Aktuální informace z dění v oddíle

Výsledky uplnynulého kola

Ještě jsem zůstal dlužen výsledky našich družstev z uplynulého hracího víkendu. Takže pro ty, ke kterým se to ještě nedostalo:

Áčko sehrálo v pátek na domácí kuželně utkání proti družstvu TJ Start Rychnov nad Kněžnou B. Rychnovským se u nás tradičně daří a tak se čekalo těžné utkání, ve kterém se bude bojovat o každou kuželku. Tento předpoklad se nakonec potvrdil a k vidění byla spousta kvalitních výkonů a ve většině duelů se o výhru bojovalo až do samého konce. Naše družstvo bylo nakonec díky výrazně lepší dorážce šťasnější a připsalo si další dva důležité body v boji o záchranu, za výhru v poměru 10:6 o 77 kuželek po kvalitním výkonu, který měl hodnotu 2659 poražených kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 441, Ryšavý 436, Zeman 438, Skala 421, Lang 453 a Miláček 470.

Béčko odjelo v pátek do Jilemnice, kde se v přímém souboji o pozice v tabulce utkalo s domácím céčkem. Naše družstvo se nejprve v zápase trochu rozkoukalo, pak se chopilo taktovky a po dvou třetinách se ujalo vedení 6:2 s luxusním náskokem 90 kuželek a dalo by se říci, že utkání bylo rozhodnuté. Závěr našim hráčům ovšem vůbec nevyšel a nakonec bylo z utkání velké drama, které ovšem dopadlo nakonec přece jen lépe pro naše barvy. Takže naše družstvo svého soupeře v tabulce přeskočilo o 2 body, které získalo za výhru v poměru 10:6 nakonec o pouhých 5 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 403, Skala 434, Janovský 395, Jarolím 409, Suchomel 347 a Skutil 403.

Céčko mělo v tomto kole volno.

Přidáno: 13.04.2010, 14:52 hod.

Program příštího kola

Áčko se v pátek utká na domácí kuželně s družstvem TJ Start Rychnov nad Kněžnou B. Utkání začne tradičně v 17:00.
Béčko odjede v pátek do Jilemnice, kde se v přímém souboji o pořadí střetne s domácím céčkem.
Céčko má v tomto kole volno.

Přidáno: 06.04.2010, 21:43 hod.

Výhry áčka i béčka

Áčko odjelo v pátek do Rokytnice nad Jizerou k utkání s domácím áčkem. Náš celek neodjížděl s žádnými ambicemi na případný bodový zisk, protože v Rokytnici se příliš často nevyhrává a navíc tabulkové postavení obou celků hovořilo jasnou řečí. Skutečnost na kuželně byla ovšem jiná.
Dobrý vstup do utkání pro naše družstvo obstaral Petr Miláček. Na první dráze se sice se soupeřem tahal o každou kuželku, po změně drah ovšem předvedl výborný výkon a zajistil našemu družstvu vedení o 46 kuželek. Pavlu Kličkovi se bohužel nevyvedla na první dráze dorážka. Díky tomu nabral manko, které se mu na druhé dráze i přes kvalitní výkon nepodařilo smazat a utrpěl prohru o 20 kuželek. Třetí dvojice výrazně naklonila misky vah na naši stranu. Mirek Skala strojově přesnou hrou drtil svého soupeře a každým hodem navyšoval svůj náskok. Počítadlo se u Mirkova výkonu nakonec zastavilo na skvělé hodnotě 502, což znamenalo nejen zisk bodů, ale navýšení našeho náskoku na více jak 100 kuželek. Tento náskok se po dalším souboji trochu ztenčil. Petr Zeman zahrál sice výborně, ale domácí hráč jej s přispěním velké dávky štěstí nakonec porazil. Stále nám ale zbývalo +89 kuželek. Pátá dvojici byla v celém utkání nejvyrovnanější. Karel Lang se se soupeřem tahal o každý klacek a po pěkném výkonu se v závěru nakonec radoval z těsné výhry o 4 kuželky. Jirka Ryšavý měl v závěru poměrně snadný úkol - neprohrát se soupeřem více jak o 90 kuželek. Podle očekávání jej soupeř porazil, ale vytvořený náskok byl více než dostačující.
Áčko tedy veze z Rokytnice zlaté dva body za výhru v poměru 10:6 o 57 kuželek, po výborném výkonu celého družstva, který měl hodnotu 2702 poražených kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 468, Klička 427, Skala 502, Zeman 455, Lang 437 a Ryšavý 413.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně poslední celek tabulky - Dvůr Králové nad Labem B. Podle tabulkového postavení se mělo jednat jen o formalitu, ale nakonec se naše družstvo na výhru pořádně nadřelo.
Mohl za to hlavně špatný vstup do utkání. Pepa Suchomel sice zahrál na své poměry velice dobře, ale slabá druhá dorážka ho připravila o zisk bodů. Na vedlejších drahách se vůbec nevedlo Jardovi Havlasovi, který slabým výkonem daroval body soupeři a naše družstvo tak rázem prohrávalo 4:0 o 39 kuželek. V prostřední části zahrál slabě také Karel Janovský a zejména na druhé dráze dobře hrají soupeř jej deklasoval bezmála o 50 kuželek. Naštěstí na vedlejších drahách podal dobrý výkon Petr Skutil a špatně hrajího soupeře porazil ještě větším rozdílem. Stav před závěrečnou čtveřicí byl tedy 6:2 a +27 pro hosty. Nelehký úkol pro naše dotahováky. Pavel Skala ale hned na první dráze svému soupeři výrazně odskočil, po změně drah svůj výkon ještě vylepšil a připsal si jasnou výhru. Na vedlejších drahách měl Tomáš Jarolím zpočátku výrazně těžší pozici a dráhy si se soupeřem měnil za nerozhodného stavu. Po změně drah ovšem soupeř jak se říká vyšuměl, Tomáš si podržel svůj standard z předchozí dráhy a bylo rozhodnuto!
Naše družstvo tedy nakonec "utrpělo" předpokládanou výhru v poměru 10:6 o 27 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 414, Havlas 389, Janovský 395, Skutil 435, Skala 437 a Jarolím 443.

Přidáno: 04.04.2010, 09:13 hod.

Nové fotky

Po delší době jsem přidal nějaké fotky do naší fotogalerie. Jedná se o fotografie z krajských mistrovství jednotlivců a z VČPM.

Přidáno: 02.04.2010, 12:28 hod.

Céčko v Solnici neuspělo

Ve středu odjelo naše céčko k utkání do Solnice, kde se střetlo se svým sousedem v tabulce domácím céčkem.
Miloš Zelenka zahájil utkání špatně, když na první dráze porazil pouze 158 kuželek. Po změně drah sice trochu přidal, ale nakonec odešel poražen o 13 kuželek. Karel Macík hrál se soupeřem při hře do plných vyrovnanou partii. Doslova tragickou dorážkou se ovšem připravil o možnost získat pro své družstvo první body. Stav 4:0 a +27 pro domácí. Libor Elis sice první půlku prohrál, pak ale přidal a hrál se soupeřkou vyrovnanou partii, kterou nakonec dovedl do vítězného konce o pouhé 2 kuželky. Ona mu v podstatě to vítězství soupeřka darovala, když posledním hodem do plných potřebovala shodit "pouze" 5 kuželek, ale podařilo se jí zahrát "parádní" dvojku. Takže pro naše družstvo svitla ještě naděje. Pepa Samek ale v závěru nedokázal využít slabého výkonu soupeře, zahrál taktéž mizerně a těsně prohrál.
A tak si naše družstvo veze ze Solnice prohru v poměru 8:2 o 27 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zelenka 340, Macík 363, Elis 370 a Samek 346.

Pro nedůvěřivce musím bohužel dodat, že to skutečně není apríl.

Přidáno: 01.04.2010, 14:21 hod.

Program dalšího kola

Áčko se vydá v pátek na výlet do Rokytnice nad Jizerou. Záměrně píši na výlet, protože v souboji s domácím áčkem si naše družstvo naději na zisk bodů nedělá. Můžeme jen překvapit.
Béčko se představí v pátek na domácí kuželně a na rozdíl od áčka bude v souboji s družstvem TJ Dvůr Králové nad Labem B jasným favoritem. Hosté jsou totiž se ziskem pouhých 4 bodů beznadějně poslední.
Céčko odjíždí již dnes, tedy ve středu, do Solnice, kde se od 17:00 hod. utká s domácím céčkem. V tomto utkání těžko hledat favorita. Oba celky mají stejně bodů a solnická kuželna je velice nevyzpytatelná.

Přidáno: 31.03.2010, 18:23 hod.

Upozornění stran tréninků

Upozorňuji členy oddílu, že od dnešního dne je možné v pondělí trénovat v podstatě bez omezení, jelikož hráči Slavoje Praha k nám již nebudou jezdit trénovat.

Přidáno: 29.03.2010, 21:47 hod.

O tomto hracím víkendu úspěšné pouze áčko

Áčko bojovalo na domácí kuželně o další body do tabulky s celkem SK Solnice A. I přes nevýrazný výkon se nakonec našemu družstvu podařilo poměrně přesvědčivě zvítězit v poměru 12:4 o 160 kuželek a opět se tak o krůček přiblížit k záchraně v soutěži.
Výkony našich hráčů: Klička 433, Ryšavý 424, Zeman 414, Skala 421, Lang 455 a Miláček 422.

Béčko odjelo v pátek na kuželnu do Březovic, kde je čekal souboj s domácím áčkem. Naše družstvo neodjíždělo v roli favorita a papírové předpoklady se nakonec naplnily. Naše družstvo utrpělo porážku v poměru 14:2 o 64 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 391, Skala 449, Kasa 364, Jarolím 396, Janovský 374 a Skutil 364.

Céčko sehrálo v pátek své utkání na domácí kuželně proti celku Sokol Dobruška C a nakonec dopadlo ze všech našich družstev nejhůře, když při prohře o 73 kuželek dostalo dokonce kanára (0:10).
Výkony našich hráčů: Macík 375, Zelenka 344, Hanuš 401 a Elis 395.

Mládež zakončila sezónu posledním turnajem VČPM, který se konal právě na přeloučské kuželně. Naše družstvo v tomto turnaji obsadilo předposlední sedmou příčku a v konečném účtování celého ročníku skončilo bohužel na posledním místě. Malou náplastí je alespoň třetí příčka mezi jednotlivci v kategorii dorostu, kterou obsadila naše Petra Vytlačilová.

Přidáno: 29.03.2010, 13:47 hod.

Program dalšího kola

Po týdenní pauze vyplněné krajskými přebory jednotlivců je tu opět další kolo všech VČ soutěží družstev.

Áčko bude pokračovat v záchranářských pracech na domácí kuželně, kde v pátek od 17:00 hod. přivítá družstvo SK Solnice A.
Béčko odjede v pátek na jednu z nejméně padavých kuželen v soutěži - a sice do Březovic, kde se také od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem.
Céčko se představí na domácí dráze bezprostředně po utkání áčka. O další body do tabulky bude tentokrát bojovat s C družstvem Sokola Dobruška.
Mládež čeká poslední ze série turnajů VČPM, který tentokrát hostí přeloučská kuželna. Začátek je v neděli v 10:00 hod..

Přidáno: 25.03.2010, 10:41 hod.

Mistrovství Pardubického kraje

V sobotu 20. března se "dohrávala" krajská mistrovství v kategoriích žáci, junioři, juniorky a muži. První tři zmiňované kategorie bojovaly na kuželně v České Třebové a náš oddíl v nich neměl žádné zástupce.
Mužskou kategorii hostila přeloučská kuželna a ve dvaatřicetičlenném startovním poli se představila také trojice zástupců našeho oddílu - Petr Skutil, Petr Zeman a Petr Miláček.
Petr Zeman ani Petr Skutil nepředvedli nijak oslnivé výkony a skončili ve spodní polovině výsledkové listiny na 22. a 24. místě. Petr Miláček zahrál o poznání lépe a proklouzl do osmičlenného finále, do kterého nastupoval dokonce z druhého místa. Mezi první pěticí ovšem byly minimální rozdíly. Ve finále prodala své zkušenosti dvojice prvoligových hráčů České Třebové a celkem podle očekávání se právě mezi českotřebovskými Jiřím Hetychem a Miloslavem Hýblem rozhodovalo o titulu. Ten nakonec získal o pouhou 1 kuželku Jiří Hetych. Petr Miláček neměl nejlepší vstup do finále, ve druhé polovině se ovšem výrazně zlepšil a nakonec vybojoval výborné třetí místo, se ztrátou pouhých 12 kuželek na vítěze.
Toto umístění také znamená postup na Mistrovsktví České republiky, které se bude shodou okolností hrát první květnový víkend na kuželně v České Třebové.

Kompletní výsledky všech věkových kategorií naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 21.03.2010, 20:50 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-785 |