Aktuální informace z dění v oddíle

Úspěch obou našich "azylantů" na kuželně v Poděbradech

Obě ligová družstva, která nalezla domácí azyl právě na naší kuželně se shodou okolností ve stejný den postavila svým soupeřům na kuželně v Poděbradech. V sobotním dopoledni se Tesla Pardubice utkala se Sokolem Tehovec a v odpoledním utkání pak bojovala Sadská proti Sokolu Kolín.

Pardubická Tesla zoufale potřebuje každý bod v boji o záchranu, zatímco její soupeř je jedním z aspirantů na postup, takže favorit utkání byl vcelku jasný. Něco jsou ale papírové předpoklady a něco jiného realita. Úvod ještě nenaznačil, že by se mělo zrodit nějaké překvapení. Láďa Zemánek sice po solidním výkonu vydřel nad soupeřem těsnou výhru, ale Martin Hubáček taktéž po solidním výkonu výrazně nestačil na nejlepšího hráče domácích. 1:1 a 37 kuželek pro Tehovec. Prostřední pasáž utkání ale znamenala výrazný zvrat ve vývoji. Ani jednomu z domácích hráčů se nedařilo a toho dokázala dvojice Michal Talacko a Milan Vaněk skvěle využít k získání náskoku. Po dvou třetinách již 3:1 pro Pardubice a náskok 54 kuželek. Nic sice nebylo rozhodnuto, ale pro Víťu Veselého a Michala Šice vcelku příjemný stav. Víťa zahrál velmi dobře, a i když nakonec na výborně hrajícího soupeře nestačil, přece jen bral bod za výhru v poměru 2,5:1,5 na dráhy. To již samo o sobě znamenalo minimálně remízu. Na vedlejších drahách bojoval se svým soupeřem Michal Šic statečně, leč neúspěšně. Z náskoku ale ztratil jen 4 kuželky a tak se mohli pardubičtí hráči radovat z nečekaného vítězství v poměru 6:2 o 25 kuželek. Tato výhra může být pro Pardubice v boji o záchranu velmi důležitá, ale je potřeba ji potvrdit již tento víkend v domácím utkání proti Rokytnici!

Jak jsem napsal výše, odpoledne v Poděbradech nastoupili hráči Sadské proti domácímu Kolínu. Favorit tohoto utkání by se hledal jen těžko, oba celky měly před tímto utkáním stejný bodový zisk, jen Sadská má ještě jedno utkání k dobru. Do úvodních bojů naskočila v dresu Sadské dvojice Martin Schejbal a Venca Pešek. A úvod to byl pro Sadskou spíše hororový. Martin se dlouhodobě herně trápí a nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Číslo ještě nebylo zas tak zlé, ale 8 újezdů je příliš. A to byla voda na mlýn dobře hrajícího domácího hráče. Vašek by na toto utkání asi raději zapomněl a jeho výkon lze označit slovem mizerný. Po úvodních duelech tedy 2:0 a hrozivých +107 pro domácí Kolín. Zavelet k obratu měla dvojice Tonda Svoboda a Aleš Košnar. Tonda se tahal se soupeřem o každou kuželku a po odehraných 120-ti hodech se mohl radovat z výhry o 7 kuželek. Aleš využil slabé hry svého soupeře a výborným výkonem stáhl z náskoku domácích dalších 64 kuželek. Dobří počtáři již vědí, že v tuto chvíli byl stav 2:2 a Kolín vedl již jen o 32 kuželek. Pro zkušenou dvojici dotahováků Vaška Schejbala a Tomáše Beka to nebývá neřešitelný úkol. Vašek se do svého soupeře zakousl od úvodních hodů, nedovolil mu zisk ani jednoho setu a po skvělém výkonu jasně zvítězil. Tomáš sice nastupoval proti nejlepšímu hráči celé soutěže, ale na place to nebylo znát. Tomáš předváděl podobně jako Vašek skvělou hru a i když na sety to byl duel vyrovnaný, poražené kuželky hovořily jasně pro Tomáše, což v konečném účtování znamenalo nejlepší výkon hostujícího družstva na poděbradské kuželně a jasnou výhru Sadské v poměru 6:2 o 78 kuželek.

Přidáno: 08.03.2016, 14:01 hod.

Áčko prohrává i s posledním týmem soutěže

V pátek odjíždělo naše áčko do Dvora Králové nad Labem, kde se utkalo s domácím áčkem, které je prozatím v soutěži na poslední příčce. Cíl našeho družstva byl tedy jasný - pokud chceme pomýšlet na záchranu musíme přivést dva body!

Po delší debatě o sestavě jsme se rozhodli, že na úvod postavíme "to nejlepší co máme", pokusíme se soupeře zaskočit a v závěru již výsledek nějak udržet. Hned úvodní duel splnil tuto myšlenku nad očekávání dobře. Petr Miláček předváděl od úvodních hodů skvělou hru, výkonem 510 poražených kuželek stanovil nový nejlepší výkon hostujícího hráče na této kuželně a hlavně, soupeři nadělil více jak 80 kuželek. Na tento výkon měl navázat Honza Jakube. Tomu se ale hned od úvodu vůbec nedařilo a v poločase jsme dokonce zvažovali střídání, ke kterému jsme nakonec nesáhli (což bylo mimochodem vzhledem k dalším událostem dobře). Honza zahrál druhou půlku již celkem solidně, ale i z našeho náskoku ztratil okolo 50 kuželek. Jako třetí šel do boje Pavel Klička, který předvedl výbornou hru do plných, ale nedokázal to potvrdit v dorážce a tak bral body výborně hrající soupeř. V polovině utkání jsme tedy prohrávali 4:2 a z našeho úvodního náskoku nám zbyly hubené 3 kuželky. Čtvrtý duel opět zvedl naše akcie. Karel Lang předvedl povedenou hru, využil slabého výkonu soupeře a navýšil náš náskok na 48 kuželek. Jako pátý šel do boje Tomáš Jarolím a to je ten moment, kdy jsme byli rádi, že jsme v úvodu nestřídali. Tomáš si hned v úvodu přivodil zranění kolene a již po pěti hodech jej musel vystřídat Karel Janovský. Na dobře disponovaného domácího hráče ale Karlův výkon nemohl stačit a tak byl před závěrem stav 6:4 pro domácí a náš celek měl k dobru 12 kuželek. Utkání tedy mohlo dopadnou jakkoliv. Petr Zeman nezačal špatně a vypadalo to na pěkné drama. Dorážka ale byla v Petrově podání tragická a to rozhodlo o osudu celého utkání. Petr prohrál s dobře hrajícím soupeřem o 25 kuželek, což v konečném účtování znamenalo naši prohru v poměru 12:4 rozdílem 13 kuželek. Tato prohra pro nás znamená další ponoření se do sestupových vod a hlavně prohloubení ztráty na celky před námi. Za týden máme doma celek Náchoda, který je v tabulce před námi a povinnost velí získat oba body, jinak se může s divizí začít pomalu loučit!!!

Přidáno: 06.03.2016, 12:54 hod.

Céčko poráží Josefov v novém rekordu kuželny

V pátek přivítalo naše céčko na domácí kuželně celek KK Josefov B.

Do úvodních bojů nasadilo naše družstvo zkušenost v podobě Libora Elise a dravé mládí, které reprezentoval David Sukdolák. Libor se v tomto utkání nepotkal s nejlepší formou a po slabém výkonu věnoval výhru dobře hrajícímu soupeře na zlatém podnose. David předvedl opravdu výbornou hru v souboji s o několik generací starším soupeřem dominoval. Po polovině tedy nic neřešící stav 2:2 při našem hubeném vedení o 6 kuželek. Do závěru byl vyslán Petr Hanuš a s ním druhý z bratrské dvojice Sukdolákových Tomáš. A v obou případech to byla velmi povedená hra. Petr ale v souboji se výborně hrajícím soupeřem přece jen tahal celou dobu za kratší konec a ze souboje odešel bez bodu. Tomáš ale předváděl skvělou hru od samého začátku a i když soupeř hrál dobře, byl tentokrát bez šance. V součtu tak naše družstvo vítězí v poměru 8:4 rozdílem 21 kuželek. Hostující celek zahrál v Přelouči opravdu výborně, takže naše družstvo se muselo na vítězství vytasit s novým rekordem kuželny na 4x100 hs, který má nyní hodnotu 1729 poražených kuželek.

Přidáno: 06.03.2016, 12:02 hod.

Remíza béčka ve Vysokém Mýtě

Ve čtvrtek odjelo naše béčko v rámci nadstavbových bojů na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím céčkem.

Jako první z našeho družstva okusil záludnosti vysokomýtských drah Jarda Havlas, který předvedl řekněme průměrný výkon, ale ze souboje nakonec vyšel jako vítěz a do naší šatny přinesl náskok 11 kuželek. Ten se ve druhé dvojici ztenčil o 4 kuželky, když v dramatické koncovce nakonec Lída Skutilová nestačila na svého soupeře. Třetí duel opět naklonil misky vah na naši stranu, když Petr Skutil po solidním výkonu slušně hrajícího soupeře udolal. Před závěrem bylo tedy v lepší pozici naše družstvo. Při vedení 4:2 jsme měli k dobru 21 kuželek. Pepa Suchomel tedy nastupoval s cílem minimálně udržet spoluhráči vybudovaný náskok. Domácí hráč byl ale nad Pepovi síly a rozdíl v tomto duelu byl právě těch 21 kuželek v prospěch domácího hráče, což v konečném účtování znamenalo absolutní remízu 6:6 (1605:1605 poražených kuželek). Otázkou je, zda bod z tohoto slibně rozehraného utkání je pro naše družstvo ziskem či ztrátou? To ukáže až další průběh soutěže.

Přidáno: 06.03.2016, 11:49 hod.

Události uplynulých dvou týdnů ve zkratce

Delší dobu se zde neobjevil žádný příspěvek, což bylo zapříčiněno jednak mojí dovolenou a jednak chybou na serveru, na kterém jsou naše stránky umístěny. Vrátím se tedy k událostem nedávno minulým alespoň ve zkratce.

V pondělí 15. února předehrávalo naše áčko divizní utkání proti celku Hylváty A. Bylo to utkání velmi vyrovnané a prakticky až do konce velmi zajímavé. Náš celek tentokrát podal povedený výkon a dobře hrajícího soupeře nakonec udolal v poměru 12:4 (2691:2630) a připsal si v boji o záchranu důležité dva bodíky.

V sobotu 20. února byla na pořadu semifinálová klání MČR mužů a seniorů. V obou kategoriích jsme měli dvojnásobné zastoupení. Mezi seniory bojoval o postup na MČR Pavel Klička společně s Karlem Janovským a mezi muži Honza Jakube s Petrem Miláčkem. Našim seniorům se v Hořicích nijak výrazně nevedlo. Pavel skončil s výkonem 548 poražených kuželek na 21. příčce, Karel byl výkonem 491 poražených kuželek 44.. Mužům se na sypačce ve Vrchlabí dařilo o poznání více. Honza porazil 640 kuželek a vybojoval 9. příčku, Petr předvedl ještě o fous lepších 659, což znamenalo druhé místo, ale hlavně to pro oba naše hráče znamená postup na MČR, které se bude hrát 30.4.-1.5.2016 v Třebíči.

Béčko a céčko vstoupilo do nadstavbových bojů. Béčko ve čtvrtek 25.2. zajíždělo na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s v této sezóně dosud neporaženým domácím béčkem. Bohužel ani našemu družstvu se nepodařilo na tohoto soupeře vyzrát a i když se jednalo o celkem vyrovnané utkání, nakonec náš celek odjíždí s prohrou v poměru 9:3 o 31 kuželek.
Céčko pak v pátek odjelo na čtyřdráhu do Náchoda, kde se utkalo s druhým favoritem soutěže - domácím céčkem. Utkání bylo celkem jednoznačnou záležitostí domácích. Našim hráčům se sice ve dvou případech povedlo získat body, ale vždy jen těsně a zbylé dva duely pak byly jasnou záležitostí domácích borců, takže náš celek odjel z porážkou v poměru 8:4 o propastných 128 kuželek.

No a zbývá nám podívat se na výsledky ligových družstev, která našla azyl na naší kuželně. Sadská své utkání proti celku Bohušovic nesehrála. Důvodem byly reprezentační povinnosti Martina Schejbala, takže utkání bylo odloženo na sobotu 26.3..
Pardubická Tesla pak v sobotu 27.2. přivítala na přeloučské kuželně celek SKK Primátor Náchod. Hráčům Pardubic se v tomto utkání příliš nedařilo a většina z nich zaostala za svými možnostmi. Takový výkon nemohl na solidně hrající soupeře stačit a tak se zrodila jasná prohra Pardubic v poměru 7:1 o 78 kuželek.

Přidáno: 02.03.2016, 22:22 hod.

Sadská ani Pardubice body z venkovních drah nevezou

V sobotu se představilo družstvo Sadské na své neoblíbené kuželně v Praze Bráníku, kde se utkalo s domácím celkem KK Konstrutiva A. Tesla Pardubice pak zajížděla na kuželnu do České Lípy, kde se utkala s celkem SK Plaston Šluknov.

Jak jsem napsal výše, pro hráče Sadské patří tato kuželna k těm méně oblíbeným a dlouhodobě se jim zde nedaří. Bohužel, nejinak tomu bylo i tentokrát. S výjimkou Vaška Peška bych jen těžko hledal v dresu Sadské hráče, kterého by bylo možné za předvedený výkon pochválit a to je na druhou ligu trochu málo. No a když se k tomu přidá výborný výkon soupeře... Sadská tedy odjíždí z Prahy s porážkou v poměru 6:2 o 102 kuželek.

Pardubičtí hráči byli na této těžké kuželně domácím vcelku vyrovnaným soupeřem a ze hry získali tři body a na pomocné body dokonce zvítězili v poměru 10:14. Žádný z hráčů Pardubic ale nedocílil nějakého výraznějšího výsledku což se v konečném účtování ukázalo jako rozhodující faktor. Po sečtení všech poražených kuželek jich svítilo na kontě domácího celku o 57 více než na kontě Pardubic, což rozhodlo o tom, že Tesla odjíždí z České Lípy s prohrou v poměru 5:3 právě o těch zmiňovaných 57 klacků a pomalu se začíná nořit do sestupových vod.

Přidáno: 16.02.2016, 22:34 hod.

Áčko v Třebechovicích nepřekvapilo

Áčko zajíždělo v pátek na půdu lídra soutěže do Třebechovic. Překvapení se bohužel nekonalo.

Náš celek odjížděl na půdu lídra soutěže s cílem pokusit se o co nejlepší výsledek, bohužel žádný z našich hráčů nenašel recept na tuto kuželnu. Výkony v rozpětí 387-426 nemohly na domácí hráče v žádném případě stačit a tak můžeme jen poděkovat Luďovi Moravcovi, který doslova vnutil výhru Pavlu Kličkovi, čímž nás uchránil od kanára. Z Třebechovic tedy odjíždíme s prohrou 14:2 o 160 kuželek a opět jsme se začali v sestupových vodách klesat více ke dnu.

Přidáno: 16.02.2016, 22:21 hod.

Béčko i céčko bude bojovat o postup do vyšší soutěže

Obě naše družstva měla v uplynulém kole na programu poslední utkání v základní části soutěže. Béčko přivítalo doma celek Třebechovice B a následně se pak utkalo céčko s dosud neporaženým celkem Svitavy B.

Béčko využilo hned v úvodu slabé hry soupeře a dvojice Pepa Suchomel a Lída Skutilová přinesla po solidních výkonech do šatny 4 bodíky a náskok luxusních 128 kuželek. Za tohoto stavu nastoupila dvojice Míra Skala a Jarda Havlas, která povedenými výkony soupeře dorazila a pečetila výhru našeho celku v poměru 12:0 o neuvěřitelných 204 kuželek.

Céčko vyrukovalo na dosud neporažený celek s dvojicí Libor Elis a Venda Škuta. Libor předvedl sice povedený výkon, ale výborně hrající soupeř byl nad jeho síly. Venda nezačal vůbec dobře a hned v úvodu jej vystřídal David Sukdolák. Ten sice obraz hry výrazně vylepšil, ale na soupeře také nestačil, takže v poločase vedl soupeř 4:0 o 37 kuželek. Těžká pozice pro Petra Hanuše a Tomáše Sukdoláka. Petr bohužel zaostal za svými možnostmi a výhru tak přenechal soupeři. Tomáš naštěstí dokázal využít zaváhání soupeře, čímž alespoň odvrátil hrozbu kanára. V součtu tedy prohra v poměru 10:2 o 24 kuželek.

Obě naše družstva nakonec končí ve svých soutěžích na 4. příčce, což jim zajišťuje nadstavbové boje o postup do vyšší soutěže.

Přidáno: 16.02.2016, 22:15 hod.

Áčko zvládlo řešit technické potíže, na soupeře ale nestačilo

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně soupeře z Českého Meziříčí a bohužel utkání to bylo pro nás ve všech aspektech doslova tragické.

V úvodu nastoupil Pavel Klička a společně s ním Karel Janovský. Pavel byl po většinu utkání horším hráčem. V závěru se ale soupeři výrazně přibližoval. Jenže poslední devítky byla až příliš dlouhá a body bral soupeř. Karel na vedlejších drahách nepředváděl nijak povedenou hru, ale soupeř mu v úvodu roli usnadňoval. Po změně drah přišlo v družstvu hostí střídání a to výrazně zkomplikovalo Karlovu situaci. Ten to ale přece jen ustál a vydřel těsnou výhru. Už v téhle rundě nás trochu začala zlobit technika, co se ale dělo v prostřední části kde naskočil Petr Zeman a Honza Jakube, to nemá obdoby. Hned tři poměrně komplikované závady a několik drobnějších natáhlo délku těchto duelů na víc jak dvojnásobek času než je běžné. Z této pro všechny aktéry nepříjemné situace nakonec vyšlo přece jen o něco lépe hostující družstvo. Petr po výborném výkonu nakonec vybojoval výhru, ale Honza neměl v souboji s excelentně hrajícím soupeřem žádnou šanci. Do závěru se šlo za stavu 4:4 při vedení hostí o více jak 40 kuželek. Karel Lang podal slušný výkon, ale výborně hrající soupeř jej k bodům nepustil. No a když na vedlejších drahách Petr Miláček po mizerném výkonu přenechal výhru soupeři, bylo jasno - prohra v poměru 12:4 o 92 kuželek.
Navíc vzhledem k ostatním výsledkům se nám na konci tabulky opět přitížilo a boj o záchranu bude opravdu těžký. Za týden navíc cestujeme na půdu lídra soutěže, takže nějaký ten bodový zisk by byl velkým překvapením. Ale co, je to kulaté a pro úspěch určitě uděláme vše co bude v našich silách.

Přidáno: 08.02.2016, 22:15 hod.

Béčko v Solnici nebodovalo, céčko ve Svitavách úspěšné

Na úvod tohoto článku zmíním změnu rozpisu soutěže, která byla víceméně vynucená odstoupením družstev z Týniště. Nadstavbová část měla být původně rozdělena do třech skupin, ale díky sníženému počtu družstev se bude hrát pouze ve dvou skupinách. Družstva umístěná na 1.-4. místě v "severní" a "jižní" skupině se utkají o celkové 1.-8. místo a zbylá družstva pak budou bojovat o umístění od 9. příčky níže.

V tomto kole zajíždělo naše béčko do Solnice, a případný úspěch by mu zajistil nadstavbové boje o příčky nejvyšší. Céčko cestovalo do Svitav již s jistotou bojů v první skupině, ale utkání bylo důležité, protože jeho výsledek se bude v nadstavbové části započítávat, jelikož domácí figurují také na čele této soutěže.

Béčko nasadilo na úvod Jardu Havlase, který předvedl solidní výkon, ale v těsné koncovce nakonec prohrál. Jako druhá v pořadí šla do boje Lída Skutilová. Té se bohužel příliš nedařilo a body tak bral slušně hrající soupeř. Zavelet k obratu měl Míra Skala. Ten ale navázal na Lídin výkon a s nejlepší hráčkou soupeře jasně prohrál. Slušný výkon Petra Skutila v závěru stačil již jen na korekci výsledku a odvrácení kanára. Naše družstvo tak odjíždí ze Solnice s porážkou v poměru 10:2 o 54 kuželek a aby proklouzlo do nadstavbových bojů o přední příčky, bude muset v posledním utkání na domácí půdě bodovat a nebo doufat v zaváhání družstva Jičína.

Céčko ve Svitavách nasadilo do úvodního duelu proti domácímu céčku tradičně Libora Elise. Ten podal vcelku spolehlivý výkon a soupeře nakonec udolal. Jako druhý šel do boje dorostenec Tomáš Sukdolák, který se prezentoval vynikajícím výkonem a poslal naše družstvo do většího trháku. Třetí dvojice duel definitivně rozhodla. Venda Škuta nezačal vůbec dobře. Po změně drah se ale nadechl k velkému obratu a skvělým výkonem stahoval kuželku po kuželce a závěrečný hod rozhodl o jeho těsné výhře o klacek. Petr Hanuš měl dílo dokonat. V tomto utkání se mu ale vůbec nedařilo a tak soupeř něco stáhl. Náskok byl ale dostatečný a tak si naše družstvo veze poměrně překvapivou výhru v poměru 10:2 o 50 kuželek.

Přidáno: 08.02.2016, 22:00 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |