Aktuální informace z dění v oddíle

Členská schůze

V pondělí 9.5.2011 se v klubovně oddílu koná členská schůze. Začátek je tentokrát stanoven na 19:00 hod..
Program: zhodnocení uplynulého ročníku, počet družstev pro novou sezónu, příprava tradičních zářijových turnajů, letní brigády, dozory...

Přidáno: 06.05.2011, 08:50 hod.

Áčko přehrálo lídra soutěže, béčko i céčko neúspěšné

V pátek 4. března prověřil naše áčko vedoucí tým tabulky. Dalo se očekávat velmi kvalitní a vyrovnané a také hlučné utkání, protože hosté samozřejmě nezapoměli přivézt svůj proslulý buben. Všechny tyto předpoklady se naplňovaly hned v úvodní čtveřici. Souboj Pavla Kličky s Jirkou Páchou byl jak na houpačce. První plné pro Jirku, ale dráhu vyhrál o kuželku Pavel. Po změně drah opět Jirka lepší v plných, ale k tomu přidal slaboučkou dorážku (45) a nechal výhru Pavlovi. Nejkrásnější souboj celého utkání svedli Mírové Skala a Hanzlík. Hostující hráč si skvělou první drahou (246) zajistil vedení o 13 kuželek, které po změně drah domácí hráč pomaloučku smazával až ke konečné plichtě - soupeř mu k tomu pomohl tím, že si dva hody před koncem vyrobil "čestíka". 3:1 a +13 pro domácí. Souboj Petrů Zemana a Gáluse byl po 3/4 duelu v režii hostujícího hráče, který se ovšem slabou druhou dorážkou sám připravil o výhru. Pokud mluvím o slabé dorážce, tak tu předváděla po celý duel také dvojice Tomáš Jarolím, Olda Krsek. Olda si ovšem skvělými plnými (320) zajistil pohodlnou výhru a stav před závěrečnou čtveřicí byl naprosto otevřený - 5:3 a +4 kuželky pro domácí. Je ovšem fakt, že takhle vysoký náskok se přece nedá ve dvou hráčích ztratit . Po prvních plných to už ale s domácím družstvem nevypadalo příliš dobře - hosté najednou vedli o 24 dřev. Z toho celých 21 ztratil Karel Lang v souboji s Pavlem Dušánkem. Dorážku ale jasně vyhrál Karel o 28 kuželek, ve druhých plných se soupeře udržel a opět skvělou dorážkou rozhodl o své výhře o bezmála 50 kuželek, což se ukázalo jako rozhodující. Poslední duel utkání Petr Miláček x Martin Čihák. První plné pro Martina o 7, pak hned 9,9 a soupeř byl najednou hodně daleko. Pak se ale hra vyrovnala a v půlce to bylo zase jen o 7. Druhé plné pro Petra a zdálo se že i tento duel vyhraje domácí hráč. Díky Martinově hodovce na existenci se tak ovšem nestalo. V součtu tedy výhra domácích v poměru 11:5 o 45 kuželek. O výsledku zápasu rozhodla jasně lepší dorážka domácího družstva - 898:798.
Výkony našich hráčů: Klička 416, Skala 467, Zeman 436, Jarolím 414, Lang 453, Miláček 448.

Ve stejném termínu, tedy 4.3. sehrála svá utkání také dvě naše zbylá družstva.
Béčko odjelo na kuželnu do Rybníka, kde je čekal souboj s domácím céčkem.
Souboj úvodní dvojice byl vyrovnaný až do posledních hodů, ale Jarda Havlas nakonec z tohoto souboje odešel poražen o pouhé dvě kuželky. Druhá dvojice rozhodla definitivně o osudu celého utkání. Karel Janovský dostal od soupeře příděl 107 kuželek a nebylo co řešit. Lídě Josefové se start také příliš nevydařil a tak měl alespoň kosmetickou úpravu výsledku zajistit Petr Skutil. Ani on se ale nepotkal s nejlepší formou a tak našemu družstu na cestu zazpíval kanár za prohru o 160 kuželek v poměru 12:0.
Výkony našich hráčů: Havlas 364, Janovský 299, Josefová 335, Skutil 365.

Céčko odjelo zřejmě na nejtěžší kuželnu v kraji do Týniště nad Orlicí, kde je čekal souboj s domácím béčkem.
V úvodu se s nástrahami této kuželny nedokázal vypořádat Karel Macík a daroval soupeři pohodlnou výhru. Ve druhé dvojici se ovšem karta obrátila a Petr Hanuš po solidním výkonu jasně přehrál svého soupeře a začínalo se prakticky od nuly. Bohužel z naší strany už to bylo vše. Pepa Samek ani Jirka Ryšavý nenašli recept na své soupeře a tak se zrodila naše prohra v poměru 10:2 o 46 kuželek.
Výkony našich hráčů: Macík 335, Hanuš 380, Samek 363, Ryšavý 378.

Přidáno: 17.03.2011, 15:04 hod.

Program dalšího kola

Áčko čeká v pátek na domácí kuželně těžké utkání. Do Přelouče totiž zavítá vedoucí celek tabulky Start Rychnov nad Kněžnou B. Začátek utkání tradičně v 17. hodin.
Béčko odjíždí v pátek na kuželnu do Rybníka, kde se do 17:00 hod. utká s domácím céčkem.
Céčko zavítá v pátek na zřejmě nejtěžší kuželnu v soutěži do Týniště nad Orlicí, kde se také od 17:00 hod. utká s domácím béčkem.

Přidáno: 03.03.2011, 21:03 hod.

V minulém kole neúspěšné pouze áčko

Vzhledem k tomu, že se mi opět o kousek rozrostla rodina, tak jsem se na nějaký čas odmlčel a neokomentoval minulé kolo. Takže tak učiním v krátkosti nyní.

Áčko hrálo v Rokytnici nad Jizerou odkud v loňském roce přivezlo překvapivě dva body. Letos se bohužel překvapení nekonalo. Naše družstvo nazahrálo špatně, ale na skvěle hrající domácí to tentokrát nestačilo. Odvezli jsme si prohru v poměru 12:4 o 70 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 428, Klička 425, Skutil 409, Skala 450, Jarolím 412, Miláček 436.

Béčko se představilo na domácí kuželně bez svého vedoucího, který byl s áčkem v Rokytnici. Výkonu celého družstva to možná dokonce prospělo. Snad poprvé v sezóně celé družstvo pokořilo hranici 400 poražených kuželek a nedalo hostům z Týniště sebemenší šanci a připsalo si jasnou výhru v poměru 12:0 o 174 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 410, Josefová 415, Suchomel 424, Havlas 414.

Céčko hrálo na domácí kuželně také bez svého vedoucího, který vše z povzdálí sledoval jako náhradník. V souboji s B družstvem Svitav nebyl náš celek favoritem, ale vývoj na kuželně ukázal, že realita bývá někdy jiná. Naše družstvo předvedlo poměrně kvalitní výkon a až na jednu vyjímku slabě hrající hosté tak nedostali žádnou šanci. Naše družstvo si připsalo jasnou výhru v poměru 10:2 o 85 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zelenka 420, Elis 389, Hanuš 432, Ryšavý 392.

Přidáno: 03.03.2011, 20:58 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2011 a VČPM

Sobota 19. února je prvním hracím dnem Mistrovství Pardubického kraje jednotlivců pro rok 2011. Hrát se bude jako již tradičně na kuželnách v České Třebové a v Přelouči a o titul se utkají hráči a hráčky ve všech mládežnických kategoriích.

Naše kuželna bude hostit postupně žactvo, juniory a juniorky. Začátek je naplánován orientačně na 9:30 hod..

V neděli bude naše kuželna vyhrazena pro pátý turnaj základní části Východočeského poháru mládeže. V boji o finále se představí celkem pět družstev a začátek je naplánován na 10:00.

Přidáno: 18.02.2011, 21:18 hod.

Favorita se nám potrápit nepodařilo

Jak jsem psal v upoutávce naše družstvo "vyfasovalo" v nadstavbové části Poháru ČKA velmi silného soupeře - SKK Primátor Náchod, který je úřadujícím Mistrem ČR. V koutku duše jsme možná pomýšleli na to, že můžeme doma soupeře alespoň trošičku potrápit, ale opak byl pravdou.
Petr Zeman zahrál v úvodu velice podprůměrně a soupeř jej "ztrestal" o 90 kuželek 4:0 na setové body. Mirek Skala hrál se soupeřem vyrovnanou partii, ale chyběl mu kousek toho pověstného štěstíčka. Na třech drahách se totiž oba soupeři rozešli smírně a rozhodla tedy ta čtvrtá (v pořadí ale druhá), kterou Mirek prohrál o 9 kuželek. Stav v polovině utkání 0:2 a + 99 kuželek pro hosty. Karel Lang nedostal od nejlepšího hráče večera sebemenší naději na zisk bodu a nakonec byl rád alespoň za jednu vyhranou dráhu. Petr Miláček hrál se soupeřem vyrovnanou partii a na úvodních třech drahách dokázal soupeře vždy v koncovce udolat, na čtvrté sice těsně prohrál, ale alespoň odvrátil hrozbu kanára. Suma sumárum - prohra 5:1 (10,5:5,5) o 139 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 471, Skala 547, Lang 525, Miláček 548.

Odvetné utkání, které bude již spíše jen formalitou se uskuteční v Náchodě v úterý 22.2. od 17:00 hod..

Přidáno: 18.02.2011, 21:13 hod.

Nadstavba Poháru ČKA

V úterý čeká naše družstvo úvodní utkání nadstavbové části Poháru ČKA. Turnajový pavouk přisoudil našemu družstvu za soupeře úřadující Mistry ČR - družstvo SKK Primátor Náchod.
Přijďte povzbudit naše hráče v souboji s elitou české nejvyšší soutěže. Začátek utkání je stanoven na 17:00 hod..

Přidáno: 13.02.2011, 14:51 hod.

Tentokrát nebodovalo pouze béčko

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SKK Primátor Náchod C. Start utkání byl poněkud pozdržen, protože jeden z hostujících hráčů neměl u sebe registrační průkaz. Vše se nakonec vyřešilo tím, že hosté nasadili náhradníka.
Úvodní čtveřice ukázala, že se zřejmě bude jednat o velice vyrovnané utkání. Petr Zeman hrál od začátku až do konce se soupeřem vyrovnanou partii a nakonec se mohl radovat z těsné výhry o 6 kuželek. Tomáš Jarolím se utkáním opět protrápil a z vyrovnaného souboje odešel nakonec poražen. 2:2 a -6 kuželek. V prostřední části zaostal výrazně za svými letošními výkony Pavel Klička a dobře hrající soupeř jej v pohodě přehrál. Na drahách 3-4 nedal ale výborně hrající Mirek Skala svému soubeře sebemenší šanci na úspěch a dramatický závěr utkání byl na světě - stav 4:4 při vedení hostů o pouhé 4 kuželky. Závěr utkání ale vyzněl lépe pro naše družstvo. Karel Lang sváděl se svým soupeřem soboj o každou kuželku a po výborném výkonu se nakonec radoval z výhry o 5 kuželek. To Petr Miláček měl proti náchodskému náhradníkovi výrazně lehčí pozici a jeho slabšího výkonu využil k pohodlnému zisku bodů. To vše znamenalo v součtu výhru o 52 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Zeman 425, Jarolím 413, Klička 405, Skala 452, Lang 455, Miláček 448.

Béčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas se sice v úvodu utkání nepotkal s nejlepší formou, ale na slabě hrajícího soupeře to stačilo a naše družstvo se ujalo vedení. Karel Janovský hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii. Zavěr ovšem zvládl o chloupek lépe domácí hráč a stav utkání byl srovnán na 2:2 při našem vedení o 8 kuželek. Třetí duel zřejmě rozhodl o osudu utkání. Lídě Josefové se vůbec nedařilo a tak po polovině přepustila své místo Josefu Suchomelovi. Ten zahrál sice o něco lépe, ale na soupeřku nestačilo a naše družstvo nabralo ztrátu 45 kuželek. Petr Skutil navíc v závěru na svého soupeře také těsně nestačil a tak se zrodila naše prohra v poměru 10:2 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 382, Janovský 399, Josefová+Suchomel 337, Skutil 400.

Céčko odjelo v sobotu do Pardubic, kde se v derby zápase utkalo s domácím déčkem. Tabulkové postavení velelo našim hráčům vyhrát, ale průběh utkání nebyl tak jednoznačný.
V úvodu utkání zahrál podprůměrně Libor Elis a domácí se ujali vedení. Poté předvedl mizerný výkon Karel Macík a s naším družstvem už to nevypadalo vůbec dobře. Jiskřičku naděje vykřesal Petr Hanuš - tedy vlastně Petrův soupeř, který zahrál mizerně a tak Petrovi na výhru stačil i podprůměrný výkon. Před závěrem byl stav 4:2 při vedení domácích o 46 kuželek. Nelehká situace pro Jirku Ryšavého. Soupeř mu jeho pozici ale svoji špatnou hrou výrazně usnadnil a tak i když Jirka nezahrál nijak zázračně dotáhl nakonec utkání do vítězného konce - 8:4 o 9 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 371, Macík 340, Hanuš 363, Ryšavý 393.

Přidáno: 13.02.2011, 14:45 hod.

Program dalšího kola

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně od 17:00 hod. družstvo SKK Primátor Náchod C.
Béčko odjede v pátek na kuželnu do Svitav, kde poměří síly s domácím béčkem.
Céčko má své utkání na programu až v sobotu, kdy nastoupí v Pardubicích v okresním derby proti domácímu déčku.

Přidáno: 10.02.2011, 22:04 hod.

Amatérská kuželkářská liga Pardubického kraje

V neděli 6. února hostila přeloučská kuželna účastníky Amatérské kuželkářské ligy Pardubického kraje. Jedná se o soutěž čtyřčlenných družstev neregistrovaných hráčů jejímž vypisovatelem je Pardubický kuželkářský svaz. Hraje se discipína 60 hs a u nás se konal 4. turnaj tohoto úvodního soutěžního ročníku.
Během tohoto klání byla k vidění velká spousta kvalitních výkonů, které by se neztratily ani v soutěži registrovaných hráčů.
Soutěž družstev nakonec vyhrálo výkonem 1019 poražených kuželek družstvo Rychnova nad Kněžnou. Nejlepší výkon jednotlivce měl hodnotu 276 kuželek, předvedl jej Michal Šaršaň z Rychnova a jeho výkon je novým platným rekordem kuželny v této kategorii.
Kompletní výsledky tohoto turneje a spostu dalších informací o této od letoška nové soutěži naleznete na webu soutěže.

Přidáno: 08.02.2011, 10:55 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |