Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko doma vítězně

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně B družstvo z Českého Meziříčí. Úvod utkání vyzněl lépe pro náš celek, i když skóre bylo 2:2. Pavel Klička výbornou hrou deklasoval podprůměrně hrajícího soupeře o 69 kuželek a Jarda Havlas utrpěl těsnou porážku o pouhých 5 kuželek. V prostřední části utkání se Pepa Suchomel těsně přehoupl přes hranici 400 poražených kuželek a k našemu náskoku přidal 20. Na vedlejších drahách zahrál dobře Petr Skutil a solidně hrajícího soupeře porazil o 15 kuželek. Do závěru se tedy lépe nastupovalo našim dotahovákům. V našem dresu se poprvé představil Karel Janovský, který k nám přišel na hostování z Kutné Hory. Ve svém úvodním utkání podal Karel průměrný výkon, který sice na soupeře nestačil, ale jeho prohra o pouhých 7 kuželek znamenala spíše jen kosmetickou úpravu výsledku, protože na vedleších drahách hrající Tomáš Jarolím neměl se soupeřem sebemenší potíže. Naše družstvo si tak připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 12:4 o plných 138 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Pavel Klička - 443.

Přidáno: 02.11.2009, 12:57 hod.

Smolná prohra céčka

Céčko se představilo v pátek na kuželně v Rybníku, kde změřilo síly s domácím céčkem. Hned v úvodu se Pepa Samek nedokázal popasovat se záludnostmi tamní kuželny a pro své hráče připravil ztrátu 52 kuželek. Z té hned v další dvojici po výrazně lepším výkonu ukrojil Libor Elis 18 kuželek a bylo hned veseleji. Když pak Petr Hanuš využil slabé hry soupeře a připsal na konto našeho celku další dva body, byly šance obou celků před závěrem naprosto vyrovnané - hráč který dovede duel k vítězství rozhodne zápas. Karel Macík se se soupeřem tahal o každkou kuželku a 15 hodů před koncem ještě vedl. Závěr dorážky mu ovšem nevyšel a souboj nakonec prohrál. Náš celek tedy odjíždí z Rybníka poražen o 28 kuželek v poměru 6:4.
Nejlepším naším hráčem byl Libor Elis - 375.

Přidáno: 02.11.2009, 09:44 hod.

Áčko jede z Pardubic bez bodu

V pátek odjelo áčko na kuželnu do Pardubic, kde se utkalo s domácím áčkem. Domácí celek byl janým favoritem tohoto utkání, ale začátek tomu příliš nenasvědčoval. Náhradník v našem dresu Petr Zeman zahrál dobře a vybojoval pro náš celek vedení o 7 kuželek a nebýt zbytečných prohozů, mohlo to být ještě výraznější. Ještě více litoval prohozů Dušan Kasa, který díky nim svůj duel prohrál o pouhých 5 kuželek. Teprve ve třetí dvojici přišlo probuzení domácího celku. Mirek Skala zahrál sice dobře, ale na skvěle hrajícího Láďu Zemánka to bohužel stačit nemohlo. Čtvrtý duel znovu rozhodl vysoký počet prohozů (12) Jirky Ryšavého, který odehrál se soupeřem vyrovnanou partii a odešel poražen pouze o 10. Pátý duel nakonec vydřel pro naše barvy Karel Lang, který udolal soupeře o pouhé 2 kuželky. V závěru neměl Petr Miláček proti výborně hrajícímu soupeři příliš mnoho šancí a tak utkání skončilo prohrou našeho družstva v poměru 12:4 o 84 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Mirek Skala - 427.

Přidáno: 02.11.2009, 09:36 hod.

Program dalšího kola

Áčko dnes odjíždí do Pardubic, kde se střetne od 17:00 hod. s domácím áčkem.
Béčko přivítá dnes na domácí kuželně České Meziříčí B. Začátek utkání je v 17:00 hod..
Céčko odjíždí dnes do Rybníka, kde se střetne s domácím céčkem.

Přidáno: 30.10.2009, 15:04 hod.

Áčko i céčko doma vítězně, béčko bez bodů

Áčko sehrálo v pátek na domácí kuželně utkání s celkem České Meziříčí A. Utkání dvou nováčků soutěže začalo výrazně lépe pro naše družstvo. Náhradník v domácím dresu Pavel Klička neměl s Milanem Vošvrdou přílis mnoho práce a totéž se dá říci i o souboji Jirky Ryšavého s Jardou Rindem. 4:0 a + 72 pro domácí. Prostřední část utkání byla o poznání vyrovnanější. Dušan Kasa nahrál na Milana Broučka na první dráze bezmála 40 kuželek a vše vypadalo na klidnou druhou půlku. Dušan na druhé dráze "úplně odešel", zatímco Milan se výrazně zlepšil, ale rozdíl z první dráhy byl dostatečný a Dušan tak uhájil výhru. Ještě vyrovnější souboj sehrál Mirek Skala s Jindrou Broučkem. Duel se rozhodoval až v posledních hodech a o 5 kuželek lépe z něj vyšel domácí hráč - takže 8:0 a +92 pro domácí. V závěrečné pasáži utkání ukázal hostující David Štěpán, že se mu v Přelouči daří (vloni vytvořil na drahách 1-2 rekord) a po výborném výkonu přehrál tradičně dobře hrajícího Karla Langa. Na vedlejších drahách se Petr Miláček pral nejen se soupeřem, ale také s poraněným ramenem a Jirka Brouček jeho slabšího výkonu dokázal využít. Výborný závěr hostí ovšem znamenal již jen korekci výsledku, takže domácí celek si po pěkném a hlavně vyrovnaném výkonu celého družstva připsal první letošní výhru v poměru 12:4 o 60 kuželek..
Nejlepším naším hráčem byl Mirek Skala - 451.

Béčko odjelo v sobotu na dvoudráhu do Červeného Kostelce, kde se střetlo s domácím déčkem. Úvod utkání se našim hráčům příliš nepovedl. Pepa Suchomel předvedl sice solidní výkon, ale na domácího hráče to zdaleka nestačilo. Poté se situace našeho celku ještě zhoršila. Venda Škuta zahrál podprůměrný výkon a naše ztráta narostla na 91 kuželek. V dalším souboji po solidním výkonu vybojoval Jarda Havlas těsnou výhru o 5 kuželek. Čtvrtý duel byl jasnou záležitostí našeho Tomáše Jarolíma, který předvedl na poměry kosteleckých drah skvělý výkon a soupeřce "nadělil" 66 kuželek. To bylo bohužel z naší strany vše. Domácím vyšel závěr na výbornou a přestože Petrové Skutil a Zeman nezahráli špatně, oba odešli ze soubojů poraženi. Naše družstvo si tedy odváží z Červeného Kostelce porážku v poměru 12:4 o 98 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Tomáš Jarolím - 466.

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice D. Vstup do tohoto okresního derby vyšel lépe našim hráčům. Karel Macík s Pepou Samkem sice nepředvedli úplně nejkvalitněší výkony, ale na soupeře to v obou případech spolehlivě stačilo a svým spoluhráčům připravili před závěrem luxusní náskok 91 kuželek. Petr Hanuš sehrál se svojí soupeřkou těsnou bitvu, ze které odešel o 4 kuželky poražen. Na vedlejších drahách hrál ovšem velmi dobře Libor Elis, který si se svojí soupeřkou v pohodě poradil a naše družstvo si tak do tabulky připisuje další dva body za výhru v poměru 8:2 o 124 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Libor Elis - 427.

Přidáno: 25.10.2009, 21:36 hod.

Program příštího kola

Áčko v souboji dvou nováčků soutěže přivítá v pátek na domácí půdě celek České Meziřící A. Začátek utkání je jako obvykle v 17:00 hod..
Béčko odjede v sobotu do Červeného Kostelce, kde se od 9:00 hod. střetne s domácím déčkem.
Céčko přivítá v pátek v 19:30 hod. na domácí půdě celek TJ Tesla Pardubice D.

Přidáno: 21.10.2009, 13:08 hod.

2. turnaj VČPM

V neděli se konal 2. letošní turnaj Východočeského poháru mládeže, který tentokrát hostila čtyřdráhová kuželna v Náchodě. Naše družstvo hrálo ve složení Petr Strouhal, Jarda Tomášek, Petra Vytlačilová a Dan Abel, který je u nás na hostování z celku Start Rychnov nad Kněžnou.
Do celkového výsledku družstva se započítávají vždy pouze tři nejlepší výkony.
Dan Abel se oproti svému výkonu v minulém turnaji trochu zhoršil a jeho 180 poražených kuželek se tedy započítává pouze do soutěže jednotlivců. Jarda Tomášek zahrál celkem solidních 195 a nebýt prohozů do plných, mohlo z toho být i výrazně lepší číslo. O tři kuželky více než Jarda, tedy 198, porazil Petr Strouhal, který se zase díky přešlapům připravil o 7 kuželek. Nejlépe z našeho družstva tentokrát zahrála Petra Vytlačilová, která se díky zlepšenému výkonu na druhé dráze o jednu kuželku přehoupla přes hranici 200 poražených kuželek.
V celkovém součtu naše družstvo tedy porazilo 594 kuželek a obsadilo předposlední, tedy sedmou příčku. Za naším celkem zaostalo pouze domácí družstvo.
Kompletní výsledky budou v brzké době k dispozici na webu soutěže na adrese "http://vcpm.czechian.net".

Přidáno: 18.10.2009, 17:52 hod.

Áčko opět bez bodu, béčko i céčko vítězně

A je za námi již páté kolo východočeských soutěží družstev.
Áčko odjelo již ve čtvrtek do zasněžené Jilemnice, kde se na tamní poměrně těžké dvoudráze střetlo s domácím áčkem. Zápas pro nás nezačal příliš dobře. Petr Miláček sice zahrál na poměry jilemnických drah slušně, ale proti skvěle hrajícímu soupeři neměl šanci. Ve druhém duelu předvedl Dušan Kasa sice o poznání slabší výkon, ale na body to proti mizerně hrajícímu soupeři stačilo. Pavel Skala měl skvělou druhou polovinu svého startu, ale ztrátu z první části se mu nepodařilo smazat a odešel těsně poražen. V další dvojici zahrál výborně Jirka Ryšavý a srovnal stav utkání na 4:4. Karel Lang neměl sice optimální plné, ale zahrál výborně dorážku a v součtu z toho bylo pěkné číslo a hlavně výhra nad soupeřem. Před závěrečným duelem vedlo naše družstvo poměrem 6:4, ale v součtu stále ztrácelo 6 kuželek. Mirek Skala bojoval nejen se soupeřem, ale taky s nataženým stehenním svalem a i přes dobrý výkon nakonec odešel ze souboje o 14 kuželek poražen. Naše družstvo sice zahrálo v Jilemnici rekord hostujícho družsva, ale přesto odjíždí poraženo v poměru 10:6 o pouhých 20 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Jirka Ryšavý - 434.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek TJ Uragán Milovice B. Úvodní pasáž utkání skočila 2:2, když Pavel Klička po pěkném výkonu přehrál svého soupeře, ale trápící se Jarda Havlas naopak po slabém výkonu přenechal oba body soupeři. Prostřední dějství utkání dopadlo podobně. Pepa Suchomel hrál slušně do plných, ale poněkud se pral s dorážkou a ze souboje odešel poražen. Na vedlejších drahách hrál skvěle Petr Skutil a soupeři nedal šanci. Zbytečnými prohozy se ovšem připravil ještě o výrazně lepší výkon. Před závěrečnou čtveřicí byl tedy stav 4:4 a náš celek měl k dobru 47 kuželek. V závěru v našich barvách nastoupila poměrně spolehlivá dvojice Petr Zeman a Tomáš Jarolím. Oběma se ovšem od začátku příliš nedařilo a s naším celkem to nevypadalo dobře. Po změně drah přišlo výrazné zlepšení, Petr ale svůj duel do vítětného konce nedotáhl. Vše tedy měl v rukou Tomáš, který zahrál druhou dráhu výborně a soupeře nakonec těsně přehrál a náš celek si tak připsal první letošní výhru v poměru 10:6 o 38 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Petr Skutil - 436.

Céčko odjelo v sobotu dopoledne do Svitav, kde se střetlo s domácím béčkem. Úvod utkání nebyl úplně podle představ našeho celku. Petr Hanuš zahrál spíše podprůměrně, naproti tomu jeho soupeř skvěle a naše družstvo nabralo ztrátu 52 kuželek, což je v soutěži čtyřčlenných družstev na úvod dost propastný rozdíl. Ve druhém duelu sice Libor Elis srovnal stav utkání na 2:2, ale stáhl pouze 13 kuželek. Ve třetím duelu zahrál domácí hráč slabě. Pepa Samek proti němu nehrál sice nijak přesvědčivě, ale nakonec jej dokázal porazit. V závěrečném duelu tedy bylo stále o co hrát. Karel Macík ovšem do duelu nevstoupil dobře a po prvních plných již prohrával o 18. V dorážce ale přidal a poločas prohrál pouze o 4. Po výměně drah ještě zabral a soupeře nakonec o 4 kuželky porazil. Náš celek sice ve Svitavách v celkovém součtu porazil o 16 kuželek méně než domácí, přesto si však veze dva body za výhru v poměru 6:4.
Nejlepším naším hráčem byl Karel Macík - 391.

Přidáno: 17.10.2009, 16:21 hod.

Program příštího kola

Áčko odjíždí již ve čtvrtek do Jilemnice, kde se na tamní dvoudráze střetne od 17:00 hod. s domácím áčkem.
Béčko se představí v pátek na domácí kuželně, kde od 17:00 hod. přivítá celek TJ Uragán Milovice B.
Céčko odjíždí v sobotu na kuželnu do Svitav, kde se od 9:00 hod střetne s domácím béčkem.
Mládež odjede v neděli na čtyřdráhu do Náchoda, kde bude v 10:00 hod. zahájen druhý turnaj VČPM.

Přidáno: 13.10.2009, 20:56 hod.

Víkendové výsledky našich družstev

Áčko sehrálo v pátek další utkání na domácí kuželně, kde přivítalo celek TJ Uragán Milovice. Domácí celek zahrál v tomto utkání výrazně nevyrovnaně, naproti tomu milovičtí předvedli výborný výkon, který je nejlepším výkonem hostujícího družstva na přeloučské kuželně a utkání tak rozhodli jasně ve svůj prospěch. Na začátku utkání byl k vidění krásný souboj mezi Karlem Langem a Tomášem Fuchsem, ze kterého vyšel nakonec vítězně domácí hráč. Na vedlejších drahách byl vývoj duelu Petra Miláčka s Radkem Duškem jasně v režii hostujícího hráče. Petr předvedl doslova tragické plné (255) a soupeři tak daroval pohodlnou výhru. V prostřední části utkání potvrdil Dušan Kasa, že letošní sezóna je pro něj spíše jen trápením a Vašek Souček si tak dokráčel v pohodě pro oba body. Souboj mezi Jirkou Ryšavým a Vaškem Hruškou byl o poznání vyrovnanější a kvalitnější. Na konci se díky výrazně lepší dorážce mohl radovat opět hostující hráč. Závěrečná pasáž utkání byla jeho ozdobou. Obě dvojice hrály velice vyrovnaně a bylo se stále na co dívat. Pavel Skala v souboji s Miroslavem Šandou nedokázal nakonec stáhnout rozdíl z první dráhy a odešel tak poražen o pouhé 4 kuželky. Mirek Skala vyhrál sice v souboji s Miloslavem Vikem první plné, dorážka ovšem vše změnila a na druhé dráze soupeř ještě něco málo přidal a Mirek odešel ze souboje také poražen. Suma sumárum zasloužená výhra hostů v poměru 2:14 o 105 kuželek. Domácí družstvo marně hledá formu z minulé sezóny, kdy na domácí kuželně předvádělo vyrovnané výkony vysoko nad hranicí 2600 poražených kuželek.
Nejlepším naším hráček byl Karel Lang - 467.

Béčko odjelo v pátek na těžkou kuželnu do Nové Paky, kde se střetlo s domácím béčkem. Hned v úvodu utkání se s nástrahami novopacké kuželny nedokázal vypořádat Pepa Suchomel a po špatném výkonu odešel jasně poražen. V dalších duelech se vývoj utkání obrátil. Pavel Klička zahrál dobře a vybojoval pro náš celek první dva body. Následně pak Jarda Havlas využil slabého výkonu domácího hráče a náš celek se ujal vedení. V následujících duelech ovšem zahrál mizerně jak Venda Škuta, tak i Petr Skutil a tak závěrečná těsná výhra Petra Zemana o 3 kuželky znamenala již jen pouhou koreci výsledku. Naše družstvo odjíždí z Nové Paky se zaslouženou porážkou v poměru 10:6 o 128 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Pavel Klička - 402.

Céčko přivítalo v pátek na domácí kuželně jednoho z favoritů soutěže celek TJ Start Rychnov nad Kněžnou D. Jak se stalo již letos při domácích utkáních céčka tradicí, úvodní pasáž skončila opět 2:2. Petr Hanuš se doslova protrápil dorážkou a slušně hrající Ilona Sýkorová s ním neměla nejmenší problém. Na vedlejších drahách si Libor Elis vytvořil své osobní domácí maximum a na to výborně hrající Věra Moravcová nestačila. Domácí dotahováci tedy opět museli stahovat ztrátu v kuželkách, takže pozice hostí byla před závěrem o něco lepší. Karel Macík sice v souboji s Irenou Bidrmanovou vyhrál první dráhu docela slušným rozdílem. Po výměně drah ovšem polevil, zatímco hostující hráčka excelovala a Karel odešel ze souboje jasně poražen. Pepa Samek předvedl jak má vypadat trápení na domácí dráze a výborně hrající Maruška Frydrychová s ním neměla pražádnou práci. Hosté si tak po výborném výkonu odvážejí z Přelouče naprosto zaslouženě oba body (2:8 a -141 kuželek).
Nejlepším naším hráčem byl Libor Elis - 447.

Mládež odcestoval v neděli do České Třebové, kde se konal první letošní turnaj VČPM. Našemu družstvu se příliš nedařilo a skončilo na poslední osmé příčce. Kompletní výsledky úvodního turnaje jsou k dispozici na stránkách VČPM na adrese http://vcpm.czechian.net/ .

Přidáno: 12.10.2009, 10:33 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-759 |