Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko opět bez bodu, béčko vítězně

V sobotu zajíždělo naše áčko na kuželnu do Rybníka, kde se utkalo s domácím áčkem. Vstup do utkání z naší strany obstaral Karel Lang. A vstup to byl velice úspěšný. Na poměry této kuželny podal Karel pěkný výkon a v pohodě přehrál trápícího se soupeře a zajistil našemu družstvu vedení. To bylo ovšem na dlouhou dobu vše. Dušan Kasa se s těžkou dráhou nepopasoval příliš dobře a po slabém výkonu byl bodový stav vyrovnán a domácí již měli k dobru také 32 kuželek. Ve třetím duelu začal Petr Skutil dobře a se soupeřem hrál vyrovnanou partii. Posledních cca 20 hodů mu ale vůbec nevyšlo a tak ze souboje odešel poražen. Petr Zeman hrál podle podobného scénáře a tak bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto - domácí celek vedl 6:2 o 92 kuželek. V páté dvojici předvedl kvalitní výkon Mirek Skala a v těsném duelu udolal soupeře o 2 kuželky. V závěru ani přes výborný výkon nestačil Petr Miláček na nejlepšího hráče utkání a tak naše družsvo odjelo z Rybníka s porážkou v poměru 12:4 o rovných 100 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 420, Kasa 374, Skutil 410, Zeman 402, Skala 427, Miláček 444.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SKK Jičín D a do utkání vstoupilo výborně. Karel Janovský sice zaostal za svým výkonem z prvního kola, ale důležité bylo, že svého soupeře přehrál. Vendelín Škuta se zatím spíše hledá, ale i slabší výkon mu tentokrát v pohodě stačil na mizerný výkon soupeře. Naše družstvo se tedy ujalo vedení 4:0 o 22 kuželek. V prostřední části předvedl Libor Elis pouze průměrný výkon a z poměrně vyrovnaného souboje odešel nakonec poražen. Na vedlejších drahách hrála ovšem výboně Lída Skutilová, která využila slabého výkonu soupeře a jasně zvítězila. Před závěrečnou čtveřicí vedlo naše družstvo v poměru 6:2 a mělo náskok 74 kuželek. Pepa Suchomel s Jardou Havlasem předvedli shodně výkon těsně pod hranicí 400 poražených kuželek a to stačilo na uhájení náskoku. Pepa svůj duel vyhrál o 20, zatímco Jarda dostal od skvěle hrajícího soupeře naloženo o 72. Naše družstvo tedy zvítězilo o 30 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Janovský 402, Škuta 371, Elis 394, Skutilová 427, Suchomel 399, Havlas 399.

Přidáno: 02.10.2011, 12:05 hod.

Druhé kolo soutěží neúspěšné

Jelikož mi doma počítač upadl do bezvědomí, zústal jsem dlužen výsledky našich družstev ve druhém kole VČ soutěží. Počítač se mi podařilo "zresuscitovat", takže výsledky ve zkratce až nyní:

Áčko se doma utkalo s loni ještě třetiligovým celkem SKK Hořice B. Už před utkáním bylo jasné, že to pro naše družstvo nebude nic lehkého, ale že to skončí takovým výpraskem, tak s tím se nepočítalo. Hosté v podstatě hned od začátku předváděli vynikající výkony, ve dvou případech dokonce atakovali hranici 500 poražených kuželek. V obou případech sice neúspěšně, ale i tak předvedli velice kvalitní výkon a naše družstvo tak odešlo poraženo o 139 kuželek v poměru 14:2.
Výkony našich hráčů: Zeman 446, Skala 434, Kasa 429, Jarolím 431, Lang 426, Miláček 441.

Béčko zavítalo ve druhém kole na nově zrekonstruovanou dvoudráhu do Rokytnice nad Jizerou, kde se střetlo s domácím céčkem. Polovina našich hráčů se v tomto utkání nepotkala s tou nejlepší formou. Druhá polovina družstva sice zahrála obstojně, ale nestačilo to na víc než na prohru v poměru 12:4 o 33 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 401, Janovský+Škuta 368, Skutilová 396, Zelenka 338, Havlas 419, Suchomel 366.

Přidáno: 02.10.2011, 11:57 hod.

Program dalšího kola

Áčko se v pátek představí letos poprvé na domácí kuželně a hned na úvod bude mít těžkou práci. Do Přelouče zavítá družstvo Hořice B, které v loňském roce hrálo III. KLM a letos bude jistě usilovat o návrat. Utkání začně v pátek v 17:00 hod..
Béčko odjede v pátek do Rokytnice nad Jizerou, kde se na nově zrekonstruované dvoudráze střetne s domácím céčkem.

Přidáno: 21.09.2011, 21:39 hod.

Nová sezóna začala

V pátek 16. září vstoupila obě naše družstva dospělých do soutěžního ročníku 2011/12.

Áčko v úvodním kole zajíždělo na kuželnu nováčka soutěže Třebechovic pod Orebem A. Začátek utkání vyšel lépe domácím. Petr Zeman sice předvedl pěkný výkon, ale na výborně hrajícího soupeře bohužel nestačil. Ve druhém duelu se vůbec nedařilo Tomáši Jarolímovi, kterému nepomohla ani nucená přestávka z důvodu výpadku elektrického proudu a naše ztráta narostla na 97 kuželek. Ve třetím souboji hrál se soupeřem vyrovnanou partii Mirek Skala, ale na konci byl přece jen o jednu kuželku šťastnější domácí hráč. V polovině utkání tedy 6:0 a + 98 pro domácí. Alespoň malinkou jiskřičku naděje mohl ještě vykřesat Dušan Kasa, tomu ovšem vůbec nevyšla první dráha a i když po výměně drah výrazně přidal na soupeře to v žádném případě stačit nemohlo. V podobném duchu se odvíjel také další duel s tím rozdílem, že Petr Skutil zahrál lépe dráhu první. Před závěrečnou dvojicí tedy bylo rozhodnuto a utkání se dohrávalo spíše z povinnosti. Petr Miláček v závěru po pěkném výkonu dokázal alespoň zkorigovat výsledek a odvrátit kanára. Suma sumárum - prohra 14:2 o 149 kuželek a tudíž poměrně mizerný vstup do sezóny. Dlužno dodat že domácí tým předvedl hned v prvním utkání svůj doposud nejlepší výkon na domácí dráze.
Výkony našich hráčů: Zeman 428, Jarolím 379, Skala 428, Kasa 401, Skutil 403, Miláček 441.

Béčko vstupovalo do sezóny na domácí kuželně v souboji s celkem České Meziříčí B.
Úvod utkání vyšel lépe našim hráčům. Karel Janovský sváděl se svým soupeřem krásný a vyrovnaný souboj, který pro sebe rozhodl zejména díky vynikají dorážce. Na vedlejších drahách se nehrál sice tak kvalitní duel, ale byl neméně dramatický. Díky zlepšenému výkonu na druhé dráze dokázal nakonec Libor Elis soupeře těsně přehrát a naše družstvo se ujalo vedení 4:0 o 16 kuželek. Prostřední pasáž utkání patřila naopak hostům. Vendelín Škuta po slabém výkonu přenechal oba body průměrně hrajícímu soupeři a Lída Skutilová i přes zlepšený výkon nestačila na výborně hrajícího protihráče. Bylo tedy srovnáno 4:4, ale hosté již měli k dobru 47 kuželek. O osudu utkání tedy rozhodovala závěrečná pasáž, lepší výchozí pozici ale měli hosté. Pepa Suchomel nevstoupil do utkání dobře a první dráh prohrál. Po změně drah ovšem předvedl zlepšený výkon a nakonec z toho bylo pěkné číslo a hlavně výhra nad soupeřem. Na vedlejších drahách neměl se slabě hrajícím soupeřem nejmenší problém Jarda Havlas a tak utkání nakonec skončilo výhrou našeho družstva v poměru 12:4 o 20 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 447, Elis 393, Škuta 356, Skutilová 397, Suchomel 421, Havlas 414.

Přidáno: 21.09.2011, 07:02 hod.

Turnaje jsou za námi

Sobota 10. záři byla posledním hracím dnem turnajů "O pohár Pardubického pivovaru a.s.". Účast bylo poměrně vysoká. Během deseti hracích dnů se na naší kuželně vystřídalo celkem 147 hráčů a hráček z blízkého i dalekého okolí. K vidění byla spousta kvalitních výkonů, kterým vévodí nové rekordy ve třech kategoriích. Ale popořádku:

Kategorii neregistrovaných dvojic suveréně ovládla parta hráčů hrajících pod hlavičkou Tespo Cerekvice - patří jim všechna tři místa na pomyslných stupních vítězů. Všechny tři tyto dvojice se jako jedinné dokázaly dostat s výsledkem přes 500 poražených kuželek.
Od toho se odvíjí také výsledky mezi jednotlivci. V mužské kategorii patří opět první tři místa pánům z Tespa Cerekvice a to v tomto pořadí: 1. místo Pavel Frait, 2. místo Ladislav Rolc a 3. místo Petr Rücker. Vítěz této kategorie Pavel Frait předvedl výkon, který měl hodnotu 288 poražených kuželek a jelikož něvyužil možnost pětihodové dorážky je jeho výkon zapsán jako nový rekord neregistrovaných mužů na 60 hs.
V kategorii neregistrovaných žen zvítězila Blanka Kyseláková startující pod hlavičkou Teco Katastr Kolín, která předvedla výkon 253 poražených kuželek. Během svého startu ovšem využila pětihodovou dorážku, takže její výkon nemůže být uznán jako nový rekord v této kategorii. Přesto se rekord podařilo překonat. Jiřina Hübelbauerová z SKP Hradec Králové totiž pětihodovou dorážku nevyužila a její výkon 249 poražených kuželek je tudíž novým rekordem v této kategorii. Třetí příčku pak obsadila spoluhráčka vítězky Jana Dvořáková, která docílila výkonu 248.

V kategorii registrovaných hráčů na 120 hs předvedl Milan Wagner (FortunaAF Hirschau) úctyhodných 637 poražených kuželek, čímž si zajistil prvním místo v turnaji a překonal starý rekord o více jak 40 kuželek. Druhou příčku obsadil Martin Pejčoch (Jiskra Kovářská), který porazil 597 kuželek, což by ještě před začátkem turnaje znamenalo také nový rekord. Na třetí příčku dosáhl výkonem 592 Tomáš Bek (KK Sadská).

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete v menu pod záložkou TURNAJE.
Všem hráčům děkujeme za účast a předvedené výkony a Pardubickému pivovaru a.s. za zajištění cen pro nejlepší hráče a těšíme se na setkání v příštím ročníku.

Přidáno: 12.09.2011, 12:21 hod.

Průbězné výsledky turnajů

A je tu poslední várka průběžných výsledků. Před námi je poslední hrací den, takže další verze již bude konečná. Došlo ke změně na čele soutěže neregistrovaných žen.

Neregistrovaní
Registrovaní

Přidáno: 09.09.2011, 23:01 hod.

Členská schůze

V pondělí 29.9.2011 se koná členská schůze. Začátek v 18:00 hod. na kuželně.
Program: turnaje - zajištění dozorů, informace z aktivu, soupisky pro podzimní část soutěží, členské příspěvky, dozory při veřejných akcích aj.

Přidáno: 27.08.2011, 12:44 hod.

Tradiční turnaje

pernstejn.czI pro tento rok připravil náš oddíl tradiční turnaje pro registrované a neregistrované. V letošním roce se budou poprvé oba turnaje hrát pod hlavičkou Pardubického pivovaru a.s., v termínu 30.8. až 10.9. (vyjma neděle 4. a pondělí 5. září). Volné termíny si budete moci orientačně zkontrolovat v levém menu pod záložkou turnaje.


A tady už jsou propozice obou turnajů:
Turnaj dvojic - určený výhradně neregistrovaným hráčům - 2x60hs s pětihodovou dorážkou
Turnaj jednotlivců - určených všem hráčům a hráčkám straším 13-ti let - 1x120hs

Přidáno: 07.07.2011, 19:16 hod.

Členská schůze

V pondělí 13. června se na kuželně koná členská schůze. Začátek v 19 hodin.
Program: definitivně dořešíme tajenku ohledně počtu družstev přihlašovaných do příštího ročníku, určíme termín turnaje neregistrovaných a doladíme propozice, rozdělíme brigády na léto, vybereme firmu, která nám poskytne internetové připojení .....

Přidáno: 10.06.2011, 15:40 hod.

Výsledky zápasů 21. - 26. kola

Vzhledem k nedostatku času jsem delší dobu nezvládal vkládat příspěvky. Nyní vkládám alespoň výsledky neokomentovaných utkání našich družstev.

ÁČKO
21. kolo: Rybník A - A 12:4 (2534:2375), nejlépe M. Skala 431
22. kolo: A - V. Mýto A 10:6 (2600:2595), nejlépe T. Jarolím 475
23. kolo: Pardubice A - A 14:2 (2558:2365), nelépe M. Skala 427
24. kolo: A - Solnice A 10:6 (2681:2592), nejlépe P. Miláček 473
25. kolo: Milovice A - A 4:12 (2553:2622), nejlépe P. Miláček 480
26. kolo: A - Vrchlabí B 16:0 (2801:2511), nejlépe M. Skala 487. Výkon družstva je novým rekordem kuželny na 6x100hs.

BÉČKO
21. kolo: B - Třebechovice B 10:2 (1632:1553), nejlépe J. Havlas 436
22. kolo: Solnice B - B 6:6 (1544:1523), nejlépe P. Skutil 401
23. kolo: B - Pardubice C 9:3 (1644:1615), nejlépe J. Suchomel 422
24. kolo: Josefov B - B 10:2 (1545:1364), nejlépe P. Skutil 373
25. kolo: B - Smiřice B 11:1 (1653:1615), nejlépe P. Skutil 432
26. kolo: volno

CÉČKO
21. kolo: C - Rybník C 10:2 (1598:1561), nejlépe L. Elis 418
22. kolo: Třebechovice B - C 10:2 (1563:1520), nejlépe P. Hanuš 390
23. kolo: C - Solnice B 8:4 (1602:1600), nejlépe P. Hanuš 407
24. kolo: Pardubice C - C 10:2 (1611:1492), nejlépe L. Elis 417
25. kolo: C - Josefov B 2:10 (1585:1637), nejlépe P. Hanuš 413
26. kolo: Smiřice B - C 10:2 (1661:1608), nejlépe P. Hanuš 415

Přidáno: 21.05.2011, 15:47 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |