Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská zakončila sezónu výhrou

V sobotu odjeli hráči Sadské na šestidráhovou kuželnu do Prahy-Bráníku, kde se utkali s celkem US Praha.
Domácí celek již měl před tímto utkáním jistotu sestupu a Sadská zase již nemohla nic změnit na své druhé příčce, takže se v podstatě hrálo jen o čest a o to ukončit sezónu vítězně. Hráčům Sadské se na této kuželně dlouhodobě nedaří a já ze svého pohledu mohu říci že u nich asi patří k těm méně oblíbeným. Po tomto utkání tomu ale snad již bude jinak. Celé družstvo předvedlo povedenou hru a po pěkném výkonu jasně zvítězilo v poměru 7:1 o 112 kuželek.

Podrobnější komentář k tomuto utkání naleznete na stránkách Sadské (odkaz v pravé části těchto stránek).

Přidáno: 14.04.2014, 08:45 hod.

Áčko doma udolalo Třebechovice, bodovalo také béčko

Áčko přivítalo v pátek v posledním domácím utkání této sezóny celek SKK Třebechovice pod Orebem. Hosté patří k tomu nejlepšímu co v letošním ročníku mohla divize nabídnout, takže konečný výsledek tohoto utkání je vcelku překvapivý, ale vzhledem k předvedené hře našeho celku zasloužený.
Výborně hrající hosté nedali našim hráčům nic zadarmo, takže docela slušný počet přihlížejících měl o zábavu postaráno. Na úvod přehrál Pavel Klička Zdendu Mařáka zejména díky výborné druhé dráze. Na vedlejších drahách si naopak Petr Zeman vybudoval v úvodu solidní náskok, který po změně drah dokázal Luďa Moravec jen lehce korigovat a naše družstvo šlo do vedení 4:0 o 54 klacků. V prostřední pasáži utkání byla k vidění dvojice vyrovnaných soubojů. Dušan Kasa se s Robertem Peterou přetahoval ve výborném souboji o každou kuželku a o zisku bodů rozhodl Robert menším počtem újezdů a tím tedy i lepší dorážkou. Mira Skala věnoval Oldovi Motyčkovi díky slabším plným na první dráze náskok, který po změně drah pozvolna likvidoval, aby se pak na konci mohl radovat z těsné výhry o dva klacky. Do závěru se tedy při vedení v poměru 6:2 o 45 kuželek nastupovalo lépe našim dotahovákům. Po dvaceti hodech už ale na počítadle stav poražených kuželek hovořil pro hosty a vypadalo to na pěkný obrat. Míra Cupal vletěl na Karla Langa výkonem 173 do plných. Na to odpověděl Karel 90 dorážky a výměna drah proběhla prakticky za vyrovnaného stavu. Na druhé dráze si Karel vytvořil v plných náskok, který si již v dorážce dokázal pohlídat a po výborném výkonu zvítězil. Prakticky podle stejného scénáře (jen na o chloupek nižších číslech) se na vedlejších drahách odehrál duel Tomáše Jarolíma s Romanem Kindlem a naše družstvo se tak po nejlepším domácím výkonu sezóny mohlo radovat z jasné výhry 14:2 o 75 kuželek. Hostům je ale nutné za jejich výkon také vyseknout pochvalu, protože v jedenácti ze třinácti našich domácích utkáních by jim jejich výkon stačil na výhru.
Výkony našich hráčů: Klička 454, Zeman 446, Kasa 462, Skala 431, Lang 476, Jarolím 437 (družstvo 2706).

Béčko zajíždělo ke svému utkání již ve středu do Solnice, kde se utkalo s domácím béčkem.
Začátek utkání našemu družstvu vůbec nevyšel. Jarda Havlas i v tomto utkání potvrdil, že mu forma utekla někam z kopečky a nevýrazně hrajícímu soupeři přenechal oba body. Ve druhé dvojici se se záludnostmi solnické kuželny nedokázala poprat Lída Skutilová a po slabém výkonu přenechala také výhru svému soupeři. V polovině utkání tedy jasná záležitost pro domácí - vedení 4:0 o 55 kuželek. Ve třetím dějství zavelel k obratu vedoucí družstva Pepa Suchomel, který po povedeném výkonu stáhl z náskoku domácích 29 kuželek a stále tak bylo o co hrát. Petr Skutil v závěru navázal na předešlý Pepův povedený výkon. Domácí hráč závěr neustál a Petr tak zvítězil o 34 kuželek, což v součtu celého utkání znamenalo výhru našeho družstva o 8 kuželek v poměru 8:4.
Výkony našich hráčů: Havlas 374, Skutilová 352, Suchomel 421, Skutil 411 (družstvo 1558).

Céčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Třebechovic, kde se utkalo s domácím céčkem.
Na úvod předvedl Libor Elis skvělý výkon, na který se třetí nejlepší hráč celé soutěže mohl je z uctivé vzdálenosti dívat a naše družstvo se tak překvapivě ujalo vedení. Ve druhé dvojici se ale vůbec hra nedařila Vendovi Škutovi a jeho soupeř převrátil misky vah na stranu domácích. Třetí duel opět přinesl bodový zisk našemu družstvu, když Radim Pyták po povedeném výkonu svoji soupeřku jasně přehrál. Před poslední dvojicí bylo tedy vše otevřené. Naše družstvo vedlo 4:2 na body a ztrácelo na domácí celek 2 kuželky. Jirka Ryšavý ale bohužel nebyl zcela zdravotně v pořádku, což se na jeho hře projevilo a výborně hrající domácí hráč toho dokázal bez zbytku využít. Naše družstvo tak po slibné úvodu odjíždí z Třebechovic s porážkou v poměru 8:4 o 54 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 452, Škuta 367, Pyták 430, Ryšavý 392 (družstvo 1641).

Přidáno: 14.04.2014, 08:37 hod.

Sadská přes Třebíč nepřešla

V neděli dopoledne byla na přeloučské kuželně sehrána odveta osmifinále Poháru ČKA mezi celky KK SDS Sadská a TJ Třebíč. První utkání v Třebíčí skončilo výhrou domácích v poměru 4:2 při poměru setů 12:4. Tento výsledek rozdal karty jasně. Pro postup musela Sadská doma zvítězit minimálně v poměru 5:1.
V úvodu nastoupil Aleš Košnar a Tonda Svoboda. Aleš odehrál utkání výborně a soupeři povolil zisk pouze jednoho setu (povolil není to správné slovo - soupeř si ten bod vydřel 152:159). Tonda na soupeře vletěl skvělou úvodní drahou (168). To bylo bohužel v jeho podání vše a dobře hrající soupeř získal zbylé sety ve svůj prospěch a tím i bod pro svoje družstvo. Oba tradiční dotahováci (Vašek Schejbal a Tomáš Bek) měli před sebou jasný úkol - zvítězit a zajistit tak svému družstvu postup. Vašek využil slabého výkonu soupeře a již po třech drahách si kýžený bod zajistil. Bohužel po třech drahách již bylo také jasné, že Tomáš bod nezíská, když v tu dobu prohrával 2,5:0,5. Na poslední dráze se utkání již jen dohrávalo. Vašek nakonec zvítězil 4:0 a Tomáš dostal od výborně hrajícího soupeře ještě nakonec naloženo 143:170.
V utkání tak vítězí Sadská v poměru 4:2 o 6 kuželek, v součtu obou utkání ale do další fáze postupuje Třebíč.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 595, Svoboda 551, V. Schejbal 581, Bek 573 (družstvo 2300).

Přidáno: 06.04.2014, 12:18 hod.

Sadská potvrdila druhou příčku v soutěži

V sobotu se střetli hráči Sadské na domácí kuželně v přímém souboji o konečnou druhou příčku v soutěži z celkem KK PSJ Jihlava.
Utkání bylo velmi dramatické a od začátku až do konce vyrovnané. Obě družstva předvedla kvalitní výkony (pouze jeden hráč zahrál méně než 550) a atmosféra v hledišti byla oboustranně výborná. O body se bojovalo prakticky až do posledního hodu. Ten pověstný kousek štěstíčka se tentokrát přiklonil na stranu Sadské, která tak vítězí v poměru 5:3 o 8 kuželek.
Tímto vítězstvím si Sadská zajistila konečnou druhou příčku ve 2. KLM sk. A.

Podrobný popis utkání naleznete na stránkách Sadské (odkaz vpravo).

Přidáno: 06.04.2014, 11:23 hod.

O tomto víkendu všechna naše družstva úspěšná, céčko dokonce dvojnásob

Áčko odjelov pátek na částečně zrekonstruovanou dvoudráhu do Solnice, kde se utkalo s přímo sestupem ohroženým domácím áčkem.
Úvod utkání vyšel našim hráčům na výbornou. Do prvního souboje naskočil Karel Lang, který sehrál se soupeřem vyrovnané plné, aby pak o své výhře rozhodl lepší dorážkou. Tomáš Jarolím předvedl výbornou hru do plných (nakonec nejlepší v celém utkání). Dorážka sice už tak slavná nebyla, ale na slabě hrajícího soupeře to v pohodě stačilo a naše družstvo se ujalo nečekaně hladce vedení 4:0 o 58 kuželek. Ve třetím duelu zahrál dobře také Dušan Kasa, který ovšem na výborně hrajícího domácího hráče nakonec nestačil a náskok našeho družstva se ztenčil na 32. Čtvrtý duel utkání ještě více zamotal. Petr Zeman po mizerné úvodní dráze daroval soupeřce solidní náskok, který pak již zlepšenou hrou nedokázal smazat a prohrál těsně o 3 kuželky. Bylo tak srovnáno na 4:4 při našem vedení o 29 klacků. Pátý duel naše družstvo opět posunul blíže k bodovému zisku. Míra Skala předvedl výbornou hru (zejména dorážka 167 stojí za pozornost) a slušně hrajícího domácího hráče jasně přehrál a Pavlu Kličkovi připravil do závěru náskok bezmála 70 kuželek. Pavlovi se sice příliš nedařilo a po lehce podprůměrném výkonu přenechal výhru svému soupeři. V součtu ale bere dva body naše družstvo za výhru v poměru 10:6 o 48 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 420, Jarolím 418, Kasa 423, Zeman 393, Skala 450, Klička 390 (družstvo 2494).

Béčko se představilo v pátek na domácí kuželně v přímém souboji o druhou příčku v soutěži s celkem SKK Třebechovice B.
V úvodu Pepa Suchomel díky povedené dorážce nedal svému soupeři šanci a jasně zvítězil. Vedle hrající Lída Skutilová zahrála v současnosti řekněmu svůj standart a na mizerně hrajícího soupeře jí to v pohodě stačilo. Po polovině utkání tedy vedení 4:0 o 91 kuželek. Pro dotahováky Petra Skutila a Jardu Havlase vcelku příjemná pozice. Petr odehrál se soupeřem vyrovnanou první půlku, aby mu pak v plných zasadil úder, z kterého se již soupeř nedokázal oklepat a Petr tak pohodlně zvítězil. Jarda se v poslední době herně dost trápí a bohužel nejinak tomu bylo i tentokrát. Zejména mirezná Jardova dorážka tak přisoudila výhru jen průměrně hrající Jardově soupeřce. To už ale znamenalo jen kosmetickou úpravu výsledku. Naše družstvo v tomto utkání vítězí jasně o 98 kuželek v poměru 10:2.
Výkony našich hráčů: Suchomel 427, Skutilová 388, Skutil 422, Havlas 386 (družstvo 1623).

Céčko čekal vcelku náročný program, když v pátek odjíždělo do Týniště nad Orlicí, kde se utkalo s domácím béčkem a v sobotu na domácí dráze přivítalo v dohrávce 19. kola celek Sokol Rybník C.
Utkání v Týništi zahájil řekněme podprůměrným výkonem Libor Elis, ale na slabě hrající soupeřku mu tento výkon stačil a zajistil našim barvám vedení. Ve druhém duelu nestačil průměrně hrající Radim Pyták na výborně hrajícího soupeře a domácí celek šel do mírného vedení. To se ještě lehce navýšilo po dalším souboji, ve kterém nakonec po boji těsně nastačil na svého soupeře také Jirka Ryšavý. Petr Hanuš tak do závěru nastupoval se ztrátou 15 kuželek a při vedení domácích 4:2. Petr se ale s toutou nelehkou úlohou popasoval výborně, po pěkném výkonu soupeře přehrál a celkový součet v poražených kuželkách překlopil na naši stranu, takže dva bodíky putují do Přelouče za výhru v poměru 8:4 o 6 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 378, Pyták 390, Ryšavý 385, Hanuš 417 (družstvo 1570).

Sobotní dohrávku proti Rybníku zahájil Radim Pyták s Liborem Elisem. Radim po slabší první půlce trochu přidal a nakonec dokráčel ke slušnému číslu a hlavně jasné výhře. Libor na vedlejších drahách nenechal nikoho ani chvilku na pochybách kdo si odnese z tohoto duelu body a i přes "vypuštěný" závěr svého soupeře doslova deklasoval. Po polovině zápasu vedení 4:0 o 132 kuželek. Utkání dotáhnout do vítězného konce dostal za úkol Petr Hanuš a Jirka Ryšavý. Petr nenavázal na své výborné výkony z minulých kol a po slabším výkonu přepustil body soupeři. Jirka vzhledem k vývoji utkání ještě v průběhu prvních plných přepustil své místo Vendovi Škutovi, který předvedl až na první dorážku solidní výkona a duel dovedl v pohodě do vítězného konce. V součtu tak naše družstvo vítězí rozdílem 159 kuželek v poměru 10:2.
Výkony našich hráčů: Pyták 407, Elis 436, Hanuš 399, Ryšavý+Škuta 406 (družstvo 1648).

Přidáno: 06.04.2014, 10:41 hod.

Sadská definitivně ztratila naději na postup do 1. ligy

Po minulé smolné domácí prohře s celkem Duchcova, o které rozhodla až neuvěřitelná poslední dráha hostujícího Zdenka Ransdorfa (191), odjížděli hráči Sadské v sobotu do Tábora, kde se měli pokusit stále ještě živit naději na postup do 1. KLM.
Domácí celek v tomto utkání zahrál jeden ze svých lepších výkonů a na to řekněme průměrný výkon hráčů Sadské nestačil. V tomto utkání lze vyzvednout výkony Aleše Košnara a zejména pak Vaška Schejbala. Ostatní hráči předvedli řekněme průměrné až podprůměrné výkony z čehož rezultovala prohra v poměru 5:3 o 88 kuželek a také definitivní ztráta alespoň teoretické naděje na postup do nejvyšší soutěže.
Výkony hráčů Sadské v utkání v Táboře: Košnar 589, Pešek 548, Bek 530, Svoboda 554, V. Schejbal 617, M. Schejbal 538 (družstvo 3376).

Přidáno: 01.04.2014, 08:33 hod.

Domácí derby (alias zápas jara) pro céčko

V pátek se na přeloučské kuželně proti sobě postavilo naše C a B družstvo. Výhodu domácího prostředí mělo tentokrát céčko, ale poprvé v sezóně jsem viděl situaci, že hosté chodí rozmotávat kuželky :-) . Já osobně bych byl pro kontumaci tohoto utkání, protože domácí celek si nezajistil odlišnou sadu dresů, takže neznalý divák musel být zmaten, když na place viděl čtyři hráče v naprosto stejných dresech.
V úvodu nastoupila za "domácí" dvojice Libor Elis a Radim Pyták a proti nim manželský pár Skutilových. Libor Petrovi sekundoval jen v první půlce, po změně drah si Petr vytvořil mírný náskok, který udržel až do konce (390:406). Radim hrál s Lídou vcelku vyrovnaně a o osudu tohoto duelu rozhodla hra do plných (391:378). Za na body smírného a na kuželky prakticky vyrovnaného stavu, nastoupil Petr Hanuš s Jirkou Ryšavým proti dvojici Pepa Suchomel a Jarda Havlas. Petr nedal Pepovi žádnou šanci a výborným výkonem jej jasně přehrál (442:414). Jirka s Jardou hrál pravděpodobně spíše hru "kdo míň". V tomhle ohledu byl tedy nakonec lepší Jarda, takže body v podstatě vnutil Jirkovi (377:362). V součtu tedy v tomto pro oba celky zřejmě nejdůležitějším utkání sezóny vítězí céčko v poměru 10:2 (1600:1560).

Přidáno: 31.03.2014, 09:48 hod.

Áčko jede z Hořic s debaklem

V pátek zajíždělo naše áčko k dalšímu diviznímu utkání do Hořic, kde se utkalo s domácím béčkem.
Na úvod nasadilo naše družstvo dvojici "marodů". Tomáš Jarolím, který bojoval s virózou a Petr Miláček, který již tři kola bojuje více než se soupeři se svými zády. Tomáš hrál s domácím hráčem vcelku vyrovnaně, ale závěr druhé dráhy vyšel lepe domácímu hráči a Tomáš tak vyšel bodově naprázdno. Petr nezačal vůbec dobře a skvěle hrající soupeř si vytvořil luxusní náskok. Po změně drah sice přišlo z Petrovi strany výrazné zlepšení, ale na body to stačit nemohlo a domácí družstvo se tak ujalo pohodlně vedení o 63 kuželek. V prostřední části se Petr Zeman v utkání dost trápil a skvěle hrající soupeře každým hodem navyšoval svůj náskok a nakonec jasně zvítězil. Na vedlejších drahách se pozvolna rozjížděl Pavel Klička. První dráhu zahrál ještě řekněme průměrně a se soupeřem velmi vyrovnaně. Po změně drah ale přišel Pavlův koncert. Plné 174 a k tomu 104 dorážky znamenalo vynikající dráhu 277 a nakonec těsně neúspěšný atak pětistovky. Po skvělém výkonu tak přinesl do naší šatny první, ale bohužel také poslední dva bodíky. Mirek Skala hrál v závěrečné rundě se svým soupeřem vyrovnaně. V rozhodujících momentech si ale soupeř pomohl hodovkou, na kterou Míra odpověděl prohozem a body tak bral opět domácí hráč. Karel Lang nenastupoval k utkání také zdravotně úplně fit a na jeho hře to bylo znát. Utkáním se herně doslova protrápil a svůj souboj jasně prohrál. Naše družstvo tak odjíždí z Hořic s porážkou v poměru 14:2 o 161 kuželek.
Výkony našich hráčů: Jarolím 426, Miláček 441, Zeman 424, Klička 495, Skala 446, Lang 403 (družstvo 2635).

Přidáno: 31.03.2014, 09:36 hod.

Bilance tohoto kola - 5 bodů ze tří zápasů

Áčko už pěk kol za sebou nepoznalo pocit z výhry a v pátek navíc přijel do Přelouče lídr tabulky - TJ Tesla Pardubice A. Vyhlídky na nějaký ten bodový zisk tedy opět jen mlhavé. Mlha se ale trochu rozestoupila hned po první čtveřici. Pavel Klička předvedl solidní výkon a trápícího se soupeře přehrál vysokým rozdílem. Na vedlejších drahách nastoupil na úvod netradičně Petr Miláček, který stále ještě nebyl fit a na jeho hře to bylo zejména v závěru velmi znát. I tak ale nakonec nad soupeřem vydřel výhru a po prvních čteřici naše družstvo vedlo překvapivě vysoko o 103 kuželek. V prostřední části předvedl Petr Zeman povedený výkon, který ale na skvěle hrajícího soupeře bohužel nestačil. Míra Skala hrál se soupeřem vyrovnanou partii, ve které ale přece jen tahal za delší konec a po výborném výkonu zaslouženě zvítězil. Před závěrem tedy naše vedení 6:2 stále ještě o bezmála 100 kuželek. Karel Lang s Tomášem Jarolímem si mohli oba dovolit prohrát a jen si pohlídat celkový součet. Po půlce už to vypadalo dobře, protože hosté z náskoku ukrojili jen málo. Ve druhé půlce se sice náskok našich hráčů začal pomalu ztenčovat, ale na konci tam ještě zbylo 38 kuželek, takže naše družstvo si po dlouhé době připsalo do tabulky dva body za nečekanou výhru v poměru 10:6 o těch již zmiňovaných 38 kuželek. Dlužno ale dodat, že kdyby hosté přijeli s hráčem navíc a mohli tak vystřídat, zřejmě by utkání dopadlo jinak. No, na kdyby se ale nehraje a díky těmto dvěma bodům je naše družstvo s pravděpodobností, která hraničí s jistotou zachráněno.
Výkony našich hráčů: Klička 430, Miláček 417, Zeman 442, Skala 461, Lang 436, Jarolím 435 (družstvo 2621).

Béčko odjelo v pátek do Týniště nad Orlicí, kde se utkalo s domácím béčkem. Hned od úvodu se hrálo velmi vyrovnaně. Petr Skutil nedokázal výrazněji využít slabého výkonu soupeře a jen těsně jej přehrál. Jarda Havlas po průměrném výkonu nakonec dokázal vydřít těsnou výhru. Pepa Suchomel ve třetím duelu také zaostal za očekáváním, ale nakonec také těsně zvítězil, takže před závěrečnou dvojicí vedlo naše družstvo 6:0 o pouhých 19 kuželek, což dávalo domácím ještě naději alespoň na remízu. Honza Jakube byl sice nakonec nejlepším hráčem našeho celku, ale ani on nějak nevybočil z průměru. Toho dokonale využil výborně hrající domácí hráč a utkání tak nakonec skončilo remízou 6:6, když domácí celek nakonec nahrál v součtu o 24 kuželek více.
Výkony našich hráčů: Skutil 367, Havlas 393, Suchomel 379, Jakube 394 (družstvo 1533).

Céčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Pardubic, kde se utkalo s domácím déčkem. Na úvod nedokázal Libor Elis využít slabšího výkonu soupeře a v dramatické koncovce s ním nakonec remizoval. Radim Pyták zahrál solidně a slabě hrajícího domácího hráče relativně v pohodě přehrál. V podobném duchu se nesl i následující duel, ve kterém bral výhru Jirka Ryšavý a před závěrem tak naše družstvo vedlo 5:1 o 62 kuželek. Utkání zakončil výborným výkonem Petr Hanuš, který tak pečetil výhru našeho družstva v poměru 11:1 o 107 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 380, Pyták 405, Ryšavý 407, Hanuš 436 (družstvo 1628).

Přidáno: 24.03.2014, 07:20 hod.

Sadská "povinné" body uhrála

V sobotu se hrálo na přeloučské kuželně další utkání 2. KLM, ve kterém domácí Sadská přivítala sestupem ohrožený Vltavan Loučovice.
Do úvodu naskočil Tonda Svoboda společně s Alešem Košnarem. Tonda "vyfasoval" nakonec nejlepšího hráče hostí a i přes vcelku povedený výkon jasně prohrál. Aleš neměl se slabě hrajícím soupeřem nějakou větší práci a poklidném tempu povedeným výkonem jasně vítězí. Po první rundě 1:1 a 25 kuželek do Sadské.
Druhá dvojice - Vašek Pešek a Martin Schejbal. Vašek předvedl povedený výkon a slabě hrajícímu soupeři nakonec nepustil ani set. Mates se utkáním protrápil, ale podobně na tom byl i jeho soupeř a tak při smírném stavu 2:2 bral bod za celkový vyšší nához Martin. Před poslední čtveřicí tedy vedení Sadské o 85 kuželek v poměru 3:1.
Vašek Schejbal předvedl výbornou hru a nakonec skončil těsně pod hranicí šestistovky. Na to soupeř neměl protizbraň. Tomáš Bek zaostal daleko za svým výkonem z minulého pohárového utkání, slabě hrajícího soupeře ale stejně přehrál bez ztráty setu.
Jak jsem psal výše, Sadská si tedy připsala dva "povinné" body za výhru v poměru 7:1 o 166 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Svoboda 554, Košnar 578, Pešek 573, M. Schejbal 525, V. Schejbal 598, Bek 536 (družstvo 3364).

Přidáno: 15.03.2014, 19:34 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |