Aktuální informace z dění v oddíle

Céčko převálcovalo Josefov

V pátek přivítali hráči céčka na domácí kuželně družstvo KK Josefov B.

Úvod utkání obstaral Libor Elis společně s Radimem Pytákem a šlo o úvod vydařený. Libor nezačal špatně, ale čtyři újezdy v dorážce mu situaci trošku komplikovaly. I tak ale po půlce vedl. Po změně drah ale přidal a posledním hodem dvojkou do plných zarovnal svoji výhru nad trápícím se soupeřem na rovných 40 kuželek. Radim nastoupil proti nestoru josefovských kuželek Láďovi Hrycíkovi, ale neměl k němu žádnou úctu. V první půlce si nahrál výraznější náskok, který si po změně drah již v pohodě pohlídal a v půlce zápasu tak naše družstvo vedlo o 92 kuželek a na body 4:0. Úkol dorazit soupeře zbyl na dvojici Petr Hanuš, Jirka Ryšavý. Petr se přenesl přes počáteční trápení a nakonec po pěkném výkonu jasně přehrál trápícího se soupeře. Jirka předvedl také povedený výkon, ale na výborně hrajícího soupeře to v tomto případě bohužel nestačilo, což ovšem znamenalo již jen kosmetickou úpravu výsledku a pro hosty odvrácení kanára.

Naše družstvo si tak připisuje do tabulky dva body za výhru v poměru 10:2 o 111 kuželek, navíc v novém rekordu domácích na 4x100hs. Ten má nyní tedy hodnotu 1684 poražených kuželek.

Přidáno: 05.10.2014, 10:42 hod.

Áčko přijelo z Červeného Kostelce s prázdnou

V pátek odjelo naše áčko do Červeného Kostelce, kde na místní saduritové dvoudráze změřilo síly s domácím béčkem.

Pro start zápasu dostal důvěru Pavel Klička, kterému se v Kostelci v posledních sezónách docela daří. Nejinak tomu bylo i tentokrát a Pavel využil slabého výkonu soupeře a poslal naše družstvo do vedení. To se ale vzápětí rozplynulo. Karel Janovský odehrál se soupeřem sice relativně vyrovnanou první půlku. Ta druhá ovšem Karlovi vůbec nevyšla a domácí hráč tak srovnal stav na 2:2 a množství poražených kuželek již hovořilo pro domácí. Ve třetí dvojici nezačal Honza Jakube úplně dobře. K nepovedeným plným přidal řekněme průměrnou dorážku a nabral ztrátu bezmála 40 kuželek. Po změně drah přišlo Honzovo mírné zlepšení, ale domácí hráč zvrat nepřipustil a domácí celek tak vedl 4:2 o 60 kuželek. Čtvrtý duel se po celou dobu vyvíjel lépe pro našeho Mirka Skalu. Domácí hráč předvedl ale výbornou závěrečnou dorážku a z prakticky ztraceného souboje nakonec vydoloval bod za remízu. Podle podobného scénáře, jen ještě s horším koncem pro naše barvy, odehrál svůj part také Tomáš Jarolím, který do závěrečné dorážky nastupoval s vedením o 25 kuželek, aby nakonec odešel poražen o 4 kuželky. A bohužel podobná situace se opakovala i v závěru, kdy Petr Zeman sice neměl tak velký náskok, ale slabou poslední dorážkou soupeři k výhře výrazně pomohl.

V součtu tedy naše družstvo prohrává v poměru 13:3 o 70 kuželek. I když rozdíl v poražených kuželkách je docela značný, lze říci, že naše družstvo díky nezvládnutým druhým drahám nechalo v Kostelci bod.

Přidáno: 05.10.2014, 09:53 hod.

Pohár mladých nadějí opět v Přelouči

Po dvouleté odmlce hostila v neděli přeloučská kuželna jeden ze série turnujů Poháru mladých nadějí, tedy soutěže, ve které startují hráči a hráčky ve věku od 10 do 14 let.

Turnaje se zúčastnilo 38 chlapců a 14 dívek. V kategorii mladších žáků (10-12 let) si vítězství a tudíž nejvyšší bodový zisk do soutěže vybojoval výkonem 261 poražených kuželek Ondřej Stránský z SKK Vrchlabí. Kategorii starších žáků (13-14 let) ovládl Jaroslav Soukup z SKK Jičín výkonem 257 poražených kuželek.

V kategorii mladších žákyň předvedla nejlepší výkon Kateřina Gintarová z SKK Náchod - 247 poražených kuželek. Kategorii starších žákyň pak ovládla výkonem 231 poražených kuželek Monika Danišová z SKK Jičín.

Podrobné výsledky budou v nejbližší době k dispozici na webu soutěže.

Přidáno: 29.09.2014, 11:12 hod.

Sadská veze dva body z Náchoda

V sobotu odpoledne odjížděli hráči Sadské k utkání 2. KLM do Náchoda, kde se utkali vlastně ani moc nevím s kým. Oficiální název družstva soupeře je SKK Primátor Náchod - Červený Kostelec, takže ani dost dobře nevím proti komu se hrálo. Podstatné ale je, že dva body putují na konto Sadské a není nutné se ohlížet, zda to byl zisk proti Čerevenému Kostelci či Náchodu. Otázka ale je, zda to nemají být body 4 za výhru nad dvěma soupeři :-)

No a co říci k utkání samotnému. Podrobný komentář v podání Aleše Košnara je k dispozici na stránkách Sadské, takže se nebudu nijak obšírněji rozepisovat. Nemohu ale opomenout a nevyzvednout skvělý výkon dvojice Martin Schejbal a Honza Renka. 1247 (624+623) - to byla lajna, na kterou se opravdu nechalo koukat. Honzova excelentní dorážka 249, to se také nevidí tak často. A celkově poražených 3500 kuželek taky patří k tomu lepšímu.

Sadská tedy na náchodské čtyřdráze vítězí v poměru 5:3 o 128 kuželek.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 29.09.2014, 10:45 hod.

Béčko dostalo lekci od céčka

Páteční večer byl na přeloučské kuželně vyhrazen pro derby našeho béčka s céčkem.

Prakticky nejdůležitější utkání první poloviny sezóny zahájil Pepa Suchomel proti Liboru Elisovi a Lída Skutilová proti Radimu Pytákovi. Pepa vyhrál nad Liborem první půlku, nezvládl ale druhé plné, čehož Libor beze zbytku využil a dokráčel k vítězství. Lída nabrala výraznější ztrátu hned v úvodu utkání a tak i přes vyrovnanou druhou půlku bral oba body Radim. V poločase tak překvapivě vedlo céčko 4:0. Závěr utkání svedl proti sobě Petry Skutila a Hanuše a na vedlejších drahách Vendelína Škutu s Jirkou Ryšavým. Petrové předvedli vyrovnaný poločas i druhé plné. Závěrečnou dorážku ale lépe zvládl Petr Hanuš a připsal další body na konto céčka. Venda 3kuta na úvodní dráze nabral ztrátu 30 kuželek a ani zlepšený výkon na druhé dráze již nemohl mít vliv na Jirkovo vítězství a nad přeloučskou kuželnou byl slyšet zpěv kanára.

V domácím derby tedy překvapivě vítězí céčko v poměru 12:0 o 87 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč B x Přelouč C (.xls)

Přidáno: 27.09.2014, 12:29 hod.

Áčko přenechalo body Hořicím

V pátek přivítalo áčko na domácí kuželně v rámci třetího kola VČ divize celek SKK Hořice B.

Úvod utkání vyšel lépe hostům. Po vyrovnané první půlce předvedl Pavel Klička slabší druhou část a toho jeho soupeř využil k těsné výhře. Na vedlejších drahách to bylo bohužel podobné. Petr Zeman povedené první půlce předvedl druhou pouze 192 a výhru tak soupeři doslova daroval. Vylepšit nepříznivé skóre měla v prostřední části utkání za úkol dvojice Dušan Kasa a Honza Jakube. Bohužel se to podařilo jen napůl. Dušan pokračoval ve stopách svých předchůdců a druhou dráhu také "zazdil", což znamenalo body pro jeho soupeře. Ani Honza nijak nevybočil z nastoleného trendu nepovedených druhých drah. V jeho případě mu ale výrazně pomohl soupeř a tak Honza nakonec uhájil těsnou výhru a tím i naději na obrat v utkání. Tento úkol ležel na dvojici Míra Skala, Tomáš Jarolím. Míra za to od úvodu vzal a jelikož soupeři se moc nedařilo v poločase vedl o 45 klacků. Hosté se rozhodli pro střídání a to možná rozhodlo o osudu celého utkání. Míra totiž následoval příklad svých spoluhráčů a střídající soupeř hrál výborně. Na Mirkovu výhru to sice již vliv nemělo, ale znamenalo to mnoho pro celkový výsledek utkání. Na drahách 3-4 zahrál Tomáš jako jediný z našeho celku vyrovnaně obě dráhy a z vyrovnaného souboje nakonec odešel jako vítěz. Na body tedy bylo srovnáno a o výsledku utkání rozhodl celkový počet poražených kuželek, který hovořil pro hosty.

Naše družstvo tedy utrpělo na domácí dráze porážku v poměru 10:6 o 19 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání PřeloucA Hořice B (.xls)

Přidáno: 27.09.2014, 12:18 hod.

Prohra Sadské o pouhou jednu kuželku

V sobotu přivítala Sadská na domácí půdě celek TJ Sokol Duchcov. V loňském ročníku si hosté díky vynikajícímu závěru nakonec odvezli body s sebou do Duchcova a bohužel nejinak tomu bylo i letos.

Úvod utkání skončil na body smírně, když Aleš Košnar v pohodě svého soupeře přehrál a Martin Schejbal po boji prohrál s výborně hrajícím soupeřem. V součtu měla Sadská k dobru 26 kuželek. Tento náskok po prostřední části ještě narostl na 53 kuželek. Tomáš Bek i přes slabší úvod v klidu přehrál spatně hrajícího soupeře. Tondovi Svobodovi se příliš nedařilo a tak jej po 66. hodech nahradil Honza Renka, který nakonec na soupeře zle dotíral, ale rozdíl v poražených kuželkách nakonec smazat nedokázal. Do závěru se tedy o něco lehčeji nastupovalo hráčům Sadské. Vašek Pešek svého soupeře přehrával a dělal co mohl, aby udržel náskok v poražených kuželkách. Bohužel ale hrál v podstatě proti třem soupeřům, protože hra Petra Miláčka byla natolik mizerná, že nebylo úplně zřejmé, za který tým vlastně hraje. Nakonec rozhodl poslední hod celého utkání, kdy hostující hráč již snad v poslední vteřině srazil levý párek a tím strhl vítězství na stranu hostujícího celku.

Sadská tedy v prvním domácím utkání tohoto ročníku prohrává v poměru 3:5 o pouhou jednu kuželku.

Zpravodaje 2. KLM A si můžete prohlédnout zde.

Přidáno: 23.09.2014, 10:46 hod.

Áčko v Hradci neuspělo

Již ve čtvrtek zavítalo naše áčko v rámci druhého divizního kola na čtyřdráhu do nedalekého Hradce Králové, kde se utkalo s ambiciózním domácím áčkem.

V úvodu za naše barvy nastoupil Petr Zeman společně s Karlem Janovským. Petr předvedl snad s výjimkou první dorážky vcelku povedenou hru a pohodlně zvítězil, když soupeř nezvládl úvodní dráhu. Karel ke vcelku povedeným plným přidal slabou dorážku a svůj souboj těsně prohrál. Po úvodní čtveřici tedy nerozhodný stav 2:2 při našem mírném náskoku v poražených kuželkách.

Prostřední pasáž ukázala jakým směrem asi poputují body. Dušan Kasa k výborné první dráze (245) přidal mizernou druhou (177) a oba body daroval svému soupeři na zlatém podnose a ten je s díky přijal. Na vedlejších drahách neměl solidně hrající Honza Jakube žádnou šanci proti excelentnímu výkonu exligového Ládi Beránka, který neúspěšně atakoval pětistovku. Po prostřední pasáži tedy již utkání vypadalo výrazně lépe pro domácí, kteří vedli o 46 kuželek v poměru 6:2.

Úkol otočit vývoj utkání připadl na Tomáše Jarolíma s Mírou Skalou. Tomáš svého soupeře sice přehrál v plných, ale v dorážce se na něho díval z uctivé vzdálenosti a svůj souboj tak prohrál. Míra Skala hrál výborně, ale o své body musel bojovat až do posledních hodů. Svůj boj nakonec vyhrál, ale to znamenalo již jen kosmetickou úpravu výsledku.

Naše družstvo si tak z Hradce odváží porážku v poměru 12:4 o 63 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Hradec A x Přelouč A (.xls)

Přidáno: 19.09.2014, 21:31 hod.

Sadská zahájila sezónu výhrou

V minulé sezóně bylo dobrým zvykem, že jsme na našich stránkách přinášeli výsledky družstva KK SDS Sadská. Nejinak tomu bude i v tomto soutěžním ročníku. Zápas prvního kola již jen ve zkratce:

V prvním kole zajížděla Sadská do Ústí nad Labem, kde se na místní kuželně utkala s družstvem KK Hvězda Trnovany. Toto utkání vyšlo Sadské na výbornou a vítězí v poměru 6:2 v novém rekordu kuželny

Podrobnější komentář na stránkách Sadské, zpravodaje 2. KLM A zde.

Přidáno: 17.09.2014, 20:00 hod.

Áčko vstoupilo do nového ročníku úspěšně

Jako první z našich družstev vstoupilo do nového soutěžního ročníku naše áčko, které v pátek přivítalo na domácí kuželně Start Rychnov nad Kněžnou "B".

Do úvodní části utkání nastoupil Petr Zeman s Karlem Janovským. Petrovi jeho úlohu značně ulehčil soupeř zpackanou poslední dorážkou a tak po vyrovnaném průběhu utkání nakonec Petr dokráčel k vcelku jasné výhře. Karlovi nevyšla úvodní dorážka a druhé plné. Toho dokázal jeho soupeř beze zbytku využít a stav po první rundě byl tedy 2:2 při našem vedení o 10.

V prostřední pasáži naskočil Dušan Kasa s Mirkem Skalou. Dušan odehrál povedené utkání, ale soupeř se jej držel jako klíště. Dušan měl ale o něco lepší závěr a nakonec tedy urval těsné vítězství. Míra Skala zahrál také slušně, ale na skvěle hrajícího soupeře to bohužel nestačilo a do závěru se tak šlo za nerozhodného stavu 4:4 při vedení hostí o 20 kuželek.

Závěr obstarala dvojice Petr Miláček a Tomáš Jarolím. Petr narazil na výborně hrajícího soupeře a po vyrovnaném průběhu utkání se nakonec oba rozešli smírně. Tomáš si vcelku jasnou pozici trochu komplikoval větším množství újezdů, ale jelikož soupeř mu i v tomto ohledu poměrně statečně sekundoval, dokráčel Tomáš nakonec v klidu pro oba bodíky.

V součtu tedy naše družstvo v úvodním utkání sezóny vítězí v poměru 11:5 o 16 kuželek.

Přílohy: Zápis z utkání Přelouč A - Rychnov B (.xls)

Přidáno: 15.09.2014, 09:13 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |