Aktuální informace z dění v oddíle

Béčko a céčko neúspěšné

Béčko odjelo ve čtvrtek na dvoudráhovou kuželnu do Červeného Kostelce, kde se utkalo s domácím déčkem. V úvodu utkání nastoupil za naše družstvo venku celkem tradičně Jarad Havlas, které podal solidní výkon, ale na dobře hrající soupeřku to bohužel nestačilo. Ve druhém duelu nastoupila Lída Skutilová, která jen potvrdila, že v letošním ročníku se zatím s dobrou formou nepotkala a s průměrně hrající soupeřkou vcelku jasně prohrála. V polovině zápasu tedy nelichotivý stav 0:4 a -61 kuželek. Ve třetím duelu ale přišel zvrat. Pepa Suchomel zahrál opravdu výborně, slabě hrající soupeřce nedal sebemenší šanci, získal pro družstvo první dva bodíky a hlavně překlopil stav v poražených kuželkách mírně na naši stranu. Jenže domácí dotahovák měl pro nás bohužel skvělý den a Petr Skutil na něj i přes dobrý výkon bohužel nestačil, takže naše družstvo nakonec odjíždí z Kostelce s porážkou v poměru 10:2 o 25 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 392, Skutilová 352, Suchomel 436, Skutil 417 (družstvo celkem 1597).

Céčko odjelo taktéž ve čtvrtek na jednu z nejhorších a nejtěžších kuželen v soutěži - do Týniště na Orlicí, kde se střetlo s domácím béčkem. Hodnotit kvalitu jednotlivých výkonů na této kuželně není vůbec jednoduché, protože to co je na jiných kuželnách dobrý výkon, je zde výkonem z říše snů, ale i tak se pokusím zápas alespoň nějak popsat. Libor Elis nepodal úplně tragický výkon, ale jeho soupeř se zřejmě dobře vyspal a Libora v pohodě přehrál. Jirka Ryšavý začal výbornou první půlkou, po výměně drah výrazně polevil, ale na soupeře mu to nakonec stačilo. V polovině zápasu stav 2:2 při vedení domácích o 12 kuželek. Ve třetí rundě se vůbec hra nedařila Milošovi Zelenkovi a po velmi slabé půlce byl střídán Pepou Samkem. Ten svůj part odehrál velmi dobře, ale ztrátu z úpvodu se mu již smazat nepodařilo. Do závěru se tedy nastupovalo za stavu 4:2 a +34 pro domácí. Petr Hanuš sehrál se soupeřem vyrovnaný souboj, ale v závěru byl přece jen o chloupek šťastnější domácí hráč, což znamená, že si naše družstvo veze z Týniště prohru v poměru 10:2 o 38 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 347, Ryšavý 366, Zelenka+Samek 337, Hanuš 343 (družstvo celkem 1393).

Přidáno: 15.10.2012, 07:01 hod.

Áčko veze z Rychnova dva body

Ve středu odjelo naše áčko na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou, kde se utkalo s domácím béčkem. Domácí celek je sice na poslední příčce tabulky, ale doma podává docela solidní výkony, takže se čekal velmi vyrovnaný zápas. Za naše družstvo zahalovala dvojice Pavel Klička, Petr Zeman. Pavel předvedl tradičně dobrý výkon a se soupeřem, který hrál spíše systémem pokus-omyl, neměl žádné větší starosti. Petr předvedl také výborný výkon, ale na nakonec nejlepšího hráče utkání bohužel nestačil. Stav 2:2 a +11 kuželek pro náš celek. Prostřední pasáž a dvojice Karel Lang, Tomáš Jarolím. Karel co se čísla týká naprosto výborně, ale soupeř byl nakonec o dva klacky lepší. Při podrobném prozkoumání Karlova zápisu je ale vidět, že ve hře byly značné rezervy, kterými si záaps i přes dobrý výkon soupeře vlastně prohrál sám - 12 újezdů je opravdu hodně. Tomáš dostal na vedleších drahách za první polovinu skoro 30 klacků do hrbu a to nevěstilo nic dobrého. Po změně drah se ovšem zmátořil a trápícího se soupeře dokázal nakonec přehrát. Stav před závěrem tedy 4:4 a +23 pro nás. Mirek Skala s Petrem Miláčkem začali výborně a od začátku náskok našeho družstva narůstal. Mirek po změně drah trochu polevil a nakonec byl po dobrém výkonu rád za těsnou výhru. Petr nedal svým výkonem jen průměrně hrajícímu soupeři v podstatě žádnou šanci a to znamená, že si z Rychnova vezeme po výborném výkonu celého družstva výhru v poměru 12:4 o 69 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 436, Zeman 439, Lang 458, Jarolím 420, Skala 442, Miláček 452 (družstvo celkem 2647).

Přidáno: 11.10.2012, 12:51 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Středa 10.10., 17:00 hod. - Rychnov n/K. B - Přelouč A

Čtvrtek 11.10., 17:00 hod. - Týniště n/O. B - Přelouč C

Čtvrtek 11.10., 18:00 hod. - Č. Kostelec D - Přelouč B

Sobota 13.10., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - SK Uhelné sklady Praha

Přidáno: 08.10.2012, 15:35 hod.

Mládež v prvním turnaji na 5. místě

V neděli hostila čtyřdráhová kuželna v Rychnově nad Kněžnou první letošní turnaj Východočeského poháru mládeže. Naše družstvo se na turnaji představilo ve složení Jan Juříček, David Sukdolák a Tomáš Sukdolák. Naše družstvo porazilo v součtu celkem 622 kuželek, což nakonec mezi šesti družstvy stačilo na 5. příčku, když za v pořadím čtvrtým celkem z Pardubic zaostalo naše družstvo o pouhých 12 kuželek.
Výkony našich hráčů: Juříček 187, Sukdolák D. 218, Sukdolák T. 217.

Přidáno: 08.10.2012, 15:18 hod.

V tomto kole úspěšné pouze céčko

Áčko se v rámci čtvrtého kola východočeské divize představilo na domácí kuželně proti celku SKK Třebechovice pod Orebem A. Naše družstvo chtělo navázat na sérii třech utkání v řadě bez porážky a podle toho i vstoupilo do utkání. Petr Zeman si hned od začátku budoval náskok a soupeři nedal šanci. Na vedlejších drahách Pavel Klička bojoval se svým soupeřem o každou kuželku a v závěru se nakonec mohl radovat z těsné výhry. Vedení 4:0 o 43 kuželek bylo více než dobrým vkladem do zbytku utkání. Bohužel v dalších fázích zápasu si vzali slovo hosté. V prostřední části nestačil Dušan Kasa v těsném souboji na svého soupeře a po slabším výkonu prohrál o 6 kuželek. Na drahách 3-4 předváděl Mirek Skala o poznání lepší hru, ale soupeř hrál také dobře a v závěru nakonec Mirka udolal o pouhé 2 kuželeky. Bylo tedy srovnáno 4:4, ale naše družstvo mělo stále ještě k dobru 35 kuželek. Tento náskok se ale brzy rozplynul. Karel Lang s Petrem Miláčkem nepředvedli zrovna optimální výkon a skvěle hrající hosté tak hod po hodu z našeho náskoku nejdříve ukrajovali, až následně překlopili pomyslnou misku vah a budovali si náskok vlastní. Utkání nakonec končí naší první letošní prohrou v poměru 12:4 o 57 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 446, Klička 428, Kasa 400, Skala 436, Lang 423, Miláček 419 (družstvo celkem 2552).

Béčko sehrálo své utkání ve čtvrtek také na domácí kuželně, kam zavítal papírově těžký soupeř - KK Josefov B. První polovinu utkání lze považovat za vyrovnanou. Pepa Suchomel předvedl svůj letošní nejlepší výkon a soupeře jasně přehrál. Lída Skutilová pokračovala v trápení z kol minulých a průměrně hrajícímu soupeři tak lehce podlehla. V polovině utkání tedy stav 2:2 a nic neřešících +12 kuželek pro hosty. Závěrečná čtveřice byla přehlídkou výborných výkonů všech aktérů. Petr Skutil i Jarda Havlas zahráli velmi dobře, ale nebylo to nic platné, protože výkony obou hostujících hráčů byly ještě na vyšší úrovni, takže utkání skončilo nakonec i přes dobrý výkon prohrou našeho družstva v poměru 10:2 o 67 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 421, Skutilová 351, Skutil 423, Havlas 439 (družstvo celkem 1634).

Céčko přivítalo také ve čtvrtek na domácí kuželně družstvo KK Vysoké Mýto C. Byl to souboj družstev, která v letošním ročníku ještě nepoznala chuť vítězství, takže se dal čekat vyrovnaný zápas. Libor Elis dal svému soupeři šanci jen při hře do plných, v dorážce byl ale jasně lepší a zajistil našemu družstvu dva bodíky. Na vedlejších drahách začal Jirka Ryšavý, který byl ale ještě před polovinou ze zdravotních důvodů vystřídán Pepou Samkem. Ten nakonec v těsném souboji se svým soupeřem prohrává o jedinou kuželku, když zakončil hru dvěma prohozy v řadě. Stav v polovině utkání tedy 2:2 a +38 kuželek pro naše družstvo. Do závěru utkání nastoupila dvojice Petr Hanuš a Radim Pyták. Petr nepředvedl vůbec dobrou hru, ale na mizerně hrajícího soupeře mu to i přesto v pohodě stačilo. Radim Pyták předvedl vynikající plné a slabší dorážku. V součtu z toho bylo ale slušné číslo, Radimova první čtyřstovka a hlavně výhra nad soupeřem. V součtu si tedy naše družstvo připisuje do tabulky dva body za první letošní výhru v poměru 10:2 o 94 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 402, Ryšavý+Samek 363, Hanuš 368, Pyták 404 (družstvo celkem 1537).

Přidáno: 08.10.2012, 08:39 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 4.10., 17:00 hod. - Přelouč B - Josefov B

Čtvrtek 4.10., 19:00 hod. - Přelouč C - Vysoké Mýto C

Pátek 5.10., 17:00 hod. - Přelouč A - Třebechovice A

Neděle 7.10., 10:00 hod. - Mládež - 1. turnaj VČPM v Rychnově nad Kněžnou

Všechna naše družstva dospělých hrají v tomto týdnu opět na domácí kuželně, takže neváhejte a přijďte se podívat a povzbudit naše hráče. Budete srdečně vítáni.

Přidáno: 01.10.2012, 20:13 hod.

Těsná výhra Sadské v Táboře

Ve třetím kole 2. KLM A zajížela Sadská do Tábora. Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčům. Aleš Košnar na svého soupeře nastačil na prvních dvou drahách a i když poté mocně dotahoval, nakonec těsně prohrál. Tonda Svoboda konkuroval svému soupeři jen na první dráze, pak již tahal za kratší konec a nakonec jasně prohrává což tedy znemená vedení domácích 2:0 o 43 kuželek. V prostřední pasáži utkání přišel zvrat, když Tomáš Bek zlepšenou hrou ve druhé půlce utkání nakonec svého soupeře poměrně v pohodě přehrál a Martin Schejbal nedal svému soupeři od začátku sebemenší šanci. Stav utkání byl tedy srovnán na 2:2 a Sadská se ujala vedení o 22 kuželek. Závěrečná čtveřice se rozešla na body smírně. Vašek Schejbal po pěkném výkonu svého soupeře vcelku jasně přehrál a Honza Renka odchází ze svého duelu poražen. O výsledku utkání tedy rozhodl celkový součet poražených kuželek a ten hovořil o 21 pro Sadskou, která si tedy to tabulky připisuje třetí výhru, tentokrát v poměru 5:3(13,5:10,5).
Výkony hráčů Sadské: Košnar 571, Svoboda 530, Bek 554, Schejbal M. 564, Schejbal V. 568, Renka 545 (družstvo celkem 3332).

Přidáno: 01.10.2012, 20:04 hod.

V tomto kole nebodovalo pouze céčko

Áčko odjelo ve čtvrtek na dvoudráhu do Dobrušky, kde se střetlo s domácím áčkem. Souboj dosud neporažených celků začal lépe pro naše družstvo. Pavel Klička předvedl výborný výkon a dobře hrajícímu soupeři nedal nejmenší šanci. Ve druhém duelu se příliš nedařilo Dušanovi Kasovi. Jeho soupeř naopak zahrál výborně, takže bylo srovnáno 2:2 a domácí měli k dobru 30 kuželek. Ve třetím duelu dokázal udržet nervy na uzdě Karel Lang a z těsného souboje vyšel nakonec o 6 kuželek lépe. Totéž se bohužel nepodařilo ve čtvrté dvojici Tomáši Jarolímovi, který až posledním hodem prohrává o pouhé 2 kuželky. Stav tedy 4:4 a + 26 pro domácí. Mirek Skala nevstoupil do svého souboje zrovna nějak dobře a po půlce to vypadalo na jasnou porážku. Mirek ale druhou dráhu "našel", předvedl na ní vynikající výkon a hlavně v součtu přehrál svého soupeře o 4 kuželky což bylo pro další vývoj utkání velmi důležité. Petr Miláček v závěru sice již nedokázal ztrátu našeho družstva smazat, ale po solidním výkonu vydřel také těsnou výhru, takže si nakonec z Dobrušky (i přes prohru na kuželky 18) odvážíme bod za remízu 8:8 a po třech kolech zůstáváme stále neporaženi.
Výkony našich hráčů: Klička 439, Kasa 374, Lang 402, Jarolím 391, Skala 438, Miláček 423 (družstvo celkem 2467).

Béčko odjelo již ve středu na tězkou dvoudráhu do Solnice, kde se střetlo s domácím béčkem. V celém utkání se nakonec nikomu nepodařilo překonat hranici 400 poražených kuželek, což jen dokumentu náročnost solnických drah. Úvod utkání zvládl na výbornou Jarda Havlas, který svého soupeře přehrál zejména dobrou dorážkou. Bohužel další dva hráči našeho družstva na to nedokázali navázat. Pepa Skutil ani Lída Skutilová nedokázali využít slabších výkonů domácích a oba ze svých soubojů odcházejí poraženi. Petr Skutil tedy do závěru nastupoval za nepřiznivého stavu 2:4 a se ztrátou 11 kuželek. Petr ale závěr zápasu zvládl slušně a soupeře nakonec přehrál o 31 kuželek, čímž zajistil našemu družstvu výhru v poměru 8:4 o 20 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 398, Suchomel 344, Skutilová 328, Skutil 396 (družstvo celkem 1466).

Céčko odjelo v pátek ráno na dvoudráhu do Pardubic, kde se v okresním derby utkalo s domácím céčkem. Letos poprvé se v sestavě našeho družstva objevil Petr Hanuš, který i přes solidní výkon odchází z prvního duelu poražen. Vzhledem k tomu, že pro Radima Pytáka to byl v Pardubicích teprve třetí zápas v jeho "kariéře", lze jeho výkon označit za dobrý, ale bohužel narazil na nejlepší hráčku domácí družstva a na tu bohužel nestačil. V polovině utkání tak naše družstvo prohrávalo 4:0 o 46 kuželek. Ve třetím duelu se letos také poprvé představil Jirka Ryšavý, který nepředvedl nijak oslnivou hru a z vyrovnaného souboje odešel nakonec těsně poražen. Libor Elis nastupoval tedy do závěru při vedení domácích o 54 kuželek a stavu 0:6 a jen jeho životní výkon snad mohl našemu družstvu zajistit ještě bod. To se nakonec nestalo. Libor sice zahrál výborně a stal se nejlepším hráčem zápasu, z náskoku domácích zvládl ale stáhnout "jen" 33 kuželek, což tedy stačilo jen na zmírnění prohry a odvácení kanára. Naše družstvo se tedy vrací z nedalekých Pardubic (i přes nejlepší výkon v této sezóně) s porážkou v poměru 10:2 o 21 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 392, Pyták 390, Ryšavý 374, Elis 424 (družstvo celkem 1580).

Přidáno: 01.10.2012, 19:48 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Středa 26.9., 17:00 hod. - Solnice B - Přelouč B

Čtvrtek 27.9., 17:00 hod. - Dobruška A - Přelouč A

Pátek 28.9., 9:00 hod. - Pardubice C - Přelouč C

Sobota 29.9., 10:00 hod. - KK Lokomotiva Tábor - KK SDS Sadská

Přidáno: 26.09.2012, 15:27 hod.

Sadská v "domácí premiéře" úspěšná

Sadská přivítala v sobotu na přeloučské kuželně družstvo Kuželky Podbořany.
Hned v úvodu Martin Schejbal s Alešem Košnarem po solidních výkonech zajistili svému družstvu vedení 2:0 o 42 kuželek. V prostřední části se Tonda Svoboda s Janem Renkou utkáním doslova protrápili. Tonda ale i přesto dokázal získat pro své družstvo bod, takže do závěru vstupovala Sadská s vedením 3:1 o 24 kuželek. Závěr zkušeně zrežírovala dvojice Václav Schejbal a Tomáš Bek, kteří pěknými výkony zpečetili výhru Sadské v poměru 7:1 (15:9) o 80 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Schejbal M. 559, Košnar 543, Svoboda 502, Renka 507, Schejbal V. 578, Bek 550 (družstvo celkem 3239).

Přidáno: 22.09.2012, 20:56 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |