Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko ukončilo letošní soutěžní ročník na 5. příčce

Uplynulá dvě kola byla pro naše béčko poslední v letošním soutěžním ročníku. Postupně se béčko předvedlo nejprve v Jilemnici proti domácímu áčku a soutěž pak uzavřelo domácím utkáním proti Vrchlabí E.

V Jilemnici, která bojovala o postup do vyšší soutěže se našim hráčům příliš nedařilo a favorit dokráčel v poklidu za ziskem dvou bodů. Náš celek zachránil od kanára Jarda Havlas, který jako jediný dokázal svého soupeře udolat, ale nutno dodat, že to bylo právě s velkým přispěním špatné hry soupeře. Utkání tedy skončilo naší prohrou 14:2 o 140 kuželek.

Poslední utkání sezóny pak pro naše družstvo nezačalo vůbec dobře. Libor Elis po slabším výkonu nestačil na svoji soupeřku o 12 kuželek a David Sukdolák po solidním výkonu nakonec v těsné koncovce prohrál o pouhý klacek, takže na úvod vedení hostí 4:0 o 13. Prostřední pasáž utkání ještě více naklonila misky vah na stranu hostí. Míra Skala se utkáním protrápil, ale naštěstí průměrný výkon mu stačil k zisku bodů. Na vedlejších drahách se vůbec nedařilo Vendovi Škutovi a slušně hrající soupeřka přinesla do své šatny další dva body a hlavně kupu kuželek. Před závěrem naše družstvo prohrávalo v poměru 6:2 o 57 kuželek. Těžká písemná práce pro dvojici Petr Hanuš a Jarda Havlas. Oba naši hráči ale v tomto utkání předvedli výborné výkony a manko se postupně smazávalo. Nakonec svítilo na straně domácího celku o 22 kuželek více než na straně hostí, což při výhře obou našich hráčů znamenalo obrat v utkání a naši výhru v poměru 10:6 o oněch zmiňovaných 22 kuželek.

V konečném účtování soutěže tak naše družstvo obsadilo se ziskem 23 bodů slušnou pátou příčku. V pořadí jednotlivců obsadil Míra Skala výbornou druhou příčku v průměrem 461,6 poražených kuželek.

Přidáno: 06.04.2017, 15:13 hod.

Sadská si i přes slabší výkon poradila s Konstruktivou

Netradičně v neděli přivítali hráči Sadské na domácí kuželně celek KK Konstruktiva Praha. Hosté jsou přímo ohroženi sestupem, zatímco Sadská hraje na opačném pólu tabulky, takže favorit utkání byl zřejmý. Papírové předpoklady se nakonec podařilo naplnit, výhra možná vypadá jasně, ale přece jen se nerodila tak lehce.

Úvod obstaral Aleš Košnar s Tondou Svobodou. Aleš se zpočátku trochu hledal, ale postupem času to bylo lepší a lepší, druhou půlku již lze označit jako výbornou a jelikož soupeř až na jednu dráhu nekladl výraznější odpor, tak první bodík putoval do domácí šatny. Tonda hrál přesně opačně. Po skvělém začátku postupně ztrácel dech, ale špatně hrající soupeř toho nedokázal nijak využít. Takže úvod nakonec výborný - vedení 2:0 o 96 kuželek. Prostřední část utkání dostala na starosti dvojice Jan Renka a Martin Schejbal. Johan se dostal do vedení 2:0 na dráhy a vypadalo to dobře. Kolaps na třetí dráze (jen 102) ale vrátil soupeře do sedla a o bod se bojovalo až do konce. Johan ale poslední dráhu vydřel a i přes prohru na kuželky o 10 bral bod, díky zisku třech drah. Mates předvedl úvod jako z hororu. 98, to jsou pěkné plné, jenž v tomto případě to byl výkon na celých 30 hodů. Na dalších třech drahách už to bylo o mnoho lepší (143, 132, 140), ale byl z toho zisk pouze jedné dráhy a celkově prohra o 35 kuželek. Do závěru měla tedy Sadská k dobru 51 kuželek a navíc vedení 3:1. Tomáš Bek předváděl tak trochu utrápenou hru, ale v celkovém součtu z toho byl slušný výkon. Tomáš získal první dvě dráhy, ty zbylé však ztratil a po těsné koncovce nakonec došlo k dělbě bodu. Vašek Schejbal jako jediný ze všech aktérů utkání předvedl pěknou hru bez výraznějších výkyvů, po zásluze se stal nejlepším hráčem utkání a soupeře jasně přehrál. Sadská si tak připisuje do tabulky "povinné" dva body, za výhru v poměru 6,5:1,5 o 111 kuželek.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 576, Svoboda 539, Renka 511, Schejbal M. 513, Schejbal V. 584, Bek 557.

Přidáno: 19.03.2017, 21:12 hod.

Béčko si poradilo s druhým celkem soutěže

V pátek přivítalo naše béčko na domácí kuželně druhý celek soutěže - TJ Červený Kostelec C.

Na úvod šel do boje Libor Elis společně s Davidem Sukdolákem. Libor zaostal výrazně za svým výborným výkonem z Českého Meziříčí a v těsném souboji nakonec podlehl soupeři o pouhé dva klacky. David předvedl solidní výkon a slušně hrajícího soupeře přehrál o 16 klacků. Po úvodní rundě tedy prakticky smírný stav. Ani druhá část utkání příliš nenapověděla jakým směrem se bude utkání ubírat. Pepa Suchomel předvedl výborné plné, ale slabou dorážkou se připravil o lepší výkon a hlavně o výraznější výhru nad soupeřem. Míra Skala se celým utkáním protrápil, nakonec ani nepřelezl čtyřstovku a výhra tak spadla do klína soupeři. Před závěrem tedy naše vedení o pouhých 15 kuželek při smírném stavu 4:4. Překlopit misku vah na naši stranu bylo úkolem pro Radima Pytáka a Jardu Havlase. Jarda nehrál vůbec dobře a ještě před půlkou přepustil své místo Petru Hanušovi, který zejména díky vynikající dorážce zdánlivě ztracený duel získal těsně pro sebe. Na drahách 1-2 se odehrával koncert jehož hlavní postavou byl Radim Pyták. Radim dobré hody prokládal ještě lepšími, předvedl skvělé plné, výbornou dorážku a počítadlo jeho výkonu se zastavilo na čísle 500!!! Jeho soupeř předváděl také pěknou hru, byl sice nejlepším hráčem svého týmu, ale na Radimům super výkon se díval přece jen z uctivé vzdálenosti, takže naše družstvo si připsalo do tabulky další dva body za výhru v poměru 12:4 o 75 kuželek.

Výkony našich hráčů: Elis 414, Sukdolák D. 427, Suchomel 416, Skala 392, Pyták 500, Havlas+Hanuš 422.

Přidáno: 19.03.2017, 20:47 hod.

Áčko získalo první jarní body a udrželo naději na záchranu

V pátek přivítalo naše áčko na domácí půdě celek TJ Nová Paka A.

Úvod utkání vyšel našemu družstvu na výbornou. Pavel Klička po pěkné půlce se soupeřem sice prohrával, po změně drah ale soupeř "vyšuměl" a Pavel skvělou hrou (zejména plné 176 jsou opravdu excelentní) dokráčel k pohodovému vítězství. Vedle hrající dorostenec Tomáš Sukdolák po tři čtvrtiny ne a ne výrazněji odskočit špatně hrajícímu soupeři. Druhá dorážka ale Tomášovi vyšla na výbornou, dokráčel tak nejen k pěknému číslu, ale hlavně k jasné výhře. Po úvodu tedy pro nás naprosto neznámá situace - vedení 4:0 o 99 kuželek. Prostřední část utkání nic výrazně nezměnila. Karel Janovský nepředváděl optimální hru a ještě před půlkou si řekl o střídání. Střídající Petr Zeman začal opravdu výborně a vypadalo to, že budeme moci střídání označit jako povedené. Jenže jako již poněkolikáté letos přišel zkrat v dorážce a body za těsnou výhru bral hostující hráč. Na drahách 3-4 předváděl pěknou hru Honza Jakube, jenže soupeř na tom byl podobně a dlouho to vypadalo, že hosté získají další body. Závěr vyrovnaného souboje ale zvládl Honza lépe než soupeř a těsná výhra nám přinesla další bodíky. Před závěrem tedy naše vedení 6:2 o 103 kuželek. Pro Karla Langa s Petrem Miláčkem příjemný stav. Karel se v minulém domácím utkání zranil a od té doby netrénoval, takže nad jeho startem a výkonem visel velký otazník. Herně to nebylo úplně ono, ale po zdravotní stránce to bylo v pořádku, což je pro nás před závěrem soutěže důležitá zpráva. Vzhledem k rozhodnutému stavu přepustil Karel své místo po šedesáti hodech Dušanu Kasovi. Jejich společný výkon byl celkem povedený, ale na výborně hrajícího soupeře v žádném případě nestačil. Vedle hrající Petr Miláček nezačal nijak oslnivě, ale zlepšeným výkonem po změně drah dovedl svůj duel k poklidné výhře a pečetil tak naše první jarní vítězství v poměru 12:4 o 95 kuželek. Vzhledem k výsledkům našich konkurentů v boji o záchranu znamená tato výhra udržení naděje na záchranu, kterou máme stále ještě ve svých rukou.

Výkony našich hráčů: Klička 474, T. Sukdolák 432, Janovský+Zeman 427, Jakube 452, Lang+Kasa 427, Miláček 441.

Přidáno: 18.03.2017, 18:47 hod.

Boj o první příčku Sadská nezvládla

V sobotu odjížděli hráči Sadské k utkání do Duchcova, kde je čekal přímý souboj o první příčku s domácím výběrem.

Do úvodu naskočil Jan Renka ml. společně s Alešem Košnarem. Honza se na dalekou cestu vydal bohužel bez registračního průkazu, takže přispěl do kasy ČKA částkou 200 Kč. Svým výkonem pak ale přispěl svému celku k zisku prvního bodu v utkání, když po solidní hře v poklidu přehrál svého soupeře. Aleš sice registračku měl, ale zase si s sebou nevzal formu. Ne, zas tak špatné to nebylo, ale pověst nejlepšího hráče soutěže tentokrát nepotvrdil, zejména díky horší hře do plných. Jeho soupeř hrál výborně, takže po úvodu byl stav smírný 2:2 při vedení domácích asi o dvě devítky. Prostřední část utkání dopadla na body opět smírně, ale ztráta Sadské se navýšila. Vašek Pešek předvedl výkon, který bych charakterizoval slovy "nenadchne a neurazí", výkony na všech drahách vměstnal do tří kuželek a tato vyrovnanost mu zajistila bodový zisk, když soupeř si dovolil na poslední dráze výraznější úlet směrem dolů. Tonda Svoboda by asi toto utkání raději vymazal ze své paměti. Poslední plné, to byla snad jediná povedená položka a to na soupeře stačit nemohlo. Před závěrem tedy 2:2, ale vedení domácích již o 66 kuželek. O malý zázrak se měla pokusit dvojice Vašek Schejbal a Tomáš Bek. Vašek na soupeře vyrukoval skvělou úvodní drahou (160) a vytvořil si náskok luxusních 35 kuželek. Všichni ale víme, že liga se nehraje na součet, ale na setové body. Na dalších třech drahách již Vašek bohužel nedokázal soupeře přehrát a i když nakonec uhájil vítezství o jednu kuželku, bod bral bohužel soupeř. Také Tomáš vyrukoval na svého soupeře ve velkém stylu. 2 x 151 znamenalo zisk úvodních dvou setů, i když vždy to bylo jen o chlup. Potom ale Tomáš výrazně polevil, zatímco soupeř si stále držel vysoký standard a výsledkem byla Tomášova jasná prohra o 56 kuželek. V konečném účtování tedy Sadská v souboji o první příčku v soutěži prohrává v poměru 6:2 o 121 kuželek a kýžený postup do 1. ligy se opět vzdaluje. Ještě jsou před námi ale tři kola a Sadská má navíc k dobru ještě domácí dohrávku proti Kosmonosům, takže šance tu stále ještě je, bohužel již to ale nemají hráči Sadské ve svých rukou a musí spoléhat na "pomoc" jiných družstev.

Výkony hráčů Sadské: Renka ml. 552, Košnar 546, Pešek 536, Svoboda 485, Schejbal V. 551, Bek 546.

Přidáno: 12.03.2017, 15:08 hod.

I druhý nejslabší domácí výkon Smiřic byl nad síly našeho áčka

V pátek odjíždělo naše áčko na dvoudráhu do Smiřic, kde se utkalo s domácím áčkem. Domácí celek na své kuželně předvádí vynikají výkony a byl jasným favoritem tohoto utkání.

V autě jsme diskutovali kdo se dobrovolně pustí do boje s nejlepším hráčem domácích Davidem Hanzlíčkem, který tam sází pětistovky jak na běžícím páse. Jelikož se nikdo jiný nenašel, "obětoval" se Petr Miláček. David ale tentokrát měl jeden ze svých slabších dní a Petr toho výborným výkonem dokázal využít a poslal náš celek do vedení. Jako druhý šel do boje Pavel Klička, který předvedl také výborný výkon, ale na drtivý závěr soupeře bohužel nenašel adekvátní odpověď a z pěkného souboje nakonec odešel poražen o 13 kuželek. Jako třetí nastoupil dorostenec David Sukdolák. Ten předvedl na obou drahách vynikající plné, dorážka už tak skvělá nebyla, ale taky to nebyl žádný propadák a David se mohl na konci radovat z pěkného výkonu a hlavně z těsné výhry o 4 kuželky. Čtvrtý Karel Janovský hrál se svým soupeřem vyrovnané plné, ale v dorážce byl soupeř o tři devítky lepší a tak tentokrát body pro domácí. Po čtyřech odehraných duelech tedy trochu překvapivě smírný stav na body 4:4 a naše těsné vedení o 9 kuželek. Pátý šel na plac druhý z bratří Sukdolákových Tomáš. Tomu se v tomto utkání vůbec nedařilo. Těžko hledat příčinu, zda to byla nervozita, menší zápasová praxe nebo něco jiného, každopádně během první dráhy mi jej bylo chvílemi až líto. Bohužel na střídání nikdo nebyl, takže Tomáš si ten kalich musel vypít až do dna. Po jeho slabém výkonu tedy "konečně" nabralo utkání předpokládaný směr. Petr Zeman v roli dotahováka potřeboval nejen vyhrát, ale zlikvidovat náskok 63 kuželek. Po pěkném výkonu na první dráze se mu podařilo pár kuželek stáhnout, po změně drah jako by nastoupil jiný hráč a Petrův výkon v této části nelze nazvat jinak než mizerný, takže utkání po docela slibném úvodu nakonec končí naší jasnou porážkou v poměru 12:4 o 92 kuželek. Domácí celek letos na své kuželně předvedl horší výkon pouze jednou, náš celek ale tohoto zaváhání bohužel nedokázal využít.

Výkony našich hráčů: Miláček 481, Klička 465, D. Sukdolák 444, Janovský 421, T. Sukdolák 370, Zeman 415.

Přidáno: 12.03.2017, 12:36 hod.

Béčko veze body z Českého Meziříčí

V pátek odjelo naše béčko na dvoudráhu do Českého Meziříčí, kde se utkalo s domácím béčkem. Jednalo se o souboj dvou sousedů ze středu tabulky, takže favorit se hledal těžko a čekalo se spíše vyrovnané utkání.

Náš celek ale na soupeře vletěl nevídaným způsobem. Tradiční "načínák" Libor Elis předvedl vynikající výkon a slabě hrajícímu soupeři nadělil více jak 90 dřev. Na povedený úvod chtěl navázat také Petr Hanuš a to se mu povedlo. Na Liborův výkon sice nestačil, ale i tak výbornou hrou jasně přehrál průměrně hrajícího soupeře a po dvou rundách tak naše družstvo vedlo o 134 kuželek. Jako třetí šel do boje Jarda Havlas. Soupeř se na něho vytasil s velmi povedeným výkonem, ale Jarda měl tentokrát skvělý den a po perfektním výkonu (nakonec nejlepším v celém utkání) nedal výborně hrajícímu soupeři šanci. No v polovině utkání tedy naše vedení 6:0 o neuvěřitelných 171 kuželek. V tento moment asi jen málokdo věřil, že se domácím podaří s utkáním ještě něco provést. Čtvrtý hráč naší sestavy Vendelín Škuta předvedl slabý výkon a domácím dal jistou šanci. Jenže jeho protihráč ji nedokázal adekvátně využít a z našeho náskoku ukrojil jen 23 kuželek. V pátém duelu pak Pepa Suchomel i přes solidní výkon nestačil na nejlepšího hráče domácích a rázem bylo sníženo na 6:4. Radim Pyták měl ale stále k dispozici luxusní náskok více jak 100 kuželek, takže mohl hrát vcelku v klidu. Radim ale rozhodně nechtěl hrát nějakou "údržbu" a pěkným výkonem udolal také dobře hrajícího soupeře a pečetil tak naši překvapivě hladkou výhru v poměru 12:4 o 133 kuželek.

Výkony našich hráčů: Elis 477, Hanuš 447, Havlas 480, Škuta 381, Suchomel 429, Pyták 446.

Přidáno: 12.03.2017, 12:27 hod.

Béčko přibalilo hostům na cestu klec s kanárem

V pátek po zápase áčka se do boje pustilo také béčko, které přivítalo celek z chvostu tabulky - Dvůr Králové nad Labem C.

Na úvod šel do boje tradičně Libor Elis, tentokrát ve dvojici s Vendelínem Škutou. Libor předvedl pěkný výkon a i když mu soupeř zdatně sekundoval, první bodový zisk šel na naši stranu. Vendelín se utkání trochu protrápil a z našeho celku předvedl nakonec nejslabší výkon. Soupeřka jej ale k ničemu zásadnímu nenutila a tak Venda i přes slabý výkon bral body. Po první rundě tedy pohodlné vedení 4:0 o 58 kuželek. Prostřední část obstaral v našem dresu dvojice Pepa Suchomel a Mirek Skala. Pepa předvedl spíše jen průměrný výkon, ale se slabě hrající soupeřkou neměl nejmenší problém. Mirek podal opět výborný výkon, na který se soupeř díval z uctivé vzdálenosti. Na tomhle místě si neodpustím poznámku, že Mírova hra má stále skvělé parametry a je škoda, že již nechce hrát za áčko. Určitě by byl přínosem. No ale zpět k utkání. Před závěrem tedy vede naše družstvo 8:0 o 199 kuželek. Utkání už tedy šla "jen dohrát" dvojice Petr Hanuš a Jarda Havlas. Petr také umí zahrát lépe, ale tentokrát to nebylo potřeba a i průměrný výkon mu v souboji s dvojicí střídajících soupeřů v pohodě stačil na bodový zisk. Jarda předvedl konečně jeden ze svých lepších výkonů a i když soupeř kladl odpor, Jarda mu povedeným výkonem nedal šanci na bodový zisk a pečetil tak naši výhru v poměru 16:0 o propastných 262 kuželek.

Přidáno: 05.03.2017, 21:00 hod.

Další marný boj áčka, jarní bodový zisk stále nula

V pátek se o první jarní bodový zisk mělo pokusit naše áčko na domácí kuželně proti celku Lokomotiva Trutnov B.

V honbě za důležitým bodovým ziskem jsme do první rundy poslali Pavla Kličku a Tomáše Sukdoláka. Pavel začal skvěle, jenže po obrátce se trochu zadrhl a soupeř se přiblížil na dostřel. 15 hodů před koncem se soupeř zranil a narychlo zaskočivší střídající hráč předvedl povedený výkon a díky Pavlově závěrečnému výpadku dotáhl souboj k výhře o klacek. Na vedlejších drahách hrál Tomáš opravdu výborně. V poločase plichta, druhé plné pro Tomáše. Jenže soupeř měl v tomto utkání to pověstné štěstíčko a několik hodovek v dorážce mu zajistilo výhru. Takže po první rundě nic moc. Prohráváme 4:0 o 27 kuželek. Prostřední část utkání byla na bedrech dvojice Karel Janovský a Petr Zeman. Karel začal dobře. Pěkné plné, pak lehké trápení v dorážce, ale přece jen poločasové vedení. Druhá dráha již byla povedená celá, ale soupeř zahrál excelentně a tak Karel nakonec z tohoto souboje vytěžil jen bod. Petr také začal dobře, ale postupem času to bylo jen horší a horší. Výsledek tedy nakonec neslaný nemastný, ale přece jen oba body do naší šatny. Před závěrem tedy prohráváme 5:3 o 20 kuželek. Do poslední rundy posíláme Karla Langa a Petra Miláčka. Karel již předem avizoval, že se v týdnu potýkal s bolestí lýtka, která jej vyřadila z konce podzimní části soutěže. Bohužel zranění se obnovilo a tak Karel hodil pouze jeden cvičný hod a šel z placu. Na jeho místo naskočil David Sukdolák. V první půlce na něm byla patrná nervozita a až v té druhé předvedl svoji obvyklou hru. Bohužel náskok soupeře z první dráhy byl již pro Davida nedostižný. Petr nastupoval také ne zcela zdráv, ale zejména díky velmi dobré dorážce si se soupeřem v těsném souboji nakonec poradil. Na bodový zisk z tohoto utkání to ale bylo bohužel málo. I toto utkání tedy prohráváme, tentokrát v poměru 11:5 o 40 kuželek.

Navíc v boji o záchranu se nám opět přitížilo, Hradec Králové zvítězil a přiblížil se nám na 3 body a Rychnov nad Kněžnou se ve 3. lize propadl na sestupovou příčku, takže je velmi pravděpodobné, že z divize půjdou dolů dvě družstva. Jelikož jsme předposlední, nejsou to pro nás dobré vyhlídky. Další šanci na zisk bodů máme v pátek ve Smiřicích, ale vzhledem k tomu, jakou hrou na domácí dráze se pyšní náš soupeř, tak jsou naše šance mizivé.

Přidáno: 05.03.2017, 20:42 hod.

Sadská veze body z Bohušovic, o post lídra ale přišla

V sobotu odjelo družstvo Sadské v pozici lídra 2. KLM na kuželnu do Bohušovic nad Ohří, kde se o další ligové body utkalo s domácími "sršni".

Družstvo Sadské potvrdilo, že v Bohušovicích se jim daří. Na úvod předvedl výborný výkon Aleš Košnar, ale na nový rekord kuželny v podání domácího borce to tentokrát nestačilo. Vedle hrající Tonda Svoboda neměl s mizerně hrající dvojicí vystřídavších soupeřů větší problém a tak byl po úvodních duelech stav smírný 1:1 a na kuželky +33 pro domácí. Bodově stejně dopadla i prostřední část. Zdravotně indisponovaný Honza Renka bohužel nedokázal dobře hrajícího soupeře udolat, ale na vedlejších drahách hrající Martin Schejbal potvrdil, že výkon z minulého kola nebyl náhodný a že se snad dostává zpět do své obvyklé formy. Pěkným výkonem nedal soupeři příliš šancí na úspěch. Před závěrem tedy 2:2 při vedení Sadské o 47 kuželek. Duo spolehlivých dotahováků Václav Schejbal a Tomáš Bek předvedlo povedené výkony, na které domácí hráči koukali z uctivé vzdálenosti a tak se zrodila výhra Sadské v poměru 6:2 o 139 kuželek.

Jak jsem psal v titulku, ani výhra nestačila Sadské k udržení první příčky v tabulce, jelikož největší konkurent Duchcov dokázal zvítězit 8:0 a tak došlo k vzájemné výměně pozic těchto družstev.

Přidáno: 27.02.2017, 16:16 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |