Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko i béčko také bez bodů

Ještě jsem zůstal dlužen výsledky našeho áčka a béčka v minulém kole. Takže pro ty, kteří to ještě nevědí:
Áčko bojovalo v pátek o důležité body v Milovicích. Začátek utkání se nepovedl. Petr Miláček špatnou dorážkou daroval svému soupeři pohodlnou výhru. Pavel Klička zahrál v druhé dvojici výborně, přesto z toho byla jen těsná výhra. Když se pak nedařilo ani Dušanovi Kasovi, nevypadalo to pro naše družstvo dobře. Jakous takous naději vykřesal výborným výkonem Mirek Skala, ale závěr utkání si domácí již pohlídali. Karel Lang sice zahrál výborně, ale na soupeře to nestačilo a průměrný výkon Jirky Ryšavého neměl také šanci na úspěch. Takže si naše družstvo přiváží porážku v poměru 12:4 o 75 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 405, Klička 445, Kasa 390, Skala 457, Lang 433 a Ryšavý 399.

Béčko přivítalo v pátek v domácím prostředí družstvo TJ Nová Paka B.
V úvodu utkání nepředvedl sice Karel Janovský svůj obvyklý výkon, ale na špatně hrajícího soupeře to v pohodě stačilo. Na vedlejších drahách ovšem potvrdil Jarda Havlas špatnou jarní formu a od skvěle hrajícího soupeře dostal naloženo o 73 kuželek. Jak se pomalu stalo při zápasech našeho béčka zvykem, celé utkání rozhoduje prostřední pasáž. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Pepa Suchomel s Petrem Skutilem zahráli bídně a oba darovali svým soupeřům pohodlnou výhru. Navíc si tím hosté vybudovali před závěrem náskok luxusních 134 kuželek. Naši dotahováci Petr Zeman s Tomášem Jarolímem zahráli tradičně dobře, ale na smazání náskoku hostí to bohužel nestačilo, takže z toho nakonec byla prohra v poměru 10:6 o 62 kuželek.
Výkony našich hráčů: Janovský 400, Havlas 382, Suchomel 357, Skutil 357, Zeman 427 a Jarolím 432.

Přidáno: 16.02.2010, 08:57 hod.

Céčko v Rychnově neuspělo

Již ve středu odjelo naše céčko do Rychnova nad Kněžnou, kde se na tamní čtyřdráze střetlo s domácím déčkem.
V utkání slabé úrovně lze ze všech aktérů vyzvednout snad jen výkon našeho Libora Elise. Bohužel ostatní naši hráči za Liborem velmi výrazně zaostali a bohužel nedokázali využít slabšího výkonu domácího družstva, takže si naše družstvo odváží prohru o 57 kuželek v poměru 8:2.
Výkony našich hráčů: Zelenka 355, Samek 325, Elis 411 a Macík 350.

Přidáno: 11.02.2010, 21:22 hod.

Program dalšího kola

Áčko odjede v pátek na kuželnu do Milovic u Hořic, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem. Pro oba celky je to důležitý zápas v boji o záchranu.
Béčko dostane příležitost napravit si reputaci z posledního zpackaného domácího utkání. V pátek se představí opět na domácí kuželně a přivítá svéhou souseda v tabulce - družstvo TJ Nová Paka B. Začátek utkání tradičně v 17:00.
Céčko odjíždí již dnes, tedy ve středu do Rychnova nad Kněžnou, kde se od 19:30 hod. utká s průběžně třetím družstvem soutěže - domácím déčkem.

Přidáno: 10.02.2010, 09:12 hod.

Béčko i céčko také bez bodů

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně celek Poříčí A a podle tabulkového postavení bylo v tomto utkání mírným favoritem. Realita na kuželně byla ovšem poněkud jiná než papírové předpoklady.
V úvodní rundě předvedl výborný výkon Petr Zeman, soupeř hrál ovšem také dobře a tak si Petr připsal výhru o pouhé 3 kuželky. Na vedlejších drahách zahrál Jarda Havlas pod svoje možnosti a průměrně hrajícímu soupeři daroval výhru. Stav byl v tuto chvíli 2:2 a hosté vedli o 13 kuželek. Prostřední pasáž utkání znamenala pro naše družstvo doslova pohromu. Dvojice Pepa Suchomel, Petr Skutil nezahrála dobře, zejména pak Pepa doslova propadl a hostům spadlo do klína vedení 6:2 o 97 kuželek, takže se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto. Domácí dotahováci Karel Janovský s Tomášem Jarolímem před sebou měli opravdu nelehký úkol. Hosté jim ovšem pomohli špatnou hrou utkání výrazně zdramatizovat. Oba naši hráči nakonec dokázali nad svými soupeři zvítězit, ale z náskoku se jim podařilo stáhnout "pouhých" 93 kuželek, takže v součtu z toho byla těsná prohra o 4 kuželky v poměru 10:6.
Výkony našich hráčů: Zeman 449, Havlas 396, Suchomel 339, Skutil 390, Janovský 415 a Jarolím 428.

Céčko odjelo v pátek do Vysokého Mýta, kde se střetlo s domácím céčkem.
Vstup do utkání obstaral za náš celek Libor Elis, kterému se vedlo velmi dobře a zajistil našemu družstvu vedení o 24 kuželek. To se ovšem v zápětí po slabém výkonu Petra Hanuše rozplynulo a domácím zbylo ještě něco málo navrch. Následně nestačil Pepa Samek na nejlepšího hráče domácích a Karel Macík tak byl před nelehkým úkolem. Na vítězství celého družstva musel svého soupeře porazit o více jak 45 kuželek. Zvítězit se mu sice podařilo, ale pouze o 6 kuželek, takže naše družstvo odjíždí poraženo o 39 kuželek v poměru 6:4.
Výkony našich hráčů: Elis 438, Hanuš 365, Samek 390 a Macík 400.

Přidáno: 06.02.2010, 20:51 hod.

Áčko jede z Vysokého Mýta bez bodu

Ve čtvrtek zajíždělo naše áčko do Vysokého Mýta, kde se střetlo s jedním z favoritů soutěže - domácím áčkem.
Vstup do zápasu našim hráčům nevyšel. Petr Miláček odešel po dobrém výkonu z dráhy bohužel poražen. Pavel Klička na konci vyrovnané partie tahal bohužel také za kratší konec. A když pak Dušan Kasa dostal od soupeře naloženo více jak 60 kuželek nevypadalo to s naším družstvem vůbec dobře. Stav 0:6 a ztráta 105 kuželek. Jakous takous naději vykřesal Mirek Skala, který po výborném výkonu stáhl rozdíl na -47 kuželek. Když pak ale Karel Lang nedokázal svého soupeře udolat bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto, protože za domácí nastupoval jeden z nejlepších hráčů soutěže Venda Kašpar. Tentokrát se mu ovšem nedařilo jako obvykle, ale i tak to na slušně hrajícího Jirku Ryšavého v pohodě stačilo. Suma sumárum si naš celek odváži poměrně očkávanou prohru v poměru 14:2 o 77 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 437, Klička 416, Kasa 403, Skala 478, Lang 413 a Ryšavý 424.

Přidáno: 04.02.2010, 23:45 hod.

Program dalšího kola

Po týdenní pauze vyplněné krajským mistrovstvím jednotlivců je tu další kolo všech VČ soutěží.
Áčko odjede již ve čtvrtek do Vysokého Mýta, kde se střetne s domácím áčkem, které je jedním z aspirantů na postup do 3. KLM.
Béčko přivítá v pátek na domácí kuželně družstvo Poříčí A. Zápas začíná tradičně v 17:00 hod. a vzhledem k postavení v tabulce je náš celek mírným favoritem.
Céčko odjede v pátek po vzoru áčka také do Vysokého Mýta, kde se utká s domácím céčkem, které na naše družstvo ztrácí v tabulce pouhý 1 bod.
Mládež vyrazí v neděli do Jičína, kde od 10:00 hod. pokračuje již šestým kolem VČPM.

Přidáno: 01.02.2010, 21:23 hod.

Bronz z Mistrovství Pardubického kraje seniorů putuje do Přelouče

V sobotu se na kuželně v České Třebové utkalo 28 hráčů o titul Mistr Pardubického kraje 2010 v kategorii seniorů. Náš oddíl na tomto klání reprezentovala trojice hráčů ve složení Libor Elis, Karel Macík a Pavel Klička.
Nejhůře si z naší trojice vedl Libor Elis, který porazil 471 kuželek a v konečném účtování skončil na 26. místě. Karel Macík zústal o jednu kuželku pod hranicí 500 poražených kuželek, což mu nakonec vyneslo 18. místo. Třetí z našich hráčů Pavel Klička zahrál opravdu výborně a jeho 564 poražených kuželek znamenalo zisk bronzové medaile. Dlužno dodat, že od vítězství dělila Pavla pouhá 1 kuželka. Mistrem kraje se za výkon 565 poražených kuželek stal českotřebovský Pavel Vymazal, který díky lepší dorážce odsunul na druhé místo pardubického Láďu Zemánka.
Pavlovo umístění lze považovat za úspěch, škoda jen, že na Mistrovství ČR postupují pouze první dva hráči.
Podrobné výsledky jsou k dispozici na webu PKKS.

Přidáno: 31.01.2010, 19:48 hod.

Mistrovství Pardubického kraje dorostu

V sobotu hostila přeloučská kuželna účastníky 8. Mistrovství Pardubického kraje v kategoriích dorostenci a dorostenky.
V kategorii dorostenců si titul vybojoval výkonem 522 poražených kuželek Honza Vencl z Jiskry Ústí nad Orlicí. Mezi děvčaty si prvenství vybojovala českotřebovská Klára Pekařová výkonem 470 poražených kuželek.
Podrobnější informace naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 31.01.2010, 19:37 hod.

Krajské přebory dorostu

Již tuto sobotu bude přeloučská kuželna svědkem klání o titul MISTR a MISTRYNĚ PARDUBICKÉHO KRAJE v dorostenecké kategorii. Ti nejlepší si navíc vybojují postup na Mistrovství ČR. Na děvčata čekají 3 postupová místa a na kluky pouze 2, takže se dá čekat velký boj.
Soutěží se tradičně v disciplíně 120 hs a první hody budou k vidění s úderem deváté hodiny.

Přidáno: 29.01.2010, 16:50 hod.

Áčko i céčko naplno bodovalo

V pátek byl v Přelouči k videní zápas, který mohl výrazně promluvit do bojů o postup a zároveň i sestup z VČ divize. V utkání 15. kola této soutěže se střetlo domácí áčko, které okupovalo předposlední příčku v tabulce s průběžně třetím celkem SKK Primátor Náchod C.
Vzhledem k padavosti kuželny bylo k vidění velice podprůměrné utkání. To ovšem v žádném případě neubralo na jeho atraktivitě Úvodní pasáž utkání skončila 2:2, když hostující Aleš Tichý nakonec v nejlepším výkonu utkání poměrně v pohodě přehrál slušně hrajícího Pavla Kličku a na vedleších drahách si těsně poradil domácí Jirka Ryšavý s Jirkou Douchou. Kdo tento souboj viděl, řekl by spíše, že Jirka Doucha daroval v posledních hodech domácímu hráči výhru. Ale na to se historie ptát nebude. Prostřední pasáž vyzněla jednoznačně lépe pro domácí družstvo. Dušan Kasa si díky poslednímu hodu do plných připsal výhru o 2 kuželky - tedy rozdílem třídy a na vedleších drahách neměl Mirek Skala hostujícím hráčem nejmenší problém. Takže do poslední rundy se nastupovalo za stavu 6:2 a + 21 pro domácí. Tento výsledek sliboval dramatický závěr, jelikož za hosty nastupoval druhý nejlepší hráč soutěže Honza Horn. Tomu se ovšem přiliš nedařilo a Karel Lang jej trpělivou hrou pohodlně přehrál. O osudu utkání se rozhodovalo na vedlejších drahách. Petr Miláček se utkáním protrápil a vůbec se nesrovnal s hrou do plných. V dorážce ovšem soupeře držel a díky hodovce v předposledním hodu rozhodl o tom, že v tomto na výkony výrazně podprůměrném utkání zústanou oba body v Přelouči.
Naše družstvo si tedy připisuje důležitou výhru v poměru 12:4 o pouhých 11 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 433, Ryšavý 415, Kasa 405, Skala 431, Lang 439 a Miláček 416.

Bezprostředně po dramatickém utkání áčka se představilo na domácí kuželně také céčko, které přivítalo družstvo KK Josefov B.
Utkání dvou celků z opačných konců tabulky bylo rozděleno na dva rozdílné poločasy. V první půlce jasně exceloval domácí celek. Petr Hanuš si v osobním rekordu poradil s dobře hrajícím Láďou Hrycíkem a Pepa Samek neměl s Adamem Zapadlem také nejmenší problém. Druhá a zároveň poslední část toto utkání ovšem výrazně zdramatizovala. Miloš Zelenka předvedl slabý výkon a nejenže soupeři daroval pohodlnou výhru, ale navíc mu dovolil z domácího náskoku stáhnout bezmála 60 kuželek. Na vedlejších drahách si Libor Elis vytvořil v polovině souboje sice solidní náskok. Po výměně drah ovšem soupeř mocně dotahoval a z poměrně jednoznačného utkání se tak stávalo drama. Libor ale nakonce uhájil těsnou výhru o 1 kuželku, což v konečném účtování znamenalo poměrně jednoznačnou výhru našeho družstva v poměru 8:2, ale o pouhých 19 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 458, Samek 406, Zelenka 364 a Elis 417.

Přidáno: 23.01.2010, 21:33 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |