Aktuální informace z dění v oddíle

Program dalšího kola

Po týdenní pauze vyplněné krajskými přebory jednotlivců je tu opět další kolo všech VČ soutěží družstev.

Áčko bude pokračovat v záchranářských pracech na domácí kuželně, kde v pátek od 17:00 hod. přivítá družstvo SK Solnice A.
Béčko odjede v pátek na jednu z nejméně padavých kuželen v soutěži - a sice do Březovic, kde se také od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem.
Céčko se představí na domácí dráze bezprostředně po utkání áčka. O další body do tabulky bude tentokrát bojovat s C družstvem Sokola Dobruška.
Mládež čeká poslední ze série turnajů VČPM, který tentokrát hostí přeloučská kuželna. Začátek je v neděli v 10:00 hod..

Přidáno: 25.03.2010, 10:41 hod.

Mistrovství Pardubického kraje

V sobotu 20. března se "dohrávala" krajská mistrovství v kategoriích žáci, junioři, juniorky a muži. První tři zmiňované kategorie bojovaly na kuželně v České Třebové a náš oddíl v nich neměl žádné zástupce.
Mužskou kategorii hostila přeloučská kuželna a ve dvaatřicetičlenném startovním poli se představila také trojice zástupců našeho oddílu - Petr Skutil, Petr Zeman a Petr Miláček.
Petr Zeman ani Petr Skutil nepředvedli nijak oslnivé výkony a skončili ve spodní polovině výsledkové listiny na 22. a 24. místě. Petr Miláček zahrál o poznání lépe a proklouzl do osmičlenného finále, do kterého nastupoval dokonce z druhého místa. Mezi první pěticí ovšem byly minimální rozdíly. Ve finále prodala své zkušenosti dvojice prvoligových hráčů České Třebové a celkem podle očekávání se právě mezi českotřebovskými Jiřím Hetychem a Miloslavem Hýblem rozhodovalo o titulu. Ten nakonec získal o pouhou 1 kuželku Jiří Hetych. Petr Miláček neměl nejlepší vstup do finále, ve druhé polovině se ovšem výrazně zlepšil a nakonec vybojoval výborné třetí místo, se ztrátou pouhých 12 kuželek na vítěze.
Toto umístění také znamená postup na Mistrovsktví České republiky, které se bude shodou okolností hrát první květnový víkend na kuželně v České Třebové.

Kompletní výsledky všech věkových kategorií naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 21.03.2010, 20:50 hod.

Mistrovství Pardubického kraje

Zítra, tj. v sobotu se rozhoří boje o titul Mistr Pardubického kraje v obou juniorských kategoriích, v kategorii žákovské a také v nejprestižnější kategorii muži. Mužskou kategorii hostí přeloučká kuželna a první hody budou k vidění s úderem osmé hodiny ranní.

Přidáno: 19.03.2010, 21:33 hod.

Členská schůze

Všem členům oddílu připomínám, že v pondělí 15.3. se koná krátká členská schůze oddílu. Začátek v 18:30 hod. na kuželně.

Přidáno: 14.03.2010, 20:48 hod.

Źádné naše družstvo nebodovalo

Áčko odjelo v pátek k velice důležitému utkání do Ústí nad Orlicí-Hylvát, kde se střetlo s domácím áčkem a v případě výhry by se výrazně přiblížilo k záchraně soutěže. Ani domácí celek ovšem nemá zájem sestoupit, takže se dalo předpokládat, že to nebude jednoduché.
Domácí družstvo do utkání doslova vletělo. V první dvojici si domácí hráč vytvořil osobák a na to výborně hrající Pavel Klička bohužel nestačil. Ve druhé dvojici nastoupil náhradník Petr Zeman, který předvedl skvělou hru. Bohužel domácí hráč navázal na svého kolegu a také v osobním rekordu Petra udolal. Ve třetí dvojici zahrál dobře také Jirka Ryšavý, ale na domácího hráče to opět nestačilo. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Karel Lang. Tomu se ovšem vůbec nedařilo a trápící se soupeř jej nakonec těsně přehrál. V páté dvojici po solidním výkonu Mirek Skala alespoň trochu zkorigoval stav a hlavně odvrátil kanára. Petr Miláček se v závěru také spíše trápil, takže z toho nakonec byla prohra v poměru 14:2 o 51 kuželek. Vzhledem k předvedené hře je tento výsledek ovšem až příliš krutý.
Výkony našich hráčů: Klička 446, Zeman 460, Ryšavý 427, Lang 399, Skala 424 a Miláček 407.

Béčko v tomto kole také nedokázalo bodovat. Budiž mu ale omluvou to, že vůbec nehrálo, jelikož mělo díky lichému počtu účastníků soutěže volno.

Céčko odjelo v sobotu do Třebechovic pod Orebem, kde se střetlo s domácím béčkem. Úvod vyšel lépe našemu družstvu, když Libor Elis poměrně v pohodě přehrál průměrně hrající soupeřku a získal náskok 20 kuželek. Ten se ovšem rozplynul hned v dalším souboji, kdy předvedl slabý výkon Miloš Zelenka. Milošova příkladu pak následoval Pepa Samek a domácí družstvo se tak ujalo vedení 4:2 o 47 kuželek. V závěru pak Karel Macík v nejlepším výkonu celého utkání získal nad svým soupeřem body, ale z náskoku domácích stáhl pouze 4 kuželky, takže v součtu z toho byla prohra našeho družstva o 43 kuželek v poměru 6:4.
Výkony našich hráčů: Elis 406, Zelenka 369, Samek 378 a Macík 412.

Přidáno: 14.03.2010, 11:15 hod.

Program dalšího kola

Áčko odjíždí v pátek do Ústí nad Orlicí-Hylvát, kde se od 17:00 hod. utká ve velice důležitém zápase s domácím áčkem. V případě naší výhry by šance na záchranu dostávala reálné obrysy právě na úkor domácího celku.
Béčko má v tomto kole volno díky lichému počtu účastníků soutěže.
Céčko odjíždí v sobotu do Třebechovic pod Orebem, kde se od 9:00 hod. utká s domácím béčkem.

Přidáno: 11.03.2010, 22:03 hod.

7. turnaj VČPM

Východočeský pohár mládeže pokračoval předposledním sedmým turnajem, který tentokrát hostila dvoudráhová kuželna v Solnici. Naše družstvo se představilo ve složení Dan Ábel, Petr Strouhal a Jarda Tomášek.
Dan zahájil i na poměry solnické kuželny slabým výkonem 175 poražených kuželek. Petr Strouhal zahrál o něco málo lépe, ale ani 187 poražených kuželek se nedá považovat za úspěch a tak to vypadalo, že se naše družsto opět umístí na jednom z posledních míst. To ale svým výkonem rezolutně odmítl Jarda Tomášek. Ten porazil 226 kuželek, což byl třetí nejlepší výkon celého tunaje a tím naše družstvo posunul na 5. místo, což je naším letošním nejlepším umístěním. Kompletní výsledky turnaje budou v průběhu příštího týdne k dispozici na webu soutěže.

Poslední turnaj se koná v neděli 28. března a bude jej hostit přeloučská kuželna.

Přidáno: 07.03.2010, 21:11 hod.

Další úspěšný víkend pro naše družstva

Druhý týden za sebou se podařilo všem našim družstvům ve svých utkáních zvítězit.
Áčko přivítalo na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice a podle předpokladů to nebylo jednoduché utkání. Pavel Klička předvedl tradičně dobrý výkon a vybojoval cennou výhru. Na vedlejších drahách zahrál také dobře Jirka Ryšavý, ale na kvalitně hrajícího soupeře bohužel nestačil a tak byl stav utkání 2:2 při našem náskoku 6 kuželek. Po další čtveřici se náš náskok navýšil na 19 kuželek, ale bodový stav byl 4:4 - Mirek Skala tradičně dobrou hrou jasně přehrál soupeře, ale Dušan Kasa po slabém výkonu daroval body soupeři. Vstup do závěrečné části se povedl výrazně lépe hostům. Po změně drah ale Karel Lang výrazně zlepšil svoji hru a přestože prohrál, udržel rozjetého soupeře na uzdě, což bylo pro osud utkání velice důležité. Na vedlejších drahách i přes ne příliš přesvědčivý výkon vydřel Petr Miláček vítězství nad soupeřem a to pak v konečném součtu znamenalo výhru našeho družstva v poměru 10:6 o pouhých 12 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 449, Ryšavý 444, Kasa 391, Skala 450, Lang 455 a Miláček 427.

Béčko odjelo v pátek do Českého Meziříčí, kde na ně čekalo domácí béčko.
Utkání za naše družstvo zahájil Pavel Skala, který si meziříčskou kuželnu vyzkoušel již před týdnem při utkání áčka. Tentokrát ovšem podal slabší výkon a ze souboje odešel těsně poražen. V další dvojici se ovšem štěstí přiklonilo na naši stranu, když Petr Skutil přehrál soupeře o pouhou 1 kuželku. V souboji nakonec nejlepších hráčů svých celků měl více štěstí domácí a tak Jarda Havlas odešel těsně poražen. Čtvrtá dvojice vyrovnala skóre a poprvé v utkání přinesla vedení našeho družstva na kuželky. To když Pepa Suchomel i přes slabší výkon jasně přehrál svého soupeře. V páté dvojici se příliš nedařilo Karlu Janovskému a tak jej po půlce vystřídal Tomáš Jarolím. Soupeř hrál sice velmi slabě a i Karel by asi v pohodě dovedl duel k vítězství, takhle měl ale Petr Zeman do závěru náskok luxusních 170 kuželek. Přestože svůj souboj prohrál, připisuje si naše družstvo do tabulky další dva body za výhru 10:6 o 151 kuželek.
Výkony našich hráčů: Skala 384, Skutil 381, Havlas 404, Suchomel 367, Janovský+Jarolím 394 a Zeman 383.

Céčko přivítalo na domácí kuželně předposlední družstvo tabulky - Sokol Rybník C.
Vstup do utkání vyšel našim hráčům lépe. Po vyrovnaných plných přišla vždy lepší dorážka naší dvojice Karel Macík, Libor Elis a bylo z toho pohodlné vedení 4:0 o 68 kuželek. Závěr utkání obstarala v našem dresu dvojice Miloš Zelenka a Pepa Samek. Miloš zahrál solidně a slabě hrajícího soupeře v pohodě přehrál. Pepa se po sérii dobrých výkonů tentokrát utkáním protrápil a slabou hrou daroval oba body soupeři. I tak se ale náš celek připisuje do tabulky 2 body za výhru v poměru 8:2 o 67 kuželek.
Výkony našich hráčů: Macík 402, Elis 399, Zelenka 391 a Samek 369.

Přidáno: 07.03.2010, 21:01 hod.

Program dalšího kola

Áčko čeká v pátek na domácí kuželně další těžké utkání v boji o záchranu. Do Přelouče tentokrát zavítá družstvo TJ Tesla Pardubice A. Začátek utkání tradičně v 17:00 hod..
Béčko odjede v pátek na kuželnu do Českého Meziříčí, kde od 17:00 hod. poměří své síly s domácím béčkem.
Céčko přivítá bezprostředně po utkání áčka na domácí kuželně družstvo Sokol Rybník C.
Mládež odjede v neděli k předposlednímu turnaji VČPM, tentokrát do Solnice.

Přidáno: 02.03.2010, 20:43 hod.

Amatérská kuželkářská liga Pardubického kraje

Pardubický kuželkářský svaz připravuje novou soutěž pro čtyřčlenná družstva amatérských kuželkářů. Pokud rádi hrajete kuželky a máte zájem poměřit své síly s ostatními amatérskými hráči v regionu, pak je pro vás tato soutěž ideální.
Všechny potřebné informace o této soutěži naleznete na adrese http://aklpk.czechian.net/ a to nejpodstatnější je shrnuto v tomto letáku.

Přidáno: 01.03.2010, 20:46 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |