Aktuální informace z dění v oddíle

Ztráta Sadské v boji o postup

Sadská odjížděla v sobotu na šestidráhovou kuželnu do Prahy-Bráníku, kde se utkala s domácí Konstruktivou A.
Do úvodních bojů naskočila dvojice Honza Renka a Martin Schejbal. Honza začal slušně a hned na úvodní dráze si připsal bod. Další dvě dráhy ale již patřily soupeři a výhra o klacek na čtvrté dráze již znamenala jen pouhou korekci výsledku a při stavu 2:2 Honza prohrává o 30. Martin naopak do utkání nevstoupil dobře a po slabé úvodní dráze daroval soupeři solidní náskok, který na dalších dvou výborně odehraných drahách dokázal výrazně snížit. Poslední dráha ale opět patřila domácímu hráči, který tak při stavu 2:2 bral bod za výhru o 15. Nepovedený vstup do utkání se pokusila napravit dvojice Aleš Košnar, Tonda Svoboda. Aleš do utkání doslova vletěl a po dvou skvěle odehraných drahách se ujal vedení 2:0 (i když na druhé dráze to bylo jen o klacek). Třetí dráha soupeři vůbec nevyšla a Aleš již měl jistotu zisku bodu. Na poslední dráze již domácí hráč jen korigoval výsledek. Tondovi se v tomto utkání vůbec nedařilo a nejenže nezískal ani jeden set, ale od výborně hrajícího soupeře dostal naloženo bezmála o sto. Před závěrem, do kterého tradičně nastupoval Tomáš Bek s Vaškem Schejbalem tedy velice nepříznivý stav 1:3 a -116 klacků. Tomáš si tentokrát s kuželnou příliš nepotykal a domácí hráč se po dvou odehraných drahách ujal pohodlně vedení. V polovině třetí dorážky přepustil Tomáš své místo Petru Miláčkovi. K nějaké zásadní změně to ale nevedlo a domácí hráč tak pohodlně vítězí bez ztráty setu. Vašek začal výborně a i když byl po dvou drahách stav 1:1 byl ve výrazně lepší pozici. Třetí dráha pak v podstatě rozhodla - Vašek ji vyhrál 162:118 a soupeři ještě výrazněji odskočil. Na závěrečné dráze nakonec neúspěšně atakoval šestistovku a jen lehce korigoval jasnou prohru družstva v poměru 6:2 (14:10) o 95 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Renka 530, M. Schejbal 572, Košnar 573, Svoboda 502, Bek+Miláček 522, V. Schejbal 595 (družstvo celkem 3294).

Přidáno: 08.04.2013, 17:56 hod.

Áčko mělo v Hořicích minimálně na bod, odjelo ale s prázdnou

V pátek odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem.
Do úvodních bojů nastoupila v našem družstvu dvojice Petr Zeman, Dušan Kasa. Petr nezahrál vůbec špatně, ale na skvěle hrajícího soupeře bohužel neměl. Dušan předvedl ještě o chloupek lepší výkon než Petr a se soupeřem se tahal o každou kuželku. V závěru se nakonec mohl radovat z těsné výhry o 3 kuželky. Prostřední pasáž a v našem dresu dvojice Petr Skutil, Karel Lang. Petr nezačal vůbec dobře a v poločase výrazně ztrácel. Po změně drah sice mocně dotahoval, závěr dorážky mu ale nevyšel podle představ a nakonec prohrává těsně o 3 klacky. Karel předváděl hned o začátku výbornou hru, hod po hodu si budoval náskok a po výborném výkonu dokráčel k jasnému vítězství. Před závěrečnou čtveřicí tedy vše otevřené - stav 4:4 při vedení domácích o pouhých 11 kuželek. Do závěru nastoupil Mirek Skala společně s Tomášem Jarolímem. Mirek předvedl výbornou hru, beze zbytku využil slabšího výkonu soupeře a v duelu jasně zvítězil. Tomášovi se příliš nedařilo, zejména dorážka byla mírně řečeno nepovedená a skvěle hrající domácí hráč tak měl situaci výrazně usnadněnou. V součtu si tedy naše družstvo z Hořic odváží porážku v poměru 10:6 o 45 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 430, Kasa 439, Skutil 419, Lang 453, Skala 447, Jarolím 400 (družstvo celkem 2588).

Přidáno: 08.04.2013, 17:31 hod.

Domácí výhry béčka i céčka

Ve čtvrtek předehrávalo naše béčko utkání na domácí kuželně proti družstvu TJ Červený Kostelec D. Sestava byla tradiční, takže úvod obstaral Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Pepa sice nedokázal navázat na skvělý výkon z minulého domácího zápasu, ale tentokrát mu i průměrný výkon na slabě hrající soupeřku bohatě stačil. Lída hrála se soupeřkou vyrovnanou partii a o svojí těsné prohře rozhodla vlastně sama, když zápas zakončila dvěma prohozy. V poločase tedy 2:2 při našem náskoku 25 klacků. Pro Petra Skutila s Jardou Havlasem vcelku slušná výchozí pozice. Petr začal výborně a od úvodu si nad slabě hrající soupeřkou budoval náskok. Po změně drah sice výrazně polevil, ale výhru si již nemohl nechat vzít. Jarda předvedl solidní první dráhu, ale soupeř hrál výborně a tak Jarda prohrával o 25. Po změně drah se karta obrátila a před dorážkou bylo prakticky srovnáno. Dorážka ale opět vyšla lépe hostujícímu hráči, takže Jarda z tohoto souboje odchází po pěkném výkonu nakonec poražen. V součtu si ale naše družstvo připisuje do tabulky 2 body za výhru v poměru 8:4 o 48 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 393, Skutilová 383, Skutil 419, Havlas 420 (družstvo celkem 1615).

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SK Týniště nad Orlicí B. V úvodu nastoupila v našem dresu dvojice Radim Pyták a Libor Elis. Radim tentokrát nepředvedl povedený výkon. S výkonem jeho soupeře to bylo podobné, takže se až do konce tahali o každou kuželku. V závěru byl nakonec o dva klacky šťasnější hostující hráč. To na vedlejších drahách bylo od začátku zřejmé kdo je na přeloučské kuželně doma a Libor si v podstatě od úvodních hodů budoval náskok a po pěkném výkonu pohodlně zvítězil. V polovině utkání tedy 2:2 při našem vedení o 48 dřev. Dobrá výchozí pozice pro dotahováky Petra Hanuše a Jirku Ryšavého. Petrovi navíc úkol výrazně usnadnila jeho mizerně hrající soupeřka a tak mohl v pohodě dokráčet k vítězství. Jirkovi se příliš nedařilo a dobře hrající soupeř toho dokázal využít a alespoň trochu zkorigovat výsledek. Naše družstvo si připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 87 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 375, Elis 420, Hanuš 410 a Ryšavý 380 (družstvo celkem 1585).

Přidáno: 05.04.2013, 17:31 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 4.4., 17:00 hod. - Přelouč B - Červený Kostelec D

Pátek 5.4., 19:00 hod. - Přelouč C - Týniště B

Pátek 5.4., 19:30 hod. - SKK Hořice B - Přelouč A

Sobota 6.4., 15:00 hod. - KK Konstruktiva Praha - KK SDS Sadská

Sobota 7.4., 9:00 hod. - KK SDS Sadská - TJ Třebíč (odveta poháru)

Přidáno: 05.04.2013, 17:10 hod.

Béčko v Josefově neuspělo, podobně dopadlo i céčko ve Vysokém Mýtě

V pátek odjelo naše béčko na těžkou dvoudráhu do Jaroměře - Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem. Kuželna v Jaroměři patří mírně řečeno mezi ty méně padavé, takže se zde nedají čekat výkony, na které jsme od našich hráčů zvyklí třeba na domácí kuželně. Výkon Jardy Havlase v úvodu utkání lze ale i na poměry této kuželny označit za mizerný. Domácí družstvo se tak i přes nevýrazný výkon svého hráče ujalo v pohodě vedení. Lída Skutilová sice na Jardův mizerný výkon úplně nenavázala, ale ani v jejím případě to nebylo nic světoborného (zejména druhá dráha 152 je málo) a domácí celek měl tak v polovině utkání při vedení 4:0 náskok luxusních 86 kuželek. Ve třetím duelu předvedl první výkon, který lze v našem celku označit za povedený, Pepa Suchomel. Ten měl ale bohužel smůlu, protože narazil na nejlepšího hráče utkání a tak ani jeho výkon na body nestačil. Petr Skutil nastupoval s cílem odvrátit kanára, což se mu s velkým přispěním soupeře nakonec podařilo, takže naše družstvo odjíždí z "josefovského sypáku" s prohrou v poměru 10:2 o 88 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 307, Skutilová 342, Suchomel 388, Skutil 368 (družstvo 1405).

Céčko odjelo taktéž v pátek na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím céčkem. Utkání zahájil jako již tradičně Libor Elis a po solidním výkonu dostal naše družstvo do vedení, když svého soupeře porazil jak se říká rozdílem třídy - o celé tři kuželky. Ve druhém duelu předvedl Pepa Samek spíše podprůměrný výkon a to na skvěle hrajícího domácího hráče stačit nemohlo. Na body tedy srovnáno, ale stav v poražených kuželkách se přiklonil výrazně na stranu domácího družstva. Ve třetím duelu se v dobrém světle předvedl Radim Pyták a před závěrečným duelem vedlo naše družstvo na body 4:2, ale domácí celek měl k dobru 23 kuželek. Jirka Ryšavý měl před sebou nelehký úkol - k zisku alespoň nějakého bodu musel bezpodmínečně zvítězit. To se mu nakonec po průměrném výkonu nepodařilo a tak si naše družstvo připasalo další porážku, tentokrát v poměru 8:4 o 38 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 395, Samek 370, Pyták 406, Ryšavý 386 (družstvo celkem 1557).

Přidáno: 29.03.2013, 22:00 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 29.3., 17:00 hod. - Josefov B - Přelouč B

Pátek 29.3., 17:00 hod. - Vysoké Mýto C - Přelouč C

Přidáno: 29.03.2013, 09:10 hod.

"Remíza dvojice Schejbal, Bek" proti celku Trnovan

V sobotu hostilo družstvo Sadské na přeloučské kuželně celek KK Hvězda Trnovany. V úvodu nastoupil Aleš Košnar společně s Tondou Svobodou. Aleš začal dobrou drahou, kterou ovšem těsně o 2 kuželky prohrál. Na druhé dráze přišel útlum a soupeř šel do výraznějšího trháku. Druhá polovina duelu sice patřila Alešovi, ale na smazání náskoku soupeře to nestačilo a Aleš nakonec prohrává o 13. Tonda vstoupil do svého souboje vítěznou první drahou, další dvě ale patřily soupeři a na třetí dráze navíc soupeř získal výrazný náskok, který Tonda i přes výhru na poslední dráze nedokázal smazat a tak při stavu 2:2 také prohrává na kuželky - o 26. Úvod tedy domácímu celku nevyšel a čekalo se jak se povede dvojici Honza Renka, Petr Miláček. Honza na úvodní dráze předvedl slabší plné a i přes zlepšenou hru v dorážce nakonec dráhu vcelku jasně prohrává. Na druhé dráze předvádí ale skvělou hru a po výkonu 160 bere bodík za těsnou výhru o klacek. Ve druhé polovině duelu už ale dominoval výborně hrající soupeř a Hoza prohrává 3:1 o 52 dřev. Petr začal dobrou hrou do plných, ale vinou slabší dorážky nakonec úvodní dráhu prohrává. Po změně drah přicházejí opět solidní plné a řekněme průměrná dorážka. V součtu to ale znamená zisk dráhy o celou 1 kuželku. Na třetí dráze se Petr nedostal do ulice a od 72. hodu přepustil svoje místo Martinovi Schejbalovi. Ten z mizerného začátku vytáhl plné na "přijatelných" 78, přidal pěknou dorážku a byl z toho ještě solidní výsledek, který dával ještě naději. Na poslední dráze Mates makal, ale nebylo mu přáno. Dokázal sice srovnat stav na 2:2, ale bod pobral soupeř, když v součtu porazil o celé dvě kuželky více. Před závěrem tedy jasné vedení hostí v poměru 4:0 s náskokem 93 kuželek. O vítězi utkání v tuto chvíli pochyboval jen málokdo. Sadská ale má dvojici výborných dotahováků - Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek hned od úvodních hodů budoval svůj náskok nad trápícím se soupeřem a v polovině utkání vedl 2:0 s náskokem 48 kuželek. Hosté sáhli ke střídání, ale to nemělo v podstatě žádný efekt. Střídající hráč pokračoval v nastoleném trendu a Vašek opět hod po hodu navyšoval svůj náskok a nakonec zvítězil o 99 kuželek. Tomáš začal dobře, ale na skělou soupeřovu úvodní dráhu (169) neměl. Na dalších drahách soupeř ale polevil a Tomáš toho dokázal beze zbytku využít (i když na poslední dráze to vypadalo všelijak). Díky výborné hře obou domácích dotahováků se tak obě družstva připsala do tabulky jeden bod za remízu 4:4 (14:10) - při výhře Sadské o 21 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 546, Svoboda 529, Renka 552 Miláček+M. Schejbal 546, V. Schejbal 575, Bek 573 (družstvo 3321).

Přidáno: 25.03.2013, 22:13 hod.

Jasná prohra áčka, béčko a céčko vítězně

V sobotu odjelo áčko na dvoudráhu do Rybníka, kde se utkalo s domácím áčkem, jedním z celků bojujících o vítězství v soutěži a tím i o postup do 3. KLM. Vzhledem k vyřčenému bylo jasným favoritem domácí družstvo a tento předpoklad se začal naplňovat hned od úvodních hodů.
Petr Zeman po lehce podprůměrném výkonu hned v úvodu ztrácí body. Tomáš Jarolím se s kuželnou nepopasoval příliš dobře a slabým výkonem přispěl k navýšení náskoku domácích. Ve třetí dvojici se v dobrém světle předvedl Dušan Kasa, který se svým soupeřem sváděl vyrovnaný souboj, ale i přes výborný výkon odešel nakonec poražen - těsně o 2 kuželky. V polovině utkání tedy jasné vedení domácích o 86 kuželek v poměru 6:0. Pavel Klička předváděl slušnou hru a se soupeřem bojoval doslova o každou kuželku. V závěru byl ovšem bohužel opět šťastnější domácí hráč, který zvítězil o pouhou 1 kuželku. Až v pátém duelu se podařilo zažehnat hrozbu kanára, když Míra Skala po průměrném výkonu nakonec poráží slaběji hrajícího domácího hráče. Karel Lang mohl již jen v závěru lehce zgorigovat výsledek, ale výborně hrající soupeř mu to nedovolil, takže naše družstvo odjíždí z Rybníka s prohrou v poměru 14:2 o 115 dřev.
Výkony našich hráčů: Zeman 388, Jarolím 367, Kasa 431, Klička 416, Skala 399, Lang 396 (družstvo 2397).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně předposlední celek tabulky - SK Solnici B.
V úvodu utkání se skvělým výkonem prezentoval Pepa Suchomel a průměrně hrajícímu soupeři nedal sebemenší šanci na bodový zisk. Na vedlejších drahách se příliš nedařilo Lídě Skutilové. Její soupeř na tom byl ale podobně a Lída si tak po slabším výkonu nakonec připsala také výhru. V polovině utkání tedy nadějný stav 4:0 a náskok 82 kuželek. V závěru byla k vidění dvojice vyrovnaných duelů. Petr Skutil předvedl výborný výkon a dobře hrajícího soupeře nakonec dokázal udolat. Jarda Havlas sice zahrál jen průměrně, ale na zisk bodů mu to nakonec také stačilo a tak si naše družstvo připsalo do tabulky dva body za výhru v poměru 12:0 o 109 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 455, Skutilová 377, Skutil 436, Havlas 386 (družstvo 1654).

Céčko sehrálo v pátek na domácí dráze okresní derby s celkem TJ Tesla Pardubice C.
V úvodu Radim Pyták po pěkném výkonu jasně zvítězil a na vedlejších drahách po průměrném výkonu Libor Elis přenechal oba body soupeřce. V poločase tedy stav 2:2 při našem vedení o 24 kuželek. O dramatický závěr bylo tedy postaráno. Petr Hanuš tentokrát nepředvedl povedený výkon a dobře hrající soupeřka toho dokázala využít. Na vedlejších drahách vybojoval po solidním výkonu výhru Jirka Ryšavý a o konečném výsledku rozhodoval celkový počet poražených kuželek. Tento ukazatel hovořil nakonec pro naše družstvo, které si tak připsalo dva body za výhru v poměru 8:4 o 26 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 418, Elis 398, Hanuš 393, Ryšavý 408 (družstvo 1617).

Přidáno: 25.03.2013, 10:09 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 22.3., 17:00 hod. - Přelouč B - Solnice B

Pátek 22.3., 19:00 hod. - Přelouč C - Pardubice C

Sobota 23.3., 9:00 hod. - Sokol Rybník A - Přelouč A

Sobota 23.3., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Hvězda Trnovany

Přidáno: 21.03.2013, 22:01 hod.

Sadská utrpěla v Jičíně debakl

V sobotu odjeli hráči Sadské na kuželnu do Jičína, kde se v boji o další body utkali s domácím áčkem.
Na úvod nastoupil Petr Miláček s Alešem Košnarem. Petr začal mizernou úvodní drahou, na dalších dvou drahách sice přišlo zlepšení, ale bez bodového efektu, no a závěrečná dráha opět mizerná, což znamenalo jasnou prohru bez zisku jedinného setu. Aleš naopak vstoupil do utkání výborně a na úvodní dráze si zajistil vedení. Bohužel stran bodového zisku to bylo z jeho strany vše a domácí družstvo se tak ujalo vedení 2:0 při náskoku 46 kuželek. V prostřední části nastoupil Honza Renka s Martinem Schejbalem. Honza díky slabším plným úvodní dvě dráhy prohrává a své místo přepoští Tondovi Svobodovi. Zlom to ale nepřineslo a v součtu prohrávaji 4:0. Na vedlejších drahách se Mates celým utkáním protrápil a domácí celek tak po dvou třetinách utkání vedl jasně 4:0, když hráčům Sadské dovolil zisk pouhého jednoho pomocného bodu. Dvojice Václav Schejbal, Tomáš Bek tentokrát nastupovala za velmi nezáviděníhodného stavu. Vašek předevedl výbornou hru, díky níž se mu povedlo odvrátit kanára a nebýt nepovedených plných na poslední dráze (jen 75) mohl v Jičíně sahat i po šestistovce. Tomáš kromě souboje se soupeřem bojoval také s klouzajícími botami a tahle kombinace byla nad jeho síly a po slabším výkonu také jasně prohrává. V konečném účtování si tedy Sadská odváži z Jičína prohru v poměru 7:1 (18:6) o 111 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Miláček 506, Košnar 548, Renka+Svoboda 499, M. Schejbal 504, V. Schejbal 577, Bek 516 (družstvo 3150).

Přidáno: 19.03.2013, 09:20 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |