Aktuální informace z dění v oddíle

6. kolo - obě naše družstva neúspěšná

Áčko se po výhře v Jilemnici představilo na domácí kuželně v okresním derby proti celku Tesla Pardubice A. Vstup do utkání obstarala za naše družstvo dvojice Petr Miláček, Tomáš Jarolím. Petr se svým soupeřem od začátku tahal o každou kuželku a v závěru se radoval z těsné výhry. Tomáš zaostal hluboko za svým výkonem z minulého domácího zápasu a s výborně hrajícím soupeřem jasně prohrál. 2:2 a -54 kuželek. V prostřední části si poměrně v pohodě poradil se svým soupeřem Petr Skutil, ale Petr Zeman nedokázal dobře rozehranou partii dovést do vítězného konce a tak byl před závěrečnou dvojicí v lepší pozici hostující celek. Stav byl sice 4:4, ale hosté měli k dobru 48 kuželek. Dvojice Karel Lang a Mirek Skala na své soupeře vlétla a po půlce byl náskok hostí prakticky smazán. Hostující hráči se ale ve druhé půlce vzpamatovali a utkání tedy nakonec skončilo naší prohrou v poměru 10:6 o 46 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 436, Jarolím 397, Skutil 435, Zeman 429, Lang 437, Skala 449.

Béčko odjelo ke svému utkání na kuželnu do Milovic, kde se utkalo s domácím béčkem. V úvodu Libor Elis po pěkném výkonu bohužel nestačil na výborně hrajího soupeře. Ve druhé dvojici ale Jirka Ryšavý svého soupeře v pohodě přehrál a stav zápasu byl vyrovnán. Další dvě dvojice v podstatě rozhodly o osudu utkání. Lída Skutilová v těsném souboji na svého soupeře bohužel nestačila a následně pak Vendelín Škuta po slabém výkonu přenechal také oba body soupeři. Domácí celek si navíc vytvořil solidní náskok, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Pepa Suchomel zahrál výborně. Stejně tak ale i jeho soupeř a tak se náskok domácích ztenčil o pouhé 4 kuželky - na 49. Jarda Havlas sice v závěru dělal co mohl, ale výše uvedený rozdíl byl nad jeho síly. Naše družstvo předvedlo v součtu solidní výkon, který ovšem na domácí nestačil a tak z Milovic odjelo s prohrou o 35 kuželek v poměru 10:6.
Výkony našich hráčů: Elis 412, Ryšavý 399, Skutilová 393, Škuta 355, Suchomel 435, Havlas 421.

Přidáno: 27.10.2011, 21:06 hod.

Pohár ČKA rozlosován

Stejně jako v loňském ročníku, tak i letos přihlásil náš oddíl jedno družstvo do Poháru ČKA, který letos nově nese jméno svého sponzora a bude se tudíž hrát pod názvem Pro-Tec Cup.
Základní část byla již rozlosována. Vzhledem k tomu, že z Pardubického kraje se přihlásila pouze dvě družstva, tak máme v prvních dvou kolech volný los a nastoupíme až ve třetím (tedy posledním) kole základní části. Naším soupeřem bude někdo z trojice Rychnov nad Kněžnou, Trutnov B nebo Hradec Králové A.

Přidáno: 17.10.2011, 13:06 hod.

5. kolo - Áčko zvítězilo v Jilemnici, béčko doma neúspěšné

Áčko se vydalo již ve čtvrtek na výlet do Jilemnice, kde se na tamní dvoudráze střetlo s domácím áčkem. Hned na úvod se kvalitním výkonem blýskl Karel Lang a zajistil pro naše družstvo vedení. Ve druhém duelu zahrál ještě o chloupek lépe Tomáš Jarolím a bylo to 0:4. V následujícím duelu se sice s nejlepší formou nepotkal Petr Zeman, jeho soupeř ovšem také ne a tak Petr nakonec vydřel těsnou výhru a vypadalo to, že náš celek kráčí neomylně za výhrou. Pak ale nadešel čas domácích. Petr Skutil po 3/4 zápasu hrál se soupeřem vyrovnanou partii, v závěrečné doráčce ovšem doslova vyhořel a soupeř stáhl z našeho náskoku 14 kuželek. Navíc se náš náskok ztenčil ještě po dalším duelu, ve kterém Mirek Skala nestačil na výborně hrajícího soupeře a z jasného zápasu bylo najednou drama. Naše družstvo již mělo k dobru pouze 16 kuželek. Petr Miláček ovšem předvedl vynikající výkon, na který nestačil ani nejlepší hráč večera ze strany domácích a tak si naše družstvo odvezlo z Jilemnice cenné dva body za výhru v poměru 12:4 o 56 kuželek. Malou kaňkou na tomto utkání je počet prohozů našeho družstva, který se zastavil až na čísle 43.
Výkony našich hráčů: Lang 432, Jarolím 436, Zeman 396, Skutil 410, Skala 414, Miláček 481.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně vedoucí celek soutěže - Poříčí A. Hned úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání ubírat. Karel Janovský neudržel nervy na uzdě a svůj souboj těsně prohrál. Lída Skutilová tentokrát nenavázala na svůj výkon z minulého domácího zápasu a se skvěle hrajícím soupeřem jasně prohrála. V prostřední části utkání nedokázal ve vyrovnaném duelu přehrát svého soupeře ani Libor Elis a trápící se Jirka Ryšavý daroval také oba body soupeři. Před závěrečnou čtveřicí bylo tedy v podstatě rozhodnuto - 0:8 a -80 kuželek. Pepa Suchomel sice dokázal v závěru slabě hrajícího soupeře porazit, Jarda Havlas byl ovšem ve svém duelu bez šance a tak utkání skončilo prohrou našeho družstva v poměru 14:2 o 84 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 405, Skutilová 383, Elis 414, Ryšavý 376, Suchomel 416, Havlas 416.

Přidáno: 17.10.2011, 10:44 hod.

4. kolo soutěží - Áčko i béčko vítězně

Ve čtvrtém kole se naše áčko představilo na domácí kuželně proti celku SK Solnice A. Po nepodařeném vstupu do soutěží se naše družstvo rozhodlo něco změnit a tak zamíchalo se sestavou. Utkání zaháji netradičně dvojice Petr Miláček, Tomáš Jarolím. Petr se podobně jako v minulých kolech trápil při hře do plných, ale vše napravil kvalitní dorážkou. V součtu z toho byl povedený výkon a hlavně důležitá výhra nad soupeřem. Na vedlejších drahách od začátku exceloval Tomáš Jarolím a ve svém nejlepším výkonu na nové kuželně nedal svému soupeři sebemenší šanci. Úvod tedy vyšel na výbornou - vedení 4:0 o 92 kuželek. V prostřední části sice Petr Skutil nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale na špatně hrajícího soupeře mu to v pohodě stačilo. Na vedlejších drahách sváděl Petr Zeman se soupeřem tuhý boj a nakonec se po kvalitním výkonu mohl radovat také. Před závěrem tedy 8:0 a +132 kuželek. Pro dotahováky poměrně snadná pozice. Karel Lang díky mizerné dorážce sice daroval soupeři těsnou výhru. Na drahách 3-4 ale předváděl Mirek Skala skvělou hru a tak se zrodila naše první letošní výhra v poměru 14:2 o 159 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 441, Jarolím 490, Skutil 415, Zeman 450, Lang 426, Skala 461.

Béčko zavítalo v tomto kole na kuželnu do Březovic, kde se střetlo s domácím áčkem. Libor Elis předvedl hned na úvod pěkný výkon a zajistil našemu družstvu vedení o 14 kuželek. Ve druhé dvojici zahrálo o něco málo hůře Lída Skutilová, ale jí to také stačilo na výhru. Ve třetí dvojici se po dlouhé době v našich barvách představil Jirka Ryšavý a "obnovená premiéra" mu vcelku vyšla. Naše družstvo vedlo v polovině utkání 6:0 o 59 kuželek. Když pak ve čtvrtém duelu přidal další pomocné body Vedelín Škuta, bylo jasné, že náš celek neodjede z Březovic s prázdnou. V páté dvojici se příliš nedařilo Pepovi Suchomelovi a náš náskok se trošičku ztenčil. V závěru pak Jarda Havlas i přes pěkný výkon nestačil na výborně hrajícího soupeře, ale i tak z toho byla výhra našeho družstva o 50 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Elis 416, Skutilová 400, Ryšavý 395, Škuta 384, Suchomel 376, Havlas 422.

Přidáno: 17.10.2011, 10:23 hod.

Áčko opět bez bodu, béčko vítězně

V sobotu zajíždělo naše áčko na kuželnu do Rybníka, kde se utkalo s domácím áčkem. Vstup do utkání z naší strany obstaral Karel Lang. A vstup to byl velice úspěšný. Na poměry této kuželny podal Karel pěkný výkon a v pohodě přehrál trápícího se soupeře a zajistil našemu družstvu vedení. To bylo ovšem na dlouhou dobu vše. Dušan Kasa se s těžkou dráhou nepopasoval příliš dobře a po slabém výkonu byl bodový stav vyrovnán a domácí již měli k dobru také 32 kuželek. Ve třetím duelu začal Petr Skutil dobře a se soupeřem hrál vyrovnanou partii. Posledních cca 20 hodů mu ale vůbec nevyšlo a tak ze souboje odešel poražen. Petr Zeman hrál podle podobného scénáře a tak bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto - domácí celek vedl 6:2 o 92 kuželek. V páté dvojici předvedl kvalitní výkon Mirek Skala a v těsném duelu udolal soupeře o 2 kuželky. V závěru ani přes výborný výkon nestačil Petr Miláček na nejlepšího hráče utkání a tak naše družsvo odjelo z Rybníka s porážkou v poměru 12:4 o rovných 100 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 420, Kasa 374, Skutil 410, Zeman 402, Skala 427, Miláček 444.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SKK Jičín D a do utkání vstoupilo výborně. Karel Janovský sice zaostal za svým výkonem z prvního kola, ale důležité bylo, že svého soupeře přehrál. Vendelín Škuta se zatím spíše hledá, ale i slabší výkon mu tentokrát v pohodě stačil na mizerný výkon soupeře. Naše družstvo se tedy ujalo vedení 4:0 o 22 kuželek. V prostřední části předvedl Libor Elis pouze průměrný výkon a z poměrně vyrovnaného souboje odešel nakonec poražen. Na vedlejších drahách hrála ovšem výboně Lída Skutilová, která využila slabého výkonu soupeře a jasně zvítězila. Před závěrečnou čtveřicí vedlo naše družstvo v poměru 6:2 a mělo náskok 74 kuželek. Pepa Suchomel s Jardou Havlasem předvedli shodně výkon těsně pod hranicí 400 poražených kuželek a to stačilo na uhájení náskoku. Pepa svůj duel vyhrál o 20, zatímco Jarda dostal od skvěle hrajícího soupeře naloženo o 72. Naše družstvo tedy zvítězilo o 30 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Janovský 402, Škuta 371, Elis 394, Skutilová 427, Suchomel 399, Havlas 399.

Přidáno: 02.10.2011, 12:05 hod.

Druhé kolo soutěží neúspěšné

Jelikož mi doma počítač upadl do bezvědomí, zústal jsem dlužen výsledky našich družstev ve druhém kole VČ soutěží. Počítač se mi podařilo "zresuscitovat", takže výsledky ve zkratce až nyní:

Áčko se doma utkalo s loni ještě třetiligovým celkem SKK Hořice B. Už před utkáním bylo jasné, že to pro naše družstvo nebude nic lehkého, ale že to skončí takovým výpraskem, tak s tím se nepočítalo. Hosté v podstatě hned od začátku předváděli vynikající výkony, ve dvou případech dokonce atakovali hranici 500 poražených kuželek. V obou případech sice neúspěšně, ale i tak předvedli velice kvalitní výkon a naše družstvo tak odešlo poraženo o 139 kuželek v poměru 14:2.
Výkony našich hráčů: Zeman 446, Skala 434, Kasa 429, Jarolím 431, Lang 426, Miláček 441.

Béčko zavítalo ve druhém kole na nově zrekonstruovanou dvoudráhu do Rokytnice nad Jizerou, kde se střetlo s domácím céčkem. Polovina našich hráčů se v tomto utkání nepotkala s tou nejlepší formou. Druhá polovina družstva sice zahrála obstojně, ale nestačilo to na víc než na prohru v poměru 12:4 o 33 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 401, Janovský+Škuta 368, Skutilová 396, Zelenka 338, Havlas 419, Suchomel 366.

Přidáno: 02.10.2011, 11:57 hod.

Program dalšího kola

Áčko se v pátek představí letos poprvé na domácí kuželně a hned na úvod bude mít těžkou práci. Do Přelouče zavítá družstvo Hořice B, které v loňském roce hrálo III. KLM a letos bude jistě usilovat o návrat. Utkání začně v pátek v 17:00 hod..
Béčko odjede v pátek do Rokytnice nad Jizerou, kde se na nově zrekonstruované dvoudráze střetne s domácím céčkem.

Přidáno: 21.09.2011, 21:39 hod.

Nová sezóna začala

V pátek 16. září vstoupila obě naše družstva dospělých do soutěžního ročníku 2011/12.

Áčko v úvodním kole zajíždělo na kuželnu nováčka soutěže Třebechovic pod Orebem A. Začátek utkání vyšel lépe domácím. Petr Zeman sice předvedl pěkný výkon, ale na výborně hrajícího soupeře bohužel nestačil. Ve druhém duelu se vůbec nedařilo Tomáši Jarolímovi, kterému nepomohla ani nucená přestávka z důvodu výpadku elektrického proudu a naše ztráta narostla na 97 kuželek. Ve třetím souboji hrál se soupeřem vyrovnanou partii Mirek Skala, ale na konci byl přece jen o jednu kuželku šťastnější domácí hráč. V polovině utkání tedy 6:0 a + 98 pro domácí. Alespoň malinkou jiskřičku naděje mohl ještě vykřesat Dušan Kasa, tomu ovšem vůbec nevyšla první dráha a i když po výměně drah výrazně přidal na soupeře to v žádném případě stačit nemohlo. V podobném duchu se odvíjel také další duel s tím rozdílem, že Petr Skutil zahrál lépe dráhu první. Před závěrečnou dvojicí tedy bylo rozhodnuto a utkání se dohrávalo spíše z povinnosti. Petr Miláček v závěru po pěkném výkonu dokázal alespoň zkorigovat výsledek a odvrátit kanára. Suma sumárum - prohra 14:2 o 149 kuželek a tudíž poměrně mizerný vstup do sezóny. Dlužno dodat že domácí tým předvedl hned v prvním utkání svůj doposud nejlepší výkon na domácí dráze.
Výkony našich hráčů: Zeman 428, Jarolím 379, Skala 428, Kasa 401, Skutil 403, Miláček 441.

Béčko vstupovalo do sezóny na domácí kuželně v souboji s celkem České Meziříčí B.
Úvod utkání vyšel lépe našim hráčům. Karel Janovský sváděl se svým soupeřem krásný a vyrovnaný souboj, který pro sebe rozhodl zejména díky vynikají dorážce. Na vedlejších drahách se nehrál sice tak kvalitní duel, ale byl neméně dramatický. Díky zlepšenému výkonu na druhé dráze dokázal nakonec Libor Elis soupeře těsně přehrát a naše družstvo se ujalo vedení 4:0 o 16 kuželek. Prostřední pasáž utkání patřila naopak hostům. Vendelín Škuta po slabém výkonu přenechal oba body průměrně hrajícímu soupeři a Lída Skutilová i přes zlepšený výkon nestačila na výborně hrajícího protihráče. Bylo tedy srovnáno 4:4, ale hosté již měli k dobru 47 kuželek. O osudu utkání tedy rozhodovala závěrečná pasáž, lepší výchozí pozici ale měli hosté. Pepa Suchomel nevstoupil do utkání dobře a první dráh prohrál. Po změně drah ovšem předvedl zlepšený výkon a nakonec z toho bylo pěkné číslo a hlavně výhra nad soupeřem. Na vedlejších drahách neměl se slabě hrajícím soupeřem nejmenší problém Jarda Havlas a tak utkání nakonec skončilo výhrou našeho družstva v poměru 12:4 o 20 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 447, Elis 393, Škuta 356, Skutilová 397, Suchomel 421, Havlas 414.

Přidáno: 21.09.2011, 07:02 hod.

Turnaje jsou za námi

Sobota 10. záři byla posledním hracím dnem turnajů "O pohár Pardubického pivovaru a.s.". Účast bylo poměrně vysoká. Během deseti hracích dnů se na naší kuželně vystřídalo celkem 147 hráčů a hráček z blízkého i dalekého okolí. K vidění byla spousta kvalitních výkonů, kterým vévodí nové rekordy ve třech kategoriích. Ale popořádku:

Kategorii neregistrovaných dvojic suveréně ovládla parta hráčů hrajících pod hlavičkou Tespo Cerekvice - patří jim všechna tři místa na pomyslných stupních vítězů. Všechny tři tyto dvojice se jako jedinné dokázaly dostat s výsledkem přes 500 poražených kuželek.
Od toho se odvíjí také výsledky mezi jednotlivci. V mužské kategorii patří opět první tři místa pánům z Tespa Cerekvice a to v tomto pořadí: 1. místo Pavel Frait, 2. místo Ladislav Rolc a 3. místo Petr Rücker. Vítěz této kategorie Pavel Frait předvedl výkon, který měl hodnotu 288 poražených kuželek a jelikož něvyužil možnost pětihodové dorážky je jeho výkon zapsán jako nový rekord neregistrovaných mužů na 60 hs.
V kategorii neregistrovaných žen zvítězila Blanka Kyseláková startující pod hlavičkou Teco Katastr Kolín, která předvedla výkon 253 poražených kuželek. Během svého startu ovšem využila pětihodovou dorážku, takže její výkon nemůže být uznán jako nový rekord v této kategorii. Přesto se rekord podařilo překonat. Jiřina Hübelbauerová z SKP Hradec Králové totiž pětihodovou dorážku nevyužila a její výkon 249 poražených kuželek je tudíž novým rekordem v této kategorii. Třetí příčku pak obsadila spoluhráčka vítězky Jana Dvořáková, která docílila výkonu 248.

V kategorii registrovaných hráčů na 120 hs předvedl Milan Wagner (FortunaAF Hirschau) úctyhodných 637 poražených kuželek, čímž si zajistil prvním místo v turnaji a překonal starý rekord o více jak 40 kuželek. Druhou příčku obsadil Martin Pejčoch (Jiskra Kovářská), který porazil 597 kuželek, což by ještě před začátkem turnaje znamenalo také nový rekord. Na třetí příčku dosáhl výkonem 592 Tomáš Bek (KK Sadská).

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete v menu pod záložkou TURNAJE.
Všem hráčům děkujeme za účast a předvedené výkony a Pardubickému pivovaru a.s. za zajištění cen pro nejlepší hráče a těšíme se na setkání v příštím ročníku.

Přidáno: 12.09.2011, 12:21 hod.

Průbězné výsledky turnajů

A je tu poslední várka průběžných výsledků. Před námi je poslední hrací den, takže další verze již bude konečná. Došlo ke změně na čele soutěže neregistrovaných žen.

Neregistrovaní
Registrovaní

Přidáno: 09.09.2011, 23:01 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |