Aktuální informace z dění v oddíle

Áčko jede z Vysokého Mýta bez bodu

Ve čtvrtek zajíždělo naše áčko do Vysokého Mýta, kde se střetlo s jedním z favoritů soutěže - domácím áčkem.
Vstup do zápasu našim hráčům nevyšel. Petr Miláček odešel po dobrém výkonu z dráhy bohužel poražen. Pavel Klička na konci vyrovnané partie tahal bohužel také za kratší konec. A když pak Dušan Kasa dostal od soupeře naloženo více jak 60 kuželek nevypadalo to s naším družstvem vůbec dobře. Stav 0:6 a ztráta 105 kuželek. Jakous takous naději vykřesal Mirek Skala, který po výborném výkonu stáhl rozdíl na -47 kuželek. Když pak ale Karel Lang nedokázal svého soupeře udolat bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto, protože za domácí nastupoval jeden z nejlepších hráčů soutěže Venda Kašpar. Tentokrát se mu ovšem nedařilo jako obvykle, ale i tak to na slušně hrajícího Jirku Ryšavého v pohodě stačilo. Suma sumárum si naš celek odváži poměrně očkávanou prohru v poměru 14:2 o 77 kuželek.
Výkony našich hráčů: Miláček 437, Klička 416, Kasa 403, Skala 478, Lang 413 a Ryšavý 424.

Přidáno: 04.02.2010, 23:45 hod.

Program dalšího kola

Po týdenní pauze vyplněné krajským mistrovstvím jednotlivců je tu další kolo všech VČ soutěží.
Áčko odjede již ve čtvrtek do Vysokého Mýta, kde se střetne s domácím áčkem, které je jedním z aspirantů na postup do 3. KLM.
Béčko přivítá v pátek na domácí kuželně družstvo Poříčí A. Zápas začíná tradičně v 17:00 hod. a vzhledem k postavení v tabulce je náš celek mírným favoritem.
Céčko odjede v pátek po vzoru áčka také do Vysokého Mýta, kde se utká s domácím céčkem, které na naše družstvo ztrácí v tabulce pouhý 1 bod.
Mládež vyrazí v neděli do Jičína, kde od 10:00 hod. pokračuje již šestým kolem VČPM.

Přidáno: 01.02.2010, 21:23 hod.

Bronz z Mistrovství Pardubického kraje seniorů putuje do Přelouče

V sobotu se na kuželně v České Třebové utkalo 28 hráčů o titul Mistr Pardubického kraje 2010 v kategorii seniorů. Náš oddíl na tomto klání reprezentovala trojice hráčů ve složení Libor Elis, Karel Macík a Pavel Klička.
Nejhůře si z naší trojice vedl Libor Elis, který porazil 471 kuželek a v konečném účtování skončil na 26. místě. Karel Macík zústal o jednu kuželku pod hranicí 500 poražených kuželek, což mu nakonec vyneslo 18. místo. Třetí z našich hráčů Pavel Klička zahrál opravdu výborně a jeho 564 poražených kuželek znamenalo zisk bronzové medaile. Dlužno dodat, že od vítězství dělila Pavla pouhá 1 kuželka. Mistrem kraje se za výkon 565 poražených kuželek stal českotřebovský Pavel Vymazal, který díky lepší dorážce odsunul na druhé místo pardubického Láďu Zemánka.
Pavlovo umístění lze považovat za úspěch, škoda jen, že na Mistrovství ČR postupují pouze první dva hráči.
Podrobné výsledky jsou k dispozici na webu PKKS.

Přidáno: 31.01.2010, 19:48 hod.

Mistrovství Pardubického kraje dorostu

V sobotu hostila přeloučská kuželna účastníky 8. Mistrovství Pardubického kraje v kategoriích dorostenci a dorostenky.
V kategorii dorostenců si titul vybojoval výkonem 522 poražených kuželek Honza Vencl z Jiskry Ústí nad Orlicí. Mezi děvčaty si prvenství vybojovala českotřebovská Klára Pekařová výkonem 470 poražených kuželek.
Podrobnější informace naleznete na webu PKKS.

Přidáno: 31.01.2010, 19:37 hod.

Krajské přebory dorostu

Již tuto sobotu bude přeloučská kuželna svědkem klání o titul MISTR a MISTRYNĚ PARDUBICKÉHO KRAJE v dorostenecké kategorii. Ti nejlepší si navíc vybojují postup na Mistrovství ČR. Na děvčata čekají 3 postupová místa a na kluky pouze 2, takže se dá čekat velký boj.
Soutěží se tradičně v disciplíně 120 hs a první hody budou k vidění s úderem deváté hodiny.

Přidáno: 29.01.2010, 16:50 hod.

Áčko i céčko naplno bodovalo

V pátek byl v Přelouči k videní zápas, který mohl výrazně promluvit do bojů o postup a zároveň i sestup z VČ divize. V utkání 15. kola této soutěže se střetlo domácí áčko, které okupovalo předposlední příčku v tabulce s průběžně třetím celkem SKK Primátor Náchod C.
Vzhledem k padavosti kuželny bylo k vidění velice podprůměrné utkání. To ovšem v žádném případě neubralo na jeho atraktivitě Úvodní pasáž utkání skončila 2:2, když hostující Aleš Tichý nakonec v nejlepším výkonu utkání poměrně v pohodě přehrál slušně hrajícího Pavla Kličku a na vedleších drahách si těsně poradil domácí Jirka Ryšavý s Jirkou Douchou. Kdo tento souboj viděl, řekl by spíše, že Jirka Doucha daroval v posledních hodech domácímu hráči výhru. Ale na to se historie ptát nebude. Prostřední pasáž vyzněla jednoznačně lépe pro domácí družstvo. Dušan Kasa si díky poslednímu hodu do plných připsal výhru o 2 kuželky - tedy rozdílem třídy a na vedleších drahách neměl Mirek Skala hostujícím hráčem nejmenší problém. Takže do poslední rundy se nastupovalo za stavu 6:2 a + 21 pro domácí. Tento výsledek sliboval dramatický závěr, jelikož za hosty nastupoval druhý nejlepší hráč soutěže Honza Horn. Tomu se ovšem přiliš nedařilo a Karel Lang jej trpělivou hrou pohodlně přehrál. O osudu utkání se rozhodovalo na vedlejších drahách. Petr Miláček se utkáním protrápil a vůbec se nesrovnal s hrou do plných. V dorážce ovšem soupeře držel a díky hodovce v předposledním hodu rozhodl o tom, že v tomto na výkony výrazně podprůměrném utkání zústanou oba body v Přelouči.
Naše družstvo si tedy připisuje důležitou výhru v poměru 12:4 o pouhých 11 kuželek.
Výkony našich hráčů: Klička 433, Ryšavý 415, Kasa 405, Skala 431, Lang 439 a Miláček 416.

Bezprostředně po dramatickém utkání áčka se představilo na domácí kuželně také céčko, které přivítalo družstvo KK Josefov B.
Utkání dvou celků z opačných konců tabulky bylo rozděleno na dva rozdílné poločasy. V první půlce jasně exceloval domácí celek. Petr Hanuš si v osobním rekordu poradil s dobře hrajícím Láďou Hrycíkem a Pepa Samek neměl s Adamem Zapadlem také nejmenší problém. Druhá a zároveň poslední část toto utkání ovšem výrazně zdramatizovala. Miloš Zelenka předvedl slabý výkon a nejenže soupeři daroval pohodlnou výhru, ale navíc mu dovolil z domácího náskoku stáhnout bezmála 60 kuželek. Na vedlejších drahách si Libor Elis vytvořil v polovině souboje sice solidní náskok. Po výměně drah ovšem soupeř mocně dotahoval a z poměrně jednoznačného utkání se tak stávalo drama. Libor ale nakonce uhájil těsnou výhru o 1 kuželku, což v konečném účtování znamenalo poměrně jednoznačnou výhru našeho družstva v poměru 8:2, ale o pouhých 19 kuželek.
Výkony našich hráčů: Hanuš 458, Samek 406, Zelenka 364 a Elis 417.

Přidáno: 23.01.2010, 21:33 hod.

Béčko veze z Trutnova oba body

Ve čtvrtek zavítalo naše béčko na kuželnu do Trutnova, kde se v rámci druhého jarního kola utkalo s domácím E družsvtvem.
Vzhledem k postavení obou družstev v tabulce byl náš celek mírným favoritem. Vstup do utkání ovšem ukazoval pravý opak. Jarda Havlas nezahrál vůbec dobře a naše družstvo hned nabralo ztrátu 45 kuželek. Hned v dalším duelu následoval Jardův příklad Pepa Suchomel a ztráta narostla na hrozivých 99. Následně se ovšem karta obrázila. Petr Skutil zahrál solidně a trápicího se soupeře zdolal o 76 kuželek. Když se pak blýskl výborným výkonem Tomáš Jarolím bylo na body srovnáno a naše družstvo mělo navíc již k dobru 31 kuželek. Tento stav sliboval zajímavý závěr. Drama se konalo hned v dalším duelu. Petr Zeman sehrál se svým soupeřem vyrovnanou partii a oba si nakonec připsali 1 bod za remízu. Jak se nakonec ukázalo tento bod měl cenu zlata. V závěru totiž již stačilo Karlu Janovskému neprohrát výše zmíněných 31 kuželek. To se mu po solidním výkonu nakonec podařilo (prohrál pouze o 16), takže si naše družstvo přiváží z Trutnova dva body za výhru o 15 kuželek v poměru 9:7.
Výkony našich hráčů: Havlas 360, Suchomel 352, Skutil 407, Jarolím 445, Zeman 416 a Janovský 400.

Přidáno: 21.01.2010, 21:59 hod.

Program příštího kola

Áčko přivítá v pátek na domácí kuželně jednoho z aspirantů na postup do třetí ligy - celek SKK Primátor Náchod C. Začátek utkání jako obvykle v 17:00 hod..
Béčko odjíždí již ve čtvrtek do Trutnova, kde se od 17:00 hod. střetne s domácím éčkem.
Céčko přivítá v pátek na domácí kuželně celek KK Josefov B. Začátek utkání bezprostředně po zápase áčka, tj. přibližně v 19:30 hod..
Mládež odcestuje v neděli do Rychnova nad Kněžnou k dalšímu turnaji VČPM.

Přidáno: 19.01.2010, 20:24 hod.

V úvodním jarním kole bodovalo pouze béčko

Áčko odjelo v pátek na dvoudráhu do Rybníka, kde se střetlo s domácím áčkem, které po podzimu okupovalo pátou příčku tabulky.
Jako první z našeho celku poznal záludnosti kuželny v Rybníku Pavel Klička. Na první dráze se mu poměrně dařilo a na druhou dráhu si přinesl mírný náskok, který ještě v plných o 2 kuželky zvýšil. Závěrečná dorážka mu ovšem vůbec nevyšla a nakonec odešel ze souboje o 9 kuželek poražen. V dalších dvou duelech se prakticky rozhodlo o osudu celého utkání. Dušan Kasa a Jirka Ryšavý se po celou dobu utkání jen trápili a oba dostali od výborně hrajících soupeřů naloženo více jak o 70 kuželek. Domácí celek tak vedl v polovině utkání 6:0 a propastným rozdílem 169 kuželek. V dalším duelu zahrál slušně Mirek Skala, který využil slabšího výkonu soupeře a odvrátil hrozbu kanára. Po něm nastoupil ke svému duelu Karel Lang, který i přes zdravotní obtíže předvedl pěkný výkon, ale v závěru smolně prohrál o 1 kuželku. V poslední dvojici předvedl výborný výkon Petr Miláček a zkorigoval tak naši prohru na "přijatelných" 12:4. Rozdíl v kuželkách se zastavil na číslovce 136.
Výkony našich hráčů: Klička 397, Kasa 355, Ryšavý 373, Skala 401, Lang 417 a Miláček 438.

Béčko přivítalo v pátek na domácí kuželně průběžně třetí celek soutěže - SKK Vrchlabí D.
Úvodní pasáž utkání vyšla našemu družstvu na výbornou. Petr Zeman předvedl vynikají výkon (možná i osobní rekord na nové kuželně) a v pohodě přehrál kvalitně hrající soupeřku. Na vedlejších drahách zahrál dobře také Jarda Havlas a naše družstvo tak vedlo 4:0 o 66 kuželek. V prostředním dějství se k našemu družstvu přiklonilo také štěstí. Pepa Suchomel s Petrem Skutilem totiž nepředvedli nic světoborného, ale i přes nevýrazné výkony se oběma podařilo těsně zvítězit, v Petrově případě dokonce o pouhou 1 kuželku. Naši dotahováci Karel Janovský a Tomáš Jarolím tak měli před sebou poměrně snadný úkol. Oba však neponechali nic náhodě, předvedli vynikající výkony a utkání dovedli k jasné výhře v poměru 16:0 o 199 kuželek.Tato výhra znamená pro naše družstvo posun na třetí příčku v tabulce.
Výkony našich hráčů: Zeman 461, Havlas 425, Suchomel 373, Skutil 375, Janovský 463 a Jarolím 445.

Céčko v sobotu následovalo áčko a vydalo se na dalekou cestu do Rybníka, kde se utkalo s domácím béčkem.
Hned první duel naznačil jakým směrem se bude utkání ubírat. Karel Macík po mizerném výkonu odešel z plánu poražen o 97 kuželek a prakticky se mohlo jet domů. V dalším duelu nezahrál dobře ani Pepa Samek, ale domácímu hráči se také nedařilo a tak Pepa srovnal stav utkání na 2:2. To ovšem bylo z naší strany vše. Petr Hanuš si s dráhou v Rybníku také příliš "nepotykal", jeho soupeř hrál naproti tomu výborně a definitivně tak utkání rozhodl. Nejlepší výkon z naší strany pak předvedl Libor Elis, ale ani on na svého soupeře nestačil a tak si naše družstvo odváži porážku v poměru 8:2 o 166 kuželek.
Výkony našich hráčů: Macík 311, Samek 354, Hanuš 358 a Elis 380.

Přidáno: 17.01.2010, 15:29 hod.

Jarní boje začínají

Áčko odjede k prvnímu utkání jarní části soutěžního ročníku 2009/2010 do Rybníku, kde se v pátek od 17:00 hod. střetne s domácím áčkem.
Béčko přivítá na domácí kuželně tradičně od 17:00 hod. celek SKK Vrchlabí D.
Céčko odjede ke svému utkání až v sobotu. Čeká jej stejná trasa jako v pátek áčko. Na kuželně v Rybníku je v 9:00 hod. přivítá domácí béčko.

Přidáno: 12.01.2010, 21:11 hod.

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-210 | 211-220 | 221-230 | 231-240 | 241-250 | 251-260 | 261-270 | 271-280 | 281-290 | 291-300 | 301-310 | 311-320 | 321-330 | 331-340 | 341-350 | 351-360 | 361-370 | 371-380 | 381-390 | 391-400 | 401-410 | 411-420 | 421-430 | 431-440 | 441-450 | 451-460 | 461-470 | 471-480 | 481-490 | 491-500 | 501-510 | 511-520 | 521-530 | 531-540 | 541-550 | 551-560 | 561-570 | 571-580 | 581-590 | 591-600 | 601-610 | 611-620 | 621-630 | 631-640 | 641-650 | 651-660 | 661-670 | 671-680 | 681-690 | 691-700 | 701-710 | 711-720 | 721-730 | 731-740 | 741-750 | 751-760 | 761-770 | 771-780 | 781-787 |