Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko i béčko vítězně, céčko opět bez bodů

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti družstvu TJ Červený Kostelec B.
Po úvodní výhře na kuželně nováčka soutěže v Ústí nad Orlicí na nás tedy ve druhém kole čekal další nováček soutěže. Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu. Oba duely byly velice zajímavé a napínavé. Petr Zeman si na první dráze vytvořil v souboji se Zdeňkem Kejzlarem náskok, který si na druhé dráze v pohodě pohlídal, když soupeř jej zazlobil pouze v plných. Pavel Klička předvedl výbornou první dráhu a i když František Adamů po změně drah dotahoval nakonec mu to nestačilo, takže se naše družstvo ujalo vedení 4:0 o 38 kuželek. Prostřední pasáž ale patřila hostům. Daniel Balcar si po výborném výkonu zcela jasně a v pohodě poradil se zejména v dorážce se trápícím Dušanem Kasou. Na vedlejších drahách nehrál Michal Vlček sice nic zázračného, ale Tomáš Jarolím se zřejmě rozhodl že hostům trošku pomůže a mizerným výkonem daroval soupeři výhru. Stav 4:4 a vedení hostí o 57 kuželek. Před závěrem nic lehkého pro naše dotahováky. Po půlce ale již bylo těsné vedení opět na naší straně. Petr Miláček s Mirkem Skalou na své soupeře vlétli a náskok rychle smazali. Kamil Mýl s Jindrou Kašparem se ve druhé půlce snažili alespoň zvrátit stav v poražených kuželkách a urvat tak v Přelouči alespoň plichtu, což jim ovšem nakonec naši hráči nedovolili, takže utkání skončilo naší výhrou v poměru 12:4 o 23 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 430, Klička 468, Kasa 409, Jarolím 361, Miláček 469, Skala 445 (družstvo celkem 2582).

Béčko přivítalo ve čtvrtek na domácí dráze družstvo SKK Třebechovice B. Po minulém výprasku si naše družstvo chtělo v tomto utkání napravit reputaci, což se nakonec podařilo.
Utkání zahájila z naší strany dvojice Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Ani jednomu z nich se sice příliš nedařilo, ale oběma se nakonec podařilo své souboje dovést do vítězného konce a zajistit vedení o 4:0 o 35 kuželek. Ve druhé a zároveň tedy závěrečné části utkání se představil Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Petr předvedl výborný výkon a doslova mizerně hrajícího soupeře nakonec přehrál bezmála o sto kuželek. Jarda měl na vedlejších drahách o poznání těžší situaci. S výborně hrajícím soupeřem tahal od začátku za kratší konec a z duelu odešel i přes pěkný výkon nakonec poražen. To ale znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo si připisuje první letošní výhru v poměru 10:2 o 105 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 396, Skutilová 360, Skutil 433, Havlas 421 (družstvo celkem 1610).

Céčko přivítalo také ve čtvrtek na domácí kuželně družstvo Smiřice C.
Začátek utkání z naší strany obstarala zkušená dvojice Libor Elis, Pepa Samek. Ani jednomu z nich se vůbec nedařilo a jejich výkony lze bez rozpaků charakterizovat jako slabé. Na straně soupeřů tomu ovšem nebylo jinak, takže se úvodní čtveřice nakonec rozešla smírně 2:2 a naše družstvo mělo zanedbatelnou ztrátu dvou kuželek. Druhá část utkání už ovšem patřila hostům. Naše dvojice Miloš Zelenka, Radim Pyták sice zahrála vyrovnaně, leč podprůměrně a to bohužel ani na jednoho ze soupeřů nestačilo. V součtu tedy nakonec naše družstvo prohrává v poměru 10:2 o 37 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 356, Samek 351, Zelenka 376, Pyták 376 (družstvo celkem 1459).

Přidáno: 22.09.2012, 20:47 hod.

Kdo, kde a kdy v tomto týdnu?

Čtvrtek 20.9., 17:00 hod. - Přelouč B - Třebechovice B

Čtvrtek 20.9., 19:00 hod. - Přelouč c - Smiřice C

Pátek 21.9., 17:00 hod. - Přelouč A - Červený Kostelec B

Sobota 22.9., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - Kuželky Podbořany

Jak vidno všechna družstva se tentokrát představí na domácí kuželně, takže neváhejte a přijďte se podívat. Budete srdečně vítáni.

Přidáno: 17.09.2012, 11:41 hod.

Sadská veze výhru z Duchcova

V letošním ročníku na tomto místě budete moci vídat také krátké komentáře k utkáním KK Sadská. Je to z toho důvodu, že toto družstvo bude v tomto soutěžním ročníku hrát svá domácí utkání 2. kuželkářské ligy na naší kuželně.

K úvodnímu utkání soutěže odjela Sadská na kuželnu do Duchcova, kde sehrála zápas s domácím áčkem.
Vstup do utkání vyšel o chloupek lépe hráčům Sadské. Na body se sice úvodní čtveřice rozcházela smírně, ale Sadská měla k dobru 18 kuželek. O osudu utkání zřejmě rozhodla prostřední pasáž, ve které dokázali hostující hráči oba duely vyhrát a navíc navýšit náskok na 107 dřev. Souboj dotahováků nakonec skončil na body smírně a domácím hráčům se podařilo něco ukrojit z náskoku hostí. V součtu se ale nakonec mohli z výhry 6:2 (13,5:10,5) radovat hráči Sadské.
Výkony hráčů KK Sadská: Košnar 564, Svoboda 563, Schejbal M. 601, Renka 543, Bek 596, Schejbal V. 528 (družstvo celkem 3395).

Přidáno: 16.09.2012, 10:49 hod.

Béčko a céčko na úvod neúspěšné

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SKK Primátor Náchod D.
Hned úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání ubírat. Pepa Suchomel i Vendelín Škuta začali mizerně a hosté si začali každým hodem budovat náskok. Pepa nakonec po mizerném výkonu prohrál zcela jasně o více jak 100 kuželek. Vendelín svůj part nedohrál, ještě před půlkou jej vystřídala Lída Skutilová, která slušným výkonem duel ještě zdramatizovala, ale na body nakonec nedosáhla. Hosté se tedy ujali vedení 4:0 o propastných 124 kuželek. Ve druhé polovině utkání se představil Petr Skutil ve dvojici s Jardou Havlasem. Petrovi nevyšla úplně podle představ první půlka, což se nakonec ukázalo jako rozhodující a svůj duel nakonec prohrál o 10 kuželek. Jarda svého soupeře sice přehrál do plných, ale protrápil se dorážkou a nakonec jasně prohrál, čímž zpečetil prohru našeho družstva v poměru 12:0 o hrozivých 176 kuželek. Na tomto místě bych rád dodal, že hostá zaostali pouhé 4 kuželky za rekordem dráhy na 4x100hs.
Výkony našich hráčů: Suchomel 348, Škuta+Skutilová 375, Skutil 422, Havlas400 (družstvo celkem 1545).

Bezprostředně po zápase béčka se na domácí dráze představilo také céčko, které se o první body utkalo s družstvem SKSC Svitavy-Lány B.
Vstup do utkání obstaral z naší strany nováček v našem oddíle Radim Pyták společně s Liborem Elisem. Radim nakonec až do posledního hodu bojoval hned ve svém prvním zápase o výhru, nakonec ale odešel poražen těsně o jednu jedinou kuželku. Na vedlejších drahách si vcelku v pohodě Libor poradil se slabě hrajícím soupeřem a při stavu 2:2 vedlo naše družstvo o 62 kuželek. To bylo ale bohužel od našeho družstva vše. Miloš Zelenka společně s Pepou Samkem nepředvedli zrovna výkony, na které budou hrdí a dobře hrající hosté je celkem v klidu přehráli. Suma sumárum prohra v poměru 10:2 o 99 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 355, Elis 402, Zelenka 363, Samek 308 (družstvo celkem 1428).

Přidáno: 16.09.2012, 10:37 hod.

Na úvod sezóny výhra áčka v Hylvátech

Ve čtvrtek odjelo naše áčko do Ústí nad Orlicí - Hylvát, kde se na tamní dvoudráhové kuželně střetlo s domácím áčkem.
Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu, když Pavel Klička díky lepší dorážce zajistil našemu celku vedení o 16 kuželek. Ve druhé dvojici se představil Petr Zeman, který začal slušnými plnými, ale v dorážce se mu vůbec nevedlo a tak jsme i přes slušnou půlku (198) sáhli ke střídání. Petra nahradil Petr Skutil, který na poslední chvíli vyjel s naším družstvem jako náhradník místo Karla Langa, kterému odjezd nedovolily pracovní povinnosti. Petr ovšem nepředevedl lepší hru, ale soupeři se již tolik nedařilo, takže konečná prohra o 10 kuželek byla vcelku přijatelná. Ve třetí dvojici narazil Dušan Kasa na nejlepšího hráče domácích. Dokázal s ním ale držet krok i když nakonec i přes výborný výkon těsně prohrál. Domácí se poprve v utkání ujali vedení o 2 kuželky. Po následujícím duelu se opět miska vah překlopila na naši stranu, když Mirek Skala nedal strojově přesnou hrou svému dobře hrajícímu soupeři nejmenší šanci na úspěch. Stav 4:4 a + 26 kuželek pro naše družstvo. Tento náskok "dokázal" Tomás Jarolím ztratit hned v první půlce svého duelu. Po výměně drah ovšem výrazně přidal a v dramatické koncovce nakonec svého soupeře ještě o 4 kuželky přehrál. Vedení 6:4 o 30 kuželek dávalo našim barvám výrazné naděje před závěrečným soubojem. V tom se představil Petr Miláček, který povedeným výkonem svého dobře hrajícího soupeře vcelku v pohodě přehrál a zpečetil tak cennou výhru našeho družstva v poměru 12:4 o 56 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 429, Zeman+Skutil 388, Kasa 438, Skala 457, Jarolím 430, Miláček 446 (celkový součet 2588).

Přidáno: 13.09.2012, 23:51 hod.

První kolo nového ročníku je tu

Čtvrtek 13.9., 17:00 hod. - Jiskra Hylváty A - Přelouč A

Pátek 14.9., 17:00 hod. - Přelouč B - SKK Náchod D

Pátek 14.9., 19:00 hod. - Přelouč C - Svitavy B

Přijďte se podívat a povzbudit naše družstva při vstupu do nové sezóny. Budete srdečně vítáni.

Přidáno: 12.09.2012, 11:54 hod.

Výsledky Superpoháru ČKA

V sobotu 8. září hostila naše kuželna 2. ročník Superpoháru ČKA v kategorii mužů a žen. Pro náš oddíl to byla velice prestižní akce a snažili jsme se udělat maximum pro hladký průběh. Nakonec se vše nepovedlo přesně podle našich představ, ale i tak si myslím, že lze nakonec celou akci hodnotit jako povedenou.
Úvodní slavnostní zahájení "spadlo" na bedra předsedovi oddílu Miroslavu Skalovi, který na naší kuželně všehny přivítal popřál dobré výkony a také poděkoval sponzorům. Poté předal slovo paní starostce Ireně Burešové na jejíž projev následně navázal prezident ČKA pan Jiří Jančálek. Po těchto projevech mohla začít samotná sportovní část.
Úvodní utkání obstarala družstva žen - vítěz ligy KK Slavia Praha a vítěz poháru TJ ČKD Blansko. Hned v úvodu nás snad poprvé za dobu fungování kuželny zazlobila technika, kdy přestal počítač komunikovat s automatickými stavěči kuželek. Došlo sice k drobnému zdržení, ale situaci jsme nakonec poměrně dobře zvládli. V této zdržením poznamenané úvodní čtveřici hned došlo k prvnímu přepisu tabulek rekordů naší kuželny, o který se postarala Šárka Marková (KK Slavia) - nebyl to však poslední zápis do těchto tabulek. První runda nakonec skončila 1:1 a Slavia vedla o 15. Prostřední pasáž opět 1:1 a opět přepis rekordních tabulek, což se ve vzájemném souboji povedlo jak Zuzce Musilové (Blansko), tak Vlastě Kohoutové (Slavie). Hráčka Slavie porazila ale o 11 kuželek více, takže držitelkou rekordu výkonem 575 kuželek se stala ona. Stav zápasu byl v tuto chvíli 2:2 a +2 kuželky pro Blansko. Závěrečná čtveřice skončila opět 1:1, takže o vítězi rozhodoval celkový počet poražených kuželek. Tento ukazatel nakonec hovořil o pouhých 9 kuželek ve prospěch Blanska, které tak v utkání zvítězilo v poměru 5:3.
Po utkání následovalo předání pohárů, medailí a dalších cen. Při předávání cen došlo slušně řečeno k malému faux-paux - já bych to tedy spíše nazval velkým trapasem. Vedoucím družstva jsme měli předat v obálkách finanční hotovost. Podařilo se nám ale nějakým nedopatřením předat prázdné obálky. Jaké bylo překvapení hráček když tyto obálky otevřely. Vše se ale nakonec dalo do pořádku a dnes už je to jen k zasmání, ale věřte, že v první chvíli nikomu z nás moc do smíchu nebylo.
Po předání cen ženám zahájili své boje muži. Vítěz ligy SKK Náchod vloni vyhrál také pohár, takže soupeřem mu byl druhý celek ligy - Sokol Husovice. Utkání se začalo vyvíjet lépe pro mírného favorita, kterým byl celek z Náchoda. První runda sice skončila 1:1 ale náchodští měli k dobru 38 kuželek. V prostřední čtveřici si hráči (až na jednoho) vybrali slabší chvilku a nebylo moc na co koukat. Tato čtveřice se nakonec opět rozešla smírně 1:1, ale hráči Husovic v této části nahráli 65 kuželek, takže v celkovém součtu se ujali vedení o 27. Závěrečná rudna byla ve znamení výborných výkonů hráčů Husovic. Oba nakonec překonali hranici šestset poražených kuželek a zpečetili tak jasnou výhru svého družstva v poměru 6:2 o 136 kuželek.
Následovalo opět předání pohárů a medailí - tentokrát už bez trapasů v podobě prázdných obálek a tím byla celá akce zakončena.

Na tomto místě bych rád poděkoval všem hráčům a hráčkám za předvedené výkony a sportovní vystupování. Další dík patří všem členům oddílu, kteří se podíleli na zajištění co nejhladšího průběhu celého sobotního odpoledne a v neposlední řadě děkujeme Městu Přelouč, firmám Amipa a SoftConsult, Elektrárně Chvaletice a přeloučské pobočce Komerční banky, bez jejichž přispění bychom tuto prestižní akci nemohli v Přelouči uspořádát.

Podrobné výsledky obou utkání naleznete zde.

Přidáno: 11.09.2012, 20:28 hod.

Konečné výsledky turnajů

A je dobojováno! Turnaj v kategorii jednotlivců na 120hs vyhrál jako v loňském roce Milan Wágner, který jako jediný pokořil šestistvku. Druhou příčku obsadil také stejný hráč jako v loňském ročníku - a sice Martin Pejčoch a třetí příčka patří Martinu Schejbalovi.
V katrgorii neregistrovaných dvojic se opět dařilo pánům hrajícím pod hlavičkou TESPO Cerekvice, kterým patří první a třetí příčka. Mezi ně se dokázala vklínit dvojice z Rychnova nad Kněžnou.
Kompletní výsledky si můžete otevřít níže.

Kategorie registrovaných (jednotlivci)

Kategorie neregistrovaných (dvojice)

Některým hráčům jeden start nestačil a tak si zahráli vícekrát. Výsledky těch horších startů naleznete zde.

Přidáno: 07.09.2012, 15:16 hod.

Superpohár 2012 na naší kuželně

plakat-superpohar

Přidáno: 01.09.2012, 20:45 hod.

Rozdělení družstev pro nový soutěžní ročník

Rozlosování nového soutěžního ročníku zatím není k dispozici. Známé je pouze rozdělení družstev do jednotlivých soutěží a skupin.

Naše áčko bude hrát jako v loňském soutěžním ročníku VČ divizi, ve které došlo pouze ke dvěma změnám - soutěž opustila družsva Vrchlabí B a Náchod B a byla nahrazena Červeným Kostelcem B a Jiskrou Ústí nad Orlicí A.

V letošním roce zapojujeme do soutěže ještě dvě čtyřčlenná družstva dospělých - tedy béčko a céčko. Vzhledem k vysokému počtu přihlášených čtyřčlenných družstev byla tato soutěž rozdělena do dvou skupin a pravděpodobně se bude hrát čtyřkolově. To ještě musí posvětit úprava rozpisu soutěží. Každé naše družstvo bude startovat v jiné skupině a tutíž se utkávat s jinými soupeři.

Mládež bude hrát opět Východočeský pohár mládeže, do kterého se letos přihlásilo 12 družstev, takže to vypadá na rozdělení do dvou skupin s následným finálovým turnajem - to ještě také bude předmětem úprav rozpisu soutěže.

Kompletní rozdělení všech družstev ve východočeských soutěžích si můžete prohlédnout zde .

Přidáno: 13.08.2012, 12:38 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |