Aktuální informace z dění v oddíle

V tomto kole neúspěšné pouze céčko

Áčko odjelo v pátek na kuželnu do Českého Meziříčí, kde se utkalo s posledním celkem tabulky - domácím áčkem.
V úvodu utkání sice podal Petr Miláček špatný výkon, ale i tak to na soupeře stačilo a naše družstvo se ujalo vedení. Ve druhé dvojici zahrál zejména v dorážce výborně Petr Zeman a dobře hrajícího soupeře dokázal poměrně v klidu přehrát. Ve třetím duelu si Tomáš Jarolím na první dráze vytvořil takový náskok, o který jej mohl připravit snad jen zázrak. Ten se nestal (i když Tomáš na druhé dráze výrazně polevil) a tak jsme v polovině utkání vedli 6:0 s náskokem 54 kuželek. Poté přišel dílčí úspěch domácích. Pavel Klička zahrál sice dobře, jeho soupeř ovšem zahrál na své poměry netradičně skvěle a poněkud snížil naše vedení. Potom ale Mirek Skala skvělou hrou udolal dobře hrajícího domácího hráče a pro Karla Langa už to bylo v závěru jednoduché. Karel předvedl pěkný výkon a mizerně hrající soupeř mu navíc jeho pozici nijak neztížil. A tak se zrodila naše první výhra v jarní části v poměru 14:2 o 84 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 396, Zeman 433, Jarolím 406, Klička 416, Skala 441, Lang 424.

Béčko se v pátek na domácí kuželně představilo proti celku TJ Tesla Pardubice D. Vzhledem k tabulkovému postavení bylo naše družstvo jednoznačným favoritem a papírové předpoklady se dařilo naplňovat hned od úvodních hodů.
Karel Janovský se sice nechal těsně před polovinou vystřídat Jardou Havlasem, ale mizerně hrajícího soupeře společně jednoznačně přehráli. Lida Josefová sice nepředvedla nic světoborného, ale na soupeře jí to také v pohodě stačilo, takže v polovině utkání stav 4:0 a +77. V závěru se navíc výborným výkonem blýskl Pepa Suchomel. No a když na vedlejších drahách stačil Petru Skutilovi průměrný výkon na jasnou výhru, zazpíval hostům na cestu kanár (12:0). Rozdíl v kuželkách se zastavil na čísle 174.
Výkony našich hráčů: Janovský+Havlas 396, Josefová 380, Suchomel 431, Skutil 400.

Céčko hostilo v pátek na domácí kuželně lídra soutěže - Hradec Králové B.
Libor Elis v úvodu sice nezahrál úplně špatně, ale na výborně hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Na vedlejších drahách zahrál podobně jako Libor také Karel Macík a ani jemu výkon na zisk bodů nestačil - i když v tomto případě byla situace daleko vyrovnanější. Lídr soutěže se tedy zcela podle předpokladů ujal vedení 4:0 o 45 kuželek. Více jak polovinu z tohoto náskoku se podařilo Petru Hanušovi v závěrečné části smazat. Na vedlejších drahách ovšem bohužel dobře hrající Jirka Ryšavý nestačil na skvěle hrajícího soupeře a bylo rozhodnuto - prohra v poměru 10:2 o 62 kuželek. Dlužno ale dodat, že naše družstvo podalo v tomto zápase jeden ze svých nejlepších výkonů a jasný lídr soutěže neměl pozici nijak jednoduchou.
Výkony našich hráčů: Elis 407, Macík 403, Hanuš 426, 427.

Přidáno: 08.02.2011, 10:39 hod.

Členská schůze

V pondělí 31. ledna se koná členská schůze oddílu. Začátek v 18:00 hod. na kuželně.
Program: zvýšení pronájmu, úprava cesťáků, příprava krajských mistrovství a dalších akcí přidělených od PKKS, členské příspěvky, brigády, dozory...

Přidáno: 30.01.2011, 17:24 hod.

Áčko znovu prohrálo, céčko dalo soupeři kanára

V pátek hostilo naše áčko na domácí dráze družstvo Sokol Dobruška A. Po dvou prohraných utkáních na venkovních drahách si naše družstvo v tomto zápase chtělo spravit chuť. Hned vstup do utkání ovšem ukázal, že to nebude tak jednoduché. Petr Zeman hrál výborně, ale soupeř se jej statečně držel a tak se bojovalo až do posledních hodů. V těch měl hostující hráč pevnější nervy a zvítězil o 5 kuželek. Na vedlejších drahách nedokázal Tomáš Jarolím navázat na svůj výkon z minulého kola a po průměrném výkonu jasně prohrál. Hosté se tedy ujali vedení 4:0 o 35 kuželek. V prostřední části utkání zahrál výborně Pavel Klička a také výborně hrajícího soupeře nakonec udolal. Mirek Skala zahrál také slušně a tak byl stav utkání srovnán na 4:4 při vedení hostů o 9 kuželek. Do závěru tedy vše otevřené. Karel Lang se ovšem zápasem protrápil a průměrně hrajícího soupeře nedokázal přehrát. No a když na vedlejších drahách i přes pěkný výkon nestačil Petr Miláček na nejlepšího hráče večera, bylo rozhodnuto. Prohra v poměru 12:4 o 42 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 448, Jarolím 406, Klička 460, Skala 434, Lang 400, Miláček 448.

Céčko odjelo v pátek do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím céčkem. Podle tabulkového postavení se mělo jednat o vyrovnané utkání, ale opak byl pravdou. Všichni domácí hráči podali podprůměrné výkony a tak naši hráči postupně získávali náskok až do konečné výhry 12:0 o 101 kuželek. Všichni naši hráči snad až na Petra Hanuše předvedli jen průměrné výkony, ale na mizerně hrající domácí hráče to bohatě stačilo. Ne nadarmo se říká, že je potřeba hrát hlavně na soupeře.
Výkony našich hráčů: Elis 390, Hanuš 414, Samek 399, Macík 388.

Přidáno: 30.01.2011, 13:00 hod.

Béčko lídra soutěže nepotrápilo

Ve středu odjelo naše béčko do Hradce Králové, kde poměřilo své síly s vedoucím celkem soutěže, kterým je domácí béčko. Jednalo se sice o souboj celků z horních pater tabulky i přesto byl ale favorit jasný. Naše družstvo mohlo jen překvapit. To se mu ovšem bohužel nepodařilo.
Jarda Havlas se v první půlce se soupeřem držel, po změně drah ovšem předvedl slabé plné a o osudu tohoto duelu bylo rozhodnuto. Na vedlejších drahách se Lídě Josefové naopak první půlka vůbec navydařila. Na druhé sice výrazně přidala, ale stáhnout čtyřicet kuželek bylo nad její síly. V polovině utkání tak vedl favorit vcelku jasně 4:0 o 63 kuželek. Pro naše dotahováky nelehká, ale ne neřešitelná pozice. Petr Skutil se prezentoval skvělou hrou a po výborném výkonu dokázal stáhnout z náskoku domácích 31 kuželek. Pepa Suchomel si ale bohužel s královéhradeckou dráhou příliš "nepotykal" a po jeho slabém výkonu bylo o osudu utkání jasně rozhodnuto - prohra v poměru 10:2 o 123 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 396, Josefová 400, Skutil 444, Suchomel 365.

Přidáno: 26.01.2011, 21:07 hod.

Úprava cen za pronájem drah

Vzhledem k rostoucím nákladům jsme byli nuceni s platností od 1. února 2011 mírně navýšit cenu za pronájem drah pro veřejnost. Zvýšení není ovšem nijak razantní (u pronájmu za všechny 4 dráhy se jedná o 20Kč). Podrobný rozpis cen naleznete v menu pod záložkou PRO VEŘEJNOST.

Přidáno: 26.01.2011, 15:30 hod.

Program dalšího kola

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně od 17:00 hod. družstvo Sokol Dobruška A.
Béčko odjede ve středu do Hradce Králové, kde se pokusí od 17:00 hod. trochu potrápit lídra soutěže - domácí béčko.
Céčko odjede v pátek do Vysokého Mýta, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím céčkem.

Přidáno: 24.01.2011, 23:42 hod.

Áčko prohrálo v Hylvátech, béčko nadělilo hostům kanára

Ve čtvrtek odjelo áčko k druhému letošnímu utkání na kuželnu do Ústí nad Orlicí-Hylvát, kde se střetlo s domácím áčkem.
Petr Zeman se v úvodní dvojici celé utkání spíše jen trápil a průměrně hrajícímu soupeři přenechal oba body. Druhý duel byl ozdobou celého utkání. Tomáš Jarolím se hned od úvodu tahal s nejlepším domácím hráčem o každou kuželku a nakonec se po vynikajícm výkonu radoval z těsné výhry o 4 dřeva. Ve třetí dvojici se Karel Lang jako již po několíkáté nedokázal vypořádat s hylvátskou kuželnou a průměrně hrající soupeř jej přehrál. Čtvrtá dvojice zřejmě definitivně zlomila utkání na stranu domácích. Pavel Klička zahrál skvěle, ale jeho soupeř měl o trochu víc štěstíčka a tento kvalitní duel díky tomu těsně vyhrál. V páté dvojici se Mirek Skala nechal pro obnovené zranění již po 22 hodech střídat Petrem Skutilem a domácí hráč bezezbytku využil jejich slabého společného výkonu. 8:2 a +122 pro domácí. Utkání se tedy dohrávalo jen z povinnosti. Petr Miláček nakonec po pěkném výkonu dokázal alespoň soupeře těsně porazit a tím trošičku zmírnit naši porážku. Suma sumárum prohra v poměru 12:4 o 117.
Výkony našich hráčů: Zeman 383, Jarolím 461, Lang 401, Klička 444, Skala+Skutil 375, Miláček 435.

Béčko si chtělo po zpackaném derby trochu spravit chuť a mělo k tomu dobrou příležitost v pátek, kdy do Přelouče zavítalo družstvo KK Vysoké Mýto C.
Utkání z naší strany zahojovala netradičně dvojice Petr Skutil, Lída Josefová. Ani jeden z nich nepředvel úplně přesvědčivý výkon, ale na slabě hrající soupeře to v obou případech v pohodě stačilo a naše družstvo vedlo v polovině utkání 4:0 o 83 kuželek. Pepa Suchomel s Jardou Havlasem pokračovali v trendu nepřesvědčivých výkonů, ale oba hostující hráči také nevybočovali z průměru svého družstva a tak se v utkání nevalné úrovně zrodila jasná výhra našeho družstva v poměru 12:0 o 163 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skutil 398, Josefová 370, Suchomel 382, Havlas 377.

Céčko mělo v tomto kole volno.

Přidáno: 24.01.2011, 23:39 hod.

Přeloučské derby vítězně pro céčko

V pátek 14. ledna se v rámci prvního jarního kola VČS sk. B potkala ve vzájemném souboji dvě naše družstva. Céčko v roli domácích a béčko v roli hostí. Favoritem utkání bylo dle tabulkového postavení jednoznačně béčko, ale jak se ukázalo v takovýchto utkáních papírové předpoklady neplatí.
Úvod utkání vyšel lépe hráčům béčka, když Pepa Suchomel nakonec dokázal udolat o 2 kuželky Libora Elise. (On se vlastně Libor udolal sám.) Na vedlejších drahách výborným výkonem nedal Jarda Havlas nejmenší šanci Karlu Macíkovi. Béčko se tedy zcela dle přepokladů ujalo vedení 4:0 o 36 kuželek. Ve druhé polovině utkání se ale utkání zlomilo na druhou stranu. Petr Hanuš si v nejlepším výkonu večera vcelku hravě poradil s trápícím se "Skůťou" a "Ryšavka" i přes ne úplně přesvědčivý výkon přehrál Lidu Josefovou. No a překvapení bylo na světě. Céčko zvítězilo 8:4 o 38 kuželek.

Výkony jednotlivých hráčů: Elis 399, Macík 392, Hanuš 433, Ryšavý 395, Suchomel 401, Havlas 426, Skutil 380, Josefová 374.

Přidáno: 24.01.2011, 23:20 hod.

Áčko ztratilo zápas v Jilemnici

Ve čtvrtek . ledna odjelo naše áčko do Jilemnice, kde se střetlo s domácím áčkem. Naše družstvo zaznamenolo vynikající vstup do utkání. Petr Zeman po dobrém výkonu nakonec udolal svého soupeře a následně pak Karel Lang předvedl výkon ještě lepší a naše družstvo se ujalo vední 4:0 o 42 kuželek. Toto vedení se ovšem rázem rozplynulo. Dušan Kasa odešel po slabším výkonu poražen výborně hrajícím soupeřem. Když pak po pěkném výkonu prohrál i Mirek Skala nevypadalo to s naším družstvem již dobře. Jenže tradičně nejlepšímu domácímu hráči se tentokrát nedařilo a toho využil Pavel Klička, který nejen vyhrál, ale nahrál i pěkných pár kuželek, takže naše družstvo se před závěrečnou dvojicí ujalo vedení 6:4 s náskokem 26 kuželek. Vypadalo to již prakticky na vyhrané utkání, zvláště když v závěru za naše družstvo nastupoval Petr Miláček. Jenže ten v tomto duelu doslova a do písmene vyhořel a po mizerném výkonu daroval domácím body na zlatém podnose. V součtu tedy naše družstvo prohrálo 10:6 o 23 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 424, Lang 440, Kasa 394, Skala 428, Klička 437, Miláček 386.

Přidáno: 22.01.2011, 06:30 hod.

První jarní kolo je tady

Netrvalo to dlouho a máme tu první jarní kolo VČ soutěží družstev.

Áčko odjede ve čtvrtek do Jilemnice, kde změří své síly s domácím áčkem.
Béčko a céčko čeká na úvod vzájemný duel, který se uskuteční v pátek od 17:00 hod.. V roli hostů bude tentokrát béčko, které si tak vyzkouší jaké to je rozehrávat utkání ze sudých drah.

Ještě předtím ale čeká naše céčko dohrávka podzimního duelu na domácí dráze s celkem Smiřice B. Tako dohrávka se uskuteční v úterý od 17:00 hod..

Přidáno: 09.01.2011, 17:45 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |