Aktuální informace z dění v oddíle

2. turnaj Východočeského poháru dorost

V neděli 28.10. bude naše kuželna hostit jeden z turnajů 2. kola Východočeského poháru dorostu. Začátek je plánován na 9:15 hod. a k nahlédnutí předkládám časový plán nástupu hráčů.

Přidáno: 21.10.2012, 16:09 hod.

Sadská po 5. kole stále neporažena

V pátém kole 2. KLM zajížděla Sadská v neděli na kuželnu SK Škoda VS Plzeň a vzhledem k tabulkovému postavení byla v tomto utkání mírným favoritem. Utkání načal Aleš Košnar a Tonda Svoboda. Aleš nezačal špatně, ale trochu smolně a první dráhu těsně prohrál. Pak už ale nedal soupeři šanci a po výborném výkonu jasně zvítězil. Tondovi se povedla v celém duelu jen jedna dráha a to bohužel na výborně hrajícího domácího hráče nestačilo. 1:1 a + 27 pro Sadskou. Prostřední čtveřice se také rozešla na body smírně. Martin Schejbal zahrál hluboko pod svoje možnosti a jen průměrně hrajícímu soupeři bod doslova daroval. Tomáš Bek si na první dráze vybudoval náskok, ze kterého další dvě dráhy "žil" a výhru si pak zajistil až výbornou poslední drahou. Stav 2:2 a +40 pro Sadskou. Dotahováci Honza Renka a Vašek Schejbal se svých úloh zhostili na výbornou. Honza uhrál se svým soupeřem sice jen dvě dráhy, ale díky výrazně lepší dorážce si nakonec mohl připsat bod za výhru na kuželky. Vašek zaváhal na první dráze, pak se ale zmátořil a dobře hrajícímu soupeři už šanci nedal. Sadská tedy veze z Plzně výhru v poměru 6:2(13:11) o 78 kuželek a zůstává jediným neporaženým celkem v soutěži.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 602, Svoboda 533, M. Schejbal 514, Bek 569, Renka 559, V. Schejbal 591 (družstvo celkem 3368).

Přidáno: 21.10.2012, 14:22 hod.

Áčko dostalo výprask, céčko doma úspěšné

Áčko odjelo v pátek do Solnice, kde se na tamní těžké dvoudráhové kuželně střetlo s domácím áčkem. Domácí družstvo v této sezóně okupuje čelní pozice v tabulce soutěže, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Náročnost solnických drah okusil jako první Pavel Klička, který v tomto soutěžním ročníku zatím ze všech duelů odešel vítězně. V Solnici ale bohužel jeho série skončila. Zejména díky mizernému výkonu v dorážce odešel Pavel poprvé v sezóně z drah jasně poražen. Ve druhé dvojici se hrál o poznání vyrovnanější duele. Petr Zeman ale také nepředváděl dobrou hru a šanci na úspěch mu vlastně soupeř dával svým špatným výkonem. Petr ale s díky odmítl a tak se domácí ujali pohodlného vedení 4:0 o 43 kuželek. Karel Lang bohužel navázal na nepovedené výkony svých předchůdců a dobře hrající soupeř s ním neměl větší potíže. Naděje nám svitla ve čtvrtém duelu, který začal Mirek Skala opravdu skvěle. Po změně drah to ovšem vypadalo jako kdyby za Mirka nastoupil úplně jiný hráč a slibně rozehraný duel nakonec dopadl také vítězně pro domácího hráče. A to už bylo v podstatě rozhodnuto - stav 8:0 a +92 kuželek pro domácí. Když navíc v páté dvojici po slabém výkonu odchází poražen také Tomáš Jarolím, začíná se nad solnickou kuželnou vznášet kanár. Petr Miláček v závěru zahrál velmi dobře a nejlepším výkonem utkání nakonec hrozbu kanára odvrátil. Ze Solnice tedy odjíždíme s s prohrou (přesněji řečeno s výpraskem) 14:2 o 110 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 372, Zeman 370, Lang 379, Skala 393, Jarolím 364, Miláček 421 (družstvo celkem 2299).

Céčko se představilo v pátek na domácí kuželně, kde přivítalo celek Lokomotiva Česká Třebová C. V úvodu nastoupila v našem družstvu dvojice Libor Elis, Radim Pyták. Libor předvedl pěkný výkon a průměrně hrajícího soupeře v pohodě přehrál. Radim hrál se soupeřem o poznání vyrovnanější souboj, ze kterého nakonec bohužel odešel poražen. V polovině utkání tedy 2:2 a +24 pro naše družstvo. Ve druhé a tedy závěrečné části se představil Petr Hanuš ve dvojici s Jirkou Ryšavým. Petr zahrál solidně, ale na nejlepšího hráče utkání bohužel nestačil. Jirkovi se hra vůbec nedařila, měl ale štěstí, že jeho soupeř na tom byl ještě hůře a tak mu i lehce podprůměrný výkon stačil na pohodlnou výhru. V součtu si nakonec naše družstvo připisuje do tabulky další dva body za výhru v poměru 8:4 o 32 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 416, Pyták 372, Hanuš 403, Ryšavý 373 (družstvo celkem 1564).

Přidáno: 21.10.2012, 13:18 hod.

Béčko doma nebodovalo

Béčko má své utkání dalšího kola netradičně již po pondělku za sebou. Po vzájemné dohodě obou družstev přivítalo doma v předehrávce celek Smiřice B. Vstup do utkání měla z naší strany na starosti dvojice Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Pepa si na první dráze vytvořil mírný náskok, který ještě na druhé dráze při hře do plných začal navyšovat, poslední hody do plných a následná dorážka se ovšem Pepovi nepovedla, čehož hostující hráč beze zbytku využil. Na vedlejších drahách hrála Lída výborně do plných, ale dorážka značně pokulhávala a tak ze svého souboje nakonec odchází také poražena. Stav 0:4 a -43 kuželek. Nic záviděníhodného pro naše dotahováky Petra Skutila a Jardu Havlase. Petr vstoupil do utkání dobře a nad trápícím se soupeřem si rychle získával náskok. Hosté ale sáhli ke střídání a to se nakonec ukázalo pro výsledek utkání jako klíčový tah. Petr sice svůj duel v pohodě vyhrál, nenahrál ale již tolik kuželek jak tomu nasvědčoval začátek. Jarda se v tomto utkání trochu trápil. Jeho soupeř na tom byl ale podobně a tak si Jarda i přes ne přilíš povedený výkon připsal těsnou výhru, která ovšem v součtu nakonec znamenala jen zmírnění naší prohry na 4:8 s rozdílem 25 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 390, Skutilová 386, Skutil 413, Havlas 383 (družstvo celkem 1572).

Přidáno: 16.10.2012, 19:37 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pondělí 15.10., 18:00 hod. - Přelouč B - Smiřice B

Pátek 19.10., 17:00 hod. - Přelouč A - Solnice A

Pátek 19.10., 17:30 hod. - Přelouč C - Č. Třebová C

Sobota 20.10., 14:00 hod. - SK Škoda VS Plzeň - KK SDS Sadská

Přidáno: 15.10.2012, 07:28 hod.

Sadská opět doma úspěšná

V sobotu hostilo družstvo Sadské v rámci 4. kola 2. KLM na naší kuželně celek SK UHELNÉ SKLADY Praha. Ani ve druhém domácím zápase nepodala Sadská nijak oslnivý výkon, ale výsledkově to zatím vychází a to je myslím důležité. Je třeba také přiznat, že hráči US Praha své soupeře v podstatě k nějakým vyšším výkonům ani "nenutili".
Hned v úvodu utkání se blýskl výborným výkonem Aleš Košnar, který jen díky slabší poslední dorážce nakonec neúspěšně atakoval šestistovkovou hranici. Spolu s ním se ve dvojici představil Martin Schejbal, který také začal výborně, postupně ale polevoval a nakonec musel o výhru bojovat až do konce. Po první rundě tedy vedení 2:0 o 84 kuželek. Prostřední pasáž utkání přinesla trápení všech aktérů a tahání se o každou kuželku. Honza Renka s Tondou Svobodou ale měli v závěru nakonec více štěstíčka a mohli se oba radavat z výhry. 4:0 a +106 kuželek. Dotahováci Tomáš Bek a Vašek Schejbal tak měli vcelku lehkou pozici. Vašek zahrál tradičně spolehlivě a po pěkném výkonu nedal trápícímu se soupeři šanci. Tomáš Bek se utkáním protrápil a pěkně hrajícímu soupeři nekladl přílišný odpor. V součtu si tedy Sadská připisuje do tabulky další dva body za výhru v poměru 7:1 (16,5:7,5) o 120 kuželek a zústává jedním ze dvou neporažených celků v soutěži.
Výkony jednotlivých hráčů: Košnar 591, M. Schejbal 535, Renka 506, Svoboda 504, V. Schejbal 559, Bek 509 (družstvo celkem 3204).

Výsledkově to tedy klukům ze Sadské zatím šlape a nezbývá než doufat, že v příštích utkáních se přidají také kvalitní výkony.

Přidáno: 15.10.2012, 07:18 hod.

Béčko a céčko neúspěšné

Béčko odjelo ve čtvrtek na dvoudráhovou kuželnu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím déčkem. V úvodu utkání nastoupil za naše družstvo venku celkem tradičně Jarad Havlas, které podal solidní výkon, ale na dobře hrající soupeřku to bohužel nestačilo. Ve druhém duelu nastoupila Lída Skutilová, která jen potvrdila, že v letošním ročníku se zatím s dobrou formou nepotkala a s průměrně hrající soupeřkou vcelku jasně prohrála. V polovině zápasu tedy nelichotivý stav 0:4 a -61 kuželek. Ve třetím duelu ale přišel zvrat. Pepa Suchomel zahrál opravdu výborně, slabě hrající soupeřce nedal sebemenší šanci, získal pro družstvo první dva bodíky a hlavně překlopil stav v poražených kuželkách mírně na naši stranu. Jenže domácí dotahovák měl pro nás bohužel skvělý den a Petr Skutil na něj i přes dobrý výkon bohužel nestačil, takže naše družstvo nakonec odjíždí z Kostelce s porážkou v poměru 10:2 o 25 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 392, Skutilová 352, Suchomel 436, Skutil 417 (družstvo celkem 1597).

Céčko odjelo taktéž ve čtvrtek na jednu z nejhorších a nejtěžších kuželen v soutěži - do Týniště na Orlicí, kde se střetlo s domácím béčkem. Hodnotit kvalitu jednotlivých výkonů na této kuželně není vůbec jednoduché, protože to co je na jiných kuželnách dobrý výkon, je zde výkonem z říše snů, ale i tak se pokusím zápas alespoň nějak popsat. Libor Elis nepodal úplně tragický výkon, ale jeho soupeř se zřejmě dobře vyspal a Libora v pohodě přehrál. Jirka Ryšavý začal výbornou první půlkou, po výměně drah výrazně polevil, ale na soupeře mu to nakonec stačilo. V polovině zápasu stav 2:2 při vedení domácích o 12 kuželek. Ve třetí rundě se vůbec hra nedařila Milošovi Zelenkovi a po velmi slabé půlce byl střídán Pepou Samkem. Ten svůj part odehrál velmi dobře, ale ztrátu z úpvodu se mu již smazat nepodařilo. Do závěru se tedy nastupovalo za stavu 4:2 a +34 pro domácí. Petr Hanuš sehrál se soupeřem vyrovnaný souboj, ale v závěru byl přece jen o chloupek šťastnější domácí hráč, což znamená, že si naše družstvo veze z Týniště prohru v poměru 10:2 o 38 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 347, Ryšavý 366, Zelenka+Samek 337, Hanuš 343 (družstvo celkem 1393).

Přidáno: 15.10.2012, 07:01 hod.

Áčko veze z Rychnova dva body

Ve středu odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek je sice na poslední příčce tabulky, ale doma podává docela solidní výkony, takže se čekal velmi vyrovnaný zápas. Za naše družstvo zahalovala dvojice Pavel Klička, Petr Zeman. Pavel předvedl tradičně dobrý výkon a se soupeřem, který hrál spíše systémem pokus-omyl, neměl žádné větší starosti. Petr předvedl také výborný výkon, ale na nakonec nejlepšího hráče utkání bohužel nestačil. Stav 2:2 a +11 kuželek pro náš celek. Prostřední pasáž a dvojice Karel Lang, Tomáš Jarolím. Karel co se čísla týká naprosto výborně, ale soupeř byl nakonec o dva klacky lepší. Při podrobném prozkoumání Karlova zápisu je ale vidět, že ve hře byly značné rezervy, kterými si záaps i přes dobrý výkon soupeře vlastně prohrál sám - 12 újezdů je opravdu hodně. Tomáš dostal na vedleších drahách za první polovinu skoro 30 klacků do hrbu a to nevěstilo nic dobrého. Po změně drah se ovšem zmátořil a trápícího se soupeře dokázal nakonec přehrát. Stav před závěrem tedy 4:4 a +23 pro nás. Mirek Skala s Petrem Miláčkem začali výborně a od začátku náskok našeho družstva narůstal. Mirek po změně drah trochu polevil a nakonec byl po dobrém výkonu rád za těsnou výhru. Petr nedal svým výkonem jen průměrně hrajícímu soupeři v podstatě žádnou šanci a to znamená, že si z Rychnova vezeme po výborném výkonu celého družstva výhru v poměru 12:4 o 69 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 436, Zeman 439, Lang 458, Jarolím 420, Skala 442, Miláček 452 (družstvo celkem 2647).

Přidáno: 11.10.2012, 12:51 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Středa 10.10., 17:00 hod. - Rychnov n/K. B - Přelouč A

Čtvrtek 11.10., 17:00 hod. - Týniště n/O. B - Přelouč C

Čtvrtek 11.10., 18:00 hod. - Č. Kostelec D - Přelouč B

Sobota 13.10., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - SK Uhelné sklady Praha

Přidáno: 08.10.2012, 15:35 hod.

Mládež v prvním turnaji na 5. místě

V neděli hostila čtyřdráhová kuželna v Rychnově nad Kněžnou první letošní turnaj Východočeského poháru mládeže. Naše družstvo se na turnaji představilo ve složení Jan Juříček, David Sukdolák a Tomáš Sukdolák. Naše družstvo porazilo v součtu celkem 622 kuželek, což nakonec mezi šesti družstvy stačilo na 5. příčku, když za v pořadím čtvrtým celkem z Pardubic zaostalo naše družstvo o pouhých 12 kuželek.
Výkony našich hráčů: Juříček 187, Sukdolák D. 218, Sukdolák T. 217.

Přidáno: 08.10.2012, 15:18 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |