Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko jede z Hořic s debaklem

V pátek zajíždělo naše áčko k dalšímu diviznímu utkání do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem.
Na úvod nasadilo naše družstvo dvojici "marodů". Tomáš Jarolím, který bojoval s virózou a Petr Miláček, který již tři kola bojuje více než se soupeři se svými zády. Tomáš hrál s domácím hráčem vcelku vyrovnaně, ale závěr druhé dráhy vyšel lepe domácímu hráči a Tomáš tak vyšel bodově naprázdno. Petr nezačal vůbec dobře a skvěle hrající soupeř si vytvořil luxusní náskok. Po změně drah sice přišlo z Petrovi strany výrazné zlepšení, ale na body to stačit nemohlo a domácí družstvo se tak ujalo pohodlně vedení o 63 kuželek. V prostřední části se Petr Zeman v utkání dost trápil a skvěle hrající soupeře každým hodem navyšoval svůj náskok a nakonec jasně zvítězil. Na vedlejších drahách se pozvolna rozjížděl Pavel Klička. První dráhu zahrál ještě řekněme průměrně a se soupeřem velmi vyrovnaně. Po změně drah ale přišel Pavlův koncert. Plné 174 a k tomu 104 dorážky znamenalo vynikající dráhu 277 a nakonec těsně neúspěšný atak pětistovky. Po skvělém výkonu tak přinesl do naší šatny první, ale bohužel také poslední dva bodíky. Mirek Skala hrál v závěrečné rundě se svým soupeřem vyrovnaně. V rozhodujících momentech si ale soupeř pomohl hodovkou, na kterou Míra odpověděl prohozem a body tak bral opět domácí hráč. Karel Lang nenastupoval k utkání také zdravotně úplně fit a na jeho hře to bylo znát. Utkáním se herně doslova protrápil a svůj souboj jasně prohrál. Naše družstvo tak odjíždí z Hořic s porážkou v poměru 14:2 o 161 kuželek.
Výkony našich hráčů: Jarolím 426, Miláček 441, Zeman 424, Klička 495, Skala 446, Lang 403 (družstvo 2635).

Přidáno: 31.03.2014, 09:36 hod.

Bilance tohoto kola - 5 bodů ze tří zápasů

Áčko už pěk kol za sebou nepoznalo pocit z výhry a v pátek navíc přijel do Přelouče lídr tabulky - TJ Tesla Pardubice A. Vyhlídky na nějaký ten bodový zisk tedy opět jen mlhavé. Mlha se ale trochu rozestoupila hned po první čtveřici. Pavel Klička předvedl solidní výkon a trápícího se soupeře přehrál vysokým rozdílem. Na vedlejších drahách nastoupil na úvod netradičně Petr Miláček, který stále ještě nebyl fit a na jeho hře to bylo zejména v závěru velmi znát. I tak ale nakonec nad soupeřem vydřel výhru a po prvních čteřici naše družstvo vedlo překvapivě vysoko o 103 kuželek. V prostřední části předvedl Petr Zeman povedený výkon, který ale na skvěle hrajícího soupeře bohužel nestačil. Míra Skala hrál se soupeřem vyrovnanou partii, ve které ale přece jen tahal za delší konec a po výborném výkonu zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy naše vedení 6:2 stále ještě o bezmála 100 kuželek. Karel Lang s Tomášem Jarolímem si mohli oba dovolit prohrát a jen si pohlídat celkový součet. Po půlce už to vypadalo dobře, protože hosté z náskoku ukrojili jen málo. Ve druhé půlce se sice náskok našich hráčů začal pomalu ztenčovat, ale na konci tam ještě zbylo 38 kuželek, takže naše družstvo si po dlouhé době připsalo do tabulky dva body za nečekanou výhru v poměru 10:6 o těch již zmiňovaných 38 kuželek. Dlužno ale dodat, že kdyby hosté přijeli s hráčem navíc a mohli tak vystřídat, zřejmě by utkání dopadlo jinak. No, na kdyby se ale nehraje a díky těmto dvěma bodům je naše družstvo s pravděpodobností, která hraničí s jistotou zachráněno.
Výkony našich hráčů: Klička 430, Miláček 417, Zeman 442, Skala 461, Lang 436, Jarolím 435 (družstvo 2621).

Béčko odjelo v pátek do Týniště nad Orlicí, kde se utkalo s domácím béčkem. Hned od úvodu se hrálo velmi vyrovnaně. Petr Skutil nedokázal výrazněji využít slabého výkonu soupeře a jen těsně jej přehrál. Jarda Havlas po průměrném výkonu nakonec dokázal vydřít těsnou výhru. Pepa Suchomel ve třetím duelu také zaostal za očekáváním, ale nakonec také těsně zvítězil, takže před závěrečnou dvojicí vedlo naše družstvo 6:0 o pouhých 19 kuželek, což dávalo domácím ještě naději alespoň na remízu. Honza Jakube byl sice nakonec nejlepším hráčem našeho celku, ale ani on nějak nevybočil z průměru. Toho dokonale využil výborně hrající domácí hráč a utkání tak nakonec skončilo remízou 6:6, když domácí celek nakonec nahrál v součtu o 24 kuželek více.
Výkony našich hráčů: Skutil 367, Havlas 393, Suchomel 379, Jakube 394 (družstvo 1533).

Céčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Pardubic, kde se utkalo s domácím déčkem. Na úvod nedokázal Libor Elis využít slabšího výkonu soupeře a v dramatické koncovce s ním nakonec remizoval. Radim Pyták zahrál solidně a slabě hrajícího domácího hráče relativně v pohodě přehrál. V podobném duchu se nesl i následující duel, ve kterém bral výhru Jirka Ryšavý a před závěrem tak naše družstvo vedlo 5:1 o 62 kuželek. Utkání zakončil výborným výkonem Petr Hanuš, který tak pečetil výhru našeho družstva v poměru 11:1 o 107 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 380, Pyták 405, Ryšavý 407, Hanuš 436 (družstvo 1628).

Přidáno: 24.03.2014, 07:20 hod.

Sadská "povinné" body uhrála

V sobotu se hrálo na přeloučské kuželně další utkání 2. KLM, ve kterém domácí Sadská přivítala sestupem ohrožený Vltavan Loučovice.
Do úvodu naskočil Tonda Svoboda společně s Alešem Košnarem. Tonda "vyfasoval" nakonec nejlepšího hráče hostí a i přes vcelku povedený výkon jasně prohrál. Aleš neměl se slabě hrajícím soupeřem nějakou větší práci a poklidném tempu povedeným výkonem jasně vítězí. Po první rundě 1:1 a 25 kuželek do Sadské.
Druhá dvojice - Vašek Pešek a Martin Schejbal. Vašek předvedl povedený výkon a slabě hrajícímu soupeři nakonec nepustil ani set. Mates se utkáním protrápil, ale podobně na tom byl i jeho soupeř a tak při smírném stavu 2:2 bral bod za celkový vyšší nához Martin. Před poslední čtveřicí tedy vedení Sadské o 85 kuželek v poměru 3:1.
Vašek Schejbal předvedl výbornou hru a nakonec skončil těsně pod hranicí šestistovky. Na to soupeř neměl protizbraň. Tomáš Bek zaostal daleko za svým výkonem z minulého pohárového utkání, slabě hrajícího soupeře ale stejně přehrál bez ztráty setu.
Jak jsem psal výše, Sadská si tedy připsala dva "povinné" body za výhru v poměru 7:1 o 166 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 554, Košnar 578, Pešek 573, M. Schejbal 525, V. Schejbal 598, Bek 536 (družstvo 3364).

Přidáno: 15.03.2014, 19:34 hod.

Áčko nechalo oba body v Rychnově, béčko doma přehrálo Pardubice D

V pátek odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem, které je přímo ohroženo sestupem.
Naše družstvo vlétlo do utkání výborně. Petr Zeman hrál se svým soupeřem od začátku až do konce vyrovnanou partii a rozhodovala až poslední dorážka, kterou Petr zvládl lépe a připsal si těsnou výhru. Na vedlejších drahách prohrál Pavel Klička sice první půlku. Po změně drah ale zabral a po výborném výkonu pohodlně zvítězil. Po první rudně tedy naše družstvo vcelku nečekaně vedlo 4:0 o 29 kuželek.
Také prostřední pasáž utkání vyzněla pro naše družstvo dobře. S Mírou Skalou to nevypadalo příliš dobře. Jeho soupeř hrál skvěle a v poločase jasně vedl. Po změně drah se ale karta obrátila a Míra na soupeře zle dotíral, rozdíl ale nakonec nedokázal smazat celý a prohrál o 5 kuželek. Na vedlejších drahách dostal Tomáš Jarolím hned po dvanácti hodech nového soupeře, když domácí museli sáhnout ke střídání ze zdravotních důvodů. Tomášovi to ale nikterak nevadilo a soustředěnou hrou nakonec po povedeném výkonu vítězí rozdílem bezmála 50 kuželek. Před poslední rundou tedy příznivý stav 6:2 a k dobru 73 kuželek.
Karel Lang nezačal vůbec dobře a hned na první dráze ztratil na soupeře skoro 50 kuželek. Druhá dráha již vyšla Karlovi o poznání lépe, soupeř ale pokračoval ve výborné hře a nejlepším výkonem večera Karla jasně přehrál. Na drahách 3-4 bojoval od začátku Petr Miláček nejen se soupeřem ale také s bolavými zády. I tak ale předvedl povedenou první půlku a se soupeřem jen těsně prohrál. Po změně drah zkusil ještě pár hodů, ale pak přepustil své místo Dušanovi Kasovi. Ten bohužel náhlý nástup do vyrovnané koncovky nezvládl a soupeři tím jeho roli značně ulehčil. Na body tedy skončilo utkání smírně 6:6 a o osudu utkání rozhodoval celkový součet poražených kuželek, který se nakonec bohužel překlopil na stranu domácích a naše družstvo tak odjíždí z Rychnova s nepořízenou - prohra 10:6 o 22 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 454, Klička 458, Skala 450, Jarolím 450, Lang 425, Miláček+Kasa 408 (družstvo 2645).

Béčko přivítalo v pátek na domácí dráze družstvo TJ Tesla Pardubice D.
Do úvodu naskočil Pepa Suchomel společně s Lídou Skutilovou. Pepa zahrál výborně, zejména pak ve druhé polovině a svého soupeře jasně přehrál. Lídě se tentokrát nedařilo tolik jako v minulém domácím zápase a vyrovnaný duel nakonec těsně prohrála. Před závěrečnou čtveřicí tedy smírný stav 2:2 při našem vedení o 33 kuželek.
Petr Skutil si od samého začátku budoval náskok nad slabě hrajícím soupeřem a pomalu ale jistě kráčel za výhrou. Hosté se ještě v polovině duelu pokusili střídáním Petrovi jeho cestu znesnadnit, ale to se jim nepodařilo. Jarda Havlas v poslední době marně hledá formu, což potvrdil i v tomto utkání, když kamenem úrazu byla opět hra v dorážce. V tomto utkání mu ale nakonec i podprůměrný výkon na slabě hrající soupeřku stačil.
Naše družstvo si tak připsalo do tabulky další dva body za výhru v poměru 10:2 o 147 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 438, Skutilová 373, Skutil 449, Havlas 390 (družstvo 1650).

Céčko mělo v tomto kole volno.

Přidáno: 15.03.2014, 19:17 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 14.3., 17:00 hod. - Start Rychnov B - Přelouč A

Pátek 14.3., 17:00 hod. - Přelouč B - Pardubice D

Přelouč C - volno

Sobota 15.3., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - Vltavan Loučovice

Přidáno: 13.03.2014, 20:56 hod.

Sadská v odvetě Poháru ČKA potvrdila postup

V sobotu sehráli hráči Sadské na přeloučské kuželně odvetné utkání prvního kola Poháru ČKA proti družstvu TJ Blatná.
Z prvního utkání na půdě soupeře si Sadská přivezla jasnou výhru 5:1 a odveta již tedy měla být spíše jen formalitou. Hosté to ale rozhodně nezabalili a do odvety doslova vlétli a domácí celek trochu zaskočili. Tonda Svoboda předvedl poměrně povedený výkon a na dráhy hrál se soupeřem smírně. Rozdíl v poražených kuželkách ale na konci hovořil přece jen pro hostujícího hráče. Vašek Pešek střídal výborné okamžiky s těmi temnými, zatímco jeho soupeř hrál poměrně konstantně a po povedeném výkonu Vaška jasně přehrál. Po první rundě se tedy hosté ujali vedení 2:0 o 62 kuželek.
Pro Vaška Schejbala s Tomášem Bekem sice nepříjemná, ale ne neřešitelná situace. Vašek sice nezačal nejlépe, ale i s dráhou 124 se dá někdy vyhrát. Na dalších drahách už to byl koncert i když Vašek byl tradičně nespokojen - mnohdy i proto, že ta devítka mohla spadnout rychleji :-) . Každopádně po výborném výkonu zvítězil jasně 4:0 o více jak 100 kuželek. Na vedlejších drahách hrál od prvních hodů výborně Tomáš Bek a zpočátku slušně hrajícímu soupeři hru trochu znechutil. Po povedených čtyřech drahách svítila na totalizátoru u Tomášova celkového výkonu na začátku zaslouženě šestka a hostující celek tak odjel z Přelouče s nepořízenou. Sadská v odvetě zvítězila v poměru 4:2 (11:5) o 113 kuželek a postoupila tak do dalšího kola, kde se utká s prvoligovou Třebíčí.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 563, Pešek 535, V. Schejbal 590, Bek 612 (družstvo 2300).

Přidáno: 11.03.2014, 09:06 hod.

Áčko opět doma prohrálo, céčko veze body z Jičína

V pátek se na domácí půdě představilo naše áčko, které přivítalo svého souseda v tabulce - TJ Červený Kostelec B. Obě družstva do této doby nasbírala 20 bodů a tak to byl přímý souboj o pozici v tabulce. Naše družstvo bohužel opět potvrdilo mizernou jarní formu a slušně hrajícím hostům situaci výrazně ulehčilo.
Na úvod sice Pavel Klička utrpěl vítězství, když jeho soupeřce hrubě nevyšla druhá půlka duelu. Na vedlejších drahách ale nedokázal ve vyrovnaném souboji bodovat Míra Skala, když hlavní příčinou neúspěchu byla slabá dorážka (jen 116). Druhá čtveřice tedy naskakovala za smírného stavu 2:2 při zanedbatelném vedení našeho celku o 6 klacíků. Petr Zeman už při hře do plných lítal z jedné ulice do druhé, bohužel mnohdy až do malé a to nevěstilo nic dobrého pro dorážku, což se záhy potvrdilo a po čtyřiceti hodech jej vystřídal Dušan Kasa. Ten dráhu dohrál výborně a zdálo se, že to byl z naší strany dobrý tah, i když soupeř hrál skvěle a o případné výhře v tomto duelu přemýšlel v našem družstvu jen málokdo. Dušan se ale po změně drah vydal Petrovou cestou a výborně hrající soupeř tak v tomto duelu nahrál více jak 70 dřev. Na vedlejších drahách dokázal sice Tomáš Jarolím svůj duel dotáhnout do vítězného konce, ale před závěrem se přece jen lépe dýchalo hostům, kteří při stavu 4:4 měli k dobru bezmála 60 kuželek. Karel Lang začal dobře, jeho soupeř ale také a poločas byl prakticky vyrovnaný. Po změně drah ale Karel ze souboje doslova odešel, zatímco soupeř pokračoval v povedené hře a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Na vedlejších drahách sice Petr Miláček předvedl výkon, který asi jako jediný v našem družstvu snese přísnější měřítko a svého soupeře přehrál. To znamenalo ale pouhou korekci výsledku.
Naše družstvo si tak připsalo další domácí porážku, tentokrát v poměru 10:6 o 94 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 422, Skala 416, Zeman+Kasa 387, Jarolím 427, Lang 412, Miláček 457 (družstvo 2521).

Béčko mělo v tomto kole díky lichému počtu účastníků soutěže volno.

Céčko odjelo již ve čtvrtek na sypačku do Jičína, kde se utkalo s domácím déčkem.
Úvod vyšel našemu družstvu zejména bodově na výbornou. Radim Pyták předvedl skvělou první půlku a to byl základ jeho úspěchu. Druhou půlku zahrál sice dost mizerně, ale v součtu mu to nakonec na soupeře stačilo. Libor Elis zahrál oba poločasy vyrovnaně a soupeře nakonec také udolal. V polovině utkání tedy naše vedení 4:0, ale jen o 22 klacků. Petr Hanuš se prezentoval výbornou hrou a slabě hrajícího soupeře jasně přehrál. Herně podobně si vedl na vedlejších drahách Jirka Ryšavý, který ovšem bojoval se silnějším protivníkem a ze souboje odešel nakonec poražen. To už ale nezměnilo nic na tom, že body se povezou do Přelouče, za výhru v poměru 10:2 o 78 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 406, Elis 404, Hanuš 447, Ryšavý 446 (družstvo 1703).

Přidáno: 09.03.2014, 20:18 hod.

Úspěch našich žáků na krajském mistrovství

V neděli hostila čtyřdráhová kuželna v České Třebové účastníky Mistrovství Pardubického kraje v kategorii žactva.

Náš oddíl zde měl dvojnásobné zastoupení a oba naši hráči nám udělali velkou radost. Honza Juříček předvedl povedený výkon (404 poražených kuželek), který mu vynesl bronzovou příčku. Jeho parťák a spoluhráč z mládežnického družstva David Sukdolák předvedl výkon z říše snů - 450 poražených kuželek a do posleního hodu bojoval o zlato a přímý postup na MČR. To mu nakonec uniklo o pouhé 3 kuželky a tak se i přes opravdu skvělý výkon musel spokojit se stříbrnou medailí. Vítězem se stal vysokomýtský Daniel Stráník, který má ovšem velmi dobře rozehraný Pohár mladých nadějí a vypadá to, že na MČR postoupí právě z této soutěže, čímž by otevřel cestu také pro našeho Davida Sukdoláka.
Kompletní výsledky naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 05.03.2014, 16:56 hod.

Naši zástupci v semifinálových kláních neúspěšní

O uplynulém víkendu proběhla semifinále MČR v kategoriích muži, ženy, senioři a seniorky.

Přeloučská kuželna hostila kategorii seniorek, leč bohužel náš oddíl zde svoji zástupkyni neměl. Ve čtyřiadvacetičlenném poli startujících se nejlépe vedlo Václavě Krulišové z Loko Trutnov (547 poražených kuželek), druhou příčku vybojovala Jaromíra Smejkalová z SKK Jeseník a třetí skončila Alena Machalíčková z HKK Olomouc. Dvanáct nejlepších hráček si zajistilo postup na květnové Mistrovství ČR.

Kategorie seniorů hrála své semifinále v Vrchlabí a zde měl náš oddíl dokonce čtyřnásobné zastoupení. Bohužel ani jednomu z našich hráčů se nepodařilo probojovat mezi postupující. Nejlepším z naší čtveřice byl na 26. místě výkonem 527 poražených kuželek Karel Lang. Pavel Klička se při stejném výkonu s horší dorážkou umístil o příčku níže. Jarda Havlas skončil 38. (501) a Pepa Suchomel 43. (482).

Mezi muži zastupoval náš oddíl na kuželně v Prostějově Petr Miláček, který pokazil hned úvodní dráhu (jen 107). Pak přišlo sice výrazné zlepšení, ale ztráta z první dráhy znamenala v součtu jen 542 poražených kuželek, což stačilo až na 35. místo.

Kompletní výsledky všech semifinálových turnajů jsou k dispozici na webu ČKA..

Přidáno: 05.03.2014, 16:46 hod.

Semifinále MČR

O prvním březnovém víkendu proběhnou semifinále MČR v kategoriích muži, ženy, senioři a seniorky. Náš oddíl bude mít zastoupení pouze v kategorii mužů a seniorů.

Senioři se k semifinálovému boji sejdou v sobotu 1. března na kuželně ve Vrchlabí a zde nás bude zastupovat dokonce čtveřice našich hráčů - Pavel Klička, Jarda Havlas, Pepa Suchomel a Karel Lang.

Semifinálový turnaj mužů se bude konat v neděli 2. března na kuželně v Prostějově, kde nás bude reprezentovat Petr Miláček.

Všem našim zástupcům přejeme pevnou ruku a co nejlepší výsledek.


Přeloučská kuželna bude v sobotu 1. března hostit kategorii seniorek. Začátek tohoto klání je v 10 hodin a bližší informace naleznete výše pod odkazem SEMIFINÁLE MČR 2014 - SENIORKY.

Přidáno: 25.02.2014, 18:43 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-784 |