Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko je zase o krok blíže záchraně

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně v dalším důležitém utkání v boji o záchranu celek Vrchlabí B.

Vzhledem k dalšímu rozlosování bylo pro naše družstvo důležité toto utkání výsledkově zvládnout a to možná některým našim hráčům trochu svazovalo ruce. V úvodu naskočil Pavel Klička společně s Mírou Skalou a všichni jsme doufali v pohodové vedení. Opak byl ale pravdou. Pavel k pěkným plným přidal mizernou dorážku a těsně po půlce ho vystřídal Tomáš Jarolím. Střídání sice přineslo lehoučké zlepšení, ale na výborně hrajícího soupeře to v žádném případě stačit nemohlo. Míra se utkání protrápil a po slabém výkonu odešel nakonec těsně poražen, když ale soupeřka dokonce nestihla poslední dva hody. Po nepovedeném začátku tedy prohráváme 0:4 o rovných 50 klacků. Něco s tím udělat a pomoci tak dotahovákům měla dvojice Petr Zeman, Jenda Jakube. Oba naši borci to vzali zodpovědně předvedli výborné výkony, zejména pak Honzova druhá půlka byla excelentní a beze zbytku využili slabších výkonů soupeřů. Bodový stav byl v tuto chvíli srovnán na 4:4 a naše družstvo už vedlo o 38 kuželek. To byl pro naše dotahováky Karla Langa s Petrem Miláčkem vcelku příznivý stav. Oba naši hráči navíc předvedli povedené výkony a na to slabě hrající hosté neměli odpověď. Naše družstvo tak v tomto utkání se špatným začátkem zažilo o to lepší konec a zvítězilo nakonec jasně v poměru 12:4 o 117 kuželek. Tato výhra již prakticky znamená záchranu, jelikož ostatní naši soupeři svá utkání nezvládli a na sestupové příčky máme 3 kola před koncem náskok 6 bodů. Teoreticky tedy potřebujeme získat ještě alespoň bod, ale to jen v případě že budou sestupovat tři družstva (což je ještě vzhledem k vývoji v lize teoreticky možné). Pokud budou sestupovat jen dvě družstva (což je pravděpodobnější varianta) můžeme konstatovat, že jsme zachráněni!!!

Přidáno: 29.03.2015, 17:34 hod.

Béčko dostalo doma kanára

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně lídra nadstavbových bojů o postup do vyšší soutěže - celek TJ Lokomotiva Česká Třebová B. Hosté sice přijeli v roli favorita, ale že to budou mít až tak jednoduché nečekali.

Na úvod naskočili v našem dresu Petr Skutil společně s Jardou Havlasem. Bohužel oba naši hráči předvedli nepovedený výkon a dobře hrající hosté toho využili k získání výrazného náskoku - v polovině utkání stav 0:4 a více jak 70 kuželek pro hosty. O malý zázrak se měl pokusit Pepa Suchomel s Lídou Skutilovou. Jenže hra v jejich podání byla ještě horší než u zahajovací dvojice a to hostům opět jejich úlohu výrazně usnadnilo. Naše družstvo si tak připisuje na domácí dráze nelichotivou porážku v poměru 0:12 o neuvěřitelných 154 kuželek a dvě kola před koncem je již jasné, že neskončí na lepší než 5. příčce.

Přidáno: 29.03.2015, 17:09 hod.

Céčko v nadstavbové části stále ještě nebodovalo

Netradičně již v úterý přivítalo naše céčko na domácí kuželně družstvo TJ Sokol Rybník B. Naše družstvo zatím v nadstavbové části nezískalo ještě ani bod a to chtělo v tomto utkání změnit. Bohužel ani na čtvrtý pokus se to nepodařilo.

Do úvodu nastoupil Radim Pyták společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem, který se pomalu zabydluje v základní sestavě céčka. Radim nevstoupil do utkání vůbec dobře, postupně se ale zlepšoval a s přispěním soupeře nakonec dokráčel k výhře. Tomáš také nezačal dobře a i v jeho případě se dostavilo zlepšení. Poslední dorážka ovšem byla opět nepovedená a body bral dobře hrající soupeř. V poločase tedy 2:2 při vedení hostí o 19 kuželek. Ne úplně lehká, ale zároveň také ne neřešitelná situace pro Petra Hanuše s Jirkou Ryšavým. Petr předvedl povedenou první půlku, pak ale přišel výpadek na druhé dráze, proti tomu excelentní výkon soupeře a další bodíky pro hosty. Jirka v poslední době není v nejlepší formě a bohužel to potvrdil i v tomto utkání a slušně hrajícímu soupeři situaci výrazně usnadnil. Naše družstvo se tedy v nadstavbové části připisuje v pořadí již čtvrtou porážku, tentokrát v poměru 10:2 o rovných 80 kuželek.

Přidáno: 24.03.2015, 20:50 hod.

Béčko ani céčko na drahách soupeřů neuspělo

Ve 3. kole nadstavbové části soutěže odjíždělo naše béčko v pátek na dvoudráhu do Rybníka a céčko pak v sobotu do nedalekých Pardubic.

Béčko na rozjezd nasadilo Jardu Havlase, který hrál se soupeřem od začátku vyrovnanou partii a díky o něco lepší koncovce nakonec vydřel těsnou výhru. Na jeho úspěch navázal v podobném duchu také Petr Skutil, který si po celou dobu utkání udržoval mírný náskok a dokázal jej udržet až do úplného konce. V polovině utkání tedy naše družstvo vedlo 4:0 o 20 kuželek. Ve třetím duelu ale došlo k obratu. Pepa Suchomel předvedl doslova mizerný výkon a nejenže daroval soupeři výhru, ale domácí celek se dokonce dostal do vedení o více jak 40 klacků. To naprosto změnilo šance obou celků na bodový zisk a když navíc v závěru Venda Škuta na nejlepšího hráče domácích předvedl jen podprůměrný výkon, radovalo se domácí družstvo. Náš celek si tak z Rybníka odváží porážku v poměru 8:4 o 85 kuželek.

Céčko na dvoudráze v Pardubicích nasadilo do úvodního souboje Libora Elise. Tomu se ovšem příliš nedařilo, od samého začátku byl ve ztrátě a duel vcelku jasně prohrál. Jako druhý naskočil dorostenec Tomáš Sukdolák, který hrál vcelku slušně a v polovině výrazně vedl. Domácí celek vystřídal a střídající hráč nakonec na Tomáše zle dotíral. Ten ale odolal a připsal první bodíky na naši stranu. Bohužel v tu chvíli nikdo netušil, že tím vlastně jen odvrátil kanára. Jirka Ryšavý navázal na své slabé výkony z minulých utkáních a zaslouženě prohrál. Před Petrem Hanušem tak byl nelehký úkol - porazit soupeřku o více jak 50 kuželek. Tento duel byl ale po celou dobu vyrovnaný a tak bylo jisté, že body se z Pardubic nepovezou. Petr měl navíc slabší závěr a nakonec svůj duel také prohrál, takže v součtu si naše družstvo odváží prohru v poměru 10:2 o 62 kuželek.

Přidáno: 24.03.2015, 17:28 hod.

Další důležité body v boji o záchranu veze áčko z Hořic

V pátek odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Hořic, kde se utkalo s domácím céčkem, které je v soutěži sice poslední, ale v posledních kolech předvádí opravdu výborné výkony a stále ještě živí naději na záchranu. Proto jsme čekali velmi těžké utkání, ale k naší velké radosti byl nakonec opak pravdou.

Utkání mělo takovou trochu zvláštní předehru již v týdnu, kdy nás domácí celek požádal o odložení z důvodu nedostatečného počtu hráčů, my jsme jim vyhověli, abychom se následně další den dozvěděli, že vedoucí soutěže odložení nepovolil. Takže jsme všichni narychlo změnili své nové víkendové plány na ty původní a v pátek jsme vyrazili. Musím říct, že nás všechny trochu zarazilo, že domácí celek, který měl mít nedostatek hráčů nakonec hned v první rundě dokonce střídal. To ale ponechme stranou a pojďme se podívat na utkání samotné.

Do úvodních bojů jsme vyslali Míru Skalu s Pavlem Kličkou. Míra předváděl svoji strojovou hru a beze zbytku využil slabého výkonu dvojice soupeřů - domácím se totiž vůbec nevyvedlo střídání, když střídající hráč odehrál ještě horší part. Nu což, nám to až tolik nevadilo, protože Míra díky tomu nahrál na naši kupu 99 kuželek. Na vedlejších drahách si Pavel po pěkném výkonu poradil se svým soupeřem a první rundě jsme vedli nečekaně hladce 4:0 o 120 kuželek. Prostřední runda nám přinesla další radost. Petr Zeman hrál na pohled sice mizerně. Dalo by se to nazvat celoplošnou hrou, když v plných pravidelně střídal všechny čtyři ulice což před dorážkou nevěstilo nic dobrého. Petr se s dorážkou ale popasoval dobře, v součtu předvedl pěkný výkon a slabě hrajícího soupeře s přehledem porazil. Na vedlejších drahách narazil Honza Jakube asi na aktuálně nejlepšího domácího hráče. Ten ovšem v tomto utkání vůbec svoje kvality nepotvrdil, nic platná mu nebyla ani rychlost hodu blížící se 50 km/h. Honza se ho držel jako klíště aby jej následně v závěru udolal rozdílem dvou tříd - o celé tři kuželky. Do poslední rundy se šlo tedy za našeho vedení 8:0 o více jak 160 kuželek. Tomáš Jarolím zahájil skvělou úvodní drahou. S jedničkou se již tak dobře nepopasoval, i tak ale předvedl vynikající výkon a se soupeřem nakonec v těsné koncovce prohrál o pouhý klacek. Na vedlejších drahách se od prvních hodů trápil Petr Miláček, který k opravdu mizerným plným přidal sice solidní dorážku a chvílemi až třicetiklackový náskok soupeře nakonec snížil na dvě kuželky. I tak se ale nechal o půlce vystřídat Karlem Langem, který zahrál o něco lepší půlku, v součtu to ale na soupeře o 7 kuželek nestačilo. Tento dílčí neúspěch v závěru ale naše družstvo nemusel vůbec mrzet, protože nakonec vezeme z Hořic důležité dva body, za výhru v poměru 12:4 o 157 kuželek. Vcelku hladká výhra nás všechny překvapila a hlavně potěšila. Sluší se tedy poděkovat vedoucímu soutěže, který svým zásahem k této výhře výrazně přispěl - předpokládám, že v odloženém utkání, ve kterém by byl domácí celek kompletní, bychom to tak jednoduché neměli.

Vzhledem k výsledkům v ostatních záchranářských duelech jsme se zase o velký krok přiblížili vysněné záchraně. Důležité bude ale tyto body z drah soupeře potvrdit v příštím domácím utkání, ve kterém v pátek přivítáme celek Vrchlabí B.

Přidáno: 23.03.2015, 16:45 hod.

Okresní derby skončilo plichtou

V pátek bylo na přeloučské kuželně k vidění malé okresní derby mezi naším béčkem a hostujícím celkem Tesla Pardubice D.

V úvodu nastoupila netradičně dvojice Petr Skutil a Jarda Havlas. Tito dva hráči většinou utkání uzavírají, ale tentokrát bylo jejich úkolem vytvořit dobrou pozici pro své spoluhráče. Petr předvedl po dlouhé době konečně povedený výkon a na slabě hrajícím soupeři vydoloval slušný počet kuželek. Jarda předvedl také vcelku povedenou hru, ale na výborně hrající soupeřku nestačil. V poločase tak byl stav 2:2 při našem vedení o 38 klacků. Dotáhnout utkání do vítězného konce byl úkol pro Pepu Suchomela a Lídu Skutilovou. Oběma se příliš nedařilo, ale jejich soupeři na tom byli podobně. V obou případech rozhodovala koncovka a bohužel vždy se ten pověstný kousek štěstíčka přiklonil na stranu soupeře, což v konečném účtování znamenalo dělbu bodů za remízu v poměru 6:6, i když naše družstvo porazilo o 20 kuželek více než hosté.

Přidáno: 16.03.2015, 15:43 hod.

Céčko na favorita nestačilo

Ve čtvrtek přivítalo céčko na domácí kuželně favorita nadstavbové části a jednoho z hlavních adeptů na postup - celek Loko Česká Třebová B.

V úvodu nastoupil Libor Elis společně s dorostencem Tomášem Sukdolákem. Libor zaostal za svými možnostmi a výborně hrající hostující hráč jej jasně přehrál. Tomáš svoji domácí premiéru mezi dospělými zvládl docela obstojně a jen velké množství újezdů v závěru druhé dorážky ho připravilo o bodový zisk. V polovině utkání tedy vedlo hostující družstvo o 64 kuželek a poměrem 0:4. Něco s tím udělat měla za úkol dvojice Radim Pyták a Jirka Ryšavý. Radim předvedl řekněme obstojný výkon a nevýrazného soupeře dokázal přehrát. Jirka ale nepředvedl vůbec povedenou hru a soupeři výhru prakticky věnoval. V součtu si tak naše družstvo v nadstavbové části připisuje v pořadí již druhou porážku, tentokrát v poměru 10:2 o 78 kuželek.

Přidáno: 16.03.2015, 15:33 hod.

Áčko vydřelo důležité body

V pátek přivítalo naše áčko v dalším důležitém záchranářském souboji na domácí kuželně celek KK Vysoké Mýto A.

Na úvod se Pavel Klička nedokázal vypořádat s výborně hrajícím Petrem Bartošem a hostující hráč si tak po zásluze připsal bodíky. Na vedlejších drahách nám všem po šestadvaceti hodech výrazně zatrnulo. To když Pepa Ledajaks po odhodu zůstal na konci rozběžiště v křeči a nějakou dobu se nezvedal. Po chvilce ošetření ovšem pokračoval ve hře a i když hrál po zbytek utkání v podstatě jen na dva kroky, tak je potřeba jeho příspěvek pro tým ocenit. (Myslím, že většina hráčů by po takovéhle situaci již utkání nedohrála, takže Pepo ještě jednou klobouk dolů!!!) Míra Skala si v první půlce po pěkném výkonu vytvořil solidní náskok. Na druhé dráze jakoby pod dojmem soupeřova hendikepu výrazně polevil a i když s přehledem zvítězil, tak nebyl se svým výkonem spokojen. V prostřední části sehrála vyrovnaný souboj dvojice Petr Zeman a Láďa Beránek. Z pěkného souboje nakonec vyšel šťastněji domácí borec, díky výrazně lepší hře do plných. Na vedlejších drahách se odehrával neméně dramatický souboj mezi Tomášem Jarolímem a Michalem Hynkem. Úvodní dráha o 8 pro Michala, druhé plné ale o 15 pro Tomáše a o osudu duelu musela rozhodnout dorážka. Tu měl o 10 klacků lepší hostující hráč a připsal si tak výhru o celé tři kuželky. Před závěrečnou částí byl tedy stav na body 4:4 a zanedbatelné vedení domácích o 6 kuželek. Karel Lang začal slušně a Jarda Stráník jen díky vynikající dorážce udržel krok. Po změně drah se ale Karel dlouho hledal ve hře do plných, čehož Jarda využil k získání náskoku, který si pohlídal až do konce. Na vedlejších drahách se začal souboj vyvíjet také lépe pro hosty. Jirka Zvejška udělil Petru Miláčkovi lekci v prvních plných a díky tomu proběhla výměna drah při vedení hostujícího hráče o 10 kuželek. Petr ovšem na druhé dráze od samého začátku přidal a po povedeném výkonu nakonec dokráčel k jasné výhře. V celkovém součtu tak vítězí domácí celek, který si tedy do tabulky připisuje velmi důležité dva body za výhru v poměru 10:6 o 28 kuželek. (-pm-)

Přidáno: 14.03.2015, 00:07 hod.

Sadská si připsala "povinnou" výhru

V sobotu přivítala Sadská na domácí kuželně poslední celek druhé ligy - TJ Sokol Benešov.

O utkání se nebudu nijak dlouze rozepisovat, protože podrobný komentář je k dispozici na stránkách Sadské. Takže přidám je strohá fakta. Sadská v tomto utkání vítězí jasně 7:1 o 191 kuželek. V utkání tentokrát nebyl k vidění žádný extra výkon. Ten nejlepší měl hodnotu 575 poražených kuželek a předvedl jej Aleš Košnar. Perličkou je, že jako jediný domácí hráč i přes nejlepší výkon bod nezískal, protože prohrál 3:1 na dráhy.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 09.03.2015, 09:25 hod.

Béčko i céčko si přivezlo kanára

Béčko a céčko zahájilo v pátek nadstavbové boje o postup do krajského přeboru. Béčko odjelo na sypačku do České Třebové a céčko na těžkou dvoudráhu do Rybníka.

Béčko vyrukovalo na soupeře ve dvojici Pepa Suchomel a Lída Skutilová. Ani jednomu z našich se vůbec nedařilo, na poměry třebovské kuželny zahráli v podstatě mizerně a toho skvěle hrající domácí hráči beze zbytku využili. V polovině utkání vedl domácí celek o hrozivých 199 kuželek a v podstatě nebylo o co hrát. Dvojice Petr Skutil a Jarda Havlas už mohla hrát v podstatě v klidu a pro radost. Petr svým výkonem navázal na své předchůdce, takže za solidní lze označit snad jen výkon Jardy, ale ani v jeho případě to nebylo povedené a zejména pak 13 újezdů vypadá hrozivě. V součtu tak naše družstvo s výborně hrajícím soupeřem prohrává o neuvěřitelných 312 kuželek v poměru 12:0.

Jen o pár kilometrů dále, v nedalekém Rybníku zahájil za céčko utkání Jirka Ryšavý, který svým slaboučkým výkonem daroval soupeři pohodlnou výhru. V nastoleném výkonnostním trendu pokračoval Libor Elis a další body pro domácí na zlatém podnose. Jakés takés herní zlepšení přinesl Radim Pyták, ale jeho soupeř hrál excelentně a tak v závěru musel Petr Hanuš bojovat o odvrácení kanára. To se mu bohužel nepodařilo a tak si naše družstvo v úvodním nadstavbovém utkání připisuje porážku v poměru 12:0 o 148 kuželek.

Přidáno: 09.03.2015, 09:01 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |