Aktuální informace z dění v oddíle

2. turnaj VČPM

V neděli se konal 2. letošní turnaj Východočeského poháru mládeže, který tentokrát hostila čtyřdráhová kuželna v Náchodě. Naše družstvo hrálo ve složení Petr Strouhal, Jarda Tomášek, Petra Vytlačilová a Dan Abel, který je u nás na hostování z celku Start Rychnov nad Kněžnou.
Do celkového výsledku družstva se započítávají vždy pouze tři nejlepší výkony.
Dan Abel se oproti svému výkonu v minulém turnaji trochu zhoršil a jeho 180 poražených kuželek se tedy započítává pouze do soutěže jednotlivců. Jarda Tomášek zahrál celkem solidních 195 a nebýt prohozů do plných, mohlo z toho být i výrazně lepší číslo. O tři kuželky více než Jarda, tedy 198, porazil Petr Strouhal, který se zase díky přešlapům připravil o 7 kuželek. Nejlépe z našeho družstva tentokrát zahrála Petra Vytlačilová, která se díky zlepšenému výkonu na druhé dráze o jednu kuželku přehoupla přes hranici 200 poražených kuželek.
V celkovém součtu naše družstvo tedy porazilo 594 kuželek a obsadilo předposlední, tedy sedmou příčku. Za naším celkem zaostalo pouze domácí družstvo.
Kompletní výsledky budou v brzké době k dispozici na webu soutěže na adrese "http://vcpm.czechian.net".

Přidáno: 18.10.2009, 17:52 hod.

Áčko opět bez bodu, béčko i céčko vítězně

A je za námi již páté kolo východočeských soutěží družstev.
Áčko odjelo již ve čtvrtek do zasněžené Jilemnice, kde se na tamní poměrně těžké dvoudráze střetlo s domácím áčkem. Zápas pro nás nezačal příliš dobře. Petr Miláček sice zahrál na poměry jilemnických drah slušně, ale proti skvěle hrajícímu soupeři neměl šanci. Ve druhém duelu předvedl Dušan Kasa sice o poznání slabší výkon, ale na body to proti mizerně hrajícímu soupeři stačilo. Pavel Skala měl skvělou druhou polovinu svého startu, ale ztrátu z první části se mu nepodařilo smazat a odešel těsně poražen. V další dvojici zahrál výborně Jirka Ryšavý a srovnal stav utkání na 4:4. Karel Lang neměl sice optimální plné, ale zahrál výborně dorážku a v součtu z toho bylo pěkné číslo a hlavně výhra nad soupeřem. Před závěrečným duelem vedlo naše družstvo poměrem 6:4, ale v součtu stále ztrácelo 6 kuželek. Mirek Skala bojoval nejen se soupeřem, ale taky s nataženým stehenním svalem a i přes dobrý výkon nakonec odešel ze souboje o 14 kuželek poražen. Naše družstvo sice zahrálo v Jilemnici rekord hostujícho družsva, ale přesto odjíždí poraženo v poměru 10:6 o pouhých 20 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Jirka Ryšavý - 434.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek TJ Uragán Milovice B. Úvodní pasáž utkání skočila 2:2, když Pavel Klička po pěkném výkonu přehrál svého soupeře, ale trápící se Jarda Havlas naopak po slabém výkonu přenechal oba body soupeři. Prostřední dějství utkání dopadlo podobně. Pepa Suchomel hrál slušně do plných, ale poněkud se pral s dorážkou a ze souboje odešel poražen. Na vedlejších drahách hrál skvěle Petr Skutil a soupeři nedal šanci. Zbytečnými prohozy se ovšem připravil ještě o výrazně lepší výkon. Před závěrečnou čtveřicí byl tedy stav 4:4 a náš celek měl k dobru 47 kuželek. V závěru v našich barvách nastoupila poměrně spolehlivá dvojice Petr Zeman a Tomáš Jarolím. Oběma se ovšem od začátku příliš nedařilo a s naším celkem to nevypadalo dobře. Po změně drah přišlo výrazné zlepšení, Petr ale svůj duel do vítětného konce nedotáhl. Vše tedy měl v rukou Tomáš, který zahrál druhou dráhu výborně a soupeře nakonec těsně přehrál a náš celek si tak připsal první letošní výhru v poměru 10:6 o 38 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Petr Skutil - 436.

Céčko odjelo v sobotu dopoledne do Svitav, kde se střetlo s domácím béčkem. Úvod utkání nebyl úplně podle představ našeho celku. Petr Hanuš zahrál spíše podprůměrně, naproti tomu jeho soupeř skvěle a naše družstvo nabralo ztrátu 52 kuželek, což je v soutěži čtyřčlenných družstev na úvod dost propastný rozdíl. Ve druhém duelu sice Libor Elis srovnal stav utkání na 2:2, ale stáhl pouze 13 kuželek. Ve třetím duelu zahrál domácí hráč slabě. Pepa Samek proti němu nehrál sice nijak přesvědčivě, ale nakonec jej dokázal porazit. V závěrečném duelu tedy bylo stále o co hrát. Karel Macík ovšem do duelu nevstoupil dobře a po prvních plných již prohrával o 18. V dorážce ale přidal a poločas prohrál pouze o 4. Po výměně drah ještě zabral a soupeře nakonec o 4 kuželky porazil. Náš celek sice ve Svitavách v celkovém součtu porazil o 16 kuželek méně než domácí, přesto si však veze dva body za výhru v poměru 6:4.
Nejlepším naším hráčem byl Karel Macík - 391.

Přidáno: 17.10.2009, 16:21 hod.

Program příštího kola

Áčko odjíždí již ve čtvrtek do Jilemnice, kde se na tamní dvoudráze střetne od 17:00 hod. s domácím áčkem.
Béčko se představí v pátek na domácí kuželně, kde od 17:00 hod. přivítá celek TJ Uragán Milovice B.
Céčko odjíždí v sobotu na kuželnu do Svitav, kde se od 9:00 hod střetne s domácím béčkem.
Mládež odjede v neděli na čtyřdráhu do Náchoda, kde bude v 10:00 hod. zahájen druhý turnaj VČPM.

Přidáno: 13.10.2009, 20:56 hod.

Víkendové výsledky našich družstev

Áčko sehrálo v pátek další utkání na domácí kuželně, kde přivítalo celek TJ Uragán Milovice. Domácí celek zahrál v tomto utkání výrazně nevyrovnaně, naproti tomu milovičtí předvedli výborný výkon, který je nejlepším výkonem hostujícího družstva na přeloučské kuželně a utkání tak rozhodli jasně ve svůj prospěch. Na začátku utkání byl k vidění krásný souboj mezi Karlem Langem a Tomášem Fuchsem, ze kterého vyšel nakonec vítězně domácí hráč. Na vedlejších drahách byl vývoj duelu Petra Miláčka s Radkem Duškem jasně v režii hostujícího hráče. Petr předvedl doslova tragické plné (255) a soupeři tak daroval pohodlnou výhru. V prostřední části utkání potvrdil Dušan Kasa, že letošní sezóna je pro něj spíše jen trápením a Vašek Souček si tak dokráčel v pohodě pro oba body. Souboj mezi Jirkou Ryšavým a Vaškem Hruškou byl o poznání vyrovnanější a kvalitnější. Na konci se díky výrazně lepší dorážce mohl radovat opět hostující hráč. Závěrečná pasáž utkání byla jeho ozdobou. Obě dvojice hrály velice vyrovnaně a bylo se stále na co dívat. Pavel Skala v souboji s Miroslavem Šandou nedokázal nakonec stáhnout rozdíl z první dráhy a odešel tak poražen o pouhé 4 kuželky. Mirek Skala vyhrál sice v souboji s Miloslavem Vikem první plné, dorážka ovšem vše změnila a na druhé dráze soupeř ještě něco málo přidal a Mirek odešel ze souboje také poražen. Suma sumárum zasloužená výhra hostů v poměru 2:14 o 105 kuželek. Domácí družstvo marně hledá formu z minulé sezóny, kdy na domácí kuželně předvádělo vyrovnané výkony vysoko nad hranicí 2600 poražených kuželek.
Nejlepším naším hráček byl Karel Lang - 467.

Béčko odjelo v pátek na těžkou kuželnu do Nové Paky, kde se střetlo s domácím béčkem. Hned v úvodu utkání se s nástrahami novopacké kuželny nedokázal vypořádat Pepa Suchomel a po špatném výkonu odešel jasně poražen. V dalších duelech se vývoj utkání obrátil. Pavel Klička zahrál dobře a vybojoval pro náš celek první dva body. Následně pak Jarda Havlas využil slabého výkonu domácího hráče a náš celek se ujal vedení. V následujících duelech ovšem zahrál mizerně jak Venda Škuta, tak i Petr Skutil a tak závěrečná těsná výhra Petra Zemana o 3 kuželky znamenala již jen pouhou koreci výsledku. Naše družstvo odjíždí z Nové Paky se zaslouženou porážkou v poměru 10:6 o 128 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Pavel Klička - 402.

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně jednoho z favoritů soutěže celek TJ Start Rychnov nad Kněžnou D. Jak se stalo již letos při domácích utkáních céčka tradicí, úvodní pasáž skončila opět 2:2. Petr Hanuš se doslova protrápil dorážkou a slušně hrající Ilona Sýkorová s ním neměla nejmenší problém. Na vedlejších drahách si Libor Elis vytvořil své osobní domácí maximum a na to výborně hrající Věra Moravcová nestačila. Domácí dotahováci tedy opět museli stahovat ztrátu v kuželkách, takže pozice hostí byla před závěrem o něco lepší. Karel Macík sice v souboji s Irenou Bidrmanovou vyhrál první dráhu docela slušným rozdílem. Po výměně drah ovšem polevil, zatímco hostující hráčka excelovala a Karel odešel ze souboje jasně poražen. Pepa Samek předvedl jak má vypadat trápení na domácí dráze a výborně hrající Maruška Frydrychová s ním neměla pražádnou práci. Hosté si tak po výborném výkonu odvážejí z Přelouče naprosto zaslouženě oba body (2:8 a -141 kuželek).
Nejlepším naším hráčem byl Libor Elis - 447.

Mládež odcestoval v neděli do České Třebové, kde se konal první letošní turnaj VČPM. Našemu družstvu se příliš nedařilo a skončilo na poslední osmé příčce. Kompletní výsledky úvodního turnaje jsou k dispozici na stránkách VČPM na adrese http://vcpm.czechian.net/ .

Přidáno: 12.10.2009, 10:33 hod.

Program příštího kola

Áčko přivítá v pátek na domácí půdě celek TJ Uragán Milovice A. Začátek utkání je tradičně v 17:00 hod..
Béčko odjede v pátek do Nové Paky, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím béčkem.
Céčko přivítá v pátek ve 20:00 hod. na domácí kuželně celek Start Rychnov nad Kněžnou D.
Mládež: Naši nejmladší kuželkáři odjedou v neděli do České Třebové, kde budou bojovat o co nejlepší umístění v 1. turnaji VČPM.

Přidáno: 06.10.2009, 09:42 hod.

Páteční výsledky našich družstev

Áčko se představilo v pátek na domácí půdě, kde přivítalo celek KK Vysoké Mýto A. Vstup do utkání vyšel o něco lépe hostům. Karel Lang zahrál sice výborně, ale jeho soupeř Vašek Kašpar zahrál na drahách 1-2 rekordní výkon 492 a Karlovi tak nedal žádnou šanci. Na vedlejších drahách se Petr Miláček tahal se soupeřem o každou kuželku a nakonec vydřel těsnou výhru o 8 kuželek. 2:2 a +26 pro hosty. V prostředním dějství hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii Dušan Kasa. Nezvládl ovšem druhou dorážku a ze souboje odešel těsně poražen. Když na vedlejších drahách prohrál po slabém výkonu i Jirka Ryšavý, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. 2:6 a +65 pro hosty. V závěru nezahrál optimálně ani Pavel Skala a daroval tak soupeři pohodlnou výhru. Na sousedních drahách byl scénář opačný a Mirek Skala po pěkném výkonu alespoň zmírnil prohru našeho družstva - 4:12 o 70 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Karel Lang - 466.

Béčko odjelo v pátek do Poříčí, kde se na tamní dvoudráze střetlo s domácím áčkem. První polovina utkání vyzněla lépe pro náš celek. Pepa Suchomel sice v úvodním duelu utkání po slabém výkonu jasně prohrál, následně pak ale Pavel Klička po pěkném výkonu vyrovnal stav utkání na 2:2 a v dalším duelu převrátil stav utkání na naši stranu jasnou výhrou Jarda Havlas. Vedení 4:2 o 57 kuželek. Ve druhé polovině si ovšem s přispěním velké dávky štěstí vzali slovo domácí. Tomáš Jarolím po průměrném výkonu poměrně jasně prohrál s domácím hráčem, ale poměr poražených kuželek stále hovořil pro naše družstvo. V dalším duelu nezahrál dobře Petr Skutil, přesto ale sahal po výhře. Štěstí se nakonec ale přiklonilo k domácímu hráči, který vyhrál o pouhou 1 kuželku. V závěrečné duelu byl opět šťastnější domácí hráč, když porazil Petra Zemana o pouhých 6 kuželek. Soupeři se tak rozešli smirně 8:8, když celkový součet poražených kuželek byl u našeho celku o 29 vyšší.
Nejlepším naším hráčem byl Pavel Klička - 404.

Céčko se představilo v pátek doma proti celku KK Vysoké Mýto C. Do utkání nevalné úrovně "vletěl" Miloš Zelenka skvělými plnými (155). To ovšem bylo z jeho strany vše. V dorážce přidal jen 26 a po výměně drah jen přihlížel jak mu Jakub Hemerka každým hodem více a více odskakuje. Na vedlejších drahách si bez větších potíží poradil Libor Elis s Honzou Chlebounem a tak byl po úvodní pasáži stav 2:2. V počtu poražených kuželek na tom bylo o 40 lépe hostující družstvo. V závěrečné rundě byl k vidění těsný souboj mezi Karlem Macíkem a Petrem Hylákem. Oba hráči se ovšem předháněli hlavně v počtu prohozů (17:18) a z duelu nakonec vyšel o 9 kuželek lépe Karel. Na vedlejších drahách byl souboj mezi Pepou Samkem a Jirkou Hanusem jasně v režii domácího hráče, který hod po hodu soupeři utíkal a pohlídal si pohodlné vítězství. V součtu z toho nakonec byla výhra domácího celku v poměru 8:2 o 30 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Libor Elis - 396.

Přidáno: 04.10.2009, 09:40 hod.

Program příštího kola

Áčko čeká v pátek další utkání na domácí kuželně, tentokrát proti celku KK Vysoké Mýto A. Začátek utkání je tradičně v 17:00 hod..
Béčko odjíždí v pátek na kuželnu do Poříčí, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem.
Bezprostředně po utkání áčka (přibližně v 19:30 hod.) se na domácí kuželně představí také céčko, které se o body "popere" s celkem KK Vysoké Mýto C.

Přidáno: 29.09.2009, 17:50 hod.

Naši zástupci v PMN

V ponděli se rozběhl také nový ročník Poháru mladých nadějí, soutěže pro kuželkáře ve věku 10-14 let. Na turnaji ve Vrchlabí reprezentoval náš oddíl Petr Stouhal v kategorii mladších žáků a Jarda Tomášek v kategorii starších žáků.
Petr Strouhal měl trošku slabší plné, ale vynahrazoval to v dorážce a v součtu z toho bylo docela slušných 211 poražených kuželek.
Jarda Tomášek se ve Vrchlabí představil po menším tréninkovém výpadku a na jeho hře to bylo znát, zejména pak v dorážce. Jeho výkon se nakonec zastavil na hodnotě 193 poražených kuželek.
Uvidíme na jaké pozice tyto výkony naše hráče vynesou. Kompletní výsledky úvodní série turnajů budou zveřejněny v průběhu tohoto týdne na stránkách PMN na adrese "http://pmn.czechian.net".

Přidáno: 28.09.2009, 20:51 hod.

Černý pátek pro naše družstva

Áčko odjelo v pátek do Náchoda, kde se střetlo s jedním z favoritů celé soutěže, domácím céčkem. Již od začátku bylo jasné kdo bude v tomto utkání hrát prim. Petr Miláček nezahrál dobře a dostal od soupeře naloženo 73 kuželek. Jirka Ryšavý zahrál velice dobře, přesto ale prohrál o 21. V druhé rundě předvedl solidní výkon Pavel Skala a výhrou o 7 kuželek vydoloval, jak se nakonec ukázalo jediné body pro náš celek. Na vedlejších drahách se trápil Dušan Kasa a po půlce byl střídán Tomášem Jarolímem. Ten ovšem zahrál ještě o něco hůře a naše ztráta narostla na -147 kuželek. V závěru zahrál výborně jak Mirek Skala, tak i Karel Lang. Jejich soupeři ovšem hráli ještě lépe, takže oba odešli ze svých duelů poraženi. Suma sumárum prohra 14:2 o propastných 210 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Mirek Skala - 449.

Béčko se v pátek představilo na domácí půdě proti celku Loko Trutnov E. Úvodní pasáž utkání skočila na body nerozhodně, když Pavel Klička poměrně v pohodě přehrál svého soupeře, ale Jarda Havlas nestačil na výborně hrající soupeřku. O osudu utkání asi rozhodla prostřední pasáž. Naši hráči Pepa Suchomel a Venda Škuta podali podprůměrné výkony a pouze průměrně hrajícím soupeřům darovali body. Hosté se tedy ujali vedení 6:2 o 123 kuželek. Petr Zeman i Petr Skutil v závěru dělali co mohli, ale tak výrazný náskok se jim bohužel stáhnout nepodařilo. Utkání tedy skončilo prohrou našeho celku v poměru 10:6 o 30 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Petr Skutil - 423.

Céčko odjelo v pátek do Josefova, kde se střetlo s domácím áčkem. Hned v úvodu utkání nedokázal Karel Macík využit slabého výkonu domácího hráče a podlehl mu o pouhé 4 kuželky. Smůla se držela i Petra Hanuše. Přesto, že podal solidní výkon prohrál se soupeřem o pouhou 1 kuželku. Ve třetí dvojici se definitivně rozhodlo o výsledku, když Libor Elis podlehl nejlépe hrajícímu hráči večera o 42 kuželek. V závěru již jen Pepa Samek provedl pouze kosmetickou úpravu výsledku. Naši hráči odjíždějí z Josefova s porážkou v poměru 8:2 o 33 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Petr Hanuš - 394.

Přidáno: 28.09.2009, 20:43 hod.

Program příštího kola

Áčko odjíždí v pátek do Náchoda, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím céčkem.
Béčko se letos poprvé představí na domácí půdě, když v pátek v 17:00 hod. přivítá celek Loko Trutnov E.
Céčko odjíždí v pátek do Josefova, kde se od 17:00 hod. popere o první letošní body s domácím áčkem.
Mládež: V pondělí se rozjíždí také nový ročník Poháru mladých nadějí. V prvním turnaji ve Vrchlabí bude náš odddíl reprezentovat dvojice Petr Strouhal, Jarda Tomášek.

Přidáno: 23.09.2009, 10:00 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |