Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská i přes vynucenou přestávku nakonec vydřela body

Družstvo Sadské přivítalo na přeloučské kuželně v sobotu dosud neporažený celek SKK Hořice. Utkání bylo poznamenáno dvouhodinovou pauzou vynucenou poruchou na převodovce jedné z drah. Hostující celek se rozhodl posečkat, zda se oprava zdaří a jelikož se tak stalo, utkání mohlo být dohráno v původním termínu, za čož hostujícímu celku patří dík.

A nyní k utkání samotnému: Zahajovací dvojice Aleš Košnar a Martin Schejbal. Aleš nebyl tentokrát evidentně ve své kůži. První dráhu ztratil těsně o dvě kuželky, druhou o pět vyhrál a začínalo se v podstatě od nuly. Na třetí dráze výrazněji přidal, jeho soupeř ale byl ještě lepší. V tomto momentě přerušila utkání výše popsaná závada a po pauze již Aleš nanašel to správné tempo a duel jasně prohrává. Martin měl v těsném souboji se soupeřem již po třech drahách jistý bod, takže dohrávka čtvrté dráhy po pauze znamenala již jen kosmetickou úpravu výsledku. Po první rundě tedy 1:1 při vedení hostí o 30 kuželek. Do druhé části naskočil Honza Renka společně s Tondou Svobodou. Honzovi snad až na první dorážku vyšlo úplně vše na výbornou a slabě hrajícího soupeře jasně smetl. Tondovi se vůbec nedařilo a po dráze 110 jej vystřídal Petr Miláček. Ten ale nevstoupil do rozehraného duelu vůbec dobře, když dal je 74 do plných a vypadalo to na katastrofu. Zbytek utkání se mu již ale vydařil a duel se mu nakonec podařilo otočit a dovést do vítězného konce. Do závěru tedy lepší pozice pro domácí hráče, tedy Vaška Peška a Tomáše Beka. Vašek i přes solidní půlku prohrává oba sety. Ve třetím přichází trápení a soupeř má jistotu bodu a navíc se výrazně snižuje i náskok celého družstva. Na poslední dráze ale Vašek ještě zabojoval a výsledek lehce zkorigoval. Tomáš začal výborně, ale dráha 150 na bod nestačila. Druhý set byl ve znamení soupeřova výkonostního propadu a Tomáš se dostal do vedení. Třetí dráha o tři kuželky pro soupeře a rozhoduje se tedy až v závěru, kdy Tomáš vrací soupeři úder v podobě výhry o 3 kuželky a připisuje si tak na své konto bod. V součtu tedy nakonec bere dva body do tabulky Sadská, za výhru v poměru 6:2 /13:11/ o 38 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 13.10.2014, 13:03 hod.

Béčko i céčko přijelo z venkovních utkání s prázdnou

V pátek zajíždělo naše béčko na kuželnu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím béčkem a céčko zavítalo do Smiřic, kde se o body mělo porvat s domácím céčkem.

Béčko mělo výborný vstup do utkání, když na úvodní povedený výkona Jardy Havlase navázal také Petr Skutil a naše družstvo v polovině zápasu vedlo 4:0 o 38 kuželek. Ve třetím duelu sice po slabším výkonu nestačila Lída Skutilová na domácího borce, ale i tak se do závěru nastupovalo lépe našemu hráči. Jenže bohužel Pepa Suchomel se v tomto utkání s formou vůbec nepotkal a po doslova mizerném výkonu nejenže daroval soupeři výhru, ale hlavně ztratil náskok z předešlých duelů a naše družstvo tak odjelo z Třebechovic po nadějném začátku bohužel s prohrou o 30 kuželek v poměru 8:4.

Céčko bohužel nemělo na body sebemenší šanci. Domácí celek vyrukoval s rekordem kuželny čtyřčlenných družstev a na to naši borci neměli protizbraň, i když až na Pepu Samka, kterého trápila záda, zahráli všichni výborně. Libor Elis nedostal i přes pěknou hru od soupeře ani čuchnout, následně Pepa Samek doslova herně propadl a utkání bylo v podstatě rozhodnuté - stav 4:0 a +140 kuželek pro domácí. Ve třetí dvojici po výborném výkonu alespoň odvrátil Radim Pyták kanára, protože v závěru neměl Petr Hanuš proti pětistovce domácího borce sebemenší šanci. V součtu tedy prohra našeho družstva o 190 kuželek v poměru 10:2

Přidáno: 13.10.2014, 12:38 hod.

Áčko udolalo doma Třebechovice

V pátek se na domácí kuželně představilo naše áčko, které přivítalo soupeře z Třebechovic pod Orebem. Družstvo hostí v minulých ročnících vždy na naší kuželně "zlobilo". Pro letošek sice přišlo o dva hráče základní sestavy, ale našim hráčům to roli nijak neusnadnilo.

V úvodní části utkání zahrál výborně Pavel Klička a svého soupeře jasně přehrál. Karel Janovský předvedl solidní výkon, ale ve vyrovnaném duelu se nakonec radoval hostující hráč, když o výsledku utkání se rozhodlo ve druhých plných, které soupeř vyhrál o 9 a duel celkově o 8. Prostřední pasáž měla na starosti dvojice Petr Zeman, Honza Jakube. Petr nezačal vůbec dobře. Po změně drah sice přišlo mírné zlepšení, ale ani to nestačilo na zmírnění ztráty a tak Petr přenechal výhru dobře hrajícímu soupeři. Velmi důležití souboj se odehrával na vedlejších drahách, kde Honza po poločase prhrával o 10, ale povedenou závěrečnou dorážkou nakonec dokázal převrátil vývoj utkání na svoji stranu a vybojoval důležité body. Před dotahováky tak byl úkol získat alespoň jednu výhru a neztratit náskok 19 kuželek. Míra Skala hrál od samého začátku výborně, ale stejně tak i jeho soupeř a výměna drah tak proběhla prakticky za vyrovnaného stavu. Druhou dráhu soupeř trošku polevil, ale Míra pokračoval v povedeném výkonu a připsal na naše konto další dva body. Tomáše Jarolíma trápilo koleno a tak jej ještě před půlkou nahradil Dušan Kasa. Soupeři se příliš nedařilo a výměna drah tak proběhla za těsného vedení naší dvojice. Druhou dráhu ale odehrál hostující hráč výborně a Dušan nenalezl na jeho hru adekvátní odpověď. Utkání tak nakonec končí vydřenou výhrou našeho družstva o 22 kuželek v poměru 10:6.

Přidáno: 13.10.2014, 08:49 hod.

Béčko v dohrávce jasně přehrálo Smiřice

Ve čtvrtek dohrávalo naše béčko na domácí kuželně utkání 2. kola proti celku KK Zálabák Smiřice C.

Utkání zahájil Pepa Suchomel společně s Vendelínem Škutou. Pepa hrálo po celou dobu výborně a svého soupeře bez potíží přehrál. Venda hrál se soupeřem velmi vyrovnanou partii a o své výhře pravděpodobně rozhodl sérií tří hodovek v závěru první dorážky. Po polovině tedy vedení našeho družstva 4:0 o 49 kuželek. Úkol dotáhnout utkání do vítězného konce měla dvojice Petr Skutil, Jarda Havlas. Začátek sezóny nezastihl Petra v nejlepší formě, utkáním se spíše protrápil a body tak bral slušně hrající soupeř. Na vedlejších drahách se ale žádné drama nekonalo. Jarda Havlas předvedl povedený výkon, na který špatně hrající dvojice soupeřů hleděla z velmi uctivé vzdálenosti, takže naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:2 o 133 kuželek.

Přidáno: 13.10.2014, 08:30 hod.

Céčko převálcovalo Josefov

V pátek přivítali hráči céčka na domácí kuželně družstvo KK Josefov B.

Úvod utkání obstaral Libor Elis společně s Radimem Pytákem a šlo o úvod vydařený. Libor nezačal špatně, ale čtyři újezdy v dorážce mu situaci trošku komplikovaly. I tak ale po půlce vedl. Po změně drah ale přidal a posledním hodem dvojkou do plných zarovnal svoji výhru nad trápícím se soupeřem na rovných 40 kuželek. Radim nastoupil proti nestoru josefovských kuželek Láďovi Hrycíkovi, ale neměl k němu žádnou úctu. V první půlce si nahrál výraznější náskok, který si po změně drah již v pohodě pohlídal a v půlce zápasu tak naše družstvo vedlo o 92 kuželek a na body 4:0. Úkol dorazit soupeře zbyl na dvojici Petr Hanuš, Jirka Ryšavý. Petr se přenesl přes počáteční trápení a nakonec po pěkném výkonu jasně přehrál trápícího se soupeře. Jirka předvedl také povedený výkon, ale na výborně hrajícího soupeře to v tomto případě bohužel nestačilo, což ovšem znamenalo již jen kosmetickou úpravu výsledku a pro hosty odvrácení kanára.

Naše družstvo si tak připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 10:2 o 111 kuželek, navíc v novém rekordu domácích na 4x100hs. Ten má nyní tedy hodnotu 1684 poražených kuželek.

Přidáno: 05.10.2014, 10:42 hod.

Áčko přijelo z Červeného Kostelce s prázdnou

V pátek odjelo naše áčko do Červeného Kostelce, kde na místní saduritové dvoudráze změřilo síly s domácím béčkem.

Pro start zápasu dostal důvěru Pavel Klička, kterému se v Kostelci v posledních sezónách docela daří. Nejinak tomu bylo i tentokrát a Pavel využil slabého výkonu soupeře a poslal naše družstvo do vedení. To se ale vzápětí rozplynulo. Karel Janovský odehrál se soupeřem sice relativně vyrovnanou první půlku. Ta druhá ovšem Karlovi vůbec nevyšla a domácí hráč tak srovnal stav na 2:2 a množství poražených kuželek již hovořilo pro domácí. Ve třetí dvojici nezačal Honza Jakube úplně dobře. K nepovedeným plným přidal řekněme průměrnou dorážku a nabral ztrátu bezmála 40 kuželek. Po změně drah přišlo Honzovo mírné zlepšení, ale domácí hráč zvrat nepřipustil a domácí celek tak vedl 4:2 o 60 kuželek. Čtvrtý duel se po celou dobu vyvíjel lépe pro našeho Mirka Skalu. Domácí hráč předvedl ale výbornou závěrečnou dorážku a z prakticky ztraceného souboje nakonec vydoloval bod za remízu. Podle podobného scénáře, jen ještě s horším koncem pro naše barvy, odehrál svůj part také Tomáš Jarolím, který do závěrečné dorážky nastupoval s vedením o 25 kuželek, aby nakonec odešel poražen o 4 kuželky. A bohužel podobná situace se opakovala i v závěru, kdy Petr Zeman sice neměl tak velký náskok, ale slabou poslední dorážkou soupeři k výhře výrazně pomohl.

V součtu tedy naše družstvo prohrává v poměru 13:3 o 70 kuželek. I když rozdíl v poražených kuželkách je docela značný, lze říci, že naše družstvo díky nezvládnutým druhým drahám nechalo v Kostelci bod.

Přidáno: 05.10.2014, 09:53 hod.

Pohár mladých nadějí opět v Přelouči

Po dvouleté odmlce hostila v neděli přeloučská kuželna jeden ze série turnujů Poháru mladých nadějí, tedy soutěže, ve které startují hráči a hráčky ve věku od 10 do 14 let.

Turnaje se zúčastnilo 38 chlapců a 14 dívek. V kategorii mladších žáků (10-12 let) si vítězství a tudíž nejvyšší bodový zisk do soutěže vybojoval výkonem 261 poražených kuželek Ondřej Stránský z SKK Vrchlabí. Kategorii starších žáků (13-14 let) ovládl Jaroslav Soukup z SKK Jičín výkonem 257 poražených kuželek.

V kategorii mladších žákyň předvedla nejlepší výkon Kateřina Gintarová z SKK Náchod - 247 poražených kuželek. Kategorii starších žákyň pak ovládla výkonem 231 poražených kuželek Monika Danišová z SKK Jičín.

Podrobné výsledky budou v nejbližší době k dispozici na webu soutěže.

Přidáno: 29.09.2014, 11:12 hod.

Sadská veze dva body z Náchoda

V sobotu odpoledne odjížděli hráči Sadské k utkání 2. KLM do Náchoda, kde se utkali vlastně ani moc nevím s kým. Oficiální název družstva soupeře je SKK Primátor Náchod - Červený Kostelec, takže ani dost dobře nevím proti komu se hrálo. Podstatné ale je, že dva body putují na konto Sadské a není nutné se ohlížet, zda to byl zisk proti Čerevenému Kostelci či Náchodu. Otázka ale je, zda to nemají být body 4 za výhru nad dvěma soupeři :-)

No a co říci k utkání samotnému. Podrobný komentář v podání Aleše Košnara je k dispozici na stránkách Sadské, takže se nebudu nijak obšírněji rozepisovat. Nemohu ale opomenout a nevyzvednout skvělý výkon dvojice Martin Schejbal a Honza Renka. 1247 (624+623) - to byla lajna, na kterou se opravdu nechalo koukat. Honzova excelentní dorážka 249, to se také nevidí tak často. A celkově poražených 3500 kuželek taky patří k tomu lepšímu.

Sadská tedy na náchodské čtyřdráze vítězí v poměru 5:3 o 128 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 29.09.2014, 10:45 hod.

Béčko dostalo lekci od céčka

Páteční večer byl na přeloučské kuželně vyhrazen pro derby našeho béčka s céčkem.

Prakticky nejdůležitější utkání první poloviny sezóny zahájil Pepa Suchomel proti Liboru Elisovi a Lída Skutilová proti Radimu Pytákovi. Pepa vyhrál nad Liborem první půlku, nezvládl ale druhé plné, čehož Libor beze zbytku využil a dokráčel k vítězství. Lída nabrala výraznější ztrátu hned v úvodu utkání a tak i přes vyrovnanou druhou půlku bral oba body Radim. V poločase tak překvapivě vedlo céčko 4:0. Závěr utkání svedl proti sobě Petry Skutila a Hanuše a na vedlejších drahách Vendelína Škutu s Jirkou Ryšavým. Petrové předvedli vyrovnaný poločas i druhé plné. Závěrečnou dorážku ale lépe zvládl Petr Hanuš a připsal další body na konto céčka. Venda 3kuta na úvodní dráze nabral ztrátu 30 kuželek a ani zlepšený výkon na druhé dráze již nemohl mít vliv na Jirkovo vítězství a nad přeloučskou kuželnou byl slyšet zpěv kanára.

V domácím derby tedy překvapivě vítězí céčko v poměru 12:0 o 87 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč B x Přelouč C (.xls)

Přidáno: 27.09.2014, 12:29 hod.

Áčko přenechalo body Hořicím

V pátek přivítalo áčko na domácí kuželně v rámci třetího kola VČ divize celek SKK Hořice B.

Úvod utkání vyšel lépe hostům. Po vyrovnané první půlce předvedl Pavel Klička slabší druhou část a toho jeho soupeř využil k těsné výhře. Na vedlejších drahách to bylo bohužel podobné. Petr Zeman povedené první půlce předvedl druhou pouze 192 a výhru tak soupeři doslova daroval. Vylepšit nepříznivé skóre měla v prostřední části utkání za úkol dvojice Dušan Kasa a Honza Jakube. Bohužel se to podařilo jen napůl. Dušan pokračoval ve stopách svých předchůdců a druhou dráhu také "zazdil", což znamenalo body pro jeho soupeře. Ani Honza nijak nevybočil z nastoleného trendu nepovedených druhých drah. V jeho případě mu ale výrazně pomohl soupeř a tak Honza nakonec uhájil těsnou výhru a tím i naději na obrat v utkání. Tento úkol ležel na dvojici Míra Skala, Tomáš Jarolím. Míra za to od úvodu vzal a jelikož soupeři se moc nedařilo v poločase vedl o 45 klacků. Hosté se rozhodli pro střídání a to možná rozhodlo o osudu celého utkání. Míra totiž následoval příklad svých spoluhráčů a střídající soupeř hrál výborně. Na Mirkovu výhru to sice již vliv nemělo, ale znamenalo to mnoho pro celkový výsledek utkání. Na drahách 3-4 zahrál Tomáš jako jediný z našeho celku vyrovnaně obě dráhy a z vyrovnaného souboje nakonec odešel jako vítěz. Na body tedy bylo srovnáno a o výsledku utkání rozhodl celkový počet poražených kuželek, který hovořil pro hosty.

Naše družstvo tedy utrpělo na domácí dráze porážku v poměru 10:6 o 19 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání PřeloucA Hořice B (.xls)

Přidáno: 27.09.2014, 12:18 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |