Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská v dramatickém utkání udolala Jičín

V sobotu se domácí přeloučské kuželně přestavili v letošní sezóně také poprvé hráči Sadské, kteří přivítali SKK Jičín.
Do úvodní části naskočil Aleš Košnar s Martinem Schejbalem proti dvojici Jan Bína a Josef Vejvara. Aleš začal dobře a po povedené první dráze se ujal těsného vedení. Soupeř ale kontroval druhou drahou 166 a vývoj souboje otočil. Třetí dráha byla v podání obou aktérů slabší a nakonec těsně patřila hostujícímu hráči. Závěrečnou dráhu zvládl Aleš výborně (158), v součtu ale nakonec na soupeře nestačil o pouhé 3 kuželky. Mates se dostal také na první dráze do vedení. Další dvě dráhy patřily jeho soupeři, ale na poražené kuželky stále těsně vedl Martin, který zvládl lépe poslední dráhu a dovedl tak duel k vítězství.
Stav po první třetině utkání tedy 1:1 při vedení Sadské o celých 10 kuželek.
Prostřední runda a v ní Vašek Pešek s Tondou Svobodou proti Lukáši Vikovi a Romanu Burešovi. Vaškovy razantní hody na namazaných drahách nesly své ovoce a Vašek si hned na úvodní dráze připsal bodík. Druhé plné skvělé (106), ale jen 36 dorážky a soupeř šel do mírného vedení, které ještě zvýraznil na další dráze, která Vaškovi vůbec nevyšla. Vašek v závěru ještě zabral, na poslední dráze těsně zvítězil, ale znamenalo to jen kosmetickou úpravu výsledku. Tondovi první dráha příliš nevyšla, ale soupeř mu ji špatnou hrou daroval. Po změně drah přišlo od obou hráčů zlepšení a na konci se radoval hostující hráč. Tonda ale zvyšující se tendenci udržel i na dalších dvou drahách a druhou půlkou 308 soupeře doslova sestřelil.
Před závěrem tedy 2:2 při vedení Sadské již o 28 kuželek.
Do boje nastupoval Vašek Schejbal s Tomášem Bekem a proti nim Míla Vik a Jarda Soukup. Vašek nezačal úplně podle svých představ a obě úvodní dráhy prohrál a směle lze říci, že je svými chybami soupeři doslova daroval. Druhá polovina ale byla ve Vaškově podání výrazně lepší a soupeř jen sledoval jak se mu sen o výhře pomalu vzdaluje. Vašek nakonec srovnal stav na dráhy a na soupeře nahrál bezmála 40 klacků. Bodově podle podobného scénáře hrál také Tomáš, ale v jeho případě se nedá říct, že by soupeři úvodní dráhy věnoval. Soupeř na něj totiž vyrukoval úvodní drahou 165 a na to se těžko hledá odpověď. Na druhé dráze měl Tomáš smůlu a prohrál ji těsně o klacek. V tuhle chvíli to se Sadskou vzhledem k vývoji obou soubojů nevypadalo dobře. Na třetí dráze ale Tomáš vrací soupeři úder a skvělých 165:116 jej posílá do vedení na kuželky. O výsledku duelu rozhodovaly až poslední hody na závěrečné dráze, kterou hráli oba borci výborně. V závěru se ale mohl radovat Tomáš a po nejlepším výkonu v utkání, když zaostal pouhé 2 klacky pod hranicí šestistovky, mohl se svými spoluhráči slavit.
Sadská tedy vítězí na první pohled jasně 6:2 (13:11) o 95 kuželek, ale pozorný čtenář z výše uvedeného jistě chápe, že to byl po dlouhou dobu velmi vyrovnaný a dramatický zápas.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 568, M. Schejbal 552, Pešek 538, Svoboda 576, V. Schejbal 563, Bek 598 (družstvo celkem 3395).

Přidáno: 21.09.2013, 18:19 hod.

Áčko doma jasně zvítězilo

V pátek se představilo naše áčko v rámci druhého kola VČ divize poprvé v nové sezóně na domácí dráze, kde hostilo celek SKK Náchod C. Oba celky v úvodním kole vyšly bodově naprázdno a určitě nechtěly v tomto trendu pokračovat.
V úvodní čtveřici se představil Karel Lang proti Jirkovi Douchovi st. a Míra Skala proti Liboru Drábkovi, pro kterého bylo toto utkání premiérovým soutěžním. Karel nezačal úplně špatně, ale soupeř byl na úvodní dráze přece jen lepší a vybudoval si náskok, který již Karel zlepšenou hrou na druhé dráze nedokázal smazat. Na vedlejších drahách neměl Míra se soupeřem příliš velké potíže a po slabším úvodu (řádek pouze 51) nakonec dokráčel k jasnému vítězství.
Po první rundě tedy 2:2 při našem vedení o 49 kuželek.
Prostřední část utkání sehrál Pavel Klička společně s Tomášem Jarolímem proti Jirkovi Tesařovi a Jakubovi Zímovi. Pavel tentokrát zaostal lehce za očekáváním a nakonec se stal domácím čulibrkem. Body za výhru si ale připsal, když mu situaci značně zjednodušil soupeř mizernou první drahou (179 s deseti újezdy). Tomáš začal výbornými plnými, slabší dorážkou ale nechal soupeře ve hře. Po druhých plných to byla plichta a musela rozhodnou dorážka. Tu hostující hráč doslova zazdil (45) a tak Tomáš přinesl "do šatny" další dva bodíky.
Před závěrem tedy vedení 6:2 o 76 kuželek.
Úkol dovést utkání do vítězného konce dostala dvojice Petrů - Zeman a Miláček, kteří se utkali Mírou Tomešem a Jirkou Douchou ml.. Zemík předvedl pěkné plné, ale slabou dorážkou dostal soupeře do vedení. Skvělou druhou drahou (247) ale souboj otočil a stal se nejlepším hráčem utkání. Na vedlejších drahách se Petrovi příliš nedařilo při hře do plných, které měl nejhorší z celého družstva. Vynahradil to ale dobrou dorážkou a svůj souboj jasně vyhrál.
V součtu si tedy naše družstvo připisuje jasnou výhru v poměru 14:2 o 125 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 431, Skala 447, Klička 416, Jarolím 421, Zeman 452, Miláček 449 (družstvo celkem 2616).

Přidáno: 21.09.2013, 17:42 hod.

Sadská zahájila sezónu prohrou

Sadská se hned na úvod sezónu utkala s exligovým celkem SKK Vrchlabí na jeho domácí kuželně. Ne že by si snad hráči Sadské jeli do Vrchlabí pro pohodlnou výhru, každopádně si ale myslím, že čekali lepší výsledek než ten, který se nakonec zrodil.
Úvodní dvojice Aleš Košnar a Tonda Svoboda zahájila trápení. Aleš sice zahrál poměrně solidně a hlavně vyrovnaně. Dílčí úspěch v podobě vyhraného setu si ale připsal až na poslední dráze. Tonda dostal od soupeře na první dráze naleženo o 38 kuželek a z tohoto náskoku již soupeř do konce utkání "vyžil". Stav tedy 2:0 pro domácí a jejich vedení o 50. Prostřední duo - Vašek Pešek a Martin Schejbal. Vašek předvedl poměrně solidní výkon, dokázal ale vyhrát pouze jeden set a v součtu tedy prohrává 3:1 o 12 klacků. Mates narazil na nakonec nejlepšího hráče domácích a po slabém výkonu jasně prohrál. Před poslední rundou tedy vedení domácích 4:0 o 148 kuželek a nad kuželnou začal obletovat kanár. S sebou domů ho ale nechtěla dvojice Tomáš Bek, Vašek Schejbal. Tomáš začal skvěle a i přes lehce "slabší chvilku" na třetí dráze nakonec překonal šestistovku, stal se nejlepším hráčem utkání a hlavně přehrál soupeře a kanára tak odehnal. Vašek začal skvěle, stejně tak ale i jeho soupeř a po šedesátce to bylo 1:1 na dráhy a na kuželky 310:310. Vypadalo to na další dvě šestistovky. Ve druhé polovině utkání oba hráči polevili, bohužel ale více polevil Vašek a svůj souboj nakonec 3:1 prohrává.
V součtu si tedy Sadská odváží z Vrchlabí prohru v poměru 7:1 (17:7) o 139 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 565, Svoboda 520, Pešek 551, M. Schejbal 520, Bek 607, V. Schejbal 566 (družstvo celkem 3329).

Přidáno: 16.09.2013, 08:50 hod.

Vstup do nového ročníku vyšel pouze céčku

Áčko odjelo ke svému prvnímu utkání nového soutěžního ročníku již ve čtvrtek na dvoudráhu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím áčkem. Vysokomýtská kuželna dostala přes letní pauzu nová rozběžiště a nový povrch náhozového prkna, což jsme přivítali s povděkem. Zmizel námi tolik nenáviděný koberec, což značně snížilo nápor na nohy a po utkání jsme se shodli, že je to opradvu krok správným směrem. No a nyní již k utkání samotnému. Z naší strany nová rozběžiště jako první okusil Pavel Klička, který předvedl poměrně solidní výkon, ale na dobře hrajícího soupeře o 22 klacků nestačil. Ve druhé rundě předvedl výborný výkon Petr Zeman a srovnal tak stav na 2:2 a rozdíl v poražených kuželkách snížil na pouhé 4. Ve třetím duelu nezahrál špatně Tomáš Jarolím, ale výborné hrající soupeř mu nedal šanci na bodový zisk. No a když pak po lehce podrůměrném výkonu prohrál i Dušan Kasa, nevypadalo to s naším celkem již dobře. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Petr Miláček, který po pěkném výkonu snížil naši ztrátu na 31 poražených kuželek a stav zkorigoval na 6:4. V poslední dvojici tedy bylo ještě o co hrát. Karel Lang na soupeře vletěl a po prvních plných už byla naše ztráta menší než 20 kuželek. Dorážka Karlovi ale vůbec nevyšla. Po změně drah již soupeř dovedl utkání pohodlně do vítězného konce i když svůj souboj vyhrál jen těsně. Naše družstvo tedy vstoupilo do soutěže prohrou v poměru 12:4 o 38 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 415, Zeman 445, Jarolím 414, Kasa 399, Miláček 441, Lang 395 (družstvo celkem 2509).

Béčko se na úvod soutěže představilo na domácí kuželně proti celku KK Zálabák Smiřice B.
Úvod utkání našemu družstvu vůbec nevyšel. Pepa Suchomel po průměrném výkonu s dobře hrajícím soupeřem jasně prohrává a na vedlejších drahách po slabém výkonu přenechává oba body svému soupeři také Lída Skutilová. V polovině utkání tedy hosté vedou 4:0 o 86 kuželek a zdá se, že je rozhodnuto. Jako dotahováci se v našem družstvu představili Petr Skutil a nováček v našem oddíle, který k nám přestoupil z Pelhřimova - Jan Jakube. Petr vstoupil do souboje výborně a skvělou první drahou dal družstvu i divákům maličkou naději na zvrat. Druhá půlka již mu tolik nevyšla, ale soupeře nakonec pohodlně přehrál. Honza se ve svém prvním startu v našem dresu předvedl v poměrně slušném světle a po solidním výkonu také přidává dva bodíky na naše konto. Bohužel celkový rozdíl v poražených kuželkách byl nad síly našich dotakohováků, takže také béčko vstupuje do soutěže porážkou - 8:4 o 32 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 400, Skutilová 360, Skutil 435, Jakube 410 (družstvo celkem 1605).

Céčko zahájilo soutěžní ročník také na domácí kuželně, kde přivítalo celek KK Vysoké Mýto C.
Utkání se začalo hrát podle podobného scénáře jako předchozí utkání béčka. Libor Elis po solidním výkonu nestačil na svého dobře hrajího soupeře a na vedlejších drahách daroval Pepa Samek po slabém výkonu oba body jen průměrně hrajícímu soupeři. V půlce tedy vedení hostí 4:0 o 32 kuželek. Nelehký úkol otočit vývoj utkání dostala dvojice Miloš Zelenka a Radim Pyták. Miloš nehrál nijak dobře, ale soupeř na tom byl podobně a souboj tak byl vyrovnaný až do posledních hodů. Ty zvládl lépe náš hráč a urval cennou výhru o 3 kuželky. Radim zahrál výborně a již od prvních hodů si budoval náskok nad špatně hrajícím soupeřem, kterého nakonec udolal rozdílem 76 kuželek. Z toho tedy vyplývá, že si náš celkem připisuje do tabulky první dva body za výhru v poměru 8:4 o 47 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 416, Samek 371, Zelenka 375, Pyták 437 (družstvo celkem 1599).

Přidáno: 16.09.2013, 08:23 hod.

Nový soutěžní ročník začíná

Všechna naše družstva dospělých vstupují v tomto týdnu do soutěžního ročníku 2013/2014. Kdo, kdy a kde se tedy představí:

Čtvrtek 12.9., 17:00 hod. - KK Vysoké Mýto A - Přelouč A

Pátek 13.9., 17:00 hod. - Přelouč B - KK Zálabák Smiřice B

Pátek 13.9., 19:00 hod. - Přelouč C - KK Vysoké Mýto C

Sobota 14.9., 15:00 hod. - SKK Vrchlabí - KK SDS Sadská

Přidáno: 12.09.2013, 15:02 hod.

Výsledky námi pořádaných turnajů

3. ročník tradičních turnajů "O pohár Pardubického pivovaru a.s." je minulostí.

Mezi jednotlivci na 1 x 120hs se opět nejlépe vedlo Milanovi Wagnerovi, který turnaj ovládl výkonem 611 poražených kuželek. Takže "vítej zlatý hattricku". Když zaměním slovo zlatý za stříbrný, mohu klidně tuto větu použít i pro druhého v pořadí Martina Pejčocha, který je na této příčce za výkon 592 poražených kuželek také po třetí v řadě. Bronzovou příčku si v poslední hrací den vybojoval Filip Dejda ze Sokola Kolín za výkon 581 poražených kuželek. Nejlepší ženou turnaje se stala Eva Renková z KK SDS Sadská výkonem 559 poražených kuželek.

Soutěž neregistrovaných dvojic na 2 x 60 hs s pětihodovou dorážkou ovládlo duo Frait + Görner, kteří v součtu dosáhli výkonu 526 poražených kuželek. Další dvě příčky na pomyslných stupních vítězů patří dvojicím startujícím pod hlavičkou Š+Š Rychnov. Stříbrní jsou pánové Šípek a Šaršaň za výkon 518. Bronz bere, za výkon jen o jednu kuželku horší, dvojice Hrobáreková + Moravec. Nejlepší výkon jednotlivce mezi neregistrovanými muži předvedl Lubomír Šípek z Rychnova - 278 poražených kuželek. Nejlepší ženou byla pak jeho spoluhráčka z týmu Anita Hrobáreková - 263 poražených kuželek.


Konečné výsledky 1 x 120 hs

Konečné výsledky 2 x 60 hs

Přidáno: 09.09.2013, 12:51 hod.

Členská schůze

Mimořádně v sobotu 24.8. se na kuželně koná členská schůze. Začátek je v 18 hodin.

Program: soupisky pro novou sezónu, dozory na turnaj, brigády před zahájením sezóny, org. záležitosti.

Přidáno: 21.08.2013, 21:56 hod.

Kolaudace

Ve středu 21.8. proběhla na naší kuželně úspěšná kolaudace a naše kuželna byla opět zařazena do skupiny B. Další kolaudace nás tedy čeká za tři roky.

Přidáno: 21.08.2013, 21:53 hod.

Členská schůze !!!

V pondělí 17.6.2013 se na kuželně koná členská schůze. Začátek je tradičně v 18:00 hod..

Program: členské příspěvky, přihlášky družstev do nového ročníku, brigády (úklidy, výměna kuželek, mytí drah, sekání trávy, nátěry vrat a plotu, lepení lišt a odrazových desek, údržba ASK, .....), příprava tradičního turnaje a další.

Účast všech členů žádoucí!!! - budeme rozhodovat o tom, kolik přihlásíme do příštího ročníku družstev, takže je třeba, aby se každý člen vyslovil, zda s ním můžeme pro následující sezónu počítat.

Přidáno: 12.06.2013, 08:45 hod.

Pohár ČKA: Sadská i přes výhru do finálového tunaje nepostupuje

V sobotu byla přeloučská kuželna svědkem odvetného utkání čtvrtfinále Poháru ČKA mezi celky KK SDS Sadská a SKK Vrchlabí. V úvodním utkání zvítězilo družstvo Vrchlabí v poměru 4:2 (8:8) a tak bylo vše relativně otevřené.
Za Sadskou nastoupila v úvodu dvojice Aleš Košnar a Tonda Svoboda. Tonda využil v první polovině beze zbytku slabé hry soupeře a vybudoval si vedení 2:0 a náskok 33 kuželek. Na třetí dráze sice těsně prohrává, ale v závěrečné třicítce opět vcelku jasně získává bod a završuje tak svoji jednoznačnou výhru. Aleš hrál se soupeřem o poznání vyrovnanější partii. Úvodní dráhu pro sebe získává díky výborným plným Aleš. Na druhé dráze to celou dobu vypadá lépe pro soupeře, který ale nakonec díky zkratu v závěru dorážky přenechává dráhu také Alešovi. Aleš se ale zachoval "sportovně" a pokaženým závěrem dorážky na třetí dráze bod soupeři vrací, když prohrává o pouhou jednu kuželku. V tenhle moment se v podstatě tak moc nestalo, ale v konečném účtování jej zle označit za jeden z nejdůležitějších momentů utkání. Poslední dráha už opět patřila Alešovi, takže v polovině odvety pro Sadskou více než příznivý stav 2:0 se ziskem šesti setových bodů. V tuhle chvíli o postupu Sadské pochyboval jen málokdo. Do závěrečné rundy nastoupil tradičně Vašek Schejbal s Tomášem Bekem. Vašek dostal na úvodní dráze od výborně hrajícího soupeře naloženo více jak o dvacet klacků. Na druhé dráze ovšem Vašek soupeři úder vrací a začíná se v podstatě od nuly. Druhá polovina utkání už nebyla ani od jednoho ze soupeřů příliš povedená, ale soupeř na tom byl přece jen o kousek lépe a tak Vašek prohrává v poměru 1:3. Na vedlejších drahách oba soupeři nezačali nijak oslnivě a první třicítku pro sebe získal o dvě kuželky hostující hráč. Po změně drah nastalo u obou hráčů zlepšení, ale i v tomto případě byl lepší Tomášův soupeř. Tomáš pokračoval ve vzestupné tendenci i na další dráze, zatímco soupeř opět trochu polevil a tak Tomáš získal první setový bod. Závěrečná dráha Tomášovi ale vůbec nevyšla a tak soupeř vítězí v poměru 3:1. V konečném účtování tohoto utkání to znamená výhru Sadské v poměru 4:2 (8:8) o 26 kuželek.

Pozorný čtenář si jistě všiml, že odveta skončila shodným výsledkem jako úvodní duel ve Vrchlabí, takže o postupujícím se muselo rozhodnout v "náhlé smrti". Tu sehrála čtveřice hráčů, kteří utkání zakončovali. Každý z nich měl k dipozici tři hody do plných. Takový závěr je již podobná loterie jako třeba v hokeji samostatné nájezdy a v tomto případě měli ještě před zahájením mírně navrch hosté, kteří byli, vzhledem k závěru utkání určitě v lepším psychickém rozpoložení. Hráči Sadské v tomto rozstřelu porazili v součtu velmi dobrých 36 kuželek. Na hostující hráče to ale nestačilo. Ti předvedli skvělých 46 a v podstatě již před posledním hodem mohli slavit postup.

Výkony hráčů Sadské v odvetném utkání: Svoboda 556, Košnar 565, V. Schejbal 543, Bek 549 (družstvo celkem 2213).

Přidáno: 26.05.2013, 10:27 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |