.
Sadská tedy ukončila dlouhou šňůru domácích výher Benešova a veze si cenné dva body za výhru 6,5:1,5 (14,5:9,5) o 163 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 573, Pešek 549, M. Schejbal 586, Košnar 571, V. Schejbal 565, Bek 585 (družstvo 3429).

Přidáno: 23.10.2013, 20:45 hod.

Céčko Rybník nevylovilo

V pátek odjelo naše céčko na dvoudráhu do Rybníka, kde se utkalo s domácím céčkem.
Utkání začalo lépe pro naše družstvo. Libor Elis nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale v souboji se slabě hrající soupeřkou byl přece jen o chloupek lepší. Ve druhé dvojici předvedl slabý výkon Pepa Samek a nejlepší hráč večera v dresu domácích toho dokonale využil a zajistil svým spoluhráčům náskok 69 kuželek. Radim Pyták po solidním výkonu z toho náskoku ukrojil 30 klacků, což dalo našemu družstvu ještě před závěrečným duelem nějakou naději. Jirka Ryšavý ale v závěru po lehce podprůměrném výkonu se svým soupeřem těsně prohrává a naše družstvo tak odjíždí z Rybníka s porážkou v poměru 8:4 o 46 kuželek.
Výkony našeho družstva: Elis 364, Samek 339, Pyták 391, Ryšavý 369 (družstvo 1463).

Přidáno: 23.10.2013, 17:26 hod.

Áčko doma vydřelo výhru, béčko veze body z Jičína

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SK SC Svity-Lány A. Utkání pro nás začínalo netradičně až v 18:00 a dlouho to s naším družstvem nevypadalo dobře.
V úvodu Pavel Klička prohrál s Milanem Novákem o 30 klacků plné a v dorážce marně likvidoval soupeřův náskok - nakonec prohrál o 4 klacky. Míra Skala hrál s Emilem Uherkou vcelku vyrovnanou partii, kterou pro sebe rozhodl až v závěrečné dorážce. Po úvodní čtveřici tedy na body smírný stav 2:2 při vedení domácích o "zanedbatelných" 17 kuželek.
Prostřední pasáž utkání pak patřila hostům. Dušan Kasa přidal k pěkným plným slabou dorážku a Gábina Rusová jej poměrně v pohodě přehrála. Tomáš Jarolím hrál s Pavlem Kabelkou alespoň trochu vyrovnaně jen první plné. Od prvních hodů v dorážce začal Tomášovi soupeř utíkat a naše družstvo se rozhodlo ještě před poločasem Tomáše vystřídat. To se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Střídající Petr Zeman předvedl na druhé dráze výborných 240, čímž výrazně zkorigoval původně poměrně jasný náskok soupeře. Před závěrem tedy lepší pozice pro hosty - vedení na body 6:2 o 22 kuželek.
Karel Lang ani Petr Rus nezačali duel nějak oslnivě. Ke slabším plným ale oba přidali povedenou dorážku a výměna drah proběhla při Karlově vedení o 2 klacky. Po změně drah Karel výrazně přidal a souboj dovedl jasně do vítězného konce. Na vedlejších drahách si Petr Miláček v pohodě poradil s Jirkou Rusem, když v jejich souboji byl vyrovnaný pouze úvod druhé dráhy.
Naše družstvo si tak po boji připisuje do tabulky důležité dva body za výhru v poměru 10:6 o 63 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 435, Skala 449, Kasa 408, Jarolím+Zeman 425, Lang 452, Miláček 461 (družstvo 2630).

Béčko odjelo již ve čtvrtek na čtyřdráhu do Jičína, kde se utkalo se svým sousedem v tabulce - domácím déčkem.
Úvod utkání vyzněl nepatrně lépe pro domácí družstvo. Pepa Suchomel po pěkném výkonu svého soupeře jasně přehrál, ale Lída Skutilová po lehce podprůměrném výkonu na svého dobře hrajícího soupeře nestačila a do závěrečné rundy se šlo za stavu 2:2 při mírném vedení domácích.
Petr Skutil předváděl pěknou hru, ale hrál se soupeřem po celou dobu vyrovnanou partii. Tu ale nakonec dokázal dotáhnout k těsné výhře o 3 kuželky. Na vedlejších drahách si výborně počínal Jarda Havlas, který průměrně hrajícího soupeře v klidu přehrál. Oba dotahováci tedy přidali na konto našeho družstva dva bodíky a plichta byla jistotou. O osudu utkání rozhodl celkový počet poražených kuželek, který hovořil o celých 5 pro naše barvy a béčko tak veze z Jičína 2 body za výhru v poměru 10:2 o těch již zmiňovaných 5 kuželek.

Přidáno: 18.10.2013, 23:10 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 17.10., 17:00 hod. - Jičín D - Přelouč B

Pátek 18.10., 17:00 hod. - Rybník C - Přelouč C

Pátek 18.10., 18:00 hod. - Přelouč A - Svitavy A

Sobota 19.10., 10:00 hod. - Sokol Benešov - KK SDS Sadská

Přidáno: 15.10.2013, 19:51 hod.

Debakl Sadské na domácích drahách

V sobotu přivítali hráči Sadské na přeloučské kuželně celek KK Hvězda Trnovany. Byl to přímý souboj o třetí příčku v soutěži, takže se dal čekat vyrovnaný souboj. Bohužel pro Sadskou byl ale opak pravdou.
Podrobný komentář k vývoji utkání je možné shlédnout na stránkách KK SDS Sadská (odkaz vpravo), takže se omezím jen na krátkou glosu.
V úvodu Aleš Košnar s Martinem Schejbalem nezahráli nějak špatně, ale jejich řekněme průměrné výkony na skvěle hrající hosty nestačily. Prostřední pasáž to byla teprve pohroma. Honza Renka s Tondou Svobodou předvedli špatné výkony a průměrně až podprůměrně hrajícím hostům body v podstatě darovali. V závěru se utkáním protrápil také Vašek Schejbal a tak jedinný povedený výkon z řad Sadské předvedl Tomáš Bek a odvrátil tak kanára.
Sadská tedy v tomto utkání vychází bodově naprázdno - prohra 1:7 (8:16) o 161 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 549, M. Schejbal 553, Renka 522, Svoboda 510, V. Schejbal 518, Bek 583 (družstvo 3235).

Přidáno: 15.10.2013, 19:46 hod.

Áčko vyhrálo v Dobrušce o pouhou 1 kuželku

V pátek zajíždělo naše áčko k dalšímu utkání divize tentokrát do Dobrušky, kde se utkalo s domácím áčkem. Hned na úvod musím poznamenat, že jsme si s sebou vzali pořádný kopec štěstí.
Úvodní duel Jirka Slavík x Pavel Klička: Jirka hrál od samého začátku výborně a Pavel se na něho koukal s odstupem. Před druhou dorážkou vedl Jirka o 25 klacků, dorážku začali oba borci podobně a vypadalo to na první bodíky pro domácí. 7 hodů před koncem to ale přišlo. Pavel otevřel středovou čtyřkou a následně nám krásně zahrál na harmoniku. No a na zbylých 5 hodů předvedl skvělých 43!!! (4 hodovky +7) a těmito pěti hody otočil duel a zvítězil o 12 klacků.
Jarda Černý x Míra Skala: Jarda si na soupeře vyšlápl v prvních plných (166:134) a tento náskok pak dokázal po zbytek utkání "ubránit" a zvítězil o 9 klacků.
Vláďa Gütler x Tomáš Jarolím: Po vyrovnaných prvních plných si vzal slovo domácí hráč, jasně ovládl dorážku (90:62) a po změně drah svoji výhru ještě lehce navýšil. V polovině utkání tedy vedení domácích 4:2 o 25 kuželek.
Roman Václavek x Karel Lang: Romanovi se v tomto utkání nedařilo a Karel bezchybnou hrou dovedl svůj duel jasně do vítězného konce, srovnal tak bodový stav a konto poražených kuželek hovořilo v tuto chvíli o 10 pro naše družstvo.
Ivo Janda x Petr Zeman+Dušan Kasa: Petr neměl v Dobrušce šťastný den a po dráze 178 jsme se rozhodli jej vystřídat. Dušan předvedl o poznání lepší výkon a svůj part odehrál se soupeřem v podstatě vyrovnaně. Ivo měl ale z první dráhy darovaný luxusní náskok a tak jasně zvítězil. Do závěru tedy výrazně lepší pozice pro domácího hráče - 6:4 a + 26 kuželek.
Honza Králíček x Petr Miláček: Po relativně vyrovnaných prvních plných přichází Honzova slabá dorážka (jen 49) a výměna drah při náskoku domácích už jen o 11 kuželek. Po druhých plných už +10 pro nás a rozhodnout měla dorážka. Petr špatně otvíral, klackoval a Honza hru vyrovnal. Na konci ale nedal existenci z kategorie těch řekněme těžších a zbyla mu levá zadní fána. Petr měl v tu chvíli před sebou ještě 5 hodů a otvíral. Jak to tak v těchto chvílích bývá - brandejs. Pohroma přichází v dalším hodu, kdy zahraje brandejs znovu (ale pozorný čtenář ví, že kuželky už tam bohužel nejsou). Honza se rozhodne hodit poslední hod, ale kuželku míjí a náše družstvo tedy ztrácí 4 klacky a Petr má před sebou tři hody do šesti kuželek. 48. hod obě levé fány, 49. hod obě pravé fány - plichta je na světě a Petr si musí na poslední hod vybrat jednoho ze sedláků. Vybírá pravého, kterého trefuje "na komoru" a jeho spoluhráči, kteří do té chvíle koketovali s infarktem mohou začít slavit. Náš celek předvedl na kuželně v Dobrušce letošní nejlepší výkon družstva a byl za to odměněn dvěma body za výhru o tu již zmiňovanou jednu jedinou kuželku v poměru 10:6.
Výkony našich hráčů: Klička 457, Skala 414, Jarolím 401, Lang 434, Zeman+Kasa 382, Miláček 412 (družstvo 2500).

Přidáno: 12.10.2013, 12:37 hod.

Céčko si doma poradilo z Josefovem B

V pátek přivítalo na domácí kuželně naše céčko celek KK Josefov B.
Naše družstvo stále ještě postrádá svého vedoucího Petra Hanuše a tak do úvodních duelů naskočil Libor Elis společně s Pepou Samkem. Libor předvedl solidní výkon a na slabě hrajícího soupeře mu to s luxusním odstupem stačilo. Pepa si jako již tradičně vybral slabší chvíle v dorážce, soupeř na tom byl ale ještě o něco hůře a tak Pepa nakonec vydoloval z vyrovnaného souboje dva bodíky za těsnou výhru o 6 kuželek. v polovině utkání tedy příznivý stav 4:0 a +66 klacků. Pro Radima Pytáka a Jirku Ryšavého vcelku příjemná pozice. Radim předvedl skvělé plné, ale slabou dorážkou se připravil o výrazně lepší číslo. V souboje s podprůměrně hrajícím soupeřem mu to ale nakonec bez potíží stačilo. Jirka vstoupil do utkání doslova tragicky a drahou 168 (134+34) ještě utkání trochu zdramatizoval, protože soupeř na něj nahrál přes 60 kuželek. Po změně drah se Jirka výrazně zlepšil, soupeři se již tolik nedařilo a nakonec z tohoto duelu odešel Jirka po mizerném úvodu poražen vlastně ještě o přijatelných 44 kuželek.
V součtu to tedy znamená pohodlnou výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 410, Samek 373, Pyták 412, Ryšavý 382 (družstvo 1577).

Přidáno: 12.10.2013, 12:22 hod.

Béčko udolalo doma Rybník C

Netradičně v pondělí se v předehrávce 5. kola představilo na domácí kuželně béčko proti celku Sokol Rybník C.
První polovina utkání se našemu družstvu vůbec nevyvedla. Pepa Suchomel předvedl výborné plné, ale doslova mizernou dorážkou, ve které předvedl 15 újezdů a daroval výhru jen průměrně hrajícímu soupeři. Na vedlejších drahách začal Jarda Havlas špatně a na úvodní dráze daroval výborně hrající soupeřce luxusní náskok. Po změně drah se sice Jarda zlepšil, ale soupeřka pokračovala ve stejném duchu a jasně zvítězila. Před závěrečnou čtveřicí tedy stav 0:4 a -64 kuželek. Pro Petra Skutila a Honzu Jakubeho nezáviděníhodná pozice. Hostující hráči jim ale jejich úlohu značně usnadnili. Petr po výborném výkonu svého soupeře deklasoval o 70 klacků. Honza měl sice slabší úvod, o to lepší ale závěr a soupeře také jasně přehrál. Naši dotahováci tedy dovedli utkání zdárně do vítězného konce - 8:4 a +42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 393, Havlas 393, Skutil 439, Jakube 411 (družstvo 1636).

Přidáno: 07.10.2013, 21:01 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pondělí 7.10., 18:00 hod. - Přelouč B - Rybník C

Pátek 11.10., 17:00 hod. - Dobruška A - Přelouč A

Pátek 11.10., 17:00 hod. - Přelouč C - Josefov B

Neděle 13.10., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Hvězda Trnovany

Přidáno: 07.10.2013, 20:50 hod.

Áčko dostalo doma výprask, béčko a céčko vezou body z venkovních kuželen

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně, kde chtělo v souboji s celkem Lokomotiva Trutnov B navázat a úspěch z minulého kola. To se nakonec našemu zdravotně značně zdecimovanému družstvu nepodařilo. Naše družstvo sice nastoupilo v obvyklé sestavě, ale více jako polovina hráčů měla větší či menší zdravotní potíže a to se na výsledku utkání bezesporu také projevilo.
V úvodu Karel Lang narazil na v současnosti nejlepšího hráče celé soutěže a i přes solidní výkon odešel naprosto jasně poražen. Míra Skala nehrál v tomto utkání tak jak jsme u něho zvyklí a výborně hrající soupeř toho dokázal beze zbytku využít. Úvodní runda tedy pro náš celek katastrofální - 0:4 a ztráta 86 klacků. V prostřední pasáži hrál Pavel Klička se soupeřem po celou dobu vyrovnanou partii a v závěru se mohl radovat z těsné výhry. Tomáš Jarolím dostal na první dráze od soupeře naloženo. Po změně drah sice mocně stahoval, ale rozdíl z první poloviny utkání byl nad jeho síly. Před závěrem tedy 2:6 a -91 klacků. Petr Zeman tentokrát nepotvrdil svoji dobrou formu a po slabém výkonu přenechal body průměrně hrajícímu soupeři. Petr Miláček sice svého soupeře udolal, ale znamenalo to jen pouhou kosmetickou úpravu výsledku.
Naše družstvo si po nepovedeném výkonu tedy připisuje porážku v poměru 12:4 o 86 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 425, Skala 419, Klička 436, Jarolím 430, Zeman 396, Miláček 430 (družstvo 2536).

Béčko odjelo ke svému dalšímu utkání již ve čtvrtek do Jaroměře-Josefova, kde se místní těžké dvoudráhové kuželně utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas v úvodu předvedl na poměry josefovské kuželny řekněme průměrný výkon, který ovšem na soupeře těsně nestačil. Honza Jakube ve druhé rundě na Jardův výkon navázal v podstatě podobně, ale v jeho případě to na body stačilo, takže v polovině utkání stav 2:2 při našem vedení o 12 klacků. Ve třetí rundě předvedl Pepa Suchomel i na poměry josefovské kuželně slabý výkon o výhře si mohl nechat jen zdát. Petr Skutil měl v závěru nelehký úkol - vyhrát nad soupeřem minimálně o 17 kuželek. To se mu nakonec po nejlepším výkonu v utkání povedlo a dovedl naše družstvo k výhře v poměru 8:4 o 13 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 367, Jakube 373, Suchomel 344, Skutil 383 (družstvo 1467).

Céčko odjelo v pátek na kuželnu do Smiřic, kde se utkalo s domácím céčkem.
První polovina utkání našemu družstvu vůbec nevyšla. Libor Elis po slabším výkonu přenechal výhru soupeři. Miloš Zelenka ve druhé rundě hrál opravdu špatně, měl ale štěstí, že jeho soupeř na tom byl prakticky stejně a tak Miloš nakonec po mizerném výkonu prohrál o pouhé 4 klacky. Takže v polovině utkání vedení domácích 4:0 19 kuželek. Naděje našeho celku pozvedl výrazně Radim Pyták, který po vynikajícím výkonu zajistil našemu družstvu první dva bodíky a do závěru náskok 55 kuželek. Nabízelo se tedy několik variant výsledku a domácí stále živili naději na oba body, protože v závěru nastupoval proti Jirkovi Ryšavému jejich nejlepší hráč. Tomu se ale v tomto utkání příliš nedařilo, Jirka s ním nakonec uhrál plichtu a to v konečném účtování znamenalo, že si náše družstvo odváží ze Smiřic oba body za výhru v poměru 7:5 o 55 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 374, Zelenka 326, Pyták 451, Ryšavý 384 (družstvo 1535).

Přidáno: 07.10.2013, 20:47 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |