Aktuální informace z dění v oddíle

Brigáda

Všem členům připomínám, že na sobotu 10.7.2010 je naplánovaná velká brigáda.
Začátek v 8 hodin ráno. Kdo může ať dorazí a přiloží ruku k dílu.

Přidáno: 06.07.2010, 14:02 hod.

Uzavření kuželny

Začátkem prázdnin budou na kuželně probíhat drobné opravy a údržbářské práce, takže bude v termínu od 29.6. do 18.7. uzavřena pro veškeré akce i tréninky.

Přidáno: 14.06.2010, 13:08 hod.

Členská schůze

V pondělí 7. června 2010 se koná členská schůze oddílu. Začátek je v 18:30 hod. na kuželně.
Program: nový soutěžní ročník, brigády na kuželně - údržba a drobné opravy před kolaudací, příprava turnaje registrovaných a neregistrovaných, mládež aj.

Účast všech členů žádoucí!!!

Přidáno: 31.05.2010, 20:22 hod.

V posledním kole úspěšné áčko a céčko, béčko bez bodu

Áčko se s letošním soutěžním ročníkem loučilo na domácí kuželně utkáním proti poslednímu celku divize - Loko Česká Třebová B.
Naše družstvo se letos poprvé setkalo s novou rolí, a sice, že bylo v tomto utkání jasným favoritem. Papírové předpoklady se naplňovaly hned od úvodu a naši hráči nedopustili žádnou senzaci. Jediným drobným překvapením tohoto utkání je to, že si sezóního čulibrka odnesl do té doby doma suveréní Karel Lang. Jinak naše družstvo vyhrálo v poměru 14:2 rozdílem 272 kuželek a připsalo si do tabulky poslední dva body, které nakonec znamenají umístění na konečné 9. příčce ve VČ divizi.
Výkony našich hráčů: Klička 450, Ryšavý 428, Skala 431, Zeman 453, Lang 408 a Miláček 476.

Béčko sehrálo své poslední utkání na kuželně v Rokytnici, kde se utkalo s domácím céčkem.
Zápas se pro naše družstvo hned od začátku nevyvíjel dobře a dlouho to vypadalo dokonce na kanára. Toho nakonec v posledním duelu odvrátil po pěkném výkonu Tomáš Jarolím, takže naše družstvo odjelo z Rokytnice poraženo v poměru 14:2 o 102 kuželek. V konečném účtování celé soutěže se naše družstvo umístilo v klidném středu tabulky na 7. příčce.
Výkony našich hráčů: Havlas 388, Suchomel 363, Kasa 392, Skutil 422, Janovský 411 a Jarolím 439.

Céčko uzavřelo sezónu na domácí kuželně, kde sehrálo okresní derby s pardubickým céčkem.
V úvodu si naši hráči vytvořili poměrně slušný náskok, který se ve druhé polovině utkání začal pomalu ztenčovat a nakonec z utkání bylo pěkné drama. Našemu družstvu se ale nakonec podařilo uhájit výhru v poměru 6:4 o pouhých 8 kuželek. Tato výhra ovšem již nic nemohla změnit na konečné 10. příčce v tabulce soutěže.
Výkony našich hráčů: Elis 434, Macík 400, Zelenka 408 a Samek 393.

Přidáno: 26.04.2010, 15:08 hod.

Program posledního letošního kola VČ soutěží

To nám to zase uteklo! Máme před sebou poslední letošní kolo všech VČ soutěží družstev.

Áčko se se sezónou rozloučí na domácí kuželně, kde v pátek od 17:00 hod. přivítá družstvo Loko Česká Třebová B. O všem podstatném je již rozhodnuto, naše družstvo je zacháněno a soupeř je jistým sestupujícím, takže v utkání půjde jen o to, zakončit sezónu vítěžně.

Béčko zakončí své letošní účinkování v soutěžích na kuželně v Rokytnici nad Jizerou, kde se již ve čvrtek utká s domácím céčkem. V utkání také nejde o nic podstatného. V případě výhry by se naše družstvo mohlo vyhoupnout dokonce až na třetí příčku (s ohledem na to, jak si povedou ostatní družstva). V případě prohry může naopak náš celek skončit až na příčce deváté.

Céčko odehraje své utkání v pátek na domácí kuželně hned po utkání áčka. Soupeřem mu bude družstvo TJ Tesla Pardubice C. V tomto utkání již nepůjde našemu družstvu vůbec o nic, protože bez ohledu na výsledek tohoto utkání se naše družstvo umístí na 10. příčce.

Přidáno: 21.04.2010, 16:35 hod.

Hořice poráží naše áčko i béčko, céčko prohrává ve Smiřicích

Předposlední kolo VČ soutěží družstev nebylo pro náš oddíl vůbec úspěšné.

Áčko odjelo na kuželnu do Hořic, kde se střetlo s domácím béčkem, které mohlo v případě výhry slavit postup do 3. ligy. A domácí družstvo si za svým cílem šlo hned od začátku.
V úvodní pasáži prohrál po pěkném výkonu Pavel Klička a na vedlejších drahách po průměrném výkonu také Jirka Ryšavý a domácí vedli 4:0 o 77 kuželek. V prostřední části nakonec vydřel výhru Mirek Skala, který měl po půlce našlápnuto k vynikajícímu výkonu, ale druhá část mu vůbec nevyšla. Na vedlejších drahách se utkáním protrápil Petr Zeman a prakticky nebylo co řešit. Náskok domácích byl více jak 100 kuželek. Karel Lang s Petrem Miláčkem byli blízko alespoň ke korekci výsledku, ale oba nakonec odešli ze soubojů těsně poraženi, takže naše družstvo utrpělo porážku v poměru 14:2 o 132 kuželek.
I přes tuto prohru ovšem můžeme vzhledem k výsledku 3. lig konstatovat, že jsme zachráněni.
Výkony našich hráčů: Klička 439, Ryšavý 407, Skala 450, Zeman 395, Lang 416 a Miláček 444.

Béčko se naposledy v letoší sezóně představilo doma a za soupeře mu bylo hořické déčko.
Utkání bylo od začátku až do konce v režii hostů. Hned v úvodu darovala hostům vedení 4:0 podprůměrně hrajíc dvojice Pepa Suchomel, Jarda Havlas. Ve stejném duchu pak pokračovala dvojice Dušan Kasa a Petr Skutil. Dušan ovšem i přes nepovedený výkon svého soupeře porazil. V závěru to nebylo v podání Karla Janovského a Tomáše Jarolíma o mnoho lepší a tak naše družstvo prohrálo v poměru 12:4 o 93 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 392, Havlas 389, Kasa 390, Skutil 383, Janovský 405, Jarolím 405.

Céčko hrálo své utkání již ve čtvrtek ve Smiřičích, kde se utkalo s domácím céčkem. Bohužel v současné době nemám k dispozici zápis z utkání a jedniné co vím je, že naše družstvo prohrálo v poměru 7:3.

Přidáno: 18.04.2010, 14:27 hod.

Výsledky uplnynulého kola

Ještě jsem zůstal dlužen výsledky našich družstev z uplynulého hracího víkendu. Takže pro ty, ke kterým se to ještě nedostalo:

Áčko sehrálo v pátek na domácí kuželně utkání proti družstvu TJ Start Rychnov nad Kněžnou B. Rychnovským se u nás tradičně daří a tak se čekalo těžné utkání, ve kterém se bude bojovat o každou kuželku. Tento předpoklad se nakonec potvrdil a k vidění byla spousta kvalitních výkonů a ve většině duelů se o výhru bojovalo až do samého konce. Naše družstvo bylo nakonec díky výrazně lepší dorážce šťasnější a připsalo si další dva důležité body v boji o záchranu, za výhru v poměru 10:6 o 77 kuželek po kvalitním výkonu, který měl hodnotu 2659 poražených kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 441, Ryšavý 436, Zeman 438, Skala 421, Lang 453 a Miláček 470.

Béčko odjelo v pátek do Jilemnice, kde se v přímém souboji o pozice v tabulce utkalo s domácím céčkem. Naše družstvo se nejprve v zápase trochu rozkoukalo, pak se chopilo taktovky a po dvou třetinách se ujalo vedení 6:2 s luxusním náskokem 90 kuželek a dalo by se říci, že utkání bylo rozhodnuté. Závěr našim hráčům ovšem vůbec nevyšel a nakonec bylo z utkání velké drama, které ovšem dopadlo nakonec přece jen lépe pro naše barvy. Takže naše družstvo svého soupeře v tabulce přeskočilo o 2 body, které získalo za výhru v poměru 10:6 nakonec o pouhých 5 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 403, Skala 434, Janovský 395, Jarolím 409, Suchomel 347 a Skutil 403.

Céčko mělo v tomto kole volno.

Přidáno: 13.04.2010, 14:52 hod.

Program příštího kola

Áčko se v pátek utká na domácí kuželně s družstvem TJ Start Rychnov nad Kněžnou B. Utkání začne tradičně v 17:00.
Béčko odjede v pátek do Jilemnice, kde se v přímém souboji o pořadí střetne s domácím céčkem.
Céčko má v tomto kole volno.

Přidáno: 06.04.2010, 21:43 hod.

Výhry áčka i béčka

Áčko odjelo v pátek do Rokytnice nad Jizerou k utkání s domácím áčkem. Náš celek neodjížděl s žádnými ambicemi na případný bodový zisk, protože v Rokytnici se příliš často nevyhrává a navíc tabulkové postavení obou celků hovořilo jasnou řečí. Skutečnost na kuželně byla ovšem jiná.
Dobrý vstup do utkání pro naše družstvo obstaral Petr Miláček. Na první dráze se sice se soupeřem tahal o každou kuželku, po změně drah ovšem předvedl výborný výkon a zajistil našemu družstvu vedení o 46 kuželek. Pavlu Kličkovi se bohužel nevyvedla na první dráze dorážka. Díky tomu nabral manko, které se mu na druhé dráze i přes kvalitní výkon nepodařilo smazat a utrpěl prohru o 20 kuželek. Třetí dvojice výrazně naklonila misky vah na naši stranu. Mirek Skala strojově přesnou hrou drtil svého soupeře a každým hodem navyšoval svůj náskok. Počítadlo se u Mirkova výkonu nakonec zastavilo na skvělé hodnotě 502, což znamenalo nejen zisk bodů, ale navýšení našeho náskoku na více jak 100 kuželek. Tento náskok se po dalším souboji trochu ztenčil. Petr Zeman zahrál sice výborně, ale domácí hráč jej s přispěním velké dávky štěstí nakonec porazil. Stále nám ale zbývalo +89 kuželek. Pátá dvojici byla v celém utkání nejvyrovnanější. Karel Lang se se soupeřem tahal o každý klacek a po pěkném výkonu se v závěru nakonec radoval z těsné výhry o 4 kuželky. Jirka Ryšavý měl v závěru poměrně snadný úkol - neprohrát se soupeřem více jak o 90 kuželek. Podle očekávání jej soupeř porazil, ale vytvořený náskok byl více než dostačující.
Áčko tedy veze z Rokytnice zlaté dva body za výhru v poměru 10:6 o 57 kuželek, po výborném výkonu celého družstva, který měl hodnotu 2702 poražených kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 468, Klička 427, Skala 502, Zeman 455, Lang 437 a Ryšavý 413.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně poslední celek tabulky - Dvůr Králové nad Labem B. Podle tabulkového postavení se mělo jednat jen o formalitu, ale nakonec se naše družstvo na výhru pořádně nadřelo.
Mohl za to hlavně špatný vstup do utkání. Pepa Suchomel sice zahrál na své poměry velice dobře, ale slabá druhá dorážka ho připravila o zisk bodů. Na vedlejších drahách se vůbec nevedlo Jardovi Havlasovi, který slabým výkonem daroval body soupeři a naše družstvo tak rázem prohrávalo 4:0 o 39 kuželek. V prostřední části zahrál slabě také Karel Janovský a zejména na druhé dráze dobře hrají soupeř jej deklasoval bezmála o 50 kuželek. Naštěstí na vedlejších drahách podal dobrý výkon Petr Skutil a špatně hrajího soupeře porazil ještě větším rozdílem. Stav před závěrečnou čtveřicí byl tedy 6:2 a +27 pro hosty. Nelehký úkol pro naše dotahováky. Pavel Skala ale hned na první dráze svému soupeři výrazně odskočil, po změně drah svůj výkon ještě vylepšil a připsal si jasnou výhru. Na vedlejších drahách měl Tomáš Jarolím zpočátku výrazně těžší pozici a dráhy si se soupeřem měnil za nerozhodného stavu. Po změně drah ovšem soupeř jak se říká vyšuměl, Tomáš si podržel svůj standard z předchozí dráhy a bylo rozhodnuto!
Naše družstvo tedy nakonec "utrpělo" předpokládanou výhru v poměru 10:6 o 27 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 414, Havlas 389, Janovský 395, Skutil 435, Skala 437 a Jarolím 443.

Přidáno: 04.04.2010, 09:13 hod.

Nové fotky

Po delší době jsem přidal nějaké fotky do naší fotogalerie. Jedná se o fotografie z krajských mistrovství jednotlivců a z VČPM.

Přidáno: 02.04.2010, 12:28 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |