Aktuální informace z dění v oddíle

V Hylvátech se překvapení nekonalo

V pátek odjelo naše áčko k dalšímu diviznímu utkání na kuželnu do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se střetlo s domácím áčkem. Tabulkové postavení jasně favorizovalo domácí celek a předpoklady se bohužel naplnily.

Na úvod jsme nasadili Pavla Kličku, který předvedl na místní poměry docela solidní výkon, ale jeho soupeř měl jeden ze svých lepších dnů a Pavla zejména díky hodovkám v dorážce jasně přehrál. Jako druhý šel do boje Petr Miláček, který na obou drahách předvedl slabší plné, aby celkový dojem zachraňoval vcelku povedenou dorážkou. Na slabě hrajícího soupeře to ale v pohodě stačilo a náskok domácích se výrazně ztenčil. Třetí Mirek Skala v podstatě navázal na Petrovu hru - slabší plné a povedená dorážka. Jenže na nakonec nejlepšího hráče utkání to nemohlo mít sebemenší naději. V polovině utkání tedy nepříznivý stav 2:4 a náskok domácích ve výši 39 poražených kuželek. Naději na nějaký ten bodový zisk vykřesal Tomáš Jarolím, který sice trochu zaváhal v první dorážce, ale druhá dráha už byla excelentní a na to soupeře neměl odpověď. Bohužel jiskřička naděje uhasla hned v zápětí. Karel Lang se nevypořádal se záludnostmi této dvoudráhy vůbec dobře a po slaboučkých plných jej nahradil Honza Jakube. Naskočit do hry v dorážce je vždy těžké a Honzův výkon to bohužel potvrdil. V součtu s Karem nahrál jen 166 a bylo po nadějích. Na druhé dráze už Honza předvedl solidní výkon, ale před poslední drahou mělo naše družstvo již ztrátu 91 kuželek, což byl pro Petra Zemana prakticky neřešitelný úkol. Petrovi se navíc příliš nedařilo a nakonec se soupeřem těsně prohrál o 2 klacky, čímž završil naši prohru o 93 kuželek v poměru 12:4.

Přidáno: 09.03.2015, 08:46 hod.

Nepovedený víkend Sadské

O uplynulém víkendu měla Sadská na programu dvě utkání. Nejprve v sobotu utkání 2. ligy, kdy na kuželně v Přelouči přivítala družstvo SKK Bohušovice nad Ohří a následně pak v neděli odvetné utkání 1. kola nadstavby Poháru ČKA. Toto utkání se hrálo na kuželně v Poděbradech a soupeřem Sadské bylo družstvo Jičína A.

Sobotní ligový duel načal Aleš Košnar trochu netradičně (i když již podruhé za sebou - takže možná nová tradice) společně s Tomášem Bekem. Aleš nezačal nijak oslnivě, ale první dvě dráhy získal vždy těsným rozdílem a nahrál si "nesmazatelné" čtyři kuželky, aby pak plnou polovinu tohoto náskoku na třetí dráze prohospodařil. Poslední dráha již byla v Alešově režii a tak i přes celkově nepovedený výkon přinesl do šatny první (ale bohužel na dlouho poslední) bod. Tomáš nebyl v sobotu ve své kůži a po nepovedených sedmdesáti hodech jej vystřídal Honza Renka. Ten ale pokračoval v nastoleném trendu a tak v tomto souboji bral bod průměrně hrající soupeř. Prostřední pasáž patřila dvojici Tonda Svoboda a Martin Schejbal. Tonda nezačal vůbec dobře, úvodní dvě dráhy soupeři doslova věnoval a zlepšená hra ve druhé polovině už na otočení výsledku nestačila a Tonda prohrává svůj souboj o 9 kuželek. Mates odehrál tři povedené a se soupeřem vcelku vyrovnané dráhy a na tu poslední se šlo za bodového stavu 1,5:1,5. V tento moment přišel Matesův kolaps a mizerná poslední dráha rozhodla o dalším bodovém zisku hostí. Pro dotahováky Vaška Schejbala a jeho jmenovce Peška tedy nelehký úkol - vedení hosti 1:3 o 94 kuželek. Vašek Schejbal předváděl excelentní hru, zejména pak na dráze č. 4 kde předvedl skvělých 175. V utkání pokořil šestistovku a soupeře deklasoval 0 101 klacků. Vašek Pešek začal také výborně a v poločase v pohodě vedl. Druhá polovina utkání již ale byla v jeho podání výrazně slabší a toho dobře hrající soupeř využil k zisku bodu. V součtu tak Sadská po svém nejslabším domácím výkonu prohrává v poměru 2:6 (11,5:12,5) o 22 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.Den po nepovedeném ligovém utkání nastoupilo družstvo Sadské k odvetnému utkání Poháru ČKA proti celku SKK Jičín A. Z prvního duelu na půdě soupeře si Sadská přivezla prohru v poměru 1:5 (6:10), takže do odvety nelehká, ale ne neřešitelná pozice.
Úvod opět jako v sobotu duo BEŠNAR, tedy Tomáš Bek a Aleš Košnar. Tomáš hrál o poznání lépe než v sobotu a dobře hrajícího soupeře dokázal nakonec po pěkném výkonu udolat. I Alešův výkon lze (snad až na úvodní dráhu) považovat za povedený a i v jeho případě to znamenalo bodový zisk. Úvod utkání tedy dal naději do druhé poloviny pro duo bratří Schejbalů. Ani jeden z nich nezačal dobře, ale Martinovi nakonec přece jen soupeř na úvodní dráze bod "daroval". Na druhé dráze přichází Vaškovo zlepšení a odměna v podobě vyrovnávacího bodíku. Mates pokračuje v nepovedené hře a soupeř srovnává na body a dostává se do vedení na kuželky, které i přes Martinův zlepšený výkon na další dráze navyšuje. Třetí dráhu prohrává i Vašek a situace se stává kritickou. K postupu do dalšího kola potřebují oba hráči Sadské své soupeře porazit a vzhledem ke ztrátě v obou duelech potřebují i "pomoc" protihráčů. Vašek zahrál poslední dráhu skvěle, lehká pomoc od soupeře také přišla a jeden z kýžených bodů je na světě. Martin se ale pomoci od soupeře nedočkal a svůj duel tak prohrává. Utkání tedy sice končí výhrou Sadské v poměru 5:1 (7,5:8,5), ale do dalšího kola postupuje díky lepšímu poměru setů z obou utkání Jičín.

Přidáno: 05.03.2015, 21:47 hod.

Důležitý duel áčko zvládlo

V pátek přivítalo naše áčko na domácí dráze celek SKSC Svitavy-Lány A. Oba celky bojují o záchranu a tak to bylo vlastně utkání o 4 body. Čekal se vyrovnaný boj, který se ale nakonec nekonal.

Hned na úvod předvedl povedený výkon Pavel Klička a využil slabšího výkonu soupeře k nahrání náskoku. Na vedlejších drahách si navíc po pěkném výkonu v pohodě poradil se slušně hrajícím soupeřem také Mirek Skala a naše družstvo tak zažilo po dlouhé době na domácí půdě nevídanou věc - ujalo se vedení 4:0 o 84 kuželek. Pokračovat v dobře načaté práci měl za úkol Karel Lang a Honza Jakube. Karel začal skvěle, na druhé dráze ovšem přišla brzda, kterou se připravil o výrazně lepší výsledek. I tak ale Karel svého slabě hrajícího soupeře v poklidu přehrál. Honza to měl o poznání těžší. Nedařilo se mu podle jeho představ a dobře hrající soupeř toho dokázal využít. Před závěrem tedy naše vedení 6:2 o 95 kuželek. Příznivá pozice pro dotahováky Petra Miláčka a Tomáše Jarolíma. Petr, který se před tímto duelem vrátil z hostování v KK SDS Sadská, měl nakonec se soupeřem více práce než se čekalo a výhru vydřel až v samotném závěru. Tomáš měl situaci výrazně snažší a svůj duel i přes drobné zaváhání na úvodní dráze dotáhl spolehlivě k vítěznému konci. Naše družstvo tak v tomto velmi důležitém utkání vítězí jasně 14:0 o 140 kuželek, v nejlepším letošním domácím výkonu. Snad se konečně začíná blýskat na lepší časy a záchrana v divizi dostane reálnější obrysy. Příští kolo zajíždíme do Hylvát a pokusíme se s tímto silným soupeřem urvat nějaký ten bodík (nejlépe oba).

Přidáno: 03.03.2015, 13:32 hod.

Sadská veze z Bráníku dva body

V sobotu odjelo družstvo Sadské na kuželnu do Prahy - Bráníku, kde se utkalo s domácím celkem KK Konstruktiva Praha A.

Úvod utkání obstaral Aleš Košnar netradičně spolu s Tomášem Bekem. Aleš vstoupil do utkání dobře, ale soupeř hrál také dobře a tak se o výsledek bojovalo až do posledních hodů. Při stavu 2:2 na dráhy se nakonec mohl radovat Aleš, který v součtu porazil o celé dva klacky víc než jeho soupeř. Zdravotně indisponovaný Tomáš se soupeřem také přetahoval, ale vždy tahal spíše za ten kratší konec a ze souboje odešel nakonec poražen. Prostřední pasáž utkání patřila dvojici Martin Schejbal a Tonda Svoboda. Martin od počátku střídal světlé okamžiky s těmi horšími a i přes vedení nad soupeřem byl těsně po polovině vystřídán Honzou Renkou. Než se ovšem Honza dostal do té správné provozní teploty, soupeře se dotáhl a pak už svoji šanci nepustil. Tonda začal výborně a v polovině jasně vedl. Druhá půlka byla ale výrazně nepovedená a tak i v tomto duelu bral body soupeř. Před závěrem tedy vedlo domácí družstvo 3:1 bezmála o 50 kuželek. O zvrat v utkání se měl pokusit Vašek Schejbal s Petrem Miláčkem. Vašek předvedl doslova koncert a dobře hrajícímu soupeři toho moc nedovolil. Pokořil šestistovku a hlavně nahrál bezmála 40 klacků. Petr začal dobře a po půlce pohodlně vedl. Na třetí dráze ovšem přišlo lehké trápení a soupeř se dostal na dostřel. Pak přišla ale povedená poslední dráha a Petr tak duel dotáhl také do vítězného konce. V součtu tak vítězí Sadská v poměru 5:3 /13:11/ o 17 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 22.02.2015, 21:06 hod.

Jašná prohra áčka v Třebechovicích

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím áčkem. Postavení v tabulce jasně favorizovalo domácí celek a našemu družstvu se bohužel nepodařilo papírové předpoklady rozcupovat.

Pavel Klička načal utkání dobře a po vcelku povedeném výkonu poslal naše družstvo do vedení. Tomáš Jarolím se ve druhé dvojici blýskl výborným výkonem, ale bohužel narazil na výborně hrajícího soupeře a nakonec odešel poražen o pouhých 5 kuželek. A od této chvíle už to šlo s naším družstvem z kopce. Petr Zeman průměrným výkonem nijak nepozlobil domácího borce a následně ani povedený výkon Jana Jakubeho neměl šanci na nakonec nejlepšího hráče utkání. Jiskřičku naděje měl v páté dvojici vykřesat Míra Skala. Ten ale vůbec neměl svůj den. Podle toho co jsem od něho vyslechl, tak kdyby v pátek vzal kouli, otočil se zády ke kuželkám a poslepu mezi nohama hodil, tak neomylně musí trefit roha. I přes to, že měl jej jediný újezd, propracoval se k číslu 378, což je v jeho případě obvykle výkon po kterém začíná druhou dorážku. No každopádně jen průměrně hrající soupeř tak získal další body a utkání bylo definitivně rozhodnuté. Karel Lang ještě v závěru dostal od výborně hrajícího domácího hráče na cestu dalších třicet a mohlo se vyrazit domů. Naše družstvo tak z Třebechovic odjíždí s jasnou prohrou v poměru 2:14 o 137 kuželek.

V pátek tak čeká na naše hráče možná klíčové utkání v boji o záchranu, kdy se na naší kuželně představí soupeř z chvostu tabulky - celek SKSC Svitavy-Lány A. Pokud chce naše družstvo reálně myslet na záchranu soutěže, musí v tomto utkání bezpodmínečně zvítězit!!!

Přidáno: 22.02.2015, 20:52 hod.

Céčko poslední utkání zvládlo a v tabulce se posunulo před béčko

Céčko přivítalo v pátek v posledním utkání základní části na domácí kuželně celek Jičín D. Naše družstvo nutně potřebovalo vyhrát aby se udrželo v nejlepší trojce a jelikož již znalo výsledek předchozího utkání, bylo jasné, že v případě úspěchu skončí v konečné tabulce základní části před béčkem, což bylo pro naše hráče snad ještě větší motivací než samotné udržení se v TOP 3.

Utkání zahájila z naší strany dvojice Libor Elis a Radim Pyták. Oba naši hráči předvedli řekněme průměrné výkony a v obou případech to na soupeře stačilo. Po polovině tedy příznivý stav 4:0 a +48 kuželek. Dorazit soupeře měl Petr Hanuš společně s Jirkou Ryšavým. Petr navázal herně na své spoluhráče z první rundy, ale soupeř mu situaci výrazně ztížil a o body se bojovalo do posledních hodů. Nakonec byl o 1 kuželku šťastnější náš hráč. Výkon Jirky Ryšavého má k hodnocení povedený velmi daleko, ale na mizerně hrajícího soupeře to s přehledem stačilo a tak se i v tomto ročním období nad přeloučskou kuželnou rozezpíval kanár. Naše družstvo tak poslední utkání základní části zvládlo s přehledem a zvítězilo o 90 kuželek v poměru 12:0.

Díky lepšímu skóre tak céčko končí o příčku výše než béčko a v bojích o postup do krajského přeboru tak budeme mít dvě želízka v ohni.

Přidáno: 22.02.2015, 20:38 hod.

Béčko zvládlo dohrávku a bude bojovat v nadstavbě o postup do vyšší soutěže

Béčko mělo v tomto týdnu na pořadu dvě utkání na domácí půdě. Nejprve v pondělí dohrávku s Josefovem B a následně v pátek souboj s lídrem tabulky - Solnicí B.

Pondělní utkání bylo z hlediska postupových ambicí našeho družstva velice důležité. Případný neúspěch by s velkou pravděpodobností znamenal neudržení se v nejlepší trojce. Toto utkání načal Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Pepa umí zahrát o poznání lépe a proto tentokrát na slušně hrajícího soupeře nestačil. I Lída má ve svém repertoáru lepší výkony, ale slabě hrající soupeř ji body daroval. V polovině utkání tedy 2:2 při vedení našeho družstva o 24 kuželek. Dovést zápas do vítězného konce měl Petr Skutil ve dvojici s Jardou Havlasem. Petr herně navázal na své "předskokany", ale podobně jako Lídě i jemu soupeř výrazně pomohl k zisku obou bodů. Jarda měl situaci o poznání těžší a z pěkného souboje odešel nakonec poražen. V součtu ale naše družstva nahrálo o 48 kuželek více než soupeř a připsalo si tak důležitou výhru v poměru 8:4.

V pátek tak v duelu se Solnicí mohlo hrát naše družstvo v klidu a v případě výhry se dokonce stát vítězem základní části. Pepa Suchomel ovšem navázal na svůj pondělní výkon a na soupeře to opět nestačilo, i když tentokrát jen o 4 klacky. Na vedlejších drahách začal výborně Venda Škuta. Jenže po změně drah zatáhl za ruční brzdu a 16 újezdů jej odsoudilo k jasné prohře. V polovině utkání tedy neveselo 0:4 a +53 kuželek pro hosty. Petr Skutil nedokázal v tomto utkání hodit dva stejné hody za sebou a s dobře hrající soupeřkou vcelku Jasně prohrál. Ani Jarda Havlas nepředvedl nejpovedenější výkon a až posledním hodem odvrátil kanára, když soupeřku porazil o celou jednu kuželku. V součtu si tak naše družstvo odnáší z posledního utkání základní části porážku v poměru 2:10 o 72 kuželek.

Tato prohra nakonec vzhledem k výsledku dalšího utkání našeho céčka znamená pro béčko konečnou třetí příčku v základní části soutěže.

Přidáno: 22.02.2015, 20:26 hod.

Sadská ztratila doma bod

V pátek přivítali hráči Sadské na domácí půdě v rámci 2. KLM A družstvo Loko České Velenice.

Do úvodních bojů naskočil Aleš Košnar společně s Martinem Schejbalem. Aleš předvedl výborné úvodní plné - 101. Soupeř ale kontroval 107. V dorážce byl ale lepší Aleš a první dráhu nakonec i díky soupeřově pomoci získal pro sebe. Od té doby už byl jasně lepším hráčem, konečně v Přelouči pokořil šestistovku a duel jasně vyhrál. Naproti tomu Mates neměl svůj nejlepší den. Jeho soupeř hrál velmi dobře a Martin mu jeho hru nijak neztěžoval a odešel jasně poražen. Po první rundě tedy 1:1 při vedení hostí o 11 kuželek. V prostřední pasáži zasáhl do hry Petr Miláček a Vašek Pešek. Petr v koncovce vydřel úvodní dráhu. Pak ale přišel zkrat ve druhé dorážce (jen 26) a soupeř získal výraznější náskok. Ten se sice po třetí dráze ztenčil, čtvrtá ale opět patřila soupeři a při stavu 2:2 na dráhy tak Petr odešel ze souboje poražen. Vašek nezačal nijak oslnivě, ale první dráhu nakonec získal. Soupeři se i nadále nedařilo a druhá dráha tak vyzněla pro Vaška již výrazněji. Hosté sáhli ke střídání, ale vypadalo to že je to "z bláta do louže". I přes nepovedený výkon tak Vašek získal i třetí dráhu. Poslední dráhu ale zahrál soupeř excelentně a rozdíl v poražených kuželkách stáhl na pouhou jednu. Po dvou třetinách utkání tedy 2:2 při vedení hostí o 39 klacků. Pro dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka nelehká, ale ne neřešitelná situace. Vašek na soupeře vletěl a skvělou úvodní drahou si vybudoval solidní náskok. Pak si vzal ale slovo soupeř a Vašek i přes solidní výkon rázem prohrával 2:1 na dráhy a ztrácel 10 kuželek. Když pak dalších devět ztratil na poslední dráze do plných, nevypadalo to vůbec dobře. Vašek je ale bojovník a vynikající poslední dorážkou otočil vývoj duelu a celkově zvítězil o celé dva klacky. Tomáš úvodní dráhu těsně prohrál. Pak ale další dvě po výborném výkonu vybojoval a rozhodovalo se na té poslední. Soupeř bojoval ale Tomášův náskok se mu již smazat nepodařilo. Dotahováci Sadské nahráli "jen" 15 kuželek, což na smazání náskoku hostí nestačilo, takže utkání nakonec skončilo na body remízou 4:4 /13:11/. Hostující celek předvedl v tomto utkání jeden z nejlepších výkonů družstva dosažený na Přeloučské kuželně a po zásluze odjíždí z Přelouče s bodovým ziskem. Titulek sice hlásá, že Sadská ztratila bod, ale vzhledem k vývoji utkání jej v infarktové koncovce vlastně spíše získala.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 08.02.2015, 18:43 hod.

Další prohra áčka znamená pád hlouběji do sestupových vod

V pátek čekal na hráče áčka duel na domácí půdě proti družstvu TJ Červený Kostelec B. Jednalo se o souboj dvou družstev přímo ohrožených sestupem, takže body z tohoto utkání mají velkou váhu.

V úvodu se v našem družstvu představil Pavel Klička společně s Tomášem Jarolímem. Pavel předvedl velice povedený výkon a dokonale využil mizerné hry svého soupeře a nahrál bezmála 100 kuželek. Tomáš bohužel nedokázal Pavla napodobit. Předvedl slabý výkon a jen průměrně hrajícímu soupeři výhru v podstatě daroval. I tak ale po první rundě vcelku příznivý stav - na body sice 2:2 ale vedení o 75 kuželek. Prostřední pasáž měla na starost dvojice Dušan Kasa a Petr Zeman. Dušan předvedl docela povedený výkon a na dobře hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Petr předvedl výkon z kategorie řekněme průměrných a soupeř jej tak jasně přehrál. Po druhé části už to tak veselé nebylo - vedení hostí o 15 kuželek v poměru 2:6. Otočit utkání v náš prospěch měl za úkol Karel Lang společně s Mírou Skalou. Karel po svém návratu na kuželkářská rozběžiště zatím spíše hledá svoji starou formu a výborně hrající soupeř byl tak na jeho síly. Na vedlejších drahách se hrálo o něco vyrovnaněji, ale opravdu jen o něco. I zde měl hostující hráč navrch a Míra tak odešel ze souboje také poražen, což v konečném účtování znamenalo jasnou prohru našeho družstva o 49 kuželek v poměru 2:14. Nutno dodat, že hostující celek (až na výjimku v úvodu) předvedl výborný výkon a body si tak odváží zaslouženě. Prohra v tomto utkání znamená pro náš celek pád na předposlední místo v tabulce, které "zaručuje" sestup do nižší soutěže. Sezóna je ale ještě dlouhá a nic není ztraceno.

Přidáno: 08.02.2015, 10:34 hod.

Prohra béčka a komplikace v boji o TOP 3

V pátek odjelo naše béčko na dvoudráhu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím céčkem a v případě úspěchu si mohlo s předstihem zajistit umístění znamenající nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Na úvod ale předvedl nepovedený výkon Jarda Havlas a dobře hrající domácí hráč toho dokonale využil a zajistil svému družstvu vedení o 75 kuželek. Ve druhém duelu předvedl vcelku povedený výkon Petr Skutil a z náskoku domácích ukrojil 30 klacků. Výkon, který předvedl Pepa Suchomel rozhodně za podařený považovat nelze, ale v dramatické koncovce Pepa nakonec vydřel výhru o 1 kuželku. Před Vendou Škutou byl nelehký úkol - porazit soupeře alespoň o 44 kuželek. Venda ale navázal na nepovedou hru svého předchůdce a tak domácí hráč ještě nějaké ty kuželky nahrál. V součtu tak naše družstvo odjíždí s porážkou v poměru 8:4 o 75 kuželek. K udržení pozice "na bedně" zvládnout domácí dohrávku s Josefovem, protože jinak už nebudou mít naši hráči svůj osud ve svých rukou.

Přidáno: 08.02.2015, 10:09 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |