Aktuální informace z dění v oddíle

Výborný výkon našich mladých kuželkářů ve VČPM

Trochu jsem po celou sezónu opomíjel komentáře k výkonům našich nejmladších kuželkářů ve VČPM a tak se to pokusím alespoň v závěru sezóny trošičku napravit. Naše družstvo nám v tomto ročníku udělalo velkou radost, když z osmičlenné základní skupiny postoupilo do finálových turnajů. Naše družstvo postoupilo do finálových bojů až ze čtvrtého, tedy posledního postupového místa. Tento výsledek byl výrazně ovlivněn neúčastí na jednom z turnajů z důvodu nemocí. Proto si náš celek přinesl do finálové skupiny pouhý jeden bod.

Hned v prvním finále se ale bodové konto našeho družstva výrazně rozrostlo, když trojice Tomáš Sukdolák, David Sukdolák a Honza Juříček předvedla na kuželně v Jičíně výborný výkon a turnaj po zásluze vyhrála. Za vítězství ve finálovém turnaji získalo naše družstvo 8 bodů a v celkové tabulce je na výborném třetím místě o pouhé dva body za vedoucím Rychnovem nad Kněžnou a jen díky horšímu průměru také za družstvem Jičín A. Tuto neděli se koná druhý a zároveň závěrečný finálový turnaj na kuželně v Rychnově nad Kněžnou a my doufáme, že se našim mládežníkům povede stejně dobře jako v Jičíně a že se třeba v konečné tabulce posunou ještě o něco výše.

Výkony našich hráčů na turnaji v Jičíně: D. Sukdolák 287, T. Sukdolák 280, J. Juříček 264 (družstvo celkem 831 poražených kuželek).

Přidáno: 13.04.2015, 22:07 hod.

Sadská vítězí v Rokycanech, postup se ale nekoná

V sobotu zajížděla Sadská na kuželnu do Rokycan, kde se utkala s domácím béčkem. V případě výhry mohla ještě Sadská pomýšlet na postup do nejvyšší soutěže, ale nutně k tomu potřebovala také domácí zaváhání Jičína, které se ale nekonalo.

Hráči Sadské zahájili utkání v Rokycanech ve dvojici Aleš Košnar a Tonda Svoboda a výsledkově to bylo na výbornou. Aleš řekněme po solidním výkonu přehrál slabě hrajícího soupeře a Tonda skvělým výkonem (620) nedal svému soupeři žádnou šanci. V prostřední části se hra příliš nedařila Vaškovi Peškovi a bod bral tedy dobře hrající soupeř. Na vedlejších drahách se hrálo podle podobného scénáře, jen role byly prohozené a tak další bodík do šatny Sadské přinesl Martin Schejbal, čímž byla vytvořena více než solidní pozice pro dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Ten prvně jmenovaný dostal i přes solidní výkon od výborně hrajícího soupeře naloženo o více jak 40 klacků. Vašek ale v těsném souboji s dobře hrajícím soupeřem vydřel výhru a bylo rozhodnuto. Sadská zakončuje sezónu vítězstvím v poměru 6:2 (14:10) o 49 kuželek. Vzhledem k jasné výhře Jičína na domácí kuželně pro Táboru lze toto vítězství Sadské nazvat vítězství Pyrrhovým, jelikož v konečném účtování znamenalo "pouze" upevnění konečné druhé příčky v soutěži (tuším že již popáté v řadě, což je možná světový unikát).

Přidáno: 12.04.2015, 16:13 hod.

Céčko zakončilo sezónu vítězně

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek Tesla Pardubice C.

Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu. Libor Elis vletěl na soupeře hned od začátku a skvělou úvodní drahou (241) si vybudoval luxusní náskok. Po změně drah výrazně polevil (asi nechtěl na tabuli s rekordy), i tak ale jasně zvítězil. Radim Pyták nepředvedl povedený výkon, ale i tak mu to proti slabě hrajícímu soupeři stačilo na vítězství. V polovině utkání tedy vedlo naše družstvo až nečekaně hladce 4:0 o 120 kuželek. Druhá polovina utkání už patřila hostům, ale oba duely byly až do koncovky vyrovnané. Petr Hanuš nakonec prohrál po průměrném výkonu o 10 kuželek a benjamínek družstva Tomáš Sukdolák dostal dalších 11. V součtu ale naše družstvo vítězí v poměru 8:4 o 99 kuželek a v konečné tabulce končí o příčku výše než béčko, tedy na pátém místě.

Přidáno: 12.04.2015, 15:48 hod.

Béčko v posledním utkání sezóny neuspělo

Béčko přivítalo na závěr sezóny na domácí kuželně celek Sokol Rybník B.

Toto utkání našemu družstvu herně vůbec nevyšlo, i když bodový stav ukazuje na vyrovnané utkání. Pepa Suchomel i přes slabý výkon nakonec díky soupeřově mizerné hře dokázal bodovat. Totéž se ale nepodařilo střídající dvojici Venda Škuta + Lída Skutilová. Jejich soupeř hrál výborně a slabý výkon této dvojice na něho nemohl v žádném případě stačit. V polovině utkání tedy stav 2:2, ale vedení hostí o 43 kuželek. Situace ještě ne neřešitelná, ale oba naši dotahováci bohužel předvedli výkony z kategorie těch méně povedených. Petr Skutil dostal od výborně hrajícího soupeře více jak 50 kuželek a Jarda Havlas (který jako jediný z našeho družstva těsně pokořil čtyřstovku) ve vyrovnaném souboji jen lehce korigoval výsledek. Naše béčko tak uzavírá sezónu domácí porážkou v poměru 8:4 o 96 kuželek a v soutěži tak obsadilo konečnou šestou příčku.

Přidáno: 12.04.2015, 15:41 hod.

Áčko si veze z Trutnova nakládačku

V pátek odjelo naše áčko do Trutnova, kde se v rámci předposledního kola VČ divize utkalo s již jistým vítězem soutěže - domácím áčkem. Domácí celek plný hráčů zvučných kuželkářských jmen neměl v tomto ročníku velkou konkurenci a tak naše družstvo odjíždělo spíše jen s cílem neutrhnout si velkou ostudu.

V první polovině utkání nedostal náš celek příliš mnoho šancí. Domácí borci hráli výborně a i když Petr Miláček, Tomáš Jarolím a Karel Lang nepředvedli špatné výkony, prohrávalo naše družstvo v "poločase" 6:0 o 140 kuželek. Ve čtvrté dvojici byl k vidění do posledních hodů vyrovnaný souboj, ale bohužel z něj nakonec odešel o 3 kuželky poražen náš Honza Jakube. Až v páté dvojici přišla lehká korekce výsledku, když předvedl vynikají výkon Pavel Klička (zejména dorážka 191 byla skvělá) a nedal soupeři žádnou šanci. Petr Zeman v závěru předvedl nejslabší výkon večera a soupeři tak situaci výrazně usnadnil. Utkání tedy končí naší porážkou v poměru 14:2 o 119 kuželek.

Přidáno: 12.04.2015, 15:30 hod.

V minulém kole všechna naše družstva neúspěšná

Áčko sehrálo v sobotu utkání na půdě exligového Jičína B.

Domácí celek hraje v horní polovině divizní tabulky a tak byl v tomto utkání jasným favoritem. Papírové předpoklady se beze zbytku naplnily a i když nikdo z našich hráčů nějak výrazně výsledkově nepropadl, stejně si odvážíme pořádný výprask v poměru 14:2 o 209 kuželek. Vzhledem k výsledkům ostatních utkání ale nemusí naše družstvo tato porážka mrzet, protože dvě kola před koncem můžeme definitivně konstatovat - JSME ZACHRÁNĚNI!!!

Béčko odjelo v sobotu do Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.

Ani jeden z našich hráčů nepředvedl nijak výrazně povedený výkon a nebýt herního výpadku jednoho z domácích hráčů mohlo to být dokonce s kanárem. Takhle si naše družstvo veze z našeho okresního města porážku v poměru 10:2 o 75 kuželek.

Céčko odjelo již v pátek na kuželnu do České Třebové, kde se utkalo s lídrem soutěže - domácím béčkem.

Všichni naši hráči podali v tomto utkání vcelku solidní výkon, ale domácí celek dokázal, že ne nadarmo vede s přehledem tuto soutěž a má nakročeno k postupu. I přes solidní výkon tedy toto utkání končí naší porážkou v poměru 10:2 o 65 kuželek.

Přidáno: 09.04.2015, 19:02 hod.

Áčko je zase o krok blíže záchraně

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně v dalším důležitém utkání v boji o záchranu celek Vrchlabí B.

Vzhledem k dalšímu rozlosování bylo pro naše družstvo důležité toto utkání výsledkově zvládnout a to možná některým našim hráčům trochu svazovalo ruce. V úvodu naskočil Pavel Klička společně s Mírou Skalou a všichni jsme doufali v pohodové vedení. Opak byl ale pravdou. Pavel k pěkným plným přidal mizernou dorážku a těsně po půlce ho vystřídal Tomáš Jarolím. Střídání sice přineslo lehoučké zlepšení, ale na výborně hrajícího soupeře to v žádném případě stačit nemohlo. Míra se utkání protrápil a po slabém výkonu odešel nakonec těsně poražen, když ale soupeřka dokonce nestihla poslední dva hody. Po nepovedeném začátku tedy prohráváme 0:4 o rovných 50 klacků. Něco s tím udělat a pomoci tak dotahovákům měla dvojice Petr Zeman, Jenda Jakube. Oba naši borci to vzali zodpovědně předvedli výborné výkony, zejména pak Honzova druhá půlka byla excelentní a beze zbytku využili slabších výkonů soupeřů. Bodový stav byl v tuto chvíli srovnán na 4:4 a naše družstvo už vedlo o 38 kuželek. To byl pro naše dotahováky Karla Langa s Petrem Miláčkem vcelku příznivý stav. Oba naši hráči navíc předvedli povedené výkony a na to slabě hrající hosté neměli odpověď. Naše družstvo tak v tomto utkání se špatným začátkem zažilo o to lepší konec a zvítězilo nakonec jasně v poměru 12:4 o 117 kuželek. Tato výhra již prakticky znamená záchranu, jelikož ostatní naši soupeři svá utkání nezvládli a na sestupové příčky máme 3 kola před koncem náskok 6 bodů. Teoreticky tedy potřebujeme získat ještě alespoň bod, ale to jen v případě že budou sestupovat tři družstva (což je ještě vzhledem k vývoji v lize teoreticky možné). Pokud budou sestupovat jen dvě družstva (což je pravděpodobnější varianta) můžeme konstatovat, že jsme zachráněni!!!

Přidáno: 29.03.2015, 17:34 hod.

Béčko dostalo doma kanára

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně lídra nadstavbových bojů o postup do vyšší soutěže - celek TJ Lokomotiva Česká Třebová B. Hosté sice přijeli v roli favorita, ale že to budou mít až tak jednoduché nečekali.

Na úvod naskočili v našem dresu Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Bohužel oba naši hráči předvedli nepovedený výkon a dobře hrající hosté toho využili k získání výrazného náskoku - v polovině utkání stav 0:4 a více jak 70 kuželek pro hosty. O malý zázrak se měl pokusit Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Jenže hra v jejich podání byla ještě horší než u zahajovací dvojice a to hostům opět jejich úlohu výrazně usnadnilo. Naše družstvo si tak připisuje na domácí dráze nelichotivou porážku v poměru 0:12 o neuvěřitelných 154 kuželek a dvě kola před koncem je již jasné, že neskončí na lepší než 5. příčce.

Přidáno: 29.03.2015, 17:09 hod.

Céčko v nadstavbové části stále ještě nebodovalo

Netradičně již v úterý přivítalo naše céčko na domácí kuželně družstvo TJ Sokol Rybník B. Naše družstvo zatím v nadstavbové části nezískalo ještě ani bod a to chtělo v tomto utkání změnit. Bohužel ani na čtvrtý pokus se to nepodařilo.

Do úvodu nastoupil Radim Pyták společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem, který se pomalu zabydluje v základní sestavě céčka. Radim nevstoupil do utkání vůbec dobře, postupně se ale zlepšoval a s přispěním soupeře nakonec dokráčel k výhře. Tomáš také nezačal dobře a i v jeho případě se dostavilo zlepšení. Poslední dorážka ovšem byla opět nepovedená a body bral dobře hrající soupeř. V poločase tedy 2:2 při vedení hostí o 19 kuželek. Ne úplně lehká, ale zároveň také ne neřešitelná situace pro Petra Hanuše s Jirkou Ryšavým. Petr předvedl povedenou první půlku, pak ale přišel výpadek na druhé dráze, proti tomu excelentní výkon soupeře a další bodíky pro hosty. Jirka v poslední době není v nejlepší formě a bohužel to potvrdil i v tomto utkání a slušně hrajícímu soupeři situaci výrazně usnadnil. Naše družstvo se tedy v nadstavbové části připisuje v pořadí již čtvrtou porážku, tentokrát v poměru 10:2 o rovných 80 kuželek.

Přidáno: 24.03.2015, 20:50 hod.

Béčko ani céčko na drahách soupeřů neuspělo

Ve 3. kole nadstavbové části soutěže odjíždělo naše béčko v pátek na dvoudráhu do Rybníka a céčko pak v sobotu do nedalekých Pardubic.

Béčko na rozjezd nasadilo Jardu Havlase, který hrál se soupeřem od začátku vyrovnanou partii a díky o něco lepší koncovce nakonec vydřel těsnou výhru. Na jeho úspěch navázal v podobném duchu také Petr Skutil, který si po celou dobu utkání udržoval mírný náskok a dokázal jej udržet až do úplného konce. V polovině utkání tedy naše družstvo vedlo 4:0 o 20 kuželek. Ve třetím duelu ale došlo k obratu. Pepa Suchomel předvedl doslova mizerný výkon a nejenže daroval soupeři výhru, ale domácí celek se dokonce dostal do vedení o více jak 40 klacků. To naprosto změnilo šance obou celků na bodový zisk a když navíc v závěru Venda Škuta na nejlepšího hráče domácích předvedl jen podprůměrný výkon, radovalo se domácí družstvo. Náš celek si tak z Rybníka odváží porážku v poměru 8:4 o 85 kuželek.

Céčko na dvoudráze v Pardubicích nasadilo do úvodního souboje Libora Elise. Tomu se ovšem příliš nedařilo, od samého začátku byl ve ztrátě a duel vcelku jasně prohrál. Jako druhý naskočil dorostenec Tomáš Sukdolák, který hrál vcelku slušně a v polovině výrazně vedl. Domácí celek vystřídal a střídající hráč nakonec na Tomáše zle dotíral. Ten ale odolal a připsal první bodíky na naši stranu. Bohužel v tu chvíli nikdo netušil, že tím vlastně jen odvrátil kanára. Jirka Ryšavý navázal na své slabé výkony z minulých utkáních a zaslouženě prohrál. Před Petrem Hanušem tak byl nelehký úkol - porazit soupeřku o více jak 50 kuželek. Tento duel byl ale po celou dobu vyrovnaný a tak bylo jisté, že body se z Pardubic nepovezou. Petr měl navíc slabší závěr a nakonec svůj duel také prohrál, takže v součtu si naše družstvo odváží prohru v poměru 10:2 o 62 kuželek.

Přidáno: 24.03.2015, 17:28 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |