Aktuální informace z dění v oddíle

V tomto kole úspěšné pouze céčko

Áčko se v rámci čtvrtého kola východočeské divize představilo na domácí kuželně proti celku SKK Třebechovice pod Orebem A. Naše družstvo chtělo navázat na sérii třech utkání v řadě bez porážky a podle toho i vstoupilo do utkání. Petr Zeman si hned od začátku budoval náskok a soupeři nedal šanci. Na vedlejších drahách Pavel Klička bojoval se svým soupeřem o každou kuželku a v závěru se nakonec mohl radovat z těsné výhry. Vedení 4:0 o 43 kuželek bylo více než dobrým vkladem do zbytku utkání. Bohužel v dalších fázích zápasu si vzali slovo hosté. V prostřední části nestačil Dušan Kasa v těsném souboji na svého soupeře a po slabším výkonu prohrál o 6 kuželek. Na drahách 3-4 předváděl Mirek Skala o poznání lepší hru, ale soupeř hrál také dobře a v závěru nakonec Mirka udolal o pouhé 2 kuželeky. Bylo tedy srovnáno 4:4, ale naše družstvo mělo stále ještě k dobru 35 kuželek. Tento náskok se ale brzy rozplynul. Karel Lang s Petrem Miláčkem nepředvedli zrovna optimální výkon a skvěle hrající hosté tak hod po hodu z našeho náskoku nejdříve ukrajovali, až následně překlopili pomyslnou misku vah a budovali si náskok vlastní. Utkání nakonec končí naší první letošní prohrou v poměru 12:4 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 446, Klička 428, Kasa 400, Skala 436, Lang 423, Miláček 419 (družstvo celkem 2552).

Béčko sehrálo své utkání ve čtvrtek také na domácí kuželně, kam zavítal papírově těžký soupeř - KK Josefov B. První polovinu utkání lze považovat za vyrovnanou. Pepa Suchomel předvedl svůj letošní nejlepší výkon a soupeře jasně přehrál. Lída Skutilová pokračovala v trápení z kol minulých a průměrně hrajícímu soupeři tak lehce podlehla. V polovině utkání tedy stav 2:2 a nic neřešících +12 kuželek pro hosty. Závěrečná čtveřice byla přehlídkou výborných výkonů všech aktérů. Petr Skutil i Jarda Havlas zahráli velmi dobře, ale nebylo to nic platné, protože výkony obou hostujících hráčů byly ještě na vyšší úrovni, takže utkání skončilo nakonec i přes dobrý výkon prohrou našeho družstva v poměru 10:2 o 67 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 421, Skutilová 351, Skutil 423, Havlas 439 (družstvo celkem 1634).

Céčko přivítalo také ve čtvrtek na domácí kuželně družstvo KK Vysoké Mýto C. Byl to souboj družstev, která v letošním ročníku ještě nepoznala chuť vítězství, takže se dal čekat vyrovnaný zápas. Libor Elis dal svému soupeři šanci jen při hře do plných, v dorážce byl ale jasně lepší a zajistil našemu družstvu dva bodíky. Na vedlejších drahách začal Jirka Ryšavý, který byl ale ještě před polovinou ze zdravotních důvodů vystřídán Pepou Samkem. Ten nakonec v těsném souboji se svým soupeřem prohrává o jedinou kuželku, když zakončil hru dvěma prohozy v řadě. Stav v polovině utkání tedy 2:2 a +38 kuželek pro naše družstvo. Do závěru utkání nastoupila dvojice Petr Hanuš a Radim Pyták. Petr nepředvedl vůbec dobrou hru, ale na mizerně hrajícího soupeře mu to i přesto v pohodě stačilo. Radim Pyták předvedl vynikající plné a slabší dorážku. V součtu z toho bylo ale slušné číslo, Radimova první čtyřstovka a hlavně výhra nad soupeřem. V součtu si tedy naše družstvo připisuje do tabulky dva body za první letošní výhru v poměru 10:2 o 94 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 402, Ryšavý+Samek 363, Hanuš 368, Pyták 404 (družstvo celkem 1537).

Přidáno: 08.10.2012, 08:39 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 4.10., 17:00 hod. - Přelouč B - Josefov B

Čtvrtek 4.10., 19:00 hod. - Přelouč C - Vysoké Mýto C

Pátek 5.10., 17:00 hod. - Přelouč A - Třebechovice A

Neděle 7.10., 10:00 hod. - Mládež - 1. turnaj VČPM v Rychnově nad Kněžnou

Všechna naše družstva dospělých hrají v tomto týdnu opět na domácí kuželně, takže neváhejte a přijďte se podívat a povzbudit naše hráče. Budete srdečně vítáni.

Přidáno: 01.10.2012, 20:13 hod.

Těsná výhra Sadské v Táboře

Ve třetím kole 2. KLM A zajížela Sadská do Tábora. Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčům. Aleš Košnar na svého soupeře nastačil na prvních dvou drahách a i když poté mocně dotahoval, nakonec těsně prohrál. Tonda Svoboda konkuroval svému soupeři jen na první dráze, pak již tahal za kratší konec a nakonec jasně prohrává což tedy znemená vedení domácích 2:0 o 43 kuželek. V prostřední pasáži utkání přišel zvrat, když Tomáš Bek zlepšenou hrou ve druhé půlce utkání nakonec svého soupeře poměrně v pohodě přehrál a Martin Schejbal nedal svému soupeři od začátku sebemenší šanci. Stav utkání byl tedy srovnán na 2:2 a Sadská se ujala vedení o 22 kuželek. Závěrečná čtveřice se rozešla na body smírně. Vašek Schejbal po pěkném výkonu svého soupeře vcelku jasně přehrál a Honza Renka odchází ze svého duelu poražen. O výsledku utkání tedy rozhodl celkový součet poražených kuželek a ten hovořil o 21 pro Sadskou, která si tedy to tabulky připisuje třetí výhru, tentokrát v poměru 5:3(13,5:10,5).
Výkony hráčů Sadské: Košnar 571, Svoboda 530, Bek 554, Schejbal M. 564, Schejbal V. 568, Renka 545 (družstvo celkem 3332).

Přidáno: 01.10.2012, 20:04 hod.

V tomto kole nebodovalo pouze céčko

Áčko odjelo ve čtvrtek na dvoudráhu do Dobrušky, kde se střetlo s domácím áčkem. Souboj dosud neporažených celků začal lépe pro naše družstvo. Pavel Klička předvedl výborný výkon a dobře hrajícímu soupeři nedal nejmenší šanci. Ve druhém duelu se příliš nedařilo Dušanovi Kasovi. Jeho soupeř naopak zahrál výborně, takže bylo srovnáno 2:2 a domácí měli k dobru 30 kuželek. Ve třetím duelu dokázal udržet nervy na uzdě Karel Lang a z těsného souboje vyšel nakonec o 6 kuželek lépe. Totéž se bohužel nepodařilo ve čtvrté dvojici Tomáši Jarolímovi, který až posledním hodem prohrává o pouhé 2 kuželky. Stav tedy 4:4 a + 26 pro domácí. Mirek Skala nevstoupil do svého souboje zrovna nějak dobře a po půlce to vypadalo na jasnou porážku. Mirek ale druhou dráhu "našel", předvedl na ní vynikající výkon a hlavně v součtu přehrál svého soupeře o 4 kuželky což bylo pro další vývoj utkání velmi důležité. Petr Miláček v závěru sice již nedokázal ztrátu našeho družstva smazat, ale po solidním výkonu vydřel také těsnou výhru, takže si nakonec z Dobrušky (i přes prohru na kuželky 18) odvážíme bod za remízu 8:8 a po třech kolech zůstáváme stále neporaženi.
Výkony našich hráčů: Klička 439, Kasa 374, Lang 402, Jarolím 391, Skala 438, Miláček 423 (družstvo celkem 2467).

Béčko odjelo již ve středu na tězkou dvoudráhu do Solnice, kde se střetlo s domácím béčkem. V celém utkání se nakonec nikomu nepodařilo překonat hranici 400 poražených kuželek, což jen dokumentu náročnost solnických drah. Úvod utkání zvládl na výbornou Jarda Havlas, který svého soupeře přehrál zejména dobrou dorážkou. Bohužel další dva hráči našeho družstva na to nedokázali navázat. Pepa Skutil ani Lída Skutilová nedokázali využít slabších výkonů domácích a oba ze svých soubojů odcházejí poraženi. Petr Skutil tedy do závěru nastupoval za nepřiznivého stavu 2:4 a se ztrátou 11 kuželek. Petr ale závěr zápasu zvládl slušně a soupeře nakonec přehrál o 31 kuželek, čímž zajistil našemu družstvu výhru v poměru 8:4 o 20 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 398, Suchomel 344, Skutilová 328, Skutil 396 (družstvo celkem 1466).

Céčko odjelo v pátek ráno na dvoudráhu do Pardubic, kde se v okresním derby utkalo s domácím céčkem. Letos poprvé se v sestavě našeho družstva objevil Petr Hanuš, který i přes solidní výkon odchází z prvního duelu poražen. Vzhledem k tomu, že pro Radima Pytáka to byl v Pardubicích teprve třetí zápas v jeho "kariéře", lze jeho výkon označit za dobrý, ale bohužel narazil na nejlepší hráčku domácí družstva a na tu bohužel nestačil. V polovině utkání tak naše družstvo prohrávalo 4:0 o 46 kuželek. Ve třetím duelu se letos také poprvé představil Jirka Ryšavý, který nepředvedl nijak oslnivou hru a z vyrovnaného souboje odešel nakonec těsně poražen. Libor Elis nastupoval tedy do závěru při vedení domácích o 54 kuželek a stavu 0:6 a jen jeho životní výkon snad mohl našemu družstvu zajistit ještě bod. To se nakonec nestalo. Libor sice zahrál výborně a stal se nejlepším hráčem zápasu, z náskoku domácích zvládl ale stáhnout "jen" 33 kuželek, což tedy stačilo jen na zmírnění prohry a odvácení kanára. Naše družstvo se tedy vrací z nedalekých Pardubic (i přes nejlepší výkon v této sezóně) s porážkou v poměru 10:2 o 21 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 392, Pyták 390, Ryšavý 374, Elis 424 (družstvo celkem 1580).

Přidáno: 01.10.2012, 19:48 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Středa 26.9., 17:00 hod. - Solnice B - Přelouč B

Čtvrtek 27.9., 17:00 hod. - Dobruška A - Přelouč A

Pátek 28.9., 9:00 hod. - Pardubice C - Přelouč C

Sobota 29.9., 10:00 hod. - KK Lokomotiva Tábor - KK SDS Sadská

Přidáno: 26.09.2012, 15:27 hod.

Sadská v "domácí premiéře" úspěšná

Sadská přivítala v sobotu na přeloučské kuželně družstvo Kuželky Podbořany.
Hned v úvodu Martin Schejbal s Alešem Košnarem po solidních výkonech zajistili svému družstvu vedení 2:0 o 42 kuželek. V prostřední části se Tonda Svoboda s Janem Renkou utkáním doslova protrápili. Tonda ale i přesto dokázal získat pro své družstvo bod, takže do závěru vstupovala Sadská s vedením 3:1 o 24 kuželek. Závěr zkušeně zrežírovala dvojice Václav Schejbal a Tomáš Bek, kteří pěknými výkony zpečetili výhru Sadské v poměru 7:1 (15:9) o 80 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Schejbal M. 559, Košnar 543, Svoboda 502, Renka 507, Schejbal V. 578, Bek 550 (družstvo celkem 3239).

Přidáno: 22.09.2012, 20:56 hod.

Áčko i béčko vítězně, céčko opět bez bodů

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti družstvu TJ Červený Kostelec B.
Po úvodní výhře na kuželně nováčka soutěže v Ústí nad Orlicí na nás tedy ve druhém kole čekal další nováček soutěže. Úvod utkání vyšel lépe našemu družstvu. Oba duely byly velice zajímavé a napínavé. Petr Zeman si na první dráze vytvořil v souboji se Zdeňkem Kejzlarem náskok, který si na druhé dráze v pohodě pohlídal, když soupeř jej zazlobil pouze v plných. Pavel Klička předvedl výbornou první dráhu a i když František Adamů po změně drah dotahoval nakonec mu to nestačilo, takže se naše družstvo ujalo vedení 4:0 o 38 kuželek. Prostřední pasáž ale patřila hostům. Daniel Balcar si po výborném výkonu zcela jasně a v pohodě poradil se zejména v dorážce se trápícím Dušanem Kasou. Na vedlejších drahách nehrál Michal Vlček sice nic zázračného, ale Tomáš Jarolím se zřejmě rozhodl že hostům trošku pomůže a mizerným výkonem daroval soupeři výhru. Stav 4:4 a vedení hostí o 57 kuželek. Před závěrem nic lehkého pro naše dotahováky. Po půlce ale již bylo těsné vedení opět na naší straně. Petr Miláček s Mirkem Skalou na své soupeře vlétli a náskok rychle smazali. Kamil Mýl s Jindrou Kašparem se ve druhé půlce snažili alespoň zvrátit stav v poražených kuželkách a urvat tak v Přelouči alespoň plichtu, což jim ovšem nakonec naši hráči nedovolili, takže utkání skončilo naší výhrou v poměru 12:4 o 23 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 430, Klička 468, Kasa 409, Jarolím 361, Miláček 469, Skala 445 (družstvo celkem 2582).

Béčko přivítalo ve čtvrtek na domácí dráze družstvo SKK Třebechovice B. Po minulém výprasku si naše družstvo chtělo v tomto utkání napravit reputaci, což se nakonec podařilo.
Utkání zahájila z naší strany dvojice Pepa Suchomel, Lída Skutilová. Ani jednomu z nich se sice příliš nedařilo, ale oběma se nakonec podařilo své souboje dovést do vítězného konce a zajistit vedení o 4:0 o 35 kuželek. Ve druhé a zároveň tedy závěrečné části utkání se představil Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Petr předvedl výborný výkon a doslova mizerně hrajícího soupeře nakonec přehrál bezmála o sto kuželek. Jarda měl na vedlejších drahách o poznání těžší situaci. S výborně hrajícím soupeřem tahal od začátku za kratší konec a z duelu odešel i přes pěkný výkon nakonec poražen. To ale znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo si připisuje první letošní výhru v poměru 10:2 o 105 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 396, Skutilová 360, Skutil 433, Havlas 421 (družstvo celkem 1610).

Céčko přivítalo také ve čtvrtek na domácí kuželně družstvo Smiřice C.
Začátek utkání z naší strany obstarala zkušená dvojice Libor Elis, Pepa Samek. Ani jednomu z nich se vůbec nedařilo a jejich výkony lze bez rozpaků charakterizovat jako slabé. Na straně soupeřů tomu ovšem nebylo jinak, takže se úvodní čtveřice nakonec rozešla smírně 2:2 a naše družstvo mělo zanedbatelnou ztrátu dvou kuželek. Druhá část utkání už ovšem patřila hostům. Naše dvojice Miloš Zelenka, Radim Pyták sice zahrála vyrovnaně, leč podprůměrně a to bohužel ani na jednoho ze soupeřů nestačilo. V součtu tedy nakonec naše družstvo prohrává v poměru 10:2 o 37 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 356, Samek 351, Zelenka 376, Pyták 376 (družstvo celkem 1459).

Přidáno: 22.09.2012, 20:47 hod.

Kdo, kde a kdy v tomto týdnu?

Čtvrtek 20.9., 17:00 hod. - Přelouč B - Třebechovice B

Čtvrtek 20.9., 19:00 hod. - Přelouč c - Smiřice C

Pátek 21.9., 17:00 hod. - Přelouč A - Červený Kostelec B

Sobota 22.9., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - Kuželky Podbořany

Jak vidno všechna družstva se tentokrát představí na domácí kuželně, takže neváhejte a přijďte se podívat. Budete srdečně vítáni.

Přidáno: 17.09.2012, 11:41 hod.

Sadská veze výhru z Duchcova

V letošním ročníku na tomto místě budete moci vídat také krátké komentáře k utkáním KK Sadská. Je to z toho důvodu, že toto družstvo bude v tomto soutěžním ročníku hrát svá domácí utkání 2. kuželkářské ligy na naší kuželně.

K úvodnímu utkání soutěže odjela Sadská na kuželnu do Duchcova, kde sehrála zápas s domácím áčkem.
Vstup do utkání vyšel o chloupek lépe hráčům Sadské. Na body se sice úvodní čtveřice rozcházela smírně, ale Sadská měla k dobru 18 kuželek. O osudu utkání zřejmě rozhodla prostřední pasáž, ve které dokázali hostující hráči oba duely vyhrát a navíc navýšit náskok na 107 dřev. Souboj dotahováků nakonec skončil na body smírně a domácím hráčům se podařilo něco ukrojit z náskoku hostí. V součtu se ale nakonec mohli z výhry 6:2 (13,5:10,5) radovat hráči Sadské.
Výkony hráčů KK Sadská: Košnar 564, Svoboda 563, Schejbal M. 601, Renka 543, Bek 596, Schejbal V. 528 (družstvo celkem 3395).

Přidáno: 16.09.2012, 10:49 hod.

Béčko a céčko na úvod neúspěšné

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SKK Primátor Náchod D.
Hned úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání ubírat. Pepa Suchomel i Vendelín Škuta začali mizerně a hosté si začali každým hodem budovat náskok. Pepa nakonec po mizerném výkonu prohrál zcela jasně o více jak 100 kuželek. Vendelín svůj part nedohrál, ještě před půlkou jej vystřídala Lída Skutilová, která slušným výkonem duel ještě zdramatizovala, ale na body nakonec nedosáhla. Hosté se tedy ujali vedení 4:0 o propastných 124 kuželek. Ve druhé polovině utkání se představil Petr Skutil ve dvojici s Jardou Havlasem. Petrovi nevyšla úplně podle představ první půlka, což se nakonec ukázalo jako rozhodující a svůj duel nakonec prohrál o 10 kuželek. Jarda svého soupeře sice přehrál do plných, ale protrápil se dorážkou a nakonec jasně prohrál, čímž zpečetil prohru našeho družstva v poměru 12:0 o hrozivých 176 kuželek. Na tomto místě bych rád dodal, že hostá zaostali pouhé 4 kuželky za rekordem dráhy na 4x100hs.
Výkony našich hráčů: Suchomel 348, Škuta+Skutilová 375, Skutil 422, Havlas400 (družstvo celkem 1545).

Bezprostředně po zápase béčka se na domácí dráze představilo také céčko, které se o první body utkalo s družstvem SKSC Svitavy-Lány B.
Vstup do utkání obstaral z naší strany nováček v našem oddíle Radim Pyták společně s Liborem Elisem. Radim nakonec až do posledního hodu bojoval hned ve svém prvním zápase o výhru, nakonec ale odešel poražen těsně o jednu jedinou kuželku. Na vedlejších drahách si vcelku v pohodě Libor poradil se slabě hrajícím soupeřem a při stavu 2:2 vedlo naše družstvo o 62 kuželek. To bylo ale bohužel od našeho družstva vše. Miloš Zelenka společně s Pepou Samkem nepředvedli zrovna výkony, na které budou hrdí a dobře hrající hosté je celkem v klidu přehráli. Suma sumárum prohra v poměru 10:2 o 99 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 355, Elis 402, Zelenka 363, Samek 308 (družstvo celkem 1428).

Přidáno: 16.09.2012, 10:37 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |