Aktuální informace z dění v oddíle

Pozvánka na vánoční koulení

Tradiční vánoční koulení proběhne na naší kuželně v pátek 21.12.2018. Zváni jsou všichni členové oddílu a jejich rodinní příslušníci.

Pevný start akce není stanoven, ale první nedočkavci se budou na kuželně scházet již od 16 hodin. Něco málo k snědku bude zajištěno v režii oddílu, tekutou stravu si bude hradit každý sám. Podmínkou účasti je dobrá nálada. Pro tradiční turnájek jsou jako již tradičně připraveny velmi hodnotné ceny!

Přidáno: 17.12.2018, 22:57 hod.

Shrnutí úvodu sezóny

Bohužel se mi nedaří získat nějakého spojence pro psaní krátkých zpráv z jednotlivých utkání a tak i když je sezóna již dávno v plném proudu, až teprve nyní jsem schopen přidat alespoň krátké info o tom, jak se nám v úvodu sezóny daří.

Áčko: Naše áčko má za sebou již čtyři zápasy. Na úvod soutěže na domácí kuželně po slabém výkonu přenechalo oba body celkem slušně hrajícímu družstvu Solnice B. Lehká kompenzace přišla o týden později na dvoudráze v Rybníku, kde naše družstvo sice těsně prohrálo na kuželky, ale díky výhře čtyř členů družstva veze bod za remízu 8:8. Ve třetím kole se naše družstvo na domácí kuželně blýsklo povedeným výkonem a béčko Dobrušky přehrálo rozdílem třídy. V doposud posledním utkání se naše družstvo představilo ve Svitavách proti domácímu béčku. Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém měl náš celek po většinu utkání mírně navrch. Vše se ale bohužel zlomilo v poslední dvojici a náš celek si nakonec odváží těsnou porážku o pouhých 7 kuželek. Po čtyřech kolech je naše družstvo se ziskem tří bodů na 6. příčce v tabulce soutěže.

Béčko: Béčko zahájilo sezónu velmi dobře. V úvodních třech kolech vždy naplno bodovalo. Nejprve přehrálo doma Dvůr Králové C, o týden později přivezlo výhru ze Svitav proti domácímu déčku a ve třetím kole doma jasně přehrálo celek Pardubice D. Až čtvrté kolo přineslo zklamání. Utkání v Červeném Kostelci proti domácímu céčku mělo podobný vývoj jako poslední duel áčka ve Svitavách. Výborně rozehrané utkání se v samotném závěru přehouplo na stranu domácích o pouhé 4 kuželky. V soutěži patří našemu družstvu druhá příčka za dosud neporaženou Českou Třebovou.

Sadská: I letos je naše kuželna tou domácí pro družstvo KK SDS Sadská. Sadská má za sebou tři kola, která všechna odehrála na domácí kuželně a má z nich plný bodový zisk. Na úvod soutěže po pěkném výkonu přichází výhra nad Červeným Kostelcem. V dalším kole je stanoven nový rekord kuželny (3487) a odnáší to Česká Lípa. Poslední utkání bylo velice dramatické až do posledních hodů, ale i celek Karlových Varů nakonec odjíždí z Přelouče s nepořízenou. Dosavadní neporazitelnost znamená průběžnou první příčku v soutěži.

Pardubice: Letos si po odmlce opět na naší kuželně zahraje také družstvo TJ Tesla Pardubice, které postoupilo do 3. KLM sk. B. Úvodní domácí utkání přináší oboustranně povedený výkon, ale ze zisku bodů se raduje hostující družstvo Hořice B. O týden později přichází celkem těsná prohra na drahách Žižkova. Ve třetím kole přichází první bodový zisk v podobě domácí remízy s družstvem Sokol Tehovec. Se ziskem jednoho bodu se Pardubice prozatím krčí na 10. příčce v soutěži.

Přidáno: 09.10.2018, 16:09 hod.

Konečné výsledky turnajů

Oba letošní turnaje jsou již minulostí a jejich výsledky si můžete prohlédnout níže.

Konečné výsledky turnaje registrovaných naleznete zde.

Konečné výsledky turnaje neregistrovaných naleznete zde.

Přidáno: 31.08.2018, 11:21 hod.

Tradiční turnaje jsou opět zde

Opět se rok s rokem sešel a je tu čas pro naše tradiční předsezónní turnaje.

Letos podruhé ponesou turnaje pro registrované a neregistrované hráče název "O POHÁR ELEKTRÁRNY CHVALETICE". Dvojice registrovaných budou hrát v disciplíně 120hs v termínu 24.8. - 1.9.2018. Neregistrovaní budou hrát v termínu 4. - 8.9.2018 a tradičně budou hrát 60hs s pětihodovou dorážákou. Podrobné informace naleznete v pozvánkách níže. Těšíme se na Vaši účast.

Obsazenost turnaje registrovaných k nahlédnutí zde.

Obsazenost turnaje neregistrovaných k nahlédnutí zde.

Přílohy: Pozvánka - registrovaní 2 x 120hs, Pozvánka - neregistrovaní 2 x 60hs

Přidáno: 06.08.2018, 23:04 hod.

MČR seniorek 60+ - Konečné výsledky finále a kombinace

Konečné výsledky finále a kombinace si můžete prohlédnout zde.

Stejně jako ze sobotní kvalifikace, tak i z nedělního finálového klání si můžete prohlédnout relativně obsáhlou fotogalerii - vpravo pod záložkou fotoalbum.

Hodnotit mistrovství mi asi úplně nepřísluší - dle rozpisu soutěže je to úkolem hlavního rozhodčího a on to zcela jistě neopomene provést.
Z mého pohledu jsou ale tím jediným a správným měřítkem ohlasy samotných aktérů. Za ně se vyjadřovat nemůžu. Za moji osobu mohu ale říct, že vše proběhlo bez výraznějších potíží, za což bych rád touto cestou poděkoval všem, kteří se na tomto bezproblémovém průběhu podíleli - ať již jsou to samotné hráčky, rozhodčí, ale hlavně a zejména všichni členové našeho oddílu, kteří se více či méně podíleli na organizaci celého mistrovství. Já osobně považuji tuto akci za povedenou.
Já si ale myslet můžu co chci. Jak jsem již napsal výše, jediným a hlavním měřítkem budou ohlasy samotných aktérů.

Přidáno: 06.05.2018, 22:18 hod.

MČR seniorek 60+ - konečné výsledky kvalifikace

Konečné výsledky sobotní kvalifikace si můžete prohlédnout zde.

Vpravo pod záložkou fotoalbum si můžete prohlédnout fotografie z průběhu celé sobotní kvalifikace.

Přidáno: 05.05.2018, 00:00 hod.

Informace k MČR seniorek 60+

První květnový víkend bude naše kuželna hostit účastnice Mistrovství České republiky v kategorii seniorek 60+.

V průběhu sobotní kvalifikace a nedělního finále budeme na těchto stránkách přinášet aktuální výsledky (aktualizace po každé odehrané čtveřici).

Níže je k dispozici soubor, ve kterém naleznou účastnice bližší informace o možnostech ubytování v našem městě, dále pak startovní listinu kvalifikace a plakát k MČR.

Přílohy: Možnosti ubytování v Přelouči, Startovní listina kvalifikace, Plakát

Přidáno: 02.05.2018, 10:14 hod.

Sezóna 2017/18 je pro obě naše družstva minulostí

Ve čtvrtek ukončila obě naše družstva svá účinkování v letošním ročníku VČ soutěží posledními domácími zápasy. Áčko přivítalo družstvo SKP Kuželky Hradec Králové A a následně pak béčko sehrálo svůj duel proti celku TJ Dvůr Králové nad Labem B.

Áčko na úvod posledního utkání sezóny vyslalo do boje Pavla Kličku s Tomášem Sukdolákem. Oba naši hráči předvedli výborný výkon, ovšem s odlišným bodovým výsledkem. Pavel neměl s průměrně hrajícím soupeřem prakticky žádnou práci a jasně zvítězil (460:405). Tomáš měl o poznání těžší úkol. Skvěle hrající soupeř se s ním přetahoval o každou kuželku a drtivým závěrem rozhodl souboj pro sebe (462:479). Do prostřední části naskočil David Sukdolák s Petrem Zemanem, proti manželské dvojici Skutilových, kteří ještě před dvěma sezónami oblékali naše dresy. David nezvládl zejména druhé plné a zejména v první polovině výborně hrající "Skůťa" toho dokázal využít k pohodlné výhře (416:469). Na vedlejších drahách se Petr s Lídou v pěkném duelu tahal o každou kuželku a nakonec se mohl radovat z těsné výhry (445:437). Do závěru se šlo za smírného stavu 4:4 a s mírnou ztrátou v poražených kuželkách. Karel Lang tentokrát nepředvedl jeden ze svých obvyklých výkonů, i tak ale zahrál velmi dobře a slušně hrajícího soupeře přehrál (437:423). Vedle hrající Honza Jakube začal dobře, postupně ale uvadal a z jasného souboje nakonec bylo drama, ale přece jen se šťastnějším koncem pro nás (413:407). V součtu tak naše družstvo zakončuje sezónu pěkným výkonem a hlavně výhrou v poměru 12:4 o pouhých 13 kuželek. V konečném účtování soutěže končí naše družstvo se ziskem 24 bodů na 6. příčce.

Béčko na úvod nasadilo Karla Janovského a Vendu Škutu. Karel předvedl pěkný výkon a dobře hrajícího soupeře dokázal udolat (440:425). Naproti tomu Vendelínovi se vůbec nedařilo a ne nijak oslnivě hrající soupeřka přišla k bodům poměrně lacino (362:397). Také v prostřední části se soupeři rozešli bodově smírně. Libor Elis i přes celkem povedený výkon nestačil na výborně hrající soupeře (424:447). Jarda Havlas si naopak proti slabě hrající soupeřce vystačil i s průměrným výkonem a získal tak bodíky pro náš celek (411:373). Do závěru, který byl na bedrech dvojice Pepa Suchomel a Míra Skala, tedy vše otevřené. Pepa předvedl povedený výkon a dobře bojující soupeřku nakonec přehrál (434:419). Míra se trápil ve hře do plných a to se nakonec pro vývoj tohoto duelu ukázalo jako rozhodující. Ztrátu z plných už bohužel nedokázal v dorážce dohnat a body bral soupeř (416:437). V součtu tak naše družstvo končí své účinkování v tomto soutěžním ročníku těsnou prohrou o 11 kuželek v poměru 10:6. V tabulce soutěže tak naše družstvo obsadilo se ziskem 21 bodů 5. příčku.

Přidáno: 04.04.2018, 07:08 hod.

Aktuální výsledky semifinále 1. KLD

Níže budete moci sledovat výsledky sobotního a nedělního semifinále.

Konečné výsledky - sobota
Sobotní klání proběhla ve velmi přátelské atmosféře se skvělým fanděním pro všechny hráče bez rozdílu. Snad se i nedělní boje ponesou ve stejném duchu.

Konečné výsledky - neděle
Obě semifinále jsou minulostí. I neděle proběhla ve velmi přátelském duchu a jménem pořádajícího oddílu děkuji všem účastníkům za bezproblémový průběh. Obě semifinále se stala kořistí hráčů Jiskry Hazlov. Do finále postupují družstva Jiskra Hazlov, SKK Náchod, KK Jiří Poděbrady a Kuželky Holýšov.

Přidáno: 23.03.2018, 23:07 hod.

Semifinále 1. kuželkářské ligy dorostu

V sobotu 24. a v neděli 25. března bude přeloučská kuželna svědkem dvojice semifinálových turnajů 1. kuželkářské ligy dorostu.

Zúčastní se jich čtyři nejlepší družstva ze základní části 1. KLD skupin A a B. Jsou to družstva: TJ Jiskra Hazlov, SKK Hořice, Kuželky Holýšov, KK Jiří Poděbrady, KK Vysoké Mýto, SKK Náchod, TJ Horní Benešov a TJ Červený Kostelec.

Bohužel, ČKA nám čtyři dny před plánovaným termínem nadělala nečekané změny. O těch, které přidělaly vrásky nám jako pořadatelům se zmiňovat nebudu, ale co je podstatné pro všechny, změnil se čas začátku sobotního turnaje. Ten je posunut o hodinu později, tedy na 13 hodin. To je v kombinaci s nočním posunem času poměrně podstatná změna, zejména pro družstva, která budou večer cestovat domů a ráno zase zpět. Bohužel naše "prosba" o dodržení původně stanoveného času začátku vyslyšena nebyla, takže opravdu začínáme dle rozpisu až ve 13 hodin! V neděli se začíná dle původního plánu, tj. v 8 hodin.

Na těchto stránkách vám budeme přinášet aktuální informace ze sobotních i nedělních klání. Výsledky se budeme snažit aktualizovat po každé odehrané rundě.

Přidáno: 21.03.2018, 10:01 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |