Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská úspěšná v lize i poháru

O uplynulém víkendu čekala na hráče Sadské porce dvou zápasů ve dvou dnech.

V sobotu přivítali na přeloučské kuželně celek Sokol Benešov. Tabulkové postavení postavilo Sadskou do role jasného favorita (hrál druhý s posledním) a domácí hráči tuto roli beze zbytku zvládli a hosty vyprovodili s kanárem.

V něděli pak Sadská odjela k úvodnímu utkání 1. kola nadstavbové části poháru ČKA na čtyřdráhu do Blatné. I tento zápas byl v podání hráčů Sadské úspěšný a pro odvetu, která se bude hrát v Přelouči 8. března vezou z prvního utkání výhru 5:1, která dává více než slibné naděje na postup do další fáze soutěže.

Přidáno: 17.02.2014, 22:02 hod.

Body uhrálo pouze béčko

Tentokrát nemám mnoho času, takže zápasy posledního kola okomentuji jen ve zkratce.

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně poslední celek tabulky - KK Dobruška A. Podle tabulkového postavení to mělo být pro naše družstvo pohodové utkání, což se ale nepotvrdilo. Naše družstvo zahrálo na své poměry řekněme průměrně, což na hosty tentokrát nestačilo a ti si z Přelouče odvážejí oba body za výhru 10:6 o 18 kuželek. Snad jim budou alespoň něco platné v boji o záchranu.

Béčko sehrálo své utkání v pátek na kuželně v Rybníku proti domácímu céčku. Naše družstvo na této těžké kuželně využilo slabého výkonu domácího družstva a jasně zvítězilo 10:2 o 135 klacků.

Céčko odjelo v pátek do Jaroměře-Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem. Našim hráčům se nepodařilo vyrovnat se záludnostmi josefovské dvoudráhy a tak se zrodila jasná prohra našeho družstva v poměru 10:2 o 90 kuželek.

Přidáno: 17.02.2014, 09:32 hod.

Béčko i céčko doma vítězné

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo KK Josefov B.
Na úvod na soupeře nastoupila dvojice čerstvých účastníků semifinále MČR v kategorii seniorů - Pepa Suchomel a Jarda Havlas. Pepa měl poměrně povedené plné, slabší dorážkou se ale připravil o lepší výsledek. Na podprůměrně hrajícího soupeře mu to ale stačilo. Jarda i přes ne zcela povedený výkon neměl se soupeřem větší práci a po úvodní čtveřici se naše družstvo ujalo pohodlného vedení 4:0 o 48 kuželek. Dorazit soupeře dostal za úkol Petr Skutil a s ním Honza Jakube. Petra stále ještě trápí bolavá záda a na jeho výkonu se to odrazilo. Slušně hrající soupeř tak něco z našeho náskoku stáhl. Honza na vedlejších drahách sice vyfasoval nejlepšího hráče hostí, ale zejména výbornou dorážkou jej po nejlepším výkonu večera pohodlně přehrál.
Naše družstvo tak v tomto utkání vítězí o 51 kuželek v poměru 10:2.
Výkony našich hráčů: Suchomel 402, Havlas 401, Skutil 395, Jakube 442 (družstvo 1640).

Po zápase béčka naskočilo na plac také naše céčko, které se utkalo s družstvem KK Zálabák Smiřice C.
Úkol dobře zahájit utkání dostala dvojice Libor Elis a Radim Pyták. Úkol se jim podařilo splnit tak na 59,5%. Libor hrál se soupeřem celou dobu vyrovnanou partii, bohužel ale se špatným koncem. Radim hrál se soupeřem také vyrovnanou, ale o něco kvalitnější partii. V tomto duelu se na konci radoval náš hráč a při bodovém stavu 2:2 tak vedlo naše družstvo o celých 5 kuželek. Dotahováci Petr Hanuš a Jirka Ryšavý tak měli osud utkání ve svých rukou. Petr začal špatně a v poločase prohrál 12 klacků, aby dalších 10 ztratil ve druhých plných. V tuhle chvíli to nevypadalo vůbec dobře. Soupeř Petrovi ale výrazně pomohl, když zazdil druhou dorážku a Petr ještě sahal po výhře. Nakonec prohrál těsně o dva klacky. Jirka nezačal také nijak dobře, jeho soupeřka ale hrála podobně a byla z toho poločasová plichta. Jirka se ve druhé části mírně zlepšil, zatímco soupeřka pokračovala v podobném duchu jako na dráze první a Jirka tak nakonec dokráčel k výhře.
V součtu tedy šťastná výhra našeho družstva o 21 kuželek v poměru 8:4.
Výkony našich hráčů: Elis 387, Pyták 420, Hanuš 393, Ryšavý 389 (družstvo 1589).

Přidáno: 07.02.2014, 21:54 hod.

Áčko v Trutnově nepřekvapilo

Již ve čtvrtek odjelo naše áčko na kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem. Trutnovská kuželna patří v našem družstvu k těm méně oblíbeným, i když ji nelze označit za nepadavou, ale spíše za hůře čitelnou, což je vždy velká výhoda pro domácí. Navíc zápas trvá okolo 5,5 hodiny a když máte jít druhý den do práce, tak se vám na takové utkání ani nechce. No ale dost povídání o kuželně a pojďme k zápasu samotnému.
Ten zahájil v našem celku Petr Zeman, který začal solidně a v poločase dýchal soupeři na záda. Druhá půlka mu ale nevyšla a to znamenalo první body pro Trutnov. Ve druhé rundě se Pavel Klička tahal se soupeřkou o každou kuželku a rozhodoval až poslední Pavlův hod, kterým ovšem mohl uhrát již jen plichtu, což se mu nakonec podařilo. Náš předzápasový cíl byl tedy splněn - kanár odvrácen. Ve třetí dvojici hrál Dušan Kasa vcelku slušně plné, ale slabší dorážkou se připravil o nějaký lepší výsledek. Na výborně hrajícího soupeře by to ale stejně nestačilo a náskok domácích rychle narostl. Ve čtvrtém duelu vykřesal jiskřičku naděje na překvapení v tomto zápase Tomáš Jarolím, který po solidním výkonu nakonec těsně zvítězil. Vykřesanou jiskřičku ale rychle uhasil Petr Miláček, který sice do utkání vstoupil dobře, ale zpackanou druhou dráhou zadupal všechny naděje na nějaký lepší výsledek. Zápas se tak dohrával již jen z povinnosti. Domácí celek měl nahráno 125 klacků a to se dá ztratit jen těžko. Karel Lang se se záludnostmi trutnovské kuželny popasoval docela solidně a zejména ve druhé polovině špatně hrajícího soupeře nakonec přehrál čímž ještě trošku zkorigoval výsledek.
Z Trutnova si tak vezeme vcelku očekávanou prohru v poměru 11:5 o 110 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 396, Klička 427, Kasa 401, Jarolím 413, Miláček 405, Lang 412 (družstvo 2454).

Přidáno: 07.02.2014, 09:26 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 6.2., 17:00 hod. - Loko Trutnov B - Přelouč A

Pátek 7.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Josefov B

Pátek 7.2., 19:00 hod. - Přelouč C - Smiřice C

Sobota 8.2., 10:00 hod. - KK Hvězda Trnovany - KK SDS Sadská

Přidáno: 05.02.2014, 16:00 hod.

Z krajských mistrovství 2x bronz

O uplynulém víkendu proběhla Mistrovství Pardubického kraje v kategoriích ženy, seniorky, senioři a dorost.

V kategorii žen náš oddíl zastoupení neměl, v kategorii seniorek reprezentovala náš oddíl Lída Skutilová. Té se na pardubické kuželně příliš nedařilo a po slabém výkonu skončila až na poslední sedmé příčce. V kategorii dorostu, kterou hostila naše kuželna, měl náš oddíl dvojí zastoupení. Kryštof Matička nakonec vybojoval šestou příčku a jeho spoluhráč z mládežnického družstva Tomáš Sukdolák si nakonec na krk pověsil bronzovou medaili.
Mezi seniory jsme měli v osmadvacetičlenném startovním poli na kuželně v České Třebové celkem šest zástupců. Karel Janovský obsadil nakonec 21. místo, Libor Elis skončil na 19. příčce, Karel Lang na 13., Pepa Suchomel na 9., Jarda Havlas na 7. a Pavel Klička vybojoval výborné třetí místo, když od stříbra jej dělily pouhé dvě kuželky.

V semifinálových turnajích MČR tak budeme mít celkem čtyři zástupce. V seniorské kategorii to bude Pavel Klička s Pepou Suchomelem a Jardou Havlasem a v kategorii mužů nás bude reprezetovat Petr Miláček - mužská kategorie hrála krajské přebory již 5.1..

Kompletní výsledky již odehraných kategorií si můžete prohlédnout na webu PKKS. Zbylé kategorie - tedy žactvo a junioři budou hrát svá krajská mistrovství o prvním březnovém víkendu.

Přidáno: 05.02.2014, 15:52 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2014

Zítra, tj. v sobotu 1. února bude hostit přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje v kategorii dorostenců. Začátek je plánování na 9:00 hod. a průběžné výsledky můžete sledovat pod odkazem v horní části těchto stránek.

Domácí oddíl bude mít v tomto klání dvě želízka v ohni - Tomáše Sukdoláka a Kryštofa Matičku.

Taktéž zítra se na kuželně v České Třebové utkají o mistrovský titul senioři. Náš oddíl do tohoto klání vyslal celkem šest borců. Jsou jimi: Karel Lang, Karel Janovský, Libor Elis, Pepa Suchomel, Jarda Havlas a Pavel Klička.

Na pardubické dvoudráze se zítra o tituly utkají ženy a seniorky a naše barvy zde bude hájit Lída Skutilová.

Přeji všem našim zástupcům mnoho zdaru a co nejlepší umístění.

Přidáno: 31.01.2014, 21:16 hod.

Sadská se v závěru utkání "provrtala" ke dvěma bodům

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně celek Loko České Velenice a chtěli navázat na dvě jarní výhry v řadě.
Aleš Košnar hrál se soupeřem na každé dráze prakticky vyrovnanou partii vždy tak do 20. hodu. Pak soupeř vyklízel pole a dráhu po dráze přenechával Alešovi. Ten tedy zvítězil jasně 4:0 o 31 kuželek. Tonda Svoboda nezačal sice vůbec dobře, druhou a třetí dráhu ovšem urval pro sebe a dostal se do vedení. Na poslední dráze ale opět propadl a bod za výhru o 9 kuželek putoval na konto soupeře.
Prostřední pasáž byla pro domácí družstvo pohromou. Vašek Pešek byl ve svém duelu 105 hodů ve vedení, ale poslední dorážka pouhých 29 vše zhatila a při stavu 2:2 na dráhy bral bod soupeř. Martin Schejbal se od začátku chytil fanek a úvodní dráha 113 nevěstila nic dobrého. Mates zkusil ještě tři hody na druhé dráze a následně byl vystřídán Honzou Renkou. Ten ale také svým spoluhráčům příliš radosti neudělal a duel této dvojice nakonec tedy skončil fiaskem - 0:4 a -77 kuželek.
Před dvojicí dotahováků byla tedy výzva v podobě ztráty 68 kuželek. Vašek Schejbal nezačal nijak oslnivě, ale 44 poražených kuželek na posledních 6 hodů druhé dorážky jej postavilo na nohy a řekl bych, že soupeře asi dost sestřelilo. Zbytek duelu už si Vašek pohlídal a při stavu 2:2 na dráhy jasně zvítězil. Na vedlejších drahách předváděl od úvodních hodů Tomáš Bek doslova koncert, který mohl soupeř sledovat z první řady, ale to bylo tak všechno co s tím mohl dělat. První šedesátka skvělých 333 a začalo se spekulovat o rekordu kuželnu. Druhá půlka už ale Tomášovi tolik nevyšla, takže přepisování rekordních tabulek se nakonec nekonalo. I tak z toho bylo ale skvělé číslo a také jasná výhra nad soupeřem.
Takže dva body do tabulky patří Sadské za výhru 5:3 (13:11) o 35 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 557, Svoboda 529, Pešek 528, M. Schejbal+Renka 480, V. Schejbal 573, Bek 608 (družstvo 3275).

Přidáno: 26.01.2014, 20:26 hod.

Béčko i céčko veze body z drah soupeřů

Béčko odehrálo v pátek utkání na dvoudráze ve Smiřicích, kde se utkalo s domácím céčkem.
Jako první naskočil do boje Petr Skutil, který ovšem spíše než se soupeřem bojoval se svým zdravotním stavem a lze předpokládat, že "v plné síle" by si s nijak oslnivě hrajícím soupeřem dokázal poradit. Takhle z toho ale byla těsná prohra. Co se ale nepovedlo Petrovi dokázal Jarda Havlas, který po solidním výkonu nakonec udolal soupeře, srovnal bodový stav na 2:2 a svým spoluhráčům ještě přidal k dobru 9 klacíků. V načaté práci pokračoval Pepa Suchomel, který pěkným výkonem přehrál jen podprůměrně hrající soupeřku. Honza Jakube měl tedy do závěru nahráno 50 kuželek, což byl sice náskok solidní, ale pro nejlepšího domácího hráče ne neřešitelný. Jenže Honza neponechal nic náhodě a nejlepším náhozem utkání svého soupeře těsně udolal a pečetil tak výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 56 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skutil 381, Havlas 417, Suchomel 425, Jakube 430 (družstvo 1653).

Céčko odjelo v sobotu k okresnímu derby na kuželnu do Pardubic, kde se utkalo s domácím céčkem.
Utkání začalo pro naše družstvo dobře, když Libor Elis využil slabého výkonu soupeře a solidní hrou nahrál svým spoluhráčům na úvod bezmála 40 kuželek. Ve druhém duelu se blýskl výborným výkonem Radim Pyták a naše družstvo již vedlo o 70. Jenže ve třetím souboji se již tolik nedařilo Jirkovi Ryšavému a dobře hrající soupeř stáhl rozdíl na ještě hratelných 31. Stále ale ještě dobrá pozice pro našeho dotahováka Petra Hanuše. Tomu se v tomto utkání zadařilo více než dobře a soupeřce nedal sebemenší šanci na obrat. Naše družstvo si tak z Pardubic odváží dva body za výhru v poměru 10:2 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 412, Pyták 439, Ryšavý 394, Hanuš 434 (družstvo 1679).

Přidáno: 26.01.2014, 20:09 hod.

Ačko vydřelo domácí výhru

V pátek se na přeloučské kuželně představilo Hořické céčko. Náš celek chtěl dát v tomto utkání zapomenout na minulé domácí fiasko, což se herně až tak nepodařilo, ale výsledkově nakonec přece jen ano.
Na úvod měl Petr Zeman s Karlem Košťálem větší práci jen na první dráze. Po změně drah soupeř vyklidil pole a Petr pohodlně dokráčel k výhře. Na vedlejších drahách se trápil Mirek Skala a tak se naše družstvo rozhodlo ještě před poločasem pro jeho vystřídání. Dušan Kasa ale nepřinesl kýžené zlepšení a tak si jen průměrně hrající Martin Dymáček připsal oba body. Po první třetině tedy 2:2 a +7 kuželek pro Přelouč.
Ve druhé třetině si po povedené první dráze nahrál Pavel Klička v souboji s Radkem Košťálem náskok 14 kuželek, který po změně drah ztratil a nakonec ještě o dalších 13 prohrál. Na drahách 3-4 začal vcelku dobře Tomáš Jarolím. Bartoloměj Vlášek hrál ale ještě o chloupek lépe a v poločase vedl o 11 klacků. Z tohoto náskoku dokázal ve druhých plných Tomáš stáhnout 10 a rozhodnout měla dorážka. V té to vypadalo, jako když je souboj prodaný, ale ani jeden z hráčů neví, kdo jej koupil. Dorážka nakonec skončila 45:44 a celý duel tak skončil plichtou. Před závěrem tedy lehce lepší pozice pro hosty - vedení o 6 kuželek při stavu 3:5.
V závěru Karel Lang prohrál s Dominikem Rumlem první půlku, ve druhých plných si ale nahrál 30 klacků a mírný náskok si dokázal udržet až do konce. Petr Miláček tahal v souboji s Marinem Mazurou po celou dobu za delší konec a náš celek se tak po ne příliš povedeném výkonu mohl nakonec radovat z výhry v poměru 11:5 o 26 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 436, Skala+Kasa 391, Klička 424, Jarolím 391, Lang 447, Miláček 453 (družstvo 2548).

Přidáno: 25.01.2014, 00:01 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |