Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko veze z Jilemnice těsnou výhru

Dnes, tj. v pátek 2.2. vstoupilo do jarních bojů také naše béčko. Na úvod naše hráče čekalo utkání na těžké kuželně v Jilemnici proti domácímu áčku.

Na úvod vyslal náš vedoucí do boje Vendelína Škutu, který se se záludnostmi jilemnické kuželny jen těžko vyrovnával a tak jej ještě před půlkou vystřídal Pepa Samek. Kýžené zlepšení se ale nekonalo a tak toto duo přivodilo na úvod našemu celku poměrně výrazné manko - prohra 322:381. Ve druhé dvojici se představil Jarda Havlas, který ke slušným plným sice přidává slabší dorážku, ale i tak je z toho velmi slušný výkon a důležitá výhru 395:342. Dušan Kasa tahal od samého začátku za kratší konec, aby slušnou poslední dorážkou zvrátil vývoj duelu těsně ve svůj prospěch (383:381). Podle podobného scénáře hrál i Pepa Suchomel, ale závěrečný nápor mu bohužel na výhru nestačil a soupeři těsně podlehl (388:391). Stav byl tedy vyrovnaný 4:4 a na kuželky mělo lehce na vrch domácí družstvo. S tím se měl pokusit něco udělat Radim Pyták, ale stal se pravý opak. Radim se na v tomto utkání nejlepšího hráče domácích koukal z povzdálí a celek jasně prohrává (382:412). Před Petrem Hanušem je tedy nelehký úkol. Na výhru musí soupeře porazit minimálně o 38 kuželek. Petr se tohoto úkolu nezalekl, předvedl, že mu ten půlrok v áčku něco dal, stal se nejlepším hráčem utkání a soupeře jasně přehrál (412:377). Dobrý počtář již ví, že Petr svůj úkol splnil na výbornou a výhrou o 39 kuželek tak převrací duel na naši stranu. Naše družstvo si tak po dramatickém závěru připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 10:6 o celé 2 kuželky.

Přidáno: 02.02.2018, 22:36 hod.

Tři medaile z MPK seniorů

O posledním lednovém víkendu se v České Třebové bojovalo o tituly mistrů Pardubického kraje v seniorských kategorií - tedy 50-59 a 60+.

Náš celek vyslal celkem pět zástupců, kteří slavili úspěchy. Nejlépe si vedl Pepa Suchomel, který výkonem 605 kuželek ovládl absolutní pořadí a tudíž bral zlato v kategorii 60+. V této kategorii jsme měli ještě tři zástupce. Karel Lang si výkonem 571 poražených kuželek zajistil bronz. Jarda Havlas skončil pátý (561) a Karel Janovský bohužel pro zdravotní obtíže svoji hru ukončil po devadesáti hodech. V kategorii 50-59 předvedl Pavel Klička výkon 590 poražených kuželek, což mu vyneslo stříbrnou příčku (a třetí místo v absolutním pořadí).

Dvojice Klička, Suchomel si tak ve svých kategoriích zajistila postup na květnové MČR, Karel Lang je prvním náhradníkem.

Přidáno: 02.02.2018, 22:17 hod.

Návrat k úvodním jarním kolům

Stránky jsem opět nějakou dobu zanedbával a tak si jen splním zpravodajskou povinnost a doplním výsledky prvních jarních kol. Dvě utkání již odehrálo naše áčko a dvakrát se také představilo družstvo Sadské. Béčko vstupuje do jarních bojů až tento víkend.

Áčko v úvodním jarním kole přivezlo nečekanou výhru ze Svitav, kde pokořilo domácí béčko v novém rekordu hostujícího družstva na 6x100 hs. 2754 poražených kuželek stačilo na těsnou výhru v poměru 10:6 o 18 kuželek. O týden později si náš celek na domácí dráze po průměrném výkonu poradil s béčkem Vysokého Mýta v poměru 13:3.

Družstvo Sadské zahájilo jarní část soutěže na kuželně v Táboře, kde dostalo výprask od domácího áčka v poměru 7:1. O týden později to ale byla v Náchodě jiná písnička. Domácí celek Červeného Kostelce nebyl hráčům Sadské adekvátním soupeřem a konečná výhra Sadské v poměru 6:2 byla k domácím ještě milosrdná, protože rozdíl v poražených kuželkách byl více jak 200.

Přidáno: 02.02.2018, 22:08 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2018

O prvním lednovém víkendu bude přeloučská kuželna svědkem bojů u tituly mistrů Pardubického kraje v kategorii žactva, dorostu a mužů. V sobotu své souboje odehraje žactvo a dorost, v neděli pak muži. Průběžné výsledky všech kategorií budete moci sledovat níže. Aktualizace dle možností po každé odehrané rundě.

V žákovských kategoriích jsou tituly rozdány. Mistrem PK v kategorii žáků se stal Adam Mísař a mistryní PK v kategorii žákyň Veronika Kubíková, oba z Lokomotivy Česká Třebová.
Konečné výsledky - žactvo

Dorostenky mají dobojováno, mistryní PK se stala Petra Stránská z Pardubic. V kategorii dorostenců vybojoval titul skvělým výkonem 603 poražených kuželek Jakub Sokol z Lokomotivy Česká Třebová.
Konečné výsledky - dorost

I mužská kategorie již je u konce. Titul mistra PK putuje do České Třebové zásluhou Ondry Topiče.
Konečné výsledky - muži

Přidáno: 08.01.2018, 11:30 hod.

Smutná zpráva

Všem příznivcům kuželkářského sportu přinášíme smutnou zprávu, že dne 14. prosince 2017 tragicky zahynul náš dlouholetý člen Zdeněk Jelínek ve věku osmdesáti let. Členem oddílu kuželek v Přelouči byl od roku 1973 a svoji sportovní činnost ukončil v roce 2005 z rodinných důvodů. Čest jeho památce.

Přidáno: 19.12.2017, 10:19 hod.

Vánoční koulení

Tradiční vánoční koulení se letos uskuteční v pátek 15.12. s orientačním začátkem v 17 hodin.

"Vlezné" se v případě členů oddílu nehradí, případný doprovod hradí částku 50Kč. Máte-li někdo možnost přinést nějakou drobnost jako cenu do turnaje pak budeme rádi (mám na mysli třeba nějaké reklamní předměty apod.).

Takže v pátek ahoj.

Přidáno: 11.12.2017, 21:03 hod.

Poslední podzimní zápas nevyšel áčku ani béčku

Ve středu odjelo naše áčko k poslednímu podzimnímu utkání do nedalekého Hradce Králové, kde se utkalo s domácím áčkem. Béčko pak o den později odjelo zakončit své podzimní účinkování v soutěži na kuželnu do Dvora Králové, kde se střetlo s domácím céčkem.

Za áčko vstoupila do utkání dvojice Tomáš Sukdolák a Pavel Klička. Tomáš předvedl povedený výkon a slušně hrajícímu soupeři nedal příliš šancí (461:432). Pavel hrál se soupeřkou vyrovnanou partii, ale i přes skvělou druhou dorážku (90) nakonec odešel ze souboje poražen (428:438). Do prostřední části byli nominováni oba Petrové - Hanuš a Zeman. Ani jednomu z nich se příliš nedařilo a dobře hrající domácí hráči toho dokázali využít. "Hany" prohrává 412:470 a Zemík 418:436. Před dvojicí Honza Jakube a Karel Lang tak byl nelehký úkol - porazit oba soupeře a stáhnout bezmála 60 kuželek. Oba hráli se svými soupeři vyrovnané partie. Honza nakonec po pěkném výkonu kapituloval až v posledních hodech (451:459). Karel naopak i přes slabší výkon v závěru vydřel těsnou výhru (416:414). To už ale znamenalo je mírnou korekci výsledku. Naše družstvo tak končí podzimní část soutěže prohrou v poměru 12:4 o 63 kuželek.

Ve Dvoře Králové poslal vedoucí družstva na úvod již tradičního "načínáka" Libora Elise. Libor nehrál nijak oslnivě, přesto ale po většinu duelu vedl. Závěrečná dorážka mu ale vůbec nevyšla a z výhry se radoval soupeř (379:384). Druhý v pořadí Dušan Kasa podal slabý výkon a průměrně hrající soupeř tak přišel k bodům velmi lacino (357:399. Ve třetím duelu zavelel k obratu vedoucí družstva Pepa Suchomel. Jeho hru sice nelze zařadit do kategorie povedených, ale na slabě hrající soupeřku to v pohodě stačilo (386:357). Ve čtvrtém duelu zahrál výborně David Sukdolák a nejlepšího hráče domácích celkem v poklidu přehrál (437:421). To už s naším družstvem vypadalo o poznání lépe. V páté dvojici navíc Radim Pyták po solidním výkonu vydřel těsnou výhru (409:402) a naše družstvo se dostalo poprvé do těsného vedení. Dobře rozdělanou práci měl dokončit Jarda Havlas. Tomu se ale vůbec nedařila dorážka (89 s 15 újezdy) a svůj duel s průměrně hrajícím soupeřem bohužel prohrál (372:398). V součtu tak naše družstvo své poslední podzimní utkání prohrává v poměru 10:6 o 21 kuželek.

Přidáno: 24.11.2017, 23:27 hod.

Sadská přehrála poslední Liberec

V sobotu hostili hráči Sadské na přeloučské kuželně poslední celek tabulky - Dynamo Liberec.

Utkání bylo až na čestné výjimky přehlídkou neslaných nemastných výkonů. I přes nepovedený výkon Sadská ale vcelku v poklidu dokráčela k povinné výhře 6:2 o 78 kuželek.

Výkony hráčů Sadské: Renka 516, Miláček 507, Košnar 592, Svoboda + M. Schejbal 517, V. Schejbal 524, Bek 570.

Podrobný komentář k utkání naleznete na stránkách KK SDS Sadská.

Přidáno: 20.11.2017, 22:28 hod.

Český pohár dorostu v Přelouči

V pátek hostila naše kuželna jeden ze série turnajů Českého poháru dorostu.

K vidění byla spousta pěkných výkonů. Toho nejlepšího, 572 poražených kuželek, dosáhl Daniel Stráník z Vysokého Mýta. A jak se vedlo našim zástupcům? David Sukdolák předvedl pěkných 540 poražených kuželek, což stačilo mezi kluky na 7 příčku. Sabina Slámová porazila 452 kuželek a to jí stačilo na druhou příčku mezi dívkami.

Přidáno: 20.11.2017, 22:22 hod.

Áčko i béčko doma úspěšné

Díky státnímu svátku netradičně ve čtvrtek nastoupila obě naše družstva na domácí půdě k bojům o další body do tabulky svých soutěží. Nejprve áčko přivítalo celek Sokol Dobruška B a následně se pak béčko utkalo s Vrchlabím E.

Áčko se do soupeře z chvostu tabulky pustilo s velkou vervou hned od úvodních hodů. Pavel Klička měl proti sobě sice zdatného soupeře, ale výborným výkonem mu přece jen nedal šanci a získal úvodní dva bodíky (445:431). Vedle hrající Tomáš Sukdolák předvedl podobný výkon jako Pavel a trápícímu se soupeři pořádně naložil (446:369). Za až nezvykle příznivého stavu šla na plac dvojice Petr Zeman a Tomáš Jarolím. Oba jejich soupeři nechtěli dát kůži lacino a bylo se na co dívat. Petr konečně po dlouhé době zvládl solidně dorážku a nakonec v nejlepším výkonu večera svého výborně hrajícího soupeře udolal (462:447). Tomáš bohužel svůj part tak skvěle nezvládl a body brala skvěle hrající soupeřka (416:457). I tak ale výborná pozice pro naše dotahováky, kterými byli Karel Lang a Honza Jakube. Karel se prezentoval tradičně dobrou hrou a slabě hrající soupeř byl bez šance (457:396). Honza měl se soupeřem o poznání těžší práci, ale i on si s touto situací dokázal poradit a po pěkném výkonu vítězí (444:425). Naše družstvo si tak po výborném výkonu do tabulky připisuje dva body za výhru v poměru 14:2 o 147 kuželek.

Béčko na úvod do boje vyslalo Libora Elise s Jardou Havlasem. Libor se sice neblýskl nijak oslnivým výkonem, ale v závěru nakonec přece jen vydřel výhru (395:386). Jarda po několika utrápených výkonech konečně zažil povedené utkání a slabě hrajícího soupeře v pohodě přehrál (425:348). Takže i v tomto případě skvělý úvod utkání, na který měla navázat dvojice Pepa Suchomel a Dušan Kasa. Pepa předvedl solidní hru, o body ale musel bojovat až do posledních hodů. V závěru se ale přece jen mohl radovat z výhry (416:408). Dušan sice nepředvedl optimální hru, ale slabě hrající soupeřka nebyla těžkou překážkou (405:357). Za prakticky rozhodnutého stavu nastoupila do závěru dvojice Radim Pyták a David Sukdolák. Radim se utkáním tentokrát protrápil a dobře hrající soupeř tak přišel k bodům velmi lacino (370:432). Vedle hrající David potvrdil svoji momentální výbornou formu a dobře hrající soupeřku v nejlepším výkonu utkání přehrál (441:420), což znamenalo naši konečnou výhru v poměru 14:2 o 101 kuželek.

Přidáno: 20.11.2017, 22:17 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |