Aktuální informace z dění v oddíle

Komplikace Sadské v boji o postup

Družstvo Sadské se po minulé domácí výhře vyhouplo do čela druholigové tabulky a toto postavení si chtělo udržet i po utkání na kuželně v Praze - Bráníku, kde se utkalo se sestupem ohroženou domácí Konstruktivou. Domácí celek v tomto utkání předvedl svůj letošní nejlepší výkon a na to mírně řečeno průměrný výkon Sadské rozhodně nemohl stačit a oba body tak zůstávají doma - prohra Sadské 6:2 o 133 kuželek.

Vzhledem k tomu, že Vrchlabí si přivezlo dva body z jičinských drah, tak se Sadská pět kol před koncem opět vrací na druhou příčku soutěže.

Přidáno: 24.02.2014, 20:49 hod.

Áčko nechalo oba body ve Svitavách, béčko doma úspěšné

V posledních dnech se mi nějak nedostává čas, potřeboval bych dny trochu natáhnout. Zatím poslední kolo tedy opět jen ve zkratce.

Áčko odjelo v pátek na kuželnu do Svitav, kde se utkalo s domácím áčkem, které je bezprostředně ohroženo sestupem. Naše družstvo se asi rozhodlo chudým dávat a po minulé domácí prohře s poslední Dobruškou přenechalo oba body také družstvu Svitav. Utkání bylo sice velmi vyrovnané a rozhodovalo se až v posledních hodech, kdy se ovšem paní Štěstěna nakonec přiklonila přece jen na stranu domácích - naše družstvo odešlo poraženo v celkovém součtu o pouhé 4 kuželky, ale na body vcelku jasně 12:4.

Béčko v pátek na domácí kuželně přivítalo jičínské déčko a utkání vyšlo našim hráčům na výbornou. Hosté až na jednu výjimku příliš nezlobili a tak naše družstvo dokráčelo k pohodlné výhře o 87 kuželek v poměru 10:2.

Céčko mělo v tomto kole volno - příčinou byla nemoc v družstvu hostí a utkání tak bylo odloženo zatím na neurčito.

Přidáno: 24.02.2014, 20:41 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 21.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Jičín D

Pátek 21.2., 17:30 hod. - SKSC Svitavy A - Přelouč A

Přelouč C - Rybník C - odloženo

Sobota 22.2., 10:00 hod. - KK Konstruktiva - KK SDS Sadská

Přidáno: 21.02.2014, 13:41 hod.

Sadská úspěšná v lize i poháru

O uplynulém víkendu čekala na hráče Sadské porce dvou zápasů ve dvou dnech.

V sobotu přivítali na přeloučské kuželně celek Sokol Benešov. Tabulkové postavení postavilo Sadskou do role jasného favorita (hrál druhý s posledním) a domácí hráči tuto roli beze zbytku zvládli a hosty vyprovodili s kanárem.

V něděli pak Sadská odjela k úvodnímu utkání 1. kola nadstavbové části poháru ČKA na čtyřdráhu do Blatné. I tento zápas byl v podání hráčů Sadské úspěšný a pro odvetu, která se bude hrát v Přelouči 8. března vezou z prvního utkání výhru 5:1, která dává více než slibné naděje na postup do další fáze soutěže.

Přidáno: 17.02.2014, 22:02 hod.

Body uhrálo pouze béčko

Tentokrát nemám mnoho času, takže zápasy posledního kola okomentuji jen ve zkratce.

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně poslední celek tabulky - KK Dobruška A. Podle tabulkového postavení to mělo být pro naše družstvo pohodové utkání, což se ale nepotvrdilo. Naše družstvo zahrálo na své poměry řekněme průměrně, což na hosty tentokrát nestačilo a ti si z Přelouče odvážejí oba body za výhru 10:6 o 18 kuželek. Snad jim budou alespoň něco platné v boji o záchranu.

Béčko sehrálo své utkání v pátek na kuželně v Rybníku proti domácímu céčku. Naše družstvo na této těžké kuželně využilo slabého výkonu domácího družstva a jasně zvítězilo 10:2 o 135 klacků.

Céčko odjelo v pátek do Jaroměře-Josefova, kde se utkalo s domácím béčkem. Našim hráčům se nepodařilo vyrovnat se záludnostmi josefovské dvoudráhy a tak se zrodila jasná prohra našeho družstva v poměru 10:2 o 90 kuželek.

Přidáno: 17.02.2014, 09:32 hod.

Béčko i céčko doma vítězné

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo KK Josefov B.
Na úvod na soupeře nastoupila dvojice čerstvých účastníků semifinále MČR v kategorii seniorů - Pepa Suchomel a Jarda Havlas. Pepa měl poměrně povedené plné, slabší dorážkou se ale připravil o lepší výsledek. Na podprůměrně hrajícího soupeře mu to ale stačilo. Jarda i přes ne zcela povedený výkon neměl se soupeřem větší práci a po úvodní čtveřici se naše družstvo ujalo pohodlného vedení 4:0 o 48 kuželek. Dorazit soupeře dostal za úkol Petr Skutil a s ním Honza Jakube. Petra stále ještě trápí bolavá záda a na jeho výkonu se to odrazilo. Slušně hrající soupeř tak něco z našeho náskoku stáhl. Honza na vedlejších drahách sice vyfasoval nejlepšího hráče hostí, ale zejména výbornou dorážkou jej po nejlepším výkonu večera pohodlně přehrál.
Naše družstvo tak v tomto utkání vítězí o 51 kuželek v poměru 10:2.
Výkony našich hráčů: Suchomel 402, Havlas 401, Skutil 395, Jakube 442 (družstvo 1640).

Po zápase béčka naskočilo na plac také naše céčko, které se utkalo s družstvem KK Zálabák Smiřice C.
Úkol dobře zahájit utkání dostala dvojice Libor Elis a Radim Pyták. Úkol se jim podařilo splnit tak na 59,5%. Libor hrál se soupeřem celou dobu vyrovnanou partii, bohužel ale se špatným koncem. Radim hrál se soupeřem také vyrovnanou, ale o něco kvalitnější partii. V tomto duelu se na konci radoval náš hráč a při bodovém stavu 2:2 tak vedlo naše družstvo o celých 5 kuželek. Dotahováci Petr Hanuš a Jirka Ryšavý tak měli osud utkání ve svých rukou. Petr začal špatně a v poločase prohrál 12 klacků, aby dalších 10 ztratil ve druhých plných. V tuhle chvíli to nevypadalo vůbec dobře. Soupeř Petrovi ale výrazně pomohl, když zazdil druhou dorážku a Petr ještě sahal po výhře. Nakonec prohrál těsně o dva klacky. Jirka nezačal také nijak dobře, jeho soupeřka ale hrála podobně a byla z toho poločasová plichta. Jirka se ve druhé části mírně zlepšil, zatímco soupeřka pokračovala v podobném duchu jako na dráze první a Jirka tak nakonec dokráčel k výhře.
V součtu tedy šťastná výhra našeho družstva o 21 kuželek v poměru 8:4.
Výkony našich hráčů: Elis 387, Pyták 420, Hanuš 393, Ryšavý 389 (družstvo 1589).

Přidáno: 07.02.2014, 21:54 hod.

Áčko v Trutnově nepřekvapilo

Již ve čtvrtek odjelo naše áčko na kuželnu do Trutnova, kde se utkalo s domácím béčkem. Trutnovská kuželna patří v našem družstvu k těm méně oblíbeným, i když ji nelze označit za nepadavou, ale spíše za hůře čitelnou, což je vždy velká výhoda pro domácí. Navíc zápas trvá okolo 5,5 hodiny a když máte jít druhý den do práce, tak se vám na takové utkání ani nechce. No ale dost povídání o kuželně a pojďme k zápasu samotnému.
Ten zahájil v našem celku Petr Zeman, který začal solidně a v poločase dýchal soupeři na záda. Druhá půlka mu ale nevyšla a to znamenalo první body pro Trutnov. Ve druhé rundě se Pavel Klička tahal se soupeřkou o každou kuželku a rozhodoval až poslední Pavlův hod, kterým ovšem mohl uhrát již jen plichtu, což se mu nakonec podařilo. Náš předzápasový cíl byl tedy splněn - kanár odvrácen. Ve třetí dvojici hrál Dušan Kasa vcelku slušně plné, ale slabší dorážkou se připravil o nějaký lepší výsledek. Na výborně hrajícího soupeře by to ale stejně nestačilo a náskok domácích rychle narostl. Ve čtvrtém duelu vykřesal jiskřičku naděje na překvapení v tomto zápase Tomáš Jarolím, který po solidním výkonu nakonec těsně zvítězil. Vykřesanou jiskřičku ale rychle uhasil Petr Miláček, který sice do utkání vstoupil dobře, ale zpackanou druhou dráhou zadupal všechny naděje na nějaký lepší výsledek. Zápas se tak dohrával již jen z povinnosti. Domácí celek měl nahráno 125 klacků a to se dá ztratit jen těžko. Karel Lang se se záludnostmi trutnovské kuželny popasoval docela solidně a zejména ve druhé polovině špatně hrajícího soupeře nakonec přehrál čímž ještě trošku zkorigoval výsledek.
Z Trutnova si tak vezeme vcelku očekávanou prohru v poměru 11:5 o 110 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 396, Klička 427, Kasa 401, Jarolím 413, Miláček 405, Lang 412 (družstvo 2454).

Přidáno: 07.02.2014, 09:26 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 6.2., 17:00 hod. - Loko Trutnov B - Přelouč A

Pátek 7.2., 17:00 hod. - Přelouč B - Josefov B

Pátek 7.2., 19:00 hod. - Přelouč C - Smiřice C

Sobota 8.2., 10:00 hod. - KK Hvězda Trnovany - KK SDS Sadská

Přidáno: 05.02.2014, 16:00 hod.

Z krajských mistrovství 2x bronz

O uplynulém víkendu proběhla Mistrovství Pardubického kraje v kategoriích ženy, seniorky, senioři a dorost.

V kategorii žen náš oddíl zastoupení neměl, v kategorii seniorek reprezentovala náš oddíl Lída Skutilová. Té se na pardubické kuželně příliš nedařilo a po slabém výkonu skončila až na poslední sedmé příčce. V kategorii dorostu, kterou hostila naše kuželna, měl náš oddíl dvojí zastoupení. Kryštof Matička nakonec vybojoval šestou příčku a jeho spoluhráč z mládežnického družstva Tomáš Sukdolák si nakonec na krk pověsil bronzovou medaili.
Mezi seniory jsme měli v osmadvacetičlenném startovním poli na kuželně v České Třebové celkem šest zástupců. Karel Janovský obsadil nakonec 21. místo, Libor Elis skončil na 19. příčce, Karel Lang na 13., Pepa Suchomel na 9., Jarda Havlas na 7. a Pavel Klička vybojoval výborné třetí místo, když od stříbra jej dělily pouhé dvě kuželky.

V semifinálových turnajích MČR tak budeme mít celkem čtyři zástupce. V seniorské kategorii to bude Pavel Klička s Pepou Suchomelem a Jardou Havlasem a v kategorii mužů nás bude reprezetovat Petr Miláček - mužská kategorie hrála krajské přebory již 5.1..

Kompletní výsledky již odehraných kategorií si můžete prohlédnout na webu PKKS. Zbylé kategorie - tedy žactvo a junioři budou hrát svá krajská mistrovství o prvním březnovém víkendu.

Přidáno: 05.02.2014, 15:52 hod.

Mistrovství Pardubického kraje 2014

Zítra, tj. v sobotu 1. února bude hostit přeloučská kuželna účastníky Mistrovství Pardubického kraje v kategorii dorostenců. Začátek je plánování na 9:00 hod. a průběžné výsledky můžete sledovat pod odkazem v horní části těchto stránek.

Domácí oddíl bude mít v tomto klání dvě želízka v ohni - Tomáše Sukdoláka a Kryštofa Matičku.

Taktéž zítra se na kuželně v České Třebové utkají o mistrovský titul senioři. Náš oddíl do tohoto klání vyslal celkem šest borců. Jsou jimi: Karel Lang, Karel Janovský, Libor Elis, Pepa Suchomel, Jarda Havlas a Pavel Klička.

Na pardubické dvoudráze se zítra o tituly utkají ženy a seniorky a naše barvy zde bude hájit Lída Skutilová.

Přeji všem našim zástupcům mnoho zdaru a co nejlepší umístění.

Přidáno: 31.01.2014, 21:16 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-784 |