Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko jede z Pardubic s nepořízenou, béčko i céčko naplno bodovalo

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Pardubic, kde se utkalo s domácím áčkem. V Pardubicích se našemu družstvu dlouhodě nedaří, ale tento zápas se začal vyvíjet poněkud jinak. Pavel Klička hned v úvodní dvojici po pěkném výkonu přehrál soupeře a zajistil našemu družstvu mírné vedení. Ve druhé dvojici se zaskvěl Mirek Skala, který skvělým výkonem nedal svému soupeři nejmenší šanci. Netradičně již ve třetí dvojici nastoupil Petr Miláček, který i přes lehkou zdravotní indispozici předvedl solidní výkon. Na výborně hrajícího soupeře ale nakonec nestačil, když o výsledku definitivně rozhodla až druhá soupeřova dorážka (95). V polovině utkání tedy naše vedení 4:2 o 32 kuželek. Ještě lépe bylo po další dvojici, kdy Petr Zeman předvedl vynikající plné (324) a jen velké množství újezdů jej připravilo o ještě výrazně lepší výsledek. I tak ale navýšil naše vedení na 64 kuželek. V páté dvojici ale přišel útok ze strany domácího hráče, na který nenašel Tomáš Jarolím adekvátní odpověď a po řekněme průměrném výkonu odešel jasně poražen. Do závěrečného duelu se vstupovalo při stavu 6:4 pro naše družstvo a našem hubeném vedení o 2 klacky. Karel Lang bohužel potvrdil, že v pardubická kuželna není jeho oblíbenou a po slabém výkonu přenechal oba body dobře hrajícímu soupeři a naše družstvo tak nakonec po překvapivém úvodu odjíždí z Parbudic s porážkou v poměru 10:6 o 63 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 455, Skala 472, Miláček 439, Zeman 456, Jarolím 412, Lang 381 (družstvo 2615).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SK Tyniště nad Orlicí B. Do úvodních bojů vletěl v našem dresu Honza Jakube společně s Lídou Skutilovou. Honza poprvné v soutěžní zápase okusil dráhy 1-2 a předvedl povedený výkon, kterým nedal svému podprůměrně hrajícímu soupeři šanci. Lída nezahrála asi úplně podle svých představ, na slabě hrajícího soupeře to ale s rezervou stačilo a naše družstvo tak v polovině vedlo 4:0 o 87 kuželek. Úkol dotáhnout utkání do vítěžného konce připadl na Petra Skutila s Jardou Havlasem. Petrovi se hra příliš nedařila a tak ještě před půlkou přepustil své místo Pepovi Suchomelovi. To přineslo mírné zlepšení a také poměrně pohodlnou výhru nad soupeřem. Jarda vyfasoval nejlepšího hráče družstva hostí a na jeho povedený výkon tentokrát bohužel nestačil, takže utkání končí naší výhrou v poměru 10:2 o 79 kuželek.
Výkony našich hráčů: Jakube 424, Skutilová 384, Skutil+Suchomel 404, Havlas 406 (družstvo 1618).

Bezprostředně po tomto utkání se utkalo naše céčko s celkem TJ Tesla Pardubice D. Utkání rozjela dvojice Libor Elis a Pepa Samek. Libor zdaleka nepředvedl svůj nejlepší výkon, ale na slabě hrající soupeřku to stačilo. Pepa sice předvedl výkon slabší než Libor, ale v jeho případě by se dalo říci, že byl jedním z těch jeho letošních lepších a přinesl také bodový zisk. Takže pro Petra Hanuše s Jirkou Ryšavým příjemný stav 4:0 a +73 kuželek. Petr, který se po delší odmlce vrátil do sestavy, nepředvedl zdaleka svůj optimální výkon a se soupeřkou v těsném souboji nakonec prohrál. Na vedlejších drahách dal ale vzpomenout na své zdařilejší sezóny Jirka Ryšavý a soupeři nedal žádnou šanci na zvrat v utkání. Naše družstvo si tak připisuje do tabulky dva body za výhru 10:2 o 119 kuželek a před derby utkáním s béčkem zůstává stále o příčku výše díky lepšímu skóre. No uvidíme jestli příští týden přinese změnu v pořadí.
Výkony našich hráčů: Elis 393, Samek 378, Hanuš 383, Ryšavý 419 (družstvo 1573).

Přidáno: 11.11.2013, 11:13 hod.

Mládež v Rybníku překvapila

V rámci 2. kola VČPM odcestovalo naše mládežnické družstvo k tunaji na kuželnu do Rybníku. Naše družstvo se s touto těžkou kuželnou vyrovnalo poměrně dobře a po poměrně povedených výkonech všech našich hráčů dokráčelo až k vítězství v turnaji. Největší podíl na tomto úspěchu lze přičíst Tomáši Sukdolákovi, který se stal nejlepším hráčem turnaje. Po druhém turnaji tak naše družstvo okupuje třetí příčku soutěže, se stejným bodovým ziskem jako má první a druhé družstvo.

Výkony našich hráčů ve druhém turnaji: J. Juříček 209, D. Sukdolák 211, T. Sukdolák 240.

Přidáno: 11.11.2013, 10:44 hod.

Sadská smetla Konstruktivu v novém rekordu kuželny

V sobotu přivítali hráči Sadské na přeloučské kuželně družstvo KK Konstruktiva Praha. Utkání odstartovala dvojice Jan Renka a Václav Pešek. Honza dal soupeři "čuchnout" jen na úvodní dráze. Pak rozjel koncert, na kterém byl jeho soupeř již jen divákem, který to měl ale z první řady. Honza nakonec hodil svoji první "přeloučskou" šestistovku a přinesl první bodík do domácí šatny. Vašek prohrál těsně úvodní dráhu. Následjící dvě ale byly v jeho podání skvělé, vytvořil si luxusní náskok, který dovoli svým špatným výkonem na poslední dráze soupeři alespoň lehce snížit. Po první rundě tedy 2:0 a 117 kuželek k dobru. V další lajně naskočil Aleš Košnar s Martinem Schejbalem. Aleš vstoupil do utkání výborně. S přibývajícími drahami sice lehce ubíral plyn i tak ale soupeře jasně přehrál. Mates tentokrát neměl nejlepší den. Tři dráhy pod 130, na to se často nevyhrává. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, i když tentokrát velmi těsně. Při stavu 2:2 na dráhy rozhodoval celkový součet a ten měl nakonec o pouhé dva klacky lepší soupeř. Před závěrečnou rundou tedy navýšení náskoku na 172 kuželek. Pro tradiční dvojici dotahováků Vaška Schejbala a Tomáše Beka příjemná pozice. Vašek začal poněkud vlažněji a slabší úvodní dráhu se soupeřem nakonec zremizoval. Další dráhy už nelze ale ve Vaškově podání nazvat jinak než výborné a soupeř již neměl nárok. Pokud jsem úvodní Honzovo vystoupení nazval koncertem pak Tomáš Bek předvedl v závěru všem přihlížejícím doslova symfonii. Po drahách 167 a 162 přišlo malé intermezzo na dvojce ("jen" 142) a závěr opět vygradoval až na 161. Ten kdo umí počítat tak již ví, že počítadlo Tomášova výkonu se tedy zastavilo na skvělém čísle 632, což je druhý nejlepší výkon na přeloučské kuželně - 5 kuželek za rekordem. Při popisu Tomášova výkonu jsem úplně zapoměl na trápícího se soupeře a musím tedy ještě dodat, že Tomáš zvítězil jasně 4:0 na dráhy.
V součtu tedy družstvo Sadské porazilo 3485 kuželek, což je nejlepší výkon družstva na přeloučské kuželně. Po tomto skvělém výkonu si tedy do tabulky připisuje Sadská dva body za výhru v poměru 7:1 (18,5:5,5) o neuvěřitelných 347 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Renka 606, Pešek 561, Košnar 576, M. Schejbal 523, V. Schejbal 587, Bek 632.

Přidáno: 03.11.2013, 22:18 hod.

Áčko si po boji poradilo s Rychnovem, béčko veze těsnou výhru z Pardubic

V pátek čekalo na naše áčko utkání na domácí kuželně proti celku Start Rychnov nad Kněžnou B. Hrálo se nezvykle pod dohledem ligového rozhodčího Karla Janovského což byla pro oba celky asi prakticky nová a v divizi málo vídaná situace - za ty roky jsem se s tím setkal snad jen dvakrát. Rozhodčí byl naším oddílem delegován vzhledem k loňským událostem po utkání Přelouč x Rychnov, ke kterým se již nebudu vracet a raději se pustím do komentáře utkání samotného.
Do utkání z naší strany vletěla dvojice Pavel Klička a Mirek Skala. No a když píšu vletěla, tak myslím vletěla. Oba naši hráči předváděli výbornou hru a solidně hrající hosty pasovali spíše do role statistů. Po první rundě tedy naše vedení 4:0 o 70 kuželek. V prostřední části se ale karta obrátila. Dušan Kasa začal sice výborně - plné 159. Pak ale přišla doslova mizerná dorážka a ještě před půlkou jej vystřídal Tomáš Jarolím. Jeho hru bych ale mohl popsat stejně jako tu Dušanovu a tak si na vedlejší dráze mohl soupeř v klidu dokráčet pro dva body. Na drahách 3-4 se odehrával souboj dvou výrazně odlišných herních stylů. Petr Zeman se svými tradičně volnějšími hody ale ani přes vcelku povedený výkon na svého silově hrajícího soupeře tentokrát bohužel nestačil. Po druhé rundě tedy již méně příjemný stav 4:4 a jen 9 kuželek k dobru. Karel Lang začal svůj souboj výborně a po poločase vcelku pohodlně vedl. Na druhé dráze ale nezahrál dobré plné, soupeř si vytvořil mírný náskok a ten již Karel nedokázal do konce souboje zlikvidovat. O osudu utkání rozhodoval vývoj na vedlejších drahách, kde Petr Miláček nezačal vůbec dobře, ale soupeř na tom byl podobně. Po změně drah soupeř nevykročil ze svého stínu a Petr zlepšenou hrou dokázal získat pro svoje družstvo kýženou výhru. V součtu tedy naše družstvo vítězí o 34 kuželek v poměru 10:6.
Výkony našich hráčů: Klička 457, Skala 460, Kasa+Jarolím 400, Zeman 437, Lang 429, Miláček 440 (družstvo 2623).

Béčko zajíždělo v sobotu k derby utkání do Pardubic, kde se na tamní dvoudráze utkalo s domácím déčkem.
Do úvodního duelu naskočil Jarda Havlas, kterému se na pardubické kuželně letos docela daří což v souboji se solidně hrajícím domácím hráčem potvrdil a poslal naše družstvo do vedení. Ve druhé dvojici předvedla Lída Skutilová slabší výkon čehož jen průměrně hrající soupeřka dokázala využít a začínalo se prakticky od nuly - 2:2 a jen +4 kuželky pro naše družstvo. Pepa Suchomel také nijak neexceloval, jeho soupeři se ale nedařilo a ještě před půlkou byl střídán. Pepa měl ale nějaké kuželky nahrané a duel dovedl do vítězného konce. Petr Skutil si tedy v závěru mohl dovolit prohrát, ne však o více než 23 kuželek. Značně potrápil nervové soustavy svých spoluhráčů, když nakonec po průměrném výkonu prohrál o 22, což nakonec našemu celku stačilo na těsnou výhru o 2 kuželky v poměru 8:4.
Výkony našich hráčů: Havlas 430, Skutilová 377, Suchomel 393, Skutil 389 (družstvo 1589).

Přidáno: 03.11.2013, 21:36 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 1.11., 17:00 hod. - Přelouč A - Rychnov B

Sobota 2.11., 9:00 hod. - Pardubice D - Přelouč B

Sobota 2.11., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Konstruktiva Praha

Přidáno: 30.10.2013, 20:28 hod.

Áčko prohrálo v Červeném Kostelci, céčko doma přehrálo Jičín

Během uplynulého víkendu jsem byl mimo dosah PC a tak se k odehraným zápasům 7. kola vracím až nyní.

V pátek odjelo áčko do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím béčkem. V minulé sezóně se nám v Kostelci podařilo jako jednomu z mála družstev zvítězit, takže jsme do utkání vstupovali s očekáváním, jestli se nám podobný kousek podaří znovu. Opak byl ale pravdou.
Utkání začalo soubojem stejné dvojice jako v minulém duelu, výsledek byl ale opačný. Pavel Klička předvedl docela povedený výkon, ale na skvěle hrajícího domácího hráče to tentokrát bohužel stačit nemohlo. Ve druhém duelu začal Míra Skala výborně, k povedeným plným ale přidal slabší dorážku a dobře hrající soupeř tak měl úlohu značně ulehčenou. Po třetí dvojici to s naším družstvem už nevypadalo vůbec dobře. Petr Zeman hrál výborně a se soupeřem se přetahoval o každou kuželku. Závěr ale vyšel lépe domácímu borci a Petr prohrál o 5 kuželek. No a když pak v dalším vyrovnaném duelu neudržel v závěru nervy na uzdě Dušan Kasa a dvěma prohozy se připravil o zisk bodů bojovalo se v podstatě již jen o odvrácení kanára. To se hned v dalším duelu podařilo Karlu Langovi, který po pěkném výkonu těsně udolal svého soupeře. V závěru již Petr Miláček bojoval spíše než se soupeřem sám se sebou a zejména díky špatným plným odešel ze souboje poražen.
Domácí celek předvedl výrazně lepší výkon než v loňském ročníku, takže si odvážíme zaslouženou i když vzhledem k vývoji některých duelů možná trochu krutou porážku v poměru 14:2 o 86 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 437, Skala 421, Zeman 450, Kasa 420, Lang 444, Miláček 421 (družstvo 2593).

Céčko přivítalo na domácí kuželně v pátek družstvo SKK Jičín D.
Úvodní pasáž utkání vyzněla mírně lépe pro hosty. Libor Elis předvedl sice pouze podprůměrný výkon, na slabě hrajícího soupeře mu to ale stačilo. Na vedlejších drahách se tentokrát vůbec nedařilo Radimovi Pytákovi a dobře hrající soupeř toho náležitě využil. V polovině utkání tedy 2:2 při vedení hostů o 30 kuželek.
Do druhé poloviny utkání naskočil s cílem překlopit stav v poražených kuželkách na naši stranu Petr Hanuš s Jirkou Ryšavým. Petr hrál od začátku výborně a podobně jako v předchozím duelu i on využil slabé hry soupeře k poměrně vysoké výhře. Jirka Ryšavý se na vedlejších drahách ale dost trápil a to mohlo pro naše družstvo znamenat pohromu. Jeho soupeř na tom byl ale podobně, takže Jirka svůj duel prohrál jen těsně. Na body tedy 4:4 a rozhodl celkový počet poražených kuželek, který se zejména díky dobře hře Petra Hanuše nakonec překlopil na naši stranu, takže si céčko může do tabulky připsat další dva body za výhru v poměru 8:4 o 26 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 389, Pyták 378, Hanuš 422, Ryšavý 357 (družstvo 1546).

Přidáno: 30.10.2013, 20:08 hod.

Sadská částečně odčinila domácí prohru - veze body z benešovské pevnosti

Sadská odjela v sobotu k utkání 5. kola druhé ligy na kuželnu do Benešova. Tam ji čekal souboj s domácím celkem, který již skoro dva roky na domácí kuželně neokusil hořkost porážky. Každá série ale jednou končí.
Do úvodních bojů naskočil Tonda Svoboda společně s Vaškem Peškem. Tonda na úvodních dvou drahách po pěkných výkonech získal body a vytvořil si solidní náskok. Druhá polovina duelu sice patřila soupeři, ale Tonda svůj náskok uhájil a získal bodík. Vašek po těsné prohře na první dráze o 1 kuželku na dalších dvou bodoval a před závěrečnou drahou měl náskok 10 kuželek. V dramatické koncovce se jeho soupeři podařilo tento náskok smazat a oba borci se tak rozešli smírně. Po úvodní třetině tedy vedení Sadské 1,5:0,5 o 10 kuželek.
V prostřední části měl Martin Schejbal slabší chvilku na druhé dráze, kterou soupeři věnoval. Na ostatních ale dominoval a po zásluze si připsal jasnou a pohodovou výhru. Aleš Košnar měl také slabší pouze jednu dráhu a podobně jako Mates nakonec dokráčel v klidu k vítězství. Po dvou třetinách tedy 3,5:0,5 a +103 kuželek pro Sadskou.
Dobrý základ pro tradiční dotahováky Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek se potkal s nejlepším domácím hráčem a i když s ním prakticky na všech drahách držel krok, chyběl ten pověstný kousek štěstíčka a Vašek bohužel ze souboje odešel poražen. Tomáš naopak "vyfasoval" nejslabšího hráče utkání, kterého nijak nešetřil a přehrál jej jasně 4:0 na dráhy.
Sadská tedy ukončila dlouhou šňůru domácích výher Benešova a veze si cenné dva body za výhru 6,5:1,5 (14,5:9,5) o 163 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 573, Pešek 549, M. Schejbal 586, Košnar 571, V. Schejbal 565, Bek 585 (družstvo 3429).

Přidáno: 23.10.2013, 20:45 hod.

Céčko Rybník nevylovilo

V pátek odjelo naše céčko na dvoudráhu do Rybníka, kde se utkalo s domácím céčkem.
Utkání začalo lépe pro naše družstvo. Libor Elis nepředvedl nijak oslnivý výkon, ale v souboji se slabě hrající soupeřkou byl přece jen o chloupek lepší. Ve druhé dvojici předvedl slabý výkon Pepa Samek a nejlepší hráč večera v dresu domácích toho dokonale využil a zajistil svým spoluhráčům náskok 69 kuželek. Radim Pyták po solidním výkonu z toho náskoku ukrojil 30 klacků, což dalo našemu družstvu ještě před závěrečným duelem nějakou naději. Jirka Ryšavý ale v závěru po lehce podprůměrném výkonu se svým soupeřem těsně prohrává a naše družstvo tak odjíždí z Rybníka s porážkou v poměru 8:4 o 46 kuželek.
Výkony našeho družstva: Elis 364, Samek 339, Pyták 391, Ryšavý 369 (družstvo 1463).

Přidáno: 23.10.2013, 17:26 hod.

Áčko doma vydřelo výhru, béčko veze body z Jičína

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SK SC Svity-Lány A. Utkání pro nás začínalo netradičně až v 18:00 a dlouho to s naším družstvem nevypadalo dobře.
V úvodu Pavel Klička prohrál s Milanem Novákem o 30 klacků plné a v dorážce marně likvidoval soupeřův náskok - nakonec prohrál o 4 klacky. Míra Skala hrál s Emilem Uherkou vcelku vyrovnanou partii, kterou pro sebe rozhodl až v závěrečné dorážce. Po úvodní čtveřici tedy na body smírný stav 2:2 při vedení domácích o "zanedbatelných" 17 kuželek.
Prostřední pasáž utkání pak patřila hostům. Dušan Kasa přidal k pěkným plným slabou dorážku a Gábina Rusová jej poměrně v pohodě přehrála. Tomáš Jarolím hrál s Pavlem Kabelkou alespoň trochu vyrovnaně jen první plné. Od prvních hodů v dorážce začal Tomášovi soupeř utíkat a naše družstvo se rozhodlo ještě před poločasem Tomáše vystřídat. To se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Střídající Petr Zeman předvedl na druhé dráze výborných 240, čímž výrazně zkorigoval původně poměrně jasný náskok soupeře. Před závěrem tedy lepší pozice pro hosty - vedení na body 6:2 o 22 kuželek.
Karel Lang ani Petr Rus nezačali duel nějak oslnivě. Ke slabším plným ale oba přidali povedenou dorážku a výměna drah proběhla při Karlově vedení o 2 klacky. Po změně drah Karel výrazně přidal a souboj dovedl jasně do vítězného konce. Na vedlejších drahách si Petr Miláček v pohodě poradil s Jirkou Rusem, když v jejich souboji byl vyrovnaný pouze úvod druhé dráhy.
Naše družstvo si tak po boji připisuje do tabulky důležité dva body za výhru v poměru 10:6 o 63 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 435, Skala 449, Kasa 408, Jarolím+Zeman 425, Lang 452, Miláček 461 (družstvo 2630).

Béčko odjelo již ve čtvrtek na čtyřdráhu do Jičína, kde se utkalo se svým sousedem v tabulce - domácím déčkem.
Úvod utkání vyzněl nepatrně lépe pro domácí družstvo. Pepa Suchomel po pěkném výkonu svého soupeře jasně přehrál, ale Lída Skutilová po lehce podprůměrném výkonu na svého dobře hrajícího soupeře nestačila a do závěrečné rundy se šlo za stavu 2:2 při mírném vedení domácích.
Petr Skutil předváděl pěknou hru, ale hrál se soupeřem po celou dobu vyrovnanou partii. Tu ale nakonec dokázal dotáhnout k těsné výhře o 3 kuželky. Na vedlejších drahách si výborně počínal Jarda Havlas, který průměrně hrajícího soupeře v klidu přehrál. Oba dotahováci tedy přidali na konto našeho družstva dva bodíky a plichta byla jistotou. O osudu utkání rozhodl celkový počet poražených kuželek, který hovořil o celých 5 pro naše barvy a béčko tak veze z Jičína 2 body za výhru v poměru 10:2 o těch již zmiňovaných 5 kuželek.

Přidáno: 18.10.2013, 23:10 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 17.10., 17:00 hod. - Jičín D - Přelouč B

Pátek 18.10., 17:00 hod. - Rybník C - Přelouč C

Pátek 18.10., 18:00 hod. - Přelouč A - Svitavy A

Sobota 19.10., 10:00 hod. - Sokol Benešov - KK SDS Sadská

Přidáno: 15.10.2013, 19:51 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |