Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská i Parbubice vítězně

Sobota byla na naší kuželně vyhrazena pro dvě ligová utkání. Nejprve dopoledne přivítala Sadská Vltavan Loučovice a následně bylo k vidění utkání Tesla Pardubice - SK Žízkov Praha.

Sadská přivítala nováčka soutěže z Loučovic a prakticky od úvodu nenechávala nikoho na pochybách jak to bude s rozdělením bodů. Na úvod sice Martin Schejbal těsně prohrál, ale spolu s ním hrající Aleš Košnar po povedeném výkonu získal pro své družstvo slušný náskok, který dal klid hráčům v prostřední části. Vašek Pešek svůj duel zvládl, zejména tedy díky vydatné pomoci soupeře, vedle hrající Tonda Svoboda nedal soupeři šanci a před poslední rundou bylo prakticky rozhodnuto. Pro Vaška Schejbala s Tomášem Bekem příjemná nástup do utkání. Tato runda byla nakonec nejvyrovnanější a hostům se podařila ještě kosmetická úprava výsledku. Takže Sadská nakonec vítězí v poměru 6:2 (17,5:6,5) o 160 kuželek.

Pardubická Tesla vstoupila do utkání šťastně, když hned na úvod přinesl bod do šatny jak Martin Hubáček, tak i Víťa Veselý. Stav byl tedy 2:0 a na kuželky vedl hostující tým o 6. V prostřední pasáži se utkání definitivně zlomilo, když na výborné výkony Bédi Šišky a zejména Milana Vaňka nenašel soupeř adekvátní opověď. V závěru si dvojice Michalů - Šic a Talacko přenechala výhry svým soupeřům, ale z bodů to tabulky se mohl radovat domácí celek za výhru v poměru 6:2 (15:9) o 118 kuželek.

Přidáno: 15.09.2015, 21:16 hod.

Béčko na úvod sezóny neúspěšné

Béčko odjelo v pátek na přetěžkou kuželnu do Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem.

Hned na úvod mělo naše družstvo trošičku smůly, když Jarda Havlas odehrál se soupeřem velice vyrovnaný duel, který rozhodla až závěrečná dorážka, kterou Jarda prohrál o 4 kuželky a stejným rozdílem tak ztratil celý duel. Ve druhém duelu Lída Skutilová předvedla mizerné plné, nakonec nejhorší v utkání. Vše ale vykompenzovala nakonec nejlepší dorážkou a překlopila vedení v utkání na stranu našeho celku o celých 6 kuželek. Petr Skutil bohužel nedokázal v dalším duelu na Lídu výsledkově navázat a s nakonec nejlepším hráčem utkání prohrál o 30 kuželek, což se nakonec ukázalo jako rozhodující ztráta. Karel Janovský v závěru využil slabší hry soupeře k zisku dalších pomocných bodů, ale na zvrat v celém utkání to nestačilo. Naše družstvo tak zahájilo sezónu prohrou v poměru 8:4 o 11 kuželek.

Přidáno: 15.09.2015, 21:01 hod.

Turnaj dvojic neregistrovaných

Turnaj dvojic neregistrovaných hráčů je již minulostí.

K vidění bylo mnoho hodnotných výsledků a o ty nejhodnotnější se kompletně postarala partička hráčů hrající pod hlavičkou Š+Š Rychnov nad Kněžnou. Pánové tentokrát nedali nikomu šanci a berou všechna "pódiová" umístění jak v kategorii dvojic tak mezi jednotlivci muži. Kompletní výsledky celého turnaje si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 14.09.2015, 17:39 hod.

Úvodní utkání áčko nezvládlo

V pátek jsme na přeloučské kuželně přivítali soupeře z nedalekého Hradce Králové. Přeloučská kuželna prodělala přes prázdniny rekonstrukci v oblasti křížů a dopadiště a tak jsme s napětím očekávali, jak se tato změna projeví. Předsezónní turnaj sice naznačil, že naše práce snad nebyla zbytečná, ale první čtveřice úvodního divizního utkání tento předpoklad rozhodně nenaplnila.

Pavel Klička díky slabší hře do plných věnoval oba body svému soupeři. Petr Zeman dokázal využít slabší hry Jirky Vaníčka do plných a proto se po první rundě mohl alespoň částečně radovat domácí celek, který při stavu 2:2 vedl o 20 kuželek. Prostřední pasáž utkání naznačila, jaký směrem budou putovat body z tohoto utkání. Dušan Kasa v žádné z herních činností nestačil na výborně hrajícího Filipa Ivana a byla z toho jasná výhra hostujícího hráče. Honza Jakube sice odehrál s Petrem Víškem vyrovnanou první půlku, ve druhé ale vyklidil pole a soupeř po pěkném výkonu dokráčel vcelku k pohodlné výhře. Před závěrečnou čtveřicí tedy již lepší stav pro hosty - na body 2:6 a jejich vedení o 54 kuželek. V závěrečné části držel Tomáš Jarolím dlouho krok s Jardou Němečkem, ale závěr první dorážky vyzněl lépe pro hostujícího hráče, který se dostal do vedení a Tomáš přistoupil na předem připravené a domluvené střídání. Jeho náhradník Karel Lang ovšem zaostal za Tomášovým výkonem a výborně hrající Jarda toho dokázal využít. Na vedlejších drahách nezačal ideálně Petr Miláček a Martin Holý si tak v plných vybudoval mírný náskok. Dorážka ovšem překlopila misky vah na stranu domácího hráče. Po změně drah byl Martin již více méně odsunut do role statisty, ale Petrův výborný výkon znamenal již jen kosmetickou úpravu výsledku. V našem celku se hra jakž takž povedla jen dvěma hráčům a to na dobře hrajícího soupeře v žádném případě stačit nemohlo, takže nakonec oba body putují zaslouženě do Hradce Králové za výhru v poměru 4:12 o 48 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání (*.xls)

Přidáno: 11.09.2015, 23:31 hod.

Sezóna 2015/2016 startuje již tento víkend

Jak napovídá titulek, první kola nového soutěžního ročníku již klepou na dveře. Takže kdo, kdy a proti komu v úvodním kole?

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně od 17 hodin celek SKP Kuželky Hradec Králové.
Béčko odjíždí v pátek na dvoudráhu do Josefova, kde se utká s domácím béčkem.
Céčko si vzhledem k nižšímu počtu účastníků soutěže na svůj start ještě počká.

No a sobota bude na přeloučské kuželně vyhrazeny ligovým utkáním. Nejprve od 10 hodin přivítá družstvo Sadské v rámci 2. KLM celek Vltavan Loučovice a následně pak bude od 15 hodin k vidění utkání 3. KLM mezi Teslou Pardubice a KK Žižkov Praha.

Takže přijďte posedět a povzbudit domácí družstva v honbě za ziskem prvních bodů v nové sezóně. Budete srdečně vítáni!

Přidáno: 10.09.2015, 16:16 hod.

Konečné výsledky turnaje registrovaných

Turnaj dvojic registrovaných hráčů na 2x120 hs, hraný jako kvalifikace MČR dvojic je již minulostí. Turnaje se zúčastnilo celkem 34 dvojic a vítězové jednotlivých kategorií (muži, ženy a smíšené dvojice) si zajistili přímý postup na MČR dvojic. V kategorii žen se do turnaje přihlásila pouze jedna dvojice, ale bohužel si nepodala přihlášku do MČR a propásla tak jistý postup.

V absolutním pořadí celého turnaje si vítězství vybojovala dvojice Slavoje Praha - Evžen Valtr a David Kuděj, kteří se za výkon 1162 poražených kuželek mohou těšit na soudek piva z produkce Pardubického pivovaru a.s.. Druhou příčku obsadila prakticky domácí dvojice (oficiálně ale hráči KK SDS Sadská) Tomáš Bek a Aleš Košnar - 1148 poražených kuželek. Bronz pak patří dvojici Blanka Mizerová (Slavie Praha) a Standa Březina (Slavoj Praha) za výkon 1124 poražených kuželek. Nejlepšího výkonu jednotlivce dosáhl Evžen Valtr - 603. Kompletní výsledky naleznete níže v přiloženém souboru.

Přílohy: Konečné výsledky

Přidáno: 04.09.2015, 23:22 hod.

Turnaje

I před nacházející sezónou připravil náš oddíl již tradiční turnaje pro registrované i neregistrované hráče.

Kategorie registrovaných je letos poprvé vypsána pro dvojice a hrát se budou "stodvacítky". Turnaj bude probíhat v termínu 27.8. - 4.9.2015. a je jedním z kvalifikačních turnajů MČR dvojic.

Dvojice neregistrovaných budou soupeřit v "šedesátkách" s pětihodovou dorážkou, v termínu 5.9. - 11.9.2015.

Podrobné informace o obou turnajích naleznete v propozicích níže.

Obsazenost turnaje si můžete orientačně zkontrolovat na tomto místě - REGISTROVANÍ / NEREGISTROVANÍ.

Přílohy: Propozice - registrovaní, Propozice - neregistrovaní

Přidáno: 05.08.2015, 21:33 hod.

Jak to bude v příštím soutěžním ročníku?

Je sice teprve začátek prázdnin a kuželna právě prochází rekonstrukcí, od které si slibujeme hlavně zvýšení padavosti. Prázdniny ale utečou jak voda a bude tu nový soutěžní ročník. A co nás v tomto ročníku čeká?

Nový soutěžní ročník zahájíme tradičně turnaji "O pohár Pardubického pivovaru a.s.". Neregistrovaní budou soutěžit v zaběhnuté disciplíně 2x60hs s pětihodovou dorážkou. Turnaj pro registrované bude letos také v tradiční disciplíně 120hs, ale nově bude vypsán pro dvojice. Rádi bychom, aby byl jedním z kvalifikačních turnajů MČR dvojic, ale to už rozhodne ČKA.

Co se týká družstev, je to vše také ve starých kolejích - máme přihlášená tři družstva dospělých a jedno mládežnické. Áčko by mělo startovat ve VČ divizi a B a C družstvo v nejnižší krajské soutěži čtyřčlenných družstev. Mládež bude bojovat ve VČPM.

I v příštím ročníku budou na naší kuželně k vidění také ligová klání, jelikož ve svém účinkování v Přelouči pokračují jak Pardubice, které startují ve 3. KLM, tak také Sadská, která hraje 2. KLM.

Samozřejmě bude po předchozí domluvě kuželna přístupná také pro širokou veřejnost, jen se mění kontakty pro objednávání termínů - tel. č.: 732 499 868, e-mail: jjakube@centrum.cz .

V jarní části budeme jistě pořádat některé z krajských mistrovství jednotlivců a není vyloučeno, že přihlásíme naši kuželnu také do konkurzu na pořadatelství některého z turnajů MČR. Ale to je ještě zatím hodně daleko. Takže zatím přejeme všem příjemné prožití prázdnin a dovolených a v nové sezóně se těšíme na viděnou.

Přidáno: 02.07.2015, 10:20 hod.

Mládež v Rychnově vybojovala třetí příčku

V neděli zakončilo sezónu také naše mládežnické družstvo, které sehrálo poslední finálový turnaj VČPM na kuželně v Rychnově nad Kněžnou.

Naše družstvo předvedlo opět velmi povedený výkon. Z našich hráčů nejvíce vyčníval David Sukdolák, který porazil skvělých 290 kuželek. Ani jeho spoluhráči ale nijak nepropadli. Honza Juříček dal 260 a Tomáš Sukdolák 240, což v celkovém součtu znamenalo 790 poražených kuželek a třetí příčku v turnaji, pouhou jednu kuželku za druhým SKK Náchod. Vítězství v turnaji si připsalo domácí družstvo, které tak potvrdilo svoji suverenitu v soutěži a celkově také zvítězilo. Ztráta jedné kuželky na družstvo Náchoda byla nakonec tou rozdílovou i v celé soutěži. Náchodské družstvo získalo v posledním turnaji o bod více než naše družstvo a o tento jeden bod se umístilo právě před naším celkem.

I tak je ale celkové třetí místo pro naše družstvo velkým úspěchem a před začátkem sezóny by to byl očekával jen málokdo, takže se sluší na tomto místě klukům pogratulovat a poděkovat za povedenou reprezentaci našeho oddílu. Jen tak dál!!!

Přidáno: 20.04.2015, 16:40 hod.

Áčko zakončilo sezónu vítězně

V pátek zakončilo naše áčko sezónu posledním domácím utkáním, ve kterém přivítalo družstvo Loko Trutnov B.

Vzhledem k nastalé situaci a jisté záchraně náš celek totálně překopal sestavu, hráči nastoupili jak v jiném pořadí, tak na opačných drahách než jsou zvyklí. Na úvod tedy dvojice Petr Miláček a Dušan Kasa. Petr si vybral slabší chvilku v první dorážce. Druhá dráha už ale byla povedená v obou herních disciplínách a první dílčí úspěch pro družstvo byl na světě. Dušan se po delší herní odmlce trochu pomaleji dostával do hry, ale závěr už byl vcelku povedený a slabší výkon soupeře napomohl k tomu, že se naše družstvo ujalo pohodlného vedení 4:0 o 40 kuželek. Prostřední pasáž byla tentokrát na bedrech dvojice Tomáš Jarolím a Karel Lang. Tomáš předvedl docela povedený výkon, ale na výborně hrajícího soupeře tentokrát nestačil. Karel zahrál podobně jako Tomáš a ve vyrovnaném souboji se nakonec mohl radovat z těsného vítězství, takže do poslední rundy se šlo za našeho vedení 6:2 o 23 kuželek. Dorazit soupeře měl Honza Jakube společně s Pavlem Kličkou. Honza hrál výborně, soupeře měl ale zdatného. Koncovka ale vyšla lépe našemu hráči, který tak přinesl další dva pomocné bodíky do naší šatny. Pavel měl na vedlejších drahách o něco těžší práci a nakonec nejlepšímu hráči večera nedokázal odolat. V součtu tedy naše družstvo zakončuje sezónu povedeným výkonem a hlavně výhrou v poměru 12:4 o 17 kuželek.

V konečné tabulce se naše družstvo umístilo se ziskem 20 bodů na 11 příčce nakonec s luxusním náskokem 7 bodů na první sestupovou příčku.

Přidáno: 20.04.2015, 16:29 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |