Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko dostalo body na zlatém podnose, béčko těsně prohrává

V pátek hrála obě naše družstva dospělých svá utkání na domácí půdě. Nejprve áčko přivítalo soupeře z Českého Meziříčí a následně pak béčko svedlo boj s hráči Dvora Králové "B".

Za áčko naskočil do úvodních bojů Karel Janovský a Honza Jakube. Karel nestačil na soupeře ve hře do plných. Dorážka byla sice vyrovnaná, ale první bodíky putují do šatny hostí. Honza se snad jen vyjma prvních plných po celé utkání trápil a výhru soupeři doslova vnutil. První třetina utkání tedy vyzněla jasně pro hosty. V prostřední části nastoupil Pavel Klička, který se ovšem ještě během rozhozu zranil a na plac musel tedy Dušan Kasa. Spolu s ním bojoval na vedlejších drahách Petr Zeman. Dušan předvedl solidní půlku, aby pak na té druhé výrazně ubral, čehož dokonale využila dvojice střídajících soupeřů k zisku bodů. Petr také rozhodně neměl svůj den, ale hostující hráč mu nakonec mizernou dorážkou výhru věnoval, čímž udržel pro naše družstvo alespoň malou naději na obrat. Ten měla obstarat dvojice Karel Lang a Petr Miláček, kteří museli oba vyhrát a zlikvidovat náskok více jak 40 kuželek. To se nakonec i s velkým přispěním hostů povedlo. Karel po skvělé půlce nakonec sice o výhru musel bojovat, ale závěr zvládl a Petr nedal svému soupeři vůbec žádnou šanci. V součtu tedy naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:6 o 41 kuželek.

Béčko zahájilo utkání s dvojící Libor Elis a Radim Pyták. Libor tahal po celou dobu utkání za kratší konec, aby se po povedeném závěru mohl radovat alespoň ze zisku jednoho bodu. Radim vstoupil do utkání ve velkém stylu - plné 164. Pak ale postupně uvadal, iniciativu přebral soupeř, který nakonec vývoj duelu otočil a těsně zvítězil. Prostřední pasáž byla na bedrech Pepíka Suchomela a Míry Skaly. Pepa nezahrál sice špatně, ale skvěle hrající soupeř byl přece jen nad jeho síly. Míra měl se soupeřkou velké potíže a 3/4 utkání prohrával. Poslední dorážka ale soupeřce vůbec nevyšla, zatímco Míra ji zahrál výborně a nakonec zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy vedení hostí o 48 kuželek a na body 5:3. Scénář tedy podobný jako v předcházejícím zápase áčka. Dvojice Petr Hanuš a Jarda Havlas potřebovala zlikvidovat náskok hostí. Petr ke slušné první dráze přidal slabší druhou a zvítězil o 10 kuželek. Podle stejného scénáře hrál i Jarda, který nakonec zvítězil o 29. Pozorný čtenář a dobrý počtář si tedy již dokázal spočítat, že naše béčko nakonec v těsné koncovce prohrává o 9 kuželek v poměru 7:9.

Přidáno: 28.09.2016, 11:41 hod.

Výsledky turnaje neregistrovaných

V termínu 6.-11.9. probíhal na naší kuželně turnaj dvojic neregistrovaných hráčů.

V konkurenci 36 dvojic se nejlépe vedlo pánům hrajícím pod hlavičkou Š+Š Rychnov nad Kněžnou, kteří obsadili první dvě místa. Zvítězila dvojice Karel Černík a Jiří Novotný, výkonem 550 poražených kuželek. Prvně jmenovaný hráč vytvořil ještě dvojici s Františkem Čtverákem a společný výkon 540 poražených kuželek jim zajistil druhou příčku. Bronzovou pozici obsadila dvojice Tespa Hořice – Pavel Frait, Ladislav Rolc, kteří docílili výkonu 529 poražených kuželek.

Z výše jmenovaných hráčů se rekrutovala také trojice nejlepších jednotlivců. Vítězem se stal Karel Černík za výkon 283 poražených kuželek. Druhá příčka patří Pavlu Fraitovi za 272 poražených kuželek a třetí skončil Jiří Novotný, který docílil stejného výkonu, ale předvedl horší dorážkovou.

Mezi ženami se nejlépe vedlo zástupkyni katastru Kolín Janě Dvořákové, která porazila 255 kuželek. Druhá skončila Šárka Rychtářová z Š+Š Rychnov výkonem 244 poražených kuželek a třetí příčku obsadila hráčka Tespa Hořice Hana Rolcová – 239 poražených kuželek.

Kompletní výsledky celého turnaje si můžete otevřít zde.

Přidáno: 19.09.2016, 12:19 hod.

Áčku na úvod sezóny zazpíval kanár

V pátek hostilo naše áčko v úvodním divizním utkání letošního ročníku celek SKK Hořice B.

Do úvodních bojů naskočil Pavel Klička společně s náhradníkem z béčka Jardou Havlasem. Pavel nezačal vůbec dobře a hned v prvních plných nabral ztrátu více jak dvacet kuželek, což se nakonec ukázalo pro vývoj duelu jako rozhodující. Jarda ve svém prvním startu za áčko působil dost nervózním dojmem a na jeho hře to bylo znát. Po slabé půlce jej vystřídal ne zcela zdravý Dušan Kasa. Ten sice předvedl výrazně povedenější výkon, ale na rozjetého soupeře to bohužel stačit nemohlo. Hned v úvodu tedy naše družstvo nabralo ztrátu 70 kuželek. Snížit náskok hostí bylo úkolem pro Karla Janovského a Petra Zemana. Karel střídal světlé okamžiky s těmi horšími a prakticky každým hodem nabíral v souboji se skvěle hrajícím soupeřem ztrátu a nakonec prohrál o 62 klacků. Na vedlejších drahách držel Petr naši naději na nějaký ten bodový zisk po 3/4 svého duelu. V poslední dorážce ale zcela propadl a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. 0:8 a -156 kuželek. Zmírnit porážku a odvrátit kanára - to byl úkol pro Karla Langa a Honzu Jakube. Karel předvedl jen průměrný výkon, což na dobře hrajícího soupeře nestačilo. Honza asi jako jediný z našeho celku předvedl výkon, který lze označit jako divizní, ale ani v jeho případě to na výborně hrajícího soupeře nestačilo, takže naše družstvo vstoupilo do sezóny krutou, ale zaslouženou porážkou v poměru 16:0 o propastných 189 kuželek.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.09.2016, 11:59 hod.

Ani ve druhém domácím utkání Sadská neuspěla

V rámci druhého kola 2. KLM přivítalo družstvo Sadské na přeloučské kuželně celek KK Lokomotiva Tábor.

Dobře rozjet utkání spočívalo na dvojici Aleš Košnar a Jan Renka st.. V Aleš se v úvodu trápil a za povedenou lze označit až třetí dráhu. Ta ale přiklonila misky vah na jeho stranu a na té poslední již Aleš těsné vedení udržel. V Honzově případě byla sice herně lepší první polovina utkání, ale paradoxně mu nepřinesla žádný set. Ve druhé půlce zahrál Honza sice o 13 klacků méně, ale s přispěním soupeře mu to přineslo dva setové body a v konečném součtu celkově výhru o celou 1 kuželku. Takže s přispěním velké dávky štěstí se Sadská ujala vedení 2:0 o pouhých 7 kuželek. V prostřední pasáži naskočil do utkání Jan Renka ml. a Petr Miláček. Honza měl proti sobě skvěle disponovaného soupeře a tak i přes solidní hru odešel poražen jasně 4:0. Petr začal velmi dobře a v poločase si vytvořil solidní náskok. Ve druhé půlce ale výrazně zatáhl za ruční brzdu a díky mizerné hře se nakonec ještě o vítězství musel strachovat. Před závěrečnou čtveřicí tedy vedení Sadské 3:1, ale ztráta 19 kuželek. Trochu nejistá pozice pro Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Tomáš se trochu trápil ve hře do plných a i když dorážka byla v jeho podání povedená, na nejlepšího hráče utkání to nestačilo. Vašek zahájil těsnou výhrou o kuželku. Na druhé dráze ale ke skvělým plným přidal mizerných 27 dorážky a dráhu tak soupeři doslova vnutil. Ta třetí již byla jasně v režii hostujícího hráče a rozhodnout se mělo až na té poslední. Před ní ale již bylo jasné, že Sadská se plného bodového zisku nedočká - ve hře už byla "jen" remíza. Dlouho to vypadalo, že i ta je ale velice daleko. Vašek ale skvělým závěrem vykřesal přece jen naději a o výsledku utkání rozhodoval jeho poslední hod do plných - 6 a více se rovnalo remíze, vše ostatní směřovalo oba body směr Tábor. Jak se štěstěna přiklonila k hráčům Sadské v úvodu utkání, tak se v tomto případě zachoval k hráčům hostujícího celku - Vašek posledním hodem shazuje pouze 4 kuželky a hosté mohou slavit.
I ve druhém domácím utkání letošního ročníku si tak Sadská připisuje porážku, tentokrát v poměru 3:5 o 41 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 557, Renka st. 553, Renka ml. 538, Miláček 542, V. Schejbal 552, Bek 568.

Zpravodaje 2. KLM A naleznete zde.

Přidáno: 19.09.2016, 11:56 hod.

Sadská vstoupila do sezóny domácí porážkou

V sobotu přivítalo družstvo Sadské na kuželně v Přelouči nováčka soutěže TJ Sokol Kdyně.

Do úvodních bojů naskočil Aleš Košnar s Vencou Peškem. Aleš nebyl se svoji hrou spokojen, ale rezultoval z toho ještě slušný výkon a hlavně zisk bodu pro družstvo. Vašek před sezónou v podstatě netrénoval a na jeho výkonu to bylo víc než patrné. Skvěle hrajíc soupeř (který pokořil šestistovku) mu naložil bezmála o 100 kuželek. Po úvodních bojích tedy 1:1 ale nepěkných -74 kuželek. Zmírnit ztrátu bylo úkolem pro Honzu Renku a Petra Miláčka. Honza bohužel nenavázal na svůj výborný výkon, který předvedl na přeloučském předsezónním turnaji a dobře hrající soupeř měl tak roli značně usnadněnou. Petr předvedl výborný výkon, jako druhý v utkání pokořil šestistovku a do domácí šatny přinesl další bodík. Výrazné snížení rozdílu se ale nekonalo. Při stavu 2:2 mělo hostující družstvo stále ještě 62 kuželek k dobru. To ale nemusí být pro dvojici Vašek Schejbal a Tomáš Bek neřešitelná situace. Jenže Vašek od úvodních hodů spíše než se soupeřem bojoval s bolavým svalem a na jeho výkonu to bohužel bylo znát, zejména pak v závěru. Dobře hrající hostující hráč si tak v pohodě došel pro bodový zisk. To na vedlejších drahách se hrálo jednoznačně podle Tomášových not. Ten předváděl hned od úvodu výbornou hru a na konci se i on mohl radovat z pokořené šestistovky. Nakonec to ale byla jediná alespoň dílčí radost, protože počítadlo celkových výkonů družstev hovořilo o 27 klacků pro hosty, což znamenalo konečnou prohru Sadské v poměru 3:5 (3327:3354).
Výkony hráčů Sadské: Košnar 561, Pešek 516, Renka 522, Miláček 603, V. Schejbal 521, Bek 604.

Zpravodaje 2. KLM A naleznete zde.

Přidáno: 12.09.2016, 15:28 hod.

Turnaj registrovaných je minulostí, přinesl dva nové rekordy kuželny!

Turnaj dvojic registrovaných hráčů, hraný jako kvalifikace MČR dvojic, je za námi. Zúčastnilo se jej celkem 36 dvojic a k vidění byla spousta hodnotných výkonů, z nichž nejvíce vyčnívají nové rekordy kuželny na 1x120 hs jak v ženské, tak i v mužské kategorii.

Mezi ženami se o rekordní zápis postarala Veronika PETROV z KK Konstruktiva Praha, které se nakonec počítadlo zastavilo na výkonu 607 poražených kuželek. Nejlepší mužský výkon má nyní hodnotu skvělých 645 poražených kuželek a postaral se o něj Filip DEJDA ze Sokola Kolín.

Absolutní pořadí dvojic ovládlo duo Konstruktivy Praha Pavel Vymazal a Veronika Petrov, kteří společně docílili výkonu 1213 poražených kuželek (606 + 607). Stejná dvojice tedy logicky ovládla i pořadí smíšených dvojic. Prvenství v kategorii mužů si zejména díky výše zmiňovanému výkonu zajistila dvojice ze Sokola Kolín Filip Dejda a Jan Pelák výkonem 1171 poražených kuželek (645 + 526). Mezi ženami pak nejvyšší příčku obsadila dvojice Anna Sailerová a Irini Sedláčková hájící barvy SK Žižkov Praha. Součet jejich výkonů měl hodnotu 1088 poražených kuželek (538 + 550). Všechny výše zmiňované dvojice si tak hned na úvod sezóny zajistily postup do finálového turnaje MČR dvojic.

Přílohy: Kompletní výsledky (*.pdf)

Přidáno: 05.09.2016, 07:20 hod.

Tradiční předsezónní turnaje

I pro letošní rok připravil náš oddíl již pravidelné předsezónní turnaje pro registrované a neregistrované hráče - "O pohár Pardubického pivovaru a.s.".

Turnaj pro dvojice registrovaných hráčů na 2x120 hs bude probíhat v termínu 26.8. - 4.9.2016 a je jedním z kvalifikačních turnajů na MČR dvojic.

Turnaj dvojice neregistrovaných hráčů na 2x60 hs proběhne v termínu 6.9. - 11.9.2016. Podrobné propozice obou turnajů naleznete v přílohách níže.

Obsazenost turnajů si můžete orientačně zkontrolovat zde - registrovaní (26.8.-4.9.) a neregistrovaní (6.9.-11.9.).

Přílohy: Propozice - registrovaní 2x120 hs, Propozice - neregistrovaní 2x60 hs

Přidáno: 07.08.2016, 20:53 hod.

Jak to bude s družstvy v nové sezóně

Prázdniny se pomalu blíží a po nich je tu nová kuželkářská sezóna. A jaká družstva budou příští ročník k vidění na přeloučské kuželně a v jakých soutěžích?

Náš oddíl vyšle do bojů dvě družstva dospělých a jedno družstvo dorostu. Navíc bude přeloučská kuželna, tak jak tomu bylo i v minulých letech, azylem pro družstvo KK SDS Sadská.

Přeloučské áčko bude opět startovat ve VČ divizi - tedy nejvyšší soutěži v rámci VČ regionu. Jelikož nás pro další ročníky opustila dvojice hráčů, museli jsme přistoupit ke zrušení C družstva a dále již přihlásit pouze béčko, které ovšem nebude nastupovat v soutěži čtyřčlenných družstev, ale představí se ve VČS sk. A, kde hrají klasická šestičlenná družstva. Jelikož máme celkem nadějné dorostence, rozhodli jsme se pro letošek naše mládežnické družstvo přihlásit do 1. kuželkářské ligy dorostu. No a již zmiňované družstvo Sadské bude již tradičně bojovat ve 2. kuželkářské lize mužů - ve které skupině zatím není známo.

No a ještě něco málo k soupeřům našich družstev. Áčko bude bojovat s družstvy, ktera v loňském roce uhájila divizní příslušnost a také se čtyřmi nováčky, jimiž budou: z 3. ligy spadnuvší TJ Tesla Pardubice a Sokol Rybník a z přeboru postoupivší KK Zálabák Smiřice a TJ Nová Paka. Družstvo Třebechovic, které si vybojovalo postup do třetí ligy se rozhodlo setrvat v divizi a svoji pozici přepustilo družstvu SKK Jičín B.

Béčko bude po dlouhé době startovat v soutěži šestičlenných družstev a tak se v rámci této soutěže podívá 2x na kuželny ve Vrchlabí, Jilemnici a Dvoře Králové a vždy 1x pak do Červeného Kostelce, Českého Meziříčí a Rokytnice nad Jizerou.

Soupeře pro náš dorost ani pro družstvo Sadské v tuto chvíli neznám.

Přidáno: 21.06.2016, 14:33 hod.

Ve finále VČPM také naše družstvo

V tomto ročníku jsme měli zařazeno v soutěžích také jedno mládežnické družstvo, které startovalo ve Východočeském poháru mládeže.

Naše družstvo obsadilo po osmi turnajích základní části ve své skupině celkově čtvrtou příčku, která byla tou poslední postupovou do dvou finálových turnajů.
Ten první se odehrál 10. dubna v České Třebové a naše družstvo v něm skončilo na 6. příčce, když na čtvrtou příčku ztratilo pouhou kuželku. Druhý a závěrečný turnaj se odehrál 17. dubna v Náchodě a náš celek si své umístění z prvního finálového turnaje ještě o příčku vylepšil. V celkovém pořadí tohoto ročníku pak naše družstvo obsadilo se ziskem 8 bodů konečné šesté místo.

Závěrečný zpravodaj soutěže naleznete zde.

Přidáno: 18.04.2016, 17:34 hod.

Utkání o vše áčko nezvládlo, přesto se zachránilo

V posledním kole VČ divize čekal na hráče našeho áčka nelehký úkol. K jistotě záchrany bylo zapotřebí porazit na domácí půdě jednoho z adeptů na postup do ligy - celek SKK Jičín B.

Bohužel hned úvodní třetina utkání naznačila, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. Slušně hrající Karel Janovský zejména díky výpadku ve druhé dorážce nestačil na výborně hrajícího soupeře. Na vedlejších drahách předváděl vcelku slabý výkon Petr Zeman a to nemohlo na hostujícího Pavla Loudu v žádném případě stačit. Pavel nakonec obsadil celkovou třetí příčku mezi jednotlivci v divizi a tento zápas ozdobil novým rekordem hostí na drahách 3-4, který má nyní hodnotu 493 poražených kuželek. V úvodní pasáži tedy opravdu studená sprcha a ztráta 115 kuželek. Bohužel ani druhá čtveřice nám nepřinesla nějaký ten bodový zisk a znamenala další navýšení ztráty. Pavel Klička hrál sice skvěle do plných, kdy soupeře jasně přehrával. Dorážka ale již byla o něčem jiném a další bodíky tak nabraly směr Jičín. Honza Jakube rozhodně nepředvedl výkon, na který by byl nějak hrdý a slabě hrajícímu soupeři výhru doslova daroval. Domácí dotahováci tak šli do boje za stavu 0:8 a se ztrátou 154 kuželek. Cíl byl tedy jasný - odvrátit kanára a alespoň trochu zmírnit porážku. Karel Lang a Petr Miláček předváděli povedenou hru, ale oba soupeři jim zdatně sekundovali. V obou případech se v závěru mohli radovat naši hráči, ale znamenalo to jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo tedy zakončilo sezónu domácí porážkou o 139 kuželek v poměru 12:4. Dlužno dodat, že hostující celek předváděl opravdu skvělou hru a právem se stal novým držitelem nejlepšího výkonu hostí na 6x100hs - 2754 poražených kuželek.

Naše družstvo získalo v tomto ročníku do tabulky 16 bodů, stejně jako poslední Náchod a předposlední Dvůr Králové. O dvou sestupujících tak rozhodlo celkové skóre, která mělo naše družstvo z této trojice nejlepší. Končíme tedy na 12. příčce v soutěži a v příštím ročníku dostaneme prostor na reparát.

Přidáno: 18.04.2016, 17:01 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |