Aktuální informace z dění v oddíle

7. turnaj VČPM

Východočeský pohár mládeže pokračoval předposledním sedmým turnajem, který tentokrát hostila dvoudráhová kuželna v Solnici. Naše družstvo se představilo ve složení Dan Ábel, Petr Strouhal a Jarda Tomášek.
Dan zahájil i na poměry solnické kuželny slabým výkonem 175 poražených kuželek. Petr Strouhal zahrál o něco málo lépe, ale ani 187 poražených kuželek se nedá považovat za úspěch a tak to vypadalo, že se naše družsto opět umístí na jednom z posledních míst. To ale svým výkonem rezolutně odmítl Jarda Tomášek. Ten porazil 226 kuželek, což byl třetí nejlepší výkon celého tunaje a tím naše družstvo posunul na 5. místo, což je naším letošním nejlepším umístěním. Kompletní výsledky turnaje budou v průběhu příštího týdne k dispozici na webu soutěže.

Poslední turnaj se koná v neděli 28. března a bude jej hostit přeloučská kuželna.

Přidáno: 07.03.2010, 21:11 hod.

Další úspěšný víkend pro naše družstva

Druhý týden za sebou se podařilo všem našim družstvům ve svých utkáních zvítězit.
Áčko přivítalo na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice a podle předpokladů to nebylo jednoduché utkání. Pavel Klička předvedl tradičně dobrý výkon a vybojoval cennou výhru. Na vedlejších drahách zahrál také dobře Jirka Ryšavý, ale na kvalitně hrajícího soupeře bohužel nestačil a tak byl stav utkání 2:2 při našem náskoku 6 kuželek. Po další čtveřici se náš náskok navýšil na 19 kuželek, ale bodový stav byl 4:4 - Mirek Skala tradičně dobrou hrou jasně přehrál soupeře, ale Dušan Kasa po slabém výkonu daroval body soupeři. Vstup do závěrečné části se povedl výrazně lépe hostům. Po změně drah ale Karel Lang výrazně zlepšil svoji hru a přestože prohrál, udržel rozjetého soupeře na uzdě, což bylo pro osud utkání velice důležité. Na vedlejších drahách i přes ne příliš přesvědčivý výkon vydřel Petr Miláček vítězství nad soupeřem a to pak v konečném součtu znamenalo výhru našeho družstva v poměru 10:6 o pouhých 12 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 449, Ryšavý 444, Kasa 391, Skala 450, Lang 455 a Miláček 427.

Béčko odjelo v pátek do Českého Meziříčí, kde na ně čekalo domácí béčko.
Utkání za naše družstvo zahájil Pavel Skala, který si meziříčskou kuželnu vyzkoušel již před týdnem při utkání áčka. Tentokrát ovšem podal slabší výkon a ze souboje odešel těsně poražen. V další dvojici se ovšem štěstí přiklonilo na naši stranu, když Petr Skutil přehrál soupeře o pouhou 1 kuželku. V souboji nakonec nejlepších hráčů svých celků měl více štěstí domácí a tak Jarda Havlas odešel těsně poražen. Čtvrtá dvojice vyrovnala skóre a poprvé v utkání přinesla vedení našeho družstva na kuželky. To když Pepa Suchomel i přes slabší výkon jasně přehrál svého soupeře. V páté dvojici se příliš nedařilo Karlu Janovskému a tak jej po půlce vystřídal Tomáš Jarolím. Soupeř hrál sice velmi slabě a i Karel by asi v pohodě dovedl duel k vítězství, takhle měl ale Petr Zeman do závěru náskok luxusních 170 kuželek. Přestože svůj souboj prohrál, připisuje si naše družstvo do tabulky další dva body za výhru 10:6 o 151 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skala 384, Skutil 381, Havlas 404, Suchomel 367, Janovský+Jarolím 394 a Zeman 383.

Céčko přivítalo na domácí kuželně předposlední družstvo tabulky - Sokol Rybník C.
Vstup do utkání vyšel našim hráčům lépe. Po vyrovnaných plných přišla vždy lepší dorážka naší dvojice Karel Macík, Libor Elis a bylo z toho pohodlné vedení 4:0 o 68 kuželek. Závěr utkání obstarala v našem dresu dvojice Miloš Zelenka a Pepa Samek. Miloš zahrál solidně a slabě hrajícího soupeře v pohodě přehrál. Pepa se po sérii dobrých výkonů tentokrát utkáním protrápil a slabou hrou daroval oba body soupeři. I tak se ale náš celek připisuje do tabulky 2 body za výhru v poměru 8:2 o 67 kuželek.
Výkony našich hráčů: Macík 402, Elis 399, Zelenka 391 a Samek 369.

Přidáno: 07.03.2010, 21:01 hod.

Program dalšího kola

Áčko čeká v pátek na domácí kuželně další těžké utkání v boji o záchranu. Do Přelouče tentokrát zavítá družstvo TJ Tesla Pardubice A. Začátek utkání tradičně v 17:00 hod..
Béčko odjede v pátek na kuželnu do Českého Meziříčí, kde od 17:00 hod. poměří své síly s domácím béčkem.
Céčko přivítá bezprostředně po utkání áčka na domácí kuželně družstvo Sokol Rybník C.
Mládež odjede v neděli k předposlednímu turnaji VČPM, tentokrát do Solnice.

Přidáno: 02.03.2010, 20:43 hod.

Amatérská kuželkářská liga Pardubického kraje

Pardubický kuželkářský svaz připravuje novou soutěž pro čtyřčlenná družstva amatérských kuželkářů. Pokud rádi hrajete kuželky a máte zájem poměřit své síly s ostatními amatérskými hráči v regionu, pak je pro vás tato soutěž ideální.
Všechny potřebné informace o této soutěži naleznete na adrese http://aklpk.czechian.net/ a to nejpodstatnější je shrnuto v tomto letáku.

Přidáno: 01.03.2010, 20:46 hod.

Béčko završilo úspěšný víkend našeho oddílu

Béčko se představilo na domácí kuželně netradičně v neděli dopoledne, kdy přivítalo celek TJ Červený Kostelec D.
Začátek utkání vyšel našemu družstvu skvěle. Zahajovací dvojice Karel Janovský, Jarda Havlas se dobrými výkony postarala o vedení 4:0 při náskoku 77 kuželek. Toto vedení bylo více než slibné, ale s napětím se čekalo jak se v prostřední pasáži povede dvojici Pepa Suchomel, Petr Skutil. V posledních domácích utkáních se většinou po nevýrazných výkonech těchto hráčů utkání lámalo. Tentokrát ale oba naši hráči zahráli dobře, v Pepově případě lze říci dokonce výborně. Pepa svůj duel s přehledem vyhrál. Petr sice nedokázal výborně hrající soupeřku udolat, ale vedení 6:2 o 106 kuželek dalo našim dotahováků do závěru dostatek klidu a ti se pak předvedli ve výborném světle. Dobře hrajíc Petr Zeman svůj vyrovnaný duel nakonec dotáhl k remíze a Tomáš Jarolím nedal špatně hrající soupeřce sebemenší šanci. Suma sumárum výhra v poměru 13:3 o 152 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 433, Havlas 406, Suchomel 439, Skutil 414, Zeman 437 a Jarolím 441.

Přidáno: 28.02.2010, 15:31 hod.

Céčko veze "povinnou" výhru

Céčko odjelo v sobotu dopoledne do Pardubic, kde je čekalo okresní derby s domácím déčkem, které je se ziskem pouhých dvou bodů beznadějně posledním celkem soutěže.
Utkání za naše družstvo zahajoval Petr Hanuš, který i přes nevýrazný výkon zajistil našim barvám vedení. V dalším duelu atakoval Karel Macík sice neúspěšně čtyřstovku, ale i tak si připsal pohodlnou výhru. No a když potom Pepa Samek navázal na svůj dobrý výkon z minulého kola, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Libor Elis mohl hrát v závěru v tréninkovém tempu a i přes průměrný výkon dokráčel k jasné výhře.
V součtu vítězí naše družstvo o 107 kuželek jasně 10:0.
Výkony našich hráčů: Hanuš 376, Macík 397, Samek 412 a Elis 392.

Přidáno: 27.02.2010, 20:12 hod.

Áčko veze oba body z Českého Meziříčí

V pátek odjelo naše áčko do Českého Meziříčí, kde se na tamní dvoudráhové kuželně střetlo s domácím áčkem.
Naše družstvo mělo skvělý vstup do tohoto utkání. Pavel Klička potvrdil svoji jarní formu a po výborném výkonu soupeře jasně přehrál. Následně předvedl také kvalitní výkon Karel Lang a naše družstvo vedlo 4:0 s náskokem více jak 70 kuželek. V dalších soubojích se ovšem začala karta obracet. Pavel Skala předvedl pouze průměrný výkon a to na skvěle hrajícího soupeře v žádném případě nemohlo stačit. V dalším duelu zahrál dobře také Jirka Ryšavý, ale i on odešel ze souboje bohužel poražen, což znamenalo nejen srovnání stavu na 4:4, ale domácí družstvo se již těšilo z náskoku 11 kuželek. Pátá dvojice tento vyrovnaný zápas rozlouskla. Mirek Skala předvedl nejlepší výkon večera, mizerně hrajícího soupeře doslova převálcoval a Petru Miláčkovi připravil před závěrem luxusní náskok 68 kuželek. Petrovi se sice nepodařilo výborně hrajícího soupeře porazit, ale dovolil mu stáhnout pouze 18 kuželek což v konečném účtování znamenalo naši důležitou výhru v poměru 10:6 o 50 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 446, Lang 432, Skala P. 403, Ryšavý 422, Skala M. 461 a Miláček 436.

Přidáno: 27.02.2010, 18:11 hod.

Program příštího kola

Áčko odjede v pátek do Českého Meziříčí, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem.
Béčko přivítá na domácí půdě netradičně v neděli od 10:00 hod. celek TJ Červený Kostelec D.
Céčko odjede v sobotu do Pardubic, kde od 9:00 hod. sehraje derby s domácím déčkem.

Přidáno: 25.02.2010, 20:03 hod.

Čest našich družstev zachraňovalo céčko

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Jilemnice A. Naše družstvo nebylo dle tabulkového postavení v tomto utkání favoritem, ale chceme-li pomýšlet na záchranu, musíme doma vyhrávat. Hned úvod utkání naznačil, že to nebude vůbec jednoduché.
Pavel Klička s Petrem Miláčkem sice předvedli výborné výkony, proti skvěle hrajícím hostům to ale bohužel ani v jednom případě nestačilo. V prostředním dějství sice hráči nepředváděli tak kvalitní výkony, ale oba souboje nepostrádaly dramatičnost. Dušan Kasa si vypracoval na první dráze náskok, který ovšem po změně drah ztratil a prohrál o 9 kuželek. Na vedlejších drahách ale po solidním výkonu dokázal Jirka Ryšavý svůj duel stejným rozdílem vyhrát, takže stav byl v tuto chvíli 6:2 a +41 kuželek pro hosty. Naši dotahováci Karel Lang s Mirkem Skalou nezahráli špatně, Mirek svůj duel dokonce poměrně s přehledem vyhrál. Karel ovšem čelil skvělé hře soupeře a ze souboje odešel výrazně poražen, když jeho soupeř Jirka Drábek ml. zahrál rekordní výkon na drahách 1-2, který má nyní hodnotu 506 poražených kuželek. Naše družstvo tak z tohoto utkání odchází po dobrém výkonu bohužel poraženo v poměru 12:4 o 79 kuželek. Hostující družstvo se také postaralo o přepsání rekordu na 6x100 hs. Ten má nyní hodnotu 2749 kuželek a navíc 487 poražených kuželek Petra Čermáka je nejlepším výkonem hostujícího hráče na drahách 3-4. Hosté tak zanechali na přeloučké kuželně velmi výraznou stopu.
Výkony našich hráčů: Klička 473, Miláček 453, Kasa 419, Ryšavý 439, Lang 446 a Skala 440.

Béčko odjelo v pátek do Milovic, kde je čekal souboj s domácím béčkem.
Do utkání vstoupil z naší strany solidním výkonem Pepa Suchomel, ale na soupeře to bohužel nestačilo. Ve druhém duelu se po delší odmlce představil v soutěžním zápase Pavel Skala, ale ani on nedokázal soupeře udolat. Pak přišla dvojice slabších výkonů v podání našich hráčů Jardy Havlase a Tomáše Jarolíma a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. V páté dvojici solidním výkonem odvrátil Karel Janovský kanára a Petr Zeman v závěru ještě mocně dotahoval, ale náskok domácího celku byl příliš velký. Naše družstvo tedy odjíždí z Milovic poraženo v poměru 12:4 o 24 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 412, Skala 404, Havlas 392, Jarolím 376, Janovský 401 a Zeman 417.

Céčko přivítalo v pátek hned po utkání áčka družstvo SKSC Svitavy-Lány B.
Vstup do utkání vyšel lépe našim hráčům. Petr Hanuš zahrál solidně, ale vypadalo to, že odejde ze souboje poražen. Soupeř šel dva hody před koncem do plných a potřeboval 5. Otevřel ale brandejsem a posledním hodem vyrazil pouze levou fanku, takže Petrovi spadl do klína bod za remízu. Na vedlejších drahách byl k vidění poměrně kvalidní souboj, ze kterého vyšel o 15 kuželek lépe náš Pepa Samek. Naše družstvo vedlo tedy 3:1, ale rozdíl v kuželkách byl minimální a to slibovalo dramatický závěr. A ten také přišel. Karel Macík si vytvořil na první dráze solidní náskok, který ovšem po změně drah prohospodařil a prohrál o 10 kuželek. Na vedlejších drahách se hra nedařila ani jednomu z hráčů, ale Libor Elis nakonec dokázal svého soupeře udolat, takže v součtu z toho byla výhra našeho družstva v poměru 7:3, ale o pouhých 10 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 404, Samek 428, Macík 402 a Elis 391.

Přidáno: 21.02.2010, 14:32 hod.

Program dalšího kola

Áčko přivítá v pátek v domácím prostředí celek TJ Jilemnice A. Začátek utkání v 17:00 hod.
Béčko odjede v pátek do Milovic, kde od 17:00 hod. poměří své síly s domácím béčkem.
Céčko se pokusí o zisk dalších bodů do tabulky v pátek na domácí kuželně, bezprostředně po utkání áčka. Soupeřem mu bude družstvo SKSC Svitavy-Lány B.

Přidáno: 16.02.2010, 09:02 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |