Aktuální informace z dění v oddíle

KK SDS Sadská x SKK Bohušovice 6:2

Ještě si splním jednu "zpravodajskou povinnost". Minulou sobotu se družstvo Sadské utkalo v přímém souboji o první příčku v soutěži s celkem SKK Bohušovice nad Ohří.

Utkání vyznělo celkem jasně pro domácí celek, který si po výhře 6:2 o 132 kuželek upevnil první příčku v soutěži.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 557, Miláček 549, M. Schejbal 503, Svoboda 559, V. Schejbal 583, Bek 585.

Podrobný komentář k utkání naleznete na stránkách KK SDS Sadská.

Přidáno: 27.10.2017, 23:13 hod.

Áčko opět doma pokořeno, béčko ovládlo souboj o čelo tabulky

V pátek přivítalo naše áčko na domácí půdě lídra tabulky - celek SK Svitavy A. Béčko se hned poté utkalo v přímém souboji o první příčku s celkem TJ České Meziříčí B.

Áčko na úvod souboje s lídrem soutěže poslalo do boje Pavla Kličku a Tomáše Sukdoláka. Pavel konečně předvedl výkon, na který jsme od něho z minulých sezón zvyklí a dobře hrajícího soupeře přehrál(449:431). Tomáš zahrál solidně, ale na zejména ve druhé polovině skvěle hrajícího soupeře bohužel nestačil(430:459). Prostřední část utkání byla na bedrech dvojice Petr Hanuš, Tomáš Jarolím. Petr předvedl celkem solidní výkon, ale dobře hrající soupeř byl nad jeho síly (428:449). Tomáš předvedl spíše utrápený výkon, který na dobře hrajícího soupeře stačit nemohl (405:446). Před závěrem to s naším celkem nevypadalo vůbec dobře. Pokusit se o malý zázrak měl Petr Zeman a Honza Jakube. Petr odehrál řekněme slušné plné, ale dorážka byla žalostná (což se letos u něho již stává ohranou písničkou) a nevýrazně hrající soupeř bral body (392:409). Honza také nepředvedl hru, kterou lze označit za povedenou a dobře hrající soupeřka tak měla úlohu usnadněnou (413:443). V součtu tedy naše áčko v tomto utkání prohrává jasně 14:2 o 120 kuželek.

Následně se do boje pustilo béčko, které s cílem udržet si neporazitelnost poslalo na úvod Libora Elise a Vendelína Škutu. Výborně hrající Libor neměl se slabě hrajícím soupeřem nejmenší problém a krom dvou bodů získal a výrazný náskok v kuželkách (431:354). Vendelín předvedl solidní výkon a průměrně hrajícího soupeře udolal (414:395). V dobře rozehraném utkání pokračovala dvojice Radim Pyták a Pepa Suchomel. Radim začal skvěle (plné 175), postupně jeho výkon sice uvadal, ale slabě hrající soupeř byl stejně bez šance (411:379). Pepa hrál nezvykla na drahách 3-4. Předvedl ale povedený výkon a do šatny přinesl další dva body (428:409). Při vedení 8:0 šla do boje dvojice David Sukdolák a Míra Skala. David předvedl výborný výkon a nejlepšího hráče hostí bez potíží přehrál (442:411). Míra hrál také výborně a soupeři také nedal nejmenší šanci (436:384). V přímém souboji o první příčku v soutěži tak naše béčko jasně vítězí v poměru 16:0 o propastných 225 kuželek.

Přidáno: 23.10.2017, 20:54 hod.

Po výhře v Rokycanech se Sadská posunula na první příčku

V sobotu zajížděli hráči Sadské na kuželnu do Rokycan, kde je čekalo večerní utkání proti domácímu béčku.

V nezvyklou večerní hodinu šel na úvod do boje Aleš Košnar s Petrem Miláčkem. Oba předvedli slušný výkon a slabě hrající soupeře jasně poráží a připravují svým spoluhráčům polštář v podobě cca 150 plusových kuželek. V prostřední části utkání se karta obrací. Martin Schejbal s Tondou Svobodou nestačí na výborně hrající domácí hráče, skóre je tak srovnáno a náskok v poražených kuželkách klesá víc jak o polovinu. Jenže osvědčená dvojice dotahováků Vašek Schejbal a Tomáš Bek nenechala nikoho na pochybách, kam se budou stěhovat body. Oba završili utkání kvalitními výkony a dovedli utkání do vítězného konce - 6:2 a +97 kuželek.

Výhra posunula Sadskou do čela soutěže a v sobotu se na domácí kuželně utká v přímém souboji o první příčku s průběžně druhým celkem SKK Bohušovice. Utkání začíná v 10 hodin.

Přidáno: 17.10.2017, 22:01 hod.

Béčko zvítězilo v Nové Pace, zvládlo pondělní domácí dohrávku a posunulo se tak do čela soutěže

Béčko zajíždělo ve čtvrtek do Nové Paky, kde se utkalo s domácím céčkem a v pondělí pak dohrávalo odložené utkání na domácí kuželně pro celku Rokytnice C.

Na těžké novopacké kuželně se našim hráčům herně až na výjimky příliš nedařilo, ale domácí družstvo nekladlo velký odpor a tak náš celek dokráčel vcelku pohodlně k jasné výhře, když až v poslední dvojici se podařilo domácímu celku odvrátit kanára. A jaké výkony předvedli jednotliví hráči? Havlas 365, Elis 347, Kasa 388, Skala 411, Pyták 349 a Suchomel 348. No a tato číslo dovedla náš celek k výhře 14:2 o 186 kuželek.

Pondělní dohrávku proti Rokytnici odstartoval Libor Elis s Vendou Škutou. Libor předvedl povedený výkon a pohodlně bere body (422:388). Venda nezačal dobře a cca po dvaceti hodech jej vystřídal David Sukdolák, který zahrál opravdu skvěle a dobře hrající soupeř nakonec neměl šanci (453:432). V prostřední části nastoupil Pepa Suchomel s Mírou Skalou. Pepa zahrál dobře, ale v těsném závěru se nakonec z výhry radovala soupeřka (427:432). Míra se utkáním protrápil, ale špatně hrající soupeřka mu výhru věnovala (396:371). Závěr pak patřil hostům. Radim Pyták po slušném výkonu ztrácí body až v těsném závěru, kdy si trochu "zaujížděl" (413:418). Na vedlejších drahách hrající Jarda Havlas pak díky mizerné dorážce věnoval soupeři body na zlatém podnose (372:387). Utkání tedy i přes zbytečné komplikace v závěru končí výhrou našeho družstva v poměru 10:6 o 55 kuželek.

Díky těmto dvěma výhrám se naše družstvo posunuje na první příčku v soutěži před družstvo České Meziříčí B, se kterým se v pátek střetne na domácí kuželně.

Přidáno: 17.10.2017, 21:45 hod.

Výborně rozehraný zápas áčko nezvládlo

V pátek odjelo naše áčko do nedalekého Hradce Králové, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek před touto sezónou trochu přeskupil řady, takže toto B družstvo je prakticky loňským áčkem, které společně s naším celkem spadlo z divize.

Vzhledem k výše vyřčenému se dalo očekávat těžké utkání, do jehož úvodu jsme poslali dvojici Tomáš Sukdolák a Pavel Klička. Tomáš předvedl skvělé představení a v osobním rekordu jasně vítězí (513:426). Pavel se utkáním protrápil, ale s výrazným příspěvkem od soupeře vítězí i on (407:399) a náš celek se tak ujímá vedení o 95 kuželek. Za tohoto stavu skáče do boje Petr Hanuš s Petrem Zemanem. "Hany" k pěkným plným přidává slabou dorážku a ještě před půlkou jej střídá Tomáš Jarolím. Ten sice předvádí o něco lepší výkon, ale ztrátu již zlikvidovat nedokázal (411:440). "Zemík" opět předvedl svoji největší bolest, kterou je velké množství újezdů a body tak bere výborně hrající soupeř (416:460). Před závěrem je na body srovnáno 4:4 a naše vedení se ztenčilo na 22 kuželek. Do boje jde Honza Jakube s Karlem Langem. Honza nepředvádí také nijak oslnivý výkon a skvěle hrající soupeř tak přidává další body na domácí stranu (436:471). Na vedlejší drahách byl k vidění krásný souboj, ve kterém oba hráči nakonec neúspěšně sahali po další pětistovce v utkání. Bohužel v závěru byl o něco lepší domácí hráč a tak i Karel odchází poražen (484:498) a naše družstvo tak po slibné začátku odjíždí s porážkou v poměru 12:4 o 26 kuželek.

Přidáno: 17.10.2017, 21:23 hod.

Podruhé v řadě áčko doma bodovalo, béčko zápas odkládá

V pátek bylo na naší kuželně na programu další "dvojutkání" našich družstev. Nejprve od 17 hodin nastoupilo áčko proti celku Start Rychnov nad Kněžnou C. Následovat mělo utkání naše béčka proti Rokytnici C. Toto utkání bylo ale na žádost hostí odloženo na pondělí 16.10. od 18:30 hod..

No a nyní již k utkání áčka. Vedoucí družstva pro úvodní duely vybral dvojici Pavel Klička, Tomáš Jarolím. Pavel střídal lepší okamžiky s těmi méně povedenými a zejména díky špatné hře do plných musel s jen průměrně hrajícím soupeřem bojovat o body až do konce. V závěru měl více štěstí hostující hráč a nakonec Pavla o dvě kuželky přehrává (410:412). Na vedlejších drahách se Tomáš od začátku s hrou trochu pere a když hned na úvod dorážky začíná prohazovat, je vystřídán Tomášem Sukdolákem. Ten po rychlém nástupu na dráhu předvádí povedenou hru a poločas je nakonec v součtu ještě solidní. Na druhé dráze odehrál Tomáš také solidní part a špatně rozehraný duel tak i s trochou pomoci od soupeře dovedl do vítězného konce (418:400). Prostřední část utkání obstarala dvojice Petrů - Hanuš a Zeman. Prvně jmenovaný měl trochu pomalejší rozjezd a v první půlce skvěle hrající soupeřka si vytvořila poměrně solidní náskok. Po změně drah ale soupeřka výrazně zvolnila, zatímco náš hráč si počínal skvěle a z nedobře rozjetého souboje vyšel nakonec po pěkném výkonu jako vítěz (440:424). Petr Zeman byl v souboji se svým jmenovcem Janem od samého začátku jasně lepší a hod po hodu navyšoval svůj náskok a přinesl do domácí šatny po klidném průběhu další dva bodíky (451:396) - škoda jen velkého množství újezdů, kterými se náš hráč připravil ještě o lepší číslo. Před závěrem byl tedy stav 6:2 a +77 kuželek pro naše družstvo. To byla po dlouhé době konečně klidná pozice pro naše dotahováky. Karel Lang hrál od úvodních hodů výborně a trápící se soupeř mu jeho úlohu nijak nekomplikoval, takže si Karel v klidném tempu dokráčel pro vítězství (447:363). Honza Jakube tentokrát nepředváděl hru na jakou jsme u něho zvyklí a v poločase ztrácel 10 kuželek. Po změně drah přišlo sice mírné zlepšení, ale stejně tak tomu bylo i u soupeře, takže Honza nakonec odešel z duelu po nevýrazném výkonu poražen (419:436). Tento duel ale znamenal již jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo si po zásluze připisuje do tabulku dva body za výhru v poměru 12:4 o 154 kuželek.

Přidáno: 07.10.2017, 11:51 hod.

Po infarktovém závěru bere Sadská oba body

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na domácí kuželně celek Vltavan Loučovice.

Úvodní dvojice nastupuje tentokráte ve složení Aleš Košnar a Petr Miláček. Aleš nehraje první polovinu podle svých představ. Ta druhá už je o poznání lepší, ale myslím, že ani zde nejsou Alešovy představy naplněny a první bod putuje do Loučovic. Petr snad až na druhou dráhu hraje solidně a i když soupeř získal dvě dráhy, bodík putuje do domácí šatny a Sadská se ujímá vedení o celých 9 kuželek. Prostřední pasáž utkání překlopila misky vah na stranu hostí. Martin Schejbal marně hledá formu z let minulých. Na úvodní dráze to sice vypadalo, že se blýská na lepší časy, ale na dalších drahách se to nepotvrdilo a tak bral bod bez větších potíží soupeř. Martin se navíc opět nedokázal vyvarovat dvou přešlapů, což jej připravilo o důležité kuželky, které mohly v závěru citelně chybět. Tonda Svoboda nezačíná dobře a první set soupeři prakticky věnuje. Na druhé dráze bere půlbod, ale třetí je opět v moci soupeře a o směru putování bodíku je rozhodnuto. Na závěrečné dráze konečně Tonda předvádí povedenou hru a výrazně koriguje stav v poražených kuželkách. Vašek Schejbal s Tomášem Bekem tak nastupují za nepříznivého stavu 1:3 a se ztrátou 32 kuželek. Vašek v první půlce nepředvádí optimální hru a soupeř se ujímá vedení 2:0 na dráhy. Ve druhé půlce ale Vašek předvádí dokonalý obrat a nakonec vítězí o 16 kuželek. Na vedlejších drahách hrající Tomáš předvádí od úvodu výbornou hru a po třech drahách již má v moci bod. Ta závěrečná byla jasně v režii soupeře, ale i tak Tomáš v duelu vítězí o 20 kuželek. Dobrý počtář už tedy ví, že si dva body do tabulky připisuje Sadská za výhru v poměru 5:3 o 4 kuželky.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 556, Miláček 571, M. Schejbal 505, Svoboda 533, V. Schejbal 554, Bek 576.

Přidáno: 30.09.2017, 22:01 hod.

Áčko i béčko v tomto kole úspěšné

V pátek se na domácí kuželně představila obě naše družstva. Nejprve áčko, které přivítalo celek Zálabák Smiřice B a následně se pak béčko utkalo s Jilemnicí A.

Za áčko naskočil do úvodu Pavel Klička s Tomášem Sukdolákem. Pavel snad až na první dorážku předvedl povedený výkon a nakonec vcelku pohodlně zvítězil (434:399). Nutno ale říci, že k tomu výrazně přispěl soupeř, který po povedené první půlce dal druhou dorážku jen 27. Tomášovi se příliš nedařilo a tak jej ještě před půlkou nahradil Petr Hanuš. Ten všechny přítomné namlsal povedenou hrou do plných, ale slabší dorážkou opět upadl do průměru a výborně hrající soupeř tak přišel k bodům celkem lacino(400:446). Druhá třetina a v ní Petr Zeman s Tomášem Jarolímem. Petr zatím marně hledá ideální formu, ale se slabě hrajícím soupeřem si zejména díky solidní dorážce dokázal poradit (plné prohrál o 11)(422:385). Tomáš předvedl povedenou první půlku. Druhá dráha ale byla naprostým opakem a body bral soupeř (411:431). Před závěrem, který byl na dvojici Karel Lang a Honza Jakube, byl stav 4:4 a +6 kuželek pro naše družstvo. Karel od samého začátku předváděl výbornou hru a nakonec v nejlepším výkonu utkání jasně vítězí (459:419). Na vedlejších drahách hrající Honza se ale nenechal zahanbit a po výborném výkonu i on bral oba bodíky (450:435). V konečném účtování si tedy naše družstvo připisuje do tabulku první letošní body za výhru v poměru 12:4 o 61 kuželek.

Béčko na začátek svého letošního úvodního duelu vyslalo Libora Elise s Vendelínem Škutou. Libor předvedl povedený výkon, ale ve velmi vyrovnaném souboji neměl v závěru osud ve svých rukou a jen čekal jak soupeř zvládne poslední hody. K našemu štěstí soupeř poslední dva hody ujíždí a tak Libor bere těsnou výhru 429:428. Vendelín nastupoval s bolestmi zad a na jeho hře do bylo sakra vidět a tak v duelu nevalné úrovně bral body soupeř (310:332). Prostřední pasáž utkání prakticky rozhodla. Výborný Radim Pyták jasně přehrál svého soupeře (439:344) a na vedlejších drahách si také skvěle vedl Mirek Skala (448:356). Pro dotahováky Pepu Suchomela s Jardou Havlasem výborná pozice - náskok luxusních 166 kuželek. Pepa po tragické první dráze (173) výrazně přidal a špatně rozjetý duel nakonec překlopil na svoji stranu (402:386). Na vedlejších drahách se hrálo podle stejných not - špatná první dráha, zlepšení a výhra (394:388). V součtu tedy naše družstvo ve svém úvodním letošním vystoupení vítězí v poměru 14:2 o 188 kuželek.

Přidáno: 30.09.2017, 21:35 hod.

Sadská veze z daleké cesty oba body

V sobotu zajíždělo družstvo Sadské k utkání 2. KLM sk. A až do dalekých Karlových Varů, kde se utkalo s domácím Slovanem.

Sestava z prvního kola nedoznala žádných změn. Do úvodu naskakuje Aleš Košnar s Tondou Svobodou. Aleš snad až na úvodní dráhu nehraje vůbec podle svých představ a o výhru se musí nakonec strachovat prakticky až do posledních hodů. Nakonec při stavu 2:2 bere bod za výhru o 9 kuželek. O Tondově hře lze říct prakticky to samé, v jeho případě hrál ale soupeř skvěle, Tondovi nepovolil ani set a jasně zvítězil. Stav 1:1 a +35 pro domácí. Do prostřední části utkání nastupuje Martin Schejbal s Petrem Miláčkem. Martin se od začátku trápí, soupeř ale také. Na úvodních třech drahách se vždy rozhoduje až v koncovce a vždy je těsně lepší domácí borec. Až na poslední dráze předvádí Martin povedený výkon a otáčí vývoj v poražených kuželkách na svoji stranu. Bod ale již měl po třech drahách ve své moci domácí hráč. Petr hraje od začátku solidně a v poločase celkem pohodlně vede. Na třetí dráze domácí hráč trochu přidal, ale set se mu nakonec urvat nepodařilo, takže i zde bylo po třech drahách jasno. Na poslední dráze Petr trochu zvolnil, ale soupeř již nekladl odpor. Před závěrem tedy 2:2, ale již při vedení Sadské o 34 kuželek. Do závěru nastupuje ostřílená dvojice Václav Schejbal a Tomáš Bek. Vašek se rozjíždí pomaleji, soupeř mu ale nijak neutíká a první dráhu Vašek nakonec prohrává těsně o klacek, když posledním hodem ujel. Na dalších dvou drahách se domácí borec rozjel (2 x 159) a na to Vašek neměl odpověď. Čtvrtou dráhu ale konečně získává Vašek pro sebe, což se ukazuje v konečném účtování jako velmi důležité. Tomáš na úvodní dráze vydřel remízu, když posledním hodem dal hodovku, kterých je na této kuželně poskrovnu. Další tři dráhy už si Tomáš držel soupeře od těla a po povedeném výkonu získává důležitý bodík pro družstvo. V konečném součtu tak Sadská vítězí v poměru 5:3 o 33 kuželek.

Výkony hráčů Sadské: Košnar 525, Svoboda 528, M. Schejbal 494, Miláček 551, V. Schejbal 532, Bek 552.

Přidáno: 25.09.2017, 17:43 hod.

Áčko jede z Vysokého Mýta bez bodu

V pátek zajíždělo naše áčko k dalšímu utkání VČ přeboru sk. B na dvoudráhu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím béčkem.

Dobře rozjet utkání měl za úkol Pavel Klička. Pavel zahrál vcelku slušně, ale na výborně hrajícího soupeře bohužel nestačil (418:455). Jako druhý šel na plac Karel Lang, který sehrál se soupeřem naprosto vyrovnanou partii, která se rozhodovala až v posledních hodech. Karel v závěru bohužel nedokázal přelézt devítku a prohrává tak o pouhou jednu kuželku (422:423). Jako třetí se po dlouhé odmlce v áčku představil Tomáš Jarolím. Předvedl povedený výkon a slušně hrajícího domácího hráče udolal a zajistil našemu celku první dva pomocné bodíky (435:425). Po Tomášovi přišel na řadu jeho jmenovec Sukdolák, který se s místní dráhou příliš dobře nepopasoval a výborně hrajícímu soupeři nekladl přílišný odpor (391:442). V této části zápasu už to s naším celkem nevypadalo dobře. Vynikajícím výkonem ale přece jen pro naše barvy vykřesal naději Honza Jakube (450:411). Před závěrem tedy prohráváme 4:6 na body o 40 kuželek, ale to při troše dobré vůle nemusí být pro Petra Zeman neřešitelný problém. Je k tomu ale třeba vynikající výkon a také trochu "pomoci" od soupeře. Ani jedno se ale nedostavilo a i když Petr nakonec těsný duel dovedl do vítězného konce (412:409), na víc než korekci skóre to bohužel nestačilo. Naše družstvo tak odjíždí s porážkou v poměru 10:6 o 37 kuželek.

Přidáno: 25.09.2017, 17:25 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |