Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko i přes povedený výkon body z Hořic neveze

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem. Utkání mělo jasného favorita a náš celek mohl jen příjemně překvapit, což se nakonec herně myslím i podařilo, bohužel bodově již nikoliv.

V úvodu na soupeře vyrukovala dvojice Petr Zeman a Honza Jakube. Petr hraje v Hořicích většinou výborně, tentokrát to ale nebyl rozhodně jeho den a soupeř atakující pětistovku se přes něj přehnal jako uragán. Honza měl sice pomalejší rozjezd, o to lepší byl ale závěr, díky kterému vydoloval těsnou výhru. Druhá lajna a v ní Tomáš Jarolím a Pavel Klička. Tomáš se po delší herní pauze ukázal v tom nejlepším světle a skvělou hrou nakonec neúspěšně atakoval pětistovku. K naší smůle se jeho soupeři podařilo tuto metu překonat a tak Tomáš i přes skvělý výkon odchází ze souboje poražen. Pavel předvedl na vedlejších drahách solidní výkon a slabě hrajícího domácího hráče nakonec přehrál a udržel pro náš celek alespoň malinkatou naději na nějaký ten bodový zisk. Ten by připadal v úvahu při stoprocentní úspěšnosti dvojice Petr Miláček a Karel Lang. Petr svůj úkol splnil. Druhého nejlepšího hráče soutěže nakonec v těsné koncovce udolal. Karlovi se ale nedařilo a solidně hrající soupeř tak byl nad jeho síly. Naše družstvo tak po vcelku povedeném výkonu odjíždí z Hořic bohužel s porážkou v poměru 10:6 o 97 kuželek.

Přidáno: 28.01.2016, 20:44 hod.

Béčko i céčko doma bodovalo a drží naději na nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže

V pátek bylo na naší domácí kuželně k vidění dvojutkání našich rezervních družstev. Nejprve naše béčko přivítalo jasného lídra soutěže z Náchoda a poté se utkalo céčko s celkem Vysokého Mýta.

Jak jsem napsal výše, béčko čekal souboj s lídrem soutěže, který v dosavadním průběhu poznal pouze jedinkrát hořkost porážky. Pokus si ale náš celek chtěl zachovat šanci hrát v nadstavbových bojích o postup, musel v tomto utkání bodovat. Do úvodních duelů dostala důvěru dvojice Pepa Suchomel a Petr Skutil. Pepa předvedl povedený výkon a v nervózní koncovce byl nakonec úspěšnější a vybojoval těsnou výhru. Petr začal sice výborně, po změně drah ale úplně vyklidil pole a body bral soupeř. V polovině utkání tedy 2:2 při vedení hostí o 17 kuželek. Zvrátit vývoj utkání bylo na bedrech dvojice Míra Skala a Jarda Havlas. Míra předvedl výbornou hru a nepříliš oslnivě hrajícího soupeře jasně přehrál. Jarda se tentokrát trochu trápil a slušně hrající soupeř toho dokázal využít k pohodlné výhře. Při vyrovnaném bodovém stavu rozhodl celkový počet poražených kuželek, který byl nakonec o celá 4 dřívka vyšší na naší straně, takže si naše družstvo připisuje do tabulku cenné dva body za výhru v poměru 8:4 o ty již zmiňované 4 kuželky. Céčko do úvodu nasadilo tradičně Libora Elise a s ním netradičně Jirku Ryšavého. Libor zahrál řekněme svůj standard a na průměrně hrajícího soupeře to v pohodě stačilo. Zařazení Jirky se nakonec ukázalo jako výborný tah. Jirka totiž předvedl vynikající výkon a soupeři nedal žádnou šanci. V poločase tedy vedení 4:0 o 69 kuželek. Dorazit soupeře bylo úkolem dvojice Petr Hanuš a David Sukdolák. Petr navázal na skvělé Jirkovo představení a povedeným výkonem opět nedal hostujícímu hráči šanci. David se trošičku trápil a nejlepšímu hráči hostí tak dovolil alespoň kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo nakonec vítězí v poměru 10:2 o 58 kuželek a na rekordní tabuli zapisuje nejlepší výkon domácího družstva na 4x100hs. Ten má nyní hodnotu 1699 kuželek.

Obě družstva si tak dvě kola před koncem uchovávají naději na setrvání v nejlepší trojce své soutěže, což by pro oba celky znamenalo nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 28.01.2016, 20:33 hod.

Áčko vstoupilo do jarních bojů výborně

V pátek sehrálo naše áčko úvodní utkání jarní části VČ divize, když na domácí kuželně přivítalo průběžně druhý celek tabulky - Loko Trutnov B.

Do prvních jarních záchranářských bodů jsme vyslali Pavla Kličku a Karla Janovského. Pavel předvedl opravdu povedený výkon a spíše podprůměrně hrajícího soupeře jasně přehrál. Karel se bohužel utkání spíše protrápil (zejména v dorážce) a toho dobře hrající soupeř dokonale využil. Po úvodu tedy 2:2 při našem hubeném vedení o 11 kuželek. Prostřední část utkání ležela na bedrech dvojice Petr Zeman a Honza Jakube. Oba naši hráči předvedli výborné výkony a oba své soupeře jasně přehráli a zajistili našemu družstvu vedení 6:2 a náskok luxusních 120 kuželek. Pro naše dotahováky Karla Langa a Petra Miláčka poměrně slibná pozice. Karel tentokrát trochu zaostal za svými výkony z konce roku, ale ze vcelku vyrovnaného souboje nakonec odešel jako vítěz. Petr vyfasoval nejlepšího hráče soutěže a držel s ním krok jen po 3/4 utkání. Poslední dorážka již byla jasně v režii hostujícího hráče, čím došlo ovšem již jen k pouhé korekci výsledku. Naše družstvo tak po povedeném výkonu vítězí v poměru 12:4 o rovných 100 kuželek. Vzhledem k výsledkům ostatních družstev to bohužel zatím neznamená odpoutání ze sestupové pozice, ale povedený výkon je jistě příslibem pro další utkání. To nejbližší nás čeká již tento pátek na čtyřdráze v Hořicích, kde se utkáme se silným domácím béčkem. Uvidíme, zda se nám podaří třeba soupeře zaskočit a urvat nějaký ten bod, který by pro nás v dané situaci mohl mít cenu zlata.

Divizní zpravodaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.01.2016, 10:35 hod.

Céčko na jaře 2x neúspěšné.

Naše céčko má již v jarní části odehrané dva zápasy. Nejprve domácí dohrávku proti Sokolu Rybník C a následně pak venkovní utkání v Hylvátech proti domácímu béčku.

Do dohrávky proti beznadějně poslednímu celku soutěže naskočil v úvodu Petr Hanuš společně s Vendelínem Škutou. Petr tentokrát zaostal za svými možnostmi a tak bral body slušně hrající soupeř. Venda stále nedokáže v zápase prodat to, co má natrénováno a tak i průměrný výkon stačil soupeři na pohodlnou výhru. V poločase tedy 0:4 a -49 kuželek. Porvat se s tímto nelichotivým stavem měla za úkol dvojice Libor Elis a David Sukdolák. Libor podobně jako před ním Petr nepředvedl optimální výkon a výborně hrající soupeřka tak měla pozici výrazně usnadněnou. Dorostenec David sice zahrál vcelku solidně, ale jeho soupeř hrál o poznání lépe a nad kuželnou jsme mohli i v tomto chladném počasí zaslechnout kanára - prohra 0:12 o 97 kuželek.

V pátek pak naše družstvo v Hylvátech poslalo do úvodního duelu již vcelku tradičně Libora Elise. Ten si z vyrovnaného a dramatického souboje nakonec odnesl po remíze 1 bod. Pak přišla dvojice slabších výkonů v podání Vendelína Škuty a Martina Novotného, což znamenalo, že se domácí celek dostal do pohodlného vedení. Petr Hanuš již jen v závěru těsnou výhrou provedl korekci výsledku. Naše družstvo tak odjíždí z Ústí nad Orlicí s porážkou v poměru 9:3 o 74 kuželek a v tabulce tak opouští pomyslné stupně vítězů, které zajišťují nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Zpravodaje VČS-jih si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 19.01.2016, 10:15 hod.

Medailové žně na Mistrovstvích Pardubického kraje

Druhý lednový víkend roku 2016 byl v našem kraji vyhrazen pro krajská mistrovství jednotlivců v kategoriích muži, ženy, seniorky, žáci, žákyně dorost. A přinesl našemu oddílu až nečekané množství medailových pozic.

V sobotu hostila naše kuželna kategorii mužů, ve které jsme měli trojnásobné zastoupení. Petr Hanuš se umístil na 23. příčce, Honza Jakube na výborném šestém místě a Petr Miláček vybojoval nakonec bronzovou medaili, když od stříbra jej dělily pouhé dvě kuželky. Poslední dva jmenovaní se nominovali do semifinále MČR, které se bude hrát třetí únorový víkend na čtyřdráze ve Vrchlabí.

V sobotu nás ještě na kuželně v České Třebové reprezentovala v kategorii seniorek Lída Skutilová, která si nakonec domů přivezla stříbrnou medaili a kvalifikovala se na Mistrovství ČR, které se koná na přelomu dubna a května v Poděbradech.

V neděli jsme na naší kuželně nejprve přivítali hráče a hráčky nejmladší, tedy žákovské kategorie a našim želízkům v ohni se vedlo skutečně skvěle. Jonáš Novotný se stal mistrem Pardubického kraje mezi chlapci a stejného úspěchu dosáhla mezi děvčaty Sabina Slámová. Oba se přímo kvalifikovali na Mistrovství ČR, které proběhne v dubnu v Kutné Hoře (chlapci) a v Ivančicích (děvčata).

Odpoledne pak patřila naše kuželna dorostencům. V této kategorii nás reprezentovala bratrská dvojice David a Tomáš Sukdolákovi. Oba naši hráči se nakonec vešli na stupně vítězů. Starší Tomáš obsadil jen díky horší dorážce třetí příčku za českotřebovským Honzou Kmoníčkem a David se stal Mistrem Pardubického kraje s právem přímého postupu na MČR, které se bude hrát ve Vrchlabí.

Kompletní výsledky kategorií hraných na naší kuželně naleznete v článku níže, výsledky všech kategorií pak na webu PKKS.

Přidáno: 14.01.2016, 20:49 hod.

Konečné výsledky MPK - Přelouč, 9. a 10. ledna 2016

Konečné výsledky Mistrovství PK kategorie mužů si můžete prohlédnout zde.

Konečné výsledky žactva jsou k dispozici zde.

Konečné výsledky dorosteneckých kategorií jsou k dispozici zde

Přidáno: 10.01.2016, 19:51 hod.

Krajské přebory jednotlivců 2016

Ani jsme si ještě pořádně nezvykli psát na konci letopočtu šestku a už jsou tu krajské přebory jednotlivců. O druhém lednovém víkendu se na naší kuželně utkají o tituly mistrů kraje muži, žactvo a dorost. Na kuželně v České Třebové pak budou bojovat ženy a seniorky.

Z výše uvedených kategorií neobsadí náš oddíl pouze kategorii žen. A kdo nás tedy bude reprezentovat v ostatních kategoriích?
V kategorii mužů oddíl nominoval trojici Petr Hanuš, Jan Jakube a Petr Miláček. Tato kategorie se bude hrát v sobotu se začátkem cca v 8:30 hod.. V neděli se představí v kategorii žactva Adéla Mrkvičková, Sabina Slámová a Jonáš Novotný, v dorostenecké kategorii pak Jan Juříček a bratrská dvojice Tomáš a David Sukdolákovi. Žactvo by mělo zahajovat v neděli v půl desáté, dorost dle předešlé kategorie přibližně okolo jedné.
V kategorii seniorek nás bude v sobotu v České Třebové reprezentovat Lída Skutilová.

Neváhejte navštívit naši kuželnu a povzbudit naše hráče v bojích o tituly Mistrů Pardubického kraje a také o postupová místa na MČR (v případě mužů na semifinále MČR).

Přidáno: 04.01.2016, 14:05 hod.

Vánoční koulení

Tradiční zakončení podzimní části ročníku a rozloučení se starým rokem proběhne na kuželně v neděli 20.12. již od 15 hodin. Zváni jsou všichni členové oddílu případně i v doprovodu rodinných příslušníků.

Oddíl zajistí jako již tradičně něco málo k snědku, pití si hradí každý sám. Na úvod si dáme takový malý turnájek, zatím bohužel nemohu sloužit tím, jaká to bude disciplína. To se všichni dozvíme asi až na místě. Potom bude následovat volná zábava a přijde řada asi na nějaké ty pyramidy, rakvičky, manželskou či válečnou. No však to všichni znáte. Takže v neděli jste všichni očekáváni.

Přidáno: 14.12.2015, 20:56 hod.

Sadská s plným bodovým ziskem, Pardubice bohužel s prázdnou

Poslední ligové utkání podzimu sehrálo družstvo Sadské na kuželně v Českém Krumlově, která je domovem celku Vltavan Loučovice. Tesla Pardubice bojovala o body v Praze na Žižkově.

Kuželna v Českém Krumlově patří k těm málo padavým a tak se pro nezúčastněného člověka toto utkání hodnotí těžko, ale pokusím se o to. Do úvodu nastoupil Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Oba podle mého názoru předvedli solidní výkony a poslali své družstvo do vedení 2:0 o 42 kuželek. Prostřední pasáž obstaral Martin Schejbal s Vaškem Peškem. Matesův výkon bych i přes pověst krumlovské kuželny označil za slabší. Souboj se soupeřem to byl ale vyrovnaný a i když Mates nakonec o kuželku prohrál, bere bod za výhru 3:1 na dráhy. Vašek sehrál svůj part solidně a proti nejslabšímu hráči utkání bral v pohodě bodík. Po dvou třetinách utkání tedy vedení Sadské o 4:0 o 102 kuželek. Příjemný náskok pro spolehlivé dotahováky Tomáše Beka a Vaška Schejbala. Tomáš po druhé za sebou vyfasoval nejlepšího hráče utkání a jeho řekněme lehce podprůměrný výkony na bod nestačil. Vašek předvedl podobnou hru jako Tomáš, v jeho případě ale soupeř nekladl odpor, takže Sadská odjíždí z nejméně padavé kuželny v soutěži s výhrou v poměru 7:1 o 101 kuželek.

Za Pardubice naskočil do úvodu Víťa Veselý s Jirkou Sedlákem. Víťa nezačal ideálně a i když ve druhé půlce výrazně stahoval, na bod to bohužel nestačilo. Jirka předvedl vynikající výkon, na který se domácí hráč díval jen z velké dálky. 1:1 a +41 pro Pardubice. Prostřední část utkání a Martin Hubáček v dvojici s Milanem Vaňkem. Martin nehrál vůbec dobře a v poločase jej nahradil Michal Šic. Ten hrál bohužel ještě hůře a výborně hrající soupeř toho dokonale využil k překlonění vývoje zápasu. Milan sice po povedeném výkonu získal další bodík, ale při stavu 2:2 již vedlo domácí družstvo o 55 kuželek. V rolích dotahováků se představil netradičně Béda Šiška a vcelku tradičně Michal Talacko. Béďa předvedl spíše slabší výkon a slušně hrající soupeř mu nepustil ani dráhu. Michal v těsné koncovce nakonec po solidním výkonu prohrává o pouhé 2 kuželky a tím pečetí prohru Pardubic v poměru 6:2 o 93 kuželek.

Přidáno: 14.12.2015, 20:47 hod.

Béčko v derby úspěšné, zápas céčka odložen

V posledním podzimním utkání přivítalo naše béčko na domácí kuželně celek TJ Tesla Pardubice D. Zápas céčka byl na žádost hostí odložen na 7. ledna.

Béčko zahájilo okresní derby s dvojicí Míra Skala a Lída Skutilová. Míra se na úvodní dráze lehoučce trápil, problémem byla zejména otvírka. Po změně drah jsem ho ale opět začali poznávat a po pěkném výkonu soupeřku jasně přehrál. Lída začala docela dobře. V polovině první dorážky přišel ale jeden velice nepovedený hod a ten z mého pohledu Lídu rozhodil na celý zbytek duelu, který nakonec jasně prohrála. V polovině utkání tedy 2:2 a +20 kuželek pro naše družstvo. Do druhé poloviny utkání nastoupil Pepa Suchomel společně s Petrem Skutilem. Pepa se trochu pomaleji rozjížděl, aby pak výborným závěrem udolal dobře hrajícího soupeře. Petr nehrál vůbec dobře, ale díky velké "pomoci" od soupeřky nakonec i tak bral body, takže naše družstvo zakončilo podzimní účinkování výhrou v poměru 10:2 o 43 kuželek.

Zpravodaje VČS-sever (naše béčko) si můžete prohlédnout zde.

Zpravodaje VČS-jih (naše céčko) si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.12.2015, 20:20 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-759 |