Aktuální informace z dění v oddíle

Okresní derby skončilo plichtou

V pátek bylo na přeloučské kuželně k vidění malé okresní derby mezi naším béčkem a hostujícím celkem Tesla Pardubice D.

V úvodu nastoupila netradičně dvojice Petr Skutil a Jarda Havlas. Tito dva hráči většinou utkání uzavírají, ale tentokrát bylo jejich úkolem vytvořit dobrou pozici pro své spoluhráče. Petr předvedl po dlouhé době konečně povedený výkon a na slabě hrajícím soupeři vydoloval slušný počet kuželek. Jarda předvedl také vcelku povedenou hru, ale na výborně hrající soupeřku nestačil. V poločase tak byl stav 2:2 při našem vedení o 38 klacků. Dotáhnout utkání do vítězného konce byl úkol pro Pepu Suchomela a Lídu Skutilovou. Oběma se příliš nedařilo, ale jejich soupeři na tom byli podobně. V obou případech rozhodovala koncovka a bohužel vždy se ten pověstný kousek štěstíčka přiklonil na stranu soupeře, což v konečném účtování znamenalo dělbu bodů za remízu v poměru 6:6, i když naše družstvo porazilo o 20 kuželek více než hosté.

Přidáno: 16.03.2015, 15:43 hod.

Céčko na favorita nestačilo

Ve čtvrtek přivítalo céčko na domácí kuželně favorita nadstavbové části a jednoho z hlavních adeptů na postup - celek Loko Česká Třebová B.

V úvodu nastoupil Libor Elis společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem. Libor zaostal za svými možnostmi a výborně hrající hostující hráč jej jasně přehrál. Tomáš svoji domácí premiéru mezi dospělými zvládl docela obstojně a jen velké množství újezdů v závěru druhé dorážky ho připravilo o bodový zisk. V polovině utkání tedy vedlo hostující družstvo o 64 kuželek a poměrem 0:4. Něco s tím udělat měla za úkol dvojice Radim Pyták a Jirka Ryšavý. Radim předvedl řekněme obstojný výkon a nevýrazného soupeře dokázal přehrát. Jirka ale nepředvedl vůbec povedenou hru a soupeři výhru prakticky věnoval. V součtu si tak naše družstvo v nadstavbové části připisuje v pořadí již druhou porážku, tentokrát v poměru 10:2 o 78 kuželek.

Přidáno: 16.03.2015, 15:33 hod.

Áčko vydřelo důležité body

V pátek přivítalo naše áčko v dalším důležitém záchranářském souboji na domácí kuželně celek KK Vysoké Mýto A.

Na úvod se Pavel Klička nedokázal vypořádat s výborně hrajícím Petrem Bartošem a hostující hráč si tak po zásluze připsal bodíky. Na vedlejších drahách nám všem po šestadvaceti hodech výrazně zatrnulo. To když Pepa Ledajaks po odhodu zůstal na konci rozběžiště v křeči a nějakou dobu se nezvedal. Po chvilce ošetření ovšem pokračoval ve hře a i když hrál po zbytek utkání v podstatě jen na dva kroky, tak je potřeba jeho příspěvek pro tým ocenit. (Myslím, že většina hráčů by po takovéhle situaci již utkání nedohrála, takže Pepo ještě jednou klobouk dolů!!!) Míra Skala si v první půlce po pěkném výkonu vytvořil solidní náskok. Na druhé dráze jakoby pod dojmem soupeřova hendikepu výrazně polevil a i když s přehledem zvítězil, tak nebyl se svým výkonem spokojen. V prostřední části sehrála vyrovnaný souboj dvojice Petr Zeman a Láďa Beránek. Z pěkného souboje nakonec vyšel šťastněji domácí borec, díky výrazně lepší hře do plných. Na vedlejších drahách se odehrával neméně dramatický souboj mezi Tomášem Jarolímem a Michalem Hynkem. Úvodní dráha o 8 pro Michala, druhé plné ale o 15 pro Tomáše a o osudu duelu musela rozhodnout dorážka. Tu měl o 10 klacků lepší hostující hráč a připsal si tak výhru o celé tři kuželky. Před závěrečnou částí byl tedy stav na body 4:4 a zanedbatelné vedení domácích o 6 kuželek. Karel Lang začal slušně a Jarda Stráník jen díky vynikající dorážce udržel krok. Po změně drah se ale Karel dlouho hledal ve hře do plných, čehož Jarda využil k získání náskoku, který si pohlídal až do konce. Na vedlejších drahách se začal souboj vyvíjet také lépe pro hosty. Jirka Zvejška udělil Petru Miláčkovi lekci v prvních plných a díky tomu proběhla výměna drah při vedení hostujícího hráče o 10 kuželek. Petr ovšem na druhé dráze od samého začátku přidal a po povedeném výkonu nakonec dokráčel k jasné výhře. V celkovém součtu tak vítězí domácí celek, který si tedy do tabulky připisuje velmi důležité dva body za výhru v poměru 10:6 o 28 kuželek. (-pm-)

Přidáno: 14.03.2015, 00:07 hod.

Sadská si připsala "povinnou" výhru

V sobotu přivítala Sadská na domácí kuželně poslední celek druhé ligy - TJ Sokol Benešov.

O utkání se nebudu nijak dlouze rozepisovat, protože podrobný komentář je k dispozici na stránkách Sadské. Takže přidám je strohá fakta. Sadská v tomto utkání vítězí jasně 7:1 o 191 kuželek. V utkání tentokrát nebyl k vidění žádný extra výkon. Ten nejlepší měl hodnotu 575 poražených kuželek a předvedl jej Aleš Košnar. Perličkou je, že jako jediný domácí hráč i přes nejlepší výkon bod nezískal, protože prohrál 3:1 na dráhy.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 09.03.2015, 09:25 hod.

Béčko i céčko si přivezlo kanára

Béčko a céčko zahájilo v pátek nadstavbové boje o postup do krajského přeboru. Béčko odjelo na sypačku do České Třebové a céčko na těžkou dvoudráhu do Rybníka.

Béčko vyrukovalo na soupeře ve dvojici Pepa Suchomel a Lída Skutilová. Ani jednomu z našich se vůbec nedařilo, na poměry třebovské kuželny zahráli v podstatě mizerně a toho skvěle hrající domácí hráči beze zbytku využili. V polovině utkání vedl domácí celek o hrozivých 199 kuželek a v podstatě nebylo o co hrát. Dvojice Petr Skutil a Jarda Havlas už mohla hrát v podstatě v klidu a pro radost. Petr svým výkonem navázal na své předchůdce, takže za solidní lze označit snad jen výkon Jardy, ale ani v jeho případě to nebylo povedené a zejména pak 13 újezdů vypadá hrozivě. V součtu tak naše družstvo s výborně hrajícím soupeřem prohrává o neuvěřitelných 312 kuželek v poměru 12:0.

Jen o pár kilometrů dále, v nedalekém Rybníku zahájil za céčko utkání Jirka Ryšavý, který svým slaboučkým výkonem daroval soupeři pohodlnou výhru. V nastoleném výkonnostním trendu pokračoval Libor Elis a další body pro domácí na zlatém podnose. Jakés takés herní zlepšení přinesl Radim Pyták, ale jeho soupeř hrál excelentně a tak v závěru musel Petr Hanuš bojovat o odvrácení kanára. To se mu bohužel nepodařilo a tak si naše družstvo v úvodním nadstavbovém utkání připisuje porážku v poměru 12:0 o 148 kuželek.

Přidáno: 09.03.2015, 09:01 hod.

V Hylvátech se překvapení nekonalo

V pátek odjelo naše áčko k dalšímu diviznímu utkání na kuželnu do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se střetlo s domácím áčkem. Tabulkové postavení jasně favorizovalo domácí celek a předpoklady se bohužel naplnily.

Na úvod jsme nasadili Pavla Kličku, který předvedl na místní poměry docela solidní výkon, ale jeho soupeř měl jeden ze svých lepších dnů a Pavla zejména díky hodovkám v dorážce jasně přehrál. Jako druhý šel do boje Petr Miláček, který na obou drahách předvedl slabší plné, aby celkový dojem zachraňoval vcelku povedenou dorážkou. Na slabě hrajícího soupeře to ale v pohodě stačilo a náskok domácích se výrazně ztenčil. Třetí Mirek Skala v podstatě navázal na Petrovu hru - slabší plné a povedená dorážka. Jenže na nakonec nejlepšího hráče utkání to nemohlo mít sebemenší naději. V polovině utkání tedy nepříznivý stav 2:4 a náskok domácích ve výši 39 poražených kuželek. Naději na nějaký ten bodový zisk vykřesal Tomáš Jarolím, který sice trochu zaváhal v první dorážce, ale druhá dráha už byla excelentní a na to soupeře neměl odpověď. Bohužel jiskřička naděje uhasla hned v zápětí. Karel Lang se nevypořádal se záludnostmi této dvoudráhy vůbec dobře a po slaboučkých plných jej nahradil Honza Jakube. Naskočit do hry v dorážce je vždy těžké a Honzův výkon to bohužel potvrdil. V součtu s Karem nahrál jen 166 a bylo po nadějích. Na druhé dráze už Honza předvedl solidní výkon, ale před poslední drahou mělo naše družstvo již ztrátu 91 kuželek, což byl pro Petra Zemana prakticky neřešitelný úkol. Petrovi se navíc příliš nedařilo a nakonec se soupeřem těsně prohrál o 2 klacky, čímž završil naši prohru o 93 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 09.03.2015, 08:46 hod.

Nepovedený víkend Sadské

O uplynulém víkendu měla Sadská na programu dvě utkání. Nejprve v sobotu utkání 2. ligy, kdy na kuželně v Přelouči přivítala družstvo SKK Bohušovice nad Ohří a následně pak v neděli odvetné utkání 1. kola nadstavby Poháru ČKA. Toto utkání se hrálo na kuželně v Poděbradech a soupeřem Sadské bylo družstvo Jičína A.

Sobotní ligový duel načal Aleš Košnar trochu netradičně (i když již podruhé za sebou - takže možná nová tradice) společně s Tomášem Bekem. Aleš nezačal nijak oslnivě, ale první dvě dráhy získal vždy těsným rozdílem a nahrál si "nesmazatelné" čtyři kuželky, aby pak plnou polovinu tohoto náskoku na třetí dráze prohospodařil. Poslední dráha již byla v Alešově režii a tak i přes celkově nepovedený výkon přinesl do šatny první (ale bohužel na dlouho poslední) bod. Tomáš nebyl v sobotu ve své kůži a po nepovedených sedmdesáti hodech jej vystřídal Honza Renka. Ten ale pokračoval v nastoleném trendu a tak v tomto souboji bral bod průměrně hrající soupeř. Prostřední pasáž patřila dvojici Tonda Svoboda a Martin Schejbal. Tonda nezačal vůbec dobře, úvodní dvě dráhy soupeři doslova věnoval a zlepšená hra ve druhé polovině už na otočení výsledku nestačila a Tonda prohrává svůj souboj o 9 kuželek. Mates odehrál tři povedené a se soupeřem vcelku vyrovnané dráhy a na tu poslední se šlo za bodového stavu 1,5:1,5. V tento moment přišel Matesův kolaps a mizerná poslední dráha rozhodla o dalším bodovém zisku hostí. Pro dotahováky Vaška Schejbala a jeho jmenovce Peška tedy nelehký úkol - vedení hosti 1:3 o 94 kuželek. Vašek Schejbal předváděl excelentní hru, zejména pak na dráze č. 4 kde předvedl skvělých 175. V utkání pokořil šestistovku a soupeře deklasoval 0 101 klacků. Vašek Pešek začal také výborně a v poločase v pohodě vedl. Druhá polovina utkání již ale byla v jeho podání výrazně slabší a toho dobře hrající soupeř využil k zisku bodu. V součtu tak Sadská po svém nejslabším domácím výkonu prohrává v poměru 2:6 (11,5:12,5) o 22 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.Den po nepovedeném ligovém utkání nastoupilo družstvo Sadské k odvetnému utkání Poháru ČKA proti celku SKK Jičín A. Z prvního duelu na půdě soupeře si Sadská přivezla prohru v poměru 1:5 (6:10), takže do odvety nelehká, ale ne neřešitelná pozice.
Úvod opět jako v sobotu duo BEŠNAR, tedy Tomáš Bek a Aleš Košnar. Tomáš hrál o poznání lépe než v sobotu a dobře hrajícího soupeře dokázal nakonec po pěkném výkonu udolat. I Alešův výkon lze (snad až na úvodní dráhu) považovat za povedený a i v jeho případě to znamenalo bodový zisk. Úvod utkání tedy dal naději do druhé poloviny pro duo bratří Schejbalů. Ani jeden z nich nezačal dobře, ale Martinovi nakonec přece jen soupeř na úvodní dráze bod "daroval". Na druhé dráze přichází Vaškovo zlepšení a odměna v podobě vyrovnávacího bodíku. Mates pokračuje v nepovedené hře a soupeř srovnává na body a dostává se do vedení na kuželky, které i přes Martinův zlepšený výkon na další dráze navyšuje. Třetí dráhu prohrává i Vašek a situace se stává kritickou. K postupu do dalšího kola potřebují oba hráči Sadské své soupeře porazit a vzhledem ke ztrátě v obou duelech potřebují i "pomoc" protihráčů. Vašek zahrál poslední dráhu skvěle, lehká pomoc od soupeře také přišla a jeden z kýžených bodů je na světě. Martin se ale pomoci od soupeře nedočkal a svůj duel tak prohrává. Utkání tedy sice končí výhrou Sadské v poměru 5:1 (7,5:8,5), ale do dalšího kola postupuje díky lepšímu poměru setů z obou utkání Jičín.

Přidáno: 05.03.2015, 21:47 hod.

Důležitý duel áčko zvládlo

V pátek přivítalo naše áčko na domácí dráze celek SKSC Svitavy-Lány A. Oba celky bojují o záchranu a tak to bylo vlastně utkání o 4 body. Čekal se vyrovnaný boj, který se ale nakonec nekonal.

Hned na úvod předvedl povedený výkon Pavel Klička a využil slabšího výkonu soupeře k nahrání náskoku. Na vedlejších drahách si navíc po pěkném výkonu v pohodě poradil se slušně hrajícím soupeřem také Mirek Skala a naše družstvo tak zažilo po dlouhé době na domácí půdě nevídanou věc - ujalo se vedení 4:0 o 84 kuželek. Pokračovat v dobře načaté práci měl za úkol Karel Lang a Honza Jakube. Karel začal skvěle, na druhé dráze ovšem přišla brzda, kterou se připravil o výrazně lepší výsledek. I tak ale Karel svého slabě hrajícího soupeře v poklidu přehrál. Honza to měl o poznání těžší. Nedařilo se mu podle jeho představ a dobře hrající soupeř toho dokázal využít. Před závěrem tedy naše vedení 6:2 o 95 kuželek. Příznivá pozice pro dotahováky Petra Miláčka a Tomáše Jarolíma. Petr, který se před tímto duelem vrátil z hostování v KK SDS Sadská, měl nakonec se soupeřem více práce než se čekalo a výhru vydřel až v samotném závěru. Tomáš měl situaci výrazně snažší a svůj duel i přes drobné zaváhání na úvodní dráze dotáhl spolehlivě k vítěznému konci. Naše družstvo tak v tomto velmi důležitém utkání vítězí jasně 14:0 o 140 kuželek, v nejlepším letošním domácím výkonu. Snad se konečně začíná blýskat na lepší časy a záchrana v divizi dostane reálnější obrysy. Příští kolo zajíždíme do Hylvát a pokusíme se s tímto silným soupeřem urvat nějaký ten bodík (nejlépe oba).

Přidáno: 03.03.2015, 13:32 hod.

Sadská veze z Bráníku dva body

V sobotu odjelo družstvo Sadské na kuželnu do Prahy - Bráníku, kde se utkalo s domácím celkem KK Konstruktiva Praha A.

Úvod utkání obstaral Aleš Košnar netradičně spolu s Tomášem Bekem. Aleš vstoupil do utkání dobře, ale soupeř hrál také dobře a tak se o výsledek bojovalo až do posledních hodů. Při stavu 2:2 na dráhy se nakonec mohl radovat Aleš, který v součtu porazil o celé dva klacky víc než jeho soupeř. Zdravotně indisponovaný Tomáš se soupeřem také přetahoval, ale vždy tahal spíše za ten kratší konec a ze souboje odešel nakonec poražen. Prostřední pasáž utkání patřila dvojici Martin Schejbal a Tonda Svoboda. Martin od počátku střídal světlé okamžiky s těmi horšími a i přes vedení nad soupeřem byl těsně po polovině vystřídán Honzou Renkou. Než se ovšem Honza dostal do té správné provozní teploty, soupeře se dotáhl a pak už svoji šanci nepustil. Tonda začal výborně a v polovině jasně vedl. Druhá půlka byla ale výrazně nepovedená a tak i v tomto duelu bral body soupeř. Před závěrem tedy vedlo domácí družstvo 3:1 bezmála o 50 kuželek. O zvrat v utkání se měl pokusit Vašek Schejbal s Petrem Miláčkem. Vašek předvedl doslova koncert a dobře hrajícímu soupeři toho moc nedovolil. Pokořil šestistovku a hlavně nahrál bezmála 40 klacků. Petr začal dobře a po půlce pohodlně vedl. Na třetí dráze ovšem přišlo lehké trápení a soupeř se dostal na dostřel. Pak přišla ale povedená poslední dráha a Petr tak duel dotáhl také do vítězného konce. V součtu tak vítězí Sadská v poměru 5:3 /13:11/ o 17 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 22.02.2015, 21:06 hod.

Jašná prohra áčka v Třebechovicích

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím áčkem. Postavení v tabulce jasně favorizovalo domácí celek a našemu družstvu se bohužel nepodařilo papírové předpoklady rozcupovat.

Pavel Klička načal utkání dobře a po vcelku povedeném výkonu poslal naše družstvo do vedení. Tomáš Jarolím se ve druhé dvojici blýskl výborným výkonem, ale bohužel narazil na výborně hrajícího soupeře a nakonec odešel poražen o pouhých 5 kuželek. A od této chvíle už to šlo s naším družstvem z kopce. Petr Zeman průměrným výkonem nijak nepozlobil domácího borce a následně ani povedený výkon Jana Jakubeho neměl šanci na nakonec nejlepšího hráče utkání. Jiskřičku naděje měl v páté dvojici vykřesat Míra Skala. Ten ale vůbec neměl svůj den. Podle toho co jsem od něho vyslechl, tak kdyby v pátek vzal kouli, otočil se zády ke kuželkám a poslepu mezi nohama hodil, tak neomylně musí trefit roha. I přes to, že měl jej jediný újezd, propracoval se k číslu 378, což je v jeho případě obvykle výkon po kterém začíná druhou dorážku. No každopádně jen průměrně hrající soupeř tak získal další body a utkání bylo definitivně rozhodnuté. Karel Lang ještě v závěru dostal od výborně hrajícího domácího hráče na cestu dalších třicet a mohlo se vyrazit domů. Naše družstvo tak z Třebechovic odjíždí s jasnou prohrou v poměru 2:14 o 137 kuželek.

V pátek tak čeká na naše hráče možná klíčové utkání v boji o záchranu, kdy se na naší kuželně představí soupeř z chvostu tabulky - celek SKSC Svitavy-Lány A. Pokud chce naše družstvo reálně myslet na záchranu soutěže, musí v tomto utkání bezpodmínečně zvítězit!!!

Přidáno: 22.02.2015, 20:52 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-786 |