Aktuální informace z dění v oddíle

Tradiční turnaje jsou opět zde

Opět se rok s rokem sešel a je tu čas pro naše tradiční předsezónní turnaje.

Letos podruhé ponesou turnaje pro registrované a neregistrované hráče název "O POHÁR ELEKTRÁRNY CHVALETICE". Dvojice registrovaných budou hrát v disciplíně 120hs v termínu 24.8. - 1.9.2018. Neregistrovaní budou hrát v termínu 4. - 8.9.2018 a tradičně budou hrát 60hs s pětihodovou dorážákou. Podrobné informace naleznete v pozvánkách níže. Těšíme se na Vaši účast.

Obsazenost turnaje registrovaných k nahlédnutí zde.

Obsazenost turnaje neregistrovaných k nahlédnutí zde.

Přílohy: Pozvánka - registrovaní 2 x 120hs, Pozvánka - neregistrovaní 2 x 60hs

Přidáno: 06.08.2018, 23:04 hod.

MČR seniorek 60+ - Konečné výsledky finále a kombinace

Konečné výsledky finále a kombinace si můžete prohlédnout zde.

Stejně jako ze sobotní kvalifikace, tak i z nedělního finálového klání si můžete prohlédnout relativně obsáhlou fotogalerii - vpravo pod záložkou fotoalbum.

Hodnotit mistrovství mi asi úplně nepřísluší - dle rozpisu soutěže je to úkolem hlavního rozhodčího a on to zcela jistě neopomene provést.
Z mého pohledu jsou ale tím jediným a správným měřítkem ohlasy samotných aktérů. Za ně se vyjadřovat nemůžu. Za moji osobu mohu ale říct, že vše proběhlo bez výraznějších potíží, za což bych rád touto cestou poděkoval všem, kteří se na tomto bezproblémovém průběhu podíleli - ať již jsou to samotné hráčky, rozhodčí, ale hlavně a zejména všichni členové našeho oddílu, kteří se více či méně podíleli na organizaci celého mistrovství. Já osobně považuji tuto akci za povedenou.
Já si ale myslet můžu co chci. Jak jsem již napsal výše, jediným a hlavním měřítkem budou ohlasy samotných aktérů.

Přidáno: 06.05.2018, 22:18 hod.

MČR seniorek 60+ - konečné výsledky kvalifikace

Konečné výsledky sobotní kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

Vpravo pod záložkou fotoalbum si můžete prohlédnout fotografie z průběhu celé sobotní kvalifikace.

Přidáno: 05.05.2018, 00:00 hod.

Informace k MČR seniorek 60+

První květnový víkend bude naše kuželna hostit účastnice Mistrovství České republiky v kategorii seniorek 60+.

V průběhu sobotní kvalifikace a nedělního finále budeme na těchto stránkách přinášet aktuální výsledky (aktualizace po každé odehrané čtveřici).

Níže je k dispozici soubor, ve kterém naleznou účastnice bližší informace o možnostech ubytování v našem městě, dále pak startovní listinu kvalifikace a plakát k MČR.

Přílohy: Možnosti ubytování v Přelouči, Startovní listina kvalifikace, Plakát

Přidáno: 02.05.2018, 10:14 hod.

Sezóna 2017/18 je pro obě naše družstva minulostí

Ve čtvrtek ukončila obě naše družstva svá účinkování v letošním ročníku VČ soutěží posledními domácími zápasy. Áčko přivítalo družstvo SKP Kuželky Hradec Králové A a následně pak béčko sehrálo svůj duel proti celku TJ Dvůr Králové nad Labem B.

Áčko na úvod posledního utkání sezóny vyslalo do boje Pavla Kličku s Tomášem Sukdolákem. Oba naši hráči předvedli výborný výkon, ovšem s odlišným bodovým výsledkem. Pavel neměl s průměrně hrajícím soupeřem prakticky žádnou práci a jasně zvítězil (460:405). Tomáš měl o poznání těžší úkol. Skvěle hrající soupeř se s ním přetahoval o každou kuželku a drtivým závěrem rozhodl souboj pro sebe (462:479). Do prostřední části naskočil David Sukdolák s Petrem Zemanem, proti manželské dvojici Skutilových, kteří ještě před dvěma sezónami oblékali naše dresy. David nezvládl zejména druhé plné a zejména v první polovině výborně hrající "Skůťa" toho dokázal využít k pohodlné výhře (416:469). Na vedlejších drahách se Petr s Lídou v pěkném duelu tahal o každou kuželku a nakonec se mohl radovat z těsné výhry (445:437). Do závěru se šlo za smírného stavu 4:4 a s mírnou ztrátou v poražených kuželkách. Karel Lang tentokrát nepředvedl jeden ze svých obvyklých výkonů, i tak ale zahrál velmi dobře a slušně hrajícího soupeře přehrál (437:423). Vedle hrající Honza Jakube začal dobře, postupně ale uvadal a z jasného souboje nakonec bylo drama, ale přece jen se šťastnějším koncem pro nás (413:407). V součtu tak naše družstvo zakončuje sezónu pěkným výkonem a hlavně výhrou v poměru 12:4 o pouhých 13 kuželek. V konečném účtování soutěže končí naše družstvo se ziskem 24 bodů na 6. příčce.

Béčko na úvod nasadilo Karla Janovského a Vendu Škutu. Karel předvedl pěkný výkon a dobře hrajícího soupeře dokázal udolat (440:425). Naproti tomu Vendelínovi se vůbec nedařilo a ne nijak oslnivě hrající soupeřka přišla k bodům poměrně lacino (362:397). Také v prostřední části se soupeři rozešli bodově smírně. Libor Elis i přes celkem povedený výkon nestačil na výborně hrající soupeře (424:447). Jarda Havlas si naopak proti slabě hrající soupeřce vystačil i s průměrným výkonem a získal tak bodíky pro náš celek (411:373). Do závěru, který byl na bedrech dvojice Pepa Suchomel a Míra Skala, tedy vše otevřené. Pepa předvedl povedený výkon a dobře bojující soupeřku nakonec přehrál (434:419). Míra se trápil ve hře do plných a to se nakonec pro vývoj tohoto duelu ukázalo jako rozhodující. Ztrátu z plných už bohužel nedokázal v dorážce dohnat a body bral soupeř (416:437). V součtu tak naše družstvo končí své účinkování v tomto soutěžním ročníku těsnou prohrou o 11 kuželek v poměru 10:6. V tabulce soutěže tak naše družstvo obsadilo se ziskem 21 bodů 5. příčku.

Přidáno: 04.04.2018, 07:08 hod.

Aktuální výsledky semifinále 1. KLD

Níže budete moci sledovat výsledky sobotního a nedělního semifinále.

Konečné výsledky - sobota
Sobotní klání proběhla ve velmi přátelské atmosféře se skvělým fanděním pro všechny hráče bez rozdílu. Snad se i nedělní boje ponesou ve stejném duchu.

Konečné výsledky - neděle
Obě semifinále jsou minulostí. I neděle proběhla ve velmi přátelském duchu a jménem pořádajícího oddílu děkuji všem účastníkům za bezproblémový průběh. Obě semifinále se stala kořistí hráčů Jiskry Hazlov. Do finále postupují družstva Jiskra Hazlov, SKK Náchod, KK Jiří Poděbrady a Kuželky Holýšov.

Přidáno: 23.03.2018, 23:07 hod.

Semifinále 1. kuželkářské ligy dorostu

V sobotu 24. a v neděli 25. března bude přeloučská kuželna svědkem dvojice semifinálových turnajů 1. kuželkářské ligy dorostu.

Zúčastní se jich čtyři nejlepší družstva ze základní části 1. KLD skupin A a B. Jsou to družstva: TJ Jiskra Hazlov, SKK Hořice, Kuželky Holýšov, KK Jiří Poděbrady, KK Vysoké Mýto, SKK Náchod, TJ Horní Benešov a TJ Červený Kostelec.

Bohužel, ČKA nám čtyři dny před plánovaným termínem nadělala nečekané změny. O těch, které přidělaly vrásky nám jako pořadatelům se zmiňovat nebudu, ale co je podstatné pro všechny, změnil se čas začátku sobotního turnaje. Ten je posunut o hodinu později, tedy na 13 hodin. To je v kombinaci s nočním posunem času poměrně podstatná změna, zejména pro družstva, která budou večer cestovat domů a ráno zase zpět. Bohužel naše "prosba" o dodržení původně stanoveného času začátku vyslyšena nebyla, takže opravdu začínáme dle rozpisu až ve 13 hodin! V neděli se začíná dle původního plánu, tj. v 8 hodin.

Na těchto stránkách vám budeme přinášet aktuální informace ze sobotních i nedělních klání. Výsledky se budeme snažit aktualizovat po každé odehrané rundě.

Přidáno: 21.03.2018, 10:01 hod.

Sadská přehrála Českou Lípu

V sobotu hostilo družstvo Sadské na přeloučské kuželně celek TJ Kuželky Česká Lípa. Hosté v tomto ročníku na venkovních drahách ještě nebodovali, takže výhra v tomto utkání byla pro Sadskou prakticky povinností.

A povinnost byla splněna. V úvodu Aleš Košnar s Petrem Miláčkem i přes nepřesvědčivé výkony v pohodě přehráli své slabě hrající soupeře a svým spoluhráčů vytvořili náskok v podobě 143 poražených kuželek. V prostřední části se trápil Martin Schejbal. Soupeř nehrál o mnoho lépe, ale bod přece jen putoval rozdílem 3 kuželek k hostům. Na vedlejších drahách Tonda Svoboda prakticky celý duel tahal za kratší konec aby pak mocným finišem svého soupeře udolal o 7 kuželek. Takže náskok v poražených kuželkách zůstal prakticky nezměněn a bodový stav byl 3:1 pro Sadskou. Vašek Schejbal narazil na nejlepšího hráče hostí. Svoji situaci si trochu zkomplikoval nepovedenou druhou drahou, ale podobně jako Tonda nakonec svůj duel v závěru rozhodl pro sebe o 6 kuželek. Vedle hrající Tomáš Bek předvedl oku lahodící hru a nakonec pokořil šestistovku, čímž pečetil výhru Sadské v poměru 7:1 o propastných 225 kuželek.

Sadská si tak v tabulce upevnila druhou příčku, kterou má v této soutěži pravděpodobně předplacenou.

Přidáno: 18.03.2018, 12:45 hod.

Béčko si připsalo další domácí výhru

V pátek hostilo naše béčko na domácí kuželně celek Loko Trutnov D, který se v případě úspěchu mohl na naše družstvo v tabulce bodově dotáhnout.

Utkání z naší strany zahajoval Petr Hanuš s Vendou Škutou. Petr předvedl solidní výkon a se slabě hrajícím soupeřem neměl prakticky žádnou práci(418:325). Venda bohužel po slabším výkonu a výborně hrajícího soupeře nestačil (388:442). V prostřední dvojici naskočil tentokrát trochu netradičně Libor Elis s Jardou Havlasem. Libor vstoupil do souboje mizerně - první dráha jen 178. Po změně drah to byla od Libora výborná stíhací jízda, ztráta z první dráhy se ale nakonec ukázala jako příliš vysoká a body tak bral přece jen soupeř (405:419). Jarda ke skvělým plným nedokázal přidat podobně povedenou dorážku, což ho stálo lepší číslo. Na slabě hrajícího soupeře mu to ale v pohodě stačilo (425:369). Slušně rozjetý zápas měla do vítězného konce dotáhnout dvojice Pepa Suchomel, Míra Skala. A to se nakonec podařilo. Pepa předvedl slabší výkon (zejména první dorážka jen 45) a body z tohoto duelu tak bral soupeř (399:422). Míra ale neměl se soupeřem vůbec žádnou práci (416:293) a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Naše družstvo si připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 10:6 o 181 kuželek.

Přidáno: 18.03.2018, 12:31 hod.

Doplnění chybějících výsledků

V poslední době jsem trochu nestíhal a nikdo jiný se do komentářů k utkáním nehrne, tak alespoň doplním výsledky z uplynulých čtyř kol. U áčka budě těch výsledků dokonce 5, protože jedno utkání předehrávalo.

Áčko:
A x SKP K Hradec Králové B - 5:11 (2581:2631)
A x TJ Tesla Pardubice B - 14:2 (2678:2448)
SKSC Svitavy A x A - 4:12 (2698:2754)
A x Solnice A - 6:10 (2569:2574)
SKK Náchod B x A - 14:2 (2660:2268) V tomto utkání jeden z našich hráčů svoji hru pro zdravotní obtíže ukončil po 47. hodu - proto tak propastný rozdíl v poražených kuželkách.

Béčko:
B x TJ Nová Paka C - 14:2 (2424:2291)
TJ České Meziříčí B x B - 4:12 (2649:2669)
B x SKK Jičín D - 6:10 (2401:2401)
TJ Poříčí x B - 16:0 (2367:2191)

Sadská:
SDS x SKK Rokycany B - 7:1 (3356:3160)
SKK Bohušovice x SDS - 1:7 (3196:3271)
SDS x TJ Start Rychnov n/K. - 2:6 (3380:3407)
TJ Sokol Kdyně x SDS - 1:7 (3266:3426)

Přidáno: 12.03.2018, 21:04 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-784 |