Aktuální informace z dění v oddíle

Krajské přebory jednotlivců

V sobotu 28. ledna hostila přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje 2012 v kategorii mužů. Náš oddíl poslal do bojů tři zástupce - Petra Skutila, Tomáše Jarolím a Petra Miláčka. Ani jednomu z našich hráčů se příliš nedařilo - nejlepší byl Petr Miláček na 17. příčce, Petr Skutil skončil 20. a Tomáš Jarolím 25.. Titul si podle papírových předpokladů odvezl Jirka Hetych z Loko Česká Třebová.

Ve stejný den se hrála také kategorie juniorská a kategorie žen a seniorek, které hostila kuželna v České Třebové. V juniorské ani seniorské kategorii náš oddíl své zástupce neměl. Naše zástupkyně v ženské kategori Lída Skutilová skočila bohužel po slabém výkonu na poslední příčce.

V neděli se v České Třebové představili žáci a i v této kategorii měl náš oddíl zastoupení v podobě bratrů Sukdolákových a Jana Juříčka.
Naši hráči se seřadili na 4., 5. a 6. příčce, když nejlepšího z nich Tomáše Sukdoláka dělilo od zisku medaile pouhých 6 kuželek.

Kompletní výsledky všech dosud odehraných kategorií naleznete na webu PKKS.
Zbylé kategorie - tedy dorostenky, dorostenci a senioři si to o medaile rozdají v sobotu 18. února. Naše kuželna bude hostit dorost, senioři budou hrát v České Třebové.

Přidáno: 31.01.2012, 19:42 hod.

15. kolo - Áčko v Hořicích neúspěšné, béčko doma vyhrálo

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s průběžně třetím celkem tabulky - domácím béčkem. Úvod utkání byl z naší strany vynikající. Petr Zeman předvedl výborný výkon a slabě hrajícího soupeře jasně přehrál. Karel Lang zahrál také dobře, ale díky trochu slabší první dorážce odešel ze souboje nakonec poražen těsně o 2 kuželky. I tak ale při stavu 2:2 naše nadějné vedení o 71 kuželek. Po prostřední části bylo ale vše jinak. Dušan Kasa nevstoupil do zápasu vůbec dobře a slabou první dráhou si vlastně sám zadělal na porážku. Po změně drah sice výrazně přidal ale ani tak nedokázal průměrně hrajícího soupeře porazit. Petr Skutil naopak začal nadějně. Druhá dráha byla ale doslova tragická a tak soupeř neměl nejmeší problém. V tuto chvíli již domácí družstvo vedlo 6:2 o 7 kuželek. Nebyl to tedy ještě ztracený zápas, ale pro naše dotahováky přece jen těžký úkol. Petr Miláček zahrál výborně a v pěkném souboji nakonec udolal také výborně hrajícího soupeře o 4 kuželky. Na vedlejších drahách Tomáš Jarolím ale díky slabší dorážce nestačil na svého soupeře a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto. Naše družstvo se tedy odváží porážku v poměru 12:4 o 21 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 465, Lang 443, Kasa 389, Skutil 384, Miláček 467, Jarolím 418.

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti celku Spartak Rokytnice nad Jizerou C. Úvod utkání nezastihl žádného z aktérů v té nejlepší formě. Libor Elis předvedl na své poměry špatný výkon, ale na dvojici střídajích soupeřů mu to nakonec vcelku pohodlně stačilo. Lída Skutilová se utkáním doslova protrápila a zejména díky mizerné druhé dráze odešla ze souboje se také špatně hrajícím soupeřem poražena. 2:2 a +3 kuželky pro naše družstvo. Prostřední část utkání už přinesla lepší podívanou. Po zranění se vrátivší Pavel Klička předvedl velice pěkný výkon a soupeře jasně přehrál. Jarda Havlas zahrál také relativně slušně, ale jemu to na soupeře nestačilo. Před závěrečnou čtveřicí tedy nic rozhodnuto - 4:4 a +33 pro naše družstvo. Pepa Suchomel předvedl v závěru skvělou hru a využil slabého výkonu soupeře k navýšení našeho náskoku. Na vedlejších drahách nestačil Jirka Ryšavý na nejlepšího hráče večera, ale náskok v poražených kuželkách byl pro naše družstvo dostatečný, takže si béčko připsalo další domácí výhru - tentokrát v poměru 10:6 o 47 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 371, Skutilová 343, Klička 433, Havlas 405, Suchomel 434, Ryšavý 403.

Přidáno: 23.01.2012, 12:42 hod.

První jarní kolo - áčko nehrálo, béčko neúspěšné

Áčko mělo sehrát první jarní utkání soutěže na domácí dráze proti třetímu celku tabulky - Třebechovicím A. Hosté ale z důvodu nemoci požádali o odložení utkání a to se bude po vzájemné dohodě dohrávat v pondělí 30.1. od 17:00 hod..

Béčko zahajovalo jarní část bojů na kuželně v Českém Meziříčí, kde se utkalo s domácím béčkem.
Vstup do utkání nebyl z naší strany vůbec šťastný - Libor Elis předvedl mizerný výkon (zřejmě jeden z nejhorších v jeho kariéře) a po zásluze odešel z duelu jasně poražen. Ve druhé dvojici předvedl Vendelín Škuta na své poměry solidní, ale jinak spíše průměrný výkon. Jeho soupeř ovšem zahrál mizerně (podobně jako chvilku před tím náš hráč) a tak z toho byla pohodlná výhra. Lída Skutilová předvedla podobný výkon jako Vendelín, ale v jejím případě to na zisk bodů bohužel nestačilo. V polovině utkání tedy vedlo domácí družstvo 4:2 o 51 kuželek. Ve čtvrtém souboji se v dobrém světle předvedl Jirka Ryšavý, který neméně dobře hrajícího soupeře nakonec udolal o 5 kuželek. Ještě lépe to s naším družstvem vypadalo po další dvojici, kdy Pepa Suchomel nepředvedl sice povedený výkon, na špatně hrajícího soupeře mu to ale stačilo a naše družstvo rázem vedlo na body 6:4, na kuželky ale stále ještě prohrávalo o 24. O osudu utkání tedy rozhodoval poslední souboj. V něm nedal domácí dotahovák Jardovi Havlasovi sebemenší šanci a nejlepším výkonem večera zpečetil prohru našeho družstva v poměru 10:6 o 65 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 324, Škuta 374, Skutilová 371, Ryšavý 416, Suchomel 358, Havlas 380.

Přidáno: 18.01.2012, 17:08 hod.

Pohár ČKA - zázrak se nekonal

Ve třetím kole základní části Poháru ČKA se utkalo naše družstvo s druholigovým celkem Rychnova nad Kněžnou. Úvodní utkání se hrálo na naší domácí kuželně a dopadlo více než mizerně. Ani jednomu z našich hráčů se nepodařilo svého soupeře zdolat a tak jsme do odvety odjížděli s kanárem. V Rychnově se zázrak nekonal, pouze se nám podařilo uhrát alespoň jeden čstný bod, takže soupeř zaslouženě postoupil do nadstavbové části po jasné výhře 11:1 při poměru setových bodů 23:9.
Výkony našich hráčů doma: Zaman 534, Jarolím+Skutil 490, Lang 548, Miláček 515.
A výkony v Rychnově: Miláček 516, Skutil 494, Zeman 478, Havlas 482.

Přidáno: 18.01.2012, 16:53 hod.

Pohár ČKA - PŘELOUČ x RYCHNOV

Hned na začátku roku 2012 vstoupí naše družstvo také do Poháru ČKA. Naše družstvo bylo nasazeno do 3. předkola, kde se ve dvojzápase utká s družstvem Rychnova nad Kněžnou. První utkání sehrajeme na kuželně v Přelouči a k odvetě budeme cestovat do Rychnova. Termín prvního utkání byl již stanoven na pátek 6. ledna od 17:00 hod..

Přidáno: 28.12.2011, 15:40 hod.

Poslední podzimní kolo je za námi

S výrazným zpožděním přínáším krátký komentář k zápasům našich družstev v posledním podzimním kole.

Áčko ukončovalo první polovinu sezóny na pro nás poměrně neoblíbené kuželně v Rychnově nad Kněžnou proti domácímu béčku. Vstup do utkání vyzněl o chloupek lépe pro naše družstvo, když Petr Zeman poměrně jasně přehrál svého soupeře a Karel Lang se svým soupeřem jen těsně prohrál. Zbytek utkání už ale byl jasně ve znamení domácích hráčů a tak se zrodila naše jasná prohra v poměru 14:2 o 86 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 425, Lang 396, Kasa 394, Skutil 424, Skala 399, Miláček 422.
Naše družstvo tak přezimuje na 9. příčce v tabulce soutěže se ziskem 12 bodů.

Béčko se s první polovinou soutěže loučilo na domácí kuželně, kde přivítalo poslední celek tabulky - Dvůr Králové nad Labem C.
Vzhledem k tabulkovému postavení bylo naše družstvo v tomto utkání favoritem a tento předpoklad se naplňoval v podstatě po celý zápas. Hostům se podařilo získat pouze dva pomocné body nad střídající dvojicí Škuta, Samek. Suma sumárum výhra 14:2 o 185 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 395, Ryšavý 408, Skutilová 382, Škuta+Samek 333, Suchomel 431, Havlas 380.
Béčku se na podzim podařilo nasbírat 14 bodů což jej zařadilo na 7. místo v tabulce soutěže.

Přidáno: 28.12.2011, 15:34 hod.

12. kolo - Áčko doma zvítězilo, béčko bez bodů

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně sestupem ohrožený celek Sokol Dobruška A. Po dvou týdnech se v Přelouči znovu opakovala historie. Náš celek podal neslaný, nemastný výkon, ale hosté toho nedokázali využít. Přitom na začátku to vypadalo, že naše družstvo by tentokrát nemuselo mít problém. Dušan Kasa si na první dráze nahrál 22 dřev a zdálo se, že je vše jasné. Po výměně drah hrál ovšem mizerně, Ivo Janda se chytil a výsledkem byla Dušanova prohra o 40. Na vedlejších drahách měl Mirek Skala slabší chvilku snad jen v prvních plných. Poté strojově přesnou hrou nedal poměrně dobře hrajícímu Jirkovi Slavíkovi žádnou šanci. 2:2 a +4 pro domácí. V prostřední části vydřel Petr Skutil těsnou ale důležitou výhru nad Vláďou Gütlerem až posledním hodem - soupeř mu roli usnadnil velkým množstvím újezdů. Na vedlejších drahách tahal Petr Zeman v souboji s Romanem Václavkem od začátku za kratší konec, takže stav vyrovnaný 4:4, ale tentokrát již +30 pro hosty. Karel Lang s Mírou Tomešem hráli relativně vyrovnanou partii, ve které měl nakonec o něco málo navrch Karel. Na drahách 3-4 si Petr Miláček vybudoval na první dráze jasný náskok, který mu Honza Králíček svoji špatnou hrou dovolil po změně drah ještě navýšit, takže nakonec podle skóre naše vcelku jednoznačná výhra v poměru 12:4 o 50 kuželek.
Výkony našich hráčů: Kasa 395, Skala 472, Skutil 422, Zeman 415, Lang 419, Miláček 451.

Béčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Jilemnice, kde se utkalo s domácím céčkem. Hned na úvod Libor Elis nestačil na svého soupeře, který jak se nakonec ukázalo docílil nejlepšího výkonu utkání. Ve druhé dvojici odešel po slabém výkonu poražen také Pepa Samek a domácí celek tak měl v zádech vedení 4:0 a 89 kuželek. Ve třetí dvojici zahrál pěkně Jirka Ryšavý a z náskoku domácích ukrojil 12 kuželek. Následně se ale nedařilo Lídě Skutilové a to znamenalo další body pro domácí. Pepa Suchomel zahrál také špatně, ale domácí hráč mu ještě horší hrou body doslova daroval. V sérii podprůměrných výkonů pokračoval také v závěrečném duelu Jarda Havlas, takže naše družstvo odjíždí z Jilemnice s prohrou o 121 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Elis 385, Samek 341, Ryšavý 417, Skutilová 357, Suchomel 363, Havlas 370.

Přidáno: 05.12.2011, 22:16 hod.

2. turnaj VČPM

Východočeský pohár mládeže - tedy soutěž pro mladé začínající kuželkáře pokračoval v sobotu již druhým kolem. Naše družstvo odjelo na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou ve složení Petr Absolon, David Sukdolák a Tomáš Sukdolák. Naše družstvo předvedlo výkon, který měl hodnotu 660 poražených kuželek, což stačilo podobně jako v prvním turnaji na čtvrtou příčku z pětičlenného pole účastníků. V průběžném pořadí je naše družstvo také na čtvrtém místě, které zaručuje postup do finálového turnaje. K němu ale ještě daleká cesta. Nutno ale dodat, že před sezónou naše družstvo, které je až na jednu vyjímku tvořeno jen a jen ze začátečníků, na účast ve finále nepomýšlelo. Uvidíme jak se našim mladým nadějím bude dařit dále.
Výkony našich na turnaji v Rychnově: P. Absolon 206, D. Sukdolák 226, T. Sukdolák 188.

Přidáno: 28.11.2011, 23:13 hod.

11. kolo - Áčko jasně prohrálo, béčko doma vítězně

Áčko odjelo ve čtvrtek na kuželnu do Vysokého Mýta, kde se střetlo s domácím áčkem, které doma "už asi 105 let" neprohrálo. Se snahou změnit tuto statistiku zahájil utkání Karel Lang. První plné naznačovali, že to domácí nemusí mít v tomto utkání lehké, pak ale Karel "odešel" a domácí hráč po dobrém výkonu jasně zvítězil. Ve druhé dvojici se o výhru připravil Petr Skutil díky prohozům - soupeř byl v tomto případě hratelný. Hratelný byl i třetí hráč domácích, jenže Tomáš Jarolím pro drobné svalové zranění odstoupil a střídající Dušan Kasa nedokázal na druhé dráze drobnou ztrátu na soupeře stáhnout. V polovině utkání tedy 6:0 a +86 pro domácí. Po čtvrtém duelu bylo ještě hůře. Petr Zeman zahrál sice slušně, ale výborně hrající soupeř mu nedal sebemenší šanci, takže myšlenky na zisk bodů se měnili v myšlenky na odvrácení kanára. To se naštěstí povedlo hned v dalším duelu, kdy Mirek Skala předvedl nejlepší výkon večere a dobře hrajícího soupeře v pohodě přehrál. V závěru byl k vidění pěkný souboj, kdy se Petr Miláček tahal s nejlepším hráčem domácích o každou kuželku a až poslední hod rozhodl o Petrově prohře. V součtu tedy celkem očekávaná prohra v poměru 14:2 o 96 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 400, Skutil 389, Jarolím+Kasa 380, Zeman 412, Skala 469, Miláček 455.

Béčko přivítalo v pátek na domácí dráze celek SKK Vrchlabí D. V úvodu utkákání předvedl Libor Elis výbornou hru do plných, ale v dorážce se mu již tak nevedlo. I tak to ale vcelku v pohodě na soupeřku stačilo. Na vedlejších drahách hrál podle podobného scénáře také Jirka Ryšavý, takže po úvodní čtveřici 4:0 a +38 kuželek - tedy vcelku povedený začátek. Prostřední pasáž utkání ovšem patřila hostům. Pepa Samek s Lídou Skutilovou zůstali hluboko za očekáváním a po slabých výkonech odešli oba poraženi - v případě Lídy o pouhé 4 kuželky, což je tedy vzhledem k výkonu soupeřky opravdu škoda. Na body tedy srovnáno 4:4 a na kuželky v podstatě taky - pouze +2 pro domácí. Závěr utkání byl tedy otevřený. Pepa Suchomel nepředvedl zrovna hru, jakou by se měl prezentovat dotahovák, ale na mizerně hrajícího soupeře mu to stačilo. Na vedlejších drahách si díky jedinné čtyřstovce v utkání poměrně v pohodě poradil se svým soupeřem Jarda Havlas a bylo rozhodnuto. Utkání nevalné úrovně skončilo výhrou našeho družstva 12:4 o rovných 50 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 388, Ryšavý 398, Samek 363, Skutilová 366, Suchomel 378, Havlas 413.

Přidáno: 27.11.2011, 18:34 hod.

10. kolo - Áčko "utrpělo" vítězství, béčko nebodovalo

Se zpožděním přináším komentáře k utkáním našich družstev v 10. kole.

Áčko přivítalo na domácí kuželně nováčka soutěže - Loko Trutnov B. Úvodní pasáž utkání nenabídla nijak kvalitní ani dramatickou podívanou. Petr Zeman od samého začátku tahal v souboji s Karlem Hofmannem za kratší konec a po mizerném výkonu odešel jasně poražen. Na vedlejších drahách si vcelku v pohodě poradil Mirek Skala s Alešem Kotkem a tak byl stav po úvodní čtveřici 2:2 a +10 pro domácí. Prostřední část sice opět nepřinesla nějaké super výkony, ale byla o poznání dramatičtější - zejména souboj Dušana Kasy s Radkem Frintou. Radek si v první půlce vytvořil mírný náskok, který špatnou hrou na druhé dráze postupně ztrácel, čtyři hody před koncem přišla otvírka ze střev, pak klackovaná a výsledkem byla Dušanova výhra o 1 kuželku. Na drahách 3-4 to bylo v souboji Tomáše Jarolíma s Milošem Veiglem o kuželku po půlce, po druhých plných vedl Miloš o 2. Dorážku ale zvládl lépe Tomáš (hlavně díky dvěma hodovkám) a připsal si na své konto také dva body. Takže 6:2 a +25 pro domácí. Závěr zápasu už byl v režii domácích hráčů. Karel Lang v nejlepším výkonu večera neměl se soupeřem nejmenší problém. Petr Miláček by v souboji ze Zdendou Babkou problém mít mohl, ale Zdendových sedm prohozů ve druhé dorážce mu roli značně usnadnilo. V součtu tedy naše poměrně snadná výhra 14:2 o 105 kuželek - hosté nám to značně usnadnili, protože s takovýmhle výkonem bychom na většinu soupeřů nestačili.
Výkony našich hráčů: Zeman 399, Skala 440, Kasa 433, Jarolím 420, Lang 446, Miláček 436.

Béčko zajíždělo v tomto kole do Červeného Kostelce, kde se střetlo s domácím déčkem. První polovina utkání našim hráčům ale vůbec nevyšla. Vspup obstaral Pepa Suchomel, který s průměrným výkonem nestačil na skvěle hrajícího soupeře. Pepa Samek zahrál slabě a ani on nestačil na pouze průměrně hrající soupeřku. Ve třetím duelu se hráči přetahovali asi spíše o to, kdo zahraje méně - a z tohoto pohledu zvítězil bohužel opět náš hráč Vendelín Škuta. V půlce utkání tedy jasná záležitost pro domácí - vedení 6:0 o 87 kuželek. Ve čtvrtém duelu zahrál skvěle Jirka Ryšavý a vykřesal tak ještě jiskřičku naděje. Jiskřička se změnila v plamínek, když Jarda Havlas využil slabého výkonu soupeřky a vcelku v pohodě zvítězil. Stav 6:4 a už "jen" +21 pro domácí. Lída Skutilová v závěru nepředvedla některý ze svých lepších výkonů a skvěle hrající soupeřka ji nedala sebemenší šanci. V součtu tedy nakonec jasná prohra našeho družstva 12:4 o 82 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 387, Samek 371, Škuta 353, Ryšavý 454, Havlas 397, Skutilová 384.

Přidáno: 27.11.2011, 18:19 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |