Aktuální informace z dění v oddíle

Céčko si veze ze Solnice kanára

Ve čtvrtek odjelo naše céčko na dvoudráhu do Solnice, kde se utkalo s lídrem tabulky - domácím béčkem.

Na úvod byl k vidění oboustranně nepovedený výkon, ze kterého ovšem bohužel vyšel hůře náš Libor Elis. Druhá dvojice hráčů již předvedla výrazně "koukatelnější" výkon, ale i z tohoto duelu odešel poražen bohužel náš hráč, kterým byl v tomto duelu Radim Pyták. V polovině utkání tedy vedlo domácí družstvo o 21 kuželek v poměru 4:0. Zavelet k obratu měl Jirka Ryšavý. Jirkovi se hra ale vůbec nedařila a nevýrazně hrajícímu soupeři tak daroval výhru. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto, i když teoreticky se dalo ještě vydolovat plichta. Petr Hanuš ovšem navázal na předchozí Jirkův nepovedený výkon a i přes chladné počasí se nad solnickou kuželnou rozezpíval kanár. Naše družstvo se tedy z kuželny lídra soutěže odváží porážku v poměru 12:0 o 96 kuželek a komplikuje si tak cestu do nadstavby o postup do vyšší soutěže. Nyní nezbývá než vyhrát poslední utkání základní části a čekat jak si povedou soupeři. Umístění na bedně v základní části již nemají naši hráči ve svých rukou.

Přidáno: 06.02.2015, 06:52 hod.

Sadská veze z Hořic dva body

V sobotu zajíždělo družstvo Sadské k dalšímu utkání 2. KLM do nedalekých Hořic, které figurují v horní polovině tabulky a mezi oběma soupeři byl před tímto utkáním rozdíl pouhého bodu.

Úvod utkání přinesl dva souboje bez nějakého většího náboje. Tonda Svoboda po výborném výkonu jasně přehrál domácího hráče. Na vedlejších drahách je souboj také vcelku jasný, zejména díky mizerné dorážce Petr Miláčka. Stav 1:1 při vedení Sadské o 45 kuželek. Prostřední pasáž ale rozhodně dramatická byla. Venca Pešek sice v první šedesátce (328) jasně deklasoval svého soupeře. Ve druhé půlce se mu již hra tolik nedařila a nakonec musel vítězství hájit až do posledních hodů, což se mu naštěstí o 11 klacků podařilo. Martin Schejbal hrál se svým soupeřem ještě vyrovnanější partii, kterou nakonec získal pro sebe o pouhé 2 kuželky. Před závěrem tedy lepší výchozí pozice pro Sadskou - vedení 3:1 o 58 kuželek. Dotáhnou duel do zdárného konce měla zkušená dvojice Tomáš Bek a Vašek Schejbal. Chvíli to sice vypadalo, že by se domácím mohl povést obrat, ale hráči Sadské to nedovolili. Vašek sice po povedeném výkonu prohrává s nejlepším hráčem utkání o 36 kuželek, ale Tomáš svého soupeře udržel na uzdě, nakonec vydřel remízu a v součtu se tak zrodila výhra Sadské v poměru 5,5:2,5 /13,5:10,5/ o 22 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 02.02.2015, 21:00 hod.

Áčko v Hořicích neuspělo

V pátek odjelo naše áčko do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek je zatím na průběžné druhé příčce v soutěži a má ambice na postup, zatímco naše družstvo je namočeno v sestupových vodách. Karty tedy byly před tímto utkáním rozdány jasně a předpoklady se bohužel naplnily vrchovatou měrou.

Úvod utkání ještě nevypadal tak zle. Pavel Klička předvedl docela povedený výkon (zejména v dorážkové), ale i tak odešel ze souboje poražen. Na vedlejších drahách předvedl také povedený výkon Honza Jakube a získal pro naše družstvo první bodíky. V této chvíli ale jen málokdo tušil, že vlastně odvrátil kanára. V prostřední části předvedl na poměry hořických drah slabší výkon Petr Zeman a dobře hrající soupeř tak neměl problém. Ještě hůře si vedl na vedlejších drahách Dušan Kasa a domácí celek se tak dostal do jasného vedení, které v závěru ještě výrazně navýšil. Míra Skala i přes povedený výkon nestačil na nejlepšího hráče domácích a Karel Lang svým výkonem roli svému soupeři výrazně usnadnil. Naše družstvo tak po nevýrazném výkonu odjíždí z Hořic s porážkou v poměru 14:2 o propastných 171 kuželek.

Přidáno: 02.02.2015, 20:42 hod.

Béčko odložilo další utkání, v dohrávkách bylo úspěšné jen na 50%

Páteční utkání našeho béčko s Josefovem bylo na žádost hostí odloženo na pondělí 16.2.. V týdnu ale naše béčko dohrávalo dvě předcházející odložená utkání. Nejprve doma s celkem Třebechovic a poté v Jičíně s domácím déčkem.

Domácí dohrávka s třebechovickým béčkem byla díky slabým výkonům většiny hostujících hráčů jasnou záležitostí našeho družstva. Na úvod Pepa Suchomel i přes slabší výkon nakonec udolal svého soupeře o tři klacky a na vedlejších drahách Jarda Havlas jasně přehrál velmi slabě hrajícího soupeře o po pěkném výkonu nahrál více jak 100 kuželek. V závěru přidal další pohodlnou výhru Petr Skutil a tak je dvojice Lída Skutilová a Venda Škuta dovolila výborně hrajícímu soupeři korekci výsledku. Naše družstvo tedy nakonec vítězí v poměru 10:2 o 95 kuželek.

To dohrávka v Jičíně už tak slavná nebyla. Naše družstvo do tohoto utkání sice nastupovalo v roli papírového favorita, ale tyto předpoklady nenaplnilo. Pepa Suchomel předvedl slabý výkon a jasně prohrál. Jarda Havlas zahrál pěkně a soupeře nakonec udolal. Po poločase stav 2:2 při vedení domácích o 24 kuželek. Ve druhé rundě předvedl povedený výkon Petr Skutil a využil slabšího výkonu soupeře k jasné výhře. Venda Škuta ale předvedl doslova a do písmene mizerný výkon a soupeři tak spadla výhra do klína. V součtu tak odjíždí naše družstvo z kuželny posledního celku soutěže poraženo o 85 kuželek v poměru 8:4.

Přidáno: 02.02.2015, 20:32 hod.

Céčko zdolalo Třebechovice

V pátek přivítalo naše céčko na domácí kuželně celek Třebechovice B, který patří k pronásledovatelům našich družstvech v souboji o "medailové" pozice.

Naše družstvo ale toto utkání zvládlo poměrně s přehledem. Hned v úvodu připravila dvojice Libor Elis a Radim Pyták po povedených výkonech svým spoluhráčům náskok bezmála 90 kuželek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhém dějství se oba naši hráči se svými soupeři tahali o každý klacek až do posledních hodů. Petr Hanuš nakonec po slabším výkonu odešel poražen těsně o dvě kuželky a na vedlejších drahách si i přes nevýrazný výkon připsal výhru o klacek Jirka Ryšavý. V součtu tak naše družstvo vítězí v poměru 10:2 o 88 kuželek a do tabulky si připisuje důležité dva body v honbě za umístěním zajišťujícím nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 02.02.2015, 20:19 hod.

Mistrovství kraje - senioři

Sobota je na přeloučské kuželně vyhrazena pro Mistrovství Pardubického kraje v kategorii seniorů.

V konkurenci 22 hráčů si vedl nejlépe Jirka Hetych z Loko Č. Třebová a výkonem 520 poražených kuželek si zajistil titul Mistr Pardubického kraje. O pouhou jednu kuželku za tímto výkonem zaostal domácí Pavel Klička a třetí příčku vybojoval výkonem 514 poražených kuželek Láďa Zemánek z Tesly Pardubice.

Přílohy: Senioři konečné výsledky

Přidáno: 24.01.2015, 10:22 hod.

"Povinná" výhra Sadské

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně sestupem ohrožený celek SKK Náchod-Červený Kostelec a výhra v tomto utkání byla prakticky povinností.

Úvod utkání ovšem naznačil, že to nemusí být až tak jednoznačné. Petr Miláček hrál až na jednu dráhu mizerně a ne nijak oslnivě hrajícímu soupeři výhru doslova daroval. Aleš Košnar svého soupeře sice přehrál, velkou radost ze své hry ale také neměl. Po úvodní části tedy 1:1 při vedení Sadské o zanedbatelných 10 kuželek. V prostřední části se ale tento náskok výrazně rozrostl. Vašek Pešek nedal soupeři žádnou šanci a nakonec zaostal pouhou kuželku pod hranicí šestistovky. Martin Schejbal sice také nezahrál optimálně, ale jeho výkon lze označit řekněme za solidní a na soupeře to bohatě stačilo. Po této rundě již bylo o poznání veseleji - vedení 3:1 o 110 kuželek. Tonda Svoboda rozjel svůj duel vcelku povedeně. Ve druhé polovině ale přišel útlum a střídající soupeř dokonal obrat a Tonda nakonec těsně prohrál. Ani Tomáš Bek svým výkonem nijak nevyčníval, ale na bodový zisku mu to stačilo. V součtu tedy Sadská v tomto neslaném nemastném utkání vítězí v poměru 6:2 o 140 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 18.01.2015, 11:41 hod.

Áčko přehrálo Hradec Králové a nadělilo mu kanára

V pátek přivítalo naše áčko v prvním jarním domácím utkání soupeře z nedalekého Hradce Králové. Výsledek utkání sice vypadá na jednoznačnou záležitost našeho celku, ale nebylo tomu tak.

Úvodní část utkání vyšla našemu družstvu na výbornou. Pavel Klička s Petrem Zemanem využili slabších výkonu obou svých soupeřů a oba s přehledem zvítězili a získali náskok 70 kuželek. Prostřední pasáž už pro naše barvy nevypadala tak jednoznačně, ale nakonec se mohli radovat také oba naši hráči. Dušan Kasa až skvělou druhou půlkou nakonec udolal výborně hrajícího soupeře a Honza Jakube se svým soupeřem bojoval až do posleních hodů, aby si nakonec připsal výhru o celé dva klacky. Před závěrem tedy již jistý bod pro naše družstvo a náskok 99 kuželek. Vcelku dobrá pozice pro dotáhováky Karla Langa a Míru Skalu. Karel, který se v minulém kole vrátil do sestavy po více jak půlroční odmlce, zatím ještě hledá ideální formu, ale soupeř mu situaci výrazně usnadnil a i přes slabší výkon tak bral Karel výhru o 4 kuželky. Na vedlejších drahách bylo rozhodnuto již po prvních plných. Soupeř Mirka Skaly si obnovil svalové zranění, utkání nebyl schopen dohrát a po 24 hodech odstoupil. Hosté bohužel neměli náhradníka, takže už se dohrávalo jen z povinnosti. Míra nakonec cca po 60-ti hodech přepustil své místo Tomáši Jarolímovi, když už to dopadlo takhle, tak ať si tedy zahrají všichni naši hráči. Naše družstvo si tak do tabulky připisuje další důležité dva body za výhru v poměru 16:0 o 382 kuželek (i když rozdíl v poražených kuželkách není v tomto utkání relevantním ukazatelem). Radost z výhry sice trochu kalí nepříjemnost, která se stala hostujícímu Láďovi Beránkovi, ale dlužno dodat, že naše družstvo v tomto utkání podalo jeden ze svých nejlepších letošních domácích výkonů a vítězství si určitě zasloužilo. No a Láďovi přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat do kuželkářského kolotoče.

Přidáno: 18.01.2015, 10:23 hod.

Béčko odložilo další utkání, céčko si přivezlo kanára

Béčko odložilo i další utkání, které mělo tentokrát sehrát v Jičíně s domácím déčkem. Termín dohrávky je stanoven na úterý 27.1.. Utkání předcházejícího kola bude dohráno na domácí kuželně ve čtvrtek 22.1. od 17 hodin. Céčko mělo na utkání tohoto kola také problémy se setavou, ale nakonec s sebou vzalo jednoho dorostence a utkání v Červeném Kostelci sehrálo v řádném termínu. Bohužel ale toto utkání pro náš celek příliš úspěšné nebylo.

Utkání začalo pro naše družstvo velmi smolně, když Libor Elis po vyrovnaném průběhu nakonec prohrál o pouhou 1 kuželku. Ve druhém duelu nastoupil zaskakující dorostenec Tomáš Sukdolák a na svůj první start v kategorii dospělých si určitě nevedl špatně. K bodovému zisku to ale nevedlo. Zavelet k obratu měl ve třetím duelu Jirka Ryšavý, který zahrál slušně, ale na domácího hráče tentokrát nestačil o 10 kuželek. Před závěrem tedy naše družstvo prohrávalo 6:0 o 47 kuželek. Ve hře byla ještě teoreticky remíza, ale popravdě řečeno Petr Hanuš spíše nastupoval s cílem alespoň odvrátit kanára. To se mu ale bohužel nepodařilo, když z vyrovnaného souboje odešel poražen těsně o 3 kuželky. Naše družstvo si tak veze z Červeného Kostelce prohru 12:0 o 50 kuželek.

Přidáno: 18.01.2015, 10:20 hod.

Jasná výhra Sadské v Duchcově

V sobotu odjelo družstvo Sadské k prvnímu letošnímu ligovému duelu do severočeského Duchcova, kde se utkalo s domácím áčkem.

Úvod utkání vyšel lépe hráčům Sadské. Petr Miláček sice nezačal vůbec dobře, ale ve druhé polovině přišlo výrazné zlepšení a na slabě hrajícího soupeře to bohatě stačilo. Na vedlejších drahách si šel pro body o úvodních hodů Aleš Košnar, který nakonec zaostal pouhou jednu kuželku pod hranicí šestistovky. Prostřední pasáž byla o poznání vyrovnanější, ale opět se radovali oba hráči Sadské. Martin Schejbal díky skvělé dorážkové (221) udolal svého soupeře i přes odečet 8 kuželek za druhý přešlap a Vašek Pešek dokonale otočil nedobře se vyvíjející duel a přinesl další bodík do šatny Sadské. Před závěrem tedy vedení Sadské 4:0 o rovných 100 kuželek. V závěrečné čtveřici pak Tomáš Bek opět ve velmi vyrovnaném duelu dokázal vybojovat další bodík pro Sadskou. Tonda Svoboda předvedl velmi povedený výkon, k jeho smůle ale narazil na nejlepšího hráče domácího celku a nakonec i nejlepšího hráče celého utkání, z čehož je zřejmé, kdo v tomto duelu bral body. Znamenalo to již ale jen kosmetickou úpravu výsledku a tak si Sadská po vcelku povedeném a vyrovnaném výkonu celého družstva veze z Duchcova dva body za výhru v poměru 7:1 o 69 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 15.01.2015, 21:12 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |