Aktuální informace z dění v oddíle

Mistrovství Pardubického kraje jednotlivců

V sobotu 18. února se dohrávala Mistrovství Pardubické kraje jednotlivců ve dvou zbylých kategoriích - dorost a senioři.

Dorosteneckou kategorii hostila přeloučská kuželna. Nakonec se z celkového počtu 16-ti přihlášených hráčů a hráček prezentovalo pouze 13. Bohužel mezi "odpadlíky" byl i náš zástupce Petr Absolon, kterého zklátila nemoc, takže jsme v soutěži zástupce neměli. Titul si nakonec po zásluze odvezl Jakub Stejskal z Jiskry Ústí nad Orlicí-Hylváty a zajistil si tak postup na MČR, kam se spolu s ním podívá ještě druhý v pořadí Michal Vejda ze Sokola Rybník. Z dívek se soutěže zúčastnila pouze Klára Pekařová z České Třebové a ta si tak samotným startem v soutěži také zajistila postup na MČR.

Kategorie senioři - tedy muži nad 50 let se hrála na kuželně v České Třebové, kam jsem poslali hned čtveřici hráčů - Libor Elis, Pepa Suchomel, Jarda Havlas a Pavel Klička. Posledně jmenovaný nám udělal největší radost, protože po výborném výkonu, který měl hodnotu 590 poražených kuželek, vybojoval bronzovou medaili. Zaostal o pouhou 1 kuželku za v pořadí druhým Karlem Zubalíkem a o 18 kuželek za vítězem Pavlem Vymazalem, čož jsou hráči prvoligového družstva.

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 27.02.2012, 11:10 hod.

17. kolo - Obě naše družstva neúspěšná

V 17. kole VČ soutěží družstev se nezadařilo ani jednomu z našich družstev.

Áčko odjelo v pátek 10. února do Solnice k utkání s domácím áčkem. Vstup do utkání byl z naší strany slibný, když Petr Miláček podal na poměry solnické "maštale" poměrně pěkný výkon a zajistil našemu celku vedení. To ale bylo z naší strany na dlouhou dobu vše. S těžkou kuželnou si postupně neporadili Tomáš Jarolím, Míra Skala ani Petr Skutil a domácí rázem vedli 6:2 o propastných 103 kuželek. Něco z domácího náskoku v páté dvojici ukrojil po solidním výkonu Dušan Kasa, Petr Zeman si ale v závěru s kuželnou také příliš nepotykal a tak jsme dokráčeli k porážce o 125 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Miláček 412, Jarolím 356, Skala 375, Skutil 356, Kasa 401, Zeman 377.

Béčko přivítalo taktéž v pátek 10. února na domácí kuželně celek Březovice A. Libor Elis podal v úvodu utkání slabý výkon a daroval tak výhru soupeři. Na vedlejších drahách se po delší době blýskla opět pěkným výkonem Lída Skutilová a soupeře jasně přehrála. 2:2 a na kuželky také vyrovnáno. Prostřední pasáž utkání našemu družstvu vůbec nevyšla. Pepa Suchomel a Jarda Havlas zřejmě neměli svůj nejlepší den a po lehce podprůměrných výkonech darovali svým soupeřům výhry. 2:6 a + 76 kuželek. Pro našeho dotahováky Pavla Kličku a Jirku Ryšavého přetěžký úkol. Oba zahráli dobře, Pavel dokonce výborně, ale na stažení celého náskoku hostí to bohužel nestačilo, takže naše družstvo prohrává v poměru 10:6 o 23 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 361, Skutilová 419, Suchomel 383, Havlas 384, Klička 453, Ryšavý 408.

Přidáno: 27.02.2012, 10:58 hod.

16. kolo - Smolná prohra áčka, béčko také neúspěšné

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně družstvo Sokol Rybník A. Hned úvod utkání naznačil, že to bude pěkné a vyrovnané utkání. Petr Zeman zahrál výborně, ale jeho soupeř díky dvěma hodovkám v posledních dvou hodech nakonec Petra těsně udolal. Na vedlejších drahách nastoupil po slabém výkonu v pondělní dohrávce netradičně v úvodu Petr Miláček. Ten ještě 7 hodů před koncem nad soupeřem vedl. Závěr se mu ale vůbec nevydařil a nakonec i přes pěkný výkon prohrál. 0:4 a +12 pro hosty. V prostřední pasáži Petr Skutil nezačal nijak přesvědčivě, po pár hodech ale hru zlepšil a přidal na první dráze skvělou dorážku (108) čímž si zajistil slušné vedení. Po změně drah se mu již tolik nedařilo, jeho soupeři se však dařilo ještě méně, takže Petr dokráčel k pohodlné a jesné výhře. Na vedlejších drahách zahrál solidně také Tomáš Jarolím, jeho soupeř mu ovšem s pomocí tvrdých hodů s rychlostí nad 40 km/h nedal nejmenší šanci na výhru. Před závěrem stav 2:6 a již +4 pro domácí. Závěr tedy naprosto otevřený, na výhru v zápase však museli oba naši dotahováci vyhrát. Karel Lang sice předvedl solidní plné, dorážka se mu ovšem vůbec nepovedla a odešel poražen o 16 kuželek. Na vedlejších drahách se tedy rozhodovalo o konečném osudu utkání. Mirek Skala sice svého soupeře v pěkném souboji udolal, ale "pouze" o 8 kuželek a to bohužel nestačilo ani na remízu. Naše družstvo tedy ztrácí na domácí dráze další dva body po prohře o pouhé 4 kuželky v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Zeman 451, Miláček 448, Skutil 459, Jarolím 431, Lang 404, Skala 441.

Béčko odjelo ve čtvrtek na zrekonstruovanou čtyřdráhu do Jičína, kde se střetlo s domácím déčkem. Úvod utkání našemu celku vůbec nevyšel. Obvyklá dvojice dotahováků Pepa Suchomel, Jarda Havlas předvedla v Jičíně jen průměrný výkon a ani jednomu z nich to na zisk bodů nestačilo. Prostřední část, ve které za naše družstvo nastoupila Lída Skutilová s Vendelínem Škutou, byla z našeho pohledu ještě výkonostně slabší než ta první. Bodově to bylo ale přece jen o něco lepší. Lídě Skutilové totiž i průměrný výkon stačil na jasný zisk dvou bodů. Takže před závěrem stav 6:2 a +66 kuželek pro domácí. Pro naše dotakováky Pavla Kličku a Jirku Ryšavého nelehký úkol. Oba naši hráči předvedli výborné výkony, domácí dotahováci jim ale zdatně sekudovali a tak se již povedla jen kosmetická úprava výsledku, když Pavel dokázal vydřít těsnou výhru. Suma sumárum prohra v poměru 12:4 o 68 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 393, Havlas 384, Skutilová 372, Škuta 357, Klička 430, Ryšavý 426.

Přidáno: 07.02.2012, 00:27 hod.

Áčko v dohrávce úspěšné

V pondělí 30.1. sehrálo naše áčko na domácí kuželně odložené utkání 14. kola proti celku SKK Třebechovice A. Hosté jsou v aktuální tabulce na 4. příčce a tak se čekal těžký zápas, který z našeho družstva načala dvojice Petr Zeman, Mirek Skala. Petr hrál s dobře hrajícím soupeřem vyrovnanou partii, ale díky slabší dorážce odecházel nakonec se sklopenou hlavou po porážce o 10 kuželek. To na vedlejších drahách to byla jiná písnička. Míra Skala si od samého začátku budoval proti slabě hrajícímu soupeři náskok a po výborném výkonu v pohodě dokráčel k jasné výhře. 2:2 a +63 kuželek pro domácí. Druhá čtveřice a naprosto stejný scénář. Petr Skutil hrál se soupeřem vyrovnaně a slabou dorážkou se připravil o výhru, zatímco Tomáš Jarolím nedal slabě hrajícímu soupeři svoji výbornou hrou sebemenší šanci. 4:4 a 110 kuželek doma. Závěr obstarávala tradičně dvojice Karel Lang, Petr Miláček. Karel zahrál výborně a slabě hrajícímu soupeři nedal sebemenší šanci na úspěch. Na vedlejších drahách ale bylo k vidění asi největší překvapení večera. Petr Miláček předvedl bídný výkon - suveréně nejhorší v této sezóně a na domácí kuželně vůbec a s dobře hrajícím soupeřem jasně prohrál. I tak to ale našemu družstvu stačilo na výhru v poměru 10:6 o 119 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 418, Skala 459, Skutil 405, Jarolím 445, Lang 447, Miláček 385.

Přidáno: 31.01.2012, 20:07 hod.

Krajské přebory jednotlivců

V sobotu 28. ledna hostila přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje 2012 v kategorii mužů. Náš oddíl poslal do bojů tři zástupce - Petra Skutila, Tomáše Jarolím a Petra Miláčka. Ani jednomu z našich hráčů se příliš nedařilo - nejlepší byl Petr Miláček na 17. příčce, Petr Skutil skončil 20. a Tomáš Jarolím 25.. Titul si podle papírových předpokladů odvezl Jirka Hetych z Loko Česká Třebová.

Ve stejný den se hrála také kategorie juniorská a kategorie žen a seniorek, které hostila kuželna v České Třebové. V juniorské ani seniorské kategorii náš oddíl své zástupce neměl. Naše zástupkyně v ženské kategori Lída Skutilová skočila bohužel po slabém výkonu na poslední příčce.

V neděli se v České Třebové představili žáci a i v této kategorii měl náš oddíl zastoupení v podobě bratrů Sukdolákových a Jana Juříčka.
Naši hráči se seřadili na 4., 5. a 6. příčce, když nejlepšího z nich Tomáše Sukdoláka dělilo od zisku medaile pouhých 6 kuželek.

Kompletní výsledky všech dosud odehraných kategorií naleznete na webu PKKS.
Zbylé kategorie - tedy dorostenky, dorostenci a senioři si to o medaile rozdají v sobotu 18. února. Naše kuželna bude hostit dorost, senioři budou hrát v České Třebové.

Přidáno: 31.01.2012, 19:42 hod.

15. kolo - Áčko v Hořicích neúspěšné, béčko doma vyhrálo

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s průběžně třetím celkem tabulky - domácím béčkem. Úvod utkání byl z naší strany vynikající. Petr Zeman předvedl výborný výkon a slabě hrajícího soupeře jasně přehrál. Karel Lang zahrál také dobře, ale díky trochu slabší první dorážce odešel ze souboje nakonec poražen těsně o 2 kuželky. I tak ale při stavu 2:2 naše nadějné vedení o 71 kuželek. Po prostřední části bylo ale vše jinak. Dušan Kasa nevstoupil do zápasu vůbec dobře a slabou první dráhou si vlastně sám zadělal na porážku. Po změně drah sice výrazně přidal ale ani tak nedokázal průměrně hrajícího soupeře porazit. Petr Skutil naopak začal nadějně. Druhá dráha byla ale doslova tragická a tak soupeř neměl nejmeší problém. V tuto chvíli již domácí družstvo vedlo 6:2 o 7 kuželek. Nebyl to tedy ještě ztracený zápas, ale pro naše dotahováky přece jen těžký úkol. Petr Miláček zahrál výborně a v pěkném souboji nakonec udolal také výborně hrajícího soupeře o 4 kuželky. Na vedlejších drahách Tomáš Jarolím ale díky slabší dorážce nestačil na svého soupeře a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Naše družstvo se tedy odváží porážku v poměru 12:4 o 21 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 465, Lang 443, Kasa 389, Skutil 384, Miláček 467, Jarolím 418.

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti celku Spartak Rokytnice nad Jizerou C. Úvod utkání nezastihl žádného z aktérů v té nejlepší formě. Libor Elis předvedl na své poměry špatný výkon, ale na dvojici střídajích soupeřů mu to nakonec vcelku pohodlně stačilo. Lída Skutilová se utkáním doslova protrápila a zejména díky mizerné druhé dráze odešla ze souboje se také špatně hrajícím soupeřem poražena. 2:2 a +3 kuželky pro naše družstvo. Prostřední část utkání už přinesla lepší podívanou. Po zranění se vrátivší Pavel Klička předvedl velice pěkný výkon a soupeře jasně přehrál. Jarda Havlas zahrál také relativně slušně, ale jemu to na soupeře nestačilo. Před závěrečnou čtveřicí tedy nic rozhodnuto - 4:4 a +33 pro naše družstvo. Pepa Suchomel předvedl v závěru skvělou hru a využil slabého výkonu soupeře k navýšení našeho náskoku. Na vedlejších drahách nestačil Jirka Ryšavý na nejlepšího hráče večera, ale náskok v poražených kuželkách byl pro naše družstvo dostatečný, takže si béčko připsalo další domácí výhru - tentokrát v poměru 10:6 o 47 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 371, Skutilová 343, Klička 433, Havlas 405, Suchomel 434, Ryšavý 403.

Přidáno: 23.01.2012, 12:42 hod.

První jarní kolo - áčko nehrálo, béčko neúspěšné

Áčko mělo sehrát první jarní utkání soutěže na domácí dráze proti třetímu celku tabulky - Třebechovicím A. Hosté ale z důvodu nemoci požádali o odložení utkání a to se bude po vzájemné dohodě dohrávat v pondělí 30.1. od 17:00 hod..

Béčko zahajovalo jarní část bojů na kuželně v Českém Meziříčí, kde se utkalo s domácím béčkem.
Vstup do utkání nebyl z naší strany vůbec šťastný - Libor Elis předvedl mizerný výkon (zřejmě jeden z nejhorších v jeho kariéře) a po zásluze odešel z duelu jasně poražen. Ve druhé dvojici předvedl Vendelín Škuta na své poměry solidní, ale jinak spíše průměrný výkon. Jeho soupeř ovšem zahrál mizerně (podobně jako chvilku před tím náš hráč) a tak z toho byla pohodlná výhra. Lída Skutilová předvedla podobný výkon jako Vendelín, ale v jejím případě to na zisk bodů bohužel nestačilo. V polovině utkání tedy vedlo domácí družstvo 4:2 o 51 kuželek. Ve čtvrtém souboji se v dobrém světle předvedl Jirka Ryšavý, který neméně dobře hrajícího soupeře nakonec udolal o 5 kuželek. Ještě lépe to s naším družstvem vypadalo po další dvojici, kdy Pepa Suchomel nepředvedl sice povedený výkon, na špatně hrajícího soupeře mu to ale stačilo a naše družstvo rázem vedlo na body 6:4, na kuželky ale stále ještě prohrávalo o 24. O osudu utkání tedy rozhodoval poslední souboj. V něm nedal domácí dotahovák Jardovi Havlasovi sebemenší šanci a nejlepším výkonem večera zpečetil prohru našeho družstva v poměru 10:6 o 65 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 324, Škuta 374, Skutilová 371, Ryšavý 416, Suchomel 358, Havlas 380.

Přidáno: 18.01.2012, 17:08 hod.

Pohár ČKA - zázrak se nekonal

Ve třetím kole základní části Poháru ČKA se utkalo naše družstvo s druholigovým celkem Rychnova nad Kněžnou. Úvodní utkání se hrálo na naší domácí kuželně a dopadlo více než mizerně. Ani jednomu z našich hráčů se nepodařilo svého soupeře zdolat a tak jsme do odvety odjížděli s kanárem. V Rychnově se zázrak nekonal, pouze se nám podařilo uhrát alespoň jeden čstný bod, takže soupeř zaslouženě postoupil do nadstavbové části po jasné výhře 11:1 při poměru setových bodů 23:9.
Výkony našich hráčů doma: Zaman 534, Jarolím+Skutil 490, Lang 548, Miláček 515.
A výkony v Rychnově: Miláček 516, Skutil 494, Zeman 478, Havlas 482.

Přidáno: 18.01.2012, 16:53 hod.

Pohár ČKA - PŘELOUČ x RYCHNOV

Hned na začátku roku 2012 vstoupí naše družstvo také do Poháru ČKA. Naše družstvo bylo nasazeno do 3. předkola, kde se ve dvojzápase utká s družstvem Rychnova nad Kněžnou. První utkání sehrajeme na kuželně v Přelouči a k odvetě budeme cestovat do Rychnova. Termín prvního utkání byl již stanoven na pátek 6. ledna od 17:00 hod..

Přidáno: 28.12.2011, 15:40 hod.

Poslední podzimní kolo je za námi

S výrazným zpožděním přínáším krátký komentář k zápasům našich družstev v posledním podzimním kole.

Áčko ukončovalo první polovinu sezóny na pro nás poměrně neoblíbené kuželně v Rychnově nad Kněžnou proti domácímu béčku. Vstup do utkání vyzněl o chloupek lépe pro naše družstvo, když Petr Zeman poměrně jasně přehrál svého soupeře a Karel Lang se svým soupeřem jen těsně prohrál. Zbytek utkání už ale byl jasně ve znamení domácích hráčů a tak se zrodila naše jasná prohra v poměru 14:2 o 86 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 425, Lang 396, Kasa 394, Skutil 424, Skala 399, Miláček 422.
Naše družstvo tak přezimuje na 9. příčce v tabulce soutěže se ziskem 12 bodů.

Béčko se s první polovinou soutěže loučilo na domácí kuželně, kde přivítalo poslední celek tabulky - Dvůr Králové nad Labem C.
Vzhledem k tabulkovému postavení bylo naše družstvo v tomto utkání favoritem a tento předpoklad se naplňoval v podstatě po celý zápas. Hostům se podařilo získat pouze dva pomocné body nad střídající dvojicí Škuta, Samek. Suma sumárum výhra 14:2 o 185 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 395, Ryšavý 408, Skutilová 382, Škuta+Samek 333, Suchomel 431, Havlas 380.
Béčku se na podzim podařilo nasbírat 14 bodů což jej zařadilo na 7. místo v tabulce soutěže.

Přidáno: 28.12.2011, 15:34 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |