Aktuální informace z dění v oddíle

Debakl Sadské na domácích drahách

V sobotu přivítali hráči Sadské na přeloučské kuželně celek KK Hvězda Trnovany. Byl to přímý souboj o třetí příčku v soutěži, takže se dal čekat vyrovnaný souboj. Bohužel pro Sadskou byl ale opak pravdou.
Podrobný komentář k vývoji utkání je možné shlédnout na stránkách KK SDS Sadská (odkaz vpravo), takže se omezím jen na krátkou glosu.
V úvodu Aleš Košnar s Martinem Schejbalem nezahráli nějak špatně, ale jejich řekněme průměrné výkony na skvěle hrající hosty nestačily. Prostřední pasáž to byla teprve pohroma. Honza Renka s Tondou Svobodou předvedli špatné výkony a průměrně až podprůměrně hrajícím hostům body v podstatě darovali. V závěru se utkáním protrápil také Vašek Schejbal a tak jedinný povedený výkon z řad Sadské předvedl Tomáš Bek a odvrátil tak kanára.
Sadská tedy v tomto utkání vychází bodově naprázdno - prohra 1:7 (8:16) o 161 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 549, M. Schejbal 553, Renka 522, Svoboda 510, V. Schejbal 518, Bek 583 (družstvo 3235).

Přidáno: 15.10.2013, 19:46 hod.

Áčko vyhrálo v Dobrušce o pouhou 1 kuželku

V pátek zajíždělo naše áčko k dalšímu utkání divize tentokrát do Dobrušky, kde se utkalo s domácím áčkem. Hned na úvod musím poznamenat, že jsme si s sebou vzali pořádný kopec štěstí.
Úvodní duel Jirka Slavík x Pavel Klička: Jirka hrál od samého začátku výborně a Pavel se na něho koukal s odstupem. Před druhou dorážkou vedl Jirka o 25 klacků, dorážku začali oba borci podobně a vypadalo to na první bodíky pro domácí. 7 hodů před koncem to ale přišlo. Pavel otevřel středovou čtyřkou a následně nám krásně zahrál na harmoniku. No a na zbylých 5 hodů předvedl skvělých 43!!! (4 hodovky +7) a těmito pěti hody otočil duel a zvítězil o 12 klacků.
Jarda Černý x Míra Skala: Jarda si na soupeře vyšlápl v prvních plných (166:134) a tento náskok pak dokázal po zbytek utkání "ubránit" a zvítězil o 9 klacků.
Vláďa Gütler x Tomáš Jarolím: Po vyrovnaných prvních plných si vzal slovo domácí hráč, jasně ovládl dorážku (90:62) a po změně drah svoji výhru ještě lehce navýšil. V polovině utkání tedy vedení domácích 4:2 o 25 kuželek.
Roman Václavek x Karel Lang: Romanovi se v tomto utkání nedařilo a Karel bezchybnou hrou dovedl svůj duel jasně do vítězného konce, srovnal tak bodový stav a konto poražených kuželek hovořilo v tuto chvíli o 10 pro naše družstvo.
Ivo Janda x Petr Zeman+Dušan Kasa: Petr neměl v Dobrušce šťastný den a po dráze 178 jsme se rozhodli jej vystřídat. Dušan předvedl o poznání lepší výkon a svůj part odehrál se soupeřem v podstatě vyrovnaně. Ivo měl ale z první dráhy darovaný luxusní náskok a tak jasně zvítězil. Do závěru tedy výrazně lepší pozice pro domácího hráče - 6:4 a + 26 kuželek.
Honza Králíček x Petr Miláček: Po relativně vyrovnaných prvních plných přichází Honzova slabá dorážka (jen 49) a výměna drah při náskoku domácích už jen o 11 kuželek. Po druhých plných už +10 pro nás a rozhodnout měla dorážka. Petr špatně otvíral, klackoval a Honza hru vyrovnal. Na konci ale nedal existenci z kategorie těch řekněme těžších a zbyla mu levá zadní fána. Petr měl v tu chvíli před sebou ještě 5 hodů a otvíral. Jak to tak v těchto chvílích bývá - brandejs. Pohroma přichází v dalším hodu, kdy zahraje brandejs znovu (ale pozorný čtenář ví, že kuželky už tam bohužel nejsou). Honza se rozhodne hodit poslední hod, ale kuželku míjí a náše družstvo tedy ztrácí 4 klacky a Petr má před sebou tři hody do šesti kuželek. 48. hod obě levé fány, 49. hod obě pravé fány - plichta je na světě a Petr si musí na poslední hod vybrat jednoho ze sedláků. Vybírá pravého, kterého trefuje "na komoru" a jeho spoluhráči, kteří do té chvíle koketovali s infarktem mohou začít slavit. Náš celek předvedl na kuželně v Dobrušce letošní nejlepší výkon družstva a byl za to odměněn dvěma body za výhru o tu již zmiňovanou jednu jedinou kuželku v poměru 10:6.
Výkony našich hráčů: Klička 457, Skala 414, Jarolím 401, Lang 434, Zeman+Kasa 382, Miláček 412 (družstvo 2500).

Přidáno: 12.10.2013, 12:37 hod.

Céčko si doma poradilo z Josefovem B

V pátek přivítalo na domácí kuželně naše céčko celek KK Josefov B.
Naše družstvo stále ještě postrádá svého vedoucího Petra Hanuše a tak do úvodních duelů naskočil Libor Elis společně s Pepou Samkem. Libor předvedl solidní výkon a na slabě hrajícího soupeře mu to s luxusním odstupem stačilo. Pepa si jako již tradičně vybral slabší chvíle v dorážce, soupeř na tom byl ale ještě o něco hůře a tak Pepa nakonec vydoloval z vyrovnaného souboje dva bodíky za těsnou výhru o 6 kuželek. v polovině utkání tedy příznivý stav 4:0 a +66 klacků. Pro Radima Pytáka a Jirku Ryšavého vcelku příjemná pozice. Radim předvedl skvělé plné, ale slabou dorážkou se připravil o výrazně lepší číslo. V souboje s podprůměrně hrajícím soupeřem mu to ale nakonec bez potíží stačilo. Jirka vstoupil do utkání doslova tragicky a drahou 168 (134+34) ještě utkání trochu zdramatizoval, protože soupeř na něj nahrál přes 60 kuželek. Po změně drah se Jirka výrazně zlepšil, soupeři se již tolik nedařilo a nakonec z tohoto duelu odešel Jirka po mizerném úvodu poražen vlastně ještě o přijatelných 44 kuželek.
V součtu to tedy znamená pohodlnou výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 410, Samek 373, Pyták 412, Ryšavý 382 (družstvo 1577).

Přidáno: 12.10.2013, 12:22 hod.

Béčko udolalo doma Rybník C

Netradičně v pondělí se v předehrávce 5. kola představilo na domácí kuželně béčko proti celku Sokol Rybník C.
První polovina utkání se našemu družstvu vůbec nevyvedla. Pepa Suchomel předvedl výborné plné, ale doslova mizernou dorážkou, ve které předvedl 15 újezdů a daroval výhru jen průměrně hrajícímu soupeři. Na vedlejších drahách začal Jarda Havlas špatně a na úvodní dráze daroval výborně hrající soupeřce luxusní náskok. Po změně drah se sice Jarda zlepšil, ale soupeřka pokračovala ve stejném duchu a jasně zvítězila. Před závěrečnou čtveřicí tedy stav 0:4 a -64 kuželek. Pro Petra Skutila a Honzu Jakubeho nezáviděníhodná pozice. Hostující hráči jim ale jejich úlohu značně usnadnili. Petr po výborném výkonu svého soupeře deklasoval o 70 klacků. Honza měl sice slabší úvod, o to lepší ale závěr a soupeře také jasně přehrál. Naši dotahováci tedy dovedli utkání zdárně do vítězného konce - 8:4 a +42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 393, Havlas 393, Skutil 439, Jakube 411 (družstvo 1636).

Přidáno: 07.10.2013, 21:01 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pondělí 7.10., 18:00 hod. - Přelouč B - Rybník C

Pátek 11.10., 17:00 hod. - Dobruška A - Přelouč A

Pátek 11.10., 17:00 hod. - Přelouč C - Josefov B

Neděle 13.10., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Hvězda Trnovany

Přidáno: 07.10.2013, 20:50 hod.

Áčko dostalo doma výprask, béčko a céčko vezou body z venkovních kuželen

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně, kde chtělo v souboji s celkem Lokomotiva Trutnov B navázat a úspěch z minulého kola. To se nakonec našemu zdravotně značně zdecimovanému družstvu nepodařilo. Naše družstvo sice nastoupilo v obvyklé sestavě, ale více jako polovina hráčů měla větší či menší zdravotní potíže a to se na výsledku utkání bezesporu také projevilo.
V úvodu Karel Lang narazil na v současnosti nejlepšího hráče celé soutěže a i přes solidní výkon odešel naprosto jasně poražen. Míra Skala nehrál v tomto utkání tak jak jsme u něho zvyklí a výborně hrající soupeř toho dokázal beze zbytku využít. Úvodní runda tedy pro náš celek katastrofální - 0:4 a ztráta 86 klacků. V prostřední pasáži hrál Pavel Klička se soupeřem po celou dobu vyrovnanou partii a v závěru se mohl radovat z těsné výhry. Tomáš Jarolím dostal na první dráze od soupeře naloženo. Po změně drah sice mocně stahoval, ale rozdíl z první poloviny utkání byl nad jeho síly. Před závěrem tedy 2:6 a -91 klacků. Petr Zeman tentokrát nepotvrdil svoji dobrou formu a po slabém výkonu přenechal body průměrně hrajícímu soupeři. Petr Miláček sice svého soupeře udolal, ale znamenalo to jen pouhou kosmetickou úpravu výsledku.
Naše družstvo si po nepovedeném výkonu tedy připisuje porážku v poměru 12:4 o 86 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 425, Skala 419, Klička 436, Jarolím 430, Zeman 396, Miláček 430 (družstvo 2536).

Béčko odjelo ke svému dalšímu utkání již ve čtvrtek do Jaroměře-Josefova, kde se místní těžké dvoudráhové kuželně utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas v úvodu předvedl na poměry josefovské kuželny řekněme průměrný výkon, který ovšem na soupeře těsně nestačil. Honza Jakube ve druhé rundě na Jardův výkon navázal v podstatě podobně, ale v jeho případě to na body stačilo, takže v polovině utkání stav 2:2 při našem vedení o 12 klacků. Ve třetí rundě předvedl Pepa Suchomel i na poměry josefovské kuželně slabý výkon o výhře si mohl nechat jen zdát. Petr Skutil měl v závěru nelehký úkol - vyhrát nad soupeřem minimálně o 17 kuželek. To se mu nakonec po nejlepším výkonu v utkání povedlo a dovedl naše družstvo k výhře v poměru 8:4 o 13 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 367, Jakube 373, Suchomel 344, Skutil 383 (družstvo 1467).

Céčko odjelo v pátek na kuželnu do Smiřic, kde se utkalo s domácím céčkem.
První polovina utkání našemu družstvu vůbec nevyšla. Libor Elis po slabším výkonu přenechal výhru soupeři. Miloš Zelenka ve druhé rundě hrál opravdu špatně, měl ale štěstí, že jeho soupeř na tom byl prakticky stejně a tak Miloš nakonec po mizerném výkonu prohrál o pouhé 4 klacky. Takže v polovině utkání vedení domácích 4:0 19 kuželek. Naděje našeho celku pozvedl výrazně Radim Pyták, který po vynikajícím výkonu zajistil našemu družstvu první dva bodíky a do závěru náskok 55 kuželek. Nabízelo se tedy několik variant výsledku a domácí stále živili naději na oba body, protože v závěru nastupoval proti Jirkovi Ryšavému jejich nejlepší hráč. Tomu se ale v tomto utkání příliš nedařilo, Jirka s ním nakonec uhrál plichtu a to v konečném účtování znamenalo, že si náše družstvo odváží ze Smiřic oba body za výhru v poměru 7:5 o 55 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 374, Zelenka 326, Pyták 451, Ryšavý 384 (družstvo 1535).

Přidáno: 07.10.2013, 20:47 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 3.10., 17:00 hod. - Josefov B - Přelouč B

Pátek 4.10., 17:00 hod. - Přelouč A - Loko Trutnov B

Pátek 4.10., 17:00 hod. - Smiřice C - Přelouč C

Přidáno: 03.10.2013, 21:26 hod.

Sadská veze z pohraničí dva body

V sobotu zajížděli hráči KK SDS Sadská k utkání 3. kola 2.KLM až do dalekých Českých Velenic. Cesta to byla sice daleká, ale po předvedeném výkonu se směrem domů zcela jistě cestovalo dobře.
Utkání zahájil Aleš Košnar spolu s Vaškem Peškem. Aleš zahrál výborně a svojí první letošní šestistovkou připsal na konto svého družstva první bodík a nahrál 63 klacků. Vaškovi se už tolik nedařilo. Se soupeřem prohrál jasně 4:0 na dráhy ale ještě vcelku o přijatelných 34 kuželek. V součtu tedy po první rundě plichta 1:1 při vedení Sadské o 29 bílých figurek.

Prostřední pasáž a v ní Tonda Svoboda a Martin Schejbal. Ani jednomu z jmenovaných se nijak extra nedařilo, ale na špatně hrající soupeře to tentokrát v obou případech stačilo a Sadská se ujala vedení 3:1 o 82 kuželek.

Vcelku příjemný stav pro dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Tomáš předvedl docela povedený výkon, se soupeřem hrál vyrovnanou partii a nakonec se mohl radovat z těsné výhry o 5 klacků. Vašek slabě hrajícího soupeře vůbec nešetřil a nejlepším výkonem v utkání pečetil výhru Sadské v poměru 7:1 (14:10) o propastných 170 kuželek.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 602, Pešek 531, Svoboda 544, M. Schejbal 538, Bek 575, V. Schejbal 606 (družstvo 3396).

Sadská se tedy po nezdaru v prvním kole pomalu posouvá v tabulce na příčky, na kterých jsme zvyklí ji vídat. Škoda jen, že podle jednoho jičínského Nostradama se v této soutěži vlastně bojuje již jen o 3. příčku, protože ve zpravodaji po druhém kole se objevilo proroctví, že o postup si to rozdá Jihlava s Vrchlabím. No, nezbývá než doufat, že se tato předpověď nenaplní :-)

Přidáno: 30.09.2013, 20:50 hod.

Ve třetím kole nebodovalo pouze béčko

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím céčkem.
Do úvodních bojů za naše družstvo nastoupil Míra Skala s Karlem Langem. Míra měl pomalejší rozjezd, ke slabším plným přidal pěknou dorážku a dráhy měnil s mírným náskokem, který výbornou druhou drahou ještě znásobil a jasně zvítězil. Karel hrál podle podobného scénáře, jen ten rozjezd byl v jeho podání ještě o poznání slabší, nakonec ale po výborné druhé dráze dokráčel také k vítězství, takže po první rundě se ujalo naše družstvo vedení 4:0 o 65 klacků.
Do prostřední pasáže nastoupil Tomáš Jarolím s Dušanem Kasou. Tomášovi se dařilo na co šáhl a soupeř měl naději snad jen po prvních plných. Dál už se hrálo jen "na jednu branku" a Tomáš po výborném výkonu jasně vítězí. Dušan se utkáním doslova a do písmene protrápil a určitě mu příliš nepřidalo ani velmi nesportovní fandění z řad domácích fanoušků. Dušan nakonec po slabém výkonu ztratil na soupeře bezmála 90 kuželek, takže před závěrem vedlo naše družstvo 6:2 o 36 kuželek.
Závěr obstarala dvojice Petrů - Zeman a Miláček. Ten prvně jmenovaný hrál podobně jako v minulém domácím utkání - skvělé plné + slabá dorážka a průměrný poločas s lehkou ztrátou na soupeře. Druhá půlka výborná a pohodlná výhra. Na drahách 3-4 se Petrovi jak se letos stalo již tradicí opět nedařila hra do plných, vše doháněl až dorážkou a nakonec prohrál těsně o 1 kuželku. V součtu si ale naše družstvo veze z Hořice cenné dva body za výhru v poměru 12:4 o 60 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skala 445, Lang 438, Jarolím 470, Kasa 375, Zeman 443, Miláček 437 (družstvo 2608).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek KK Zálabák Smiřice C.
V úvodní pasáži se v našem dresu představilo duo Petr a Lída Skutilovi. Petr si po solidním výkonu na úvodní dráze vybudoval lehký náskok, který ale po změně drah stejně lehce prohospodařil a prohrál o 6 kuželek. Lídě se vůbec nedařilo, ale soupeř na tom byl stejně a poločas skončil plichtou. Hosté sáhli ke střídání, ale Lída nakonec dovedla duel do vítězného konce - to znamená stav 2:2 a naše vedení o 6 kuželek.
Dotahováci Pepa Suchomel s Jardou Havlasem neměli tedy pozici z nejjednodušších. Pepa předvedl jen podprůměrný výkon, ale na soupeře mu to nakonec stačilo. Jarda zahrál prakticky stejně, ale v jeho případě byl soupeř jasně lepší a v součtu to nakonec znamená prohru našeho družstva v poměru 8:4 o 16 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skutil 419, Skutilová 348, Suchomel 381, Havlas 382 (družstvo 1530).

Céčko bezprostředně po utkání béčka vyzvalo na souboj družstvo TJ Tesla Pardubice C.
Do okresního derby naskočila v našem dresu na úvod dvojice Libor Elis a Pepa Samek. Libor si do samého začátku budoval na soupeřkou náskok a nakonec po solidním výkonu v pohodě zvítězil. Pepa se utkáním protrápil a po mizerném výkonu zejména v dorážce (20 újezdů je myslím dost) přenechal oba body dobře hrajícímu soupeři. Po půlce stav 2:2 při vedení hostí o 30 kuželek.
Nelehká to pozice pro dotahováky Petra Hanuše a Radima Pytáka. Petr ovšem na soupeře vyrukoval s výbornou hrou a po skvělém výkonu zejména na druhé dráze (240) nahrál 80 kuželek. Radim si zase výborně rozehranou partii na druhé dráze výrazně pokazil, na mizerně hrajícího soupeře ale v pohodě stačil a společně s Petrem tak dovedl naše družstvo k jasné výhře v poměru 10:2 o 112 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 415, Samek 345, Hanuš 450, Pyták 403 (družstvo 1613).

Přidáno: 28.09.2013, 00:44 hod.

Béčko veze body z Pardubic, céčko debakl ze Smiřic

Béčko sehrálo v sobotu okresní derby na dvoudráze v Pardubicích, kde se utkalo s domácím céčkem.
V úvodu se blýskl výborným výkonem Jarda Havlas a zajistil našemu družstvu solidní náskok. Ten se výrazně ztenčil hned v následujícím duelu, ve kterém Lída Skutilová po průměrném výkonu nestačila na solidně hrajícího soupeře. Zápas se zlomil ve třetí dvojici. Pepa Suchomel sice nepředvedl nic vyjímečného, ale mizerně hrající soupeř mu situaci usnadnil a Pepa nahrál přes 60 klacků. Petr Skutil si mohl v závěru dovolit luxus prohry o 76 kuželek. Po průměrném výkonu duel s nejlepší domácí hráčkou prohrál, ale neprohospodařil ani polovinu náskoku, takže si naše družstvo veze z Pardubic 2 body za výhru v poměru 8:4 o 46 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 446, Skutilová 387, Suchomel 404, Skutil 396 (družstvo celkem 1633).

Céčko se představilo již ve čtvrtek na dvoudráze ve Smiřicí, kde se utkalo s domácím béčkem.
Libor Elis předvedl na úvod řekněme lehce podprůměrný výkon, který na zisk bodů nestačil (po hříchu to byl ale bohužel nejlepší výkon v našem družstvu). Hned druhá dvojice prakticky rozhodla o osudu utkání - Jirka Ryšavý se utkáním protrápil a po mizerném výkonu dostal od výborně hrajícího soupeře naloženo o více jak 100 kuželek. Radim Pyták v následujícím duelu nijak nevystoupil ze stínu svých spoluhráčů a domácímu hráči stačil průměrný výkon k pohodlnému zisku bodů. V závěru předvedl podobný výkon také Petr Hanuš, podařilo se mu ale odvrátit kanára. Lépe řečeno, že kanára pro naše družstvo odvrátila špatnou hrou jeho protihráčka. Utkání tedy končí jasnou prohrou našeho družstva v poměru 10:2 o 107 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 384, Ryšavý 339, Pyták 378, Hanuš 380 (družstvo celkem 1481).

Přidáno: 22.09.2013, 21:41 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |