Aktuální informace z dění v oddíle

Výhra v Poháru ČKA

Středeční večer byl na přeloučké kuželně vyhrazen pro utkání 3. kola Poháru ČKA mezi naším oddílem a družstvem Start Rychnov nad Kněžnou B.
Úvodní část utkání vyšla lépe hostům. Karel Lang se celým utkáním protrápil, vyšla mu prakticky pouze jedna dráha a po slabém výkonu odešel ze souboje s průměrně hrajícím soupeřem poražen o 21 kuželek při poměru setů 1.5:2,5. To Petr Miláček hrál se svým soupeřem výrazně vyrovnanější partii, která na sety skončila 2:2, bohužel v konečném součtu byl o 7 kuželek lepší hostující hráč a tak se hosté ujali vedení 2:0 o 28 kuželek.
Druhá a zároveň závěrečná pasáž utkání vyšla naopak lépe našim hráčům. Pavel Klička nedovolil mizerně hrajícímu soupeři zisk ani jednoho setu a po dobrém výkonu si připsal pohodlnou výhru. Jirka Ryšavý sice na první dráze prohrál, pak už ale soupeři nic nedovolil a po dobrém výkonu dokráčel také k pohodlné výhře. V součtu si naše družstvo připisuje výhru v poměru 4:2 (10,5:5,5) o 96 kuželek. Možná že pro odvetu mohla být pozice našeho celku ještě o chloupek lepší, protože v Rychnově se nám příliš nedaří, ale každopádně to není beznadějné a 4. ledna se pojedeme porat o postup do nadstavbové části.
Výkony našich hráčů: Lang 499, Miláček 531, Klička 534 a Ryšavý 532.

Přidáno: 16.12.2009, 21:52 hod.

3. kolo Poháru ČKA

Ve středu vstoupí náš oddíl do 3. kola Poháru ČKA. Turnajový pavouk nám přisoudil za soupeře béčko Startu Rychnov nad Kněžnou. První utkání budeme hrát na domácí kuželně a sice ve středu 16.12. od 19:00 hod..

Přidáno: 13.12.2009, 20:48 hod.

Céčko prohrálo v Pardubicích

Céčko odjelo v sobotu ke svému poslednímu podzimnímu utkání do Pardubic, kde se střetlo s domácím céčkem. Naše družstvo v Pardubicích hrálo o stošest, ale bohužel také o 106 prohrálo. A jak se tato vysoká prohra zrodila?
V úvodu Miloš Zelenka neúspěšně atakoval hranici 400 poražených kuželek, ale soupeře přehrál jak se říká, rozdílem třídy - o celé 3 kuželky. To bylo bohužel pro naše barvy jediné pozitivum tohoto utkání. Špatně hrající Karel Macík pomohl domácím ke srovnání stavu a ještě horší výkon Pepy Samka zajistil domácím pohodlné vedení 4:2 o 47 kuželek. V závěru dostal ještě Libor Elis pořádně naloženo od výborně hrající soupeřky a byla z toho prohra v poměru 8:2 o výše zmíněných 106 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Miloš Zelenka - 396.

Přidáno: 13.12.2009, 20:45 hod.

Béčko těsně přehrálo Rokytnici

V pátek se naposledy v podzimní části představilo také naše béčko. Na domácí kuželně se utkalo s celkem Spartak Rokytnice nad Jizerou C.
Úvod utkání vyšel našim hráčům, alespoň co se týče zisku bodů na výbornou. Petr Zeman se přehoupl těsně přes hranici 400 poražených kuželek a soupeře porazil o 20. Na vedlejších drahách se dosti trápil Jarda Havlas, ale soupeř mu svoji hrou zisk bodů výrazně usnadnil. V prostřední části se hostům podařilo z našeho náskoku značnou část ukrojit. Pepa Suchomel si i přes slabší výkon poradil s reprezentantem ve skocích na lyžích Jakubem Hlavou (na můstku by to asi dopadlo opačně), ale Petr Skutil na vedlejších drahách naprosto vyhořel a našim dotahovákům zbylo při vedení 6:2 k dobru pouze 17 kuželek. Karel Janovský vstoupil do duelu skvěle a po půlce si vytvořil luxusní náskok. Ten ovšem slabou hrou na druhé dráze prohospodařil a nakonec ještě o 6 kuželek prohrál. Tomáš Jarolím, který měl v nohou čtvrteční zápas s áčkem se rozjížděl pomaleji. Na druhé dráze ovšem přidal a v nejlepším výkonu večera dovedl naše družstvo k výhře v poměru 12:4 o 25 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Tomáš Jarolím - 421.

Přidáno: 12.12.2009, 20:30 hod.

Áčko veze z České Třebové oba body

Ve čtvrtek odjelo áčko v poněkud okleštěné sestavě do České Třebové, kde je v posledním podzimním kole čekalo utkání s domácím béčkem. Přestože se jednalo o souboj sousedů z chvostu tabulky, bylo naše družstvo favoritem a vzhledem k výsledkům domácího družstva bylo naší povinností bodovat.
Všechny tři části utkání skočily na body 2:2 a tak rozhodoval celkový součet. V první části zahrál výborně Tomáš Jarolím, ale na skvěle hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Na vedlejších drahách se po skoro dvouměsíční přestávce představil Pavel Skala, zahrál také výborně a zisk bodů mu soupeř výrazně usnadnil svou špatnou hrou.
V prostřední části utkání se Pavel Klička nemohl srovnat s hrou do plných a i přes kvalitní dorážku odešel nakonec ze souboje těsně poražen. Ani Jirka Ryšavý neměl nijak oslnivé plné, ale v dorážce doslova exceloval a v součtu z toho byl výborný výkon a hlavně jasná výhra nad soupeřem. V závěru si body připsal i přes slabší výkon Karel Lang. Petr Miláček se také trápil ve hře do plných a přestože předvedl kvalitní dorážku, nakonec ze souboje odešel těsně poražen. V součtu naše družstvo ale porazilo o 152 kuželek více a tak vezeme z České Třebové oba body za výhru v poměru 10:6.
Nejlepším naším hráčem byl Tomáš Jarolím - 447.

Přidáno: 12.12.2009, 20:18 hod.

Program posledního podzimního kola

Áčko odjíždí ve čtvrtek na čtyřdráhu do České Třebové, kde se od 19:00 hod. střetne se svým sousedem s chvostu tabulky, domácím béčkem.
Béčko odehraje své poslední letošní utkání na domácí kuželně a za soupeře mu bude celek Spartak Rokytnice nad Jizerou C. Začátek utkání je v 17:00 hod..
Céčko odjede v sobotu do Pardubic, kde se v okresním derby střetne s domácím céčkem.

Přidáno: 08.12.2009, 09:42 hod.

Všechna naše družstva bez bodového zisku

V pátek odehrála všechna naše družstva svá utkání v rámci 12. kola VČ soutěží družstev. Bohužel ani v jednom utkání nebylo naše družstvo úspěšné.

Áčko přivítalo v pátek v Přelouči hořické béčko a vzhledem k tabulkovému postavení a posledním výkonům bylo v tomto utkání favoritem hostující družstvo. První část utkání skončila na body 2:2, když Pavel Klička po výborném výkonu v pohodě přehrál Michala Antona a na vedlejších drahách si nedokázal Jirka Ryšavý poradit s průměrně hrající Michaelou Kučerovou. V prostřední části utkání zahrál pouze průměrný výkon Dušan Kasa a dobře hrající Jakub Weigl s ním neměl příliš mnoho práce. Na vedlejších drahách předvedl hostující Luděk Horák skvělou první dráhu (242). Po výměně drah to vypadlo, jako kdyby nastoupil úplně někdo jiný (dráha pouhých 179) a tak si dobře a trpělivě hrající Míra Skala nakonec připsal vítězství. Před poslední rundou byl tedy stav vyrovnaný 4:4 a naše družstvo mělo k dobru 25 kuželek. Naši dotahováci Karel Lang s Petrem Miláčkem ovšem nepředvedli své nejlepší výkony. Naproti tomu Martin Bartoníček s Ondrou Fikarem hráli výborně a nakonec dotáhli utkání do vítězného konce pro hosty. Naše družstvo bylo sice více jak o 50 kuželek lepší v dorážce, v plných ale zaostalo více jak o 80 a to rozhodlo o prohře našeho družsva o 33 kuželek v poměru 12:4.
Nejlepším naším hráčem byl Pavel Klička - 470.

Béčko se nejdříve přišlo podívat jak si vede doma áčko a po první rundě odcestovalo do Hořic, kde je od 19:30 hod. čekalo utkání s domácím déčkem. Začátek utkání bohužel naši hráčům vůbec nevyšel. Petr Zeman sice nepředvedl špatný výkon, přesto odešel ze souboje o 9 kuželek poražen. Na vedlejších drahách zahrál na poměry hořické kuželny slabě Jarda Havlas a domácí družstvo se tak ujalo vedení 4:0 o 38 kuželek. V prostřední třetině utkání se štěstíčko přiklonilo na naši stranu. Pepa Suchomel s Petrem Skutilem zahráli dobře, ale domácí hráči jim v tom zdatně sekundovali. V obou případech byl ale na konci spokojenější náš hráč. Pepa vyhrál o 4 a Petr o 7 kuželek. Před závěrečnou čtveřicí byl tedy stav 4:4 a domácí družstvo mělo stále ještě k dobru 27 kuželek. Karel Janovský zahrál ovšem lehce podprůměrný výkon a průměrně hrající soupeř si připsal výhru. Na drahách 3-4 byl k vidění nejkrásnější duel utkání, ze kterého vyšel po výborném výkonu vítězně náš Tomáš Jarolím. Soupeř ovšem zaostal pouze o 1 kuželku, takže v konečném účtovnání odjel náš celek z Hořic i přes solidní výkon celého družstva poražen o 40 kuželek v poměru 10:6.
Nejlepším naším hráčem byl Tomáš Jarolím - 444.

Céčko nastoupilo v pátek doma proti celku KK Zálabák Smiřice C. Hned první hody naznačily, jakým směrem se bude utkání ubírat. Miloš Zelenka s Pepou Samkem se v tomto utkání nepotkali zrovna s nejlepší formou. Zejména Pepa Samek doslova propadl a slušně hrající Vendové Novotný a Prokop zajistili svému družstvu luxusní vedení 4:0 o 79 kuželek. Ve druhé rundě naše trápení pokračovalo. Mizerně hrající Petr Hanuš neměl proti Oldovi Hornychovi žádnou šanci. Olda si zřejmě s sebou do tašky přibalil i pořádnou dávku štěstíčka, takže kam to hodil odtamtud to spadlo – pravá, levá, malá, velká, ale tím samozřejmě nechci snižovat jeho výborný výkon – všichni určitě tyhle zápasy známe - člověk ani pořádně neví jak a ono mu to nasype. Na vedlejších drahách se hrála jediná vyrovnaná partie celého utkání mezi Liborem Elisem a Standou Noskem. Libor sice tahal po celou dobu souboje za kratší konec. V závěru se ale asi Standa nad naším družstvem slitoval a mizernou dorážkou v podstatě on domácím odvrátil kanára. Suma sumárum prohra našeho družstva v poměru 8:2 o propastných 155 kuželek, což je na čtyřčlenná družstva opravdu solidní nářez.
Nejlepším naším hráčem byl Libor Elis - 403.

Přidáno: 06.12.2009, 08:43 hod.

Program dalšího kola

Áčko se naposled v podzimní části tohoto soutěžního ročníku představí na domácí kuželně, když v pátek od 17:00 hod. přivítá celek SKK Hořice B.
Béčko v tomto kole shodou okolností zajíždí do Hořic, kde se střetne od 19:30 hod. s domácím déčkem.
Céčko sehraje v pátek také své poslední podzimní domácí utkání, ve kterém se střetne s celkem KK Zálabák Smiřice C. Začátek utkání je bezprostředně po utkání áčka, tj. přibližně v 19:30 hod..

Přidáno: 03.12.2009, 12:59 hod.

Áčko dostalo výprask v Rychnově, béčko doma vydřelo výhru

Áčko odjelo již ve středu na čtyřdráhu do Rychnova nad Kněžnou, kde se střetlo s domácím béčkem. Naše družstvo sice nejelo k utkání v roli favorita, výsledky v průběhu sezóny hovořily jednoznačně pro domácí. Že to bude z naší strany ale až takový propadák, to čekal jen málokdo.
V úvodní čtveřici nastoupil Karel Lang a Jirka Ryšavý. Karel neměl s trápícím se soupeřem příliš mnoho práce, přestože nepředvedl nijak závratný výkon. Jak se ale nakonec ukázalo, byl to nejlepší výkon, který náš hráč v tomto utkání podal a měl hodnotu 415. Jirka Ryšavý se protrápil k číslu 368 a domácí celek měl po úvodu k dobru 30 kuželek. Poté nastoupil na dráhy Dušan Kasa s Karlem Janovským. Oběma se hra vůbec nedařila, oba prohráli a shodně porazili 357 kuželek. Naše ztráta narostla na 183 kuželek a nebylo v podstatě o co hrát. Naši dotahováci Petr Miláček a Mirek Skala se sice dostali těsně přes hranici 400 poražených kuželek (402 a 403), ale k úpravě skóre to nevedlo. Naše družstvo si přivezlo z Rychnova výprask v poměru 14:2 o propastných 281 kuželek.

Béčko sehrálo v pátek další domácí utkání, tentokrát proti družstvu TJ Jilemnice C.
V úvodu utkání smolně prohrál dobře hrající Pavel Klička se svým soupeřem o pouhou jednu kuželku. Na vedlejších drahách předvedl Jarda Havlas sice jen průměrný výkon, ale na špatně hrajícího soupeře to v pohodě stačilo. Stav byl tedy 2:2, ale náš celek měl k dobru 42 kuželek. V další části utkání se ovšem karta obrátila. Pepa Suchomel podal mizerný výkon a daroval hostujícímu hráči pohodlnou výhru. Na vedlejších drahách navíc smolně prohrá Petr Skutil o pouhých 7 kuželek a rázem se lépe dýchalo hostům. Stav byl 2:6 a hosté měli nahráno +30 kuželek. Karel Janovský s Tomášem Jarolímem neměli tedy lehkou pozici. Úlohu dotahováků ovšem zvládli na výbornou a dovedli náš celek k výhře 10:6 o 33 kuželek.
Nejlepším naším hráčem byl Pavel Klička - 429.

Céčko mělo v tomto kole volno a tak mohlo alespoň z hlediště podpořit hráče béčka.

Mládež odcestovala v neděli dopoledně do Trutnova, kde bojovala o body v dalším turnaji VČPM. Ani jednomu z našich hráčů se nedařilo a tak lze bez znalosti výsledku všech družstev předpokládat, že v tomto turnaji skončí naše družstvo na posledním místě. No uvidíme - kompletní výsledky budou známy v průběhu týdne a zveřejněny budou na stránkách VČPM.
Nejlepším naším hráčem byl Jarda Tomášek - 197.

Přidáno: 29.11.2009, 16:44 hod.

Členská schůze

V pondělí 30.11. se na kuželně koná krátká členská schůze oddílu. Začátek v 18:30 hod..

Přidáno: 28.11.2009, 20:53 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-771 |