Aktuální informace z dění v oddíle

Známe soupeře pro nový soutěžní ročník

Nový soutěžní ročník pomalu klepe na dveře. Áčko v něm bude startovat ve VČ přeboru sk. B a béčko ve VČ soutěži sk. A. A jací soupeři na naše družstva čekaji?

Áčko bude mít za soupeře tyto celky: KK Dobruška B, SKP K Hradec Králové A a B, SKK Náchod B, TJ Tesla Pardubice B, Start Rychnov nad Kněžnou C, KK Zálabák Smiřice B, SK Solnice A, KK Svitavy A a B a KK Vysoké Mýto B.

Béčko se utká s těmito soupeři: SKK České Meziříčí B, TJ Dvůr Králové nad Labem B, SKK Jičín D, TJ Jilemnice A, TJ Nová Paka C, TJ Poříčí A, TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou C, Lokomotiva Trutnov D a TJ Spartak Vrchlabí E.

Na na jaké celky se můžeme těšit při domácích utkáních KK SDS Sadská v rámci 2. KLM? Budou to: TJ Červený Kostelec, TJ Slovan Karlovy Vary, Vltavan Loučovice, SKK Rokycany B, SKK Bohušovice, TJ Start Rychnov nad Kněžnou, TJ Sokol Kdyně, TJ Kuželky Česká Lípa, TJ Dynamo Liberec, KK Kosmonosy a KK Lokomotiva Tábor.

Přidáno: 22.07.2017, 18:31 hod.

Členská schůze

V pondělí 12. června proběhne na kuželně členská schůze. Začátek je plánován na 18:00 hod..

Program: hlavní náplní bude vyřešit kolik družstev přihlásíme do příštího ročníku, dále pak členské příspěvky, brigády na letní přestávku - možná rekonstrukce rozběžiště, příprava tradičních předsezónních turnajů, ....

Přidáno: 05.06.2017, 12:17 hod.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

U příležitosti 10. výročí od otevření nové čtyřdráhové kuželny v Přelouči se náš oddíl rozhodl uspořádat DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro veřejnost z širokého okolí.

Akce se uskuteční tuto sobotu, tj. 3. června v době od 9 do 17 hodin..

Vezměte tedy doma čistou sportovní obuv na přezutí a dorazte v uvedenou dobu na kuželnu v Nerudově ulici, kde si bude moci na vlastní kůži bezplatně tento sport vyzkoušet. Vítáni jsou všichni bez rozdílu pohlaví a věku, jen bychom rádi upozornili na to, že koulení není vhodné pro děti mladší 10 let. To ale neznamená, že nemohou také dorazit, podívat se a něco se o našem sportu dozvědět.

Těsíme se na vaši návštěvu.

Přidáno: 31.05.2017, 15:41 hod.

Aktuální výsledky turnaje

Turnaj pořádáný k 10. výročí otevření čtyřdráhové kuželny v Přelouči je za námi.

Turnaje se během tří hracích dnů zúčastnilo celkem 40 hráčů a hráče a k vidění bylo spoustu kvalitních výkonů. Ten nejlepší, který měl hodnotu 1005 poražených kuželek předvedl na naší nepadavce reprezentant Radek Hejhal, druhou příčku obsadil jeho reprezentační kolega Jarda Hažva a třetí skončil David Balzer. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 12.05.2017, 21:33 hod.

Turnaj na 200hs

Letos je tomu již 10 let od doby, kdy byla v Přelouči slavnostně otevřena čtyřdráhová kuželna. U příležitosti tohoto výročí pořádá náš oddíl turnaj jednotlivců v královské disciplíně 200hs.

Turnaj proběhne o víkendu 12.-14. května 2017 a všechny potřebné informace naleznete v přiložené pozvánce.

Obsazenost jednotlivých termínů si můžete orientačně zkontrolovat zde.

Přílohy: Pozvánka-turnaj-200hs

Přidáno: 02.05.2017, 10:50 hod.

Tomáš SUKDOLÁK novým dorosteneckým Mistrem ČR !

V sobotu a v neděli se na čtyřdráze v Poděbradech konalo Mistrovství ČR v kategorii dorostenců. Náš oddíl měl na této vrcholné akci dvojí zastoupení v podobě bratří Davida a Tomáše Sukdolákových. V sobotu se bojovalo o titul v disciplíně 120 hs, nejlepších 16 hráčů si to pak v neděli rozdalo o titul ve sprintu.

Sobotní klání nám udělalo obrovskou radost. Tomáš Sukdolák nastoupil již ve třetí čtveřici a výborným výkonem 580 poražených kuželek stanovil nový dorostenecký rekord poděbradské kuželny, což dávalo tušit, že může pomýšlet hodně vysoko. Ve zbylých šesti čtveřicích se nakonec nenašel nikdo, kdo by Tomášův výkon dokázal překonat a tak se Tomáš stal po zásluze Mistrem České republiky pro rok 2017.
Jeho mladší bratr David předvedl solidních 545 poražených kuželek, což mu zajistilo výborné 12 místo a také postup do nedělních bojů.

V neděli se našim hráčům již tolik nedařilo. Oba sice v pohodě přešli přes první kolo, ale oba pak shodně vypadli ve čtvrtfinále, když v obou případech o výsledku duelu rozhodovala až velmi ošidná náhlá smrt.

Oběma našim hráčům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho oddílu. Nemalý dík patří také trenérům, kteří se o přípravu našich mladíků starají.

Přidáno: 30.04.2017, 18:37 hod.

Sadská se rozloučila utrápenou výhrou, v soutěži končí třetí

Poslední utkání letošního ročníku sehrála Sadská na domácí půdě proti celku SKK Rokycany B.

Utkání začala vlastně již tradiční dvojice Aleš Košnar a Tonda Svoboda. Aleš se s ročníkem rozloučil povedeným výkonem a proti slabě hrajícímu náhradníkovi v dresu hostí zajistil svému celku více jak 100 kuželek náskoku. Tondovi se již tolik nedařilo a výborně hrající soupeř tak přišel k bodům poměrně snadno. Následně šel na plac Martin Schejbal a Honza Renka. Martin vyfasoval nejlepšího hráče hostí a tentokrát se s ním nemohl rovnat. Vedle hrající Honza také se soupeřem prohrál (pouze o 2 kuželky), ale vzhledem k tomu, že získal 3 dráhy, přinesl do domácí šatny poměrně zásadní bodík. V závěru Vašek Schejbal nepodal optimální výkon, ale druhý slabě hrajícího náhradník v hostujícím dresu mu situaci a hlavně zisk bodu výrazně usnadnil. Tomáš Bek se utkáním snad až na jednu dráhu protrápil a dobře hrající soupeře toho dokázal využít ke stažení více jak 50 kuželek. V součtu se ale nakonec Sadská loučí se soutěžním ročníkem přece jen výhrou v poměru 5:3 o 29 kuželek a v tabulce nakonec obsazuje 3. příčku.

Přidáno: 10.04.2017, 18:27 hod.

Drama až do posledních hodů, sestup áčko bohužel nemine

V sobotu ojelo naše áčko k předposlednímu letošnímu utkání na dvoudráhu do Rybníku, kde se utkalo s domácím áčkem. Jednalo se o přímý duel o setrvání v soutěži. Výhra by nám ještě ponechala šanci na záchranu do posledního kola, prohra by pak znamenala sestup.

Na těžké a nepadavé kuželně jsme jako prvního vyslali do boje dorostence Davida Sukdoláka. A úvod to byl vynikající. David předvedl výborný výkon (jeden z deseti nejlepších na této kuželně v sezóně) a zajistil našemu družstvu vedení o 35 kuželek. Jako druhý šel do boje Pavel Klička. Pavlovi se bohužel v tomto utkání příliš nedařilo. Především jedenáct újezdů je mnoho a rezultovala z toho prohra o 18 kuželek. Třetí nastoupil Petr Zeman. Ten předvedl pěkný výkon a dobře hrajícího soupeře dokázal přehrát a naše vedení navýšit na 29 kuželek. Další duel měl obstarat druhý dorostenec v sestavě Tomáš Sukdolák. Tomu se ale příliš nedařilo a tak jej ještě před půlkou nahradil Honza Jakubu. Honza svůj part odehrál slušně, ale ztrátu z úvodu se mu již smazat nepodařilo. Pátý Karel Lang to měl se svými hodně volnými hody o poznání těžší než ostatní. Se soupeřem se pral statečně, ale přece jen odešel ze souboje poražen. Před poslední dvojicí tedy vedl domácí celek na body 6:4, ale náš dotahovák Petr Miláček měl k dobru ještě 6 kuželek. Karty byly rozdány jasně. Petr nesmí se soupeřem prohrát a vezeme oba body. Duel byl dramatický až do posledních hodů, ale na konci se bohužel radoval domácí celek. Petr po solidním výkonu nakonec v těsné koncovce se soupeřem prohrává o 5 kuželek, což sice znamená na kuželky naši výhru rozdílem třídy (tedy o 1), ale na body je to bohužel remíza 8:8.
Ihned po utkání se dozvídáme, že Rychnov nad Kněžnou své utkání o záchranu ve 3. lize nezvládl a tím je náš osud zpečetěn. Minimálně na rok opuštíme divizi a budeme hrát krajský přebor. V posledním kole se už jen rozloučíme domácím utkáním proti Hradci Králové a osud tomu tak chtěl, že právě Hradec je společně s námi druhým sestupujícím, takže to bude trochu smutné utkání.

Přidáno: 10.04.2017, 18:16 hod.

Sadská definitivně ztratila šanci na postup do 1. KLM

O uplynulých dvou víkendech čekala na hráče Sadské dvě utkání. Nejprve domácí dohrávku proti celku KK Kosmonosy a následně pak utkání v Poděbradech, kde svá domácí utkání hraje beznadějně poslední celek soutěže Sokol Kolín.

Utkání proti Kosmonosům zahájil Aleš Košnar s Tondou Svobodou. Alešovu hru v tomto utkání nejlépe vystihnou dvě jména - Dr. Jekyll a Mr. Hyde. První tragická šedesátka 244, druhá excelentní 328. Dobrý počtář si již domyslí, že v součtu to byl nakonec pěkný výkon a jasná výhra nad slabě hrajícím soupeřem. Tonda předváděl po většinu utkání solidní hru a polevil až na závěrečné dráze, což ovšem znamenalo jen drobnou korekci výsledku. O zisku bodu Tonda rozhodl již po třech drahách. Vstup do utkání tedy solidní - vedení 2:0 o 95 kuželek. Prostřední část utkání ale patřila hostům. Martin Schejbal předvedl slušný výkon ale výborně hrající soupeř byl přece jen nad jeho síly. Vašek Pešek začal mizerně - úvodní dráha jen 114. Po zbytek duelu to sice bylo o poznání lepší, ale při stavu 2:2 na sety byla nakonec rozhodující právě ta ztráta v úvodu. Před závěrem tedy 2:2 a z náskoku zbylo 61 kuželek. Vašek Schejbal v úvodu "pustil" dráhu svému soupeři, aby jej pak na zbylých třech smoštoval a po skvělém výkonu 617 poražených kuželek přinesl třetí bodík do domácí šatny. Tomáš Bek první tři dráhy vždy těsně ztrácí a bod tak putuje k hostům. Čtvrtá dráha ale jde po povedeném výkonu za Tomášem a je z toho alespoň těsná výhra na kuželky. Utkání tak končí výhrou Sadské v poměru 5:3 o 124 kuželek.

Týden na to v Poděbradech proti Kolínu zahajoval utkání Honza Ranka ml. společně s Alešem Košnarem. Honza předvedl povedenou hru (tedy až na třetí plné - jen 69) a soupeře celkem jasně přehrál. Aleš předvedl něco podobného co týden předtím v Přelouči, jen v opačném gardu. Po skvělé první půlce přišel výkonnostní propad a tentokrát to bohužel znamenalo také ztrátu bodu. Úvod tedy 1:1 a celé dva klacky pro Kolín. V prostřední části utkání se Sadské výrazně přitížilo. Slabé výkony dvojice Vašek Pešek a Martin Schejbal znamenaly bodový zisk pro jejich soupeře, i když v Martinově případě to jen o 10 klacků. Domácí celek se tak ujal vedení 3:1 o 71 kuželek a to byl pro Tomáše Beka a Vaška Schejbala těžký úkol. Tomáš předvedl solidní výkon, ale bod vybojoval až skvělou poslední dorážkou (71). Vašek bohužel nezvládl třetí dráhu (jen 117) a z vyrovnaného souboje tak při vyrovnaném zisku setů odešel poražen o 13 kuželek. V konečném účtování tak Sadská nepotvrdila roli favorita a prohrává v poměru 6:2 o 56 kuželek.

Tato prohra bohužel znamená ztrátu byť i jen teoretické šance na kýžený postup do 1. ligy. Jistým postupujícím je tedy před posledním kolem Sokol Duchcov. Sadská bude hrát v posledním utkání na domácí půdě již jen o umístění. O třetí příčku už Sadskou nemůže nic připravit, ve hře je v případě domácí výhry a klopýtnutí Kdyně ještě posun na příčku druhou.

Přidáno: 06.04.2017, 16:30 hod.

Áčko stále ještě drží naději na záchranu

Uplynulá dvě kola přiřkla našemu áčku soupeře bojující na opačném pólu tabulky než náš celek. Nejprve jsme zajížděli na dvoudráhu do Vysokého Mýta k souboji s domácím áčkem a o týdne později jsme doma přivítali áčko z Třebechovic.

Ve Vysokém Mýtě se nám dlouhodobě nedaří a domácí celek navíc body nerozdává, takže utkání se vlastně odehrálo spíše z povinnosti. Nakonec jsme byli rádi, že jsme si neodvezli kanára. Toho odvrátil Karel Lang, který předvedl povedený výkon a ze svého pohledu konečně "zlomil prokletí" této kuželny, jelikož zde se mu dlouhodobě nedaří a zvažoval, že k utkání ani neodjede. Za trochu konkurenceschopný lze označit ještě výkon Pavla Kličky. Od ostatních se jednalo o lezce zapomenutelné výkony. Utkání tedy skočilo dle očekávání naší prohrou o 105 kuželek v poměru 14:2.

Týden po utkání na půdě druhého celku soutěže jsme se doma pustili do boje s celkem okupujícím příčku třetí. Na úvod předvedl výborný výkon Pavel Klička a zajistil našemu celku první dva body. Vedle hrající Tomáš Sukdolák zahrál slušně, ale výborně hrající soupeř byl nad jeho síly. Na úvod tedy 2:2 a naše hubené vedení o 15 kuželek. Prostřední část utkání byla plně v naší režii. Karel Janovský využil slabšího úvodu soupeře k vytvoření náskoku, který si nakonec pohodlně pohlídal až do samotného konce. Na drahách 3-4 připravil všem přihlížejícím výbornou podívanou Petr Zeman. Od úvodních hodů předváděl skvělou hru a nakonec zaostal s výkonem 509 poražených kuželek o pouhou jednu kuželku za rekordem drah 3-4. Jeho soupeř předváděl vcelku pěknou hru, ale na tento super výkon byl krátký, takže jsme před závěrem vedli 6:2 bezmála o 100 kuželek. Letos celkem neznámá pozice pro naše dotahováky, ale o poznání příjemnější. Závěr ale přece jen nabídl chvilkové drama. Karel Lang předvedl slušný, ale určitě ne optimální výkon a skvěle hrající soupeř, který nakonec jako druhý hráč v utkání přelezl pětistovku (502) na Karla nahrál nakonec 67 kuželek. Když k tomu připočteme to, že Petr Miláček v poločase na soupeře ztrácel 24 kuželek, tak je vidno, že přece jen nějaká zápletka tu byla. Petr ale předvedl excelentní druhou půlku a manko na soupeře smazal a posledním hodem rozhodl o své těsné výhře o 3 kuželky, což v konečném účtování znamenalo naši výhru v poměru 12:4 o 31 kuželek. Naše družstvo v tomto utkání podalo jeden ze svých nejlepších výkonů a zaslouženě zvítězilo. Nutno ale dodat, že hosté předvedli také velmi kvalitní výkon a bojovalo se až do samého závěru.

Tato výhra pro nás znamená zachování naděje na záchranu v soutěži. Tu si ale ještě budeme muset tvrdě vybojovat a bohužel se může stát, že ani stoprocentní bodový zisk ze dvou zbývajících utkání nám nemusí stačit. Pokud ale nepřivezeme oba body v příštím kole z Rybníka, pak se můžeme se soutěží loučit. Rybník je totiž našim přímým konkurentem v boji o záchranu. Pak už by nám jen zbývalo spoléhat na to, že z 3. KLM nesestoupí žádné VČ družstvo, což se ovšem aktuálně nejeví úplně jako reálné. Ale co není může být. Bohužel ale ani Rychnov to v lize nemá úplně ve svých rukou.

Přidáno: 06.04.2017, 15:41 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |