Aktuální informace z dění v oddíle

Program dalšího kola

Áčko čeká v pátek na domácí kuželně těžké utkání. Do Přelouče totiž zavítá vedoucí celek tabulky Start Rychnov nad Kněžnou B. Začátek utkání tradičně v 17. hodin.
Béčko odjíždí v pátek na kuželnu do Rybníka, kde se do 17:00 hod. utká s domácím céčkem.
Céčko zavítá v pátek na zřejmě nejtěžší kuželnu v soutěži do Týniště nad Orlicí, kde se také od 17:00 hod. utká s domácím béčkem.

Přidáno: 03.03.2011, 21:03 hod.

V minulém kole neúspěšné pouze áčko

Vzhledem k tomu, že se mi opět o kousek rozrostla rodina, tak jsem se na nějaký čas odmlčel a neokomentoval minulé kolo. Takže tak učiním v krátkosti nyní.

Áčko hrálo v Rokytnici nad Jizerou odkud v loňském roce přivezlo překvapivě dva body. Letos se bohužel překvapení nekonalo. Naše družstvo nazahrálo špatně, ale na skvěle hrající domácí to tentokrát nestačilo. Odvezli jsme si prohru v poměru 12:4 o 70 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 428, Klička 425, Skutil 409, Skala 450, Jarolím 412, Miláček 436.

Béčko se představilo na domácí kuželně bez svého vedoucího, který byl s áčkem v Rokytnici. Výkonu celého družstva to možná dokonce prospělo. Snad poprvé v sezóně celé družstvo pokořilo hranici 400 poražených kuželek a nedalo hostům z Týniště sebemenší šanci a připsalo si jasnou výhru v poměru 12:0 o 174 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 410, Josefová 415, Suchomel 424, Havlas 414.

Céčko hrálo na domácí kuželně také bez svého vedoucího, který vše z povzdálí sledoval jako náhradník. V souboji s B družstvem Svitav nebyl náš celek favoritem, ale vývoj na kuželně ukázal, že realita bývá někdy jiná. Naše družstvo předvedlo poměrně kvalitní výkon a až na jednu vyjímku slabě hrající hosté tak nedostali žádnou šanci. Naše družstvo si připsalo jasnou výhru v poměru 10:2 o 85 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zelenka 420, Elis 389, Hanuš 432, Ryšavý 392.

Přidáno: 03.03.2011, 20:58 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2011 a VČPM

Sobota 19. února je prvním hracím dnem Mistrovství Pardubického kraje jednotlivců pro rok 2011. Hrát se bude jako již tradičně na kuželnách v České Třebové a v Přelouči a o titul se utkají hráči a hráčky ve všech mládežnických kategoriích.

Naše kuželna bude hostit postupně žactvo, juniory a juniorky. Začátek je naplánován orientačně na 9:30 hod..

V neděli bude naše kuželna vyhrazena pro pátý turnaj základní části Východočeského poháru mládeže. V boji o finále se představí celkem pět družstev a začátek je naplánován na 10:00.

Přidáno: 18.02.2011, 21:18 hod.

Favorita se nám potrápit nepodařilo

Jak jsem psal v upoutávce naše družstvo "vyfasovalo" v nadstavbové části Poháru ČKA velmi silného soupeře - SKK Primátor Náchod, který je úřadujícím Mistrem ČR. V koutku duše jsme možná pomýšleli na to, že můžeme doma soupeře alespoň trošičku potrápit, ale opak byl pravdou.
Petr Zeman zahrál v úvodu velice podprůměrně a soupeř jej "ztrestal" o 90 kuželek 4:0 na setové body. Mirek Skala hrál se soupeřem vyrovnanou partii, ale chyběl mu kousek toho pověstného štěstíčka. Na třech drahách se totiž oba soupeři rozešli smírně a rozhodla tedy ta čtvrtá (v pořadí ale druhá), kterou Mirek prohrál o 9 kuželek. Stav v polovině utkání 0:2 a + 99 kuželek pro hosty. Karel Lang nedostal od nejlepšího hráče večera sebemenší naději na zisk bodu a nakonec byl rád alespoň za jednu vyhranou dráhu. Petr Miláček hrál se soupeřem vyrovnanou partii a na úvodních třech drahách dokázal soupeře vždy v koncovce udolat, na čtvrté sice těsně prohrál, ale alespoň odvrátil hrozbu kanára. Suma sumárum - prohra 5:1 (10,5:5,5) o 139 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 471, Skala 547, Lang 525, Miláček 548.

Odvetné utkání, které bude již spíše jen formalitou se uskuteční v Náchodě v úterý 22.2. od 17:00 hod..

Přidáno: 18.02.2011, 21:13 hod.

Nadstavba Poháru ČKA

V úterý čeká naše družstvo úvodní utkání nadstavbové části Poháru ČKA. Turnajový pavouk přisoudil našemu družstvu za soupeře úřadující Mistry ČR - družstvo SKK Primátor Náchod.
Přijďte povzbudit naše hráče v souboji s elitou české nejvyšší soutěže. Začátek utkání je stanoven na 17:00 hod..

Přidáno: 13.02.2011, 14:51 hod.

Tentokrát nebodovalo pouze béčko

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SKK Primátor Náchod C. Start utkání byl poněkud pozdržen, protože jeden z hostujících hráčů neměl u sebe registrační průkaz. Vše se nakonec vyřešilo tím, že hosté nasadili náhradníka.
Úvodní čtveřice ukázala, že se zřejmě bude jednat o velice vyrovnané utkání. Petr Zeman hrál od začátku až do konce se soupeřem vyrovnanou partii a nakonec se mohl radovat z těsné výhry o 6 kuželek. Tomáš Jarolím se utkáním opět protrápil a z vyrovnaného souboje odešel nakonec poražen. 2:2 a -6 kuželek. V prostřední části zaostal výrazně za svými letošními výkony Pavel Klička a dobře hrající soupeř jej v pohodě přehrál. Na drahách 3-4 nedal ale výborně hrající Mirek Skala svému soubeře sebemenší šanci na úspěch a dramatický závěr utkání byl na světě - stav 4:4 při vedení hostů o pouhé 4 kuželky. Závěr utkání ale vyzněl lépe pro naše družstvo. Karel Lang sváděl se svým soupeřem soboj o každou kuželku a po výborném výkonu se nakonec radoval z výhry o 5 kuželek. To Petr Miláček měl proti náchodskému náhradníkovi výrazně lehčí pozici a jeho slabšího výkonu využil k pohodlnému zisku bodů. To vše znamenalo v součtu výhru o 52 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Zeman 425, Jarolím 413, Klička 405, Skala 452, Lang 455, Miláček 448.

Béčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas se sice v úvodu utkání nepotkal s nejlepší formou, ale na slabě hrajícího soupeře to stačilo a naše družstvo se ujalo vedení. Karel Janovský hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii. Zavěr ovšem zvládl o chloupek lépe domácí hráč a stav utkání byl srovnán na 2:2 při našem vedení o 8 kuželek. Třetí duel zřejmě rozhodl o osudu utkání. Lídě Josefové se vůbec nedařilo a tak po polovině přepustila své místo Josefu Suchomelovi. Ten zahrál sice o něco lépe, ale na soupeřku nestačilo a naše družstvo nabralo ztrátu 45 kuželek. Petr Skutil navíc v závěru na svého soupeře také těsně nestačil a tak se zrodila naše prohra v poměru 10:2 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 382, Janovský 399, Josefová+Suchomel 337, Skutil 400.

Céčko odjelo v sobotu do Pardubic, kde se v derby zápase utkalo s domácím déčkem. Tabulkové postavení velelo našim hráčům vyhrát, ale průběh utkání nebyl tak jednoznačný.
V úvodu utkání zahrál podprůměrně Libor Elis a domácí se ujali vedení. Poté předvedl mizerný výkon Karel Macík a s naším družstvem už to nevypadalo vůbec dobře. Jiskřičku naděje vykřesal Petr Hanuš - tedy vlastně Petrův soupeř, který zahrál mizerně a tak Petrovi na výhru stačil i podprůměrný výkon. Před závěrem byl stav 4:2 při vedení domácích o 46 kuželek. Nelehká situace pro Jirku Ryšavého. Soupeř mu jeho pozici ale svoji špatnou hrou výrazně usnadnil a tak i když Jirka nezahrál nijak zázračně dotáhl nakonec utkání do vítězného konce - 8:4 o 9 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 371, Macík 340, Hanuš 363, Ryšavý 393.

Přidáno: 13.02.2011, 14:45 hod.

Program dalšího kola

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně od 17:00 hod. družstvo SKK Primátor Náchod C.
Béčko odjede v pátek na kuželnu do Svitav, kde poměří síly s domácím béčkem.
Céčko má své utkání na programu až v sobotu, kdy nastoupí v Pardubicích v okresním derby proti domácímu déčku.

Přidáno: 10.02.2011, 22:04 hod.

Amatérská kuželkářská liga Pardubického kraje

V neděli 6. února hostila přeloučská kuželna účastníky Amatérské kuželkářské ligy Pardubického kraje. Jedná se o soutěž čtyřčlenných družstev neregistrovaných hráčů jejímž vypisovatelem je Pardubický kuželkářský svaz. Hraje se discipína 60 hs a u nás se konal 4. turnaj tohoto úvodního soutěžního ročníku.
Během tohoto klání byla k vidění velká spousta kvalitních výkonů, které by se neztratily ani v soutěži registrovaných hráčů.
Soutěž družstev nakonec vyhrálo výkonem 1019 poražených kuželek družstvo Rychnova nad Kněžnou. Nejlepší výkon jednotlivce měl hodnotu 276 kuželek, předvedl jej Michal Šaršaň z Rychnova a jeho výkon je novým platným rekordem kuželny v této kategorii.
Kompletní výsledky tohoto turneje a spostu dalších informací o této od letoška nové soutěži naleznete na webu soutěže.

Přidáno: 08.02.2011, 10:55 hod.

V tomto kole neúspěšné pouze céčko

Áčko odjelo v pátek na kuželnu do Českého Meziříčí, kde se utkalo s posledním celkem tabulky - domácím áčkem.
V úvodu utkání sice podal Petr Miláček špatný výkon, ale i tak to na soupeře stačilo a naše družstvo se ujalo vedení. Ve druhé dvojici zahrál zejména v dorážce výborně Petr Zeman a dobře hrajícího soupeře dokázal poměrně v klidu přehrát. Ve třetím duelu si Tomáš Jarolím na první dráze vytvořil takový náskok, o který jej mohl připravit snad jen zázrak. Ten se nestal (i když Tomáš na druhé dráze výrazně polevil) a tak jsme v polovině utkání vedli 6:0 s náskokem 54 kuželek. Poté přišel dílčí úspěch domácích. Pavel Klička zahrál sice dobře, jeho soupeř ovšem zahrál na své poměry netradičně skvěle a poněkud snížil naše vedení. Potom ale Mirek Skala skvělou hrou udolal dobře hrajícího domácího hráče a pro Karla Langa už to bylo v závěru jednoduché. Karel předvedl pěkný výkon a mizerně hrající soupeř mu navíc jeho pozici nijak neztížil. A tak se zrodila naše první výhra v jarní části v poměru 14:2 o 84 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 396, Zeman 433, Jarolím 406, Klička 416, Skala 441, Lang 424.

Béčko se v pátek na domácí kuželně představilo proti celku TJ Tesla Pardubice D. Vzhledem k tabulkovému postavení bylo naše družstvo jednoznačným favoritem a papírové předpoklady se dařilo naplňovat hned od úvodních hodů.
Karel Janovský se sice nechal těsně před polovinou vystřídat Jardou Havlasem, ale mizerně hrajícího soupeře společně jednoznačně přehráli. Lida Josefová sice nepředvedla nic světoborného, ale na soupeře jí to také v pohodě stačilo, takže v polovině utkání stav 4:0 a +77. V závěru se navíc výborným výkonem blýskl Pepa Suchomel. No a když na vedlejších drahách stačil Petru Skutilovi průměrný výkon na jasnou výhru, zazpíval hostům na cestu kanár (12:0). Rozdíl v kuželkách se zastavil na čísle 174.
Výkony našich hráčů: Janovský+Havlas 396, Josefová 380, Suchomel 431, Skutil 400.

Céčko hostilo v pátek na domácí kuželně lídra soutěže - Hradec Králové B.
Libor Elis v úvodu sice nezahrál úplně špatně, ale na výborně hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Na vedlejších drahách zahrál podobně jako Libor také Karel Macík a ani jemu výkon na zisk bodů nestačil - i když v tomto případě byla situace daleko vyrovnanější. Lídr soutěže se tedy zcela podle předpokladů ujal vedení 4:0 o 45 kuželek. Více jak polovinu z tohoto náskoku se podařilo Petru Hanušovi v závěrečné části smazat. Na vedlejších drahách ovšem bohužel dobře hrající Jirka Ryšavý nestačil na skvěle hrajícího soupeře a bylo rozhodnuto - prohra v poměru 10:2 o 62 kuželek. Dlužno ale dodat, že naše družstvo podalo v tomto zápase jeden ze svých nejlepších výkonů a jasný lídr soutěže neměl pozici nijak jednoduchou.
Výkony našich hráčů: Elis 407, Macík 403, Hanuš 426, 427.

Přidáno: 08.02.2011, 10:39 hod.

Členská schůze

V pondělí 31. ledna se koná členská schůze oddílu. Začátek v 18:00 hod. na kuželně.
Program: zvýšení pronájmu, úprava cesťáků, příprava krajských mistrovství a dalších akcí přidělených od PKKS, členské příspěvky, brigády, dozory...

Přidáno: 30.01.2011, 17:24 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |