Aktuální informace z dění v oddíle

Pozvánka na naše tradiční turnaje

Na přelomu měsíců srpna a září pořádá náš oddíl opět tradiční turnaje pro registrované a neregistrované hráče. Druhým rokem se bude hrát pod patronátem Pardubického pivovaru a.s.. Soutěž je tradičně rozdělena na registrovné a neregistrované hráče. Registrovaní jednotlivci budou hrát disciplínu 120 hs, neregistrovaní budou hrát ve dvojicích a je pro ně tradičně připravena disciplína 60 hs s pětihodovou dorážkou. Podrobné informace naleznete v propozicích níže:
Kategorie registrovaných (jednotlivci)
Kategorie neregistrovaných (dvojice)

Přidáno: 14.07.2012, 21:20 hod.

Členská schůze

Již byla vybrána firma, která provede výmalbu kuželny a tato firma chce práce zahájit již v tomto týdnu. Z toho důvodu je na dnešek, tedy pondělí 4.6. od 18 hodin svolána mimořádná členská schůze. Musíme domluvit vyklizení kuželny a dozory během malování. No a když už se sejdeme, tak dáme do kupy také družstva, která přihlásíme do příštího ročníku a stanovíme vhodný termín pro náš tradiční předsezóní turnaj registrovaných a neregistrovaných hráčů.

Přidáno: 04.06.2012, 12:39 hod.

Open pardubická dvoustovka dohrána

Neděle 20. května byla posledním hracím dnem 3. otevřeného Mistrovství Pardubického kraje jednotlivců v disciplíně 200hs, které se hraje pod názvem "Open pardubická dvoustovka". Letošní ročník hostila přeloučská čtyřdráha a zůčastnilo se jej celkem 107 hráčů a hráček.
Nejlepšího výkonu dosáhl v předposlední den turnaje Filip DEJDA ze Sokola Kolín, který porazil v součtu celkem 967 kuželek. Tímto výkonem si zajistil zisk titulu "Mistr Pardubického kraje 2012" v disciplíně 200hs. Druhou příčku obsadil díky výkonu 950 poražených kuželek Petr Hrubý (Lambach/Slavoj Praha). Třetí místo pak patří za výkon 945 poražených kuželek Tondovi Svobodovi z KK SDS Sadská, tedy hráči družstva pro něhož bude právě přeloučská kuželna od nového soutěžního ročníku tou domácí pro utkání 2. ligy.
Mezi neregistrovanými se nejlépe vedlo Bohoušovi TREJTNAROVI z SKP Hradec Králové, který porazil 879 kuželek. Druhou příčku obsadil za výkon 870 kuželek jihlavský Igor Ševela a třetí místo patří rychnovskému Michalu Šaršáňovi (857). Na nejlepší výkon mezi ženami dosáhla Ludmila FOŘTOVÁ (Slavie Praha) - 884.
Kompletní výsledky celého turnaje si můžete otevřít zde. Samostatné výsledky kategorie neregistrovaných a žen naleznete zde.
103 z celkových 107 účastníků je také zvěčněno v naší fotogalerii.

Přidáno: 30.05.2012, 15:39 hod.

OPEN PARDUBICKÁ 200

Open Pardubická 200 se kvapem blíží. K dnešnímu dni je příhlášeno celkem 105 hráčů a hráček. Časový plán je k dispozici zde .

Přidáno: 02.05.2012, 10:46 hod.

Čtvrtfinále Poháru ČKA

V úterý 1. května bude na přeloučské kuželně sehráno čtvrtfinálové utkání Poháru ČKA - Protec Cup, mezi celky KK SDS Sadská a KK PSJ Jihlava. Jedná se o souboj celků z 2. a 1. kuželkářské ligy, čož samo o sobě slibuje pěkný sportovní zážitek. Celek KK SDS Sadská se v tomto ročníku umístíl na 2. příčce ve 2. kuželkářké lize a hráči KK PSJ Jihlava skončili na 7. přícce v 1. lize.
Přijďte se podívat na souboj o postup do finálového turnaje Poháru ČKA. Začátek utkání je stanoven na 14:00 hod..

Přidáno: 30.04.2012, 15:26 hod.

Členská schůze

V úterý 1. května se koná členská schůze oddílu. Začátek v 18:00 hod. na kuželně.
Program: zhodnocení sezóny, příprava na další ročník, rozdělení dozorů na turnaj, členské příspěvky ...

Přidáno: 24.04.2012, 09:21 hod.

Áčko zakončilo sezónu prohrou, béčko vítězně

Áčko se s letošním ročníkem loučilo na domácí kuželně v utkání s družstvem Start Rychnov nad Kněžnou B. K poslednímu utkání sezóny dorazilo hostující družstvo skoro s půlhodinovým, jelikož cestou začalo jejich zánovní vozidlo ztrácet některé díly, bez kterých pak ale zase nechtělo pokračovat v cestě. Zpoždění ale vůbec nevadilo, jelikož v době plánovaného začátku utkání se Přeloučí prohnala bouřka a několikrát vypadl proud, takže by se stejně dost dobře nedalo hrát. Úvodní pasáž utkání byla pak jasnou záležistí hostí. Petr Zeman hrál podobně špatně jako před týdnem v Dobrušce a tak si Petr Gálus v podstatě každým hodem budoval náskok, který si pak po změně drah v pohodě pohlídal i proti vystřídavšímu Tomáši Jarolímovi. Na vedlejších drahách se trápil Mirek Skala, který tak byl pro Pavla Dušánka tentokrát až nečekaně snadnou kořistí. 0:4 a +66 pro hosty. Dušan Kasa hrál s Jirkou Páchou vyrovnaný duel, ve kterém se oba hráči spíše trápili. V závěru se nakonec z těsné výhry radoval hostující hráč, zejména díky Dušanově špatné dorážce. Na drahách 3-4 nezačal Petr Skutil souboj s Mírou Hanzlíkem vůbec dobře a po půlce prohrával více jak o 30 kuželek. Po změně drah sice přišlo Petrovo výrazné zlepšení, ale na zvrat v duelu už to nestačilo a utkání bylo v podstatě rozhodnuté - 0:8 a +93 pro hosty. V závěrečné čtveřici už se domácím jednalo jen o odvrácení kanára, což se nakonec podařilo. Všichni čtyři aktéři posledních duelů předváděli výbornou hru. Karel Lang se tahal s Kamilem Frydrychem o každou kuželku a dlouho nebylo zřejmé, kdo z tohoto duelu vzejde jako vítěz. Nakonec byl tím šťastnějším Karel a kanár tak byl odvrácen. Na sousedních drahách si Petr Miláček vybudoval náskok hned na první dráze výkonem 255, když jeho soupeř Martin Čihák zahrál "pouhých" 230 (co by za to většina ostatních aktérů utkání dala ). Po výměně drah došlo k malé technické závadě, která znamenala další lehké zdržení. Druhá půlka už byla ale v podstatě vyrovnaná, takže další dva pomocné bodíky na domácí konto a zmírnění porážky na 12:4 a -60 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman+Jarolím 393, Skala 413, Kasa 403, Skutil 420, Lang 458, Miláček 488.
Naše družstvo tedy v tomto soutěžním ročníku skončilo na 12. příčce v soutěži.

Béčko odjelo ke svému poslednímu utkání na kuželnu do Dvora Králové, kde se utkalo s posledním celkem soutěže - domácím céčkem. Naše družstvo v tomto utkání zahrálo velice vyrovnaně - celá šestice se srovnala do 32 kuželek a soupeře zcela jednoznaně přehrálo. Takže naše družstvo zakončilo sezónu trochu očekávanou výhrou v poměru 14:2 o 114 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 397, Škuta 365, Skutilová 384, Suchomel 381, Havlas 390, Klička 380.
Béčko tedy koční sezónu v klidném středu tabulky - na sedmé příčce.

Přidáno: 24.04.2012, 09:18 hod.

25. kolo - Prohra áčka, béčko vítězně

V předposledním kole zajíždělo naše áčko na dvoudráhu do dobrušky, kde se utkalo s domácím áčkem. Vstup do utkání našemu celku vůbec nevyšel. Petr Zeman po mizerném výkonu ztratil na soupeře více jak 50 kuželek a ve druhé dvojici po slušném výkonu se soupeřem těsně prohrál i Tomáš Jarolím. Domácí družstvo si tak zajistilo klid do dalších bojů. Ve třetím duelu nakonec po solidním výkonu těsně udolal svého soupeře Dušan Kasa a našemu družstvu svitla jiskřička naděje. Tu pak výrazně rozfoukal Míra Skala, který předvedl skvělý výkon (nejlepší výkon ročníku na tamní kuželně), vyrovnal stav na 4:4 a výrazně ukrojil z náskoku domácího družstva. V páté dvojici nastoupil Petr Skutil, kterému se příliš nedařilo a po 15-ti hodech byl střídán Petrem Miláčkem, který zejména díky výbornému výkonu po změně drah soupeře přehrál a poslal naše družstvo do vední 6:4, na kuželky jsme ale stále ještě něco málo ztráceli. V závěrečném duelu bohužel nedokázal Karel Lang zopakovat svůj loňský vynikající výkon a se soupeřem nakonec o pár kuželek prohrál, takže si naše družstvo z Dobrušky přivezlo prohru v poměru 10:6 o 27 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 354, Jarolím 399, Kasa 407, Skala 458, Skutil+Miláček 418, Lang 400.

Béčko přivítalo v posledním domácím utkání sezóny družstvo Jilemnice C a hned od úvodu bylo zřejmé, kdo je na kuželně pánem. Libor Elis po výborném výkonu nadělil svému soupeři více jako stovku a Venda Škuta v těsném souboji svého soupeře nakonec také udolal. V prostřední části se výborným výkonem prezentoval Petr Hanuš a navýšil vedení našeho družstva. Na vedlejších drahách zahrál poněkud pod svoje možnosti Jarda Havlas a pěkně hrající soupeř odvrátil z pohledu hostí kanára. Stav 6:2 a vedení o 144 kuželek dávalo klid našim dotahovákům. Pavel Klička předvedl opět výkon na jaký jsme u něj zvyklí a soupeři nedal nejmenší šanci. Jirka Ryšavý se trošku trápil a nakonec odešel z duelu těsně poražen, což ovšem znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo se s domácí kuželnou rozloučilo pro tuto sezónu výhrou v poměru 12:4 o 190 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 429, Škuta 378, Hanuš 426, Havlas 383, Klička 436, Ryšavý 395.

Přidáno: 24.04.2012, 09:04 hod.

24. kolo - Áčko zachráněno!, prohra béčka

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo KK Vysoké Mýto A. Utkání celků z opačných pólů tabulky předcházel slavnostní úvod. Jedinný žijící zakládající člen kuželek v Přelouči pan František Lipavský oslavil začátkem týdne úctyhodných 90 let a při slavnostním nástupu obou družstev odbdržel od domácího oddílu drobný dar. Další gratulace směřovala ke Karlu Langovi, který právě v den utkání slavil 60. narozeniny. Po slavnostním úvodu byl zahájen boj o důležité body. Začátek byl od všech aktérů neslaný nemastný. Petr Zeman tahal v souboji s Jardou Stráníkem od začátku za kratší konec. Jarda sice v závěru polevil, ale Petr již nedokázal jeho náskok smazat. Na vedlejších drahách se Míra Skala protrápil první padesátkou, po výměně drah už jsme jej ale začali poznávat a trápící se Pepa Ledajaks byl bez šance. 2:2 a +23 pro domácí. V prostřední pasáži utkání byl k vidění souboj o každou kuželku, který sváděl Dušan Kasa s Petrem Bartošem. Díky hodovce na existenci si nakonec výhru připsal Dušan a oslavil ji stylovým tanečkem, který jsem v jeho podání viděl za ta léta vůbec poprvé. Na vedlejších drahách hrál Tomáš Jarolím s Michalem Hynkem vyrovnaně jen první půlku. Po výměně drah Michal výrazně přidal, Tomášovi se nedařilo a brzy bylo rozhodnuto. Stav 4:4 a nic neřešících +8 pro hosty. Čerstvý šedesátník Karel Lang vletěl na druhého nejlepšího hráče soutěže Vendu Kašpara bez bázně a hany a na první dráze si vytvořil náskok bezmála 30 kuželek, který si po změně drah již v pohodě pohlídal. Na drahách 3-4 byl souboj Petra Miláčka s Láďou Beránkem o poznání vyrovnanější, ale díky o něco lepší dorážce se nakonec z výhry mohl radovat domácí hráč. V součtu tedy vcelku jasná výhra v poměru 12:4 o 41 kuželek, ale věřte, že nic tak jasného to zase nebylo. Ale co, důležité dva body zůstávají v Přelouči a vzhledem k výsledkům ostatních utkání je jasné, že se naše družstvo díky této výhře zachránilo v soutěži.
Výkony našich hráčů: Zeman 426, Skala 434, Kasa 438, Jarolím 413, Lang 442, Miláček 439.

Béčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Vrchlabí, kde se utkalo domácím déčkem. Hned úvod utkání naznačil, že se ziskem bodů to nebude v tomto utkání snadné a to se ve zbytku souboje také potvrdilo. Jarda Havlas po pěkném výkonu prohrál o pár kuželek a Lída Skutilová darovala po slabém výkonu oba body soupeři. Stejnou větou lze charakterizovat i prostřední část utkání, pouze s tím rozdílem, že tuto pasáž odehrála dvojice Libor Elis a Venda Škuta. Stav 8:0 a + 127 pro domácí - prakticky rozhodnuté utkání. Dotahováci Pavel Klička a Jirka Ryšavý se sice snažili, oba zahráli dobře a své duely dovedli do vítězného konce. Na smazání luxusního náskoku domácích to ale stačit nemohlo a tak si naše družstvo odvezlo prohru v poměru 12:4 o 61 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 420, Skutilová 367, Elis 421, Škuta 376, Klička 417, Ryšavý 434.

Přidáno: 11.04.2012, 14:08 hod.

Výsledky našich družstev ve 20. - 23. kole

Delší dobu jsem nenašel čas na komentáře k utkáním našich družstev, takže nyní přináším krátký souhrn našich výsledků za poslední 4 kola.

20. kolo
Áčko se utkalo na domácí kuželně s posledním celkem tabulky - Náchodem C. Hosté předvedli v utkání svělý výkon a ukázali, jak se bojuje o záchranu soutěže. Připsali si jasnou výhru 14:2 o 118 kuželek.
Výkony našich hráčů: Kasa 420, Skala 452, Zeman+Skutil 432, Jarolím 401, Lang 448, Miláček 426.
Béčko odjelo v tomto kole do Dvora Králové, kde se utkalo s domácím béčkem. Ve vyrovnaném a dramatickém utkání se nakonec z výhry o pouhých 9 kuželek v poměru 10:6 radovalo domácí družstvo.
Výkony našich hráčů: Elis 369, Škuta 354, Skutilová 346, Havlas 421, Ryšavý 396, Klička 405.

21. kolo
Áčko odjelo do Náchoda, kde se utkalo s lídrem soutěže - domácím béčkem. Domácí celek potvrdil papírové předpoklady a jasně zvítězil v poměru 12:4 o 112 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 399, Miláček 430, Jarolím 429, Skutil 423, Skala 463, Zeman 447.
Béčko přivítalo na domácí dráze Novou Paku B a v utkání vcelku jasně zvítězilo poměrem 12:4 i když "jen" o 36 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 411, Skutilová 365, Suchomel 369, Havlas 414, Klička 437, Ryšavý 426.

22. kolo
Áčko přivítalo na domácí kuželně celek Vrchlabí B. Jednalo se o souboj dvou celků bojujících o záchranu a naše družstvo si v tomto utkání připsalo do tabulky dva body za výhru v poměru 12:4 o 150 kuželek. Velkou zásluhu na této výhře měl zejména Mirek Skala, který nakonec neúspěšně atakoval rekord kuželny.
Výkony našich hráčů: Zeman 446, Skala 503, Kasa 396, Skutil+Jarolím 390, Lang 452, Miláček 455.
Béčko odjelo na kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím éčkem a domů odjelo poraženo o 41 kuželek v poměru 12:4.
Výkony našich hráčů: Elis 401, Havlas 405, Suchomel 377, Škuta+Skutilová 305, Klička 411, Ryšavý 377.

23. kolo
Áčko v zatím posledním odehraném kole zajíždělo do Trutnova, kde je čekal zápas s domácím béčkem. Naše družstvo předvedlo sice vyrovnaný, ale pouze průměrný výkon a to na domácí hráče nestačilo. Prohra v poměru 12:4 o 67 kuželek nás definitivně zařadila do společnosti celků vážně ohrožených sestupem.
Výkony našich hráčů: Miláček 390, Jarolím 412, Kasa 396, Skala 413, Zeman 416, Skutil 394.
Béčko přivítalo na domácí dráze déčko Červeného Kostelce a i přes nevýrazný výkon poměrně s přehledem zvítězilo v poměru 12:4 o 58 kuželek. V našem družstvu se v tomto utkání po dlouhé odmlce představil Petr Hanuš, který solidním výkonem k výhře družstva dopomohl.
Výkony našich hráčů: Hanuš 392, Elis 400, Suchomel 368, Havlas 499, Klička 375, Ryšavý 390.

Přidáno: 04.04.2012, 11:13 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |