Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská vítězí v Rokycanech, postup se ale nekoná

V sobotu zajížděla Sadská na kuželnu do Rokycan, kde se utkala s domácím béčkem. V případě výhry mohla ještě Sadská pomýšlet na postup do nejvyšší soutěže, ale nutně k tomu potřebovala také domácí zaváhání Jičína, které se ale nekonalo.

Hráči Sadské zahájili utkání v Rokycanech ve dvojici Aleš Košnar a Tonda Svoboda a výsledkově to bylo na výbornou. Aleš řekněme po solidním výkonu přehrál slabě hrajícího soupeře a Tonda skvělým výkonem (620) nedal svému soupeři žádnou šanci. V prostřední části se hra příliš nedařila Vaškovi Peškovi a bod bral tedy dobře hrající soupeř. Na vedlejších drahách se hrálo podle podobného scénáře, jen role byly prohozené a tak další bodík do šatny Sadské přinesl Martin Schejbal, čímž byla vytvořena více než solidní pozice pro dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Ten prvně jmenovaný dostal i přes solidní výkon od výborně hrajícího soupeře naloženo o více jak 40 klacků. Vašek ale v těsném souboji s dobře hrajícím soupeřem vydřel výhru a bylo rozhodnuto. Sadská zakončuje sezónu vítězstvím v poměru 6:2 (14:10) o 49 kuželek. Vzhledem k jasné výhře Jičína na domácí kuželně pro Táboru lze toto vítězství Sadské nazvat vítězství Pyrrhovým, jelikož v konečném účtování znamenalo "pouze" upevnění konečné druhé příčky v soutěži (tuším že již popáté v řadě, což je možná světový unikát).

Přidáno: 12.04.2015, 16:13 hod.

Céčko zakončilo sezónu vítězně

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek Tesla Pardubice C.

Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu. Libor Elis vletěl na soupeře hned od začátku a skvělou úvodní drahou (241) si vybudoval luxusní náskok. Po změně drah výrazně polevil (asi nechtěl na tabuli s rekordy), i tak ale jasně zvítězil. Radim Pyták nepředvedl povedený výkon, ale i tak mu to proti slabě hrajícímu soupeři stačilo na vítězství. V polovině utkání tedy vedlo naše družstvo až nečekaně hladce 4:0 o 120 kuželek. Druhá polovina utkání už patřila hostům, ale oba duely byly až do koncovky vyrovnané. Petr Hanuš nakonec prohrál po průměrném výkonu o 10 kuželek a benjamínek družstva Tomáš Sukdolák dostal dalších 11. V součtu ale naše družstvo vítězí v poměru 8:4 o 99 kuželek a v konečné tabulce končí o příčku výše než béčko, tedy na pátém místě.

Přidáno: 12.04.2015, 15:48 hod.

Béčko v posledním utkání sezóny neuspělo

Béčko přivítalo na závěr sezóny na domácí kuželně celek Sokol Rybník B.

Toto utkání našemu družstvu herně vůbec nevyšlo, i když bodový stav ukazuje na vyrovnané utkání. Pepa Suchomel i přes slabý výkon nakonec díky soupeřově mizerné hře dokázal bodovat. Totéž se ale nepodařilo střídající dvojici Venda Škuta + Lída Skutilová. Jejich soupeř hrál výborně a slabý výkon této dvojice na něho nemohl v žádném případě stačit. V polovině utkání tedy stav 2:2, ale vedení hostí o 43 kuželek. Situace ještě ne neřešitelná, ale oba naši dotahováci bohužel předvedli výkony z kategorie těch méně povedených. Petr Skutil dostal od výborně hrajícího soupeře více jak 50 kuželek a Jarda Havlas (který jako jediný z našeho družstva těsně pokořil čtyřstovku) ve vyrovnaném souboji jen lehce korigoval výsledek. Naše béčko tak uzavírá sezónu domácí porážkou v poměru 8:4 o 96 kuželek a v soutěži tak obsadilo konečnou šestou příčku.

Přidáno: 12.04.2015, 15:41 hod.

Áčko si veze z Trutnova nakládačku

V pátek odjelo naše áčko do Trutnova, kde se v rámci předposledního kola VČ divize utkalo s již jistým vítězem soutěže - domácím áčkem. Domácí celek plný hráčů zvučných kuželkářských jmen neměl v tomto ročníku velkou konkurenci a tak naše družstvo odjíždělo spíše jen s cílem neutrhnout si velkou ostudu.

V první polovině utkání nedostal náš celek příliš mnoho šancí. Domácí borci hráli výborně a i když Petr Miláček, Tomáš Jarolím a Karel Lang nepředvedli špatné výkony, prohrávalo naše družstvo v "poločase" 6:0 o 140 kuželek. Ve čtvrté dvojici byl k vidění do posledních hodů vyrovnaný souboj, ale bohužel z něj nakonec odešel o 3 kuželky poražen náš Honza Jakube. Až v páté dvojici přišla lehká korekce výsledku, když předvedl vynikají výkon Pavel Klička (zejména dorážka 191 byla skvělá) a nedal soupeři žádnou šanci. Petr Zeman v závěru předvedl nejslabší výkon večera a soupeři tak situaci výrazně usnadnil. Utkání tedy končí naší porážkou v poměru 14:2 o 119 kuželek.

Přidáno: 12.04.2015, 15:30 hod.

V minulém kole všechna naše družstva neúspěšná

Áčko sehrálo v sobotu utkání na půdě exligového Jičína B.

Domácí celek hraje v horní polovině divizní tabulky a tak byl v tomto utkání jasným favoritem. Papírové předpoklady se beze zbytku naplnily a i když nikdo z našich hráčů nějak výrazně výsledkově nepropadl, stejně si odvážíme pořádný výprask v poměru 14:2 o 209 kuželek. Vzhledem k výsledkům ostatních utkání ale nemusí naše družstvo tato porážka mrzet, protože dvě kola před koncem můžeme definitivně konstatovat - JSME ZACHRÁNĚNI!!!

Béčko odjelo v sobotu do Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.

Ani jeden z našich hráčů nepředvedl nijak výrazně povedený výkon a nebýt herního výpadku jednoho z domácích hráčů mohlo to být dokonce s kanárem. Takhle si naše družstvo veze z našeho okresního města porážku v poměru 10:2 o 75 kuželek.

Céčko odjelo již v pátek na kuželnu do České Třebové, kde se utkalo s lídrem soutěže - domácím béčkem.

Všichni naši hráči podali v tomto utkání vcelku solidní výkon, ale domácí celek dokázal, že ne nadarmo vede s přehledem tuto soutěž a má nakročeno k postupu. I přes solidní výkon tedy toto utkání končí naší porážkou v poměru 10:2 o 65 kuželek.

Přidáno: 09.04.2015, 19:02 hod.

Áčko je zase o krok blíže záchraně

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně v dalším důležitém utkání v boji o záchranu celek Vrchlabí B.

Vzhledem k dalšímu rozlosování bylo pro naše družstvo důležité toto utkání výsledkově zvládnout a to možná některým našim hráčům trochu svazovalo ruce. V úvodu naskočil Pavel Klička společně s Mírou Skalou a všichni jsme doufali v pohodové vedení. Opak byl ale pravdou. Pavel k pěkným plným přidal mizernou dorážku a těsně po půlce ho vystřídal Tomáš Jarolím. Střídání sice přineslo lehoučké zlepšení, ale na výborně hrajícího soupeře to v žádném případě stačit nemohlo. Míra se utkání protrápil a po slabém výkonu odešel nakonec těsně poražen, když ale soupeřka dokonce nestihla poslední dva hody. Po nepovedeném začátku tedy prohráváme 0:4 o rovných 50 klacků. Něco s tím udělat a pomoci tak dotahovákům měla dvojice Petr Zeman, Jenda Jakube. Oba naši borci to vzali zodpovědně předvedli výborné výkony, zejména pak Honzova druhá půlka byla excelentní a beze zbytku využili slabších výkonů soupeřů. Bodový stav byl v tuto chvíli srovnán na 4:4 a naše družstvo už vedlo o 38 kuželek. To byl pro naše dotahováky Karla Langa s Petrem Miláčkem vcelku příznivý stav. Oba naši hráči navíc předvedli povedené výkony a na to slabě hrající hosté neměli odpověď. Naše družstvo tak v tomto utkání se špatným začátkem zažilo o to lepší konec a zvítězilo nakonec jasně v poměru 12:4 o 117 kuželek. Tato výhra již prakticky znamená záchranu, jelikož ostatní naši soupeři svá utkání nezvládli a na sestupové příčky máme 3 kola před koncem náskok 6 bodů. Teoreticky tedy potřebujeme získat ještě alespoň bod, ale to jen v případě že budou sestupovat tři družstva (což je ještě vzhledem k vývoji v lize teoreticky možné). Pokud budou sestupovat jen dvě družstva (což je pravděpodobnější varianta) můžeme konstatovat, že jsme zachráněni!!!

Přidáno: 29.03.2015, 17:34 hod.

Béčko dostalo doma kanára

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně lídra nadstavbových bojů o postup do vyšší soutěže - celek TJ Lokomotiva Česká Třebová B. Hosté sice přijeli v roli favorita, ale že to budou mít až tak jednoduché nečekali.

Na úvod naskočili v našem dresu Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Bohužel oba naši hráči předvedli nepovedený výkon a dobře hrající hosté toho využili k získání výrazného náskoku - v polovině utkání stav 0:4 a více jak 70 kuželek pro hosty. O malý zázrak se měl pokusit Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Jenže hra v jejich podání byla ještě horší než u zahajovací dvojice a to hostům opět jejich úlohu výrazně usnadnilo. Naše družstvo si tak připisuje na domácí dráze nelichotivou porážku v poměru 0:12 o neuvěřitelných 154 kuželek a dvě kola před koncem je již jasné, že neskončí na lepší než 5. příčce.

Přidáno: 29.03.2015, 17:09 hod.

Céčko v nadstavbové části stále ještě nebodovalo

Netradičně již v úterý přivítalo naše céčko na domácí kuželně družstvo TJ Sokol Rybník B. Naše družstvo zatím v nadstavbové části nezískalo ještě ani bod a to chtělo v tomto utkání změnit. Bohužel ani na čtvrtý pokus se to nepodařilo.

Do úvodu nastoupil Radim Pyták společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem, který se pomalu zabydluje v základní sestavě céčka. Radim nevstoupil do utkání vůbec dobře, postupně se ale zlepšoval a s přispěním soupeře nakonec dokráčel k výhře. Tomáš také nezačal dobře a i v jeho případě se dostavilo zlepšení. Poslední dorážka ovšem byla opět nepovedená a body bral dobře hrající soupeř. V poločase tedy 2:2 při vedení hostí o 19 kuželek. Ne úplně lehká, ale zároveň také ne neřešitelná situace pro Petra Hanuše s Jirkou Ryšavým. Petr předvedl povedenou první půlku, pak ale přišel výpadek na druhé dráze, proti tomu excelentní výkon soupeře a další bodíky pro hosty. Jirka v poslední době není v nejlepší formě a bohužel to potvrdil i v tomto utkání a slušně hrajícímu soupeři situaci výrazně usnadnil. Naše družstvo se tedy v nadstavbové části připisuje v pořadí již čtvrtou porážku, tentokrát v poměru 10:2 o rovných 80 kuželek.

Přidáno: 24.03.2015, 20:50 hod.

Béčko ani céčko na drahách soupeřů neuspělo

Ve 3. kole nadstavbové části soutěže odjíždělo naše béčko v pátek na dvoudráhu do Rybníka a céčko pak v sobotu do nedalekých Pardubic.

Béčko na rozjezd nasadilo Jardu Havlase, který hrál se soupeřem od začátku vyrovnanou partii a díky o něco lepší koncovce nakonec vydřel těsnou výhru. Na jeho úspěch navázal v podobném duchu také Petr Skutil, který si po celou dobu utkání udržoval mírný náskok a dokázal jej udržet až do úplného konce. V polovině utkání tedy naše družstvo vedlo 4:0 o 20 kuželek. Ve třetím duelu ale došlo k obratu. Pepa Suchomel předvedl doslova mizerný výkon a nejenže daroval soupeři výhru, ale domácí celek se dokonce dostal do vedení o více jak 40 klacků. To naprosto změnilo šance obou celků na bodový zisk a když navíc v závěru Venda Škuta na nejlepšího hráče domácích předvedl jen podprůměrný výkon, radovalo se domácí družstvo. Náš celek si tak z Rybníka odváží porážku v poměru 8:4 o 85 kuželek.

Céčko na dvoudráze v Pardubicích nasadilo do úvodního souboje Libora Elise. Tomu se ovšem příliš nedařilo, od samého začátku byl ve ztrátě a duel vcelku jasně prohrál. Jako druhý naskočil dorostenec Tomáš Sukdolák, který hrál vcelku slušně a v polovině výrazně vedl. Domácí celek vystřídal a střídající hráč nakonec na Tomáše zle dotíral. Ten ale odolal a připsal první bodíky na naši stranu. Bohužel v tu chvíli nikdo netušil, že tím vlastně jen odvrátil kanára. Jirka Ryšavý navázal na své slabé výkony z minulých utkáních a zaslouženě prohrál. Před Petrem Hanušem tak byl nelehký úkol - porazit soupeřku o více jak 50 kuželek. Tento duel byl ale po celou dobu vyrovnaný a tak bylo jisté, že body se z Pardubic nepovezou. Petr měl navíc slabší závěr a nakonec svůj duel také prohrál, takže v součtu si naše družstvo odváží prohru v poměru 10:2 o 62 kuželek.

Přidáno: 24.03.2015, 17:28 hod.

Další důležité body v boji o záchranu veze áčko z Hořic

V pátek odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím céčkem, které je v soutěži sice poslední, ale v posledních kolech předvádí opravdu výborné výkony a stále ještě živí naději na záchranu. Proto jsme čekali velmi těžké utkání, ale k naší velké radosti byl nakonec opak pravdou.

Utkání mělo takovou trochu zvláštní předehru již v týdnu, kdy nás domácí celek požádal o odložení z důvodu nedostatečného počtu hráčů, my jsme jim vyhověli, abychom se následně další den dozvěděli, že vedoucí soutěže odložení nepovolil. Takže jsme všichni narychlo změnili své nové víkendové plány na ty původní a v pátek jsme vyrazili. Musím říct, že nás všechny trochu zarazilo, že domácí celek, který měl mít nedostatek hráčů nakonec hned v první rundě dokonce střídal. To ale ponechme stranou a pojďme se podívat na utkání samotné.

Do úvodních bojů jsme vyslali Míru Skalu s Pavlem Kličkou. Míra předváděl svoji strojovou hru a beze zbytku využil slabého výkonu dvojice soupeřů - domácím se totiž vůbec nevyvedlo střídání, když střídající hráč odehrál ještě horší part. Nu což, nám to až tolik nevadilo, protože Míra díky tomu nahrál na naši kupu 99 kuželek. Na vedlejších drahách si Pavel po pěkném výkonu poradil se svým soupeřem a první rundě jsme vedli nečekaně hladce 4:0 o 120 kuželek. Prostřední runda nám přinesla další radost. Petr Zeman hrál na pohled sice mizerně. Dalo by se to nazvat celoplošnou hrou, když v plných pravidelně střídal všechny čtyři ulice což před dorážkou nevěstilo nic dobrého. Petr se s dorážkou ale popasoval dobře, v součtu předvedl pěkný výkon a slabě hrajícího soupeře s přehledem porazil. Na vedlejších drahách narazil Honza Jakube asi na aktuálně nejlepšího domácího hráče. Ten ovšem v tomto utkání vůbec svoje kvality nepotvrdil, nic platná mu nebyla ani rychlost hodu blížící se 50 km/h. Honza se ho držel jako klíště aby jej následně v závěru udolal rozdílem dvou tříd - o celé tři kuželky. Do poslední rundy se šlo tedy za našeho vedení 8:0 o více jak 160 kuželek. Tomáš Jarolím zahájil skvělou úvodní drahou. S jedničkou se již tak dobře nepopasoval, i tak ale předvedl vynikající výkon a se soupeřem nakonec v těsné koncovce prohrál o pouhý klacek. Na vedlejších drahách se od prvních hodů trápil Petr Miláček, který k opravdu mizerným plným přidal sice solidní dorážku a chvílemi až třicetiklackový náskok soupeře nakonec snížil na dvě kuželky. I tak se ale nechal o půlce vystřídat Karlem Langem, který zahrál o něco lepší půlku, v součtu to ale na soupeře o 7 kuželek nestačilo. Tento dílčí neúspěch v závěru ale naše družstvo nemusel vůbec mrzet, protože nakonec vezeme z Hořic důležité dva body, za výhru v poměru 12:4 o 157 kuželek. Vcelku hladká výhra nás všechny překvapila a hlavně potěšila. Sluší se tedy poděkovat vedoucímu soutěže, který svým zásahem k této výhře výrazně přispěl - předpokládám, že v odloženém utkání, ve kterém by byl domácí celek kompletní, bychom to tak jednoduché neměli.

Vzhledem k výsledkům v ostatních záchranářských duelech jsme se zase o velký krok přiblížili vysněné záchraně. Důležité bude ale tyto body z drah soupeře potvrdit v příštím domácím utkání, ve kterém v pátek přivítáme celek Vrchlabí B.

Přidáno: 23.03.2015, 16:45 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-786 |