Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská veze z Jičína dva body ozdobené navíc novým rekordem kuželny

V sobotu zajížděli hráči Sadské na kuželnu do Jičína, kde je čekal souboj s domácím áčkem.
Na úvod na soupeře vletěl Aleš Košnar s Martinem Schejbalem. Aleš úvodní dráhu po pěkném výkonu sice těsně prohrál, po výměně drah ale soupeři úder vrátil a následně už byl na place pánem jen a jen Aleš po výborném výkonu zajistil svému družstvu první bodík. Mates zahájil také výborně (dráha 167) a ujal se vedený. Na dalších drahách už to ale tak povedené nebylo a výborně hrající soupeř si tak připsal výhru. Stav 1:1 a 6 kuželek do Sadské. V prostřední pasáži předvedl výborný výkon Vašek Pešek, který soupeři nepovolil zisk ani jedné dráhy a jasně jej deklasoval. Tonda Svoboda se v první polovině značně trápil. Na druhou šedesátku jako by nastoupil úplně jiný hráč a o bod se bojovalo až do posledních hodů. Nakonec se o pouhé 3 kuželky mohl přece jen radovat domácí hráč. Před závěrem tedy 2:2, ale na kontě Sadské ji více jak 60 plusových kuželek. Vašek Schejbal sváděl se svým soupeřem od začátku až do konce vyrovnaný souboj a oba soupeři předváděli výborné výkony. Zejména díky perfektní dorážce (230) se mohl nakonec z výhry radovat Vašek. Také výborně hrající Tomáš Bek to neměl se soupeřem jednoduché, ale nakonec vítězí vcelku pohodlně 3:1 na dráhy a pečetí tak výhru Sadské v poměru 6:2 (15:9) o 91 kuželek.
Družstvo Sadské předvedlo v tomto utkání skvělý výkon a stanovilo nový rekord jičínské kuželny. Ten má nyní hodnutu 3555 poražených kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 616, M. Schejbal 575, Pešek 611, Svoboda 553, V. Schejbal 602, Bek 598.

Přidáno: 19.01.2014, 20:25 hod.

Áčko zvítězilo v Náchodě, béčko doma přehrálo Pardubice a céčko nestačilo na lídra soutěže

Áčko odjelo v pátek na čtyřdráhu do Náchoda, kde se utkalo s domácím céčkem. Tabulkové postavení hovořilo spíše ve prospěch našeho družstva, ale Náchod byl pro nás v posledních letech zakletý. Zakletí se ale podařilo zlomit.
Výborný vstup do utkání obstaral Tomáš Jarolím s Pavlem Kličkou. Tomáš předvedl na úvod skvělé plné (172), vytvořil si náskok 20 kuželek, který si již po zbytek zápasu pohlídal a po výborném výkonu zaslouženě zvítězil. Pavel si z první dráhy přinesl náskok dvou devítek, který ovšem jeho soupeř v druhých plných prakticky zlikvidoval. Závěrečná dorážka vyšla ale o něco lépe Pavlovi, který tak přinesl do naší šatny další dva bodíky. Na výborný úvod měla navázat dvojice Mirek Skala, Dušan Kasa. Mirek hrál se soupeřem od začátku až do konce vyrovnanou partii, ve které byl ale vždy o chloupek napřed a těsné vedení se mu nakonec podařilo uhájit až do konce. Ještě vyrovnanější duel odehrál Dušan, který první půlku prohrál o 5 klacků a v té druhé stejným rozdílem zvítězil, takže si oba soupeři připsali bod. Ten bod ale dostal Dušan doslova s věnováním, když jeho soupeř posledním hodem do plných trefil pouze trojku od fanek. Před nástupem dotahováků tedy na body naše vcelku jasné vedení7:1, ale jen o 40 kuželek. Takže pro domácí stále ještě hratelný stav. Petr Zeman první dráhu sice prohrál o 8 kuželek. Na druhé ale již výborným výkonem (246) nedal svému soupeři šanci a získal další dva bodíky. Na vedlejších drahách nevstoupil Petr Miláček do duelu příliš dobře. Po nepovedených prvních plných přišla ovšem výborná dorážka a následovala také povedená druhá dráha a naše družstvo mohlo slavit.
Po několika nepovedených vystoupeních na náchodské kuželně tedy konečně vezeme body za výhru v poměru 15:1 o 83 kuželek.
Výkony našich hráčů: Jarolím 469, Klička 450, Skala 440, Kasa 414, Zeman 464, Miláček 460 (družstvo 2697).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice C.
Hned na úvod šlo naše družstvo do vedení, když Pepa Suchomel po povedeném výkonu nedal průměrně hrajícímu soupeři šanci na úspěch a Lída Skutilová i přes ne příliš povedený výkon nakonec vydřela nad trápícím se soupeřem těsnou výhru. V polovině utkání tedy 4:0 a +32 kuželek. Tento náskok měla "ubránit" dvojice Petr Skutil, Jarda Havlas. Petr předvedl solidní výkon a podprůměrně hrajícího soupeře si po celou dobu utkání držel na distanc. Jarda bojoval se soupeřem o každou kuželku, v závěru byl ale šťastnější hostující hráč, který tak korigoval výsledek a hlavně odvrátil hrozícího kanára. Naše družstvo si tedy do tabulku připisuje dva body za výhru v poměru 10:2 o 50 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 424, Skutilová 371, Skutil 413, Havlas 406 (družstvo 1614).

Céčko přivítalo v pátek na domácích drahách lídra soutěže - celek KK Zálabák Smiřice B.
V úvodu utkání nestačil na svého soupeře po slabším výkonu Libor Elis. Na drahách 3-4 sváděl se svým soupeřem vyrovnaný souboj Jirka Ryšavý, který byl nakonec v závěru tím šťastnějším. Do závěru se tedy šlo za stavu 2:2 při náskoku hostí o 18 kuželek. Úkol pokusit se o překvapení na úkor lídra soutěže dostala dvojice Petr Hanuš a Vendelín Škuta. Petr to vzal za správný konec a po vyrovnaném souboji stáhl z náskoku hostí 5 kuželek. Venda se ale bohužel trápil a prakticky každým hodem mu soupeř utíkal. Takže překvapení se nakonec nekonalo a naše družstvo odešlo z tohoto utkání poraženo v poměru 8:4 o 85 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 389, Ryšavý 408, Hanuš 412, Škuta 340 (družstvo 1549).

Přidáno: 19.01.2014, 20:08 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 17.1., 17:00 hod. - Náchod C - Přelouč A

Pátek 17.1., 17:00 hod. - Přelouč B - Pardubice C

Pátek 17.1., 19:00 hod. - Přelouč C - Smiřice B

Sobota 18.1., 14:00 hod. - SKK Jičín - KK SDS Sadská

Přidáno: 17.01.2014, 12:25 hod.

Sadská udolala lídra soutěže

V sobotu přivítali hráči Sadské na domácí kuželně lídra soutěže - celek SKK Vrchlabí.
V úvodu se Tonda Svoboda vcelku trápil při hře do plných, což ale vynahrazoval skvělou dorážkou (celkem 234) a mizerně hrajícího soupeře jasně deklasoval. Na vedlejších drahách hrál naopak do plných vcelku slušně Honza Renka. V doráže se mu ale už tolik nedařilo a to bylo hlavním důvodem jeho těsné prohry s průměrně hrajícím soupeřem. Po úvodní rundě tedy smírný stav 1:1 při vedení Sadské o 71.
Aleš Košnar vstoupil do souboje výborně a na prvních dvou drahách (299) si vytvořil náskok dvaceti klacků. V tento moment jen málokdo pochyboval o jeho prohře, leč stalo se. Druhou půlku souboje Aleš zazdil a nakonec prohrál o 11. Martin Schejbal začal také dobře, ale jeho soupeř na něj vyrukoval s úvodní drahou 181 a Mates rázem ztrácel 40 kuželek. Z tohoto náskoku něco sice na druhé dráze ukrojil, zbylé dráhy ale odehrál v podobném stylu jako Aleš a rezultovala z toho také prohra. Před závěrem tedy na body 3:1 pro hosty, ale na kontě Sadské ještě k dobru 20 klacíků.
Vašek Schejbal vstoupil do utkání dobře a hned na úvod bral bodík. Další dvě dráhy ale těsně ztratil a rozhodovalo se až na té poslední. Tu hostující hráč nezvládl (119) a tím vlasně Vaškovi výhru doslova vnutil. Na vedlejších drahách se v úvodu trápil Tomáš Bek a soupeř se tak lehce ujal vedení 2:0 na dráhy. Druhá polovina utkání ale byla v Tomášově podání výrazně lepší a i s přispěním soupeře nakonec dokázal duel zlomit ve svůj prospěch.
Cenné dva body do tabulky se tedy připisuje Sadská za výhru v poměru 5:3 (13:11) o 75 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 575, Renka 522, Košnar 550, M. Schejbal 549, V. Schejbal 561, Bek 555 (družstvo 3312).

Přidáno: 11.01.2014, 21:00 hod.

Vstup do jarní části soutěží našim družstvům nevyšel

Áčko se představilo v pátek na domácí kuželně proti vedoucímu celku soutěže - KK Vysoké Mýto A.
Toto utkání našemu družstvu vůbec nevyšlo. V úvodu se vůbec nadařilo Pavlu Kličkovi a tak naše družstvo sáhlo ke střídání. Tomáš Jarolím sice předvedl o něco lepší výkon, ale za povedený jej rozhodně označit nelze a tak si průměrně hrající soupeř vcelku v pohodě dokráčel pro výhru. Na vedlejších drahách se herně trápil také Míra Skala a z vyrovnaného souboje nevalné úrovně nakonec odešel těsně poražen. Na úvod tedy nepříznivý stav 0:4 a -32 klacků. O vylepšení stavu se měla postarat dvojice Dušan Kasa, Petr Zeman. Dušanovi se ale také nedařilo a výborně hrající soupeř je přehrál rozdílem třídy. Petr začal ještě hůře než Dušan, po změně drah ale přišlo zlepšení, které nakonec znamenalo výhru, o kterou se ale spíše zasloužil Petrův soupeř mizernou úvodní drahou (jen 171). Před závěrem tedy výrazně lepší pozice pro hosty 2:6 a ztráta více jak 80 klacků. Karel Lang s Petrem Miláčkem předvedli sice o chlup lepší výkony než jejich spoluhráči. Nic extra to ale také nebylo a oba své souboje nakonec prohráli. V součtu tedy naše drtivá porážka v poměru 14:2 o 104 kuželek.
Naše družstvo předvedlo proti vedoucímu celku soutěže možná nejmizernější výkon v celku krátké historii přeloučské čtyřdráhy a zaslouženě přenechalo oba body hostům.
Výnony našich hráčů: Klička+Jarolím 390, Skala 409, Kasa 397, Zeman 412, Lang 430, Miláček 429 (družstvo 2467 !!!)

Béčko se představilo ve čtvrtek na kuželně ve Smiřících, kde se utkalo také s lídrem soutěže - domácím béčkem.
V úvodu nenavázal Jarda Havlas na svůj povedený výkon z minulého utkání ve Smiřicích a po lehce podrůměrném výkonu přenechal oba body soupeři. Ve druhé dvojici nedokázala Lída Skutilová využít slabšího výkonu soupeře a zejména díky slabé druhé dráze odešla také poražena. Co se nepovedlo Lídě napravil v následující dvojici Pepa Suchomel a vykřesal tak pro naše družstvo ještě naději. Honza Jakube v závěru bojoval skvěle, ale jeho soupeř mu bezchybným výkonem stejně nedal šanci, takže si naše družtvo veze ze Smiřic řekněme vcelku očekávanou porážku v poměru 10:2 o 52 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 385, Skutilová 364, Suchomel 409, Jakube 440 (družstvo 1595).

Céčko se představilo ve čtvrtek na kuželně ve Vysokém Mýtě, kde se utkalo s domácím céčkem.
Zápas začal pro naše družstvo dobře, když Libor Elis dokázal využít slabšího výkonu soupeře a poslal naše družstvo do vedení o 20 kuželek. Co Libor nahrál, to ve druhé rundě ztratil Radim Pyták a začínalo se od nuly. Třetí duel byl soubojem o každou kuželku a vítězně z něj vyšel nakonec náš Jirka Ryšavý, který tak připravil do závěru pro Petra Hanuše náskok 6 kuželek. Petr bohužel nevykročil ze stínu svých spoluhráčů a po průměrném výkonu nakonec soupeři podlehl a v součtu to znamenalo naši prohru v poměru 8:4 o pouhých 13 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 402, Pyták 372, Ryšavý 394, Hanuš 391 (družstvo 1559).

Přidáno: 11.01.2014, 20:43 hod.

První jarní kolo je tady

V tomto týdnu se rozeběhne jarní část soutěží družstev ročníku 2013/14. No a kdy a kde se představí naše družstva?

Čtvrtek 9.1., 17:00 hod. - Smiřice B - Přelouč B

Čtvrtek 9.1., 17:00 hod. - KK Vysoké Mýto C - Přelouč C

Pátek 10.1., 17:00 hod. - Přelouč A - KK Vysoké Mýto A

Sobota 11.1., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - SKK Vrchlabí

Přidáno: 09.01.2014, 21:15 hod.

Krajské přebory

Netradičně již v neděli 5. ledna přivítá přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje 2014 v kategorii mužů. Začátek je plánován přibližně na 9:00 hod. (do 8:45 hod. by měla proběhnout prezentace všech účastníků). V osmadvacetičlenném startovním poli bude náš oddíl reprezentovat trojice Petrů - Skutil, Hanuš a Miláček. Podle předběžných informací by z tohoto mistrovství mělo postupovat 10 hráčů do semifinálového turnaje MČR.

Pokud půjde vše bez komplikací, výsledky tohoto klání budou na našich stránkách k dispozici on-line s aktualizací po každé odehrané rundě.

Přidáno: 02.01.2014, 22:25 hod.

Vánoční koulení 2013

Naše tradiční předvánoční setkání se letos uskuteční v pátek 20.12.2013. Scházet se začneme řekněme mezi čtvrtou a pátou odpolední, domů půjdeme tradičně dle situace.

Něco k snědku je oddílem zajištěno, tekutou stravu si hradí každý sám.

Přidáno: 17.12.2013, 11:34 hod.

Sadská zakončila podzim vítězně

V sobotu se přeloučské kuželně představila v rámci posledního podzimního kola Sadská, která přivítala SK Uhelné Sklady Praha.
Možná, že se mnou někteří aktéři utkání budou nesouhlasit, ale z mého pohledu bych výkony všech domácích hráčů označil jako vcelku povedené, některé se dají označit i slovem výborné. Rezultovalo z toho pěkných 3367 poražených kuželek a hlavně jasná výhra 7:1 o 126 kuželek. Nejen díky této výhře tak Sadská přezimuje na třetím místě v soutěži.

Podrobný popis tohoto utkání je možné shlédnout na webovkách Sadské - odkaz vpravo.

Přidáno: 07.12.2013, 20:41 hod.

V posledním podzimním kole nebodovalo pouze béčko

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně lídra soutěže - družstvo SKP Kuželky Hradec Králové A. Po výborných výkonech Petra Zeman a Mirka Skaly, jsme se ujali na úvod slibného vedení. To se ale rozplynulo hned v další čtveřici, kdy Dušan Kasa body soupeři daroval díky dvanácti újezdům a Tomáš Jarolím po mizerné půlce přepustil místo Pavlu Kličkovi, který ovšem situaci nezachránil. Před závěrem to bylo 4:4 při našem vedení jen o 11 klacků. Karel Lang svůj duel nakonec těsně prohrál, ale na vedlejších drahách si Petr Miláček těsně poradil s nejlepším hráčem soutěže a naše družstvo se tak mohlo radovat z těsné výhry v poměru 10:6 o 7 kuželek.

Béčko sehrálo své utkání již ve čtvrtek na kuželně ve Vysokém Mýtě, kde se utkalo s domácím céčkem. Našim hráčům se na vysokomýtské dráze vůbec nedařilo a vypadalo to, že budou muset narychlo splašit klec na kanára. Toho nakonec v posledním duelu zažehnal Petr Skutil, takže béčko si v posledním kole připsalo porážku v poměru 10:2 o 80 kuželek.

Céčko přivítalo v pátek na domácí dráze celek SK Solnice B. Snad až na Radima Pytáka všem našim hráčům utkání docela vyšlo a i když soupeř dost zlobil, připsalo si do tabulky dva body za výhru 8:4 o 21 kuželek naše družstvo.

Přidáno: 07.12.2013, 20:31 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |