Aktuální informace z dění v oddíle

Sadská opět v čele 2. ligy

V sobotu přivítala Sadská na domácí kuželně celek SKK Jičín. Jednalo se o přímý souboj o čelo tabulky a tak se čekal napínavý a vyrovnaný zápas, což se v průběhu utkání beze zbytku naplnilo. Aleš Košnar začal skvělou první dráhou (163), na druhé se mu již tolik nedařilo, ale i přes slabší výkon na ní vybojoval těsnou výhru. Na třetí dráze již bodoval soupeř a dostal se Alešovi na dohled. Ten ale těsně vyhrává čtvrtou dráhu a první bod je doma. Martin Schejbal dostal hned na první dráze 25 kuželek do hrbu a to se ukázalo jako rozhodující. Pak už byl souboj vyrovnaný, a ze zbylých třech drah Martin vydřej bohužel jen dva body, takže bylo srovnáno na 1:1 při vedení Jičína o 15 kuželek. Prostřední pasáž měle také tradiční obsazení - Tonda Svoboda a Jan Renka. Tonda se poprvé v sezóně na domáci kuželně blýskl výborným výkonem a soupeři přenechal pouze jednu dráhu a to jen o 3 kuželky. Honza se od začátku utkání trápil a soupeře se mu pomaličku vzdaloval. Na třetí dráze se po výboném výkonu Honza dotáhl na dohled, ale poslední dráha opět nevyšla a stav před závěrečnou rundou byl tedy 2:2 při vedení Sadská o pouhých 6 kuželek. V závěru Vašek Schejbal předvedl výborný vstup do utkání a po půlce jsme se tešili na první výkon přes šest set. Ve druhé polovině ale Vašek trošku polevil, takže jsme se sice nedočkali, ale jasná výhra 4:0 na dráhy a hlavně navýšení náskoku v kuželkách bylo důležitější. Tomáš Bek hrál se soupeřem o poznání vyrovnaněji a duel nakonec skončil na dráhy 2:2 v poražených kuželkách byl ale lepší Tomáš, takže Sadská mohla slavit další domácí výhru, tentokrát v poměru 6:2(15:9) o 72 kuželek. Díky této výhře se Sadská vyhoupla do čela soutěže. Doufejme, že se tam bude držet co nejdéle - nejlépe, když tomu tak bude v tabulce po 22. kole.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 565, M. Schejbal 539, Svoboda 576, Renka 525, V. Schejbal 577, Bek 569 (družstvo celkem 3351).

Přidáno: 12.11.2012, 07:22 hod.

Áčko a céčko úspěšné, béčku zazpíval kanár

V pátek přivítalo naše áčko na domácí kuželně družstvo TJ Sokol Rybník A. Utkání začalo skvělou podívanou. Všichni čtyři aktéři zahajovacích duelů hráli výborně. Karel Lang si v souboji s Ondrou Šťastným vypracoval na první dráze díky dobré dorážce náskok, který po změně drah ještě v plných navýšil. V dorážce sice přišel mírný útlum, ale to soupeři stačilo již jen na snížení Karlova náskoku. Na vedlejších drahách začal Mirek Skala proti Lukáši Müllerovi výbornou hrou do plných. V dorážce se mu již tolik nedařilo a výměna drah proběhla při Mírově těsném vedení o 5 dřev. Na čtyřce Míra opět skvělé plné, ke kterým tentokrát přidal i výbornou dorážku a bylo rozhodnuto. Po první rundě tedy pohodlné vedení našeho družstva 4:0 o 52 kuželek. Prostřední část utkání byla pro nás doslova pohromou. Petr Zeman zahrál mizerně první dráhu, čímž daroval Mírovi Kolářovi pohodlný náskok, který si Míra po změně drah i přes Petrovu výrazně zlepšenou hru v klidu pohlídal. Na vedlejších drahách se ale děli věci. Tomáš Jarolím zahrál solidní plné, v kterých Míru Duška přehrál o 8. Pak to ale přišlo! Míra předváděl v dorážce spolehlivou hru, zatímco Tomáš absolutně nevěděl co hraje a když hodem č. 42 podesáté prohodil, vystřídal jej Dušan Kasa. Ten musel hrát na samotnou pravou fanku, kterou bohužel dorazil až posledním hodem. Dorážka této dvojice byla 27 se 17 újezdy. Takový start Dušanovi vůbec nepomohl, což se po změně drah naplno projevilo a Míra tak každým hodem navyšoval svůj náskok. Po druhé čtveřici tedy 4:4, ale už +30 pro hosty. Pavel Klička využil slabé první dráhy Tomáše Herrmana a vytvořil si solidní náskok, který po výborném výkonu na druhé dráze ještě nepatrně navýšil, i když po změně drah už mu byl Tomáš výrazně vyrovnanějším soupeřem. Jednou perličkou z Tomášovy hry byla hodovka z malé ulice, která tuším byla dokonce do dorážky, což určitě potěší. Na drahách 3-4 bojoval Petr Miláček s Tomášem Müllerem. První půlka a +17 klacků pro Tomáše. Po druhých plných už byl rozdíl jen 6. Tomáš ale začal dorážku hodovkou, zatímco Petr brandem a to nevěstilo pro domácí družstvo nic dobrého. Pak ale přišel zásadní zvrat, když si Petr otevřel náběhem na čest práci, který druhým hodem smazal a podpořil to následně sérií tří hodovek, čímž se dostal do vedení, které si již nenechal vzít. Dramatické utkání prakticky až do posledního hodu tak končí naší výhrou v poměru 12:4 o 21 kuželek.
Výkony našich hráčů: Lang 458, Skala 476, Zeman 413, Jarolím+Kasa 363, Klička 459, Miláček 455 (družstvo celkem 2624).

Béčko odjelo již ve čtvrtek na dvoudráhu do Třebechovic pod Orebem, kde se utkalo s domácím béčkem. Utkání načal Jarda Havlas, který sváděl se soupeřem vyrovnaný souboj, ve kterém se ale v závěru mohl z výhry radovat domácí hráč. Ve druhé dvojici se představila Lída Skutilová, která předvedla pěkný výkon, ale i přesto odešla z vyrovanané partie těsně poražena. V polovině utkání stav 4:0 pro domácí, ale rozdíl byl jen 17 kuželek. Třetí runda rozhodla o osudu celého utkání. Pepa Suchomel předvedl jen průměrný výkon a to na soupeřku, která pokořila ženský rekord kuželny bohužel stačit nemohlo. Petr Skutil už šel na dráhu jen s cílem odvrátit kanára a zmírnit tak naši prohru. To se mu ovšem po slabém výkonu bohužel nepodařilo, takže si naše družstvo veze z Třebechovic porážku v poměru 12:0 o propastných 113 kuželek.
Výkona našich hráčů: Havlas 393, Skutilová 410, Suchomel 382, Skutil 373 (družstvo celkem 1558).

Céčko odjelo taktéž ve čtvrtek na kuželnu do Smiřic, kde se utkalo s domácím céčkem. Utkání zahájil Libor Elis, který po pěkném výkonu bohužel odešel z dráhy poražen rozdílem pouhých 8 kuželek. Ve druhé dvojici zahrál slušně Radim Pyták a jeho výkon mu na nedobře hrajícího soupeře s přehledem stačil. V polovině utkání tedy stav 2:2 a +17 pro naše družstvo. Třetí duel naznačil, kdo si v tomto utkání připíše body do tabulky. Petr Hanuš sice předvedl jen průměrný výkon, ale jeho soupeř zahrál opravdu velice slabě a Petr tak nahrál více jak 120 kuželek. To byl náskok, který Jirka Ryšavý už v závěrečném duelu mohl jen těžko prohospodařit. Jirka navíc předvedl poprvé v sezóně výkon, na který jsme u něj bývali zvyklí a výhru našeho družstva ještě navýšil. Naše družstvo si tak do tabulky soutěže připisuje po zásluze další dva body za výhru v poměru 10:2 o neskutečných 170 dřev.
Výkony našich hráčů: Elis 405, Pyták 393, Hanuš 386, Ryšavý 422 (družstvo celkem 1606).

Přidáno: 12.11.2012, 07:00 hod.

Velká naděje pro odvetu v Poháru ČKA

V úterý odjelo naše družstvo na kuželnu do Ústí nad Orlicí Hylvát, kde sehrálo první utkání 2. kola základní části Poháru ČKA, proti domácímu výběru. Sestavu jsme tentokrát nijak moc nekoumali - Karel Lang vzal registračky, zamíchal je a nasazení jednotlivých hráčů bylo jasné. Utkání zahájil Petr Miláček a úvod nevěstil nic dobrého - prohra na prvních dvou drahách a ztráta 22 kuželek. Pak ale přišla od spoluhráčů zásadní rada - "vyhraj zbylé dvě dráhy a stáhni rozdíl v kuželkách". No proč ne. Na třetí dráze přišla výhra o 2 kuželky a svitla naděje, i když ztráta 20 kuželek na jednu dráha se zdála veliká. Poslední dráha se ale Petrovi povedla, zatímco soupeř se trápil a bylo na světě naše vedení 1:0 o 11 dřev. Ve druhém duelu začal skvěle Pavel Klička a hned na první dráze si vybudoval pěkný náskok, který ovšem špatnou druhou dráhou okamžitě ztratil. Na další dráze přišlo opět pohodlné vítězství a už jen stačilo udržet rozdíl v poražených kuželkách. Pavel ale ještě přidal bonus v podobě výhry na poslední dráze o 1 kuželku. Stav 2:0 a +25 kuželek. Karel Lang předvedl na první dráze skvělé plné, ale po slabší dorážce dráhu nakonec těsně prohrál. Po změně drah přišla další porážka a nevypadalo to dobře. Na řadu tedy přišla stejná "rada", kterou dostal v úvodu Petr a opět to zafungovalo. Karel využil slabší hry soupeře do plných, obě zbylé dráhy vyhrál a v součtu byl o 11 kuželek lepší. Vzhledem k průběhu utkání skoro až neuvěřitelný stav 3:0 pro naše družstvo při vedení o 36 kuželek. Jako dotahovák nastoupil Petr Zeman, který sice začal dobře, ale i přes pěkný výkon úvodní dvě dráhy prohrává. Na třetí dráze ale jasně zvítězil a začínal se rýsovat další obrat. Na poslední dráze ovšem nezvládl konec dorážky a díky dvěma prohozům nakonec prohrává dráhu o pouhé dvě kuželky, takže i přes lepší celkový výkon je nakonec soupeřem poražen 3:1 na dráhy. Výsledná výhra v poměru 5:1(8:8) o 49 kuželek nám dává velkou naději do odvety, která se uskuteční na naší kuželně v pondělí 3. prosince od 17 hodin.
Výkony našich hráčů: Miláček 516, Klička 519, Lang 530, Zeman 547 (družstvo celkem 2112).

Přidáno: 07.11.2012, 06:44 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Úterý 6.11., 17:00 hod. - Jiskra Hylváty - Přelouč (Pohár ČKA)

Čtvrtek 8.11., 17:00 hod. - Třebechovice B - Přelouč B

Čtvrtek 8.11., 17:00 hod. - Smiřice C - Přelouč C

Pátek 9.11., 17:00 hod. - Přelouč A - Sokol Rybník A

Sobota 10.11., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - SKK Jičín B

Přidáno: 05.11.2012, 19:38 hod.

Sadská poprvé v sezóně poražena

V sobotu odjížděli hráči Sadské v pozici dosud neporaženého celku do Benešova, kde je čekalo utkání 6. kola 2.KLM proti domácímu celku. Úvodní pasáž utkání skončila na body vyrovnaně a na kuželky jen o chloupek lépe pro Sadskou. Aleš Košnar zahrál výborně a jen slabší poslední dráha jej připravila o šestistovku. I bez ní si ale jasně připsal bod. Výkon Vaška Schejbala nelze označit za špatný, ale soupeř byl v tomto případě lepší. Prostřední pasáž patřila hráčům Sadské, i když v obou případech to bylo těsné. Martin Schejbal s Tondou Svobodou svou výhru doháněli až na poslední dráze, ale oběma se to podařilo a v tuto chvíli akcie Sadské výrazně posílily - vedení 3:1 o 57 kuželek. Honza Renka hrál se soupeřem vyrovnanou partii jen na první dráze, pak už domácí hráč jasně dominoval, nedal Honzovi nejmeší šanci a hlavně hod po hodu snižoval náskok v celkovém součtu poražených kuželek. Tomáš Bek hrál se svým soupeřem výbornou a vyrovnanou partii, ve které se nakonec ale štěstíčko přiklonilo na stranu domácího hráče, který vyhrál o 1 kuželku (na dráhy ale 3:1). V součtu to tedy pro Sadskou znamená sice nejlepší letošní výkon, ale bohužel také první letošní prohru v poměru 5:3 o pouhých 19 klacků.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 593, V. Schejbal 556, Svoboda 567, M. Schejbal 563, Renka 545, Bek 594 (družstvo celkem 3418).

Přidáno: 04.11.2012, 16:58 hod.

Všechna naše družstva bez bodů

Áčko zajíždělo v pátek na dvoudráhu do nedalekých Pardubic, kde se v okresním derby utkalo s domácím áčkem. Pavel Klička nezačal svůj souboj špatně, po výměně drah se mu ale již tolik nedařilo a domácí družstvo se ujalo vedení. Ve druhé dvojici se pěknou hrou prezentoval Petr Zeman, ale i přes povedený výkon to na soupeře bohužel nestačilo. Karel Lang následně předvedl jen průměrný výkon a v polovině utkání vedlo domácí družstvo pohodlně 6:0. Dušan Kasa zahrál výborně, ale bohužel narazil na nejlepšího hráče utkání a odchází také poražen a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Ještě sice existovala možnost remízy, ale ta byla spíše z oblastí science-fiction, protože domácí měli nahráno 117 kuželek. No a když pak v pátém duelu po solidním výkonu neuspěl ani Mirek Skala, začínal se nad pardubickou kuželnou pozvolna ozávat kanár. Petr Miláček spíše než se soupeřem bojoval s bolavými zády, ale i přes to podal pěkný výkon a v těsném souboji svého soupeře nakonec udolal, čímž tedy hrozbu kanára zažehnal. Naše družstvo tedy odjíždí z Pardubic s prohrou v poměru 14:2 o 143 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 396, Zeman 433, Lang 401, Kasa 430, Skala 423, Miláček 447 (družstvo celkem 2530).

Béčko odcestovalo také v pátek na čtyřdráhu do Náchoda, kde se utkalo s průběžně vedoucím a dosud neporaženým celkem soutěže - domácím déčkem. Favorit utkání byl tedy jasný a předem mohu uvést, že překvapení se bohužel nekonalo. V úvodní čtveřici se nedařilo ani Pepovi Suchomelovi, ani Lídě Skutilové a domácí družstvo se tak vcelku zadarmo ujalo vedení. Dotahováci Jarda Havlas a Petr Skutil tak před sebou měli jasný, ale nelehký úkol - porazit oba soupeře a rozdíl v poražených kuželkách (-91) překlopit na naši stranu. Jarda sváděl se soupeřem vyrovnaný souboj, ze kterého nakonec vyšel s těsnou porážkou. Petr předvedl pěkný výkon, který nakonec ale znamenal jen odrácení hrozby kanára. Naše družstvo odjíždí z kuželny lídra soutěže s porážkou v poměru 10:2 o 70 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 391, Skutilová 357, Havlas 418, Skutil 428 (družstvo celkem 1594).

Céčko odjelo v pátek na kuželnu do Svitav, kde se utkalo s domácím béčkem - dosud neporaženým vedoucím celkem soutěže. A jako tomu bylo v případě našeho béčka, ani v tomto utkání se překvapení nekonalo. V úvodu Libor Elis nestačil na svého jen průměrně hrajícího soupeře a podlehl mu o 19 kuželek. Ve druhém duelu zahrál špatně Miloš Zelenka čímž soupeři výhru vlastně daroval. Radim Pyták nezahrál na začínajího hráče špatně, přesto ale lehce podprůměrně a to na slušně hrajícího soupeře bohužel nestačilo. Jirka Ryšavý měl před sebou jasný úkol - odvrátit hrozícího kanára. Předvedl ovšem mizerný výkon a tak naše družstvo odjíždí ze Svitav s prohrou v poměru 12:0 o 140 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 379, Zelenka 355, Pyták 382, Ryšavý 350 (družstvo celkem 1466).

Přidáno: 03.11.2012, 08:34 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 2.11., 17:00 hod. - Tesla Pardubice A - Přelouč A

Pátek 2.11., 17:00 hod. - SKSC Svitavy-Lány B - Přelouč C

Pátek 2.11., 19:30 hod. - SKK Primátor Náchod D - Přelouč B

Sobota 3.11., 10:00 hod. - TJ Sokol Benešov - KK SDS Sadská

Neděle 4.11., 12:00 hod. - Mládež - 2. turnaj VČPM ve Vysokém Mýtě

Přidáno: 30.10.2012, 17:56 hod.

2. turnaj Východočeského poháru dorostu

V neděli proběhl na naší kuželně druhý turnaj Východočeského poháru dorostu, kterého se zůčastnilo celkem devět hráčů, z nichž se nejlépe vedlo Jiřímu Kmoníčkovi z Loko Česká Třebová, který předvedl výborný výkon - 441 poražených kuželek.
Kompletní výsledky turnaje si můžete otevřít zde.

Přidáno: 29.10.2012, 16:11 hod.

Všechna naše družstva v tomto kole zvítězila

Áčko sehrálo v pátek na domácí kuželně utkání 7. kola VČ divize proti družstvu KK Vysoké Mýto. Hosté okupovali před tímto soubojem v tabulce třetí příčku, takže bylo jasné, že to nebude lehký zápas. V úvodu se v našem družstvu představila dvojice Petr Miláček a Pavel Klička. Petr začal do plných výborně a druhého nejlepšího hráče soutěže jasně přehrával, v dorážce ale výrazně polevil, soupeř se dotáhl a po změně drah z toho bylo drama, které nakonec pro sebe díky lepšímu závěru rozhodl náš hráč. Pavel neměl se špatně hrajícím soupeřem vůbec žádný problém a bylo na světě naše jasné vedení 4:0 o 79 kuželek. V prostřední části utkání se příliš nedařilo Petrovi Zemanovi, kterého po půlce vystřídal Dušan Kasa. Tomu se ale také moc nedařilo čehož výborně hrající soupeř dokázal beze zbytku využít k zmírnění našeho náskoku. Na vedlejší drahách hrál Tomáš Jarolím skvěle do plných, dorážka ovšem výrazně pokulhávala a nakonec byl rád za těsnou výhru o jednu kuželku. Stav tedy 6:2 ale již jen +17 kuželek, což dávalo do závěru naději oběma celkům na nějaký ten bodový zisk. Karel Lang se celým utkáním protrápil a bylo velké štěstí, že soupeř na tom byl podobně a Karel tak prohrál jen o 3 kuželky. Na drahách 3-4 se Mirek Skala tahal se svým soupeřem o každou kuželku a v závěru se nakonec díky soupeřově prohozu na existenci mohl radovat z vítězství o 2 kuželky. Naše družstvo si tak i přes nepovedený výkon připisuje do tabulky další dva cenné body za výhru v poměru 12:4 o 16 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 434, Klička 434, Zeman+Kasa 391, Jarolím 446, Lang 396, Skala 441 (družstvo celkem 2542).

Béčko odjelo v sobotu k derby zápasu do Pardubic, kde se utkalo s domácím déčkem. Hned v úvodu zajistil našemu celku vedení Jarda Havlas, který ve vyrovnaném souboji nakonec svého soupeře udolal o 4 kuželky. Ve druhém duelu ovšem nestačila Lída Skutilová také ve vyrovnaném souboji na svého soupeře a bylo srovnáno na 2:2 při vedení domácích o pouhé 2 kuželky. Třetí duel a opět vyrovnaná bitva, po které ovšem opět mohl slavit náš hráč, kterým byl v tomto případě Pepa Suchomel. Ten svého soupeře udolal o celé tři kuželky. Před závěrečným soubojem tedy vše otevřené. Petr Skutil se ale zhostil úlohy dotahováka na výbornou a nejlepším výkonem v utkání pečetil výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 22 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 390, Skutilová 368, Suchomel 376, Skutil 409 (družstvo celkem 1543).

Céčko odehrálo své utkání již ve čtvrtek, kdy se na kuželně v Rybníku utkalo s domácím céčkem. Libor Elis zahrál sice jen průměrně, ale na špatně hrajícího soupeře to stačilo a naše družstvo se tak ujalo vedení. Pepa Samek zahrál o něco hůře než Libor a v kombinaci s tím, že jeho soupeř předvedl nejlepší výkon zápasu to znamenalo srovnání stavu na 2:2 a na kuželky vedli domácí o 3. Petr Hanuš pak doslova vydřel těsnou výhru o 2 kuželky a jako v případě našeho áčka i béčko bylo před závěrem vše otevřené. Ani Jirka Ryšavý nevybočil v tomto utkání ze šedivého průměru, důležité ale bylo, že svoji soupeřku přehrál a to v konečné součtu znamenalo výhru našeho družstva v poměru 10:2 o 26 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 371, Samek 356, Hanuš 371, Ryšavý 378 (družstvo celkem 1476).

Přidáno: 29.10.2012, 15:12 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 25.10., 17:00 hod. - Rybník C - Přelouč C

Pátek 26.10., 17:00 hod. - Přelouč A - Vysoké Mýto A

Sobota 27.10., 9:00 hod. - Pardubice D - Přelouč B

Přidáno: 25.10.2012, 20:54 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |