Aktuální informace z dění v oddíle

Krajské přebory dorostu

Již tuto sobotu bude přeloučská kuželna svědkem klání o titul MISTR a MISTRYNĚ PARDUBICKÉHO KRAJE v dorostenecké kategorii. Ti nejlepší si navíc vybojují postup na Mistrovství ČR. Na děvčata čekají 3 postupová místa a na kluky pouze 2, takže se dá čekat velký boj.
Soutěží se tradičně v disciplíně 120 hs a první hody budou k vidění s úderem deváté hodiny.

Přidáno: 29.01.2010, 16:50 hod.

Áčko i céčko naplno bodovalo

V pátek byl v Přelouči k videní zápas, který mohl výrazně promluvit do bojů o postup a zároveň i sestup z VČ divize. V utkání 15. kola této soutěže se střetlo domácí áčko, které okupovalo předposlední příčku v tabulce s průběžně třetím celkem SKK Primátor Náchod C.
Vzhledem k padavosti kuželny bylo k vidění velice podprůměrné utkání. To ovšem v žádném případě neubralo na jeho atraktivitě Úvodní pasáž utkání skončila 2:2, když hostující Aleš Tichý nakonec v nejlepším výkonu utkání poměrně v pohodě přehrál slušně hrajícího Pavla Kličku a na vedleších drahách si těsně poradil domácí Jirka Ryšavý s Jirkou Douchou. Kdo tento souboj viděl, řekl by spíše, že Jirka Doucha daroval v posledních hodech domácímu hráči výhru. Ale na to se historie ptát nebude. Prostřední pasáž vyzněla jednoznačně lépe pro domácí družstvo. Dušan Kasa si díky poslednímu hodu do plných připsal výhru o 2 kuželky - tedy rozdílem třídy a na vedleších drahách neměl Mirek Skala hostujícím hráčem nejmenší problém. Takže do poslední rundy se nastupovalo za stavu 6:2 a + 21 pro domácí. Tento výsledek sliboval dramatický závěr, jelikož za hosty nastupoval druhý nejlepší hráč soutěže Honza Horn. Tomu se ovšem přiliš nedařilo a Karel Lang jej trpělivou hrou pohodlně přehrál. O osudu utkání se rozhodovalo na vedlejších drahách. Petr Miláček se utkáním protrápil a vůbec se nesrovnal s hrou do plných. V dorážce ovšem soupeře držel a díky hodovce v předposledním hodu rozhodl o tom, že v tomto na výkony výrazně podprůměrném utkání zústanou oba body v Přelouči.
Naše družstvo si tedy připisuje důležitou výhru v poměru 12:4 o pouhých 11 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 433, Ryšavý 415, Kasa 405, Skala 431, Lang 439 a Miláček 416.

Bezprostředně po dramatickém utkání áčka se představilo na domácí kuželně také céčko, které přivítalo družstvo KK Josefov B.
Utkání dvou celků z opačných konců tabulky bylo rozděleno na dva rozdílné poločasy. V první půlce jasně exceloval domácí celek. Petr Hanuš si v osobním rekordu poradil s dobře hrajícím Láďou Hrycíkem a Pepa Samek neměl s Adamem Zapadlem také nejmenší problém. Druhá a zároveň poslední část toto utkání ovšem výrazně zdramatizovala. Miloš Zelenka předvedl slabý výkon a nejenže soupeři daroval pohodlnou výhru, ale navíc mu dovolil z domácího náskoku stáhnout bezmála 60 kuželek. Na vedlejších drahách si Libor Elis vytvořil v polovině souboje sice solidní náskok. Po výměně drah ovšem soupeř mocně dotahoval a z poměrně jednoznačného utkání se tak stávalo drama. Libor ale nakonce uhájil těsnou výhru o 1 kuželku, což v konečném účtování znamenalo poměrně jednoznačnou výhru našeho družstva v poměru 8:2, ale o pouhých 19 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 458, Samek 406, Zelenka 364 a Elis 417.

Přidáno: 23.01.2010, 21:33 hod.

Béčko veze z Trutnova oba body

Ve čtvrtek zavítalo naše béčko na kuželnu do Trutnova, kde se v rámci druhého jarního kola utkalo s domácím E družsvtvem.
Vzhledem k postavení obou družstev v tabulce byl náš celek mírným favoritem. Vstup do utkání ovšem ukazoval pravý opak. Jarda Havlas nezahrál vůbec dobře a naše družstvo hned nabralo ztrátu 45 kuželek. Hned v dalším duelu následoval Jardův příklad Pepa Suchomel a ztráta narostla na hrozivých 99. Následně se ovšem karta obrázila. Petr Skutil zahrál solidně a trápicího se soupeře zdolal o 76 kuželek. Když se pak blýskl výborným výkonem Tomáš Jarolím bylo na body srovnáno a naše družstvo mělo navíc již k dobru 31 kuželek. Tento stav sliboval zajímavý závěr. Drama se konalo hned v dalším duelu. Petr Zeman sehrál se svým soupeřem vyrovnanou partii a oba si nakonec připsali 1 bod za remízu. Jak se nakonec ukázalo tento bod měl cenu zlata. V závěru totiž již stačilo Karlu Janovskému neprohrát výše zmíněných 31 kuželek. To se mu po solidním výkonu nakonec podařilo (prohrál pouze o 16), takže si naše družstvo přiváží z Trutnova dva body za výhru o 15 kuželek v poměru 9:7.
Výkony našich hráčů: Havlas 360, Suchomel 352, Skutil 407, Jarolím 445, Zeman 416 a Janovský 400.

Přidáno: 21.01.2010, 21:59 hod.

Program příštího kola

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně jednoho z aspirantů na postup do třetí ligy - celek SKK Primátor Náchod C. Začátek utkání jako obvykle v 17:00 hod..
Béčko odjíždí již ve čtvrtek do Trutnova, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím éčkem.
Céčko přivítá v pátek na domácí kuželně celek KK Josefov B. Začátek utkání bezprostředně po zápase áčka, tj. přibližně v 19:30 hod..
Mládež odcestuje v neděli do Rychnova nad Kněžnou k dalšímu turnaji VČPM.

Přidáno: 19.01.2010, 20:24 hod.

V úvodním jarním kole bodovalo pouze béčko

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Rybníka, kde se střetlo s domácím áčkem, které po podzimu okupovalo pátou příčku tabulky.
Jako první z našeho celku poznal záludnosti kuželny v Rybníku Pavel Klička. Na první dráze se mu poměrně dařilo a na druhou dráhu si přinesl mírný náskok, který ještě v plných o 2 kuželky zvýšil. Závěrečná dorážka mu ovšem vůbec nevyšla a nakonec odešel ze souboje o 9 kuželek poražen. V dalších dvou duelech se prakticky rozhodlo o osudu celého utkání. Dušan Kasa a Jirka Ryšavý se po celou dobu utkání jen trápili a oba dostali od výborně hrajících soupeřů naloženo více jak o 70 kuželek. Domácí celek tak vedl v polovině utkání 6:0 a propastným rozdílem 169 kuželek. V dalším duelu zahrál slušně Mirek Skala, který využil slabšího výkonu soupeře a odvrátil hrozbu kanára. Po něm nastoupil ke svému duelu Karel Lang, který i přes zdravotní obtíže předvedl pěkný výkon, ale v závěru smolně prohrál o 1 kuželku. V poslední dvojici předvedl výborný výkon Petr Miláček a zkorigoval tak naši prohru na "přijatelných" 12:4. Rozdíl v kuželkách se zastavil na číslovce 136.
Výkony našich hráčů: Klička 397, Kasa 355, Ryšavý 373, Skala 401, Lang 417 a Miláček 438.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně průběžně třetí celek soutěže - SKK Vrchlabí D.
Úvodní pasáž utkání vyšla našemu družstvu na výbornou. Petr Zeman předvedl vynikají výkon (možná i osobní rekord na nové kuželně) a v pohodě přehrál kvalitně hrající soupeřku. Na vedlejších drahách zahrál dobře také Jarda Havlas a naše družstvo tak vedlo 4:0 o 66 kuželek. V prostředním dějství se k našemu družstvu přiklonilo také štěstí. Pepa Suchomel s Petrem Skutilem totiž nepředvedli nic světoborného, ale i přes nevýrazné výkony se oběma podařilo těsně zvítězit, v Petrově případě dokonce o pouhou 1 kuželku. Naši dotahováci Karel Janovský a Tomáš Jarolím tak měli před sebou poměrně snadný úkol. Oba však neponechali nic náhodě, předvedli vynikající výkony a utkání dovedli k jasné výhře v poměru 16:0 o 199 kuželek.Tato výhra znamená pro naše družstvo posun na třetí příčku v tabulce.
Výkony našich hráčů: Zeman 461, Havlas 425, Suchomel 373, Skutil 375, Janovský 463 a Jarolím 445.

Céčko v sobotu následovalo áčko a vydalo se na dalekou cestu do Rybníka, kde se utkalo s domácím béčkem.
Hned první duel naznačil jakým směrem se bude utkání ubírat. Karel Macík po mizerném výkonu odešel z plánu poražen o 97 kuželek a prakticky se mohlo jet domů. V dalším duelu nezahrál dobře ani Pepa Samek, ale domácímu hráči se také nedařilo a tak Pepa srovnal stav utkání na 2:2. To ovšem bylo z naší strany vše. Petr Hanuš si s dráhou v Rybníku také příliš "nepotykal", jeho soupeř hrál naproti tomu výborně a definitivně tak utkání rozhodl. Nejlepší výkon z naší strany pak předvedl Libor Elis, ale ani on na svého soupeře nestačil a tak si naše družstvo odváži porážku v poměru 8:2 o 166 kuželek.
Výkony našich hráčů: Macík 311, Samek 354, Hanuš 358 a Elis 380.

Přidáno: 17.01.2010, 15:29 hod.

Jarní boje začínají

Áčko odjede k prvnímu utkání jarní části soutěžního ročníku 2009/2010 do Rybníku, kde se v pátek od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem.
Béčko přivítá na domácí kuželně tradičně od 17:00 hod. celek SKK Vrchlabí D.
Céčko odjede ke svému utkání až v sobotu. Čeká jej stejná trasa jako v pátek áčko. Na kuželně v Rybníku je v 9:00 hod. přivítá domácí béčko.

Přidáno: 12.01.2010, 21:11 hod.

Průměry našich hráčů

Karel Janovský si dal tu práci a vytvořil soubor s výsledky a průměry všech našich hráčů po podzimní části soutěžního ročníku 2009/2010. Tato tabulka je ke shlédnutí v sekci DRUŽSTVA a v dalším průběhu sezóny se ji budu snažit dle možností aktualizovat.

Přidáno: 06.01.2010, 21:54 hod.

Neoficiální přebor oddílu

V pátek si mouhou všichni naši členové otestovat svoji formu při neoficiálním oddílovém přeboru. Začátek klání cca. v 17:00 hod..

Přidáno: 05.01.2010, 19:34 hod.

Vypadnutí z Poháru ČKA

V pondělí odjelo naše družstvo do Rychnova nad Kněžnou k odvetnému utkání 3. kola Poháru ČKA.
Úvodní čtveřice utkání ještě v podstatě o ničem nerozhodla. Karel Lang sice dostal od soupeře naloženo rozdílem 30 kuželek, na setové body ovšem vyhrál 2,5:1,5 a pro družstvo tak získal 1 bod. Petr Miláček hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii, na všech drahách se bojovalo prakticky až do posledního hodu, ale šťastnější byl bohužel domácí hráč, který vyhrál o 10 kuželek 3:1 na setové body. Závěrečná část utkání ovšem patřila domácím hráčům. Dušan Kasa sice se soupeřem relativně držel krok, ale i tak odešel poražen o 19 kuželek 2,5:1,5 na setové body. Petr Zeman neuhrál proti skvěle hrajícímu soupeři ani set a dostal naloženo o propastných 96 kuželek. Suma sumárum prohra v poměru 5:1(11:5). V součtu obou utkání prohrálo naše družstvo 7:5(16,5:15,5) a je z pohárových bojů vyřazeno.
Výkony našich hráčů v tomto utkání: Lang 485, Miláček 507, Kasa 501 a Zeman 468.

Přidáno: 04.01.2010, 21:07 hod.

Přehled volných termínů

Dnes do menu našich stránek přibyla položka s názvem VOLNÉ TERMÍNY. Po kliknutí na ni se v novém okně otevře PDF soubor, ve kterém si zájemci mohou orientačně zkontrolovat a vyhledat ten nejvhodnější termín pro svoji akci. Soubor se budu snažit aktualizovat alespoň 1x týdně a bude obsahovat termíny asi na 3 měsíce dopředu.

Přidáno: 03.01.2010, 21:52 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |