Aktuální informace z dění v oddíle

Další neskutečně těsná prohra Sadské

V sobotu se družstvo Sadské loučilo s podzimní částí 2. KLM domácím utkáním proti družstvu KK Hvězda Trnovany. Trnovany hrají v Přelouči obvykle dobře a tak se čekalo těžké a vyrovnané utkání a papírové předpoklady se naplnily.

Úvodní pasáž utkání obstaral Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš díky slabé dorážce prohrál úvodní dráhu, pak ale výrazněji přidal a další dvě dráhy získal pro sebe. Jeho soupeř v tuto dobu rozhodně nepředváděl hru ligových parametrů a tak byl na poslední dráhu vystřídán. Jeho náhradník využil toho, že Aleš opět polevil a alespoň trochu zkorigoval výsledek. Martin hrál od začátku dobře, získal úvodní dvě dráhy a vypadalo to na pohodovou výhru. Třetí dráha se mu ale nepovedla podle představ a soupeř se trochu přiblížil. Poslední drahou ovšem Martin odrazil všechny pochybnosti a dovedl souboj k jasné výhře. Po první třetině utkání tedy příznivý stav 2:0 a +76 kuželek pro Sadskou. V prostřední části se představil Venca Pešek ve dvojici s Tondou Svobodou. Vašek nezačal dobře a po první dráze 118 byl střídán Vaškem Schejbalem, který se do sestavy vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním kotníku. Svoji první letošní třicítku nakonec těsně prohrál o klacek. Pak přišla povedená dráha a snížení náskoku soupeře a jistá naděje pro dráhu poslední. Ta ovšem opět vyšla výrazně lépe hostujícímu hráči a bylo rozhodnuto. Tonda vstoupil do utkání vcelku dobře, ale výborně hrající soupeře mu toho mnoho nedovolil a po třech drahách již měl bod v kapse. Na poslední dráze se bojovalo až do posledního hodu, ale i ta se stala kořistí Tondova soupeře, takže po druhé části utkání bylo srovnáno na 2:2 a hostující celek se dostal do vedení o 23 kuželek. Úkol smazat tuto ztrátu dostala dvojice Petr Miláček a Tomáš Bek. Oba domácí hráči hráli dobře a před poslední drahou již jen málokdo pochyboval o výhře domácích - v tuto dobu měla Sadská k dobru 45 kuželek. Jenže na poslední dráze přišel od hostí doslova uragán a zejména pak v dorážce, kdy si Tomášův soupeř pomohl šesti hodovkami (dorážka celkem 84!!!), čímž nejenže Tomáše nakonec přehrál, ale výrazně tak pomohl překlopit stav v poražených kuželkách na stranu hostí. Počítadlo se zastavilo na stavu 3353:3355. V posledním letošním ligovém utkání tak Sadská utrpěla porážku o 2 kuželky v poměru 3:5.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.12.2014, 09:30 hod.

V Trutnově se nadělovalo o den dříve

Ve čtvrtek odjelo naše áčko k poslednímu podzimnímu utkání na kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem. Mikuláš s čertem sice chodil až dnes, ale naše družstvo si pořádnou nadílku přivezlo již o den dříve.

V úvodním duelu vletěl na soupeře výborně Karel Janovský. Ke skvělým plným (169) přidal řekněme průměrnou dorážku a v poločase pohodlně vedl. Po změně drah Karel trochu polevil, zatímco soupeř přidal a rezultovala z toho Karlova prohra o 25 klacků. Tomáš Jarolím prohrál se soupeřem úvodní dráhu o devítku. V druhých plných se soupeře držel, ale v dorážce již dominoval domácí hráč a Tomáš tak po solidním výkonu body do naší šatny nepřinesl. Z toho co se ke mne doneslo, tak soupeř duel rozhodl tak, že si v obou dorážkách pomohl vždy třemi hodovkami v řadě. Třetí naskočil za naše družstvo Pavel Klička, který z padavosti trutnovké kuželny mnoho nevytěžil a od výborně hrajícího soupeře dostal naloženo bezmála o 60. V poločase tak vedlo jasně domácí družstvo 6:0 o 116 kuželek. Pokus o nemožné měl zahájit Dušan Kasa, ale od samého začátku bylo jasné, že Dušan tím spasitelem nebude. Nakonec prohrál o dalších 58 kuželek a bylo rozhodnuto. Honza Jakube sehrál se soupeřem vyrovnanou partii, ve které ovšem po celou dobu tahal za ten pověstný kratší konec a souboj prohrál o pouhých 7 klacků. Petr Zeman se měl pokusit alespoň odvrátit kanára. Hra se mu ale vůbec nedařila a toho výborně hrající soupeř beze zbytku využil. Naše družstvo tak zakončilo podzimní část soutěže prohrou v poměru 16:0 o propastných 238 kuželek a zcela jistě přezimuje na sestupové pozici. Nezbývá než doufat, že jarní část soutěže bude v podání našeho družstva povedenější a cíl, kterým je záchrana, se podaří splnit.

Přílohy: Zápis Trutnov B x Přelouč A (*.xls)

Přidáno: 05.12.2014, 21:12 hod.

Sadská vydřela těsnou výhru

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na domácí kuželně soupeře z čela tabulky - SKK Rokycany B. Jednalo se o souboj průběžně třetího celku s druhým, takže se dalo očekávat vyrovnané utkání. Že to bude ale až takové drama asi čekal málokdo.

Úvod obstaral za Sadskou Tonda Svoboda společně s Alešem Košnarem. Tonda nezačal vůbec dobře a soupeř se dostal brzo do pohodlného vedení. Výbornou třetí drahou sice Tonda ještě vykřesal slabounkou jiskřičku naděje, která ovšem na poslední dráze vyhasla úplně a bod bral soupeř. Ani v podání Aleše nelze úvodní dráhu označit za povedenou. Na dalších dvou ale přišlo výraznější zlepšení a prohra na poslední dráze znamenala již jen kosmetickou úpravu výsledku. Po první rundě tedy vyrovnaný stav 1:1 při vedení hostí o 14 kuželek. V prostřední části se představil Honza Renka společně s Martinem Schejbalem. Honza se utkáním doslova protrápil a jelikož jeho soupeř hrál excelentně, dostal naloženo málem o 100 klacků. To Mates hrál o poznání lépe. Úvodní dráhu jasně ovládl a zajistil si solidní náskok. Na druhé dráze prohrál o 5 klacků, když mu bylo odečteno 7 za druhý přešlap. Podobná situace se opakovala i na další dráze, kterou po odečtu 6 kuželek nakonec Mates prohrál o 2 a výrazně si tak zkomplikoval cestu k bodu. Poslední dráhu ale nakonec vydřel a zajistil důležitý bodík pro Sadskou. Dotahováci Petr Miláček a Tomáš Bek byli postaveni před nelehký úkol, a sice stáhnout náskok hostí, který byl před závěrečnou rundou 85 kuželek. Oba bojovali o každou kuželku a oba nakonec své soupeře porazili a docílili na vlas shodného výsledku. O osudu utkání rozhodovaly až poslední hody obou domácích hráčů. Oba museli posledním hodem "vyčistit vál" a oběma se to podařilo. Počítadlo výkonů družstev se zastavilo na sumách 3244:3244. No a tato plichta na číslo nakonec znamenala pro Sadskou zisk obou bodů za výhru v poměru 5:3.

Přidáno: 30.11.2014, 21:04 hod.

Další mizerný výkon áčka pomohl k bodům Trutnovu

Dnes, tj. v pátek 28.11. přivítalo naše áčko na domácí půdě v dalším divizním utkání doposud vedoucí celek soutěže - Loko Trutnov A.

V úvodu utkání vyrukoval na soupeře Pavel Klička společně s Honzou Jakubem. Pavel nezačal dobře, ale povedenou dorážkou se dostal v polovině utkání do těsného vedení. Druhá půlka již byla jasně v Pavlově režii a zejména dorážka 107 rozhodla o jeho jasné výhře. Honza držel se soupeřem krok jen v prvních plných. Pak si již jeho protihráč budoval náskok, který postupně navyšoval až do konce souboje, takže po první rundě byl stav 2:2 při vedení našeho družstva o 33 kuželek. Prostřední pasáž dostal za úkol Dušan Kasa s Karlem Janovským. Dušan od samého začátku předváděl neslanou nemastnou hru a to na exligového soupeře v žádném případě stačit nemohlo. Akcie našeho družstva podržel vcelku vysoko Karel Janovský, který předvedl povedený výkon a soupeře v pohodě přehrál. Do závěru se vstupovalo za nerozhodného stavu 4:4 při vedení našeho družstva o 11 kuželek. Dotáhnout utkání do vítězného konce měla za úkol dvojice Míra Skala a Tomáš Jarolím. Ani jednomu z našich hráčů se v tomto utkání nedařilo a nakonec spíše než souboj se soupeřem svedli souboj o týmového čulibrka a výborné hrající hostující hráči tak dovedli souboje k jasným výhrám. Utkání tak nakonec po slibně rozehraném úvodu končí naší prohrou v poměru 12:4 o 95 kuželek.

Přílohy: Zápis_PřeloučA_TrutnovA (*.xls)

Přidáno: 28.11.2014, 22:15 hod.

Doplnění výsledků

V minulých dnech (a možná skoro týdnech) jsem stránky trochu zanedbával a nyní tedy přicházím alespoň s "telegrafickým" doplněním výsledků již odehraných utkání a zároveň se slibem, že snad v příštích týdnech už k takovým prodlevám nedojde.

Výsledky A družstva:
14.11.2014 SKK Vrchlabí B - Přelouč A 8:8 (2822:2771) /Míra Skala 523 !!!/
21.11.2014 Přelouč A - SKK Jičín B 3:13 (2540:2545)

Výsledky B a C družstva:
20.11.2014 KK Zálabák Smiřice C - Přelouč B 4:8 (1654:1671)
21.11.2014 KK Josefov B - Přelouč C odloženo zatím na neurčito

Výsledky KK SDS Sadská:
15.11.2014 KK SDS Sadská - Loko Tábor 6:2 (3387:3345)
22.11.2014 SKK Jičín A - KK SDS Sadská 6:2 (3567:3495)

Přidáno: 28.11.2014, 22:01 hod.

Domácí derby opět pro "hosty"

Dnes, tj. v pátek 14.11. bylo na pořadu již druhé letošní derby našich "záložních" družstev. Domácím družstvem bylo tentokrát céčko a béčko jim po výprasku z úvodního duelu mělo co vracet.

Na úvod utkání se do sebe pustil Libor Elis s Petrem Skutilem a na vedlejších drahách Radim Pyták s Lídou Skutilovou. Libor sváděl s Petrem vyrovnaný souboj jen v prvních plných. Pak začal Petr postupně odskakovat a s přispěním Liborových 19 újezdů jasně zvítězil. Radim odehrál s Lídou vyrovnaný poločas. Po změně drah se ale Lídě přestalo dařit a Radim povedenou hrou dotáhl souboj do jasného vítězství. Po první rundě tedy vše otevřené - stav 2:2 a +1 kuželka pro "hostující" béčko. Rozhodnutí měl přinést souboj Petra Hanuše s Pepou Suchomelem na drahách 1-2 a Jirky Ryšavého s Jardou Havlasem na drahách 3-4. Petr si na úvodní dráze vytvořil solidní náskok, který po změně drah Pepa postupně smazával, ale Petr nakonec své vítězství těsně uhájil. Jirka nabral na úvodní dráze ztrátu 35 kuželek, kterou ani zlepšenou hrou na dráze druhé nedokázal zlikvidovat a tak si výhru připsal Jarda. V součtu tedy nakonec toto utkání končí výhrou "hostujícího" béčka v poměru 8:4 o 18 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč C x Přelouč B

Přidáno: 14.11.2014, 20:40 hod.

Sadská veze z Benešova pouhý bod

V sobotu odcestovalo družstvo Sadské do Benešova na půdu posledního celku soutěže s jasným cílem - získat "povinné" dva body.

Se snahou naplnit tento cíl naskočila do úvodní pasáže dvojice Honza Renka a Aleš Košnar. Honza začal dobře do plných, ale díky slabší dorážce ztratil úvodní dráhu. Druhá dráha byla již v dorážce o chlup lepší, ale i tak bere bod soupeř a nevypadá to dobře. Jenže na třetí dráze soupeř polevuje a Honza se vrací do hry aby pak povedenou poslední drahou svého soupeře dorazil a přinesl první bodík do šatny Sadské. Aleš začal výborně a ujal se vedení. Druhá dráha byla skvělým představením obou hráčů a ani skvělých 162 nestačilo Alešovi na zisk bodu. Třetí dráha vyšla opět o chlup lépe soupeři a i když Aleš celkově vedl, potřeboval nutně poslední dráhu vyhrát, což se mu podařilo a po celkově velice povedeném výkonu přinesl do šatny druhý bodík. Prostřední pasáž obstarala dvojice Vašek Pešek a Petr Miláček. Vašek předvedl na úvod vcelku povedenou dráhu, ale stačilo to jen na půlbod. Další dvojice drah se Vaškovi nepovedla, soupeř toho beze zbytku využil a zajistil si vedení, které již v závěru Vašek jen lehce zkorigoval. Petr nevstoupil do utkání vůbec dobře. Tragické první plné, po nich již povedená dorážka a k tomu pomoc od soupeře, to vše znamenalo zisk prvního setu. Druhá dráha a trápení pokračuje. Tentokrát ovšem bere těsně bod soupeř. Třetí dráha prakticky rozhodla o osudu tohoto duelu - Petr ji bere pro sebe 147:114 a získává výraznější náskok, který si již na čtvrté dráze v pohodě pohlídal a získává další bodík pro Sadskou. Před závěrem tedy vede Sadská 3:1 ale jen o 22 kuželek. Dorazit soupeře měla tentokrát za úkol dvojice Tomáš Bek a Martin Schejbal. Tomáš se opřel do soupeře hned o začátku a získává pro sebe po povedeném výkonu úvodní dvě dráhy. Třetí dráha pak patří soupeři, ale i tak to vypadá dobře. Soupeř ale nesložil zbraně a na poslední dráze musí nakonec Tomáš o výhru bojovat až do posledních hodů. Až hodovka tři hody před koncem mu zajišťuje těsnou výhru. Martin pro sebe získává těsně úvodní dráhu, ale druhou výraznějším rozdílem ztrácí. Třetí dráha je soubojem až do konce. Soupeř předvedl skvělé plné a Martin se snažil dotáhnout v dorážce, což se mu ale o 4 kuželky nepodařilo. O osudu tohoto duelu rozhoduje poslední dráha. Zde přichází Martinovo trápení a i když soupeř nehraje také nijak oslnivě, získává dráhu pro sebe a navíc posledním hodem dává hodovku, která má pro domácí celek nakonec bodovou hodnotu. V součtu totiž domácí celek nakonec porazil o celou jednu kuželku více než družstvo Sadské a tak utkání nakonec končí remízou 4:4.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 10.11.2014, 21:44 hod.

Áčko i přes slabý výkon bere oba body

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SKK Hořice C.

Souboj celků z chvostu tabulky začal o něco lépe pro naše družstvo. Petr Zeman se na úvod blýskl výborným výkonem a svého soupeře jasně přehrál. Jeho spoluhráč na vedlejších drahách Pavel Klička předvedl nepovedenou hru do plných a i když byl v dorážce lepší než soupeř na zisk bodů to nestačilo. I tak ale naše družstvo po úvodní čtveřici vedlo o 51 kuželek. Do prostřední části naskočil náhradník Petr Skutil společně s Karlem Janovským. Oba naši hráči předvedli solidní a na vlas shodný výkon a oba s přispěním svých soupeřů dotáhli své souboje do vítězného konce. Do závěru se tak nastupovalo lépe našim dotahovákům - vedení 6:2 o 99 kuželek. Míra Skala po slabším úvodu ve druhé půlce výrazně přidal a svého soupeře v poklidu přehrál. Tomáš Jarolím již několikáté utkání bojuje s bolavým kolenem a to jej tentokrát přimělo již po sedmatřiceti hodech ke střídání. Za Tomáše narychlo naskočil Pepa Suchomel, který se s rolí náhradníka nevypořádal příliš dobře a slušně hrajícímu hostujícímu hráči tak dovolil výraznou korekci výsledku. Naše družstvo tak po nepřesvědčivém výkonu bere v souboji s posledním celkem tabulky dva body za výhru v poměru 12:4 o 62 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč A x Hořice C

Přidáno: 10.11.2014, 21:15 hod.

Ze zápasů béčka a céčka opět tři body

Béčko i céčko mělo svá utkání tohoto kola na pořadu již ve čtvrtek. Béčko zajíždělo na kuželnu lídra soutěže Solnice B a céčko na sypačku do Jičína k utkání s domácím déčkem.

Béčko nasadilo do úvodního duelu Jardu Havlase, který předvedl vcelku solidní výkon a svoji soupeřku nakonec dokázal udolat a poslal tak naše družstvo do vedení. Ve druhém duelu se vedla hra našemu Petru Skutilovi a i když soupeř kladl odpor, Petr odolal a připsal na konto našeho družstva další dílčí body. Klíčový pro vývoj utkání byl souboj třetí, ve kterém Pepa Suchomel narazil na nejlepší domácí hráčku tohoto utkání. Pepa ale kontroval ještě o chlup lepším výkonem a před závěrem tak naše družstvo vedlo 6:0 o 38 kuželek. Vendelín Škuta ale nezačal vůbec dobře a hned na úvodní dráze z tohoto náskoku 36 kuželek ztratil. Po změně drah ve hře do plných zase svůj náskok navýšil, aby jej v závěrečné dorážce opět ztratil a věnoval tak soupeřce nejen výhru, ale dovolil přehoupnout celkový stav poražených kuželek na stranu domácího družstva. To tedy v konečném účtování znamená na kuželky prohru našeho družstva o 25 a v bodovém hodnocení pak nakonec vcelku cennou remízu 6:6 a dělbu bodů.

Céčko na padáku v Jičíně nasadilo na úvod osvědčenou dvojici Libor Elis a Radim Pyták. Oběma našim borcům se v tomto utkání dařilo výborně a oba své soupeře jasně přehráli a zajistili svým spoluhráčům do závěrečné rundy luxusní náskok. Petr Hanuš společně s Jirkou Ryšavým nejenže tento náskok ubránili, ale oba navázali na skvělé výkony svých spoluhráčů a utkání dotáhli do vítězného konce a domácím nad kuželno mohl zazpívat kanár. Naše družstvo si tak veze z Jičína dva body za jasnou výhru o 195 kuželek v poměru 12:0 a zároveň také asi svůj nejlepší týmový výkon - 1811 poražených kuželek.

Přidáno: 07.11.2014, 22:37 hod.

Sadská vítězí v Bohušovicích v novém rekordu kuželny

V sobotu odjeli hráči Sadské do Bohušovic nad Ohří, kde je čekalo utkání s domácími "sršni".

Sadská předvedla v tomto utkání od prvního do posledního hráče výbornou hru, v součtu stanovila nový rekord bohušovické kuželny, který má nyní hodnotu 3375 poražených kuželek a po zásluze si odvezla dva body za výhru v poměru 7:1 /16,5:7,5/ (3375:3226). Jak jsem psal výše, všichni hráči se prezentovali dobrým výkonem a vyzvednout jedince je v tomto ohledu těžké (i když číslo hovoří vždy za vše). Co ale nechci opomenout je excelentní poslední dráha Honzy Renky - 107+62=169.
Vyčerpávající komentář k tomuto utkání naleznete na stránkách Sadské.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 03.11.2014, 16:08 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |