Aktuální informace z dění v oddíle

Program dalšího kola

Toto kolo bude ve znamení dvou okeresních derby.
Áčko se pokusí odčinit minulou porážku v pátek na domácí kuželně, kde od 17:00 hod. přivítá družstvo TJ Tesla Pardubice A.
Béčko odjede v sobotu do Pardubic, kde se o další body utká s domácím céčkem.
Céčko odjíždí již ve středu do Solnice, kde je přivítá domácí béčko.

Přidáno: 09.11.2010, 19:19 hod.

V 9. kole úspěšné pouze béčko

Áčko odjelo v rámci 9. kola VČ divize již ve čtvrtek na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se střetlo s domácím áčkem. Přestože se jednalo o souboj celků z 2. a 3. místa tabulky, mělo toto utkání jednoznačného favorita a tím byl domácí celek. Ve Vysokém Mýtě totiž domácí áčko již více jak 4 roky neprohrálo. A papírové předpoklady se plnily hned od začátku.
Petr Zeman zahrál slušně, ale to v Mýtě bohužel nestačí. Ve druhé dvojici se nedařilo Pavlu Kličkovi a domácí si vytvořili pohodlný náskok. Ve třetím duelu zahrál výborně Tomáš Jarolím, jeho soupeř si sebou ovšem na kuželnu přinesl pořádnou porci štěstí a Tomáše nakonec udolal o pouhou 1 kuželku. Čtvrtý duel byl opět v režii domácího hráče, proti kterému zahrál slabě Karel Lang. Teprve v pátém duelu se nám podařilo odvrátit kanára. Mirek Skala předvedl výborný výkon a zaslouženě soupeře přehrál. To bylo ovšem z naší strany vše. Petr Miláček v závěru nestačil na nejlepšího hráče soutěže a tak se zrodila naše jasná prohra v poměru 14:2 o propastných 164 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 418, Klička 392, Jarolím 445, Lang 396, Skala 445, Miláček 413.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SK Solnice B.
Vstup do utkání tentokrát za naše družstvo obstarala dvojice Dušan Kasa, Lída Josefová. Dušan potvrdil svoji zlepšující se výkonost a slabě hrajícímu soupeři nedal nejmenší šanci. Lída se utkáním protrápila, stejně tak ale i její soupeř a Lída nakonec "utrpěla" těsnou výhru o 2 kuželky. Ve druhé a závěrečné části zahrál dobře Petr Skutil a poměrně vyrovnaný souboj dokázal dotáhnout do vítězného konce. Na vedlejších drahách se sice totéž nepovedlo Jardovi Havlasovi, ale i tak z toho byla poměrně pohodlná výhra v poměru 10:2 rozdílem 67 kuželek.
Výkony našich hráčů: Kasa 427, Josefová 334, Skutil 406 a Havlas 384.

Céčko sehrálo své utkání také v pátek na domácí kuželně, proti celku SKK Třebechovice B.
V úvodu utkání nestačil průměrně hrající Miloš Zelenka na dobře hrajícího soupeře. Na vedlejších drahách ovšem stačil průměrný výkon Josefa Samka na poměrně jasnou výhru, takže "v poločase" utkání byl stav 2:2 při našem vedení o 5 kuželek. Do závěru tedy vše otevřené. Petr Hanuš zahrál poměrně dobře, jeho soupeřka byla ale o chloupek lepší - přesněji řečeno o 8 kuželek. Na vedlejších drahách zaostal daleko za svými letošními výkony Libor Elis a mizernou hrou doslova daroval soupeři výhru. Suma sumárum - prohra 2:10 o 40 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zelenka 379, Samek 385, Hanuš 407 a Elis 367.

No a jak se tyto výsledky promítají do tabulek soutěží? Áčko si díky prohře o jednu příčku pohoršilo a je tudíž třetí o 1 bod právě za Vysokým Mýtem. Béčko si naopak o jednu příčku polepšilo a je také třetí, ovšem se stejným bodovým ziskem jako vedoucí celek. Céčko po tomto kole spadlo na 9. příčku.

Přidáno: 07.11.2010, 19:56 hod.

Pohár ČKA: Hylváty B - Přelouč 2:4

V úterý odjelo naše družstvo do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se v rámci druhého kola Poháru ČKA střetlo s domácím béčkem. Cílem našeho družstva bylo vytvořit si co nejlepší výchozí pozici do odvety, což se myslím podařilo.
Petr Zeman v úvodu zajistil našemu družstvu vedení když v pohodě přehrál domácího hráče o 37 kuželek při poměru setových bodů 3,5:0,5. Ve druhém duelu pak Pavel Klička prohrál se soupeřem o pouhých 5 kuželek při poměru 2,5:1,5. Třetí duel rozjel Tomáš Jarolím a za stavu 1:1 na sety a +5 kuželek pustil do hry Karla Langa. Ten hned další dráhu vyhrál a zajistil a vypadalo to dobře. Soupeř ale na poslední dráze zabral, srovnal stav na 2:2 a rozhodoval počet poražených kuželek a ten byl o 7 vyšší na straně domácího borce. Naše družstvo tedy na body prohrálo 2:1, ale na kuželky stále o 25 vedlo. V poslední dvojici ale nedal Petr Miláček svému soupeři šanci, zvítězil poměrem 3,5:0,5 o 48 kuželek a dovedl naše družstvo k výhře v poměru 4:2 rozdílem 73 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 507, Klička 506, Jarolím+Lang 496, Miláček 521.

Odveta se uskuteční na přeloučské kuželně ve středu 17.11. od 9:00 hod..

Přidáno: 03.11.2010, 11:38 hod.

Nové fotky

Do fotogalerie jsem přidal fotky ze čtvrtečního turnaje PMN.

Přidáno: 31.10.2010, 18:32 hod.

Áčko i béčko úspěšné, céčko bez bodů

O uplynulém víkendu bylo na programu již 8. kolo východočeských soutěží družstev dospělých. A jak se v tomto kole vedlo našim družstvům?

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně a proti Sokolu Rybník A si chtělo spravit chuť z nepovedeného utkání v Rychnově. To se nakonec našim hráčům podařilo. Takže popořádku. Petr Zeman vletěl do utkání skvělými plnými, v dorážce sice ubral, ale vytvořil si solidní náskok, který na druhé dráze v pohodě uhájil. To Tomáš Jarolím hrál se soupeřem výrazně vyrovnanější partii, když ještě před poslední dorážkou to byla plichta. Tomáš ovšem v dorážce zabral, soupeři se příliš nedařilo a tak z toho bylo vcelku pohodlné vedení 4:0 o 67 kuželek. Pavel Klička byl zpočátku zralý na střídání, zhruba od 20. hodu se ovšem chytil a pomaličku začal soupeře stahovat a na konci se propracoval k remíze. Na vedlejších drahách si vcelku v pohodě poradil Mirek Skala se svým soupeřem a tak se našim dotahovákům nastupovalo do závěru dobře - vedení 7:1 o 97 kuželek. Karel Lang s Petrem Miláčkem předvedli v závěru výkony, na které jsem u nich na domácí dráze zvyklí a své soupeře v pohodě přehráli, takže utkání skončilo naší jasnou výhrou v poměru 15:1 o 162 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 427, Jarolím 431, Klička 432, Skala 445, Lang 442, Miláček 450.

Béčko odjelo v pátek na kuželnu do Třebechovic pod Orebem, kde ho čekal souboj s domácím béčkem. Přestože se naše družstvo pohybuje ve vyšších patrech tabulky, do Třebechovic určitě neodjíždělo v roli favorita.
V úvodu utkání ale dokázal Jarda Havlas využít průměrného výkonu soupeře k tomu, aby získal pro naše družstvo první body, i když těsnou výhrou o 5 kuželek. To samé se bohužel nepodařilo dvojici Petr Skutil a Pepa Suchomel. Petr prohrál svůj duel o 2 a Pepa o 8 kuželek. Do závěru měl tedy o něco lepší pozici domácí dotahovák - stav byl 4:2 a +5 kuželek pro domácí. Dušan Kasa ale potvrdil, že je pro béčko opravdovou posilou, svého soupeře naprosto jasně přehrál a výborným výkonem nakonec dovedl naše družstvo k výhře v poměru 8:4 o 42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 393, Skutil 385, Suchomel 385, Kasa 437.

Céčko své utkání 8. kola předehrávalo již ve středu, kdy se na kuželně v Rybníku střetlo s domácím céčkem. Na těžké kuželně v Rybníku jsou málokdy k vidění nějaké kvalitní výkony a to většinou nahrává domácímu družstvu. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Všichni naši hráči předvedli slabé výkony a nebýt výpadku posleního domácího hráče mohlo naše družstvo odjet domů s kanárem. Takhle to tedy byla prohra v poměru 8:2 o 68 kuželek.
Výkony našich hráčů: Samek 359, Elis 366, Hanuš 344, Macík 367.

A jak se tyty výsledky promítají do tabulek soutěží? Áčko se drží na pěkném druhém místě se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Rychnov, béčko je pouze o skóre čtvrté, jinak má stejný bodový zisk jako lídr soutěže z Hradce Králové. Céčko okupuje ve stejné soutěži sedmou příčku.

Přidáno: 31.10.2010, 10:19 hod.

PMN po roce opět v Přelouči

Dá se říci, že náš oddíl je již tradičním pořadatelem jednoho z turnajů celorepublikové soutěže pro mládež nazvané Pohár mladých nadějí. Ve čtvrtek 28.10. je na pořadu 2. série těchto turnajů a jeden z nich se bude hrát právě u nás v Přelouči. K dnešnímu dni je to tohoto turnaje přihlášeno bezmála 80 startujících.
Přijďte se podívat a povzbudit mladé naděje kuželkářského sportu. Začínáme ve čtvrtek v 8:00 hod. a konec je plánován cca. v 18 hodin.

Přidáno: 24.10.2010, 20:54 hod.

Program dalšího kola

Áčko bude o další body do tabulky bojovat v pátek na domácí kuželně, kde od 17:00 hod. přivítá TJ Sokol Rybník A.
Béčko odjede v pátek do Třebechovic, kde se utká s domácím béčkem.
Céčko odehraje své utkání již ve středu, kdy se na kuželně v Rybníku střetne s domácím céčkem.
Mládež: naši zástupci v mládežnických kategoriích se ve čtvrtek zúčastní 2. turnaje PMN, který se koná na naší kuželně.

Přidáno: 24.10.2010, 20:49 hod.

V tomto kole nebodovalo pouze áčko

Áčko odjelo již ve středu na horkou půdu do Rychnova nad Kněžnou, kde se střetlo s domácím béčkem. Tabulkově se jednalo o souboj třetího s prvním, ale na kuželně to tak nevypadalo. Hned v úvodu dvojice Petr Zeman, Pavel Klička nabrala značnou ztrátu a to posadilo domácí do sedla. V prostřední části sice zahrál výborně Mirek Skala a z náskoku něco stáhl, na vedlejších drahách ovšem ve svém prvním letošním vystoupení nedokázal bodovat Jirka Ryšavý a tak se šlo do závěru za stavu 6:2 a +78 pro domácí. Petr Miláček podal průměrný výkon a skvěle hrající soupeř si s ním lehce poradil. Karel Lang se utkáním protrápil, ale i přes slabý výkon dokázal ze souboje vydolovat alespoň bod, čímž zmírnil naši prohru - 13:3 o 128.
Výkony našich hráčů: Zeman 372, Klička 403, Skala 444, Ryšavý 392, Miláček 407, Lang.

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti družstvu Sokol Rybník C a podle tabulkového postavení bylo v tomto utkání favoritem. Realita na kuželně byla ale alespoň ze začátku jiná. Pepa Suchomel se utkáním prostrápil a doslova daroval oba body soupeři a na vedlejších drahách po nevýrazném výkonu Jarda Havlas nakonec "utrpěl" těsné vítězství o 1 kuželku. Stav tedy 2:2 při vedení hostů o 53 kuželek. Nic lehkého pro dotahováky. Hosté to ovšem naší dvojici Dušan Kasa, Petr Skutil značně usnadnili. Oba naši hráči zahráli sice spíše průměrně, ale hosté hráli o poznání hůře a tak z toho nakonec byla vcelku pohodlná výhra v poměru 10:2 o 42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 348, Havlas 393, Kasa 407, Skutil 406.

Céčko se představilo hned po béčku na domácí kuželně proti poslednímu celku tabulky - SK Týniště nad Orlicí B. Hned v úvodu nabralo naše družstvo zásluhou mizerného výkonu Miloše Zelenky značnou ztrátu, kterou se pak Milošovým spoluhráčům těžko dohánělo. Na vedlejších drahách sice Karel Macík stáhl 20 kuželek, i tak ovšem nastupovali dotahováci se ztrátou 21 kuželek. Petr Hanuš nepodal nijak oslnivý výkon, i přesto ale soupeře udolal o 10 kuželek. Na vedlejších drahách zahrál letos se dá řící tradičně dobře Libor Elis a i on porazil soupeře o 10 kuželek. To tedy v konečném součtu znamenalo prohru našeho družstva o pouhou 1 kuželku, která rozhodla o tom, že si hosté z Přelouče odvezou svůj první letošní bod za remízu 6:6.
Výkony našich hráčů: Zelenka 348, Macík 400, Hanuš 374, Elis 423.

Přidáno: 24.10.2010, 20:43 hod.

Program dalšího kola

Áčko odjíždí již ve středu obhajovat svoji letošní neporazitelnost na kuželnu do Rychnova nad Kněžnou, kde to bude mít ovšem proti domácímu béčku velice těžké. Záčátek utkání v 17:00 hod..
Béčko se utká v pátek na domácí kuželně od 17:00 hod. s družstvem Sokol Rybník C.
Céčko přivítá v pátek od 19:0 hod. také na domácí dráze družstvo SK Týniště n.O. B.

Přidáno: 20.10.2010, 14:29 hod.

Bodovalo také béčko a céčko

Béčko odjelo v pátek asi na nejtěžší kuželnu v soutěži a to do Týniště nad Orlicí, kde se střetlo s domácím béčkem. I přes náročnost této kuželny bylo naše družstvo v utkání favoritem, protože většina domácích hráčů se řadí mezi kuželkářské nováčky.
Hned na začátku dodal našemu družstvu klid Jarda Havlas, když na poměry týništské kuželny předvedl dobrý výkon a nahrál 76 kuželek. Pepa Suchomel předvedl výkon, který bych na této kuželně nazval průměrným a náskok navýšil o dalších 31. Pak si nováčkovskou daň vybrala Lída Josefová, ale mnoho neztratila. V závěru předvedl Petr Skutil podobný výkon jako o chvíli dříve Pepa a pečetil tak výhru v poměru 10:2 o 141 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 387, Suchomel 356, Josefová 308, Skutil 357.

Céčko odjelo v pátek do Svitav, kde se střetlo s domácím béčkem. Vstup do utkání vyšel našemu družstvu na výbornou. Libor Elis potvrdil svoji současnou formu a po dobrém výkonu zajistil vedení o 36 kuželek. Ve druhém duelu zahrál dobře také Karel Macík, soupeř mu sice zdatně sekundoval, ale Karel nakonec vydřel těsnou výhru o 6 kuželek. Ještě těsnější souboj sehrál Pepa Samek, který byl nakonec v součtu lepší než soupeř o pouhou 1 kuželku. Vedení 6:0 o 43 kuželek naznačovalo, že si naši hráči odvezou oba body. V závěrečném duelu se ovšem nedařilo Miloši Zelenkovi a dobře hrající soupeřka toho dokázala využít a náskok našeho družstva stáhla a nahrála ještě 3 kuželky k dobru. To v konečném účtování znamená remízu 6:6 při výhře domácích o pouhé 3 kuželky.
Výkony našich hráčů: Elis 435, Macík 407, Samek 399, Zelenka 386.

Přidáno: 20.10.2010, 14:27 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |