Aktuální informace z dění v oddíle

V pátek zůstaly v Přelouči tři body ze čtyř možných

V pátek bylo na přeloučské kuželně na pořadu další dvojutkání v rámci VČ soutěže - sk. B Sever. Nejprve od 17 hodin přivítalo naše béčko TJ Červený Kostelec C a následně se pak utkalo céčko s vedoucím celkem soutěže - SK Solnice B.

Béčko vyrukovalo na soupeře se zahajovací dvojicí Pepa Suchomel, Venda Škuta. Pepa nezačal úplně oslnivě a v poločase prohrával o 10 kuželek. Po změně drah ale předvedl ale skvělé plné (171) a i když v dorážce soupeř zlobil, Pepa si již výhru nenechal vzít. Na vedlejších drahách hrající Vendelín předvedl jen povedené první plné. Po zbytek utkání to bylo z jeho strany trápení a po slabém výkonu tak přenechal oba body soupeři. Po polovině utkání tedy o chlup lepší výsledek pro hosty - stav 2:2 při jejich vedení o 25 kuželek. Úkol otočit vývoj utkání dostala dvojice Petr Skutil a Jarda Havlas. Petr konečně poprvé v sezóně na domácí kuželně předvedl povedený výkon a rezultovala z toho jasná výhra. Jarda měl svoji roli výrazně ulehčenou slabým výkonem soupeře a podle čísla by se dalo říci že odehrál také povedené utkání. Nejsem si ale úplně jistý zda to platí i v případě kdy hráč předvede 13 újezdů. Každopadádně si nakonec naše béčko připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 10:2 o 85 kuželek.

Céčko vstoupilo do utkání s obvyklou zahajovací dvojící - Libor Elis, Radim Pyták. Libor odehrál se svojí soupeřkou pěknou a vyrovnanou partii. První dráhu ovládla soupeřka o 6 kuželek. Tento náskok Libor dokázal po změně drah zlikvidovat ve hře do plných a o výsledku rozhodovala dorážka. V té vítězí náš hráč 69:68 a celkově tak bere body za výhru o jednu jedinou kuželku. Na vedlejších drahách se bohužel vyrovnaně nehrálo. Radim se trápil zejéna v dorážce (jen 95) a toho výborně hrající soupeřka beze zbytku využila a zajistila svému družstvu náskok 65 kuželek. Nelehký úkol smazat tuto ztrátu zbyl na dvojici Petr Hanuš, Jirka Ryšavý. Petr sice nepředváděl povedenou hru, ale i přes to nad slabě hrajícím soupeřem nahrál 49 kuželek. Jirka vcelku jasně vyhrál první půlku a vypadalo to velmi dobře. Soupeř se ale nevzdal a v závěru mocně dotahoval. Tento souboj nakonec skončil výhrou našeho hráče o 11 kuželek. Dobří počtáři již vědí, že na poražené kuželky tedy vítězí hosté o 5, což v bodovém hodnocení utkání znamená konečnou remízu 6:6 a tedy dělbu bodů.

Přidáno: 03.11.2014, 07:09 hod.

Áčko ve Vysokém Mýtě nepřekvapilo

Naše áčko odjelo ve čtvrtek k dalšímu diviznímu utkání, tentokrát na kuželnu do Vysokého Mýta. Domácí pevnost již mnoho let odolává útokům soupeřů a nejinak tomu bylo bohužel i v tomto utkání.

Úvod utkání sice vyzněl lépe pro naše družstvo, když Pavel Klička po solidním výkonu porazil domácího borce. Ve druhé dvojici nastoupil Petr Zeman, kterému se hra ovšem nedařila a jasně prohrál. Třetí duel vyzněl opět lépe pro naše družstvo, když Míra Skala využil slabého výkonu soupeře k jasné výhře. V polovině utkání to tedy vypadalo pro naše družstvo nadějně - vedení 4:2 o 24 kuželek. Ve čtvrtém duelu se nedařilo Tomáši Jarolímovi a tak vcelku slabě hrající soupeř přišel lacino k bodům. Následně se blýskl povedeným výkonem Honza Jakube. Ve vyrovnaném duelu byl ale nakonec o něco lepší jeho soupeř a do závěru se nastupovalo za stavu 6:4 a +1 kuželka pro domácí. Karel Janovský si s vysokomýtskou dvojkou nedokázal poradit a ještě před půlkou jej nahradil Dušan Kasa. Střídání sice přineslo mírné zlepšení, ale na skvěle hrajícího domácího borce, který nakonec pokořil pětistovku to v žádném případě stačit nemohlo a tak naše družstvo nakonec odjíždí domů s porážkou v poměru 12:4 o 108 kuželek.

Přidáno: 03.11.2014, 07:03 hod.

Nezveřejněné výsledky

Nějak jsem nezvládl okomentovat utkání hraná o posledním říjnovém víkendu, takže nyní již jen "telegraficky": Přelouč A x Hylváty A - 2:14 (2478:2510), Josefov B x Přelouč B - 2:10 (1465:1487), Třebechovice B x Přelouč C - 10:2 (1626:1573) a KK SDS Sadská x KK Konstruktiva Praha - 7:1 /13,5:10,5/ (3340:3203).

Přidáno: 03.11.2014, 06:43 hod.

Sadská jede od rakouských hranic s nepořízenou

V sobotu čekal na hráče Sadské "zájezd" na kuželnu do Českých Velenic.

Po dlouhé cestě naskočila do úvodu dvojice Venca Pešek a Martin Schejbal. Vašek předvedl výborně první plné, to ale bylo bohužel z jeho strany vše a to nemohlo na nakonec nejlepšího hráče domácího celku stačit. Mates se držel statečně a ve vyrovnaném duelu měla rozhodnou poslední dráha - vítěz bral vše. Bohužel soupeř zvládl tuto dráhu lépe a domácí celek vedl 2:0 o 91 kuželek. Prostřední pasáž byla na bedrech Aleše Košnara s Honzou Renkou. Aleš se 3/4 utkání vyloženě trápil a celkový dojem lehce poupravil až povedenou poslední drahou. To byla ale na dobře hrajícího soupeře málo. Honza hned od úvodu na soupeře vletěl a i přes lehce vyklusaný závěr jasně zvítězil. Před závěrem tedy vedl domácí celek 3:1 o 86 kuželek. O zázrak se měla v závěru pokusit dvojice Petr Miláček, Tomáš Bek. Petr odehrál se soupeřem vyrovnanou první půlku. Druhá polovina utkání už byla v režii soupeře. Petr hrál mizerně a vše korunoval hvězdným okamžikem v podobě pěti újezdů v řadě na krále. Tomáš hrál opravdu dobře a po zásluze byl nejlepším hráčem Sadské v utkání. Bohužel ani jeho povedený výkon neznamenal bod, když o osudu jeho duelu rozhodl soupeř skvělým závěrem poslední dorážky a Tomáše nakonec při stavu 2:2 na dráhy porazil o 3 kuželky. Domácí celek předvedl v tomto utkání nový rekord kuželny na 6 x 120 hs a tak si Sadská z pohraničí veze porážku v poměru 7:1 /16:8/ o 145 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 20.10.2014, 09:22 hod.

Béčko i céčko doma úspěšné

V pátek byla přeloučská kuželna vyhrazena pro utkání našeho béčka a céčka. Béčko nejprve od 17 hodin přivítalo SKK Jičín D a následně pak céčko bojovalo o body s Červeným Kostelcem C.

Béčko nasadilo do úvodu dvojici Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Pepa začal slušnými plnými, ale 8 újezdů v dorážce jej stálo výraznější poločasové vedení. Po změně drah se Pepa zlepšil, soupeř z boje doslova vycouval a první body tak zamířily do domácí šatny. Na vedlejších drahách se Lída snad až na poslední dorážku utkáním protrápila a rezultovala z toho prohra s ne nějak slavně hrajícím soupeřem. Polovina utkání tedy na body nerozhodná 2:2 při vedení našeho celku o 45. Závěr utkání dostala na starosti dvojice Vendelín Škuta a Jarda Havlas. Vendovi se od počátku vůbec nedařilo a tak ho ještě těsně před půlkou vystřídal Petr Skutil. Bohužel nějaké výrazné zlepšení to nepřineslo a tak body bral soupeř. Na vedlejších drahách si Jarda v poločase vybudoval malý náskok, který zlepšenou hrou po změně drah ještě znásobil a bylo rozhodnuto. Naše družstvo si připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 8:4 o 82 kuželek.

Céčko na mladé družstvo Červeného Kostelce vletělo s dvojicí Libor Elis a Radim Pyták. Libor si od začátku budoval mírný náskok, který se po změně drah díky slabé hře soupeře výrazně navýšil. Radim měl svůj duel o poznání těžší. Soupeřka předvedla výbornou první dráhu a Radim díky slabé hře v plných nabral ztrátu více jak 20 kuželek, která se po druhých plných ještě lehce navýšila a vypadalo to na jasnou záležitost. Soupeřce ale vůbec nevyšla závěrečná dorážka a Radimovi tak nakonec spadla do klína těsná výhra o 2 kuželky. Před závěrem tedy výrazně lepší pozice pro naše dotahováky Petra Hanuše a Jirku Ryšavého. Petrovi se v tomto utkání tolik nedařilo, ale soupeřových 13 újezdů v první dorážce mu situaci výrazně usnadnilo a tak i přes slabší výkon dokráčel pohodlně k výhře. Na vedlejších drahách se v souboji generací dařilo lépe hostujícímu mladíčkovi, který pěknou hrou nedal Jirkovi Ryšavému moc šancí na úspěch a alespoň tak odvrátil hrozbu kanára. I tak ale bere naše družstvo dva body za výhru v poměru 10:2 o 70 kuželek.

Přílohy: Zápis_PřeloučB_JičínD (*.xls), Zápis_PřeloučC_Č. KostelecC (*.xls)

Přidáno: 20.10.2014, 09:06 hod.

Áčko těsně prohrává ve Svitavách

V pátek odjelo naše áčko na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s domácím áčkem.

Do úvodu naskočil Pavel Klička, který vstoupil do utkání dobře a v poločase pohodlně vedl. Po změně drah se ovšem karta obrátila a rozhodovalo se až v posledních hodech, kdy náš hráč čtyři hody před koncem otevřel šestkou. Pak následoval prohoz, sražené dvě kuželky a opět prohoz, což v konečném účtování znamenalo remízu. Málokdo v tuto chvíli tušil, že tato remíza bude náš celek stát zisk alespoň jednoho bodu v utkání. Druhý v pořadí Dušan Kasa předvedl mizerné plné a solidní dorážkou jen korigoval svoji jasnou prohru. Honza Jakube také nezačal nejlépe, ale postupem času se zlepšoval a nakonec vybojoval těsnou výhru. Míra Skala ke slušným plným přidal nepovedeno hru v dorážce a to na solidně hrajícího soupeře nestačilo. V páté dvojici nezačal vůbec dobře Tomáš Jarolím. K mizerným úvodním plným ale přidal 96 dorážky a ujal se vedení. Druhá dráha již byla vyrovnaná, ale tímto vítězstvím našemu družstvu přece jen ještě svitla naděje. Petr Zeman v poločase ukrojil z náskoku domácích 14 klacků. V druhých plných přidal dalších 7 a o všem rozhodovala dorážka. Domácí hráč se v ní trápil, ale Petr také a tak náskok v poražených kuželkách smazat nedokázal. Naše družstvo tak ve Svitavách prohrává těsně o 18 kuželek v poměru 9:7.

Přílohy: Zápis z utkání Svitavy A x Přelouč A (*.xls)

Přidáno: 17.10.2014, 22:59 hod.

Sadská i přes vynucenou přestávku nakonec vydřela body

Družstvo Sadské přivítalo na přeloučské kuželně v sobotu dosud neporažený celek SKK Hořice. Utkání bylo poznamenáno dvouhodinovou pauzou vynucenou poruchou na převodovce jedné z drah. Hostující celek se rozhodl posečkat, zda se oprava zdaří a jelikož se tak stalo, utkání mohlo být dohráno v původním termínu, za čož hostujícímu celku patří dík.

A nyní k utkání samotnému: Zahajovací dvojice Aleš Košnar a Martin Schejbal. Aleš nebyl tentokrát evidentně ve své kůži. První dráhu ztratil těsně o dvě kuželky, druhou o pět vyhrál a začínalo se v podstatě od nuly. Na třetí dráze výrazněji přidal, jeho soupeř ale byl ještě lepší. V tomto momentě přerušila utkání výše popsaná závada a po pauze již Aleš nanašel to správné tempo a duel jasně prohrává. Martin měl v těsném souboji se soupeřem již po třech drahách jistý bod, takže dohrávka čtvrté dráhy po pauze znamenala již jen kosmetickou úpravu výsledku. Po první rundě tedy 1:1 při vedení hostí o 30 kuželek. Do druhé části naskočil Honza Renka společně s Tondou Svobodou. Honzovi snad až na první dorážku vyšlo úplně vše na výbornou a slabě hrajícího soupeře jasně smetl. Tondovi se vůbec nedařilo a po dráze 110 jej vystřídal Petr Miláček. Ten ale nevstoupil do rozehraného duelu vůbec dobře, když dal je 74 do plných a vypadalo to na katastrofu. Zbytek utkání se mu již ale vydařil a duel se mu nakonec podařilo otočit a dovést do vítězného konce. Do závěru tedy lepší pozice pro domácí hráče, tedy Vaška Peška a Tomáše Beka. Vašek i přes solidní půlku prohrává oba sety. Ve třetím přichází trápení a soupeř má jistotu bodu a navíc se výrazně snižuje i náskok celého družstva. Na poslední dráze ale Vašek ještě zabojoval a výsledek lehce zkorigoval. Tomáš začal výborně, ale dráha 150 na bod nestačila. Druhý set byl ve znamení soupeřova výkonostního propadu a Tomáš se dostal do vedení. Třetí dráha o tři kuželky pro soupeře a rozhoduje se tedy až v závěru, kdy Tomáš vrací soupeři úder v podobě výhry o 3 kuželky a připisuje si tak na své konto bod. V součtu tedy nakonec bere dva body do tabulky Sadská, za výhru v poměru 6:2 /13:11/ o 38 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 13.10.2014, 13:03 hod.

Béčko i céčko přijelo z venkovních utkání s prázdnou

V pátek zajíždělo naše béčko na kuželnu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím béčkem a céčko zavítalo do Smiřic, kde se o body mělo porvat s domácím céčkem.

Béčko mělo výborný vstup do utkání, když na úvodní povedený výkona Jardy Havlase navázal také Petr Skutil a naše družstvo v polovině zápasu vedlo 4:0 o 38 kuželek. Ve třetím duelu sice po slabším výkonu nestačila Lída Skutilová na domácího borce, ale i tak se do závěru nastupovalo lépe našemu hráči. Jenže bohužel Pepa Suchomel se v tomto utkání s formou vůbec nepotkal a po doslova mizerném výkonu nejenže daroval soupeři výhru, ale hlavně ztratil náskok z předešlých duelů a naše družstvo tak odjelo z Třebechovic po nadějném začátku bohužel s prohrou o 30 kuželek v poměru 8:4.

Céčko bohužel nemělo na body sebemenší šanci. Domácí celek vyrukoval s rekordem kuželny čtyřčlenných družstev a na to naši borci neměli protizbraň, i když až na Pepu Samka, kterého trápila záda, zahráli všichni výborně. Libor Elis nedostal i přes pěknou hru od soupeře ani čuchnout, následně Pepa Samek doslova herně propadl a utkání bylo v podstatě rozhodnuté - stav 4:0 a +140 kuželek pro domácí. Ve třetí dvojici po výborném výkonu alespoň odvrátil Radim Pyták kanára, protože v závěru neměl Petr Hanuš proti pětistovce domácího borce sebemenší šanci. V součtu tedy prohra našeho družstva o 190 kuželek v poměru 10:2

Přidáno: 13.10.2014, 12:38 hod.

Áčko udolalo doma Třebechovice

V pátek se na domácí kuželně představilo naše áčko, které přivítalo soupeře z Třebechovic pod Orebem. Družstvo hostí v minulých ročnících vždy na naší kuželně "zlobilo". Pro letošek sice přišlo o dva hráče základní sestavy, ale našim hráčům to roli nijak neusnadnilo.

V úvodní části utkání zahrál výborně Pavel Klička a svého soupeře jasně přehrál. Karel Janovský předvedl solidní výkon, ale ve vyrovnaném duelu se nakonec radoval hostující hráč, když o výsledku utkání se rozhodlo ve druhých plných, které soupeř vyhrál o 9 a duel celkově o 8. Prostřední pasáž měla na starosti dvojice Petr Zeman, Honza Jakube. Petr nezačal vůbec dobře. Po změně drah sice přišlo mírné zlepšení, ale ani to nestačilo na zmírnění ztráty a tak Petr přenechal výhru dobře hrajícímu soupeři. Velmi důležití souboj se odehrával na vedlejších drahách, kde Honza po poločase prhrával o 10, ale povedenou závěrečnou dorážkou nakonec dokázal převrátil vývoj utkání na svoji stranu a vybojoval důležité body. Před dotahováky tak byl úkol získat alespoň jednu výhru a neztratit náskok 19 kuželek. Míra Skala hrál od samého začátku výborně, ale stejně tak i jeho soupeř a výměna drah tak proběhla prakticky za vyrovnaného stavu. Druhou dráhu soupeř trošku polevil, ale Míra pokračoval v povedeném výkonu a připsal na naše konto další dva body. Tomáše Jarolíma trápilo koleno a tak jej ještě před půlkou nahradil Dušan Kasa. Soupeři se příliš nedařilo a výměna drah tak proběhla za těsného vedení naší dvojice. Druhou dráhu ale odehrál hostující hráč výborně a Dušan nenalezl na jeho hru adekvátní odpověď. Utkání tak nakonec končí vydřenou výhrou našeho družstva o 22 kuželek v poměru 10:6.

Přidáno: 13.10.2014, 08:49 hod.

Béčko v dohrávce jasně přehrálo Smiřice

Ve čtvrtek dohrávalo naše béčko na domácí kuželně utkání 2. kola proti celku KK Zálabák Smiřice C.

Utkání zahájil Pepa Suchomel společně s Vendelínem Škutou. Pepa hrálo po celou dobu výborně a svého soupeře bez potíží přehrál. Venda hrál se soupeřem velmi vyrovnanou partii a o své výhře pravděpodobně rozhodl sérií tří hodovek v závěru první dorážky. Po polovině tedy vedení našeho družstva 4:0 o 49 kuželek. Úkol dotáhnout utkání do vítězného konce měla dvojice Petr Skutil, Jarda Havlas. Začátek sezóny nezastihl Petra v nejlepší formě, utkáním se spíše protrápil a body tak bral slušně hrající soupeř. Na vedlejších drahách se ale žádné drama nekonalo. Jarda Havlas předvedl povedený výkon, na který špatně hrající dvojice soupeřů hleděla z velmi uctivé vzdálenosti, takže naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:2 o 133 kuželek.

Přidáno: 13.10.2014, 08:30 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |