Aktuální informace z dění v oddíle

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 29.3., 17:00 hod. - Josefov B - Přelouč B

Pátek 29.3., 17:00 hod. - Vysoké Mýto C - Přelouč C

Přidáno: 29.03.2013, 09:10 hod.

"Remíza dvojice Schejbal, Bek" proti celku Trnovan

V sobotu hostilo družstvo Sadské na přeloučské kuželně celek KK Hvězda Trnovany. V úvodu nastoupil Aleš Košnar společně s Tondou Svobodou. Aleš začal dobrou drahou, kterou ovšem těsně o 2 kuželky prohrál. Na druhé dráze přišel útlum a soupeř šel do výraznějšího trháku. Druhá polovina duelu sice patřila Alešovi, ale na smazání náskoku soupeře to nestačilo a Aleš nakonec prohrává o 13. Tonda vstoupil do svého souboje vítěznou první drahou, další dvě ale patřily soupeři a na třetí dráze navíc soupeř získal výrazný náskok, který Tonda i přes výhru na poslední dráze nedokázal smazat a tak při stavu 2:2 také prohrává na kuželky - o 26. Úvod tedy domácímu celku nevyšel a čekalo se jak se povede dvojici Honza Renka, Petr Miláček. Honza na úvodní dráze předvedl slabší plné a i přes zlepšenou hru v dorážce nakonec dráhu vcelku jasně prohrává. Na druhé dráze předvádí ale skvělou hru a po výkonu 160 bere bodík za těsnou výhru o klacek. Ve druhé polovině duelu už ale dominoval výborně hrající soupeř a Hoza prohrává 3:1 o 52 dřev. Petr začal dobrou hrou do plných, ale vinou slabší dorážky nakonec úvodní dráhu prohrává. Po změně drah přicházejí opět solidní plné a řekněme průměrná dorážka. V součtu to ale znamená zisk dráhy o celou 1 kuželku. Na třetí dráze se Petr nedostal do ulice a od 72. hodu přepustil svoje místo Martinovi Schejbalovi. Ten z mizerného začátku vytáhl plné na "přijatelných" 78, přidal pěknou dorážku a byl z toho ještě solidní výsledek, který dával ještě naději. Na poslední dráze Mates makal, ale nebylo mu přáno. Dokázal sice srovnat stav na 2:2, ale bod pobral soupeř, když v součtu porazil o celé dvě kuželky více. Před závěrem tedy jasné vedení hostí v poměru 4:0 s náskokem 93 kuželek. O vítězi utkání v tuto chvíli pochyboval jen málokdo. Sadská ale má dvojici výborných dotahováků - Vaška Schejbala a Tomáše Beka. Vašek hned od úvodních hodů budoval svůj náskok nad trápícím se soupeřem a v polovině utkání vedl 2:0 s náskokem 48 kuželek. Hosté sáhli ke střídání, ale to nemělo v podstatě žádný efekt. Střídající hráč pokračoval v nastoleném trendu a Vašek opět hod po hodu navyšoval svůj náskok a nakonec zvítězil o 99 kuželek. Tomáš začal dobře, ale na skělou soupeřovu úvodní dráhu (169) neměl. Na dalších drahách soupeř ale polevil a Tomáš toho dokázal beze zbytku využít (i když na poslední dráze to vypadalo všelijak). Díky výborné hře obou domácích dotahováků se tak obě družstva připsala do tabulky jeden bod za remízu 4:4 (14:10) - při výhře Sadské o 21 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 546, Svoboda 529, Renka 552 Miláček+M. Schejbal 546, V. Schejbal 575, Bek 573 (družstvo 3321).

Přidáno: 25.03.2013, 22:13 hod.

Jasná prohra áčka, béčko a céčko vítězně

V sobotu odjelo áčko na dvoudráhu do Rybníka, kde se utkalo s domácím áčkem, jedním z celků bojujících o vítězství v soutěži a tím i o postup do 3. KLM. Vzhledem k vyřčenému bylo jasným favoritem domácí družstvo a tento předpoklad se začal naplňovat hned od úvodních hodů.
Petr Zeman po lehce podprůměrném výkonu hned v úvodu ztrácí body. Tomáš Jarolím se s kuželnou nepopasoval příliš dobře a slabým výkonem přispěl k navýšení náskoku domácích. Ve třetí dvojici se v dobrém světle předvedl Dušan Kasa, který se svým soupeřem sváděl vyrovnaný souboj, ale i přes výborný výkon odešel nakonec poražen - těsně o 2 kuželky. V polovině utkání tedy jasné vedení domácích o 86 kuželek v poměru 6:0. Pavel Klička předváděl slušnou hru a se soupeřem bojoval doslova o každou kuželku. V závěru byl ovšem bohužel opět šťastnější domácí hráč, který zvítězil o pouhou 1 kuželku. Až v pátém duelu se podařilo zažehnat hrozbu kanára, když Míra Skala po průměrném výkonu nakonec poráží slaběji hrajícího domácího hráče. Karel Lang mohl již jen v závěru lehce zgorigovat výsledek, ale výborně hrající soupeř mu to nedovolil, takže naše družstvo odjíždí z Rybníka s prohrou v poměru 14:2 o 115 dřev.
Výkony našich hráčů: Zeman 388, Jarolím 367, Kasa 431, Klička 416, Skala 399, Lang 396 (družstvo 2397).

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně předposlední celek tabulky - SK Solnici B.
V úvodu utkání se skvělým výkonem prezentoval Pepa Suchomel a průměrně hrajícímu soupeři nedal sebemenší šanci na bodový zisk. Na vedlejších drahách se příliš nedařilo Lídě Skutilové. Její soupeř na tom byl ale podobně a Lída si tak po slabším výkonu nakonec připsala také výhru. V polovině utkání tedy nadějný stav 4:0 a náskok 82 kuželek. V závěru byla k vidění dvojice vyrovnaných duelů. Petr Skutil předvedl výborný výkon a dobře hrajícího soupeře nakonec dokázal udolat. Jarda Havlas sice zahrál jen průměrně, ale na zisk bodů mu to nakonec také stačilo a tak si naše družstvo připsalo do tabulky dva body za výhru v poměru 12:0 o 109 kuželek.
Výkony našich hráčů: Suchomel 455, Skutilová 377, Skutil 436, Havlas 386 (družstvo 1654).

Céčko sehrálo v pátek na domácí dráze okresní derby s celkem TJ Tesla Pardubice C.
V úvodu Radim Pyták po pěkném výkonu jasně zvítězil a na vedlejších drahách po průměrném výkonu Libor Elis přenechal oba body soupeřce. V poločase tedy stav 2:2 při našem vedení o 24 kuželek. O dramatický závěr bylo tedy postaráno. Petr Hanuš tentokrát nepředvedl povedený výkon a dobře hrající soupeřka toho dokázala využít. Na vedlejších drahách vybojoval po solidním výkonu výhru Jirka Ryšavý a o konečném výsledku rozhodoval celkový počet poražených kuželek. Tento ukazatel hovořil nakonec pro naše družstvo, které si tak připsalo dva body za výhru v poměru 8:4 o 26 kuželek.
Výkony našich hráčů: Pyták 418, Elis 398, Hanuš 393, Ryšavý 408 (družstvo 1617).

Přidáno: 25.03.2013, 10:09 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Pátek 22.3., 17:00 hod. - Přelouč B - Solnice B

Pátek 22.3., 19:00 hod. - Přelouč C - Pardubice C

Sobota 23.3., 9:00 hod. - Sokol Rybník A - Přelouč A

Sobota 23.3., 10:00 hod. - KK SDS Sadská - KK Hvězda Trnovany

Přidáno: 21.03.2013, 22:01 hod.

Sadská utrpěla v Jičíně debakl

V sobotu odjeli hráči Sadské na kuželnu do Jičína, kde se v boji o další body utkali s domácím áčkem.
Na úvod nastoupil Petr Miláček s Alešem Košnarem. Petr začal mizernou úvodní drahou, na dalších dvou drahách sice přišlo zlepšení, ale bez bodového efektu, no a závěrečná dráha opět mizerná, což znamenalo jasnou prohru bez zisku jedinného setu. Aleš naopak vstoupil do utkání výborně a na úvodní dráze si zajistil vedení. Bohužel stran bodového zisku to bylo z jeho strany vše a domácí družstvo se tak ujalo vedení 2:0 při náskoku 46 kuželek. V prostřední části nastoupil Honza Renka s Martinem Schejbalem. Honza díky slabším plným úvodní dvě dráhy prohrává a své místo přepoští Tondovi Svobodovi. Zlom to ale nepřineslo a v součtu prohrávaji 4:0. Na vedlejších drahách se Mates celým utkáním protrápil a domácí celek tak po dvou třetinách utkání vedl jasně 4:0, když hráčům Sadské dovolil zisk pouhého jednoho pomocného bodu. Dvojice Václav Schejbal, Tomáš Bek tentokrát nastupovala za velmi nezáviděníhodného stavu. Vašek předevedl výbornou hru, díky níž se mu povedlo odvrátit kanára a nebýt nepovedených plných na poslední dráze (jen 75) mohl v Jičíně sahat i po šestistovce. Tomáš kromě souboje se soupeřem bojoval také s klouzajícími botami a tahle kombinace byla nad jeho síly a po slabším výkonu také jasně prohrává. V konečném účtování si tedy Sadská odváži z Jičína prohru v poměru 7:1 (18:6) o 111 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Miláček 506, Košnar 548, Renka+Svoboda 499, M. Schejbal 504, V. Schejbal 577, Bek 516 (družstvo 3150).

Přidáno: 19.03.2013, 09:20 hod.

Znovu nebodovalo ani jedno naše družstvo

Áčko přivítalo v pátek na domácí kuželně družstvo TJ Tesla Pardubice A. A bylo to okresní derby jak má být! Ozdobené pěknými výkony, plné zajímavých situací a zvratů a hlavně dramatické až do posledního hodu.
Do úvodních bojů se proti sobě postavili Pavel Klička a Láďa Zemánek a na vedlejších drahách Petr Zeman a Béďa Šiška. Pavel s Láďou odehráli vyrovnanou půlku, pak Pavel lehce poodskočil v plných a vypadalo to pro něj dobře. Poslední dorážku ale zvládl výrazně lépe hostující hráč a získal tak první body pro svoje družstvo. Petr si na první dráze vytvořil solidní náskok, který ve druhých plných ještě navýšil. Ale zase ta dorážka! Petrovi se nedařilo a Béďa se dostal na dostřel. Když pak navíc Petr prohodil existenci, čekalo se, jak se s posledním hodem popere Béďa, který měl před sebou nelehkou situaci - potřeboval 9 na výhru. Spadlo 8 a oba soupeři se tak rozešli smírně. V prostřední pasáži se utkal Dušan Kasa s Víťou Veselým a náhradník Petr Skutil s Jirkou Kovačíkem. Dušan hrál s Víťou od začátku až do konce vyrovanou partii a po změně drah oba soupeři natolik taktizovali, že se oba dostali do problémů s časem. Těsný souboj nakonec vyhrává Dušan také díky tomu, že Víťa nakonec nestihl poslední hod. Na drahách 3-4 nebylo v první půlce moc na co koukat. Oběma hráčům se nedařilo a ani jeden nepřelezl v poločase hranici 200 poražených kuželek. O chloupek lépe na tom byl ale přece jen domácí hráč. Po změně drah "Skůťa" pokračoval v nastoleném trednu, zatímco Jirka se výrazně zlepšil a v tomto duelu nakonec naprosto jasně zvítězil. Před závěrečnou čtveřicí tedy stav 3:5 a +28 pro hosty. Do závěru šel za domácí družstvo Karel Lang s Mírou Skalou a za hosty Michal Talacko společně s Milanem Vaňkem. Karel si v souboji s Michalem budoval náskok prakticky hned od prvního hodu a nakonec po výborném výkonu jasně zvítězil. Osud utkání měla ve svých rukou dvojice borců na drahách 3-4. Mirek začal slabšími plnými, v dorážce sice Milanův náskok lehce stáhl, ale i tak v polovině utkání prohrával o 9. Ve druhé půlce se oba hráči předvedli opravdu ve výborném světle (výkony 244:248) a postarali se drama až do posledních hodů. O tom, že duel vyhraje Milan bylo rozhodnuto již pár hodů před konce, ale o osudu celého utkání rozhodoval až Milanův poslední hod do plných, kterým mu ovšem na výhru družstva stačilo hodit "jen" 4. Problémem ale bylo, že Milan byl v časovém presu. Poslední hod ale nakonec těsně stihl, automat zaznamenal 7 kuželek a bylo rozhodnuto. Domácí družstvo si tak připsalo těsnou porážku o pouhé 3 kuželky v poměru 11:5.
Výkony našich hráčů: Klička 414, Zeman 444, Kasa 416, Skutil 383, Lang 465, Skala 452 (družstvo 2574).

Béčko sehrálo své utkání již ve čtvrtek, kdy se na kuželně v Třebechovicích pod Orebem utkalo s domácím béčkem.
Jarda Havlas hned v úvodu potvrdil, že v poslední době se mu příliš nedaří a po slabším výkonu přenechal body soupeři. V podobném duchu pokračovala také Lída Skutilová a domácí celek měl tak v polovině utkání náskok 68 dřev. Ve třetí dvojici mohl vykřesat jiskřičku naděje Pepa Suchomel, který předvedl pěkný výkon a s domácím hráčem hrál vyrovnanou partii. V závěru se ale přece jen nakonec mohl radovat domácí hráč, který porazil Pepu o pouhé 4 kuželky. O osudu utkání bylo tedy prakticky rozhodnuto a hrálo se již jen o to, zda si naše družstvo poveze z Třebechovic kanára. To se nakonec nestalo. Petr Skutil zahrál v závěru dobře a ve vyrovnané souboji svého soupeře nakonec udolal. Naše družstvo tak odjíždí s prohrou v poměru 10:2 o 65 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 371, Skutilová 372, Suchomel 416, Skutil 410 (družstvo 1569).

Céčko sehrálo své utkání také již ve čtvrtek, kdy na kuželně ve Smiřicích narazilo na domácí céčko.
Utkání začalo pro naše družstvo dobře, když Libor Elis předvedl výborný výkon a na slabě hrajícího soupeře nahrál bezmála 70 klacků. Ve druhém duelu ale svoji špatnou formu potvrdil Pepa Samek a to co Libor v úvodu nahrál, Pepa ve svém souboji ihned ztratil. Petr Hanuš tentokrát také nepředvedl nějaký oslnivý výkon a do závěru na tom bylo lépe domácí družstvo, které vedlo o 22 kuželek v poměru 4:2. Jirka Ryšavý měl v závěru nelehký úkol - porazit soupeře a rozdíl v poražených kuželkách překlopit na naši stranu. Jirka ale předvedl jen průměrný výkon, zatímco soupeř zahrál excelentně a nebylo co řešit. Naše družstvo tedy nakonec odjiždí poraženo v poměru 10:2 o 92 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 421, Samek 348, Hanuš 377, Ryšavý 398 (družstvo 1544).

Přidáno: 19.03.2013, 08:59 hod.

Kdo, kdy a kde v tomto týdnu

Čtvrtek 14.3., 17:00 hod. - Třebechovice B - Přelouč B

Čtvrtek 14.3., 17:00 hod. - Smiřice C - Přelouč C

Pátek 15.3., 17:00 hod. - Přelouč A - Tesla Pardubice A

Sobota 16.3., 14:00 hod. - SKK Jičín - KK SDS Sadská

Přidáno: 13.03.2013, 06:41 hod.

Úvodní utkání osmifinále Poháru ČKA hráčům Sadské příliš nevyšlo

V neděli odcestovali hráči KK SDS Sadská na kuželnu do Třebíče, kde se s domácím áčkem (účastníkem první ligy) střetlo v osmifinálovém utkání Poháru ČKA.
Sadská na soupeře vyrukovala v úvodu s dvojicí Aleš Košnar, Tonda Svoboda. Aleš hned na úvodní dráze prohrává o 6 kuželek a to se nakonec v tomto duelu ukázalo jako rozhodující. Další dvě dráhy totiž skončily plichtou a rozhodovala až ta poslední, kterou sice Aleš dokázal vyhrát, ale pouze o 1 kuželku a tak z tohoto vyrovnaného souboje nakonec při stavu 2:2 odchází poražen o 5 kuželek. Tonda nezačal dobře a po dvou prohraných drahách jej vystřídal Martin Schejbal. Ten se hned uvedl skvělou drahou a ziskem setového bodu. Na poslední dráze už se mu ale tolik nevedlo a duel "dovedl" k prohře 3:1 o více jak 60 kuželek. V polovině utkání tedy jasné vedení domácích 2:0 o 67 klacků. Dvojice dotahováků je všech čtenářům těchto stránek již jistě známá, ale pro jistotu tedy - Tomáš Bek a Václav Schejbal. Tomáš hrál zpočátku se soupeřem vyrovnaný souboj, když na první dráze vyhrál o kuželku a druhá skončila plichtou. Ve druhé půlce už ale soupeř Tomášovi nestačil a ten tak v pohodě vítězí 3,5:0,5 o 30. Vašek nezačal dobře, ve druhé polovině sice přišlo zlepšení, ale ani tak mu rozjetý soupeř nedovolil zisk ani jednoho setového bodu a Vaška přehrál o 60. V součtu tedy odjíždí Sadská z prvního utkání s porážkou v poměru 5:1 (9,5:6,5) o 97 kuželek.
Výkony hráčů Sadské: Košnar 555, Svoboda+M. Schejbal 542, Bek 577, V. Schejbal 548 (družstvo 2222).

No a co řící k vyhlídkám pro odvetu, jejíž termín zatím není znám? Snad jen to, že si třebíčští tímto výkonem zadělali na to, že budou muset vzít s sebou do Přelouče klec na kanára, protože Sadská určitě nehodlá končit už v osmifinále :-)

Přidáno: 10.03.2013, 20:39 hod.

V tomto kole neuspělo ani jedno naše družstvo

Áčko odjelo ve čtvrtek na dvoudráhu do Vysokého Mýta, kde se utkalo s domácím áčkem. Domácí celek na své stařičké kuželně umí a jen zřídkakdy přenechá nějaký ten bod hostům. Nejinak tomu bylo bohužel i v tomto utkání.
Petr Zeman měl hned v úvodu těžký úkol, když nastoupil proti nejlepšímu hráči domácích. Ten své kvality potvrdil a Petrovi, který předvedl slušný výkon nedal nejmenší šanci. Dušan Kasa ve druhém duelu předvedl slabší plné a i když v dorážce soupeře těsně přehrál, k zisku bodů byl daleko. Pavel Klička zahrál pěkně, ale jeho soupeř předvedl vynikající první dráhu, vytvořil si náskok a ten již Pavlovi nedovolil smazat. V polovině utkání tedy stav 6:0 a +125 pro domácí. Ve čtvrtém duelu Tomáš Jarolím po slabším výkonu (zejména díky hře do plných) nestačil na skvěle hrajícího soupeře a zápas se změnil v boj o odvrácení kanára. To se naštěstí povedlo hned v následujícím souboji Mírovi Skalovi. Ten hraje ve Vysokém Mýtě tradičně dobře a to potvrdil i v tomto utkání. Karel Lang v závěru hrál tedy již jen o zmírnění porážky, což se mu ale nepodařilo. Utkání tedy skončilo prohrou našeho družstva v poměru 14:2 o 219 kuželek.
Výkony našich hráčů: Zeman 419, Kasa 396, Klička 426, Jarolím 398, Skala 439, Lang 401 (družstvo 2479).

Béčko po zisku bodu v úterní dohrávce odjíždělo v pátek na kuželnu do Náchoda, kde se utkalo s domácím déčkem - jasným lídrem soutěže.
Zápas zaháji Jarda Havlas společně s Lídou Skutilovou. Oba naši zástupci předvedli podobný a na poměry náchodské kuželny spíše jen průměrný výkon. V každém případě ale s odlišným bodovým výsledkem. Jarda na dobře hrajícího soupeře nestačil, zatímco Lída svoji soupeřku vcelku jasně přehrála a v polovině utkání byl stav 2:2 při vedení našeho družstva o 11 kuželek. Ve druhé polovině utkání se ale už papírové předpoklady naplnily. Petr Skutil předvedl sice výborný výkon, ale jeho soupeř hrál ještě o něco lépe, takže Petr vyšel bodově naprázdno. Vendelín Škuta ve svém souboji doslova vyhořel a dostal od soupeře naloženo více jako o sto. V součtu tedy naše družstvo prohrálo v poměru 10:2 o 124 kuželek.
Výkony našich hráčů: Havlas 396, Skutilová 400, Skutil 444, Škuta 312 (družstvo 1552).

Céčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Svitav, kde se utkalo s domácím béčkem, které je také jasným lídrem této soutěže.
Libor Elis v úvodu po slabším výkonu nestačil na průměrně hrajícího soupeře. Ve druhém duelu po mizerném výkonu jasně prohrává také Pepa Samek a o osudu utkání je prakticky rozhodnuto - vedení domácích 4:0 o 103 kuželek. Ve třetím duelu zahrál pěkně Petr Hanuš a mírně zkorigoval výsledek. Jirka Ryšavý nedostal v závěru od nejlepší hráčky soutěže šanci a po průměrném výkonu vcelku jasně prohrál. Suma sumárum prohra 10:2 o 121 kuželek.
Výkony našich hráčů: Elis 373, Samek 318, Hanuš 407, Ryšavý 390 (družstvo 1488).

Přidáno: 10.03.2013, 19:53 hod.

Remíza béčka v dohrávce

V úterý dohrávalo naše béčko odložený zápas minulého kola. Na kuželně v Pardubicích se střetlo s domácím déčkem.
Jarda Havlas se v úvodním duelu dost trápil, zejména v dorážce. Domácí hráč mu ale situaci usnadnil a Jarda nokonec "utrpěl" těsnou výhru. Ve druhém duelu se vůbec nedařilo Lídě Skutilové, která na první dráze vyprodukovala slaboučké plné a následně pak 10 prohozů v dorážce. Po změně drah sice přišlo lehoučké zlepšení, ale i tak Lída prohrála svůj souboj o více jak 60 kuželek. Pepa Suchomel nezačal úplně špatně, ale i tak po první padesátce prohrával o 5 kuželek. Dalších 8 pak ztratil ve druhých plných a zdále se, že o osudu tohoto souboje je také rozhodnuto. Pepa to ale nevzdal a skvělou dorážkou převrátil misky vah na svoji stranu a vítězí o 4 kuželky. Před posledním duelem tedy vedlo naše družstvo na body 4:2, ale na kuželky prohrávalo o 56 kuželek. Petr Skutil předvedl v závěru pěkný výkon a soupeře jasně přehrál, zejména díky výborné hře do plných. Celkový rozdíl v poražených kuželkách se mu ale bohužel smazat nepodařilo, tak utkání skončilo remízou 6:6, když na kuželky naše družstvo prohrálo o 21.
Výkony našich hráčů: Havlas 380, Skutilová 334, Suchomel 423, Skutil 426 (družstvo 1563).

Přidáno: 06.03.2013, 07:15 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-786 |