Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská veze dva body za nejlepší letošní výkon na duchcovské kuželně

V sobotu odpoledne se hráči KK SDS Sadská utkali na kuželně v Duchcově s domácím celkem.
Do úvodní rundy naskočil Aleš Košnar s Martinem Schejbalem. Aleš podal výborný výkon zejména v plných, soupeři v podstatě nedal šanci a vítězí jasně o 42 klacků 3:1 na dráhy. Mates potvrdil, že se mu v poslední době až tolik nedaří a po řekněme slabším výkonu přenechal výhru soupeři. Po první rundě tedy 1:1 při vedení Sadské o 14. Do druhé rundy nastoupil Vašek Pešek společně s Tondou Svobodou. Vašek začal na první dráze dobrými plnými, po nichž ovšem přišla tragická dorážka (pouze 17)a soupeř se ujal vedení. Od 42. hodu Vaška nahradil Honza Renka, který hrál řekněme průměrně a za povedenou lze označit až poslední dráhu, kterou už jen korigoval porážku. Tonda vstoupil do duelu lépe než soupeř. Na druhé dráze sice těsně prohrává, zbylé dvě ale opět získává pro sebe a dlužno dodat, že tu závěrečnou ve velkém stylu - 104+72=176!!! V součtu to znamená překonání šestistovky a bodík do šatny. Takže před závěrečnou rundou 2:2 a 65 kuželek do Sadské. V závěru spolehlivá dvojce Vašek Schejbal a Tomáš Bek měla úkol dotáhnout utkání do vítězného konce. Vašek si na třetí dráze vybral lehounce slabší chvilku, která ho nakonec stále šestistovku, ale soupeře jasně přejel. Tomáš vyfasoval nejlepšího hráče utkání, v souboji tahal od začátku za kratší konec a bodík dokázal urvat až povedenou poslední drahou, což ale znamenalo jen korekci o pouhou kuželku. V součtu porazila Sadská o 59 kuželek více než domácí celek a po nejlepším výkonu na duchcovské kuželně v letošní sezóně bere zaslouženě oba body - výhra 5:3 (12:12).
Výkony hráčů Sadské: Košnar 588, M. Schejbal 535, Pešek+Renka 528, Svoboda 603, V. Schejbal 598, Bek 564 (družstvo 3416).

Přidáno: 16.11.2013, 21:03 hod.

Utkání podzimu ovládlo béčko

V pátek se hrálo na přeloučské kuželny utkání podzimu, ve kterém domácí béčko "přivítalo hostující přeloučské céčko". V úvodní rundě naskočil Pepa Suchomel s Jardou Havlasem a proti nim Libor Elis s Radimem Pytákem. Pepa nakonec po vcelku vyrovnaném souboji vítězí nad Liborem díky vynikající druhé dorážce. Jarda si po vyrovnané první půlce nakonec také připisuje dva body, když výhru mu vlastně Radim daroval nepovedenou hrou do plných na druhé dráze. Po polovině utkání tedy vedou dle papírových předpokladů "domácí" 4:0 o 43 kuželek. Pěkný a relativně dramatický závěr utkání obstarala čtveřice Petr Skutil a Jan Jakube proti Petru Hanušovi a Jirkovi Ryšavému. V souboji obou Petrů bral body nakonec díky lepší dorážce "hostující" hráč. V podobně vyrovnaném souboji na vedlejších drahách opět rozhodla lepší dorážka, tentokrát ale ve prospěch "domácího" hráče. V souboji o třetí příčku v tabulce tak nakonec vítězí Přelouč B o 43 kuželek v poměru 10:2.
Výkony jednotlivých hráčů: Suchomel x Elis 399:382, Havlas x Pyták 386:360, Skutil x Hanuš 426:431 a Jakube x Ryšavý 424:419 (1635:1592).

Přidáno: 16.11.2013, 00:13 hod.

Áčko doma přehrálo Hořice

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně celek SKK Hořice "B". Utkání sousedů v tabulce začalo velmi vyrovnaně. Pavel Klička tahal v souboji s Martinem Bartoníčkem od začátku za kratší konec a nakonec odešel jasně poražen. Na vedlejších drahách se odehrával výkonnostně hodnotnější duel mezi Mírou Skalou a Kubou Weiglem. Míra si na první dráze vytvořil značný náskok, který Kuba již zlepšenou hrou po změně drah nedokázal smazat. Po první rundě tedy 2:2 a celé tři kuželky do Hořic. V prostřední pasáži nevyšla Petrovi Zemanovi po vyrovnané první dráze na druhé dráze hra do plných, Petr Vokáč si vytvořil solidní náskok, který ještě v dorážce lehce navýšil a přinesl do hostující šatny další dva bodíky. Na drahách 3-4 měl na úvodní dráze jasně navrch Tomáš Jarolím. Po změně drah sice Franta Kráčmar předvedl skvělé plné (164), dorážka byla ale opět v Tomášově režii což znamenalo vyrovnání stavu na 4:4 a domácí dotahováci měli k dobru náskok neskutečné jedné kuželky. Karel Lang na první dráze Patriku Weiglovi nadělil bezmála dvacet kuželek, což zopakoval i po změně drah a duel jasně ovládl. Vyrovnanější souboj sváděl Petr Miláček s Luďkem Horákem. O své výhře rozhodl hostující hráč až dvěma hodovkami ve druhé dorážce. Na body tedy 6:6 ale počítadlo poražených kuželek hovořilo nakonec o 31 pro domácí družstvo, takže dva body za výhru právě o 31 kuželek v poměru 10:6 zůstávají v Přelouči. Hostující celek předvedl v Přelouči výkon, za který si zaslouží minimálně pochvalu a dlužno dodat, že ve většině případů by na toto číslo bral i oba body.
Výkony našich hráčů: Klička 411, Skala 469, Zeman 427, Jarolím 476, Lang 445. Miláček 445 (družstvo 2673).

Přidáno: 16.11.2013, 00:00 hod.

Bevar tour

V neděli 17. listopadu bude hostit přeloučská kuželna účastníky 2. turnaje Českého poháru dorostu - Bevar tour. Začínat se bude poměrně brzo - již v 8:00 hod. a seznam přihlášených s orientačními časy startu si můžete otevřít zde.

Přidáno: 12.11.2013, 20:24 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 15.11., 17:00 hod. - Přelouč A - SKK Hořice B

Pátek 15.11., 19:30 hod. - Přelouč B - Přelouč C !!!!!

Sobota 16.11., 14:00 hod. - Sokol Duchcov - KK SDS Sadská

Přidáno: 12.11.2013, 20:20 hod.

Těsná prohra Sadské na krumlovské sypačce

V sobotu odjeli hráči Sadské na kuželnu do Českého Krumlova, kde je čekalo utkání s celkem Vltavan Loučovice. Krumlovská kuželna patří řekněme k těm málo padavým a tak si tentokrát odpustím hodnocení výkonů jednotlivých hráčů.
Do úvodní rundy naskočil Tonda Svoboda společně s Honzou Renkou. Tonda sice urval dvě dráhy, ale na kuželny nakonec prohrává o 15, když za jednu z příčin této porážky lze označit poslední dorážku jen 27. Honza odehrál se soupeřem na kuželky také poměrně vyrovnanou partii, ale bod nekonec bral soupeř za výhru 3:1 na dráhy. Po první rundě vedení domácího celku 2:0 o 24 kuželek. Prostřední runda znamenala pro Sadskou výrazné vylepšení výsledku. Vašek Pešek nabral na úvodní dráze velkou ztrátu, kterou sice nedokázal do konce duelu dohnat. Na dalších třech drahách ale dokázal posbírat 2,5 bodu a tak soupeři na výhru lepší celkový výkon nestačil. Aleš Košnar nechal soupeři pouze jednu dráhu a přinesl tak do šatny další bodík. Do závěru se šlo za nic neřešícího stavu 2:2 při vedení domácích již jen o 15 kuželek. Vašek Schejbal sice prohrál úvodní dráhu, na zbylých třech se ale zlepšil a vždy bodoval a pohodlně tak dovedl souboj k vítězství. Tomáš Bek úvodní dvě dráhy prohrál. Na třetí přišlo zlepšení a také bodík a o všem rozhodovala dráha poslední. Na té se oba soupeři rozešli smírně. Takže po závěrečných duelech byl bodový stav 3:3 a o tom kam poputují body rozhodoval celkový součet, který nakonec zůstal těsně přikloněn na stranu domácích. Sadská si tedy veze z Českého Krumlova porážku v poměru 5:3 (11:13) o pouhých 5 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 527, Renka 504, Pešek 506, Košnar 540, Schejbal 538, Bek 531 (družstvo 3146).

Přidáno: 11.11.2013, 11:37 hod.

Áčko jede z Pardubic s nepořízenou, béčko i céčko naplno bodovalo

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Pardubic, kde se utkalo s domácím áčkem. V Pardubicích se našemu družstvu dlouhodě nedaří, ale tento zápas se začal vyvíjet poněkud jinak. Pavel Klička hned v úvodní dvojici po pěkném výkonu přehrál soupeře a zajistil našemu družstvu mírné vedení. Ve druhé dvojici se zaskvěl Mirek Skala, který skvělým výkonem nedal svému soupeři nejmenší šanci. Netradičně již ve třetí dvojici nastoupil Petr Miláček, který i přes lehkou zdravotní indispozici předvedl solidní výkon. Na výborně hrajícího soupeře ale nakonec nestačil, když o výsledku definitivně rozhodla až druhá soupeřova dorážka (95). V polovině utkání tedy naše vedení 4:2 o 32 kuželek. Ještě lépe bylo po další dvojici, kdy Petr Zeman předvedl vynikající plné (324) a jen velké množství újezdů jej připravilo o ještě výrazně lepší výsledek. I tak ale navýšil naše vedení na 64 kuželek. V páté dvojici ale přišel útok ze strany domácího hráče, na který nenašel Tomáš Jarolím adekvátní odpověď a po řekněme průměrném výkonu odešel jasně poražen. Do závěrečného duelu se vstupovalo při stavu 6:4 pro naše družstvo a našem hubeném vedení o 2 klacky. Karel Lang bohužel potvrdil, že v pardubická kuželna není jeho oblíbenou a po slabém výkonu přenechal oba body dobře hrajícímu soupeři a naše družstvo tak nakonec po překvapivém úvodu odjíždí z Parbudic s porážkou v poměru 10:6 o 63 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 455, Skala 472, Miláček 439, Zeman 456, Jarolím 412, Lang 381 (družstvo 2615).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo SK Tyniště nad Orlicí B. Do úvodních bojů vletěl v našem dresu Honza Jakube společně s Lídou Skutilovou. Honza poprvné v soutěžní zápase okusil dráhy 1-2 a předvedl povedený výkon, kterým nedal svému podprůměrně hrajícímu soupeři šanci. Lída nezahrála asi úplně podle svých představ, na slabě hrajícího soupeře to ale s rezervou stačilo a naše družstvo tak v polovině vedlo 4:0 o 87 kuželek. Úkol dotáhnout utkání do vítěžného konce připadl na Petra Skutila s Jardou Havlasem. Petrovi se hra příliš nedařila a tak ještě před půlkou přepustil své místo Pepovi Suchomelovi. To přineslo mírné zlepšení a také poměrně pohodlnou výhru nad soupeřem. Jarda vyfasoval nejlepšího hráče družstva hostí a na jeho povedený výkon tentokrát bohužel nestačil, takže utkání končí naší výhrou v poměru 10:2 o 79 kuželek.
Výkony našich hráčů: Jakube 424, Skutilová 384, Skutil+Suchomel 404, Havlas 406 (družstvo 1618).

Bezprostředně po tomto utkání se utkalo naše céčko s celkem TJ Tesla Pardubice D. Utkání rozjela dvojice Libor Elis a Pepa Samek. Libor zdaleka nepředvedl svůj nejlepší výkon, ale na slabě hrající soupeřku to stačilo. Pepa sice předvedl výkon slabší než Libor, ale v jeho případě by se dalo říci, že byl jedním z těch jeho letošních lepších a přinesl také bodový zisk. Takže pro Petra Hanuše s Jirkou Ryšavým příjemný stav 4:0 a +73 kuželek. Petr, který se po delší odmlce vrátil do sestavy, nepředvedl zdaleka svůj optimální výkon a se soupeřkou v těsném souboji nakonec prohrál. Na vedlejších drahách dal ale vzpomenout na své zdařilejší sezóny Jirka Ryšavý a soupeři nedal žádnou šanci na zvrat v utkání. Naše družstvo si tak připisuje do tabulky dva body za výhru 10:2 o 119 kuželek a před derby utkáním s béčkem zůstává stále o příčku výše díky lepšímu skóre. No uvidíme jestli příští týden přinese změnu v pořadí.
Výkony našich hráčů: Elis 393, Samek 378, Hanuš 383, Ryšavý 419 (družstvo 1573).

Přidáno: 11.11.2013, 11:13 hod.

Mládež v Rybníku překvapila

V rámci 2. kola VČPM odcestovalo naše mládežnické družstvo k tunaji na kuželnu do Rybníku. Naše družstvo se s touto těžkou kuželnou vyrovnalo poměrně dobře a po poměrně povedených výkonech všech našich hráčů dokráčelo až k vítězství v turnaji. Největší podíl na tomto úspěchu lze přičíst Tomáši Sukdolákovi, který se stal nejlepším hráčem turnaje. Po druhém turnaji tak naše družstvo okupuje třetí příčku soutěže, se stejným bodovým ziskem jako má první a druhé družstvo.

Výkony našich hráčů ve druhém turnaji: J. Juříček 209, D. Sukdolák 211, T. Sukdolák 240.

Přidáno: 11.11.2013, 10:44 hod.

Sadská smetla Konstruktivu v novém rekordu kuželny

V sobotu přivítali hráči Sadské na přeloučské kuželně družstvo KK Konstruktiva Praha. Utkání odstartovala dvojice Jan Renka a Václav Pešek. Honza dal soupeři "čuchnout" jen na úvodní dráze. Pak rozjel koncert, na kterém byl jeho soupeř již jen divákem, který to měl ale z první řady. Honza nakonec hodil svoji první "přeloučskou" šestistovku a přinesl první bodík do domácí šatny. Vašek prohrál těsně úvodní dráhu. Následjící dvě ale byly v jeho podání skvělé, vytvořil si luxusní náskok, který dovoli svým špatným výkonem na poslední dráze soupeři alespoň lehce snížit. Po první rundě tedy 2:0 a 117 kuželek k dobru. V další lajně naskočil Aleš Košnar s Martinem Schejbalem. Aleš vstoupil do utkání výborně. S přibývajícími drahami sice lehce ubíral plyn i tak ale soupeře jasně přehrál. Mates tentokrát neměl nejlepší den. Tři dráhy pod 130, na to se často nevyhrává. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, i když tentokrát velmi těsně. Při stavu 2:2 na dráhy rozhodoval celkový součet a ten měl nakonec o pouhé dva klacky lepší soupeř. Před závěrečnou rundou tedy navýšení náskoku na 172 kuželek. Pro tradiční dvojici dotahováků Vaška Schejbala a Tomáše Beka příjemná pozice. Vašek začal poněkud vlažněji a slabší úvodní dráhu se soupeřem nakonec zremizoval. Další dráhy už nelze ale ve Vaškově podání nazvat jinak než výborné a soupeř již neměl nárok. Pokud jsem úvodní Honzovo vystoupení nazval koncertem pak Tomáš Bek předvedl v závěru všem přihlížejícím doslova symfonii. Po drahách 167 a 162 přišlo malé intermezzo na dvojce ("jen" 142) a závěr opět vygradoval až na 161. Ten kdo umí počítat tak již ví, že počítadlo Tomášova výkonu se tedy zastavilo na skvělém čísle 632, což je druhý nejlepší výkon na přeloučské kuželně - 5 kuželek za rekordem. Při popisu Tomášova výkonu jsem úplně zapoměl na trápícího se soupeře a musím tedy ještě dodat, že Tomáš zvítězil jasně 4:0 na dráhy.
V součtu tedy družstvo Sadské porazilo 3485 kuželek, což je nejlepší výkon družstva na přeloučské kuželně. Po tomto skvělém výkonu si tedy do tabulky připisuje Sadská dva body za výhru v poměru 7:1 (18,5:5,5) o neuvěřitelných 347 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Renka 606, Pešek 561, Košnar 576, M. Schejbal 523, V. Schejbal 587, Bek 632.

Přidáno: 03.11.2013, 22:18 hod.

Áčko si po boji poradilo s Rychnovem, béčko veze těsnou výhru z Pardubic

V pátek čekalo na naše áčko utkání na domácí kuželně proti celku Start Rychnov nad Kněžnou B. Hrálo se nezvykle pod dohledem ligového rozhodčího Karla Janovského což byla pro oba celky asi prakticky nová a v divizi málo vídaná situace - za ty roky jsem se s tím setkal snad jen dvakrát. Rozhodčí byl naším oddílem delegován vzhledem k loňským událostem po utkání Přelouč x Rychnov, ke kterým se již nebudu vracet a raději se pustím do komentáře utkání samotného.
Do utkání z naší strany vletěla dvojice Pavel Klička a Mirek Skala. No a když píšu vletěla, tak myslím vletěla. Oba naši hráči předváděli výbornou hru a solidně hrající hosty pasovali spíše do role statistů. Po první rundě tedy naše vedení 4:0 o 70 kuželek. V prostřední části se ale karta obrátila. Dušan Kasa začal sice výborně - plné 159. Pak ale přišla doslova mizerná dorážka a ještě před půlkou jej vystřídal Tomáš Jarolím. Jeho hru bych ale mohl popsat stejně jako tu Dušanovu a tak si na vedlejší dráze mohl soupeř v klidu dokráčet pro dva body. Na drahách 3-4 se odehrával souboj dvou výrazně odlišných herních stylů. Petr Zeman se svými tradičně volnějšími hody ale ani přes vcelku povedený výkon na svého silově hrajícího soupeře tentokrát bohužel nestačil. Po druhé rundě tedy již méně příjemný stav 4:4 a jen 9 kuželek k dobru. Karel Lang začal svůj souboj výborně a po poločase vcelku pohodlně vedl. Na druhé dráze ale nezahrál dobré plné, soupeř si vytvořil mírný náskok a ten již Karel nedokázal do konce souboje zlikvidovat. O osudu utkání rozhodoval vývoj na vedlejších drahách, kde Petr Miláček nezačal vůbec dobře, ale soupeř na tom byl podobně. Po změně drah soupeř nevykročil ze svého stínu a Petr zlepšenou hrou dokázal získat pro svoje družstvo kýženou výhru. V součtu tedy naše družstvo vítězí o 34 kuželek v poměru 10:6.
Výkony našich hráčů: Klička 457, Skala 460, Kasa+Jarolím 400, Zeman 437, Lang 429, Miláček 440 (družstvo 2623).

Béčko zajíždělo v sobotu k derby utkání do Pardubic, kde se na tamní dvoudráze utkalo s domácím déčkem.
Do úvodního duelu naskočil Jarda Havlas, kterému se na pardubické kuželně letos docela daří což v souboji se solidně hrajícím domácím hráčem potvrdil a poslal naše družstvo do vedení. Ve druhé dvojici předvedla Lída Skutilová slabší výkon čehož jen průměrně hrající soupeřka dokázala využít a začínalo se prakticky od nuly - 2:2 a jen +4 kuželky pro naše družstvo. Pepa Suchomel také nijak neexceloval, jeho soupeři se ale nedařilo a ještě před půlkou byl střídán. Pepa měl ale nějaké kuželky nahrané a duel dovedl do vítězného konce. Petr Skutil si tedy v závěru mohl dovolit prohrát, ne však o více než 23 kuželek. Značně potrápil nervové soustavy svých spoluhráčů, když nakonec po průměrném výkonu prohrál o 22, což nakonec našemu celku stačilo na těsnou výhru o 2 kuželky v poměru 8:4.
Výkony našich hráčů: Havlas 430, Skutilová 377, Suchomel 393, Skutil 389 (družstvo 1589).

Přidáno: 03.11.2013, 21:36 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-753 |