Aktuální informace z dění v oddíle

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 22.3., 17:00 hod. - Přelouč B - Solnice B

Pátek 22.3., 19:00 hod. - Přelouč C - Pardubice C

Sobota 23.3., 9:00 hod. - Sokol Rybník A - Přelouč A

Sobota 23.3., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Hvězda Trnovany

Přidáno: 21.03.2013, 22:01 hod.

Sadská utrpěla v Jičíně debakl

V sobotu odjeli hráči Sadské na kuželnu do Jičína, kde se v boji o další body utkali s domácím áčkem.
Na úvod nastoupil Petr Miláček s Alešem Košnarem. Petr začal mizernou úvodní drahou, na dalších dvou drahách sice přišlo zlepšení, ale bez bodového efektu, no a závěrečná dráha opět mizerná, což znamenalo jasnou prohru bez zisku jedinného setu. Aleš naopak vstoupil do utkání výborně a na úvodní dráze si zajistil vedení. Bohužel stran bodového zisku to bylo z jeho strany vše a domácí družstvo se tak ujalo vedení 2:0 při náskoku 46 kuželek. V prostřední části nastoupil Honza Renka s Martinem Schejbalem. Honza díky slabším plným úvodní dvě dráhy prohrává a své místo přepoští Tondovi Svobodovi. Zlom to ale nepřineslo a v součtu prohrávaji 4:0. Na vedlejších drahách se Mates celým utkáním protrápil a domácí celek tak po dvou třetinách utkání vedl jasně 4:0, když hráčům Sadské dovolil zisk pouhého jednoho pomocného bodu. Dvojice Václav Schejbal, Tomáš Bek tentokrát nastupovala za velmi nezáviděníhodného stavu. Vašek předevedl výbornou hru, díky níž se mu povedlo odvrátit kanára a nebýt nepovedených plných na poslední dráze (jen 75) mohl v Jičíně sahat i po šestistovce. Tomáš kromě souboje se soupeřem bojoval také s klouzajícími botami a tahle kombinace byla nad jeho síly a po slabším výkonu také jasně prohrává. V konečném účtování si tedy Sadská odváži z Jičína prohru v poměru 7:1 (18:6) o 111 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Miláček 506, Košnar 548, Renka+Svoboda 499, M. Schejbal 504, V. Schejbal 577, Bek 516 (družstvo 3150).

Přidáno: 19.03.2013, 09:20 hod.

Znovu nebodovalo ani jedno naše družstvo

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice A. A bylo to okresní derby jak má být! Ozdobené pěknými výkony, plné zajímavých situací a zvratů a hlavně dramatické až do posledního hodu.
Do úvodních bojů se proti sobě postavili Pavel Klička a Láďa Zemánek a na vedlejších drahách Petr Zeman a Béďa Šiška. Pavel s Láďou odehráli vyrovnanou půlku, pak Pavel lehce poodskočil v plných a vypadalo to pro něj dobře. Poslední dorážku ale zvládl výrazně lépe hostující hráč a získal tak první body pro svoje družstvo. Petr si na první dráze vytvořil solidní náskok, který ve druhých plných ještě navýšil. Ale zase ta dorážka! Petrovi se nedařilo a Béďa se dostal na dostřel. Když pak navíc Petr prohodil existenci, čekalo se, jak se s posledním hodem popere Béďa, který měl před sebou nelehkou situaci - potřeboval 9 na výhru. Spadlo 8 a oba soupeři se tak rozešli smírně. V prostřední pasáži se utkal Dušan Kasa s Víťou Veselým a náhradník Petr Skutil s Jirkou Kovačíkem. Dušan hrál s Víťou od začátku až do konce vyrovanou partii a po změně drah oba soupeři natolik taktizovali, že se oba dostali do problémů s časem. Těsný souboj nakonec vyhrává Dušan také díky tomu, že Víťa nakonec nestihl poslední hod. Na drahách 3-4 nebylo v první půlce moc na co koukat. Oběma hráčům se nedařilo a ani jeden nepřelezl v poločase hranici 200 poražených kuželek. O chloupek lépe na tom byl ale přece jen domácí hráč. Po změně drah "Skůťa" pokračoval v nastoleném trednu, zatímco Jirka se výrazně zlepšil a v tomto duelu nakonec naprosto jasně zvítězil. Před závěrečnou čtveřicí tedy stav 3:5 a +28 pro hosty. Do závěru šel za domácí družstvo Karel Lang s Mírou Skalou a za hosty Michal Talacko společně s Milanem Vaňkem. Karel si v souboji s Michalem budoval náskok prakticky hned od prvního hodu a nakonec po výborném výkonu jasně zvítězil. Osud utkání měla ve svých rukou dvojice borců na drahách 3-4. Mirek začal slabšími plnými, v dorážce sice Milanův náskok lehce stáhl, ale i tak v polovině utkání prohrával o 9. Ve druhé půlce se oba hráči předvedli opravdu ve výborném světle (výkony 244:248) a postarali se drama až do posledních hodů. O tom, že duel vyhraje Milan bylo rozhodnuto již pár hodů před konce, ale o osudu celého utkání rozhodoval až Milanův poslední hod do plných, kterým mu ovšem na výhru družstva stačilo hodit "jen" 4. Problémem ale bylo, že Milan byl v časovém presu. Poslední hod ale nakonec těsně stihl, automat zaznamenal 7 kuželek a bylo rozhodnuto. Domácí družstvo si tak připsalo těsnou porážku o pouhé 3 kuželky v poměru 11:5.
Výkony našich hráčů: Klička 414, Zeman 444, Kasa 416, Skutil 383, Lang 465, Skala 452 (družstvo 2574).

Béčko sehrálo své utkání již ve čtvrtek, kdy se na kuželně v Třebechovicích pod Orebem utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas hned v úvodu potvrdil, že v poslední době se mu příliš nedaří a po slabším výkonu přenechal body soupeři. V podobném duchu pokračovala také Lída Skutilová a domácí celek měl tak v polovině utkání náskok 68 dřev. Ve třetí dvojici mohl vykřesat jiskřičku naděje Pepa Suchomel, který předvedl pěkný výkon a s domácím hráčem hrál vyrovnanou partii. V závěru se ale přece jen nakonec mohl radovat domácí hráč, který porazil Pepu o pouhé 4 kuželky. O osudu utkání bylo tedy prakticky rozhodnuto a hrálo se již jen o to, zda si naše družstvo poveze z Třebechovic kanára. To se nakonec nestalo. Petr Skutil zahrál v závěru dobře a ve vyrovnané souboji svého soupeře nakonec udolal. Naše družstvo tak odjíždí s prohrou v poměru 10:2 o 65 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 371, Skutilová 372, Suchomel 416, Skutil 410 (družstvo 1569).

Céčko sehrálo své utkání také již ve čtvrtek, kdy na kuželně ve Smiřicích narazilo na domácí céčko.
Utkání začalo pro naše družstvo dobře, když Libor Elis předvedl výborný výkon a na slabě hrajícího soupeře nahrál bezmála 70 klacků. Ve druhém duelu ale svoji špatnou formu potvrdil Pepa Samek a to co Libor v úvodu nahrál, Pepa ve svém souboji ihned ztratil. Petr Hanuš tentokrát také nepředvedl nějaký oslnivý výkon a do závěru na tom bylo lépe domácí družstvo, které vedlo o 22 kuželek v poměru 4:2. Jirka Ryšavý měl v závěru nelehký úkol - porazit soupeře a rozdíl v poražených kuželkách překlopit na naši stranu. Jirka ale předvedl jen průměrný výkon, zatímco soupeř zahrál excelentně a nebylo co řešit. Naše družstvo tedy nakonec odjiždí poraženo v poměru 10:2 o 92 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 421, Samek 348, Hanuš 377, Ryšavý 398 (družstvo 1544).

Přidáno: 19.03.2013, 08:59 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 14.3., 17:00 hod. - Třebechovice B - Přelouč B

Čtvrtek 14.3., 17:00 hod. - Smiřice C - Přelouč C

Pátek 15.3., 17:00 hod. - Přelouč A - Tesla Pardubice A

Sobota 16.3., 14:00 hod. - SKK Jičín - KK SDS Sadská

Přidáno: 13.03.2013, 06:41 hod.

Úvodní utkání osmifinále Poháru ČKA hráčům Sadské příliš nevyšlo

V neděli odcestovali hráči KK SDS Sadská na kuželnu do Třebíče, kde se s domácím áčkem (účastníkem první ligy) střetlo v osmifinálovém utkání Poháru ČKA.
Sadská na soupeře vyrukovala v úvodu s dvojicí Aleš Košnar, Tonda Svoboda. Aleš hned na úvodní dráze prohrává o 6 kuželek a to se nakonec v tomto duelu ukázalo jako rozhodující. Další dvě dráhy totiž skončily plichtou a rozhodovala až ta poslední, kterou sice Aleš dokázal vyhrát, ale pouze o 1 kuželku a tak z tohoto vyrovnaného souboje nakonec při stavu 2:2 odchází poražen o 5 kuželek. Tonda nezačal dobře a po dvou prohraných drahách jej vystřídal Martin Schejbal. Ten se hned uvedl skvělou drahou a ziskem setového bodu. Na poslední dráze už se mu ale tolik nevedlo a duel "dovedl" k prohře 3:1 o více jak 60 kuželek. V polovině utkání tedy jasné vedení domácích 2:0 o 67 klacků. Dvojice dotahováků je všech čtenářům těchto stránek již jistě známá, ale pro jistotu tedy - Tomáš Bek a Václav Schejbal. Tomáš hrál zpočátku se soupeřem vyrovnaný souboj, když na první dráze vyhrál o kuželku a druhá skončila plichtou. Ve druhé půlce už ale soupeř Tomášovi nestačil a ten tak v pohodě vítězí 3,5:0,5 o 30. Vašek nezačal dobře, ve druhé polovině sice přišlo zlepšení, ale ani tak mu rozjetý soupeř nedovolil zisk ani jednoho setového bodu a Vaška přehrál o 60. V součtu tedy odjíždí Sadská z prvního utkání s porážkou v poměru 5:1 (9,5:6,5) o 97 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 555, Svoboda+M. Schejbal 542, Bek 577, V. Schejbal 548 (družstvo 2222).

No a co řící k vyhlídkám pro odvetu, jejíž termín zatím není znám? Snad jen to, že si třebíčští tímto výkonem zadělali na to, že budou muset vzít s sebou do Přelouče klec na kanára, protože Sadská určitě nehodlá končit už v osmifinále :-)

Přidáno: 10.03.2013, 20:39 hod.

V tomto kole neuspělo ani jedno naše družstvo

Áčko odjelo ve čtvrtek na dvoudráhu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím áčkem. Domácí celek na své stařičké kuželně umí a jen zřídkakdy přenechá nějaký ten bod hostům. Nejinak tomu bylo bohužel i v tomto utkání.
Petr Zeman měl hned v úvodu těžký úkol, když nastoupil proti nejlepšímu hráči domácích. Ten své kvality potvrdil a Petrovi, který předvedl slušný výkon nedal nejmenší šanci. Dušan Kasa ve druhém duelu předvedl slabší plné a i když v dorážce soupeře těsně přehrál, k zisku bodů byl daleko. Pavel Klička zahrál pěkně, ale jeho soupeř předvedl vynikající první dráhu, vytvořil si náskok a ten již Pavlovi nedovolil smazat. V polovině utkání tedy stav 6:0 a +125 pro domácí. Ve čtvrtém duelu Tomáš Jarolím po slabším výkonu (zejména díky hře do plných) nestačil na skvěle hrajícího soupeře a zápas se změnil v boj o odvrácení kanára. To se naštěstí povedlo hned v následujícím souboji Mírovi Skalovi. Ten hraje ve Vysokém Mýtě tradičně dobře a to potvrdil i v tomto utkání. Karel Lang v závěru hrál tedy již jen o zmírnění porážky, což se mu ale nepodařilo. Utkání tedy skončilo prohrou našeho družstva v poměru 14:2 o 219 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 419, Kasa 396, Klička 426, Jarolím 398, Skala 439, Lang 401 (družstvo 2479).

Béčko po zisku bodu v úterní dohrávce odjíždělo v pátek na kuželnu do Náchoda, kde se utkalo s domácím déčkem - jasným lídrem soutěže.
Zápas zaháji Jarda Havlas společně s Lídou Skutilovou. Oba naši zástupci předvedli podobný a na poměry náchodské kuželny spíše jen průměrný výkon. V každém případě ale s odlišným bodovým výsledkem. Jarda na dobře hrajícího soupeře nestačil, zatímco Lída svoji soupeřku vcelku jasně přehrála a v polovině utkání byl stav 2:2 při vedení našeho družstva o 11 kuželek. Ve druhé polovině utkání se ale už papírové předpoklady naplnily. Petr Skutil předvedl sice výborný výkon, ale jeho soupeř hrál ještě o něco lépe, takže Petr vyšel bodově naprázdno. Vendelín Škuta ve svém souboji doslova vyhořel a dostal od soupeře naloženo více jako o sto. V součtu tedy naše družstvo prohrálo v poměru 10:2 o 124 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 396, Skutilová 400, Skutil 444, Škuta 312 (družstvo 1552).

Céčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s domácím béčkem, které je také jasným lídrem této soutěže.
Libor Elis v úvodu po slabším výkonu nestačil na průměrně hrajícího soupeře. Ve druhém duelu po mizerném výkonu jasně prohrává také Pepa Samek a o osudu utkání je prakticky rozhodnuto - vedení domácích 4:0 o 103 kuželek. Ve třetím duelu zahrál pěkně Petr Hanuš a mírně zkorigoval výsledek. Jirka Ryšavý nedostal v závěru od nejlepší hráčky soutěže šanci a po průměrném výkonu vcelku jasně prohrál. Suma sumárum prohra 10:2 o 121 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 373, Samek 318, Hanuš 407, Ryšavý 390 (družstvo 1488).

Přidáno: 10.03.2013, 19:53 hod.

Remíza béčka v dohrávce

V úterý dohrávalo naše béčko odložený zápas minulého kola. Na kuželně v Pardubicích se střetlo s domácím déčkem.
Jarda Havlas se v úvodním duelu dost trápil, zejména v dorážce. Domácí hráč mu ale situaci usnadnil a Jarda nokonec "utrpěl" těsnou výhru. Ve druhém duelu se vůbec nedařilo Lídě Skutilové, která na první dráze vyprodukovala slaboučké plné a následně pak 10 prohozů v dorážce. Po změně drah sice přišlo lehoučké zlepšení, ale i tak Lída prohrála svůj souboj o více jak 60 kuželek. Pepa Suchomel nezačal úplně špatně, ale i tak po první padesátce prohrával o 5 kuželek. Dalších 8 pak ztratil ve druhých plných a zdále se, že o osudu tohoto souboje je také rozhodnuto. Pepa to ale nevzdal a skvělou dorážkou převrátil misky vah na svoji stranu a vítězí o 4 kuželky. Před posledním duelem tedy vedlo naše družstvo na body 4:2, ale na kuželky prohrávalo o 56 kuželek. Petr Skutil předvedl v závěru pěkný výkon a soupeře jasně přehrál, zejména díky výborné hře do plných. Celkový rozdíl v poražených kuželkách se mu ale bohužel smazat nepodařilo, tak utkání skončilo remízou 6:6, když na kuželky naše družstvo prohrálo o 21.
Výkony našich hráčů: Havlas 380, Skutilová 334, Suchomel 423, Skutil 426 (družstvo 1563).

Přidáno: 06.03.2013, 07:15 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Úterý 5.3., 17:00 hod. - Pardubice D - Přelouč B (dohrávka)

Čtvrtek 7.3., 17:00 hod. - KK Vysoké Mýto A - Přelouč A

Pátek 8.3., 17:00 hod. - SKSC Svitavy B - Přelouč C

Pátek 8.3., 19:30 hod. - SKK Náchod D - Přelouč B

Neděle 10.3., 9:30 hod. - Třebíč - KK SDS Sadská (Pohár ČKA)

Přidáno: 04.03.2013, 21:30 hod.

Sadská těsně uhájila domácí neporazitelnost

V sobotu přivítalo družstvo KK SDS Sadská v rámci 17. kola 2. KLM A celek TJ Sokol Benešov. V úvodu nastoupil Martin Schejbal společně s Petrem Miláčkem, který přišel do Sadské na hostování do konce sezóny. Martin nevstoupil do utkání dobře a i přes závěrečnou stíhací jízdu prohrál se soupeřem při poměru setů 2:2 o 13 kuželek. Petr naopak do utkání vstoupil slušně, jenže na třetí dráze vcelku nepochopitelně přenechává soupeři půlbod a o výhru musí na poslední dráze ještě bojovat. Tento duel nakonec končí na sety také 2:2, ale výhrou domácího hráče o 14 kuželek. Po první rundě tedy v podstatě jako by se nehrálo - 1:1 a +1 kuželka pro Sadskou. Prostřední pasáž překlonila misky vah výrazněji na stranu Sadské. Aleš Košnar předvedl dvě skvělé dráhy (161 a 164) a těmi rozhodl o své výhře o 23 kuželek (3:1). Tonda Svoboda měl po třech drahách již bod pro družstvo v kapse, a na poslední dráze dovolil soupeři jen drobnou korekci. Po druhé rundě už bylo tedy o chloupek veseleji - vední 3:1 o 40 kuželek a na plac nastupovala dvojice spolehlivých dotahováků - Vašek Schejbal, Tomáš Bek. Vašek neměl tentokrát svůj den a na své poměry po slabším výkonu nakonec se soupeřem prohrál o 11 kuželek při stavu 2:2 na dráhy. Tomáš hrál po 3/4 utkání výborně a se soupeřem vyrovnaně. Slabší poslední dorážka jej ale připravila nejen o lepší číslo, ale hlavně o bod pro družstvo, který tak bral soupeř a o výsledku utkání rozhodoval při stavu 3:3 celkový počet poražených kuželek. Hostům se z náskoku 40 kuželek podařilo ukrojit v závěru "jen" 3/4, takže Sadská nakonec těsně vítězí v poměru 5:3 (14:10) o celých 10 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: M. Schejbal 543, Miláček 544, Košnar 578, Svoboda 540, V. Schejbal 549, Bek 573 (družstvo 3327).

Přidáno: 03.03.2013, 21:12 hod.

Áčko přehrálo lídra soutěže, céčko si přivezlo kanára

V pátek přivítalo áčko na domácí dráze celek SK Solnice A. K utkání s aktuálním lídrem soutěže nastoupilo naše družstvo v poslepované sestavě. Dušan Kasa si užíval lyžovačku v některém z renomovaných evropských horských středisek a Petr Miláček odešel k poslednímu únoru na hostování do KK SDS Sadská, takže k tomuto utkání již nemohl nastoupit.
No a nyní již blíže k utkání samotnému. Náš celek nezačal vůbec dobře. Pavel Klička držel krok s Michalem Krobotem jen v prvních plných. Následně už hrál prim hostující hráč a dokráčel k jasnému vítězství. Na vedlejších drahách odehrála dvojice Petr Zeman, Milan Hrubý vyrovnaný souboj. První poločas vyhrál Petr, ve druhém se radoval Milan, který byl bohužel pro domácí v součtu obou poločasů o 4 kuželky lepší. Po první rundě tedy vedení hostí 4:0 o 24 dřev. Prostřední pasáž byla naopak pohromou pro hosty. Zdeněk Tobiška se sice po nemastném neslaném úvodu zápasu zmátořil, ale ani zlepšený výkon v druhém poločase mu nepřinesl bodový zisk nad průměrně hrajícím náhradníkem v domácí sestavě - Petrem Skutilem. Na drahách 3-4 se v domácím dresu trápil Tomáš Jarolím. Měl však kliku, že jeho soupeř (mimochodem také na poslední chvíli zaskočivší náhradník) se trápil ještě mnohem více a tak Tomáš po mizerném výkonu dokázal nahrát možná rozhodující náskok. Do závěrečné třetiny se nasupovalo za stavu 4:4 při vedení domácích o 50 kuželek. Karel Lang si s Pavlem Dymákem nedělal příliš velkou starost a po výborném výkonu jej jasně poráží. Mirek Skala hrál s Pavlem Píčem sice o poznání vyrovnanější partii, ale v závěru se mohl nakonec také radovat z výhry, takže naše družstvo nakonec po nepřesvědčivém výkonu vcelku přesvědčivě vítězí v poměru 12:4 o 90 kuželek a napomáhá tak ještě ke zdramatizování boje o vítězství ve VČ divizi.
Výkony našich hráčů: Klička 417, Zeman 437, Skutil 415, Jarolím 387, Lang 457, Skala 433 (družstvo 2546).

Céčko odjelo již ve čtvrtek na kuželnu do Rybníka, kde se utkalo s domácím céčkem. Utkání na této těžké kuželně zahájil v našem dresu Libor Elis. Liborovi se hra ale příliš nedařila a podprůměrném výkonu nakonec prohrává s také ne nijak výrazně hrajícím soupeřem. Ani ve druhé rundě nebylo moc na co koukat, domácí hráč se sice trápil, ale jak popsat hru Pepika Samka sám ani nevím. Slovo trápení by bylo v tomto případě ještě slabým výrazem, lépe by se snad hodilo - utrpení. Po polovině utkání tedy vedení domácích v poměru 4:0 o 53 kuželek. Utkání se definitivně rozhodlo ve třetím duelu, kdy Petr Hanuš i přes solidní hru nestačil na nejlepšího domácího hráče a ztráta našeho družstva se navýšila na 79 kuželek. Jirka Ryšavý v závěru bojoval již jen o odvrácení kanára což se mu nakonec po vyrovnané koncovce bohužel nepodařilo. Naše družstvo si tedy v Rybníku "vylovilo" prohru v poměru 12:0 o 83 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 354, Samek 314, Hanuš 385, Ryšavý 386 (družstvo 1439).

Utkání Pardubice D x Přelouč B bylo odloženo na úterý 5. března.

Přidáno: 03.03.2013, 20:37 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |